Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  PH!otóstalálkozó és megbeszélő topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7451) t_a_m_a_s válasza *Ropi* (#7450) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Köszi Ropi, mostmár tudom :DD

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#7452) KTTech válasza *Ropi* (#7449) üzenetére


KTTech
veterán

Dehogy :D Elindulsz és Solymáron kötsz ki :D:D:D

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#7453) *Ropi* válasza KTTech (#7452) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igaz. :DDD Akkor olyan tali kell, ami elég hosszú ahoz, hogy Solymárt oda-vissza megjárva még odaérjek. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7454) t_a_m_a_s válasza *Ropi* (#7453) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Majd neked azt mondjuk, hogy már szerdán elkezdődik, akkor talán odaérsz szombatra :DD

Holnap majd jól beletépünk...

(#7455) *Ropi* válasza t_a_m_a_s (#7454) üzenetére


*Ropi*
félisten

1 héttel előbb szerdán. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7456) máyköl válasza t_a_m_a_s (#7431) üzenetére


máyköl
veterán

Egyszerűen nem látom értelmét, hogy lemenjünk. Még mindig azon az állásponton vagyok, hogy azért találkozzunk, hogy dumáljunk, ismerkedjünk, gépeket, obikat próbálgassunk. Ezt meg tudjuk csinálni Pesten is, ezért nem kell lemenni Balatonra. Persze, ott jobb körülmények vannak fotózás szempontjából, de ismétlem, nálam nem ez a főok egy fotóstalálkozón. Ja, meg persze vannak akik Balaton környékiek, és megértem, hogy nekik könnyebb lenne, ha ott lenne a találkozó, de szvsz nekik meg azt kéne megérteniük, hogy 10-en nem mennék le azért Balatonra, mert ott ketten laknak, és nekik könnyebb lenne így. Szerintem. De ha ti nem így gondoljátok, menjetek le nyugodtan a Balatonra, én nem hiszem, hogy ezért lemennék. Max. nyáron, de így télen abszolút nem látom értelmét. :N

(#7457) Slowman válasza máyköl (#7456) üzenetére


Slowman
aktív tag

Nem kötözködés, de asszem csak te kötöd az ebet a karóhoz, vagy hogy is mondjam Budapesthez :) . Amúgy meg BP-ről Balatonra eljutni nem nagy kunszt sztem (BP-Balatonfüred átszállás nélkül 3h csak, és diákkal kb 1200HUF-, én mindennap 1.5 órát utazok csak vonattal oda vissza, és akkor még nincs benne a suliba eljutás és az állomásra kimenetel, összesen egy nap 4.5-5 órát töltök utazással naponta + várakozás, szvsz kibírható lenne), és sokan mennek autóval, nyilván lesz hely valakinél és elvisz. Én még Balcsira is szívesen elmennék, legalább kimozdulnék itthonról, de szakdolgozat és félévvége, illetve már sulivége van, így ez lehetetlen :((( .

(#7458) #31757056 válasza máyköl (#7456) üzenetére


#31757056
törölt tag

Ott volt múltkor a pesti tali, mégsem jöttél! :N Vagyis budai.

(#7459) t_a_m_a_s válasza máyköl (#7456) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ahogy gondolod. Azért vagyunk páran itt a fórumon, akik nem Budapestiek vagyunk, és mi is el szoktunk menni a Bp-i talikra is, ilyenkor meg nekünk kell feljutnunk Bp-re. Eastsider pölö a minap felugrott Boglárról Csepelre ezért.
A másik meg, hogy lehet, hogy néha a fővárosi kollégáknak is van kedve kimozdulni egyet, és szívesen otthagyják szeretett városukat (én kifejezetten sok embert ismerek, aki ott él, viszont menekül onnan. amikor csak teheti), ezért is merül fel néha más helyszín. Mint például legutóbb Mártély, ami mindenkitől baromira messze van, de ettől még marha jó buli lesz, gyönyörű helyen.

Holnap majd jól beletépünk...

(#7460) kricsi81 válasza máyköl (#7456) üzenetére


kricsi81
senior tag

Énsem szeretnék kötekedni, de szerintem csak neked van a kimozdulással/utazással problémád.
Akik a talikra mennek, megkockáztatom, majdnem hogy többen nem budapestiek, mint vidékiek.
Tehát nekünk mindegy lenne, hogy Balaton, vagy Budapest (távolság szempontjából), de a Balaton egyértelműen jobb helyszín fotózásnak. És ha már egy napot rászánunk a dologra, akkor szerintem érdemes lenne legalább pár normális kockát elkattintani...

Mi dunaújvárosiak 4-5en vagyunk, ketten Balatoniak, ez már 7 személy.
Aztán Hidra, Jbravo, Ropi, Szten, BEE, meg még páran.

Szóval én még mindig a Balaton mellett szavazok.

kovacsrichard.hu

(#7461) máyköl


máyköl
veterán

Cayman: Akkor még nem volt meg a gép. Pontosítva aznap vettem. :DDD Inkább a gépvásárlást választottam.

t_a_m_a_s: Ezzel egyetértek. Lehet, hogy az befolyásol, hogy nem szeretek utazni, és nem ér meg számomra annyit a tali, hogy ezért lemenjek a Balatonra.

kricsi81: "a Balaton egyértelműen jobb helyszín fotózásnak" (mint a Budapest). Na, ezzel nem értek egyet. Szvsz Budapesten sokkal több fotótéma van, ottvan a belváros, egész nap lehet járni, mindent találsz ott. Emlékművek, folyók, épületek, sok arc-portréhoz. A Balatonon viszont mit tudsz fotózni? A vizet naplementekor. :U

(#7462) KTTech válasza máyköl (#7461) üzenetére


KTTech
veterán

Nekem pl. már elegem van BP-ből, inkább megyek máshova fotózni :) Ezért is érdekelnek jobban pl. a távoli fotós találkozók, vagy éppen a workshopok, ahol modellfotózás van... Az, hogy valaki nem szeret utazni egyéni szociális probléma szerintem. Én meg nem szeretek annyira városban fotózni, ez is egyéni szociális probléma :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#7463) kricsi81 válasza máyköl (#7461) üzenetére


kricsi81
senior tag

jelenesetbe tópartról van szó, én erre értettem az egyértelműen jobbot, de azt hittem ez most magától értetődő.

Balatonon pont CSAK vizet nem "szabad" fotózni naplementekor , mert ez a leghétköznapibb, legcsicsásabb téma kb :)
sokkal inkább hajnalban, ködben, fekete-fehérben, a korisok általal összekaristolt jeget... :)

kovacsrichard.hu

(#7464) #31757056 válasza máyköl (#7461) üzenetére


#31757056
törölt tag

Mikor? Most vetted 11 hó 15-dikén a 20D-t? Én valahogy korábbra emlékeztem, akkor bocsi... :)

(#7465) t_a_m_a_s válasza KTTech (#7462) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Mindenkinek minden egyéni szociális probléma :D :D :D

Te különben sem fogsz fotózni, mer' főzöd a pörkölt :DD

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#7466) BEE válasza KTTech (#7462) üzenetére


BEE
addikt

Engem se sűrűn látsz fotózni a városban ! :K
Ajánlom neked is a Pilist, közel van, és tele van témával.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7467) Szten Márs válasza máyköl (#7461) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"A Balatonon viszont mit tudsz fotózni?"

[link] - jahh, tényleg tiszta unalmas hely fotózáshoz, látszik a galérián is :U A fotózás nem mellesleg arról szól, hogy lásd meg a témát. Hidd el, nem dicsőség ilyen magas lóról hírdetni, hogy te ennyit látsz egy potenciálisan igencsak sokat ígérő helyszínen. Ha meg nem ér meg neked egy utat a tali, akkor nem ér meg, mi ezzel nyílván nem tudunk mit kezdeni, akkor ez van. Nyílván itt egy olyan társaság akarna szerveződni, akik úgy gondolják, hogy megér egy kis utazást egy-egy találkozó, és megmozdítják magukat, ha arról van szó, nem pedig csak akkor hajlandóak a többieket jobban megismerni mint egy-egy nick, ha azok házhoz mennek. Ha nem így lenne, akkor nem sokat érne az egész.
Ja igen: sokszor sok témához szintén meg kell mozdulni, túl a lakhelyünk határán ;)

(#7468) kricsi81 válasza Szten Márs (#7467) üzenetére


kricsi81
senior tag

De honnan tudjuk, melyik készült a Balatonon? :F

kovacsrichard.hu

(#7469) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Egy ilyen messze utazós fotóstalit meg lehet úgy is szervezni, hogy két-három autó, aztán mindenki beszáll egy kis pénzzel a benzinbe/dízelbe.
Budapest-Siófok-Budapest:
Távolság: 212 km
Üzemanyag költség: 8l/100km esetén ~5000Ft + ~1200Ft matrica
4 emberre ez 1500Ft fejenként.
Kaját mindenki vihet magának, csomagol egy kis szendvicset meg egy kis üdítőt és kész is.

Budapesten tényleg nehéz igazán ütős témát találni, főleg annak aki inkább a természetet szereti fotózni. Én személy szerint a 150-200 éves épületekben nem sok fantáziát látok, legtöbbjük szürke és unalmas.

Harrrr!!!!

(#7470) Szten Márs válasza kricsi81 (#7468) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Landscapes, storms - ezek a galériák ott készültek. Vagy legalábbis majdnem minden kép onnan.

(#7471) BEE válasza Szten Márs (#7467) üzenetére


BEE
addikt

Szép téli képek vannak ott... ...Dömörkapuról ! :U

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7472) Szten Márs válasza BEE (#7471) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Odébbcsúszott na :DDD Amúgy tényleg, de nem azokra gondoltam nyílván :B ;)

[ Szerkesztve ]

(#7473) BEE válasza Szten Márs (#7472) üzenetére


BEE
addikt

De egy téli Balaton-talihoz téli-Balaton témák kellenek ! ;]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7474) #31757056 válasza Szten Márs (#7467) üzenetére


#31757056
törölt tag

Ki az a Bakos Anett? :) Szép fotói vannak...

[ Szerkesztve ]

(#7475) Szten Márs válasza #31757056 (#7474) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

[link] - én is csak ennyit tudok róla :)
Az ELTE BTK menzáján (E épület) az ő képei vannak kirakva a falra, és úgy nagyban, papíron igencsak szépek :K

(#7476) #31757056 válasza Szten Márs (#7475) üzenetére


#31757056
törölt tag

Áh, értem, azt hittem rokonod, vagy barátod, vagy ilyesmi. A tetkója nekem nem bejövős :D Lehet még akár ismerheti is a húgomat, ő is az elte btk-n végzett történelem és muzeológián :)

(#7477) Szten Márs válasza #31757056 (#7476) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csakhogy ő jogot hallgat, mint ahogy írja :DDD Csupán a képei vannak a BTK-n nem ő ;)

(#7478) #31757056 válasza Szten Márs (#7477) üzenetére


#31757056
törölt tag

Megmondom őszintén, hogy nem olvastam el :DDD :B

(#7479) máyköl válasza Szten Márs (#7467) üzenetére


máyköl
veterán

Erre szerettem volna kilyukadni. Nekem nem ér meg ennyi utat egy Balatoni tali, ez van, sajnálom. Majd ha jobb idő lesz, csatlakozok hozzátok Budapesti talira. :K

(#7480) mcgoat válasza máyköl (#7479) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Nekünk meg egy Budapesti, Tömeg van, büdös van, nem lehet parkolni, közlekedni stb...

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#7481) máyköl válasza mcgoat (#7480) üzenetére


máyköl
veterán

Én személy szerint jobban érzem magam Pesten. Nem vagyunk egyformák. :N

(#7482) mcgoat válasza máyköl (#7481) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Én meg az erdőben

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#7483) kricsi81


kricsi81
senior tag

Bp-n vannak olyan régi villák, amiben esetleg van még bútor is, nem egy portelep, és be lehet menni fotózni?

kovacsrichard.hu

(#7484) *Ropi* válasza kricsi81 (#7483) üzenetére


*Ropi*
félisten

Fent a Széchenyi hegyen vannak viszonylag jó állapotban lévő régi omladozó kúriák. 3 éve nyáron feltérképeztem 3-at, hacsak azóta le nem bontották őket. Adni kell a bizt. őrnek egy üveg piát, aztán hajrá. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7485) eastsider


eastsider
nagyúr

Balatoni talit támogatom :) Siófok jó is.. de még van annyi szép város(csak ott sok minden vna egy helyen...)
az, hogy a "Balatonon mit fotózol.." hát inkább nem mondok semmit..(flickr-m 80%-a)

máyköl: no offenz, de ha Te lusta vagy utazni, ne beszéld le a többieket :) (ha nem így van bocs, csak mindig úgy jön le valahogy...)

[ Szerkesztve ]

(#7486) D4rkm4n válasza eastsider (#7485) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Tréfás, hogy másra mondod, hogy lusta utazni és te is a szomszédságodba akarod a fotós talit. :P

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#7487) eastsider válasza D4rkm4n (#7486) üzenetére


eastsider
nagyúr

voltam pesti talin is. elmegyek szívesen oda is :)
csak arra is kíváncsi vagyok, ki mit hoz ki ebből a témából

(#7488) D4rkm4n válasza eastsider (#7487) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Nekem a Balaton odáig terjed, hogy, Füred --> Borcsa étterem ---> Hideg erdei gyümölcsleves & Camambert sajttal töltött csirkemellfilé áfonyaöntettel. :))

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#7489) Latitude


Latitude
tag

Sziasztok!

Milyen volt a most vasárnapi Ropi féle fotós worshop? Fotók, tapasztalatok minden mennyiségben jöhetnek!

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#7490) #31757056 válasza Latitude (#7489) üzenetére


#31757056
törölt tag

Szia! Ha már beugrottál, linkelhetnél pár fotót a múltkori túráról még, ugyanis azóta még egyet sem láttunk tőled! :P Pedig biztosan van ott pár jóféle.

(#7491) Latitude válasza #31757056 (#7490) üzenetére


Latitude
tag

Háááááát, az az igazság, hogy még nem foglalkoztam a dologgal. Kicsit zűrösek voltak a hétvégék, amikor is jobban rá értem volna. De az ünnepek után már jobb lesz a helyzet. De készülődik egy saját flickr oldal, ahol az összes arra érdemes fotóm fent lesz.

Szánom bánom bűnömet, és a lustaságomat.

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#7492) donzoli válasza máyköl (#7456) üzenetére


donzoli
aktív tag

sajnálom, hogy nem veszed észre magad..
a többiek időről-időre próbálnak finoman "helyre-rakni", de láthatóan nem veszed észre magad, én leírom Neked amit sokan gondolnak szerintem:
próbáld meg minden kb 20. hsz-ed leírni a többid írd le egy lapocskára gyűrd össze, aztán belevághatod a kukába.. mindenki jobban jár ;)

[ Szerkesztve ]

(#7493) kricsi81 válasza donzoli (#7492) üzenetére


kricsi81
senior tag

huhh ez kicsit erős lett :))

kovacsrichard.hu

(#7494) #31757056 válasza kricsi81 (#7493) üzenetére


#31757056
törölt tag

Igen, de van igazságtartalma. Bár ezek nem annyira fotózással kapcsolatos szempontok, hanem inkább emberi oldal. De így kerek a világ, van aki később érik csak be, van aki korábban... ;)

(#7495) t_a_m_a_s válasza #31757056 (#7494) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Illetve van, aki soha :DD :DD :DD Derekaddal mi van? Én most vagyok teljesen hikomat :W :W :W

Holnap majd jól beletépünk...

(#7496) #31757056 válasza t_a_m_a_s (#7495) üzenetére


#31757056
törölt tag

Egyetértünk :K Az enyém teljesen rendbe jött szerda estére már. Mintha soha nem fájt volna előtte, pedig láttad te is hogy néztem ki... Jobbulást a tiédhez!

(#7497) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Úgy tűnik, a havas-jeges balatoni tali egyenlőre várat magára... :(

Holnap majd jól beletépünk...

(#7498) máyköl válasza t_a_m_a_s (#7497) üzenetére


máyköl
veterán

Vasárnapra -20 -at mondanak. :DDD

Besz@rok. :W

(#7499) t_a_m_a_s válasza máyköl (#7498) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

É nem mínuszban...

Holnap majd jól beletépünk...

(#7500) *Ropi* válasza máyköl (#7498) üzenetére


*Ropi*
félisten

+20-at, akarod mondani. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  PH!otóstalálkozó és megbeszélő topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.