Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) anulu válasza t-rac (#2549) üzenetére


anulu
félisten

RAM teljesítmény: Everest, időzítések szintén.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2552) Möhe


Möhe
addikt

köszi
asus a7n880-as lapom vanamd 2600+semptronnal, most 2x256ddr 400mhz-val és ehhez akarok hozzányulni!

(#2553) Gabeszku válasza t-rac (#2549) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Everest home edition-progival pl

Üdvözlettel: Gabeszku

(#2554) SlipDevil


SlipDevil
csendes tag

Nah akkor most samsung lesz aztán meg ha több lé lesz akkor nyanya...
de most néztem az everestet és olvasási 2297 MB/s írás 699 MB/s késleltetés 118,8 ns ezeket az eredményeket kaptam...
Nah memoria 333 Mhzen megy a memoria sáv szélesége pedig 2666 MB/ sec és nem 3,2 GB/sec ha beleteszem a a samsungot akkor ez meg nőne vagy nem? Ezt mivvel lehet befolyásolni?

Üdv SlipDevil

Üdv SlipDevil

(#2555) cassini


cassini
csendes tag

Hi!
A procim (AMD 2400+) FSB jét felraktam 166Mhz re (órajel maradt ->12x 166), így a memóriák (Dual-Ch) 333Mhz-en megy. Az Everestben kapott eredmények: mem olvasás 2536 Mb/s mem írás 993 Mb/s mem késleltetés 101,7 ns memóriabusz sávszél 5333 Mb/s Front Side Bus sávszél 2667 Mb/s. A konfighoz képes jók az eredmények?
A mem időzítését eztán felraktam ''turbóra'' (2-2-2-6 a 2,5-3-3-7 ről) ment is egy ideig aztán az XP leállt ''rendszerhiba miatt'' :(((.A memóriák nem bírták, vagy ez csak véletlen? / Milyen időzítést ajánlotok ezekhez a memóriákhoz?

[Szerkesztve]

Bocsánat Bocsánat Elnézést a sok baromságért

(#2556) DanyyX


DanyyX
csendes tag

Namost:

RAM (2x512MB Samsung cl2.5) meg van csinálva ugy, hogy DDR400, és dual channel (thx : anulu) és biosban idözités 2.5-3-3-7.
Everest szerint olvasási seb. 2073MB/s irási seb. 913MB/s késleltetés 137,8 ns.

DDR400 (PC3200) az Dual Channelbe elméletileg 6,4 GB/s.

Akkor hogy is van ez? :F:F:F

és semmi többet nem tudok elmondani... Kérem kapcsolja ki

(#2557) Staby


Staby
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Van 1 256 megás 333 Mhz-es infineon ramom, ami mellé szeretnék még 1 256 megás ramot rakni. Az alaplapim Abit NF7, tehát kezel két ramot dual-ban. A kérdésem, hogy megy-e esetleg más márkájú rammal, vagy nem? Mivel nem kapok ilyen ramot jelenleg sehol.. :F Köszi előre is.

(#2558) Gabeszku válasza Staby (#2557) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Szia. Nem túl jó ötlet dualba tenni 2 külömbdöző ramot, mert gondok adódhatnak a paramétrek miatt. Akkor optimális a dual, ha mondjuk KIT ben veszel ramot, mert az tuti egyforma. Elképzelhető, hogy menne a dual 2 külömbdözővel is, de arra nincs biztosíték. Előfordulhat, hogy 333mhz helyett csak 266 on fognak menni együtt amit gondolom nem szeretnél. A ramok időzítésének egyformának kéne lennie és az sem mindegy hány bit es ramok. Szóval elég zsákba macsaka, mert ha papíron egyformák a paraméterei a moduloknak, az még nem jelenti azt, hogy a valóságban is tudják teljesíteni a papírformát. Vagy ha húzni akarod majd őket, és a két modulnak más más a tűréshatára, más mhz-en veszik vissza az időzítésüket, stb. akkor a rendszer instabillá is válhat ami szerintem szintén nem kívánatos. tuti megoldás: KIT ben veszel ramot, vagy 2 modul-t veszel egyszerre-ami nem biztos, hogy ok, de azért jobbak az esélyei mint az általad említett elgondolásnál.
Sok sikert.

Üdvözlettel: Gabeszku

(#2559) bobace


bobace
őstag

very sorry a lámaságért.
Hogy tudnék a 333-as samsungombol 400-ast varázsolni? mármint legalább megprobálni a frekijének az emelését? a biosba kell? valami felvilágositást lécci.az időzitéseknek utánanéztem nagyjából de azzal hogy azt állitom állitodik a freki is? vagy azt máshol kell?
ja a lap nf7 v2.0

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#2560) Gabeszku válasza bobace (#2559) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Szia AMD témában nem vagyok otthon főleg a tunigban nem, de az tuti, hogy nem az időzítéstől függ a memória freki.

Üdvözlettel: Gabeszku

(#2561) DanyyX válasza bobace (#2559) üzenetére


DanyyX
csendes tag

NF7-nél a BIOS-ban Soft Menu III Setup menüpontban kell állitani a frekit, meg a feszültséget. Frekvenciát az FSB/DRAM Ratio állításával lehet változtatni (ha nem akarod az fsb-t is állítani). Ha frekit emeled és instabil lesz, akkor emelj egy kicsit a feszültségen.
Nemhiszem, hogy 333-as ddr-t 400-ra tudsz huzni, de azért sok sikert.
Csak kis léptékekben emelj, és mindig nézd meg, hogy stabil-e! RAM hűtőborda is erősen javasolt.

Az időzítéseknek nincs sok köze a frekvenciához, mert az csak azt befolyásolja, hogy egy bizonyos memóriaművelet hány órajelenként hajtható végre (asszem...)

[Szerkesztve]

és semmi többet nem tudok elmondani... Kérem kapcsolja ki

(#2562) SlipDevil válasza bobace (#2559) üzenetére


SlipDevil
csendes tag

Attól függ, ha szinkronban van a prociddal akkor csak fsb-t kell emelned és kész. Amúgy samsungot nem érdemes húzni ha gyárilag 333-as, mert nincs érteleme. Az időzítéseket meg szépen leveszed amíg még bírja és azon járatod...


[Szerkesztve]

Üdv SlipDevil

(#2563) bobace


bobace
őstag

köszike mindenkinek, ugy látszik ezt kihagyom, pedig aztem simább lesz. na mindegy, akkor előbb beszerzek valami hűtést rá:O

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#2564) bobace válasza SlipDevil (#2562) üzenetére


bobace
őstag

most a nincs értelme mire vonatkozik. nem lehet? a proc 200 as fsb-n megy. igy ugye asszinkronba van csak szerettem volna szinkronossá varázsolni bár igy sincs gond a géppel.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#2565) fueled18


fueled18
tag

Sziasztok!!
Egy érdekesség::: van 1 ABIT-AN7-es alaplapom és van benne 1 512MB-os 400Mhz-es memó és raktam mellé még 2 db 256-ost azok is 400ok. a 2db 256-os memó a középső és az előlaphoz legközelebb lévő foglalatban van. Na már most benne van mind a 3 memória és ezen a deszkán csak 3 memó foglalat van. Amikor bekapcsolom a gépet akkor azt írja ki hogy dual channel enabled. Ez hogy lehetséges 3 memóval?
azért raktam bele azt a 2 db memót mert kaptam 1 nagykerből valahogyan
de ez nem lényeg
egyébként szar hynix memóriák

A vélemény olyan mint a segglyuk, mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra

(#2566) SlipDevil válasza bobace (#2564) üzenetére


SlipDevil
csendes tag

Jah akkor csak a memori sebességét sztem tedd autora bár nem hiszem hogy müködni...
Bár te alaplapodta nem ismerem annyira, hogy van-e ilyen mod és van akkor az a szinkront jelenti-e?

Üdv SlipDevil

(#2567) SlipDevil válasza fueled18 (#2565) üzenetére


SlipDevil
csendes tag

A 3 foglalatos alapokban, gondolom amd platform, mert ott vannak ilyenek, ott a 1-3 foglalatba kall rakni álltalába ha dualt akkarsz... Bár nem ismerem pontosan az abit lapokat ... Amúgy ez nekem csepet érdekes, ( lehet hogy tapaszatlan vagyok) hogy 1 512 és egy 256 dualba menjen...

Üdv SlipDevil

(#2568) fueled18


fueled18
tag

pedig ez így van

én is csodálkoztam

A vélemény olyan mint a segglyuk, mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra

(#2569) Gabeszku válasza fueled18 (#2568) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Hali Nem teljesen vág ide, de szeretnélek + kérni valamire. Láttam, hogy 9800pro-d van, megtennéd, hogy mailbe átküldessz nekem egy méréseredményt 3dmark 03al? nagyon megköszönném

Üdvözlettel: Gabeszku

(#2570) t-rac válasza Gabeszku (#2569) üzenetére


t-rac
senior tag

9800pro-t akarsz venni? Ha 6600Gt-t vennél az sokkal jobb,és olcsóbb is.
Persze ez nem reklám a GeForcenak:))


Jah amúgy itt nagyon sok méréseredményt találsz Bővebben: link



[Szerkesztve]

(#2571) Gabeszku válasza t-rac (#2570) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Köszi!

Üdvözlettel: Gabeszku

(#2572) Dany válasza Gabeszku (#2571) üzenetére


Dany
tag

Hi. Bár nem nekem írtál, de legalább így tudom, hogy észreveszed a mit írok. Mármost amint olvasgattam a topicban, úgy érzem értessz a RAM-ok-hoz. Nekem most 256DDR(200MHz)van és van még egy slot amibve 512DDR(400MHz)-t akarok rakni. Jó ötlet ez? Ja és a P4-es Intel Pentium 3.0GHz-es prociba jó a 400MHz-es memó? Vagy sok? Mert olvastam, hogy nem szabad vaktába vásárolgatni, mert lehet, hogy a memó gyorsaságát nem tudja kihasználni a proci. Az előbbibe jó a 400MHz-es memó? Ja és 10 ezer körül milyet érdemes venni? Hyundai/Hynix kizárva! Előre is köszönöm a választ.

Abit SG-72,Apacer 256Mb DDR(400MHz), Intel Pentium4 3.0GHz, Club 3D Ati Radeon 9600XT(256Mb), Exelstor 80GB ATA133, Benq combo dvd/cd író-olvasó

(#2573) sosperecek18 válasza Dany (#2572) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Hy én azt mondom, hogy akkor kell 400-as ram a gépedbe, ha a procid 800fsb-s, ha csak 533-as akkor megteszi a 333-as memo is!
Nekem Samsungom van :DDD(lesz), bár néhányan nem szeretik!
Ha igazán jót akarsz ott vannak az A-DATA-k, Kingstonok, de ezek már 20k közelben vannak(sajna:O) 512-es kiszerelésben!:C

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#2574) Jozzz


Jozzz
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám! Egy Geil Ultra Platinum dual chanel kittes 2*256 memóriám van. A probléma az hogy a Gigabyte GA 7N400L-es lapomban Cl2 -őn újra indulgat a rendszer!!! A ram le lett tesztelve másik géppel is és ott vitte rendesen a gíárilag beállított CL2-őt!!!! Valószínő nem szeretik valamiért egymást!

Nem tudtok ajánlani valami jó Nforce2-es lapot ami nagyon zsír, és simán működni fog vele!

(#2575) Dany válasza Dany (#2572) üzenetére


Dany
tag

FSB-m 800-as és DDR400-at támogatja ill ez az ideális RAM bele. Most 200MHz-es van benne , de igy nem éri el a max sebességet, mivel a PC-t lassítja a RAM

Abit SG-72,Apacer 256Mb DDR(400MHz), Intel Pentium4 3.0GHz, Club 3D Ati Radeon 9600XT(256Mb), Exelstor 80GB ATA133, Benq combo dvd/cd író-olvasó

(#2576) sosperecek18 válasza Dany (#2575) üzenetére


sosperecek18
senior tag

200mhz-es nincs is, az sztem 400-as ami neked van!

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#2577) Dany válasza sosperecek18 (#2576) üzenetére


Dany
tag

Everestben ha rámegyek Alaplap->SPD akkor a Memória modul sebesség;)C3200(200MHz) és így a proci is 200MHz-es órajelen olvas ki a memóból mert megnéztem CPU-Z-vel. Ha tudsz ajánlj vmi más memó sebesség mérőt vgay ilyesmit és akkor biztos a ténylegeset tudom mondani.

Abit SG-72,Apacer 256Mb DDR(400MHz), Intel Pentium4 3.0GHz, Club 3D Ati Radeon 9600XT(256Mb), Exelstor 80GB ATA133, Benq combo dvd/cd író-olvasó

(#2578) sosperecek18 válasza Dany (#2577) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Nekem is 200at olvas ki, de annak a 2szeresét kell venni annyi a memo frekvenciája!
HA azt irná hogy (400) akkor az azt jelentené, hogy 800 mhz-es a memória, és olyan szerintem csak az RD ram lehet!

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#2579) t-rac válasza Gabeszku (#2571) üzenetére


t-rac
senior tag

Nincsmit:) Te sokkal többet segítettél

(#2580) DigitXT válasza sosperecek18 (#2573) üzenetére


DigitXT
félisten

megteszi a 333-as memo is!
Csak ma már semmi értelme, mert gyakorlatilag drágább, mint a 400-as, ha egyáltalán kapni... Ezenkívül (természetesen) a 400-ast lehet járatni 333-on gond nélkül, sőt: valszeg jobb időzítésekkel!:D Nekem amúgy egy 333-as MicronTech (alias Noname, alias Brand:B) és egy 400-as ''Samsung'' (szintén kicsit noname kategória, de kit érdekel: nem tuningolok!:DDD) van.:) A DDR amúgy Double Data Rate-et jelent, tehát a valós órajele valóban 200Mhz, és ezen órajel kétszeresét tudja kihasználjni. (Nem részletezem a felfutó/lefutó él dolgot, mert ez a nagy RAM-os topik, és tuti, hogy leírták nálam hozzáértőbbek ezerszer...:DDD)

Mod: a #2571-re! Ne beszélj zöldségeket, pontosan jól megy az a RAM!:C

[Szerkesztve]

(#2581) Gabeszku válasza Dany (#2572) üzenetére


Gabeszku
senior tag

A srácoknak igaza van! a 200-as ramod 400Mhz-n ketyeg. A DDR az a duble,,,, ,,,,,, mittudomén :) szal duplán kell számolnod.
Ha az alaplapod támodatja a dual chanel- módot akkor szerintem jobb, ha 256mb osat teszel mellé, de már pár embernek írtam, hogy nem nagyon vagyok híve a dualnak, abban ez esetben ha 2 külömdöző ramot rax össze nem biztos, hogy a végeredmény az lessz amit te akarsz. láttam már 2 256mb 400as samsungot együtt dualban 333 volt a max. de láttam már olyat is, ami tökéletesen működött. Ilyenkor amikor ''vegyes felvágottat készítessz'' nem lehetsz biztos benne, hogy működni fog. Ha meg nem lessz jó, akkor ha visszaviszed, letesztelik, (persze nem dualban és nem olyan alaplapban mint a tiéd) és asszondják hogy ''kérem ennek semmi baja'' akkor csak az eladó jóindulatán múlik, hogy kicseréli-e.
Ha nem csalnak az értesüléseim, haverom PC-s boltjába vittek be egy Kingston Value RAM kit-et spéci hűtőbordákkal stb. Hibátlanul működnek, ÉS DUALBAN IS JÓK!!!!!! szerintem van rá sansz, hogy beszámolják a mostanidat, és ráfizetéssel elvihted a kingstonokat. 512MB (2×256MB 400mhz-s) Ja és élettartam garival!!!!
Ha érdekel megadom a telefonszámát az üzletnek, egy telefont biztos megér.

Köszi, hogy ilyen szépeket mondtál rólam a hozzászólásodban, teljesen elpirultam, de csak lelkes érdeklődő vagyok a ram témában. Azért szólokbele annyit mert elég sok PC-t javítok melóhelyen. (a legtöbb gont az olyangépekkel van amik AMD-sek és SIS chipsetesek:P)



[Szerkesztve]

Üdvözlettel: Gabeszku

(#2582) Gabeszku


Gabeszku
senior tag

Ja és valamit elfelejtettem! eszedbe ne jusson 400-ra rakni az FSB-t mert azintel procik fsb je quad pumped miatt a tényleges frekvencia 4×-ese ezért ha 200az FSB az szorozva 4× így jön ki a 800. és a memóriák akkor mért nem 800 on futnak? azért mert dual chanel az 400, de mivel 2 csatornán megy ezért 2×400=800 és voilá, máris szinkronban van az FSB a memóriákkal. (Hozzáértő kollegák ugye nem montam nagy butaságot ami a memória szinkront illeti?)

Üdvözlettel: Gabeszku

(#2583) Dany válasza Gabeszku (#2581) üzenetére


Dany
tag

Köszi, ha ezt nem mondjátok, akkor megveszem az új 400-as Ramokat és az szívás lett volna,SOSPERECEK18 nevű uriembernek is kösz. De kérdés az, hogy akkor miért írja azt az everest, hogy valódi 200MHz, effektív 400MHz(EZT NEM ÉRTEM!!!) Jójó ha dual akkor az 400,de ezt az everset is írhatná úgy hogy effktív 200 és akkor mindenki tudná, hogy az DDR-ben 400. Na mind1. Szóval akkor miért akadoznak a játékaim. Tök jó konfigom van P4 Intel Pentium4 3GHz ABIT SG-72 alaplap ami a hírekkel ellentétben nagyon is megbízható és kompatibilitási problémái sincsenek semmivel + 256DDR eszerint 400MHz-es Ram. + egy szar 80GB-os 5400RPM-es winchester. A gond az, hogy akadnak a játékok és mindig hallom olyankor a winchit, hogy angyon dolgozik, aminek nem kéne. Ebből következtettem, hogy RAM-mal lehet a probléma mivel ha elég RAM lenne, akkor nem fordulna A winchi-hez. Rosszul gondolom? Vegyek vagy ne vegyek512-t még bele?

Abit SG-72,Apacer 256Mb DDR(400MHz), Intel Pentium4 3.0GHz, Club 3D Ati Radeon 9600XT(256Mb), Exelstor 80GB ATA133, Benq combo dvd/cd író-olvasó

(#2584) DigitXT válasza Dany (#2583) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem szívás a 400-as RAM, de ha már úgyis veszel, akkor inkább bővíts 1GB-ra, mint 768-ra, ergo cseréld le a 256-osodat is egy 512-esre.:) Az everest meg azért írja, hogy valódi 200Mhz, mert az a valódi órajel, az effektív pedig az, aminek tekintheted, ugyanis minden óra ütést kétszer is felhasználja ez a RAM-típus. Ha azt írná, hogy effektív 200, akkor azt jelentené, hogy ''olyan mint'' a 200-as, de ez nem olyan. Érted?:)) Azt teljesen jól látod, hogy a RAM kevés neked, és ezért fordul a vincsihez (szaxóval: swappel), ami ugye lassú.

Amúgy kitölthetnéd a konfigod adatait az adatlapodon, úgy egyértelműbben tudnánk a dologról beszélni. Szaggatás meg gyenge VGA miatt is lehet (nem minden a 3Ghz, bár nem rossz:DDD), bár te akadozást írtál, szóval mindegy.:D Azt sem írod, hogy ilyen oprendszert használsz: XP mellett 512 ''az alap'', ha játszani akarsz, mert sokat eszik. Viszont 512-vel már jól szalad. Én októberben bővítettem 1GB-ra, azóta kikapcsoltam a swapfájlt: így nincs rá szükség.;)

[Szerkesztve]

(#2585) Dany válasza DigitXT (#2584) üzenetére


Dany
tag

Lehet, hogy nem szakszavakkal írok, de szerintem értetted miről akartam regélni. Szóval akkor azt mondod 256 nagyon kevés? Ezért szaggathatnak a játékok? Havernak nem szaggat 256-ttal na mind1. Amúgy 1giga memóra nincs keretem. De a 256+512 az nagyon rossz ötlet? Nem teszi meg, míg lesz keret még egy 512-re? Egyébként hol lehet módosítani az adatokat? Ha már szóba hoztad a konfigot.

Abit SG-72,Apacer 256Mb DDR(400MHz), Intel Pentium4 3.0GHz, Club 3D Ati Radeon 9600XT(256Mb), Exelstor 80GB ATA133, Benq combo dvd/cd író-olvasó

(#2586) DigitXT válasza Dany (#2585) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem kell szaxavakkal írnod, hogy megértsük egymást, csak megjegyeztem, hogy úgy hívják.:DDD 256MB XP mellett kevés, ha játszani is akarsz, netezni elég.;)

Havernak nem szaggat 256-ttal na mind1.
Ezt mondja, vagy láttad is?:DDD Az sem mindegy, hogy kinek mi a szaggatás...:B

a 256+512 az nagyon rossz ötlet?
Nem, menni fog rendben, jobban, mint most!:D

Nem teszi meg, míg lesz keret még egy 512-re?
De, persze: így teljesen korrekt a dolog!:)

hol lehet módosítani az adatokat? Ha már szóba hoztad a konfigot.
Látom, végül csak sikerült kitöltened, így már jobban látom a helyzetet, meg a 9600XT topikban is jobban már értem, hogy mi a szitu!:)) Remélem te is!:)


[Szerkesztve]

(#2587) zso73


zso73
veterán

Mi a véleményetek? Elixir+ Samsung ram Dualban?
A samsungot, hogy ismeri fel az Everest nektek? Nekem valami furcsa dolgokat ír ki. Modul neve: Dialog
Sorozatszám:nincs
Létezik, hogy ez rendben van?? :F

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2588) DigitXT válasza zso73 (#2587) üzenetére


DigitXT
félisten

Létezik, hogy ez rendben van??
Mondtam én, hogy a Samsung kvázi noname...:)) Nálam sincs neve a modulnak, és sorozatszáma sem.;) A másik legalább Micron Tech., de nekem az sem mond semmit.:DDD Ja, sorozatszám ''persze'' a másiknál sincs. Ehh...:D

[Szerkesztve]

(#2589) Gabeszku válasza DigitXT (#2584) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Szia! Előre is bocs, de nem kötözködni akarok. Szerintem nagyon rossz ötlet kikapcsolni a sweppelést. ha 4GB ramod van akkor is sweppel. (hogy honnan tudom? Pont ébren voltam oprendszer elmélet-memóriakezelés órán:D )
Szal bizonyítani is tom, hogy 1 GB rammal is fog swappelni. indítsd el a számológép-et nyomj CTRL+ALT+DEL-t és ott a folyamatok ban nézd meg a calc.exe-t nálam /pill 3mega meg egy kicsi van előjegyezve. a calc.exe 112kb os progi és ez 3 mega ramot kér magának. akkor ha egy komolyabb játék vagy alkalmazás fut, ami full CD netán DVD (HL2-ami királyyyyyyyyyy) akkor a progi méretével aráányosan szorozd föl és máris megkapod, hogy jócskán kell a memória. Nekem is úgy mutatták, ésrá kellett ébredjek: win 3.1 nek elég volna 1GB, de egy XPnek nagyon kell a virtuális memória ahowá sweppeljen.
ennyit szerettem volna.
Egyébként teljesen igazad van, XP hez hogy jácccizni is lehessen 512MB az alap és akkor az az 512 legyen gyors!!!!!!!

Dany

A winyó iszonyatosan tudja fogni a rendszert, nem csak a file műveletek terén, hanem működési sebesség terén is hiszen ha lassú a HDD akkor lassú a Sweppelés meg az owerlay és a játékok nehezebben töltődnek. Megoldás? S-ATA vinyó (Extra brutál megoldás? 2 vagy több S-ATA vinyó RAID-0 ba kötve. az adatbiztonság szempontából ne feszegessük, mert ha bedöglik az egyik akkor....... :O de sebességben iszonyat!!!!! a RAID-0 gyalázza a sata sebességet!!!!)
csinálok is egy tesztet, és az eredményeket fölteszem netre, hogy ti is lássátok mennyire gyors. Ha valaki kedvet kap hozzá azért ekőtte lérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét! );)
A S-ATA Raid eredményeket itt találjátok->
Bővebben: link
Bővebben: link

A tesztprogi a DR Hardware 2005 ami szerintem nagyon jó!!!!!!!!!!! Keressetek rá és próbáljátok ki ti is :C


[Szerkesztve]

Üdvözlettel: Gabeszku

(#2590) DigitXT válasza Gabeszku (#2589) üzenetére


DigitXT
félisten

Én sem kötözködni akarok, csak érdeklődő vagyok!:))
egy XPnek nagyon kell a virtuális memória ahowá sweppeljen
Akkor most nálam is swappel annak ellenére, hogy kikapcsoltam?:F Vagy mégsem, és ''jajjajj'' lesz nekem, mert el fog szállni, ha mondjuk esetleg benyomok egy játékot, vagy bármit ilyesmit?:DDD Csak mert negyed éve nincs gáz, pedig órákat gépezek minden nap, játékok is f*szák, minden.:D Amúgy csak hogy egyértelmű legyen, hogy én mit csináltam: kikapcsoltam a swapfájlt az összes meghajtón, ennyi.:DDD Az, hogy ''amúgy'' mit jelent az oprendszernek, hogy swappelnie kell, talán más kérdés.:B De ha már itt tartunk, arra nem tudsz vmi tippet, hogy az XP miért buzerálja állandóan a vinyót, még ha nem is csinálok semmit?:U A Linux pl. tök kussban van, ez meg néha klattyogtat itt nekem...:F Adott esetben zavar a dolog, mert kicsit érthetetlen: cache-el vmit, de minek.:(

Másik téma, szintén nem kötözködve: a SATA vinyó semmivel sem gyorsabb a PATA-nál, mert eddig sem a csatolófelület sebessége volt a szűk keresztmetszet. A RAID0 az más, az tényleg ott lehet a szeren...:)) Ettől függetlenül jövőre én is egy nagy SATA-vinyót fogok venni, mert tetszik, hogy sok lehet belőle, meg jól szellőzik a ház, és könnyű kábelezni. Ennyi.:D Egyébként ha biztonság és sebesség egyszerre kell, akkor 4 vinyó és RAID0+1. Csak ez drága picit.:DDD

(#2591) Gabeszku válasza DigitXT (#2590) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Ok, akkor megbeszéltük, hogy nem akarunk piszkálódni. A sweppelés a pagefile.sys ben zajlik ami a rendszermeghajtó gyökerén van (rejtett kiterjesztésű). Mérete álltalában 800Mega körül mozog.
Pofon egyszerű meggyőződni róla hogy sweppel-e a géped vagysem. töröld a pagefile.sys-t persze windows alól nem fog sikerülni, ezért a legjobb egy másik gépbe tenni a winyót. Ne izgulj, ha kitörlöd nem dől össze a rendszer! Ez nem a dos-os commans.com És ez 10000%!!! :) Szal töröld ki! Ha újraindítod a gépet és megint ott van akkor sweppel, és ezexerint nem ért semmit a kikapcsolás, ha meg eltűnt akkor nem sweppel-> semmi károsat nem csináltál azzal,hogy kitörölted.
Hogy miért buzerálja a vinyót??? mert éppen írja a pagefile.sys-t aztán meg törli --tipp
Linux mért nem? mert ott külön van swepp partició- és ott lehet hogy nem használja mert elég neki az 1 GB. (Linux nekem kínai)
4 S-ata Radid-0+1-- hát igen. Kéne olyan alaplap vagy S-ata kártya amivel tudok 4 HDD-t kezelni ezen a deszkán csak 2 van :( de az ááááárrrrrr az húúzós :(
Énis ezen agyalok egyideje. 915 ös alaplapokon van 4 sata de abból 2-t a déli híd 2-t egy külön raid vezérlő működtet. hardveresen rédelek, és nem tudom meg lehet-e csinálni a 2 RAID vezérlőtt úgy hogy egy 4 HDD-s raidet alkossanak hardversen.szerintem nem. de erre már van ötletem. 2HDD RAID + 2 HDD RAID ezek hardversen, majd szoftveresen össze raidelni a 2 2egységes RAID kört. ezt jól elmagyaráztam :F de LGA még korai nekem...... Majd meglátjuk. Na akkor vissza a RAM-ok hoz mert egész jól eldiskurálunk már minden féléről. Majd csinálunk külön topicot a lelkes buherátoroknak, s ott aztán oszthatjuk az észt :)

Ha érdekel a swap pontos működése akkor klikk ide. én ebből (is) tanultam a suliban és egész érthetően le van írva. a tartalomjegyzékben a Tárcser (swap) címszó alatt keres. megéri
Bővebben: link

Üdvözlettel: Gabeszku

(#2592) DigitXT válasza Gabeszku (#2591) üzenetére


DigitXT
félisten


Ok, akkor megbeszéltük, hogy nem akarunk piszkálódni.
Sosem akarok, nem azért fórumozok, sőt!:)) Ez egy nagyon tuti fórum!:D


Mérete álltalában 800Mega körül mozog.
Már annak, aki hagyja mozgatni: én fix 512-n, ill. egy nagyon rövid ideig a RAM-bővítés után 1024-en használtam...:D És nem is a rendszermepartíción volt már akkor, hanem átdobtam szépen a másikra, mert úgy gyorsabb lehet (esetleg).:DDD

ha meg eltűnt akkor nem sweppel
Na hát akkor erről beszélünk: nálam nem swappel.:D (Miután letiltottam még novemberben az összes meghajtón, el is tűnt annak rendje és módja szerint.)

mert éppen írja a pagefile.sys-t aztán meg törli
Nem, nem, nem ilyenről beszélek, hanem arról, hogy ''klattyogtatja'', és vmiféle file-cache-elést csinál, csak nem tudom, hogy lehetne rávenni, hogy ezt hanyagolja.:( Bár érdekes, hogy nem mindig csinálja - most pl. kussban van gyönyörűen, lehet, hogy valami speciális oka van ennek:F -, csak ha olyanja van, akkor viszont viszonylag ütemesen 2-3 másodpercenként egy nagyon rövid villantásnyit...:B

mert elég neki az 1 GB
Szvsz az XP-nek is, még sosem volt 7-800-nál nagyobb igénye. Asszem.:)) Persze triviális, hogy ez a használt proggiktól függ, pl. van aki többszázmegás képeket szerkesztget, meg ilyenek, oda elkelhet a 2GB is, stb. De azért otthoni felhasználásban nem jellemző a 2GB, a nagyobb szerverekben használatos - mondjuk - 4GB meg pláne... Ma még.:DDD (Egyik volt osztálytársamnak éppenséggel van 2GB RAM-ja, és egy 800GB-os RAID0 tömbje is, de ennek meg is vannak a speciális okai: bazinagy hangmintákkal dolgozik...:))) Bár nem kérte, de nem is tiltotta, így belinkelem ide a projektjének weboldalát - majd egyszer megemlítem neki, remélem nem haragszik meg érte:DDD -, elég eszement dolog, de dícséretes: wow!:D Bővebben: link

Idevág egy idézet a ''requirements'' szekcióból, ami a kiemelés miatt ON!:C

Recommended Configuration for the 24-bit samples (GigaStudio 3.x)

CPU: Pentium® 4 2.4 GHz or AMD 3200 XP or faster, SSE compatible processor for GigaPulse
RAM: 2 GB or more
Sound Card: Sound card with GSIF 2 support or ReWire Compatible host application (such as Cubase SX, Nuendo, ProTools, Sonar, etc.)
Disk Space: 25 GB
Additional devices: DVD-ROM, MIDI interface with Modulation Wheel and Foot Controller, MIDI-compatible pipe organ pedal-board



(Linux nekem kínai)
Valamennyire nekem is, de azért van... (Kellett, mert abban írtam a ''Linux progamozás'' tárgy háziját, bármiy meglepő.;) Másra viszont nem használtam, és nem is nagyon tetszik, de főleg azért, mert nem tudtam belőni, hogy normálisan meghajtsa a monitoromat - 60Hz odab*sz -, emelett a KDE egy kicsit lassúnak tűnik...:)) Mindegy.)

Ha érdekel a swap pontos működése akkor klikk ide.
Csak átszaladtam rajta, ''Operációs rendszerek'' c. tárgyból természetesen volt (negyedéves műszaki infós volnék:B), igaz, csak 2essel mentem át belőle...:DDD

Majd csinálunk külön topicot a lelkes buherátoroknak
Tuti van rá topik kismillió...:D Amúgy a SWAP kérdés abszolút ON: no para!:C


[Szerkesztve]

(#2593) DanyyX válasza DigitXT (#2592) üzenetére


DanyyX
csendes tag

Hi

Elméletileg a winyót azért buzerálja a windows, mert ntfs fájlrendszerben van vmi olyan szolgáltatás, hogy ha a winyó éppen nem dolgozik akkor a fájlrendszert rendezgeti, hogy ne legyen annyira töredezett (ezt vhol olvastam).
Meg kell próbálni fullosan FAT32 particiókkal nyomni, és megnézni, hogy akkor csinálja-e ezt a dolgot (ugy emlékszem a régi 700-as Celeronom a 15GB-os vinyoval nem csinált ilyeneket FAT32-ben)

Egyébként windowsban rengeteg folyamat fut háttérben, amelyek egyrészt zabálják a memóriát, másrészt pedig használhatják a vinyót (erről magad is meggyőzödhetsz: start/futtatás => services.msc). A feladatkezelőben a háttér-szolgáltatásoknak csak egy része látszik (van egy olyan gyanúm, hogy a services.msc-ben is) és gondolom észrevetted azt is, hogy van vagy 5db svchost.exe ami nem azt jelenti, hogy 5x inditották el ugyanazt, hanem azt hogy egy ilyen .exe fájt több folyamat is meghívhat, és ugye több memóriát foglalhat le (nem éppen takarékos :( ).

Linux az teljesen más világ, ott nem fut háttérben annyi fölösleges szemét, mint a windowsban, rammal sokkal takarékosabb, és a swappelés az külön particion van, de sokkal ritkábban van rá szükség. A winyót azért nem buzerélja állandóan, mert ez a fájlrendszerrel van összefüggésben (ebben szinte biztos vagyok) és ugye Linux az más fájlrendszer.

Ha vmit esetleg rosszul mondtam, nyugodtan javítsatok bele.

Üdv: DanyyX

[Szerkesztve]

és semmi többet nem tudok elmondani... Kérem kapcsolja ki

(#2594) DigitXT válasza DanyyX (#2593) üzenetére


DigitXT
félisten

Volt vmi olyasmi, hogy ''a fájlkereső szolgáltatás indexelje a lemezt''. Na ezt kilőttem vagy egy hónapja, lehet, hogy azóta javult meg?:)) Mindenesetre most, hogy odafigyeltem, tényleg frankó, hogy kussol, pedig szídtam, hogy nem.:DDD A FAT32-t hanyagolnám, a rendszer így okés, de azért köszi a tippet!:D

Apropó a magyar windowsban rosszul van fordítva a taszkmenedzser egyik kijelzője: Lapozófájlt ír, pedig az az aktuálisan foglalt memóriát jelenti!:) Na ez nekem most 333, ergo lehet, hogy sok-sok folyamat szívja el a memcsit, de amíg van miből, azt mondom, hogy nem zavar...:DDD Ja és ebben a 333ban emlékeim szerint benne van egy 64megás SoundFont bank is...:))

Amúgy asszem a rendszergyorsítótárat tolta fel ezzel a klattyogtatással, de már ez sem tuti, mithogy most már az sem, hogy konkrétan mit is csináltam, hogy végül megjavult...:F Inkább megyek is aludni, később talán eszembejut...:U

(#2595) Gabeszku válasza DigitXT (#2594) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Hali
Meg kell próbálni fullosan FAT32 particiókkal nyomni
DigitXTén inkább FA16 ot ajánlom erre a célra :D
na jóvannna nem akartam gonoszkodnai, de nem bírtam ellenálni a kísértésnek, hogy be ne írjam.

Üdvözlettel: Gabeszku

(#2596) Gabeszku válasza DigitXT (#2592) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Egyszer a cégnél csináltunk egy veb-servert na abban volt 4GB 4×' GB Kingston ECC-s 400Mhz-s meg telee kellet tenniwinyóval és fölfűzni. ha jól emléxem volt vagy 6 vinyó raid ben, éselég jól ment a masina. :)

Üdvözlettel: Gabeszku

(#2597) r0dg3cc


r0dg3cc
tag

Elixir N2DS25680CT-5T

errol a fajta ramrol tud valaki valamit ?:) most veggem 2db-ot 2x512 400mhz

azt szeretnem megtudni tuningban mit bir nalam egyenlore a proci a szuk keresztmetszet nem bir 200-as fsb-t (athlon xp 2600+ superlockos :((( ) de akarok vlamai mas prockot es akkor megkuldenem meg a ramot is :DDD

mennyire igaz a valosag?

(#2598) Mraqui21


Mraqui21
csendes tag

CSá! Egy kérdésem lenne a nagy memória guruktól! Remélem tudjátok rá a választ: A DDR 512MB KINGMAX 433MHz Super RAM Meddig húzható és milyen időzítésekkel?
Én bevallom h olyan reményeket táplálok h megy min. 480-on valami elfogadható időzítések mellett!!
Ekőrre köszi a válaszokat!!:))

(#2599) User1


User1
tag

Ma vettem egy 256-os ddr ramot az 512-es mellé és nagy meglepődve látom hogy dual-ban megy a cpu-z szerint!!!! ráadásul nem is egy márka! Ez lehetséges, vagy csak átb@sz a progi?
Ja soltek nforce2ultra lapban megy.

(#2600) Gabeszku válasza Mraqui21 (#2598) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Szia. Spec nem ismerem a ramot, de nem abban biztos lehetsz, hogy nem bírja tartani az időzítéseket ha fölhúzod ekkora mértékben. Nekem Kingston HiperX van és az is ''csak'' 433Mhz-ig bírja a 2-3-2-6 ot 466-on már 2.5-3-3-8. Nemtudom mennyinél lessz belőle 3-4-4-8 ha lessz egyáltalán ,de szerintem 480 on járatni egy 400-ast jó időzítéssel nem nagyon lehet. A GEIL ultra ramok nagyon jó időzítésűek magas órajelen is, de azok méreg drágák :(
Nézd csak meg ezt pl
Bővebben: link

Üdvözlettel: Gabeszku

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.