Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) Blade2 válasza Blade2 (#2199) üzenetére


Blade2
aktív tag

Infineon 512Mb
DDR400@346
3-3-3-8@2,5-3-3-7
''CPU AMD 3000+ 2167@2249Mhz''

Everest=
Olvasás= 2400/MB/mp
Irás= 917/MB/mp
Késleltetés= 104,2ns

Penge!™

(#2202) Blade2 válasza eziskamu (#2200) üzenetére


Blade2
aktív tag

Mérd meg everestel plz, hogy legyen hasonlitásom.

Penge!™

(#2203) Hushpush válasza xtmod (#2195) üzenetére


Hushpush
tag

Köszi szépen, de a baj az, hoyg dual-channel + Pat nálam együtt szerintem soha nem fog menni.... Mert ha Fast-ra állítom akkor Dual-channelben nem boot-ol be a gép, de ha single-channelben fastra állítom akkor engedélyezi a Patot de így lasabb....

(#2204) Blade2 válasza eziskamu (#2200) üzenetére


Blade2
aktív tag

A DIMM3-ba csak 266-on ment a RAM-od?

Nemem most az elsőbe van, és 333-on megy a 400-as.
Lehet nekem is át kéne pakolnom?

Penge!™

(#2205) eziskamu válasza Blade2 (#2204) üzenetére


eziskamu
addikt

Ment 333-on is csak nem az optimal (bios default) beállításokkal, de most próbáltam a dimm2-őt és az is jó.

[Szerkesztve]

(#2206) Ryan927


Ryan927
tag

Tudna nekem valaki segíteni????

#2194

(#2207) eziskamu válasza Ryan927 (#2198) üzenetére


eziskamu
addikt

Nekem is állandóan alacsony értétkeket ír ki az everest. Inkább a pcmark 2002-vel teszteld a ramok sebességét, szerintem megbízhatóbb, bár nem lesz mivel összehasonlítanod. Nekem most ha dimm1-ben van a memó ddr400-on cas 2-vel, akkor 3700 pontot ír ki egy duron 1800-as proci és nf7 mellett.

(#2208) eziskamu válasza eziskamu (#2207) üzenetére


eziskamu
addikt

Ja bocs cas 2,5

(#2209) xtmod válasza Hushpush (#2203) üzenetére


xtmod
senior tag

akkor valami gond lesz ott. nekem egyedül ultra turbo beállításnál indult újra a gépem, ezért turbo-ban működtettem. nem húzod a procit? lehet, hogy a magas freki miatt, nem bírja a lap vagy a memória?

(#2210) xtmod válasza Ryan927 (#2206) üzenetére


xtmod
senior tag

mi nem megy jól? sztem jó az. próbáld 2.5-3-3-8-al. egyébként mit állítottál, hogy 2 mérés között, ekkora különbség lett? nekem, a mostani alaplapom, 1gb kingston value rammal, ha fejre állok se ad 4900-nál többet. pat engedélyezve, ramok 2.5-3-3-8-on.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2211) Viszi


Viszi
tag

Sziasztok! Egy kis segítség kellene. Abit Nf7-S alaplapom van és Athlon XP 2200+ Proci és 2x256 400-as ram. 9x200-on megy és próbáltam 8,5x211-en és az everest progi egyre jobb memo olv/írási sebeket produkál. Az a kérdésem meddig lehet elmenni vagy ne erőltessem mert behal a ramom? (közben az órajelet nem változtatom 1800Mhz).

(#2212) sirály12


sirály12
őstag

Egy kis help kellene nekem.

Van nekem 2 db 512-es infineon ramom. Mennyi ezeknek a normál fesze? És mennyit adhatok rá hűtés nélkül? Mert az ntune nevü kis progi megkinálta őket alapból 2,7V-al. Az most sok, vagy nem?


Előre is kösz.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#2213) winamp


winamp
tag

Én nemsokára lehet h veszek boltban 2x512 ramot, de csak átlagos 400ast. Ha Hynixet választom mennyi az esélye, hogy D43-at fogjak ki manapság? Vagy esetleg le lehet szintetek zsírozni, hogy véletlenül D43 legyen, ha jófej az eladó? :D De hallottam, hogy Samsung huható ramok is vannak. Szóval melyiknek van nagyobb esélye, hogy tuningbarátabb?

(#2214) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Létezik olyan progi ami megmondja nekem, hogy milyen a ramom? Samsung, Infineon stbstb..?
Este van aztan nem akarom szétszedni a gépet...

Kösssz.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#2215) Rover623 válasza Agostino (#2214) üzenetére


Rover623
félisten

Nincs...:(

primus inter pares

(#2216) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv most vettem egy ilyen ramot:
Bővebben: link

Infineon 64D64320gu5c


és érdekelne: early Ras# precharge ..támogatva. ez milyen funkció.????

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#2217) krystman


krystman
őstag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne,hogy nekem már eléggé régi a lapom (ASUS A7S333)és a memória írás és olvasása igen csak elmarad a mostaniaktól.Viszont van benne egy 6800GT ami 256MB-os.Persze ebbe a lapba csak ideglenesen ,még le nem cserélem.Viszont az befolyásolná-e a videokártya memória(feltöltését)hogy lassú a írás olvasása a lapnak?Mert olyan nekem,mintha néha megakadna időközönként,mintha töltene,de a winyó nem tölt.1GB ramom van.Lassú lenne a karihoz képest az írása alapnak?Előre is kösz.:F

(#2218) Blade2 válasza Viszi (#2211) üzenetére


Blade2
aktív tag

Hi!
Mivel a gépedbe
1800Mhz-es CPU van 8x200Mhz-->DDR400 PC3200 400Mhz-en megy.
A szórzót visszaveszed, és az FSB-t nőveled igaz 1800Mhz-en marad a CPU, de a ram ugy már 2x211Mhz=422Mhz-en megy.

Penge!™

(#2219) Vangelis válasza Vangelis (#2216) üzenetére


Vangelis
nagyúr

ennyire hülye a kérdésem, vagy ennyire nehéz???

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#2220) x5000xx


x5000xx
csendes tag

hello

azt kérdezném tőletek hogy mit tudtok a swissbit márkájú memóriákról?
(minőség?, élettartam?, mennyivel olcsóbbak vagy drágábbak mint a többi?)

ddr 400 asok?

(#2221) x5000xx


x5000xx
csendes tag

nem tud róla senki semmit?

szerintetek egy 512es megér 14000-t?

(#2222) Vangelis válasza x5000xx (#2221) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én 15e ért vettem kingston ramot, és 12300 ért infineon ramot.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#2223) M4rc0n1


M4rc0n1
tag

Sziasztok!
Némi nehézkedést észlelek a nemrég vásárolt RAMjaim és a deszkám között.
Két Samsungos 512/400Mhz-s modult vettem. A deszka egy Abit Is7-e. Van négy csilli-villi memo-dimm. Az a problémám, hogy nem tudom őket Dualban használni, mert azt valamiért nem szereti a deszkám. A kettőből az egyiket kapásból vissza kellett cserélnem, mert állandóan újraindult a gép, a másikkal legalább üzemelt. Kicserélték, bár a szervízben nem hibázott a teszteken a ram. A kapott cuccal sem jártam jobban, mert azzal sem jutottam pár percnél messzebb dual módban. Állandóan újraindul a gép, néha még a windóóóóz sem tud betöltődni. Nem dualban (tehát, ha két nem-azonos színű dimm-ben rakom őket) meg sem nyikkan, csak a ventik pörögnek fel. Külön-külön mindegy bizonyít, megy stb. (nem tyúningra vettem őket, az alaplap és a memó által közösen felállított érték : 2,5-7-3-3), csak ha páros fogathajtás lenne, akkor leeresztenek, mint egy lufi....
Azt sejtem/halottam/itt olvastam, hogy néha az alaplapok nem komálják a ramokat....
( remélem ez nem a megmagyarázhatatlan esetek egyike!)
Mi lehet a fő gond?
Ha valaki tud, segítsen!
Thx

(#2224) Vangelis válasza M4rc0n1 (#2223) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Csak ki kéne próbálni normálisabb ramokkal, már lehet venni 30k ért kingstont párban 2x 512 őt.

Vagy most vettem infineont 12k ért egy 512 est, az is jó cucc.
Inkább kérj helyettük márkásabbat.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#2225) M4rc0n1 válasza Vangelis (#2224) üzenetére


M4rc0n1
tag

Jó reggelt!

Én is ezen a megoldáson vagyok, csak érdekel, hogy mi a f@szér nem bír duálban működni. Külön- külön megy, ha duaál szerint rakom, nem jó, állandóan újra indul, vagy lefagy. ha non duálban rakom be mind a kettőt, szóba sem áll velem a rendszer.....
( Csak azon a helyen most Per pill nincs rendesebb ram, mármint Kingston vagy kingmax, vagy ilyesmi... csak az egyéb méregdrága tuning bordák)

(#2226) Vangelis válasza M4rc0n1 (#2225) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Beviszed a gépet és kipróbáljátok azok közűl ....ha megyen akkor a ramokkal van a gond.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#2227) M4rc0n1 válasza Vangelis (#2226) üzenetére


M4rc0n1
tag

Ez nem lenne rossz ötlet. Olvasgatva a hozzászólásokat, látom, hogy neked egy biosfrissítés elrendezett egy ramos dolgot. Azt még ne próbáljam ki?

(#2228) Vangelis válasza M4rc0n1 (#2227) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hát te tudod, habár nekem a ramos megoldás segített valójában, mert nekem a samsung utánzatok is mentek, csak gagyizott velük.
És végűl kingston doktor segített.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#2229) M4rc0n1 válasza Vangelis (#2228) üzenetére


M4rc0n1
tag

Az a helyzet, hogy sztem hiába viszem be a gépet, ott is az fog történni (bár az a rejtelem aura, ami körülveszi a szervízeket, eléggé furcsa. Ott minden működni szokott). Ezért inkább kérek más ramokat (aszontám ma jön....) és inkább a ramokat cipelem vissza a boltba, mint a gépet... Majd, ha jön valami rendes ram azokra lecsapok. (A másik bajom, hogy egyenlőre nem tudok boltot váltani, mert a pézem egyenlőre ''bentragadt'', és így korlátozott lehetőségeket kell kihasználnom.

(#2230) kilokenyér


kilokenyér
tag

sziasztok! nagyon kéne a segítségetek.
Arrol lenne szó hogy nekem eddig a gépbe volt két 333 ddr 128MB ram és most vettem 1 400 ast 512MB-ost és vetem a két kis ramot és csak a nagyot raktam bele de a gép mégis csak PC2700 futatja ezt hol kell beállitani hogy PC3200 menyen??:F:F

[Szerkesztve]

(#2231) Hikvision


Hikvision
senior tag

Lol:))

20 éve a PH-n.

(#2232) kem válasza kilokenyér (#2230) üzenetére


kem
addikt

Milyen procid van pontosan? A BIOS-ban állítsd be, hogy a cpu, és a ram szinkronban menjen( arányokban kell megadni), legyen 6/6 5/5, vagy ilyesmi, lényeg,h ugyanaz legyen a két szám.
Kérdezz még ha kell valami, vagy nem tiszta:))

Köszi!

(#2233) BobChemistry


BobChemistry
őstag

nemreg vettem 2x512MB ramot, Hynix d43-at 2*14125 bruttoert
az everest szerint 400MHz-en csak 3-3-3-7 idozitessel menne
mennyi az eselye hogy az everest teved, es megy 2.5-3-3-7 idozitessel?
egyaltalan, nagy a kulonbseg a ketto kozott?
(most 266MHz-en megy mert a palomino :) csak ennyin megy es igy 2-2-2-6 idozitessel fut)

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#2234) kilokenyér válasza kem (#2232) üzenetére


kilokenyér
tag

Na nekem pentium 4 esem van 2.6G.h hol találom a szinkronba rakást a BIOS ba mert kerestem de nem találtam:F hol keressem ? mijen név llat?

(#2235) kem


kem
addikt

Mik a feltételei annak, hogy 2 DDR modul dual channel-ben fusson?
Azért kérdezem, mert most készülök venni 2 tök nem egyforma ramot:
-OCZ 512MB EL DDR433
-512Mb 400Mhz GEIL Value
Szerintetek menne dualban?:F

Köszi!

(#2236) ksasa


ksasa
tag

Sziasztok!
Van egy Elixir 256Mb-os 400Mhz DDR memóriám. (Alaplapom: MSI K7N2-DeltaL) Milyen márkájú ugyanilyen specifikációjú ramot vegyek, hogy dualba tudjam futtatni mindenféle gubanc nélkül? Sajna Elixirt nem nagyon lehet venni, vagy ahol van is ott irreálisan drága.

(#2237) kem válasza BobChemistry (#2233) üzenetére


kem
addikt

:)3-3-3-7 az a gyári alapértelmezett(SPD), arra optimizálták.
A jobb ramok szoktak menni, az egyel lejjebb(200-->166;166-->133) lévő órajelek időzítésével. A d43-as hynixek még annál jobban is mennek általában.

Köszi!

(#2238) kem válasza ksasa (#2236) üzenetére


kem
addikt

Vegyél használtat, itt a hardver-piac-on!
Csak meg kell keresni, hogy kinek van eladó.
A kereső segít, hogy találj olyat.

Köszi!

(#2239) kilokenyér válasza kem (#2238) üzenetére


kilokenyér
tag

na de hol keresem ezt a biosba?
:F

(#2240) kem válasza kilokenyér (#2234) üzenetére


kem
addikt

Nem tudom, P4+ASUS nem igazán jön be, ezért nemis ismerem annyira a BIOS-át. Valahol be kell állítani a memóriaát, hogy 200MHz-en menjen...:F

Köszi!

(#2241) kilokenyér válasza kem (#2240) üzenetére


kilokenyér
tag

kösz a segitséget:)
Majd haverom meg csinalja:) ő okos ijenbe de csak holnap tudja megcsinalni és engem meg idegesit mert nem rég vettem a ramot és ma reszeteltem a lalaplapot meg minden de semmi:(:O

(#2242) kem válasza kilokenyér (#2241) üzenetére


kem
addikt

Legközelebb igazán használhattad volna a keresőt!
Csek ennyit kellett beírnom: p4p800
És elolvasni pár topic címet(max 2 perc volt).
Külön topic szól a te kérdésedről:Bővebben: link
Sok sikert;)

Szerk: :DDLOL:DDD Ezt jól megaszontam:''Legközelebb igazán használhattad volna'':DDD

[Szerkesztve]

Köszi!

(#2243) kilokenyér válasza kem (#2242) üzenetére


kilokenyér
tag

köszi szépen rám igaz az a mondás hogy ha a lustaság fajna,....:B

(#2244) kem válasza kem (#2235) üzenetére


kem
addikt

Erre, szeretnék választ kapni.:))

Köszi!

(#2245) Scream007


Scream007
őstag

valaki megtudná nekem mondani gyári specko szerint milyen időzítésű a kingmax superram??(az a piros nyákos)
tudom cl2.5 de én a másik 3ra vagyok kiváncsi.
amit everest kiír.
mert ezt sehol nem találom meg a neten.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#2246) BobChemistry válasza Scream007 (#2245) üzenetére


BobChemistry
őstag

www.idc.hu

ott megvan

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#2247) Scream007 válasza BobChemistry (#2246) üzenetére


Scream007
őstag

igen, de minden ramnál azt írják, tehát elég gyani főleg azért mert a d43 nem cl2.5-3-3-8as hanem 3-3-3-8as alapbol.

szoval akinek pc3200esa piros nyákos kingmax superram van a birtokába please dobjon 1 everest screent.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#2248) sz.j válasza kem (#2235) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha mennek dual-ba akkor nagyon örülj! :D
Ha módodban áll, akkor a vétel elött próbáld ki. ;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#2249) kem válasza sz.j (#2248) üzenetére


kem
addikt

Eddig úgy néz ki, hogy nem áll módomban kipróbálni, mert mind2 ram BP-ről lesz, de egyenként. Az OCZ-t elvileg már szerdán megkapom, a Geil-t, meg fogalmam sincs, hogy mikor:( Valami törvény, vagy kompatibilitás biztos van, hogy mik mennek dualban. Mondjuk nekem eddig minden ment dualban
pl: (2*512/400+512/333)<--erre is azt írta, hogy dual channel. 333MHz-n jártak, vagy fölötte. Van itt valaki akinek eltérő ramjai mennek Dualban?

[Szerkesztve]

Köszi!

(#2250) xXxPongi


xXxPongi
tag

Mit tudtok javasolni?
Úgy vennék most ram-ot, hogy nemtok róla semmit (csak órajelét és márkáját)
DDR 512 MB 400 KINGMAX 11900Ft
DDR 512 MB 400 HYNIX 9600Ft

Tuningra kéne, de csak annyit tudok ezekről a ram-okról, hogy a kingmax-os drágább :P

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.