Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  PH!otóstalálkozó és megbeszélő topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7301) *Ropi* válasza kricsi81 (#7300) üzenetére


*Ropi*
félisten

Majd nyáron. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7302) mcgoat válasza *Ropi* (#7301) üzenetére


mcgoat
aktív tag

mivan, gizda vagy télen nem mersz a balcsira jönni?

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#7303) Slowman válasza KTTech (#7294) üzenetére


Slowman
aktív tag

Tehát azt mondod, hogy nem érdemes DNG-be fényképezni :F Én annak reményébe használom abba a kiterjesztésbe a gépet, hogy az LR szívesebben kezeli azt (mivel azt Adobe-ék találták ki), mint a PEF-et (Pentax RAW) vagy hát nem tudom, hogy van e a dolgoknak egymáshoz köze :U . Nekem ezek állandó megválaszolatlan kérdések, hogy sRGB vagy AdobeRGB és DNG vagy PEF melyikeket kezelik jobban az Adobe szoftverek? (én úgy gondoltam, hogy csak a saját kiterjesztéseiket, de sokan azt mondják nem kell vele foglalkozni mert semmi értelme)
Mondjuk adtak a géphez egy CD-t amin szerintem van valami gyári RAW konvertert de ki se próbáltam, lehet ki kéne :K .

(#7304) KTTech válasza Slowman (#7303) üzenetére


KTTech
veterán

Nem ezt mondtam... egyébként a konverternek mindegy, hogy PEF-et vagy DNG-t dolgoz fel. A lényeg, hogy a konverternek rendelkeznie kell a készítő gép színprofiljával, gamma görbéivel és egyéb cuccaival, mert csak így képes valamit kezdeni a nyers formátummal.

Ha RAW-ot használsz, akkor teljesen mindegy, milyen színteret állítottál be a gépen, a RAW-nak saját színtere van, ami nagyobb mindkettőnél, aztán majd a konverter szépen meg tudja oldani a konverziót, ha LR-t használsz, akkor elsősorban ProPhotoRGB-re (mert ebben dolgozik), illetve kimeneten ProPhotoRGB, aRGB vagy sRGB is lehet.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#7305) Slowman válasza KTTech (#7304) üzenetére


Slowman
aktív tag

Keresgéltem a hivatalos honlapon valami olyat ahol leírnák, hogy melyik kamerák színprofiljával rendelkezne de nem találtam. Esetleg valaki tudja, hogy ezt hol találnám?
Hát azt hiszem az én gépemen csak sRGB és AdobeRGB opció van. A kimenetet már átállítottam ProPhotoRGB-re.
Tehát a RAW-nak mind egy de a JPG-ket mibe érdemes készíteni? Még régebben próbálgattam pár összehasonlító kép erejéig, meg fényképeztem néhány napig AdobeRGB-be de akárhogy gúvasztottam a szemem nem nagyon vettem észre különbséget. Ez függ a monitoromtól is úgy gondolom, hogy megtudja e egyáltalán jeleníteni az AdobeRGB színteret?

(#7306) tbs válasza Slowman (#7305) üzenetére


tbs
addikt

sRGB. Bocs ha kotyogok. Nem érdemes szippantyúzni mással. JPGnek annyira kicsit a színfelbontása, hogy nem igazán van vele játéklehetőség... Egy jépeg adobergb -> srgb konverzió szvsz színdinamika-bukta...

(#7307) Slowman válasza tbs (#7306) üzenetére


Slowman
aktív tag

Értem akkor felesleges ez az AdobeRGB dolog JPG-nél és RAW-nál is.

(#7308) tbs válasza Slowman (#7307) üzenetére


tbs
addikt

RAW-nál MINDEGY. ;) (RAWnál talán a preview jépeg lesz olyan színterű, amit beállítasz (sohasem néztem), meg a képinfókba kerül bele.)

(#7309) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ha már így szóba került... Létezik valamiféle trükk a TN-es monitorok gyenge színvisszaadásának kiterjesztésére legalább minimálisan? Műszer és kalibráció nélkül?
Arra gondolok, hogy az előhívatott képeken legalább hasonló legyen a színvilág, mint a monitoron...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7310) *Ropi* válasza mcgoat (#7302) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nincs olyan fürdőrucim. ;) :))

Egyébként múlt télen a Velencei tó jegén fotóztunk Hydrával mag Chapellel... :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7311) philoxenia válasza *Ropi* (#7310) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hirtelen úgy olvastam: A múlt héten... :Y :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7312) *Ropi* válasza philoxenia (#7309) üzenetére


*Ropi*
félisten

Arra külön céleszköz van, hogy a nyomtatót is kalibrálni tudd a rendszeredhez. Egyébként, ha már csak abba belegondolsz, hogy egy monitornak saját fénye van, míg a papírnak nincs, már megdől a színvisszaadás dinamikája...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7313) *Ropi* válasza philoxenia (#7311) üzenetére


*Ropi*
félisten

:DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7314) Slowman


Slowman
aktív tag

Közbe megtaláltam, hogy melyik kamerák RAW fájljait támogatja az Adobe Camere Raw. (Ha jól tévedek, ez van a Photoshpba is meg a Lightroomba is "beleépítve"?) Már csak az a kérdés, hogy a DNG vagy a PEF-et érdesebb használni?
(Furcsa volt, hogy csak a némelyik Pentax mellet volt a (PEF) felirat, a többi gép kiterjesztéseit nem írták oda. Ez miért van?)

(#7315) Slowman


Slowman
aktív tag

Bocs! Nem olvastam el figyelmesen KTTech (#7304) válaszát :B . Ott megvan a válasz a kérdésre, DNG vs. PEF.

(#7316) t_a_m_a_s válasza *Ropi* (#7310) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Szvsz a Balatoni találkával is meg kéne várni amíg befagy a tó... Egyébként jó ötletnek tartom.

Holnap majd jól beletépünk...

(#7317) Ghost_Rider válasza philoxenia (#7311) üzenetére


Ghost_Rider
csendes tag

Én is úgy olvastam hirtelen :)

(#7318) kricsi81 válasza t_a_m_a_s (#7316) üzenetére


kricsi81
senior tag

jaja, de szerintem már nem kell sokat várnunk :)

kovacsrichard.hu

(#7319) werttzui válasza Slowman (#7314) üzenetére


werttzui
őstag

A DNG -talán több helyet foglal viszont egyfajta(szabvány féle) több progi tudja olvasni mert a raw-hoz mindenképp beépülő modul kell fényképezőgép márkánként ja és szerintem srgb színprofil ,főleg ha nyomtatni is akarsz mert a legtöbb nyomtató ezt ismeri bár minden megoldható (amúgy próbáld ki mindegyiket és válaszd a neked tetszőt) :)
Ja és egyfajta színprofilt használj mindenhol a gépbe a ps be és a monitorodba egyaránt .

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#7320) KTTech válasza werttzui (#7319) üzenetére


KTTech
veterán

Khm... a DNG-hez is kell a gép ismerete, hogy tudja a program kezelni... ez benne a "szép". Ezért írtam, hogy pl. a néhai RAWShooter, ami már támogatta a DNG-t, nem tud mit kezdeni egy DNG-re konvertált Canon 7D fileal, sajnos.

Nyomtatáshoz aRGB a jobb, kivétel minilaborokban, ott tényleg az sRGB a jobb, illetve a neten is. Van olyan képem, ami sRGB színtérrel részlethiányos, ProPhotoRGB-ben pedig jó... igaz a monitorom is nagy színterű.

A színprofilt még véletlenül se szabad beállítani a PS-ben :) egyébként csúnya vége lesz a történetnek. Ha a monitor színprofilja a proof alapja, annak komoly következményei vannak: sehol máshol nem lesz színhelyes, csak az adott gépen (illetve, ha mentve van a fileban, és normális színkezelésű a megjelenítési hely, akkor jól fog nagyjából megjelenni).

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#7321) werttzui válasza KTTech (#7320) üzenetére


werttzui
őstag

Nekem be kellett állítani srgb-re a ps be is mert a képek zöldek lettek ps-ben nézve .Most jó !
argb nekem nincs ! A dng-t pedig mikor kitalálták olyanra akarták mint pl a jpeget,hogy bármilyen programmal meg lehessen nézni.

PENTAX

(#7322) kricsi81


kricsi81
senior tag

ebben a topikban aztán tényleg mindig OFF megy :DD

kovacsrichard.hu

(#7323) t_a_m_a_s válasza kricsi81 (#7322) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Mér mondod? Most szervezzük a Balatoni fotóstalit :DD :DD

Holnap majd jól beletépünk...

(#7324) KTTech válasza werttzui (#7321) üzenetére


KTTech
veterán

Ha neked át kellett állítani PS-ben, akkor komoly gondjaid vannak a színkezeléseddel... A DNG-t, meg hogy mire találták ki és mi lett belőle, az két külön dolog... Jelenleg a DNG körülbelül a földműves látásának veszélyeztetésére jó. Semmi előnye nincs a többi formátummal szemben (sőt, még több helyet is foglal...).

Érdemes ezt a kis esszét elolvasni. Én várom az OpenRAW-ot, de a DNG sajnos még nem az.
[link]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#7325) mcgoat válasza kricsi81 (#7322) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Itt nincs OFF, nem látod a topic címét?

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#7326) kricsi81 válasza t_a_m_a_s (#7323) üzenetére


kricsi81
senior tag

:)

kovacsrichard.hu

(#7327) *Ropi* válasza mcgoat (#7325) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az ON az OFF. ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7328) kricsi81


kricsi81
senior tag

mcgoat, eastsider, a Balaton környékén hova a legérdemesebb menni?

kovacsrichard.hu

(#7329) Latitude válasza kricsi81 (#7328) üzenetére


Latitude
tag

Szerintem érdemes lenne Balatonfüredre menni. Sok a szép, restaurált épület, mivel, hogy a természet télen kicsit kopár, és így nem lenne olyan egyhangú. Ez a város télen sem kihalt, így ha átfagytunk akkor is biztosan találunk olyan helyet ahova be ülhetünk. És nincs olyan nagyon messze sem...

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#7330) mcgoat válasza Latitude (#7329) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Támogatom :)

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#7331) máyköl válasza Latitude (#7329) üzenetére


máyköl
veterán

:(( Pesti tali esetleg valamikor? :)

(#7332) mcgoat válasza máyköl (#7331) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Támogatom :)

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#7333) t_a_m_a_s válasza Latitude (#7329) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én elfogult vagyok az északi parttal kapcsolatban, úgyhogy támogatom :) Mondjuk Füred évente 3-4-szer befigyel amúgy is :D

Holnap majd jól beletépünk...

(#7334) *Ropi* válasza t_a_m_a_s (#7333) üzenetére


*Ropi*
félisten

Északi part.. :N Északi sarki tali? ;) :)) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7335) Szten Márs válasza *Ropi* (#7334) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Áhh, mostanában túl sokat voltam ott, már unalmas :( :DDD

(#7336) *Ropi* válasza Szten Márs (#7335) üzenetére


*Ropi*
félisten

:DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7337) t_a_m_a_s válasza Szten Márs (#7335) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Meg hideg is van :DD

Holnap majd jól beletépünk...

(#7338) Kazimír


Kazimír
őstag

A déli partról viszont látni lehet az északit.. :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#7339) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Mondjuk ahogy ránéztem a naptárra, az nekem most inkább megbeszélős topik lesz... :(

Talán a dec 19-i hétvégére férne be valami, de kevéssé hiszem, hogy kari előtt egy héttel más dolgunk sem lesz, minthogy PH talizzunk... Pedig valami évzáró talit be kéne iktatni ;)

Holnap majd jól beletépünk...

(#7340) Latitude válasza t_a_m_a_s (#7339) üzenetére


Latitude
tag

Amilyen ütemben szerveződnek a talik, valószínüleg át fog csúszni jővőre. :DDD Amúgy a december nekem is zűrösnek tűnik. Céges buli, céges buli hátán :DD . Ha déli part (ahol melegebb van) akkor Siófok, vagy tudtok melegebbet (úgy is hamarosan szóba fog kerülni megint a tapizás)? :DDD

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#7341) *Ropi* válasza Latitude (#7340) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nana... ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7342) mcgoat


mcgoat
aktív tag

Dec 2-e? Lesz egy "fotóklub" Pesten 5e ft a részvételi díj

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#7343) kricsi81


kricsi81
senior tag

esetleg dec 5?
vagy szilveszter? :DDD :DDD (najó ez csak vicc volt :)) )

kovacsrichard.hu

(#7344) máyköl válasza kricsi81 (#7343) üzenetére


máyköl
veterán

Decembert szerintem már ne erőltessük, mindenkinek tele van a feje az ajándékokkal, karácsonnyal, meg minden. Januárban úgyis lesz még hó, ki kéne menni valamelyik tóra, hátha vannak még rajta kacsák is, és bemenni a mellette lévő erdőbe-túrázni egy kicsit. Naplás tóra gondoltam... :U :K

(#7345) KTTech válasza kricsi81 (#7343) üzenetére


KTTech
veterán

Szilveszter az munkanap :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#7346) t_a_m_a_s válasza KTTech (#7345) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

És persze mindenhol kemény munka is folyik :DD Vagy csak én vagyok a szerencsés kivétel? Még sosem dolgoztam dec 31-én....

Holnap majd jól beletépünk...

(#7347) KTTech válasza t_a_m_a_s (#7346) üzenetére


KTTech
veterán

Én az utóbbi 12 évben végig dolgoztam a szilvesztert (2 kivétel volt csak)... volt olyan, hogy esküvőt fotóztam akkor, de legtöbbször hangosítok...

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#7348) #31757056 válasza t_a_m_a_s (#7346) üzenetére


#31757056
törölt tag

Én sem dolgoztam még soha, de nekem volt jópár olyan szilveszterem ami nem igazán jött össze, úgyhogy inkább szívesen dolgoztam volna azok helyett... :)

(#7349) t_a_m_a_s válasza #31757056 (#7348) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Akkor szervezzünk fotóstalit szilveszterre, és közösen elmegyünk KTTech bulijára :DD

Holnap majd jól beletépünk...

(#7350) *Ropi* válasza KTTech (#7347) üzenetére


*Ropi*
félisten

Van kedved egy PH! fotóstalis bulit hangosítani? ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  PH!otóstalálkozó és megbeszélő topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.