Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) JulWCZar válasza Agyzuzo (#48) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Talán nem 20 cnetiről kellett volna spectalni :)

(#52) Vizes8as válasza Sanya (#1) üzenetére


Vizes8as
csendes tag

Van egy eladó esztéká keretes ha érdekel most akciós!

www.vizihoki.hu

(#53) JulWCZar válasza Vizes8as (#52) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Nem az SZTK vásárolta fel a RayBant és a Polaroidot? :)

(#54) Agyzuzo válasza PeliScan (#49) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Ha jobban feszítek lereped rólam az ing (persze vállban, nem hasban! :D). ;] Meg kiherél a barátnőm! :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#55) bLaCkDoGoNe válasza Agyzuzo (#35) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

várjálmár :D egész véletlenül nem a duna plazába jársz a vision expressbe? nálam majdnem pontosan ugyanez a szitu volt, úgyhogy most no lencse, mer' megijedtem :D

de komolyan, szememmel nem szívesen jáccom.

ja, nekem is sl66volt majdnem 4 éve...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#56) Den


Den
veterán

a tv-ben volt egy szemész, az elmondta hogy kb parasztvakitás kategoria ez az uv védelem. a szemnek nem árt az uv ami a napból jön, a napszemüveggyártók azért paráztatják az embereket mert igy lehet több 10k-t kérni egy darab sötét üvegért. mondjuk én ugy voltam hogy elvből nem veszek 2k-nál drágább napszemüveget, de nem találtam olyat aminek kényelmes volt a kerete, ugyhogy végül kénytelen voltam 12k-ért venni egyet.

amugy az oakley-kben az tetszik, hogy egyenletesen szürik a teljes spekrtumot és nem változnak meg a szinek.

www.simson4t.hu

(#57) Agyzuzo válasza bLaCkDoGoNe (#55) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nem, én az Europark-ban lévőbe, de a szemészek ide-oda vándorolnak, sz'al lehet hogy te is kifogdat már ugyanazt... :) Vannak nagyon parás példányok, de nem kell velük foglakozni. 4 éve van klencsém, azóta alig romlott a szemem és nincs semmi baja.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#58) BEE


BEE
addikt

Vezetéshez Polaroid!

Már vagy 8 éve tartom a kocsiban és még se karc, se kerethiba.
Estefelé vagy borult időben jó a sötétsárga.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#59) bLaCkDoGoNe válasza Agyzuzo (#57) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

muhahhahha... nem egy ilyen nagy benga állat ember a szemész? ilyen kopasz biztonságiőr kinézetű arc :D a másik meg egy ilyen managerszerű figura volt, de nekem mindkettő előadta, hogy jajittavilágvégemegminden... de azért megvehettem az új adag lencsét, és vártak vissza kontrollra... hát lóf.sz :D

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#60) tr00p3r


tr00p3r
őstag

szerintem OAKLEY. nekem már évek óta ez van. de tényleg vigyázz rá, mert lopják. tőlem már elloptak egyet és nagyon idegesített.
a márkát meg kell fizetni, de tény hogy rohadt jók a lencséi és a keret is masszív. igaz voltak régebbi típusok ahol lagymatag volt és 2 havonta cserélte nekem az Oakley Magyarország a szárakat, de amíg garis a szemüveg addig egy szó nélkül cserélik. a garanciát megtudod hosszabítani minimális összegért.
ha olcsón akarsz hozzájutni akkor ajánlom a [L]http://www.ebay.de[\L] -t mert most vettem ott egy 2003-as modelt 110 euró helyett 70-ért. zsír új, garancia papírokkal.
szerintem oakley rulez. legyen sport, szabadidő, vezetés! semmi gondom nem volt vele és ráadásul tényleg szűri a káros sugarakat nem úgy mint egy csomó gagyi pár 100 v. 1000 forintért amire rávan írva, nem viccelek, 500% UV-A, UV-B sugárzás szűrés! :O vicc!

(#61) tr00p3r


tr00p3r
őstag

fuck, elcsesztem. http://www.ebay.de

(#62) Sanya válasza Shim (#2) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ha lesz ennyi pénzem biztos veszek 1-et, mert nagyon KIRÁLY

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#63) Sanya válasza Sanya (#62) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ma megyek szemüveget venni. Köszönöm a hozzászólásokat, de még mindig nem tudom, hogy milyet veszek, de már képben vagyok... THX

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#64) kbarca


kbarca
tag

Gyere át a 109-be, és megmutatom milyet érdemes venni... még nőt is kapsz hozzá... csak hozzál sört.... sokat! :DD :DD :DD

miért, te tudod milyen íze van a Bifidusnak?

(#65) Ürgülfütty válasza Sanya (#1) üzenetére


Ürgülfütty
tag

Múltkor láttam egy Cartier-t. 200.000 HUF. Majdnem megvettem...:)

(#66) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Nem a napból érkező UVval van a gond. Azt még bírná a szemed ha simán belenéznél. De ha nem UVszűrős, az ultraviola tartományú sugarakat nem fogja meg, így látszólag sötét van (a látható tartományban), de az UV tartományban semmi változás nincs. Így pedig, kitágult pupillával ez az UV ''adag'' eléggé káros, ez volt a helyzet napfogyatkozáskor is.

(#67) BEE


BEE
addikt

UV lehet káros, de nem látod.
A polaroid viszont a csúcsfényeket csökkenti és
ezért kevésbé vakítanak. Lassabban fárad el a szemed.
Hosszabb távon ez jól észrevehető.
Meg az UV-t is szűri (ha ügyes vagy, az órodat is tisztíccsa) :DD

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#68) krila


krila
tag

Ha valami ütőset akarsz és nem annyira drágát ! akkor a CEBE

Én vettem egy gleccserszemcsit és azt hordom vitorlázni, íjászkodni, bringázni,.

csak télen hordom kevesebbet, az ára sem annyira húzós, 17-25 k ig kapható a legtöbb modell.

(#69) GhanBuri Ghan válasza JulWCZar (#66) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Ezt a szoveget mar rengetegszer hallottam, de nem igazan tudom elhinni. A pupilla a lathato fenyerore szukit/tagit, ezekszerint tokeletes korrelacio van a fenyero es az UV szint kozott, akkor is, ha feherre festett hazak mellett, havas mezon, tengerparton, 8000 meter magasban vagy felhos idoben setalsz. Erdekes lenne. Masreszt, uvegbol nehez olyat csinalni, ami nem UV szuros, (igazabol az a dragabb, UV-s kornyezetben meresre hasznalt uvegek).
Napfogyatkozas is jo volt, elotte ment a vakitas, hogy aki nem bemert, ilyenolyan szurot hasznal, akkor az megvakul, kormozott uveg nem jo, hegesztopajzs nem jo, stb. Aztan utana mondtak, hogy na jo, megiscsak jo lett volna :)

Napszemuvegbol nekem Polaroid van, de asszonynak nem tetszik a kerete, ezert valami kontaktlencsehez kapottat hasznalok, amikor eppen. (nem en vagyok a csaladban lencses :) ) Polaroidban az a kek foncsorreteg tetszik ;]

Amugy szerintem ez az egesz szemuvegbiznisz egy hatalmas humbug, ha belegondoltok, egy normalis, viselheto keret ~30k, annyiert mar egy HiFi CD-jatszot vagy asztali DVD lejatszot kapsz, abban meg fembol is tobb van, mint a keretben, egyeb dolgokrol mar nem is beszelve.

(#70) Sanya


Sanya
nagyúr

A szemüveg előűllítási ára kb max 5000, a többi a kereskedőé

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#71) Sanya


Sanya
nagyúr

A szemüveg előűllítási ára kb max 5000, a többi a kereskedőé

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#72) Sanyo


Sanyo
senior tag

Nekem is mostanaban kell uj szemuveget csinaltatnom. A mostanihoz valo egy UV szuro ''elolap''. :) Amikor csak kell, felrakom es szinte olyan mintha napszemuvegem lenne. Gant a markaja ha jol emlekszem. Sajna ez az UV szuro cucc elveszett 1 hete, mar felturtam a szobamat, kiforditottam a kocsit de nincs sehol. Hat amugy is ideje volna, kov. fizetesnel bevallalok egy ujat. A kontaktlencsetol otzkodom, vhogy nem szimpi hogy a szemgolyomra tegyek mindenfele dolgokat, ez tehat nem nyero nalam. Viszont mit szoltok a fenyre soteteto lencsekhez? Ezek is szurik az UV-t jol? Vezetek, ez a munkam szoval a latasomnak a nap vegere is hibatlannak kell lennie. Nem fajhat a fejem az eros napfeny miatt.

(#73) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Diesel napszemüvegekről mi a véleményetek? A Polaroid azért is tetszik nekem is, mert nem horribilis az ára. Egy kicsit sokallom napszemüvegre 20e-t költeni. Ti nem?

(#74) Den válasza JulWCZar (#66) üzenetére


Den
veterán

Pont a napfogyatkozás kapcsán beszélt a fazon. A napfogyatkozásnál meg aztán pláne nem az uv volt a káros, hanem pont a spektrum másik vége, az infra tartomány, Az égette szét ugyanis a retinát.

www.simson4t.hu

(#75) Den válasza Den (#74) üzenetére


Den
veterán

Ja meg a lényeget el is felejtettem. A sima ablaküveg is kiszűri az uv sugarakat, bármiféle speckó bevonat nélkül.

www.simson4t.hu

(#76) iguana


iguana
őstag

nekem Police volt, amíg az előző munkahelyemen vki nem érezte úgy, hogy ki van ''serelve'' és elrakta :(
idén is ilyet veszek.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#77) Genialis válasza Sanya (#1) üzenetére


Genialis
aktív tag

Üdv!

Ha van rá 50-60e pénzed, akkor rendelj egy Suntiger-t. Ez egy életre szóló darab lesz, igaz elég gázosak a kereteik, de jó a referenciájuk... Valami kis gagyi NASA nevű hival hozta őket létre, hogy gyártsák már az űrruhákhoz használt sötétítő üvegeket a pórnépnek is...

http://www.suntiger.com/
Ez itt a reklám helye.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#78) Sanya válasza Genialis (#77) üzenetére


Sanya
nagyúr

valami NASA(Need Another Seven Astronauts...)


Jó volt:DDD

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#79) Incognito


Incognito
senior tag

Multhét péntek vettem egy polaroidot 8990 Ft-ért. Szerintem nem volt drága. Inkognito a tipusa (vastagabb fémkeretes, mert ebből is többféle van). Az én fejemre nehéz találni szemüveget, de azt mondják ez jól áll. :D

(#80) McJames válasza Genialis (#77) üzenetére


McJames
senior tag

A Suntiger ''sima'' lencsével 50$, polarizálttal 80$, a tükrözésgátló opciós és +40$.
Ez testvérek között is 10 000 és 30000 Ft között van. Rosszabb esetben postaköltség+vám, de ha jár az USA-ban cimbora, akkor ez utóbbi(ak) kihagyhatók. :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#81) RAM


RAM
őstag

Tuskóban : 119 Ft (-60%)
:DD :DD

Csak tisztán

(#82) Sanya válasza RAM (#81) üzenetére


Sanya
nagyúr

Tusko?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#83) RAM válasza Sanya (#82) üzenetére


RAM
őstag

Tecso-t szokták így nevezni. :DD :DD
Remélem már vágod mi az. :))

Csak tisztán

(#84) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Kicsit feldobom a témát!
Így nyár előtt,szeretnék venni egy normálisabb napszemcsit,de nem tudom milyen
márka lenne jó...ja,és nem akarok sokat költeni rá,max egy tízest...olvastam
itt a Polaroidot sokan ajánlották,esetleg van-e még olyan márka,ami nem
megfizethetetlen,és jó minőségű cuccokat gyárt?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#85) tildy


tildy
nagyúr

oakley.Csak nagyon drága:(
Van egy avanglionom is, de abbol kiesett 3 honap egy csavar, igy most hordhatatlan:(

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#86) Agyzuzo válasza MUŁĐER (#84) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Az én idei napszemcsim San Marco (kék üveges, UV400-as). Ingyé' járt a kontaktlencséim mellé a Vision Express-ben. :) Ajánlom amúgy hogy nézz ott körül, 7-12 ezer között egy rakás elég jó szemüveget árulnak.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#87) MUŁĐER válasza Agyzuzo (#86) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Hol adnak a kontaklencséhez napszemcsit?Mert én is kontaklencsés vagyok!
Ja,már látom

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#88) zaba


zaba
tag

Csodálom, hogy a classic-zöld, üveges RayBan-t még senki sem mondta. Én kb 12 éve hordok ilyet. Most már a másodikat, és mást már nem is vennék fel. Annyira tetszik az a sötétzöld. Ja, és biztos, hogy UV szűrős. Be is van méretve.

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#89) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Én igazából olyat szeretnék,aminek olyan a lencséje,mintha tükör lenne,tehát
totál nem látszódik a szemed,mindent visszatükröz...majd megnézem mit lehet
nálunk faluhelyen kapni,remélem találok valami jót....

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#90) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Mit érdemes venni 40-50k körül?Érdemes OAKLEY-t rendelni a júeszéjbül?

(#91) MUŁĐER válasza _Volkovy_ (#90) üzenetére


MUŁĐER
addikt

40-50k?Jesus

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#92) Shim válasza _Volkovy_ (#90) üzenetére


Shim
őstag

ennyi pízért csak oakleyt! és érdemes rendelni, ha itthon nem kapod meg. már elég sok helyen látni.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#93) Agyzuzo válasza _Volkovy_ (#90) üzenetére


Agyzuzo
addikt

''Mit érdemes venni 40-50k körül?''

Hát napszemüveget nem... Inkább ruhákat.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#94) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Nyugi,nem arról van szó hogy van feles 50k-m és el akarom b@szni minden áron.Csak érdeklődöm.:)
Egyszer akarok venni egy csúcs napszemüveget,de nem igazán vagyok otthon a témában.

(#95) buci_


buci_
tag

imho nike, oakley -k a nyerok! ;]

Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot!

(#96) amargo


amargo
addikt

nem biztos, hogy ide tartozik a kérdés, de..
vki esetleg tudja mi a pontos neve annak a lencsének amit kerékpárosok, meg autóvezetők szoktak erőszeretettel használni.
vmi sárga lencséje van.
a tulajdonságai, hogy sötétben jobban látsz vele mint alapból.. ködben is többet látsz.
volt is rajtam ilyen csak akié volt avval régen találkoztam ahhoz, hogy megkérdezzem a nevét :(

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#97) vsz válasza amargo (#96) üzenetére


vsz
tag

Monix v. Mon-X - valami ilyesmi.

(#98) klepto


klepto
addikt

A Polaroid tényleg jó, de akinek nincs 10-15k-ja egy szemuvegre, az menje be egy látszerészhez, és vegyen ott napszemüveget 4-5k-ért. Azok nem polarizációsak, és nem is annyira ismert márkák, de ami a lényeg: nem gagyi. Az utolsó előtti szemüvegem is onnan volt, és azon volt Látszerész és kermi papír is. Most egy cserélhető lencsés sportbolti szemüvegem van. Nem rosz, de zavar a vakító nap, ha szembe süt, mivel nem töri meg a fényt, vagyis ez sem polarizácós lencséjú. Ha valaki vigyáz rá, egy szemüveg 4-5 évig is szemüveg marad: vezetéshez pedig lehetőleg csak Polaroid szemüveget, de abból is csak a Polarizációs lencséjűt, mert már Polaroidból is van sima szemüveg.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#99) Fade_Away


Fade_Away
őstag

Polaroidot lehet valahol neten kapni?

(#100) tigga


tigga
tag

Saját tapasztalat alapján egyértelműen oakley :D

Sok termék van aminél csak a márka nevét veszed meg de ez tán egyik kivétel.

Nem olcsó de világ legjobb napszemcsije sok márkát megelőzve mint pl polaroid ray ben police stb....

A keret tulajdonképpen örökgaris ( már ha boltban veszed ).A lencse pedig nagyon profi, nehezen karcolódik és ha felveszed majd érzed a különbséget. Rajtam volt polaroid de nem vágtam magam hanyatt tőle.
Olyan 30-40K tól már lehet is kapni.

Kötözz egy macska hátára egy vajaskenyeret és dobd fel a levegőbe......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.