Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) Rover623 válasza G.A. (#2299) üzenetére


Rover623
félisten

Ez itt a kész átverés ugye...?;]
Ha igaz a konfigod, ennyire fű nem lehetsz a témához...

primus inter pares

(#2302) Rover623 válasza mobal (#2300) üzenetére


Rover623
félisten

Mobal!
Neki 533-a prockója van, tehát abban a lapban két választása van a memóhoz:
1. szinkron 266MHz
2. aszinkron 333MHz
A második beállításban használva 639 FSB-nél 400MHz jön ki a memóra...
Hol itt a probléma?
Nem ő csinált hülyeséget, ilyen a rendszere, ez így működik!
Szóval gondolkozni, mielőtt letámadunk valakit...:)

primus inter pares

(#2303) mobal válasza Rover623 (#2302) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

ezt csak egy kérdésnek szántam.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2304) sczholl


sczholl
tag

Help # 2294 !!!

Okos ember hülyéskedik,hülye ember okoskodik.

(#2305) Rover623 válasza mobal (#2303) üzenetére


Rover623
félisten

Egynek jó volt...:))

primus inter pares

(#2306) Rover623 válasza sczholl (#2304) üzenetére


Rover623
félisten

Nem szívesen...órákat lehetne pofázni róla...;]
Többször volt itt egy link egy jó magyar nyelvű összefoglalóra, keresd meg!
Addig is: még nem tartasz az időzítéseknél...amivel neked most gondod van az az ''FSB (CPU):RAM ratio'' néven futó dolog...
Teljesen a chipsetedtől és az alaplapod BIOS-ától függ, hogy milyen arányokat kell/lehet beállítanod, a manualban nézz utána vagy egyből próbálkozhatsz a BIOS-ban is...

primus inter pares

(#2307) cgate


cgate
csendes tag

Sziasztok!

A közeljövőben fel szeretném újítani az otthoni számítógépem. A tervezett konfig: AMD Sempron 2800+, Abit NF7 alaplap, a videókártya egyelőre marad a régi GeForce4 MX440. A kérdésem az lenne, mennyi RAMot érdemes a gépbe pakolni, és milyen összeállításban? :F Egyelőre 512 Mb DDR400 RAM beszerzését tervezem. Vegyek két 256-os márkás modult, vagy jó lesz egyben az 512? Nem szeretnék nagyon tuningolni, de ha mégis, milyen márkát keressek?

Köszi!

Life is pain... Get over it!

(#2308) Ice Man


Ice Man
csendes tag

Szevasztok!

Az sztetek mitől lehet hogy ha bezárom pl: a wmplayert, avant browsert, v. vmelyik játékot akkor a következő kis hibaüzenet fogad:

A ''0x051b4d75'' - ez mindig változik - címen található utasítás a ''0x00000000'' memóriacímre hivatkozott. A következő művelet nem végezhető el ''read''.
A prog bef. katt. OK-ra. :F

Lefutattam a mentest86-ot is az sem talált semmit - pedig egész éjjel futott. Amúgy 256 DDR 400-as ramom van.

(#2309) marcee


marcee
addikt

Azért vettem két 512/400-as Infineon modult, mert azt hittem, hogy infineon chip-ekkel csak ők gyártanak modulokat, ergó, ez a legolcsóbb biztos módja, hogy jó minőséget kapjak. De az everest nem ismeri föl márkásnak! Melyikünk tévedhet?

\m/

(#2310) maszat válasza cgate (#2307) üzenetére


maszat
senior tag

Jó lesz egyben is az 512 MB, mivel a K7-es prociknak szinte semmit sem ér a dual-channel.

Miről akarsz fejleszteni?
Van egy olyan érsésem, hogy a jelenlegi konfigodban az MX440 a leggyengébb láncszem, nem pedig a cpu.

(#2311) Rover623 válasza marcee (#2309) üzenetére


Rover623
félisten

Te...:)

primus inter pares

(#2312) G.A. válasza cgate (#2307) üzenetére


G.A.
aktív tag

cgate: Ha az alplapod képes a dual chanelre akkor inkább 2x 256 mint 1 512 gyorsabb lesz tőle a gép.

Ice Man: Lehet hogy a 256MB már kevés neked. A kilépéskor, ha jól tudom, megugrik a ram kihasználtsága egy kis időre 2-3mp vagy kevesebb. Most nem tom melyik progi azamivel megnézhetnéd a kihasználtságot, lehet hogy az everst home, indítsd el játék közeb és nézd meg hány % os a ram kihasználtsága. Nekem 1 GB van amint látod és 41% körüli a kihasználtsága (azaz 420MB üres menetben, dc++, internet explorer, norton.....)

marcee: Nem az a lényeg hogy márkásnak ismerje fel az everest a ramot. Az a lényeg hogy gyors legyen!

(#2313) M4rc0n1


M4rc0n1
tag

Sziasztok!

Én is nyafogni jöttem ide!
Napokbnan lapátoltam össze egy konfigot (adataimnál). A winfosXp telepítés közben már akadozva telepítettee magát, majd rendzseresen kilép és újraindítja magát a rendszer. Ingatag és bizonytalan az egész, nem elehet sokáig vele semmit sem kezdeni, a vinyókat nyúztam ded azok külön külön okék, memóriákat most is kínzom a memtesttel, eddig még nem hibáztak (most fut 5x-rre). ha újraindul a rendszer, akkor hibaüzenetek fogadnak....( néhányat elküldtem Bill Gatesnak, ded az egy tulok és nem tudott semmit se....). Egy cimborám a vid.kari kivételéval ilyen rendszert épített, és neki sem stabil (bár sokkal jobban megy neki, mint nekem)....
kérdezem, mi lehet a gond?
(Tudom nem a legjobb topicot választottam, de még máshova is megyek sírni....!)

[Szerkesztve]

(#2314) maszat válasza M4rc0n1 (#2313) üzenetére


maszat
senior tag

Ha a mentest86 5-ös és 6-os tesztje lemegy egyszer hiba nélkül, akkor a Win stabil szokott lenni.

Először azt gondoltam, hogy táp, de egy 420-as Chieftek-től valószínűsíthető a stabil működés. Lehet még probláma az áramszolgáltatása ingadozása, de ez nem túl jellenző a városokban.

Akkor a proci maradt.

Prime95 1-2 (majd több) óra futás alatt hiba nélül megy? (Tourture Test -> Blend)

(#2315) M4rc0n1 válasza maszat (#2314) üzenetére


M4rc0n1
tag

Ilyen progim nincsen sajna... ( nem tom mi az - láma vagyok)
A táp vadi új ( én is a régi szarra gyanakodtam először, de ezek szerint nem )

Tucc olyaan progit küldeni, vagy a linkjét?

(#2316) maszat válasza M4rc0n1 (#2315) üzenetére


maszat
senior tag

Prime95: Bővebben: link

Telepítsd fel és:
Options -> Torture Test -> Blend -> OK és fusson néhány órát

Ha nem ír ki hibát, miután megszakítod vagy előtte, akkor a procinak semmi baja sincs valószinűleg. További infóért keress rá a Prim95-ös topikokra, ha kell

[Szerkesztve]

(#2317) M4rc0n1 válasza maszat (#2316) üzenetére


M4rc0n1
tag

Köszi!

Egy másik totyikban ajánlották, hogy a memokat használjam single-ben, vagy csak az egyiket! szerinted az segíthet? ( De akkor milyen rammal meg ez a rendszer dualban? :O )

(#2318) maszat válasza M4rc0n1 (#2317) üzenetére


maszat
senior tag

Próba szerencse.;)

Bár legközelebb elég lesz egy topikba írni, nem egy tucatba

(#2319) M4rc0n1 válasza maszat (#2318) üzenetére


M4rc0n1
tag

OKé,de ea ramos topikban egy proci-problémára világítottak rá ( illetve lehetőségre) az Athlonosban meg a memóriára.....
A többiben lekakáltak :)

(#2320) cgate válasza maszat (#2310) üzenetére


cgate
csendes tag

A jelenlegi konfigom 633 MHz Celeron2, 256 Mb RAM + a videókártya. Szerintem efelett már alaposan eljárt az idő. Lassan már mp3-at sem tudok vele hallgatni. :O:DDD

Life is pain... Get over it!

(#2321) b@lgo


b@lgo
csendes tag

Sziasztok!

Tuningra kéne ram ehhez a géphez: Intel P4 Prescott 3,2 Ghz; Aopen i915Pa-e
Írjátok le a tapasztalataitokat meg hogy mit ajánlatok. Van most 4* 256 Mb ramom:
ebből 2 Memory Solution 400 Mhz 2Cl; másik 2 Kingston 400 Cl3 Ezkekkel 3,62 Ghzig tudom hajszolni a procit. Ezeket eladnám plussz van még keretbe 20k ha rá kell fizetni. 1Gb kéne dualba.

(#2322) kem válasza M4rc0n1 (#2319) üzenetére


kem
addikt

Ki kellene próbálni más márkájú ramokkal, mert lehet,h a Hynix a hunyó, bár memtest megy...

Köszi!

(#2323) kem


kem
addikt

Egy kérdés:
Kinek van nForce2 és OCZ párosítása?
Szerintem ugyanúgy nem szeretik egymást, mint a Hynix+nForce2:O

Köszi!

(#2324) he7edik.


he7edik.
addikt

Hi!
Biztos volt már róla szó de megkérdezném hogy
MSI NEO4 Platinium, AMD 3200+ (s939)
milyen (2x512MB) RAM-ot vennétek 45K-ig?

Égő szöveg a flém vázon

(#2325) G.A. válasza M4rc0n1 (#2319) üzenetére


G.A.
aktív tag

figyi ha rendszertelenül indul újra akor a RAM nincs a helyén valszeg! ilyen volt nekem is ment a reenszer azt gondolt eggyet és újraindult mert a ramból az adatok elvesztek és összeomlott.... Ellenőrizd a ram(okat)!

(#2326) Rover623 válasza G.A. (#2325) üzenetére


Rover623
félisten

Ez ugye vicc volt...?
Bővebben: link

primus inter pares

(#2327) kovsol


kovsol
titán

Kingmax Superram 400Mhz
vagy A-data 400Mhz a jobb ram ?
ezek kb meddig húzhatók ?

[Szerkesztve]

May the Force be with you!

(#2328) ::Geri::


::Geri::
tag

Sziasztok

Elnézést ha nem helyénvaló itt ez a kérdés, de most állok gépvásárlás szélén, az alaplap : chaintech vnf4 ultra , proci 3000+ már megvan, de a kinézett ram : kingmax harcore 500mhz 2x512mb mindenhol hiánycikk.. A ready-nél 3-4hét mire megjön de perpill nincs, digitalmindnál elfogyott és nem is lesz.. etc. Ha esetleg tudnátok egy olyan boltot ahol lehet kapni még azt nagyon megköszönném.

A másik , sokkal idevágóbb kérdésem, hogy - valószínüleg ez lesz - ha nem kapok sehol kingmax hc 500-at, akkor helyette ilyen árkategóriában : 512mb ára
kb nettó 13-4e körül - van e hasonlóan jó ram. Amit szeretnék , 3000+ procit szinkronban húzni vele kb 2200-2300 mhz közé jó időzítésekkel. A 400mhz-s ramokat is nézegettem, de nem tudom melyik lenne erre jó. Előre is köszönöm a segítségeteket.

Life is Short, Upgrade Hard

(#2329) mobal válasza ::Geri:: (#2328) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

nálunk tbányán van a ramban. (múlt héten volt). kell a szám hívd fel, kérdezd meg.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2330) Riker


Riker
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy sürgős kérdésem:
Ha egy Athlon 64-hez ami (egycsatornás), egy DDR 400-nál gyorsabb memóriát társítok, akkor tuning nélkül meg tudja hajtani azt, vagy csak 400-on fogja használni?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#2331) maszat válasza Riker (#2330) üzenetére


maszat
senior tag

Szinkronban megy a ramokkal. Tehát tuning nélkül elég a sima 400-as ram is

(#2332) Riker válasza maszat (#2331) üzenetére


Riker
csendes tag

Tehát nincs lehetőség (tuning nélkül pl. DDR600-as) memóriát kihajtani.
Csak azért kérdeztem mert ugye az Athlon 64-ek (FSB-je) is már 800 MHz-es (de nem duálos a memoverérlője) és dondoltam a fennmaradó sávszélességet így ki lehetne használni.

[Szerkesztve]

(#2333) maszat válasza Riker (#2332) üzenetére


maszat
senior tag

Akkor tisztázzuk a dolgokat:

Ezek a procik nemcsak az északi híddal kommunkálnak, hanem a ramokkal is.
Az ''FSB-jük'' így nem 800 MHz, hanem 200

Tehát 200 MHz-es az alap, ezen a sebességen mennek a ramokkal. Az északi híddal ennek az egésszámú többszörösével kommunikál (3x, 4x vagy 5x)
200x4=800 MHz

A ramok szempontjából csak az alap ''FSB'' számít

Ezek mind a valós sebességek, az effektívhez szorozz be 2-vel

Nyugodtan kérdezz, ha nem értettél valamit. Nem tartozik jó képességeim közé a magyarázás:)

(#2334) vatomi


vatomi
aktív tag

Olcsón (13500ft) kapnék DDR2-533mhz Elixir modulokat. Tud valaki valamit ezeknek a túlhajhatóságáról? Gyakorlati tapasztalat?

(#2335) Riker válasza maszat (#2333) üzenetére


Riker
csendes tag

A ramokkal közvetlenül a beépített memovezérlő miatt.
s754 800MHz HyperTransport, single
s939 1000MHz HT dual ha jól tudom.
De nagyjából értem, kicsit utánajárok ennek az fsb-nek.

(#2336) sz.j válasza vatomi (#2334) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ahogy látom a konfigodat, jelenleg ''síma DDR'' memókat használsz (Kingmax HC 500MHz), ennek a helyére nem jók a DDR2-k!
Vagy máshova kell?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#2337) vatomi válasza sz.j (#2336) üzenetére


vatomi
aktív tag

Persze-persze. Az a cucc már elment, most egy ASUS P5AD2 Deluxe/Premium -ba mennének a ramok.

[Szerkesztve]

(#2338) G.A. válasza Rover623 (#2326) üzenetére


G.A.
aktív tag

Ez nem volt vicc! Azért kérdeztem mert: Hol volt hol nem volt volt egyszer egy p4 533MHz FSBvel és kapott 2db 400as és 2db 333 as ramot és boldogan éltek, dualban, míg meg nem haltak....(ami nem következett be)
Remélem így érthetdőbb miért kérdezem ezt meg.

(#2339) ezekiel


ezekiel
aktív tag

Sziasztok!

Egy ilyen pqi ram kéne nekm 512/400as

chipekre írva: pqi pq4d648e50441fu
a kis cimkére pedig: ddr400 512mb
0101-04d1
Mdad-423la

max 9-10 kért! esetleg attól függm mennyi idős

(#2340) Rover623 válasza G.A. (#2338) üzenetére


Rover623
félisten

Hát nem is vicc, hanem a hónap kérdése...;]
Ha ennyi lövésed van a memókról, hogy adhatsz te itt tanácsot...?:))
RAMBUS és DDR együtt...egy lapban...?
MEGALOL...

primus inter pares

(#2341) SworD!


SworD!
tag

sziasztok,
volna egy nagyon egyszeru kerdesem... miert szamolja az award biosos pII em a memoriat az elejen, hol lohetem ezt le???
koszi
udv,

"Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna." (George Eliot)

(#2342) kokobe


kokobe
senior tag

sziasztok lenne egy kérdésem melyik a legjobb legjobban húzható samsung memória chip?a tccd-s?

[Szerkesztve]

<---AMD___ATi--->

(#2343) G.A. válasza Rover623 (#2340) üzenetére


G.A.
aktív tag

Ha ennyi lövésed van a memóriákról...
Hát én még a kezemben csak sima DDR rakokat tartottam és használtam... Nekem a ramok (DDR/DDR2) és a rambus között annyi a külömbség hogy a rambus szinte olyan mint a DDR (184pin) csak gyorsabb (800Mhz vagy több ha jól tudom). Gondoltam így lehet mert ha máshogy lenne akkor ki venné meg? Hova rakná ha nem lenne a rendszerekkel kompatibilis (pl 237pin vagy más)?

[Szerkesztve]

(#2344) kokobe


kokobe
senior tag

a 2338-asra valki lécci!?

<---AMD___ATi--->

(#2345) sz.j válasza kokobe (#2342) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ez egyénenként is változhat, mert van aki ezt, van aki azt tartja valami miatt a legjobb memónak!
Számomra a TCCD chippes memók azok amiket jelenleg a legjobbnak tartok, nagyon jó időzítéssel működnek és ráadásul jól húzhatóak. :D

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#2346) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Mosel gyártotta Hynix ramokról mi a vélemény?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#2347) sz.j válasza kokobe (#2342) üzenetére


sz.j
nagyúr

Hogy számomra miért a TCCD chippes memó a legjobb, a honlapomon a Tuning-oldalon található a ''magyarázat''. :C

Bővebben: link

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#2348) Ice Man válasza SworD! (#2341) üzenetére


Ice Man
csendes tag

valszeg itt tudod lelőni: quick power on self test

(#2349) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Hello most akarok venni egy samsung 512/400-ast, 10000ért itt a ph-n 3 év garival szerintetek megéri jó ramok ezek?

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#2350) ezekiel


ezekiel
aktív tag

nah az lenne a kérdésem hogy a pqi ramokkal mik mehetnek dualba?
mert nekem egy egyoldalas pqi-m van és nehezen találok hozzá mégegyet!
zért teszem fel a kérdést milyen ramokkal mehet ualban?
valakinek biztos van hozzá ötlete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.