Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  PH!otóstalálkozó és megbeszélő topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6151) *Ropi* válasza Szten Márs (#6150) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mondjuk innen az ablakból csak egy kis szeletét látom az égnek...Lemegyek a boltba, akkor többet látok. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6152) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

No, én indultam. :K

(#6153) kricsi81


kricsi81
senior tag

Én már itthon is vagyok :D

kovacsrichard.hu

(#6154) donzoli


donzoli
aktív tag

Te nyertél :DDD

(#6155) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Én még nem vagyok itthon

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#6156) *Ropi* válasza Hydra SR (#6155) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én már voltam otthon.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6157) Tomate


Tomate
veterán

Én meg még leszek is. :)

(#6158) werttzui


werttzui
őstag

Én el sem mentem itthonról! :DD :DD :DD

PENTAX

(#6159) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Én meg már egy sört is ittam :))

Sőt meg is válogattam kicsit a fotókat. Pár jókis werkfotót feltettem IDE.
Erősen dokumentáló jellegű, nagy művészetet ne keressetek bennük :)

Holnap majd jól beletépünk...

(#6160) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Egy kis előzetes, a többi képet úgyem ide tesszük fel:

Szerk: húbazzeg, ez ilyen giga méretű thumbnailt tesz? :F

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#6161) donzoli


donzoli
aktív tag

Pár kép...

;)
1.

[ Szerkesztve ]

(#6162) Szten Márs válasza Hydra SR (#6160) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Wow, ez gyorsan ment :C Klassz képek - biztos jók voltak a modellek ;] :C

Szerk: sürgősen kell valahogy helyet felszabadítanom a gépemen, mert konkrétan jelenleg egy darabot sem tudok áttölteni gépre :O :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6163) Speedlight válasza *Ropi* (#6052) üzenetére


Speedlight
csendes tag

Nah szóval én is szerettem volna jönni, de a sors úgy hozta, hogy a fogászati ügyeleten kötöttem ki. :((

(#6164) werttzui válasza Speedlight (#6163) üzenetére


werttzui
őstag

aúúúúúúúúúúú :(

PENTAX

(#6165) Speedlight válasza werttzui (#6164) üzenetére


Speedlight
csendes tag

Én is ezt mondtam. :DDD

(#6166) t_a_m_a_s válasza Szten Márs (#6162) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én ilyenkor a "del+enter" tömörítőt használom. Nagyon jó a hatásfoka :DD :DD :DD

Holnap majd jól beletépünk...

(#6167) t_a_m_a_s válasza Speedlight (#6165) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Teszegény :( Legközelebb inkább talira gyere, sokkal jobb móka:)

Holnap majd jól beletépünk...

(#6168) Speedlight válasza Hydra SR (#6160) üzenetére


Speedlight
csendes tag

A térdelős kép sztem tök jó. :)

(#6169) Hydra SR válasza Speedlight (#6168) üzenetére


Hydra SR
addikt

Köszi :) Tartok tőle, hogy az egyetlen, amire én is ezt merem mondani a sajátjaim közül :) van még mit fejlődni, nehéz szakma ez

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#6170) kricsi81


kricsi81
senior tag

Nekem már flickeren fent vannak a képek, "csak" Ágiról lettek jók (igazából szinte csak vele foóztam)

Flickerem a képekkel

[ Szerkesztve ]

kovacsrichard.hu

(#6171) Szten Márs válasza t_a_m_a_s (#6166) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Áhh, a del+enter nem az igazi, a shift+del+enter a tuti :DDD De egyelőre kutakodom, hogy mit lehetne szanálni, ami van vagy 4 GB, és felesleges... azért szeretnék még most éjjel valamit én is feltölteni, szóval nem adom fel ;]

(#6172) Speedlight válasza t_a_m_a_s (#6167) üzenetére


Speedlight
csendes tag

Oké, bár ha fáj a fogam, nem vagyok valami vidám társaság... :DDD

(#6173) eastsider


eastsider
nagyúr

megérkeztem

Hydra kösz a fuvart :R

itt már zuhog az eső :Y

(#6174) t_a_m_a_s válasza eastsider (#6173) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Már nálunk is esik. Asszem szerencsénk volt az időjárással...

Holnap majd jól beletépünk...

(#6175) Speedlight válasza eastsider (#6173) üzenetére


Speedlight
csendes tag

Egy ideje itt is... (Boráros tér)

(#6176) Speedlight válasza t_a_m_a_s (#6174) üzenetére


Speedlight
csendes tag

Én is ezt gondoltam egész nap! :D Reméltem, hogy a Csepel Művekben tartjátok meg a programot, mert jó időtök volt fotózni! Volt fény, mégha nem is túl erős, éles fény (ami szerintem jobb, mint a tűző napsütés).

(#6177) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Gyors szemezgetés az első memóriakártyám tartalmából:

Helyfelszabadítás még folyamatban :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6178) eastsider


eastsider
nagyúr

én is válogattam párat
a verkeket nemtudom hova tegyem fel :F




mod: hányan lettek szerelmesek a 35mm-esbe? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6179) Szten Márs válasza eastsider (#6178) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nyugodtan tedd fel azokat is ide. Az utolsó három tetszik, de párat igen erősen túlszaturáltál, pl ezt: [link] - gondolom tudatosan, és nyílván szubjektív, hogy kinek mennyire jön be, de szvsz ez igencsak túl erős és az arc színe is furcsa lett tőle. De majd megmondják a többiek is, hogy hogy látják :)
Itt pedig nem látszik a tekintet: [link] - hiába néz ránk, nem látszik, mert sötétben van.

[ Szerkesztve ]

(#6180) eastsider válasza Szten Márs (#6179) üzenetére


eastsider
nagyúr

:R köszi a véleményezést :)

szerintem feldobja még a pöttyösséget meg a 60-as évek feelinget ez a túlszaturáltság :B
egyébként nem sokat húztam rajta, pl a sínesnél ez kb eredeti (csak vájbréjsönt húztam 30 környékére :B ) amúgy szerintem bágyadtak volna a színek, ez epdig jobban illik a lányhoz, de ez elég szubjektív :B

úgylátszik nem derített úgy az ernyő, mint Neked :DDD (a szemébe) még újragondolom azt a képet, nagyon nem tetszik, hogy kék az arca

(#6181) Szten Márs válasza eastsider (#6180) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na, most esett le az ernyős dolog :DDD
Amúgy utómunkával javíthatsz azon a bebukott tekinteten, nem reménytelen az ügy ;)

[ Szerkesztve ]

(#6182) kricsi81


kricsi81
senior tag

Valaki nekem is mondjon már valamit a képekre :)

ITT VANNAK A KÉPEK
:)

kovacsrichard.hu

(#6183) Szten Márs válasza kricsi81 (#6182) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát, egyelőre a második képről klónozó bélyegzőzlek éppen le a háttérből :DDD ;] Az egyik fel is van rakva az előző sorozatomba, ahol ezt szerintem egész feltünésmentesen megoldottam :DDD

(#6184) Cassidey válasza eastsider (#6178) üzenetére


Cassidey
senior tag

Szia Mate,
voltak jo meglatasaid, es az utomunka is tetszik, de az amit Szten linkelt ott pl tenyleg tul pirosas az arca.. az elsonel pedig fako a bore konkretan. A szinvilag tok jo de dolgozz legalabb reszben szelektiven, hogy egy kb normalis bortonusod legyen, mert lenne nehany jo keped ha ezt helyrerantanad. De szerintem ezek nagyon zavaroak.

[ Szerkesztve ]

(#6185) eastsider válasza Cassidey (#6184) üzenetére


eastsider
nagyúr

dupla :F

[ Szerkesztve ]

(#6186) eastsider válasza Cassidey (#6184) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi a véleményt! :R
igazad van, most csak LR-ban játszottam a csúszkákkal, LR-ban nem lehet szelektíven dolgozni ugye? :F
illetve milyen eszközökkel ajánlod pl a bőrtónus jó legyen? (PS van még...) ?

tényleg nagyon piros, nem is figyeltem, viszont a kendő még rá is vetődik az arcra

a vakus derítés nagyon tetszett :R de egyelőre még jobban sikerült operálni a természetes fényekkel :)

viszont többet nagyobb vázat nem nagyon próbálok ki :DDD sten K10D?-je után nem nagyon akaródzott visszanézni a szűk keresőbe :D (komolyan a 400D-nél nem volt ekkora különbség, nagyon durva)

[ Szerkesztve ]

(#6187) Szten Márs válasza eastsider (#6185) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A PS az tökéletes :) Eszközök: LR-ben RAW hívásnál ezer dolog, kapásből színhőmérséklet és tint. Aztán színcsatornánkénti hue és saturation állítási lehetőség - gondolom van, és el lehet velük játszani. PS-ben photo filterek, cooling és warming filterek, szelektíven is sokszor. Aztán ott is hue, selective colors, valamint color balance. Van annyi lehetőség, hogy ihajj, azt viszont a szemednek kell belőni, hogy mikor lesz velük jó a kép - nincs általános recept, legalábbis én nem tudok róla :)

Egyébként én meg Cassidey 5D mark II-je után éreztem ugyanezt :DDD Szintén főleg a kereső miatt. Szóval lehet ezt még űberelni.

[ Szerkesztve ]

(#6188) Cassidey válasza eastsider (#6185) üzenetére


Cassidey
senior tag

Dehogynem, talan ott a legjobban. Pl a piros kendos kepnel ne huzd fel az egesz kepen a vibrance-ot, hanem valaszd ki a hisztogramm alol az ecsetet, allitsd kicsit magasabbra a szaturaciot es csak a kendot fesd at. Vagy az egeszet, de a bort hagyd ki ha az eredeti kepen jo. Bezarod es ugyanezt eljatszod a contrasttal, meg expoziciot is remekul allithatsz szelektiven igy.

Ami meg jo a Nik Viveza PS plugin, ott ugyanezt teheted meg, controllpontokkal valaszthatsz, h mibe nyuljon bele, de ott nem festegetsz, hanem alapbol csak a kepnek abba a reszebe szol bele amit kivalasztasz mert o intelligensebb.:) Ellehet ezzel szorakozni.

Aztan ha ps-ben szeretned csinalni plugin nelkul, es van egy jo actionod, vagy ott allitod be ahogy szerinted megfelelo akkor pl history brushhal siman visszafested a bort.

Ezen a piros kendos kepen en valoszinuleg LR-ban a piros csatornabol visszavennek, mert lehnet pirosas az arca ha a kendon at kapott fenyt, majd csak a kendot festenem at a LR brushhal jo pirosra. A kep tobbi reszevel meg te tudod h mit csinaltal/szeretnel csinalni.

(#6189) kricsi81


kricsi81
senior tag

véleményt véleményt véleményt véleményt véleményt véleményt :D

kovacsrichard.hu

(#6190) Szten Márs válasza kricsi81 (#6182) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát, a retus nem jött össze :D De majd még nekiesek talán. A képeidről: Ez pl baromira tetszik, nagyon klassz lett, így, hogy innen fotóztad :K Az elsőnél tetszik a régies hatás, illik a képhez.
Álmodozó, klassz :D
Itt elég keményre sikerült a kidolgozása a képnek, az arcon (és a karon) a csúcsfények többek között ennek köszönhetően nem lettek épp a legszebbek, pedig maga a kép jó lenne, szerintem ess még egyszer neki, veszteni nem veszthetsz semmit ;)
Így hirtelen ezek ragadtak meg.

[ Szerkesztve ]

(#6191) kricsi81 válasza Szten Márs (#6190) üzenetére


kricsi81
senior tag

köszi :)

az utolsó képet amit linkeltél, direkt húztam kicsit túl, ugy gondoltam illik a vad ruhához és kesztyűhöz :) még mindenképp kipróbálom máshogy is, köszi a véleményt!

kovacsrichard.hu

(#6192) #31757056 válasza Szten Márs (#6187) üzenetére


#31757056
törölt tag

Látom megy az utómunka ezerrel, ha már úgyis PS-ről meg LR-ról van szó, azt nem tudjátok, hogy PS-ben miként tudnám behívni JPG képek szerkesztéséhez is a Camera Raw-ot? LR-ban azt szeretem, hogy a jpg-ket is tudom húzni vele, így jópár elbaltázott fotómat sikerült már elég komolyan feljavítani jpg ide vagy oda. De a PS-hez egyszerűen teljesen hülye vagyok :DDD Vagy inkább lusta. Meg ráadásul magyarba van meg nekem, ezért hiába lesek a topikokból, mer mindenki angolul írja be az okosságot. :)

(#6193) Cassidey válasza Szten Márs (#6190) üzenetére


Cassidey
senior tag

Egyetertek veled kiveve az almodozot, nekem az eleg kicsavart meg nem is tetszik annyira a perspektivaja.
A negyediknel pedig a borszin is narancssargas nalam, az is zavaro. (Nem erdekel amugy ilyen szinten a borszin mint itt latszik, de ezek mar zavaroak nekem amit szovatettem.:) )

(#6194) Szten Márs válasza Cassidey (#6193) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Engem érdekel, csak nagyon nehezen tudom mindig eltalálni :DDD És amikor fél óra alakítgatás után rosszabb, mint amilyen volt, hagyni szoktam a fenébe, és megtartani az eredetit :DDD

Cayman:
Camera raw-ot JPG szerkesztéshez? :F Nem tudok róla, hogy lehetne ilyet. Ez persze nem zárja ki, hogy lehet, de elég furán hangzik.

(#6195) Cassidey válasza Szten Márs (#6194) üzenetére


Cassidey
senior tag

Jo csak mar ugy tunik h borszinfetisiszta vagyok mert ezzel jovok folyamatosan pedig nem.:)

(#6196) #31757056 válasza Szten Márs (#6194) üzenetére


#31757056
törölt tag

Arra gondoltam, hogy kb majdnem az egész lightroom olyan mint a camera raw ps-ben. Szóval ha ugyanazokat a csúszkákat megkapnám, akkor szívesen váltanék LR-ról PS-re szépen lassan. Szóval át kéne állni rá...

(#6197) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Egyébként én is várok mindennemű hozzászólást, ha van, a képekre. Tudom, egyelőre nem sokat tettem fel, de akkor is :DDD

Cayman:
Ömm, hát másféle csúszkákat fogsz kapni, másféle elrendezésben, de én pl a PS-hez szoktam, LR előtt még nem is ültem, szóval nekem ott áll kézre minden.

(#6198) #31757056 válasza Szten Márs (#6197) üzenetére


#31757056
törölt tag

Annyira jók lettek a képeid, hogy egyszerűen nem lehet mit hozzájuk szólni! :D

Nem tudom, lehet több energiát kéne belefeccölnöm, mert nekem a PS sehogy nem kényelmes, de elméletileg komolyabb program.

(#6199) Cassidey válasza #31757056 (#6198) üzenetére


Cassidey
senior tag

Szerintem teljesen felesleges atallnod, ha nem hasznalod ki a PS plusz funkcioit, vagy nem is tudod teljesen mik azok. En katalogizalok LR-ban, elvegzem az alap dolgokat, es HA szukseges megnyitom PS-ben, szerintem ez a normal munkamenet.

(#6200) *Ropi* válasza Hydra SR (#6169) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az a térdelős tényleg jó. :C Igaz, hogy nincsenek szárnyai és nem is tollas, de nagyon jó. ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  PH!otóstalálkozó és megbeszélő topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.