Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ne vegyél Seagate-et ? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Üdv Mindenkinek.

Pár napja kinéztem magamnak egy ütős 60 gigás Seagate cuccot a Neten. Papiron teljesen tuti, 2 lemez, 7200 rpm, 3d defense, shock o/no: 63/350 (gs) stb... Persze a legtöbb hazai bolt nem forgalmazza illetve elfogyott.

Az egyik kereskedő szerint rengeteg probléma van a Seagate winyokkal és ezért már a nagyker sem szívesen hozatja be.

Kiváncsi lennék tud-e erről valaki többet, vagy volt-e valakinek rossz tapasztalata a Seagate-tel.

prohardver vendég

(#2) Zeratul válasza guest (#1) üzenetére


Zeratul
addikt

Meglepne ha éppen a Barracudákkal lenne probléma. Szerintem a csóka még mindig a kilencvenes évek közepén él amikor vki egy csomó leselejtezett Seagatet megvett és utána javítva forgalomba hozta.

A seagate a legnagyobb HDD gyártó.
Hibás darabok mindegyik gyártónál előfodúlnak. IBM, Maxtor, Seagate, WD egyaránt.

(#3) stinger


stinger
csendes tag

Csatlakoznék az előttem szólóhoz. Bár soha nem szerettem a Seagate vinyókat, most mégis ilyen lapul a gépemben (Barracuda IV 40GB) és jövő év elején csatlakozik hozzá meg egy.
Az duma, hogy a nem hoznak be Seagate vinyókat. A hozzánk érkező rendelési listák majd mindegyikében vannak ilyen vinyók, sőt az egyik partnerünk gyári garanciális idővel (3 év) kínálja őket.
Azon pedig nem szabad meglepődni, hogy most nem lehet kapni a keresett típust. Év végére a legtöbb importőr leáll, így ha addig nem jött be elég, meg kell várni a jövő év elejét.
Amennyiben továbbra is érdekel az a bizonyos vinyó, dobj egy e-mailt a stinger@freestart.hu címre és megbeszélhetjük a részleteket.

(#4) karib


karib
addikt

A Seagate anno felvásárolta a Connert, és aztán a (többek között) a Medalist szériát Conner technológiával nyomta tovább. Nos, ezek elég gyatrák voltak, tényleg. A mostani U-széria (5400-esek) sem villámgyorsak, de legalább megbízhatóbbak.

Ellenben a valódi Seagate cuccok mindig is jó HDD-k voltak: Barracuda (eredetileg 7200-as SCSI HDD-k voltak, ma már van Barracuda ATA, ami 7200-as IDE), Cheetah...

U-szériától óvakodnék, annyi pénzért van jobb is (Maxtor D540X), de a Barracuda ATA nagyon penge. Oké, van gyorsabb IDE HDD, de nagyon a topon van és piszok halk. Persze Quantum AS-ből és Maxtor D740X-ből is van folyadékcsapágyas, de ott válogatni kell, és ide ritkán jön valszeg, a B.ATA viszont mind folyadékos, ráadásul még azok között is a legcsendesebb...

Aki gyors IDE HDD-t akar, az pedig vegyen WD-t. 1000BB-SE vagy JB a 8 MB pufferrel a leggyorsabb a világon, de drága és ritka. 800BB, 1000BB, 1200BB is gyorsak, aztán jönnek a többiek: IBM 60GXP (120GXP?), Maxtor D740X, B.ATA4...

Department of Redundancy Department

(#5) Husky


Husky
aktív tag

Pár napja én is megleptem magam karácsonyra egy ATA-IV-gyel... Első bekapcsoláskor viszont frászokat kaptam tőle, mert arra számítottam hogy nem hallok majd semmit... Pedig hallottam, nem is akármit: minden hozzáférés után (írás/olvasás/drive ID , smart infók lekérése/bármi) egy iszonyat idegesítő, kb. 3 másodpercig tartó sípolást/nyekergést... Először bad sectorokra és a firmware hibajavítási kísérleteire gyanakodtam, aztán feltűnt, hogy ezt mindig, idle-be lépés után alig egy másodperccel csinálja... Pár perc google után kiderült, hogy ez biza a 80Gb és a zsír új kinézet ellenére egy "első szériás darab", amelyekben még defaultból be volt kapcsolva valami self-diag util, ami unalmában kicsit scannelgette a lemezt, közben ezt a hihetetlen idegesítő hangot produkálva... Egy smscan nevű seagate utillal viszont ki lehet kapcsolni. Azóta teljesen meg vagyok vele elégedve... De nyűvöm is, rendesen... ha valami gubanc van vele (korai széria, ugye), előjön még gariidőn belül, ígérem... :> .. Majd megírom, mitől szállt el... De már lassan második napja olvasgatja végtelen ciklusban a gigákat, minden zökkenő nélkül. Közben tartja a 42 fokcelziuszt... Jó lesz ez... ha eddig bírta... :))

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#6) guest


guest
veterán

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

Örülök, hogy végül is pozitívak a tapasztalatok...
Azóta már sikerült is egy 60 -as Barracudát IV et beszereznem. Most próbálom beizzítani. Különben a külső műanyag védő csomagolás "SeaShell" elég praktikus. Ilyet más gyártóknál eddig nem láttam. Az alsó fém védőlemez is jó ötlet. Fél éve szívtam meg egy régebbi IBM vinyónál, mert valami hozzáért szerelés közben az aljához és kivágta a pörgető elektronikát. Azóta csak nyekereg meg brummog ....

prohardver vendég

(#7) Adi válasza karib (#4) üzenetére


Adi
senior tag

Én ugyan szeretem az IBM vinyóit (bár most lett egy 18G-s DDYST-18350-em kb. 1,5 hónap után badsectoros :D

ldm start-reconf primary

(#8) Barton válasza karib (#4) üzenetére


Barton
senior tag

Tamáskodnék 1 kicsit !

Ha nem tévedek az SCSI-s cuccokat ugy szerzték, hogy felvásároltak egy xyz gyártót akiknek volt megbízható, gyors cuccuk !(csak így billgéccesen)

De javíts ki ha tévedek !!!

(#9) biker


biker
nagyúr

nekem egy Seagate Barracuda UATAII-m van 9.1Gb, és a végletekig meg vagyok elégedve vele. igaz, hogy hangos egy kicsit, de kit zavar. A venti is hangos, mégis kell a gépbe...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10) danteshell


danteshell
aktív tag

Nekem barracuda IV-es van /7200rpm, ATA100/ és semmi gondom nincs vele. Ráadásul teljesen hangtalan /folyadékcsapágyas/.

7447 óta folyamatosan...

(#11) greg214 válasza danteshell (#10) üzenetére


greg214
tag

Szeva Rasta Testvér:DDD

Greg O'Rich

(#12) karib válasza greg214 (#11) üzenetére


karib
addikt

B.ATA III nem folyadékos. Manapság dívnak ezek a mocik. Igazából nem tudni, mennyire nagy technikai újítás, vagy inkább csak marketingfogás, mindenesetre a legtöbb embernek imponáló a csendes üzem :)

Department of Redundancy Department

(#13) karib válasza Barton (#8) üzenetére


karib
addikt

Lehet, hogy felvásároltak valakit. Mindenesetre azért a későbbi széirákat nem baltázták el, tehát tudtak mit kezdeni a technológiával.

Department of Redundancy Department

(#14) karib válasza Adi (#7) üzenetére


karib
addikt

Valóban, a 75GXP szériával úgy tűnik, az átlagnál több gebax van. Az IBM semmit nem ismert el hivatalosan (aszongyák, hogy rendeltetésszerű használat - értsd IBM PC-ben :) - nincs semmi kirívó probléma), az én meglátásom szerint az a helyzet, hogy a 75GXP cuccok piszok érzékenyek. Azaz IBM gépekben, meg kevés csesztetés mellett, rendes hw-ekkel (táp, stb.) nincs velük gond, de egyébként hajlamosak behalni. Tehát végülis az IBM el is cseszte, meg nem is, mert ugye müxenek, csak nagyon vigyázni kell rájuk.

Megjegyzendő, hogy a második 45 gigás 75GXP-met nyűvöm ippeg. Az első maláj vagy milyen volt, és hirtelen felindulásból eladtam pár hónap után (kaptam rá egy visszautasíthatatlan ajánlatot :) ). Azóta nem szóltak, hogy gond lenne vele. Utána vettem egy másikat, ez magyar gyártmány, és ezt már 2x kellett Drive Fitness Testtel bad sectormentesíteni, mert előjöttek (1-2 db., utána teljesen hibátlan a HDD). Nem örülök neki, mert DAT meghajtóval is macerás 45 gigát learchiválni, oszt meg vissza. Ráadásul mostanában láttam, hogy duplán van matricázva, tehát mintha gyári javított lenne. Pedig újként vettem egyik nagykerben, tehát TESSÉK FIGYELNI!!!

Amúgy nagyon jó HDD. Anno piszok olcsó volt, és még ma is kellően gyors. Ráadásul csendes is.

Tehát a 75GXP-k nem a legproblémamentesebbek, sajnos, és némileg alá tudom támasztani, hogy a magyar gyártásúak gyengébbek :(

A 60GXP-nél is vannak hasonló jelenségek, de talán kevésbé gyakoriak :( Úgy hallottam a 120GXP-t pedig nem ajánlják napi 24h működésre, ami két dolgot jelenthet: túl jók, és nem akarják, hogy a SCSI cuccaikat veszélyeztessék, vagy azokkal is valami gex lehet. Bízzunk az előbbiben...

Department of Redundancy Department

(#15) greg214 válasza karib (#12) üzenetére


greg214
tag

..én is így tudtam, amíg meg nem láttam ezt:
[L]http://www.seagate.com/support/disc/specs/ata/st320414a.html[/L]
oldal közepe táján...

Greg O'Rich

(#16) Dive


Dive
csendes tag

Hello!

Bocs az offolásért, de tanács kellene !!
Maxtor 4K040H2 vinyóm van (40Gb, 5400rpm) ECS-K7S5A alaplappal. A gép összeállítása után szerette eljátszani, hogy az IDE-0 detektálása után (innen BOT-ol először) egyszerűen állt a gép 10-20 mp-ig, és utána ment tovább, borzalmas lassúsággal. 4-5x annyi idő alatt töltötte a Windowst is, és soxor elgondolkozott. 1-2 újraindítás után helyreállt. Mostmár ezt nem csinálja, de néha mintha azért gyorsabbnak kéne lennie. Szemet is szúrt bootoláskor, hogy ATA33 módban fut (ezt indulásnál írja). BIOS-ban PIO4-et detektál, azt hiszem azzal viszont ATA100-on kéne futni, nem? (Bocs, PIO-4=UDMA-4?)
Egy Windowsos S.M.A.R.T kezelő progi szerint (ami a vinyó hőmérsékletét is méri!) az UDMA mode 5 is támogatott. (Ez az ATA-133, ugye?
Na szóval én nem igazán értek ehhez csak azt tudom hogy az alaplapon legalább ATA-100-asként kellene hogy fusson.
Ha valaki mond valami okosat, előre is 1000 THX!

(#17) greg214 válasza Dive (#16) üzenetére


greg214
tag

Na Halla!
Hogy mekkora mákod van, hogy épp én válaszolok:DD

3.

Greg O'Rich

(#18) Lord Mixxx válasza Dive (#16) üzenetére


Lord Mixxx
tag

Hmm probalok nem baromsagokat osszehozni:

PIO4 nem UDM4 ha jol tudom az mas.

Alabbi esetekben talalkoztam ilyen "behalasokkal":
- 2 kulonbozo sebessegu (UDMA, PIO egyseg pl. hdd+cd rom volt 1 kabelen es az utobbi vissza tartotta az elsot)
- az egyseg autora volt allitva es nem master/slave (esetleg ebbol 2 egy kabelen es akkor az igazi vitamin)
- rossz kabelt hasznalsz hozza (pl. ata 33-asat)

na most passzolom a kerdest tovabb az udma/pio kerdesben mert mar nem teljesen tiszta nekem de mintha az egyik az adat atvitel sebessege a masik meg az egyszerre kuldott adatok mennyiseget jelezni.

MEG 1X lehet, hogy jo adag baromsagot hordtam ossze, aki jobban tudja javitsa!!!!!!!!!!!

(#19) stinger válasza Barton (#8) üzenetére


stinger
csendes tag

Ugyan melyik gyártót vásárolták fel?

(#20) Dive


Dive
csendes tag

A helyzet az, hogy Win98SE-m van.
A Quick Boot-ot már letiltottam, az alaplapi CD-t (habár egyszer már ráraktam) és egy új kábelt kipróbálok.

HOPPÁ! Most hogy írom eszembe jutott mi lehet még.... Ideiglenesen ezt a vinyót a régi alaplapon használtam 1 hétig, és annak a BIOS-át
frissíteni is kellett mert a 40GB-ot nem látta.
Nem emléxem hogy ATA66-on vagy 100-on ment-e (Shuttle Hot661-P lap), de nem lehet hogy mivel a régi lapon futott a Win, összekavarodott?
Bár, akkor miért már BIOS szinten ATA-33-at mond?
Na, most megyek próbálkozni..... :)))

Azért vki nem tudja pontosan mi az a PIO mode?

(#21) greg214 válasza Dive (#20) üzenetére


greg214
tag

as I know:D
PIO = Programmed Input-Output

tehát amikor az összes adat a procin keresztül gyepálódik által (és mint ilyen, nagy fájl esetén egy 1600+ XP-t is 85%-ban megkajál:()

Greg O'Rich

(#22) karib válasza greg214 (#15) üzenetére


karib
addikt

Jé, mik vannak... :) (ATAIII FDB mocival...)

Department of Redundancy Department

(#23) guest


guest
veterán

Bocsi Dive, de rendesen kevered-kavarod a dolgokat. Szóval. Egy kis magyarázat a mozaikszavakról: PIO - asszem programmed IO-t jelent, az UDMA medig ultra direct memory access-t, a kettő teljesen más tészta. UDMA mode 5 = ATA100, UDMA4=ATA66, UDMA3=ATA33.
Lord Mixxx jól beszél, töltsetek neki, nézd meg az IDE kábeled 80 eres-e. A kábel végére dugd a winyót. A cd-t ne használd egy kábelen vele, húzd le. A winyón a jumper az IDE csatlakozó melletti jumperre legyen rakva, ez többnyire minden márkánál a master. Rakd újra a windows-t.
(A SiS-es alaplapoktól én inkább ódzkodnék... ASUS A7V rulez!)

prohardver vendég

(#24) Dive


Dive
csendes tag

Köszi mindenkinek, megoldódott!

Voltam akkora lamer, hogy a Shuttle lap használata után nem álltam vissza a 80 eres kábelre... Észre sem vettem :-( Ugyanis a SiS-sel először a 80 ereset használtam, a Shuttle viszont nem ment vele mert nem bír ATA-100-at, miután meg visszaálltam a SiS-re, maradt a 40-es kábel...

DE: jól mexivatott. Miután kicseréltem 80-asra, egyből detektálta indításnál a Win hogy ő bizony talált egy új illesztőprogramot (IDE), fel is rakta, aminek következtében nem indult többet a Win. Csökkentett módban a Vezérlőpult/Rendszer/Eszközkezelő/Merevlemez-vezérlő résznél kiderült, hogy már 4 bejegyzés volt: az Inteles IDE meghajtó (amit a Shuttle használt lévén 440BX-es), egy elsődleges, egy másodlagos Sis, és még egy SiS IDE driver. Az elsődleges és másodlagosat nem engedte, de a többit leszedtem, viszont mindig újrarakta magának az IDE drivert (saját '99-es SiS) és nem indult. Gondoltam ok, az alaplapi CD-ről felrakom az új SiS IDE drivert, igenám de csökkentett módban nem volt CD-ROM. És már az ATA-33-as kábellel sem indult a Win. Maradt tehát hogy az ATA-100-as kábelt visszaraktam, és újrainstalláltam a Win-t (saját magára), így mostmár más eszközök vannak a Merevlemez-vezérlőben (elsődleges, másodlagos IDE vezérlő - kétszeres FIFO, valamint SiS 5513 Dual PCI IDE vezérlő).
Legalább aludtam egy jóízű félórácskát amíg felpakolódott a Win, de hogy ez miért ilyen körülményes... Most pedig megyek BIOS-t frissíteni, hogy 100%-os legyen, de az ATA-100 már újra megy! :-))
Köszi még1x mindenkinek!

u.i Természetesen nem használok egy kábelen vinyót és CD-Rom-ot.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ne vegyél Seagate-et ? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.