Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  PH!otóstalálkozó és megbeszélő topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7201) t_a_m_a_s válasza BEE (#7200) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Köszi. Az azért egy szép kis túra volt, főleg Ropinak a 25 kilós menetfelszereléssel...

Holnap majd jól beletépünk...

(#7202) *Ropi* válasza t_a_m_a_s (#7201) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha tényleg annyi lett volna, akkor még mindig el lennék tévedve, mert arra mentem volna, amerre a súly visz... :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7203) BEE válasza t_a_m_a_s (#7201) üzenetére


BEE
addikt

Az utolsó kaptató már nekem sem hiányzott ! :O
De legalább a körülmények nagyon jók voltak.
Én sokkal nagyobb sárra számítottam, azért is öltöztem koszolható gúnyába.
De szerencsére jók voltak az utak. :))

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7204) KTTech válasza t_a_m_a_s (#7201) üzenetére


KTTech
veterán

Á, amikor 14-18km-es túraszakaszokat kellett megtenni egy kb. ugyanolyan felszereléssel 2 héttel ezelőtt a Mátrában, az volt a tuti, ráadásul hóban, aztán ködben, végül esőben - képek emiatt nem is nagyon lettek... - :) Már kezd helyrejönni a hátam és a lábam... igaz Ropinak is egyszerűbb lett volna, ha visszakapja tőlem a hátizsákját :D (de nem rajtam múlt...).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#7205) Szten Márs válasza t_a_m_a_s (#7195) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez igen jó lett, tényleg korán jött a levél téma. Ropi mellett igencsak elkeseredett fejet vágok, nem tudom mit magyarázhatott épp ;] :DDD

(#7206) t_a_m_a_s válasza KTTech (#7204) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

A magamfajta kocatúrázónak pont elég volt ez a 6 km... 18 km-nek nem nagyon megrék nekivágni, szerintem ott esnék össze a természet lágy ölén :N

Holnap majd jól beletépünk...

(#7207) *Ropi* válasza t_a_m_a_s (#7206) üzenetére


*Ropi*
félisten

Á, simán bírtad volna. Egyszer egy pestkörnyéki diszkóból gyalogoltam be a belvárosig, mert nem vett fel senki útközben, az is volt vagy 16 km. Ha én meg tudtam csinálni...Igaz, akkor még cukros se voltam. ;) Most sem fájt volna a fejem emiatt, ha előtte eszek rendesen. Közvetlenül kaja előtt már a kezem is elkezdett remegni, onnantól még kb. 20 percem van, hogy vagy eszek, vagy beájulok. :U Biztató kilátások, mi? :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7208) *Ropi* válasza KTTech (#7204) üzenetére


*Ropi*
félisten

Legközelebb majd beveszem a Memorolt, hogy ne felejtsem el bevenni a Kavintot, hogy ne felejtsem el hazahozni a hátizsákot. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7209) mcgoat válasza KTTech (#7204) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Héé, te el vagy tiltva :)

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#7210) *Ropi* válasza mcgoat (#7209) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csak pizzát nem ehet egy ideig. ;] :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7211) #31757056 válasza t_a_m_a_s (#7195) üzenetére


#31757056
törölt tag

Faszák lettek! Irigylem nagyon, hogy ilyen jól tudtok pl erdőt fotózni, nekem valahogy sehogy nem akar összeállni a kompozíció, pedig többször visszacseréltem az obit, hogy na majd most. De aztán meguntam a cserélgetést, meg vigyázni akartam a tiédre. Ja és külön gratula azért, mert az elsők közt vagy a világon akik elfogadható módon tudnak lefényképezni engem :D

Nekem is át kéne térnem egy ilyen valamilyen gyorsabban lapozgatható képfeltöltőre, így jobban végig lehet nézni a fotókat.

(#7212) KTTech válasza *Ropi* (#7207) üzenetére


KTTech
veterán

Volt benne hegymenet is? (kb. fele) ;]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#7214) Latitude


Latitude
tag

Halli Mindenki!

Kipihentétek ezt a kis villám túrát? Nagyon jól sikerült kis tali volt ez. Gratula mindenkinek aki részt vett és épségben túlélte... A 18 km-es terepgyakorlat megtartására megkérjük KTTech-et, de attól félek arra nem lesz túl sok jelentkező. A fotókat sajnos innen (meló helyről) nem tudom megnézni, mert a nagytesó az összes képfeltötltős oldalt letiltotta :O :O :O . Majd este, vagy holnap este...

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#7215) t_a_m_a_s válasza #31757056 (#7213) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Sztenről a portré nagyon jó lett :R Amúgy képzeljétek, nekem van olyan képem is Szten Mársról, amikor nincs rágyógyulva az optika a szemére :DD :DD :DD Lehet, hogy majd felrakom ;)

Holnap majd jól beletépünk...

(#7216) Szten Márs válasza t_a_m_a_s (#7215) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Volt olyan pillanat is a talin? :Y :DDD

Cayman:
Tényleg jó kép lett :R Itt pedig jól tetted, hogy nem vágtad le a kis utat, így néz ki jól a kép, igen mutatós lett :K

Latitude:
Még szerencse, hogy én nem képfeltöltős oldalra szoktam a képeimet feltenni ;)

[ Szerkesztve ]

(#7217) Latitude válasza Szten Márs (#7216) üzenetére


Latitude
tag

Hali Szten! A te oldaladat a proxy mint Hosting Site-ot értékeli és ezért tiltja le. :O

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#7218) t_a_m_a_s válasza Szten Márs (#7216) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Eláruljam a helyes megfejtést?

Amikor éppen nem volt rágyógyulva az optika a szemedre, és nem is a kész képet elemezted a gép kijelzőjén, nos akkor...

..... TELEFONÁLTÁL :D :DD :D

Holnap majd jól beletépünk...

(#7219) Szten Márs válasza t_a_m_a_s (#7218) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Basszus, és észre sem vettem, hogy lefényképeztél :D

Jó kép lett, tetszik! :K

(#7220) kricsi81 válasza t_a_m_a_s (#7195) üzenetére


kricsi81
senior tag

Vicces, hogy Tamás mindig kora reggel rakja fel a képeket, a másik talisokat is egyik reggel rakta fel :DD

kovacsrichard.hu

(#7221) t_a_m_a_s válasza kricsi81 (#7220) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Kora reggel??? 7:48-kor linkeltem a képeket... Az már nekem bőven délelőtt, a kora reggel olyan 5:30 magasságában van :DD Bár mostanában lazul a fegyelem nálam is ;)

Holnap majd jól beletépünk...

(#7222) kricsi81 válasza t_a_m_a_s (#7221) üzenetére


kricsi81
senior tag

nekem is már bőven nem reggel, én 6-kor kelek a suli miatt minden nap, de itt a többségnek még a nyóc óra is hajnal :)) :D

kovacsrichard.hu

(#7223) eastsider válasza #31757056 (#7213) üzenetére


eastsider
nagyúr

wow nagyon jó képek!
kitobival készültek?

(#7224) máyköl válasza #31757056 (#7213) üzenetére


máyköl
veterán

Technikailag a legutolsó a legjobb, de mindegyik jó!

(#7225) Ghost_Rider


Ghost_Rider
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is tetszett ez a vasárnapi összeröffenés. Mivel időhiányban küszködöm, nem volt sok időm foglalkozni a képek finombeállításával így kb natúrban toltam fel a picasara.
Ne kíméljetek, van még mit tanulni.

t_a_m_a_s levélben küldtem a gyűrűt :)

Valaki mondja meg nekem h a lightroomban hol állítom be h importáláskor milyen színteret használjon egy DNG képnél. A következő problémával küszködök(alap DNG megjelenítések között miért van ekkora hiba? kb olyan mintha az egyik képet polárral a másikat pedig simán lőttem volna el pedig ez 1 és ugyan az):

(#7226) Ghost_Rider


Ghost_Rider
csendes tag

Úgy látom egyébként h nagyon szép alkotások születtek, és mivel sokan töltöttetek már fel egy összesített elismerést küldök mindenkinek :) :C

(#7227) #31757056 válasza eastsider (#7223) üzenetére


#31757056
törölt tag

Köszi :) Nem, kivétel az elsőt. Tamás volt olyan kedves, hogy kölcsön adta a teléjét, illetve Ropi volt olyan drága, hogy rám merte bízni a gépét, objektívestül. Utóbbi egy Canon 40D volt egy Canon EF 70-200 f2.8 IS (és szerintem USM) obival...

(#7228) Hydra SR válasza Ghost_Rider (#7225) üzenetére


Hydra SR
addikt

Tudod mi van amúgy, rájöttem...elsőre engem is szivatott a Lightroom, ez nem színtérbeállátás lesz. Ráhúz egy-két auto szűrőt, valami auto kontraszt és fényerőt alapból minden képre, amíg meg nem találod, hol lehet kikapcsolni ezt. Hirtelen nem vágom én se fejből de ha nincs meg, megkeresem. Asszem a distribute filtereknél volt, jól megfilterezteti a képeket aztán azt veszed észre, hogy te állsz alatta tátott szájjal :)

Amúgy a fényerő állítás jogos, a fotód alexpós kissé, de mondjuk nem ilyen gyökérül kéne korrigálni, ahogy a LR teszi :) az auto szűrők ritkán találnak bele a jóba, és én ezt curves-szel vagy ilyesmivel finomhangolnám, nem konstans értékkel húznám fel a fényerőt. Esetleg HDR tone mapping alapanyagnak se rossz.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#7229) Ghost_Rider válasza Hydra SR (#7228) üzenetére


Ghost_Rider
csendes tag

:D:D:D idióta. Egyébként Szten kollégával küzdünk rajta egy ideje, valszeg a picasa az ami automatikus partizánkodást csinál.

(#7230) #31757056 válasza t_a_m_a_s (#7218) üzenetére


#31757056
törölt tag

De várjál, ha jobban megnézed, szerintem most is a gép kijelzőjét kémleli, telefonálás közben is... :)

(#7231) #31757056 válasza Ghost_Rider (#7229) üzenetére


#31757056
törölt tag

A picasa az bizony azt csinálja, kb két hete láttam Ravasz barátomnál, a picasa képnézegető a raw-ot is megnyitja és ráhúz egy kis utómunkát amit jónak gondol. Igaz néha téved azért, de alapvetően sokszor jól találja el...

(#7232) Hydra SR válasza Ghost_Rider (#7229) üzenetére


Hydra SR
addikt

Érdekes, nekem a Lightroom is ilyet csinált ha valamilyen módon importáltam a képeket. Elvileg meglehetősen ugyanaz a verziónk van, ugyanabban a...khm...boltban vettük :) Amíg ki nem kapcsoltam ezt a funkciót. Picasat nem használtam.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#7233) #31757056 válasza Hydra SR (#7232) üzenetére


#31757056
törölt tag

A Lightroom azokon a beállításokon kívül amikor a develop fülre kattintva már ráhúz minden raw-ra egy kis sötétítést, valamint 25% élesítést és 25% színzajszűrést, azonkívül is már kérdés nélkül belenyúl a file-ba?

(#7234) Cassidey válasza Hydra SR (#7232) üzenetére


Cassidey
senior tag

Megprobalnad nekem megkeresni hol es mit kapcsoltal ki? Nekem abszolut elszur valamit de nem tudtam rajonni, h miert es hol csinalja.. Tennek egy probat.

(#7235) eastsider válasza #31757056 (#7227) üzenetére


eastsider
nagyúr

ahha lestem is a rajzolatot, minőséget :R :)

(#7236) Ghost_Rider válasza Hydra SR (#7232) üzenetére


Ghost_Rider
csendes tag

Jó aza bolt, jó áron dolgozik :P Tényleg megkereshetnéd azt az opciót.

(#7237) t_a_m_a_s válasza #31757056 (#7230) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

:DD :DD :DD ott a pont!!!

Holnap majd jól beletépünk...

(#7238) Szten Márs válasza t_a_m_a_s (#7237) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A legnagyobb poén, hogy ez egyáltalán nem kizárt :B :DDD

(#7239) Hydra SR válasza Cassidey (#7234) üzenetére


Hydra SR
addikt

Gondolkozom, de mivel nálam már ki van kapcsolva, nem biztos, hogy eszembe fog jutni. Ha mégis, akkor megírom.

Cayman: nem tudom, hogy azon kívül-e vagy azzal, de az elején valamit csinált, amit vagy 1 óráig kerestem, hogy mi okozza. Lehet, hogy csak az volt, amiről te is beszélsz.

Szerk: én RAWot nem nyitok meg Lightroommal, oda már csak jpegeket szoktam behajintani és nem utómunka céljából, csak galériakészítésre szóval nekem kimondottan csak annyi volt a fontos, hogy SEMMIT ne csináljon a képekkel. Sajnos több szinten is bele tud nyúlni a képekbe, HTML vagy flash galéria generálásakor is alapból ráhúz egy élesítést, átméretezést, újratömörítést meg a jó ég tudja még mit, szerencsére átnevezést azt nem, így a forrással felülvágom a kimenetet és felőlem invertálhatja is a képeket, úgysem az lesz a galériában.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#7240) Hydra SR válasza Hydra SR (#7239) üzenetére


Hydra SR
addikt

Másrészt meg van pár igen jónak tűnő funkció benne ami miatt néha mégis használom képszerkesztésre, bár egyelőre ritkán.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#7241) *Ropi* válasza Hydra SR (#7228) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az LR-t nem ismerem mélyrehatóan, de a PS-ben a Camera Raw beállításainál a "default image settings" részben van egy olyan, hogy "apply auto tone adjustments", valami ilyesmit keressetek!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7242) Daniello1975


Daniello1975
csendes tag

Sziasztok!
Köszönöm a válaszaitokat a fotóstalikkal kapcsolatban. Legközelebb szeretnék Veletek tartani. Megnéztem a vasárnap készített képeket, és a makkról készült kép tetszett a legjobban, a színvilága miatt.
Üdvözlet mindenkinek.
Balázs

Balázs

(#7243) Daniello1975


Daniello1975
csendes tag

Bemásolok egy tavaly ősszel készített képet.
Üdv:
Balázs

Balázs

(#7244) #31757056 válasza Daniello1975 (#7242) üzenetére


#31757056
törölt tag

Szia! akkor Te voltál aki leállított minket útközben? Örülünk, hogy megtaláltad a fórumot! :)

(#7245) Cassidey válasza *Ropi* (#7241) üzenetére


Cassidey
senior tag

LR-ban is van oldalt auto tone v vmi ilyesmi gomb, de azt megkell nyomni. Engem mar nagyon idegesit, kiprobalom a 3 betat, ha az is elcseszi visszaterek Aperture-ra. (es remelem a lightroomom most fenyegetve erzi magat)

(#7246) t_a_m_a_s válasza Daniello1975 (#7242) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Üdv a PH-n Daniello!

Holnap majd jól beletépünk...

(#7247) Slowman válasza Cassidey (#7245) üzenetére


Slowman
aktív tag

Edit->Preferences->Presets->(pipa ki)Appy auto tone adjusments
talán :F , nekem ez a tippem van.

(#7248) *Ropi* válasza Slowman (#7247) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az lesz az. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7249) Slowman válasza *Ropi* (#7248) üzenetére


Slowman
aktív tag

Faja, akkor jól sejtettem :K .

(#7250) Cassidey válasza Slowman (#7247) üzenetére


Cassidey
senior tag

Nem volt bepipalva. Uh szimplan s.zar a Lr. :( Probaltam camera profilokat is amugy, az sem megoldas.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  PH!otóstalálkozó és megbeszélő topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.