Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) Z_A_P


Z_A_P
addikt

[link]

OK

(#4252) Z_A_P válasza Z_A_P (#4251) üzenetére


Z_A_P
addikt

:Y :Y :Y :Y

Különösen annak fényében tragikus a helyzet, hogy a támogatói okiratok határidejei elkezdtek lejárni. Ez nagyon rossz hír minden érintettnek. A pályázatok és napelemes beruházások meghiúsulása a Támogatónak is „fejfájást fog okozni”, hiszen az EU-s forrásból létrejött pályázat feltétele, hogy ezek a napelemes beruházások megvalósuljanak - tette hozzá Szilágyi László, aki azt is hozzátette:

nem csak a napelemeseket és a családokat érinti rosszul a kifizetések ilyen durva elhúzódása, de kihat a nyílászárós és hőszivattyús cégekre is, hiszen a komplex pályázatban ezekre is pályáztak a családok.

Az alelnök azt is előrevetíti, hogy többezer család kerülhet nagyon komoly gazdasági válságba. "Hiszen a pályázat nem teljesülése esetén jogilag a pályázók lesznek számon kérve, elbukják az esetlegesen befizetett önrészeiket (hiába 100%-os a pályázat, nagyon sokan fizettek önrészt is a vállalkozóknak, hogy biztosítsák a beruházásaikat) és a már lekért előlegeket is vissza kell fizetniük, ha a vállalkozó fizetésképtelen lesz.

[ Szerkesztve ]

OK

(#4253) asdf_ válasza Z_A_P (#4252) üzenetére


asdf_
veterán

Az utolsó mondat vége valószínűleg az, hogy:

vessző, a pályázatból megvalósult rész ellenében pedig a pályázóknak (mint megrendelőnek) keletkezik akár többmillió forintos fizetési kötelezettsége a kivitelező felé.

Na de mindjárt választás, majd mindjárt jön megint a nagy vezér és megmenti a népet. Sokadszorra, áldja az ég a nevét...

(#4254) Z_A_P válasza asdf_ (#4253) üzenetére


Z_A_P
addikt

Milyen mementi? Kitől, saját maguktól mert b@sznak fizetni, ellenben 100+ milliárdok jutnak a haveroknak?

OK

(#4255) Janou


Janou
őstag

Srácok

Szenvedek ezzel a hiánypótlással. Az egy dolog hogy nincs meg az összes dokumentum még, de a határidő 21-e. Ezen felül nem tudom beküldeni sem... Azt mondja:

Rámegyek a Tovább az elszámolásra vonatkozó hiánypótlásra és visszavisz ugyanoda... Most ilyenkor mivan?

(#4256) Levi123 válasza Janou (#4255) üzenetére


Levi123
senior tag

Ez a videó szerintem jól levezeti: [link]

Meg itt is van leírás a hiánypótlásról: https://napelem.palyazat.gov.hu/lakossag/felhivas
--- > Elszámolásokhoz szükséges segédletek

Levi

(#4257) Janou válasza Levi123 (#4256) üzenetére


Janou
őstag

Köszi, oktató videók alapján végül sikerült megcsinálnom.
Felhívtam az ÉMI-t és mondták hogy a legfontosabb hogy beérkezett a hiánypótlás időben. Amit nem sikerült jól igazolnom arra tisztázandó kérdéseket fogok kapni.

(#4258) User_2 válasza Levi123 (#4256) üzenetére


User_2
tag

hát ez a videó minden szempontból borzalmas.
egy folyamatot statikus képernyőképekkel "illusztrál", miközben ha már kattintható folyamatot "szándékozik" elmagyarázni, akár végig is kattinthatná a hiánypótlás végrehajtását.
pl a jellemző hibára: a szerkesztést a ceruza ikonra kattintva kezdheti el. -> a bemutatott képernyőképen nincs ceruzaikon.

(#4259) Z_A_P válasza User_2 (#4258) üzenetére


Z_A_P
addikt

Fura hogy ezen izgultok miközben lentebb beraktam egy nagyon komoly és reális scenariot :Y

OK

(#4260) Janou válasza Z_A_P (#4259) üzenetére


Janou
őstag

Szerintem nem merik megtenni, hogy be*zopatnak ~40e háztartást...

(#4261) Narxis


Narxis
nagyúr

"Beledöglesz az adminisztrációba, minden teher rajtad van, és a végén még te futhatsz a pénzed után" - a szakértők szerint tragédiaközeli a helyzet napelempályázatnál [link]

Thanos was right.

(#4262) Z_A_P válasza Janou (#4260) üzenetére


Z_A_P
addikt

Majd rakenik a nyuszira (EUra, hogy nem fizetett)

OK

(#4263) asdf_ válasza Z_A_P (#4259) üzenetére


asdf_
veterán

Valamilyen szinten az állam töke is satuban van. Ha nem valósulnak meg ezek a napelemes és fűtési projektek, akkor még ha végre sikerül betartani a szabályokat és megkapjuk az EU-s pénzt, akkor mégse fogjuk megkapni, mert az adott időszakban nem valósultak meg a projektek. Tehát nekik is elemi érdekük, hogy a kivitelezések meglegyenek, csak persze közben kb. csódbe vitték az országot és nincs miből fizetni. Szerintem pár héten belül bedobják, hogy elég lesz 2026-ig kész lenni.

[ Szerkesztve ]

(#4264) Z_A_P válasza asdf_ (#4263) üzenetére


Z_A_P
addikt

Akkorra már le is szedem a sárga cetlit :D
A kivitelezők meg tartsák a hátukon a 10-50-100 milliós kintlévőséget

OK

(#4265) Levi123 válasza User_2 (#4258) üzenetére


Levi123
senior tag

Van benne hiba, de a semmitől jobb :)

Levi

(#4266) S-eye


S-eye
senior tag

Májusi tapasztalat érdekelne. Időközi utalás a kivitelezőnek mennyi idő az értesítés után? Én kapok róla értesítést, vagy csak a kivitelező?

(#4267) Z_A_P válasza S-eye (#4266) üzenetére


Z_A_P
addikt

Jo kerdes. Elvileg nalam meg lett itelve(??), nezd lejjebb, beirtam.
De a palyazati oldalt a kivitelezo kezeli, lehet ott jon valami (bar emailt kapok).
Egyelore nem tudok semmirol.
Lehet felhivom kivitelezot majd.

[ Szerkesztve ]

OK

(#4268) S-eye válasza S-eye (#4266) üzenetére


S-eye
senior tag

Tegnap jött értesítés, hogy fognak utalni.

(#4269) Borisz76


Borisz76
veterán

Soron következő összegzés :

- Huawei 5K inverter ( 3 fázis )
- 410 Watt * 13 panel
- 10K aksi
- Majdnem pont délre néző tető , kb 35 fokos dőléssel.

- 2023 December elején telepítették a rendszert.
- Ezért a Januári hónapot tekintem alapállapotnak.
- 10 év szaldó elszámolás.....

2024. Január :

2024. Február :
A havi fogyasztás 102,05 kWh-val kevesebb lett mint januárban.
A termelés viszont 38,47 kWh-val lett több.
Az önellátás kb 30%-ról felkúszott 40%-ra.

2024. Március :
A havi fogyasztás 100 kWh-val kevesebb lett mint februárban.
A termelés viszont 172 kWh-val lett több.
Az önellátás kb 40%-ról felkúszott 60%-ra.

2024. Április
A havi fogyasztás kb 50 kWh-val kevesebb lett mint márciusban.
A termelés viszont 177 kWh-val lett több.
Az önellátás kb 60%-ról felkúszott 87%-ra.

2024. Május
A havi fogyasztás kb 35 kWh-val kevesebb lett mint áprilisban.
A termelés tovább nőtt , kb 85 kWh-val lett több.
Az önellátás 87%-ról majdnem maximális lett : 97% !!!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4270) f4lcon válasza Borisz76 (#4269) üzenetére


f4lcon
őstag

megkérdezhetem, hogy milyen fogyasztási szokásokon változtattatok (ha egyáltalán) hogy az önellátás ilyen magas százalékú legyen?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#4271) asdf_ válasza f4lcon (#4270) üzenetére


asdf_
veterán

Akkumulátoros rendszer és ilyenkor már bőven süt annyit a nap, hogy a napi fogyasztás többszöröse lejön a napelemről, így lehet az egyik napról másikra élni akksiból, amikor lemegy a nap.

[ Szerkesztve ]

(#4272) Borisz76 válasza f4lcon (#4270) üzenetére


Borisz76
veterán

Ahogy asdf_ írja.

Korán reggeltől süt a nap és tölti az aksit , kiszolgálja a házat.
Az aksi pack 11-12 óra magasságában már 100%-ban tele van.
Ezt követően a ház a termelés egy részét elfogyasztja a többletet küldi fel a hálózatba.

Reggel meló előtt - 7 óra magasságában - felcsavarom a villanybojlert maximumra ( kb 80 fok ) ugyan is ez ilyenkor 2-3 óra alatt melegszik fel.....majd tartja a hőmérsékletet.
Délután , estefelé pedig letekerem 40 fokra......és addig sem hűl sokat amikor este zuhanyozik a család.

Mivel estefelé már az akukról megy a ház.....de a bojler nem kapcsol be ( mint legnagyobb fogyasztó ) így a maradék világítás , PC-k , hűtő stb dolgok már nem tudják teljesen lemeríteni az aksit.
Tehát a másnap reggelnek úgy vág neki a rendszer, hogy 30-40-50% töltöttségen áll az aksi.

Ez a tegnapi aksi töltöttségi szint , %-ban mutatja ....
- Mint látható reggel merül szépen lassan.
A router , switch , NAS , ébresztő óra , hűtő stb....fogyaszt .
- Napközben tölt.
13 óra körül merült az aksi mert lecsapott 2X is a jégeső !
- Este megint merül.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4273) Levi123 válasza Borisz76 (#4272) üzenetére


Levi123
senior tag

Csak ötlet: a helyedben tekergetés helyett tennék fel programozható teljesítménykapcsolót a bojler áramkörre, beállítanád az időt és kész.

Levi

(#4274) Borisz76 válasza Levi123 (#4273) üzenetére


Borisz76
veterán

Programozható gyárilag...csak lusta voltam eddig beállítani.
Ariston Velis EVO 100 van itthon.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4275) Lenry


Lenry
félisten

ma jött megy a záróelszámolás elfogadásáról és a vállalkozó kifizetéséről szóló tájékoztató.
2021 decemberében adtam be a pályázatot, 2023 júliusában szerelték fel a paneleket és szeptember óta termel.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4276) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Be akarják adni a záróelszámolást, és kérnek valami "Önkormányzati nullás igazolást". (Nem a NAV-os)

Ez micsoda? Ezt az e-önkormányzati oldalon lehet intézni?

[ Szerkesztve ]

(#4277) S-eye válasza Atomgeszi (#4276) üzenetére


S-eye
senior tag

Igen, online le lehet kérni, de már egy éve kértem utoljára, tehát nem emlékszem mindenre pontosan.

Lenry: Gratula.

(#4278) Janou válasza Atomgeszi (#4276) üzenetére


Janou
őstag

Nemleges adóigazolásnak hívják. Már 4x kértem a project kapcsán. Felhívtam az önkormányzatot és 2 nap alatt megcsinálták. Kérheted digitálisan és papír alapon is.

(#4279) User_2


User_2
tag

ez az önkormányzati "adószámla kivonat" ?
másnéven adóegyenleg lekérdezés?

ami lekérhető az e-onkormanyzat portálon ?

(#4280) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Köszi mindenkinek,


Ezt sikerült lekérni. De állítólag nem ilyen kell, hanem valami az önkormányzattól. :U Nem értem.
Most akkor ez valakinél elég volt?

(#4281) Janou válasza Atomgeszi (#4280) üzenetére


Janou
őstag

Ennyi van benne. Semmi több.

(#4282) asdf_ válasza Atomgeszi (#4280) üzenetére


asdf_
veterán

Az az egyik. Kettő kell.

A támogatási előleg igényléshez, csatolandó a NAV 30 napnál nem régebbi nullás, köztartozás mentesség igazolása, továbbá a helyi Önkormányzat 30 napnál nem régebbi, nullás köztartozás mentesség igazolása.

Pl.: https://hegyvidek.hu/szolgaltatasok/adoigazolas-igenylese/adoigazolas-kerelem
De biztos lehet epapírozni is.

[ Szerkesztve ]

(#4283) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Ugye áprilisban kaptam (írtam is itt) hogy "támogatási összeg folyósítása elfogadásra került".
Tegnap kérdeztem kivitelezőt hogy kaptak - e már pénzt, ezt írta:
"
Igen, ez a része zárásra került, amint a számla kiállításra kerül, továbbítjuk!
Viszont ezzel a pályázattal lesz még feladat, éves monitoring például, de ebben az esetben jelentkezni fogunk.

"
Ti értitek ezt?
Most akkor kaptak pénzt?
Milyen számla, kinek?
:F

OK

(#4284) Lenry válasza Z_A_P (#4283) üzenetére


Lenry
félisten

Pedig elég egyértelmű: Igen, kaptak.
Számlát meg a kapott összegről fognak kiállítani, neked.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4285) Janou válasza Z_A_P (#4283) üzenetére


Janou
őstag

Milyen éves monitoring? :Y

(#4286) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Kösz mindenkinek, sikerült végül az önkormányzatos is.

(#4287) Z_A_P válasza Lenry (#4284) üzenetére


Z_A_P
addikt

:R
Akkor varom a szamlat!

@Janou
Fogalmam sincs, de majd intezik ok

OK

(#4288) asdf_ válasza Janou (#4285) üzenetére


asdf_
veterán

A projekt végrehajtás során a kedvezményezettnek az alábbi mutatókról szükséges adatot szolgáltatni:

Éves primerenergia-fogyasztási megtakarítás
A támogatott tevékenység eredményeképpen létrejövő energiafogyasztás csökkenés mértéke (a beruházás előtti állapothoz képest) (kWh/év)

Megújuló energia céljából létesített addicionális működési kapacitás
A támogatott tevékenység eredményeképpen létrejövő megújuló energiát hasznosító beépített termelőkapacitás (kW)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.