Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ne vegyél Seagate-et ? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24) Dive


Dive
csendes tag

Köszi mindenkinek, megoldódott!

Voltam akkora lamer, hogy a Shuttle lap használata után nem álltam vissza a 80 eres kábelre... Észre sem vettem :-( Ugyanis a SiS-sel először a 80 ereset használtam, a Shuttle viszont nem ment vele mert nem bír ATA-100-at, miután meg visszaálltam a SiS-re, maradt a 40-es kábel...

DE: jól mexivatott. Miután kicseréltem 80-asra, egyből detektálta indításnál a Win hogy ő bizony talált egy új illesztőprogramot (IDE), fel is rakta, aminek következtében nem indult többet a Win. Csökkentett módban a Vezérlőpult/Rendszer/Eszközkezelő/Merevlemez-vezérlő résznél kiderült, hogy már 4 bejegyzés volt: az Inteles IDE meghajtó (amit a Shuttle használt lévén 440BX-es), egy elsődleges, egy másodlagos Sis, és még egy SiS IDE driver. Az elsődleges és másodlagosat nem engedte, de a többit leszedtem, viszont mindig újrarakta magának az IDE drivert (saját '99-es SiS) és nem indult. Gondoltam ok, az alaplapi CD-ről felrakom az új SiS IDE drivert, igenám de csökkentett módban nem volt CD-ROM. És már az ATA-33-as kábellel sem indult a Win. Maradt tehát hogy az ATA-100-as kábelt visszaraktam, és újrainstalláltam a Win-t (saját magára), így mostmár más eszközök vannak a Merevlemez-vezérlőben (elsődleges, másodlagos IDE vezérlő - kétszeres FIFO, valamint SiS 5513 Dual PCI IDE vezérlő).
Legalább aludtam egy jóízű félórácskát amíg felpakolódott a Win, de hogy ez miért ilyen körülményes... Most pedig megyek BIOS-t frissíteni, hogy 100%-os legyen, de az ATA-100 már újra megy! :-))
Köszi még1x mindenkinek!

u.i Természetesen nem használok egy kábelen vinyót és CD-Rom-ot.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ne vegyél Seagate-et ? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.