Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12301) beis-compo válasza B-enji (#12299) üzenetére


beis-compo
tag

Létezik nagyítós keresőre pattintható szemkagyló, gyári, típusa O-ME53. Segíthet a manuális élesség megtalálásában. De nem drámai a javulás.

(#12302) B-enji válasza Xantomas (#12300) üzenetére


B-enji
tag

Á értem, akkor a tükröt kellene kicserélni, és ahogy látom kis kézügyességgel házilag is megoldható. Megpróbálok szerezni hozzá. Köszönöm a segítséget! :)

(#12301) beis-compo köszönöm, lehet egy ilyet is beszerzek. :)

(#12303) Zozzant válasza B-enji (#12302) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem, a mattüveget. A tükröt inkább ne:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#12304) B-enji válasza Zozzant (#12303) üzenetére


B-enji
tag

De hülye vagyok, igen azt-azt! :DDD

(#12305) andaxin76


andaxin76
aktív tag

Üdv mindenkinek.
Nincs véletlenül itt a fórumban egy eladó k1?

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#12306) tab-phw válasza B-enji (#12299) üzenetére


tab-phw
csendes tag

Az ME az egyik legjobb optikai keresővel rendelkező Pentax váz. A későbbi AF-es vázaknál osztozik a beeső fényen az AF rendszer és a kereső. A DSLR-eknél sem a pentatükör okozza azt, hogy sötétebbnek látszik a keresőkép, hanem a félig áteresztő tükör. Jobb a pentaprizmás DSLR kereső, mint a pentatükrös, de fényévekre van mindkettő az ME MX LX-től, nem érdemes hozzájuk hasonlítani.

(#12307) B-enji válasza tab-phw (#12306) üzenetére


B-enji
tag

Köszönöm az érdekes technikai infókat, így már világos miért sötétebb a digitálisom! :)

(#12308) werttzui


werttzui
őstag

Használ már valaki K1 -et ? Tapasztalatok,képek,vélemények ?

PENTAX

(#12309) mumk1 válasza werttzui (#12308) üzenetére


mumk1
addikt

Megjelenés óta meg van, kb. másfél éve.
Semmi gondom nem volt még vele, ugyan nincs tapasztalatom más gyártok ff vázaival, de szerintem nincs szégyenkezni valója a Pentaxnak ezzel a vázzal, én nagyon elégedett vagyok vele.
Képeket találsz az aláírásomban lévő flickr linken.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#12310) BEE válasza werttzui (#12308) üzenetére


BEE
addikt

Vennél ? :D

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#12311) werttzui válasza mumk1 (#12309) üzenetére


werttzui
őstag

Köszi szépen!

Bee : nanà! Már csak az ára hiànyzik 😀

PENTAX

(#12312) Xantomas


Xantomas
őstag

Egy ideje már keresgélek, de nem találtam Da 17-70-eshez disassembly, vagy service guideot, pentaxforumsot mar tovirol hegyire vegigolvastam.

Lassan 2 éve vettem használtan, de a front lencse mögötti rész egyre zavaróbban porosodik, f8-as alá szűkítve a rekeszt, egyre élesebben rajzolodnak ki a porszemek.

Az SDM- részével semmi baj, ami igen, az is csak kontakthibából fakadt, ezért szeretném megmenteni, de eddig ahol érdeklődtem tisztításra, ott azt mondták, hogy sajnálják, de nincs rá kapacitásuk.

Tiszta környezet adott, így gondoltam megcsinálom, de elég nehéz úgy nekiesni, ha nem tudom hol vannak a rejtett, meg matrica által fedett csavarok.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#12313) hcs57 válasza Xantomas (#12312) üzenetére


hcs57
őstag

Ne vágj bele, ha ez lesz az első, hacsak annak az obinak úgy is mindegy... Bízd szakemberre.

Szerintem.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#12314) Xantomas válasza hcs57 (#12313) üzenetére


Xantomas
őstag

Nem az első, csak eddig Nikon obikat kaptam szét, (szalagkábel, motorcsere), meg egy tengerbe ejtett da 15-55-öt kaptam szét atomjaira, és raktam újra össze.
Valamint inkább ismerősi körben levő, régebbi manual obikat szedtam szét, pucoltam ki, és lamellákat olajmentesítettem, de azok kb egy kaptafára, menetes front záró gyűrüsek.
Sem úgy nem jött szét, ahogy a matricát lakapva sem találtam zárócsavarokat.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#12315) hcs57 válasza Xantomas (#12314) üzenetére


hcs57
őstag

Akkor rajta, ha ez így megy neked..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#12316) Xantomas válasza hcs57 (#12315) üzenetére


Xantomas
őstag

Mint mégegyszer leirom, nem azért nem viszem szakemberhez, mert sajnálom rá a pénzt, vagy nem tudok várni. Nyár óta nem kaptam sehonnan sem pozitiv valaszt, hogy ekkor es ekkor vihetem, hanem, el lettem hajtva, hogy bocsi, de nincs kapacitásuk.
Mindezt ugy, hogy evek ota milliokat hagyunk ott a camera kft-nél Canon broadcast kamera, és obik bérlésére.

Csak azt nem ertem, hogy a szemelyeskedo megjegyzesre miert volt szukseg.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#12317) jeni válasza Xantomas (#12316) üzenetére


jeni
félisten

Írj nekik vagyis a Camera KFt-nek, ha nem foglakoznak veled akkor máshonnan fogsz fotó eszközöket bérelni! Tuti,hogy azonnal jelentkeznek majd,hogy vidd be a javításra váró obit hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

(#12318) hcs57 válasza Xantomas (#12316) üzenetére


hcs57
őstag

Egyáltalán nem személyeskedtem, de nem értem, mit vártál választ? Ha tudsz szerelni, akkor hajrá.. csak ennyi volt.
Ha ez panasz akart lenni a Kamera kft-re, azt akkor azzal kezdd, és akkor más választ kapsz.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#12319) Xantomas válasza hcs57 (#12318) üzenetére


Xantomas
őstag

Hely, és szerszámok megvannak hozzá, de nem vagyok hivatalos, sem maszek szerviz.
Mint minden műszaki termékhez, aminek van hivatalos szervize, a gyártók kiadnak egy service/maintenance manualt. Tartalmazza az adott termék robbantott ábráját alkatrész listáját. Ezek általában 5 év után, a támogatási időszak végén, de inkább jóval korábban, mennek publicba vagy elérhetőek a 3rd party szervizek számára is. Amivel ez nem történik meg, és elterjedt dolog (és a 17-70 mint legolcsóbb SDM-es obi elég elterjedt a mai napig a motor hibája ellenére), akkor a terméket használó közösség általában a saját javításait szokta dokumentálni, lásd pentaxforums.

Nyilván egy rendes manual nélkül nem fogok nekiállni szétszedni, veszélyeztetve a működését.

A másik fele teljesen mellékes.
A Camera Kft jól elvan a Canon támogatásával. Monopol helyzet, válogathat az ügyfelek közt, meg is teszi. Priorizál honnan jön nagyobb bevétel, adott munka kapacitással, ennyi. Nekik jó, nekem nem.

Mindegy, fátylat rá, ahogy, és amit írtál, az két értelmű volt, pláne a záró 2 ponttal, én meg túlreagáltam.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#12320) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

Életem első normálisabb fényképezőjét szeretném majd megvenni néhány hónapon belül, a keret max 100K és gondolkozok Pentax K30 illetve K50-en is, természetesen használtan.
A "Milyen cserélhető objektíves gépet?" topikban írták, hogy inkább itt kérdezzek rá az obikra.
Szóval nekem egy 50/1.8 illetve egy tele kelleni fog, illetve nagylátónak megfelelő lesz szerintem a kitobi.
Az előbb említett topikban írták, hogy érdemes nézegetni Pentax-m illetve Pentax-a manuális obikat, mivel pl elvileg az 50mm-esek jónak számítanak.
Első kérdésem, hogy a fent említett két gép megfelelő lenne egy azért még kezdőnek számító embernek?
Mit lehet tudni ezekről a Pentax-m és Pentax-a obikról?
Illetve 50mm/1.8-ból én Pentax SMC DA 50mm f/1.8, ez jónak számít?
És végül (egyelőre) milyen normálisabb tele obi van rá, aminek nem is brutális az ára? :B

[ Szerkesztve ]

(#12321) _csocso_ válasza Alcsi69 (#12320) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! A K-50-et javasolnám neked, picit talán gyorsabb, ill. a K-30 előfordulnak problémák néha. 50 1,8 az áráért elég jó kis obi, a manuál K bajonettes obikról annyit, hogy az M-es teljesen manuális, zöld gombbal lehet fényt mérni, az A-s obikon a rekeszt vázról lehet állítani, az 50-es obik ( 1,4 - 1,7 ) árukhoz képest nagyon jók, de a többire sem lehet sok panasz. Telének az 55-300-at lehet viszonylag elfogadható áron beszerezni, akár használtan is igaz inkább rekeszelve hozza a formáját, index aprón is szét lehet nézni ezek ügyében előfordulnak, váz ill. obik is.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#12322) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Nekem K-3ii kellene vagy K'70. Majd csak lesz..

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12323) #86322688


#86322688
törölt tag

Srácok, mi a franc van a Pentax-al?...korábban sokkal több gép volt elérhető újonnan és jó áron, az obik ami jó minőségű mocskos drága, ami olcsó az kritikán aluli...Mindenféle gépem van és volt, a Pentax váz tudása miatt tetszett, de eladtam mert a kitobi rosszabb volt mint a Canon legócskábja, a 35mm fix meg olyan volt mint egy traktor, az 55-200 hagyjuk is... stb.....A K500, K30, K50 ről csak hibákat hallok meg szervizelt példányokat....Tényleg tök jó gépek lennének de nem vágom, hogy miért kell így elhanyagolni....A Canikon sem húzza sokáig ha a Fuji vagy az m4/3 vonal ennyire fejlődik, hát még a Pentax....Van erre valami magyarázat?

(#12324) Zozzant válasza #86322688 (#12323) üzenetére


Zozzant
addikt

55-200 sosem volt. Kicsit ólomlábakon járnak, amúgy van pár elégedett user. A gagyi fröccsöntött műanyag színes vázak nem hiányoztak, egyébként nagy gondot nem látok. Ebből élvonal nem lesz és nem is célozták meg soha.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#12325) #86322688 válasza Zozzant (#12324) üzenetére


#86322688
törölt tag

50-200 tok mindegy....tenyleg tok jo hohy a k7 ben annyi extra van mint az osszes canononba egyuttveve sem, kar ertuk...gondolom a vezetoseg nem ezzel fotozik csak kereskedik, undorito ez a marketing minden vonalon....

(#12326) _csocso_


_csocso_
senior tag

Állítólag nemsokára jön a ráncfelvarrott K-1, Mlaca legalábbis ezt írta. Remélem még jópár évig eldöcög így is a cég, nem szeretnék nagy buktát rajta. Rebesgettek valami hajlított szenzoros vázat, vagy kompaktot ( nem tudom ), szóval az élet náluk sem állt meg teljesen, de nem is robognak gőzerővel. Nekem is volt kitobi is, de ha nem is voltam elégedett vele, nem mondanám olyan rossznak, egy WR 18-55 ill. 50-200 volt. Igaz nem sokat használtam, inkább manuál fixeket, meg 18-135-öt, igaz túraobi, de jól elvoltam vele.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#12327) sasa134 válasza #86322688 (#12323) üzenetére


sasa134
addikt

Szerintem semmivel nem pörög kevésbé a Pentax mint az elmúlt 15 évben bármikor. Azért nekik most inkább a 35mm a fókusz, és elég megbízható forrásból van infó, hogy zajlik a K-1 MarkII fejlesztése: [link]
Idén számíthatunk egy K3-III-ra is - így a csúcs FF és APSC vonal le van fedve csúcs vázakkal.

FF-re jön egy "hiányobi", a HD Pentax-D FA★ 50mm f/1,4 SDM AW. Lásd képek és videók: [link]
illetve elvileg jön egy tele és egy Pentax D FA * 85mm f/1.4 , hivatalos bejelentés ezekről még nincs.

APSC-re szintén egy "hiányobi" lett bejelentve, egy fényerős UWA, a HD PENTAX-DA ★ 11-18mm f/2.8 .
Mindkettő nagyon kellett már a rendszerekbe.
2017 év végére beesett még egy K-bajonettes Mitakon 135mm f1.4 is. [link]

Szóval azért nem úgy tűnik nekem, hogy megállt volna az élet.

Az DA L 50-200-at nem értem miért kell bántani, az egy tök jó kis olcsó KIT-tele.Igazából jobb is mint amennyiért a használtpiacon mennek, akinek meg több kell, ott az 55-300 ami nevetséges pénzbe kerül ahhoz képest, amilyen a képe. Az egyik legutóbbi KIT zoomjuk, a 16-85 is nagyon jól sikerült, nem is tudom mi ad még ilyen "mindenes" átfogást .[link]

Avanti Roma

(#12328) #86322688 válasza sasa134 (#12327) üzenetére


#86322688
törölt tag

Sok obit valoban nem probaltam, de canon vonalon az 55-250 stm kintrol 40 ezerert csucs, ehhez kepest a pentax olcso teleobijai sehol sincsenek...pedig vazba sokkal jobb a belepok foleg.....igazabol sok rendszert kiprobaltam mar...na nyikonom nem volt.....most m4/3 meg fuji van, viszont szeretem a dslr-t de valahol mindegyik elcseszi...a canon a vazaknal, a pentax az obiknal meg a sok hulye megbizhatatlansaguk miatt, a nikon meg a manualok kompatibilitasa miatt....na meg ott is sok a szervizes...

(#12329) xXxian válasza sasa134 (#12327) üzenetére


xXxian
senior tag

Miért kell bántani?

Azért, mert 2018-at írunk, s Pentaxnál még mindig alig van objektív gyors, halk, megbízható intenal AF-al.

A többit, a hangos, tetűlassú csavargatós, huntingolós AF-el (akármilyen képe is legyen) nem tudom másnak nevezni, mint KÖVÜLET-nek.

Nem is értem hogy cseszhették ezt el ennyire...versenytárskat megszégyenítő vázak, meg obkejtívek vicc kategóriás AF megoldással.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#12330) mumk1 válasza #86322688 (#12328) üzenetére


mumk1
addikt

Azért a K-30, K-50, K-S2-t érintő solenoid hibán kívül, (az mondjuk tényleg gáz) olyan sok típus hibáról nem hallani. Nálam ebből mindhárom van a családban és ezt a hibát leszámítva, tökéletesen teszik a dolgukat.
Az 1000 éves K-r -m meg tényleg elpusztíthatatlan. :DDD
A K-1 lassan két éve meg van, nem lehet nem szeretni azt a vázat, semmilyen hibával nem találkoztam még vele kapcsolatban.
Nem gondolnám, hogy megbízhatóság terén bármilyen lemaradása lenne a márkának....

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#12331) sasa134 válasza xXxian (#12329) üzenetére


sasa134
addikt

Igazad van a halk és gyors AF-fel kapcsolatban, de könyörgöm, az 50-200 egy használtan 15-20ezer Ft közt kapható objektív, nem értem mik az elvárások vele szemben - teljesen jól hozza azt amit ár/érték arányban elvárnak tőle, "ócskának" pedig pedig még a konkurencia ellenére sem nevezném.

Fényerős modern fixek kelenének, új 35-ös, mondjuk f1.4-gyel de minimum f1.8-cal, meg a 16-45-ből egy ráncfelvarrás.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#12332) xXxian válasza sasa134 (#12331) üzenetére


xXxian
senior tag

Igazad van, hogy olcsó, de nálam egészen egyszerűen már nem jön számításba sem ez a fajta AF, és lehet, hogy ezzel sokan vannak így. Innentől pedig nem számít, hogy milyen vázat csavarsz a végére. Mert nem kell az az objektív ingyen sem.

Ez pedig azt eredményezi, hogy sok vásárlót elveszít a Pentax, ami sajnálatos, mert a vázai meg okosak, könnyen használhatók, szerethetők...

Amit linkeltél obi, az már internal AF, látom. Viszon 190-200k az ára, és egy sima, 3,5-től induló üvegről beszélünk. Nem tudom a Canon / Nikon mit tud ennyiért, de MILC vonalon pl. 220-ért már kapható Fujifilm Fujinon XF 18-55mm f/2.8-4 R LM OIS, ami fényerőben mindenképp, de talán képminőségben is jobb.

m4/3 vonalon ott a Panasonic Lumix G Vario 12-60mm f/3.5-5.6 (H-FS12060E), ami 100 ezzerrel olcsóbb, vagy fényerősben a Panasonic Lumix G Vario 12-60mm F/ 2.8-5.6 ASPH Power O.I.S H-FS12060E, ami 150 körül van, 40k-val olcsóbban mint a Pentax.

Ezek kiragadott példák (Pana azért, mert olyanom van, Fuji meg azért, mert áll. beszabehu a képe), talán tényleg érdemesebb lenni Canon/Nikon fronton összevetni. Mérget ugyan nem vennék rá, de úgy sejtem a Canon / Nikon sok éve már nem is forgalmaz csavaros élességállítású objektívet.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#12333) sasa134 válasza xXxian (#12332) üzenetére


sasa134
addikt

Fujizok, mint (talán) látod az aláírásomból, Pentaxot elengedtem de én azért mert nem akartam többé tükröst.
Van egy XF18-55-öm, és tényleg klassz, de azért az sem villám.
A rendszer amúgy egyik ékkövének tartott 35 1.4 pedig hangos, traktorozik, miközben a képe fantasztikusan karakteres és mindenki ódákat zeng róla.
Félre értés ne essék: én nem mosdatom a Pentaxot csak néhány hozzószólás alapján úgy tűnik, hogy a rendszer hazsnálhatatlan, az objektívek gagyik stb ami szerintem messze nincs így.
Lehet, hogy modernebb obikért (50-135, 60-250 ) jobban zsebbe kell nyúlni mint más rendszerek esetében , de a másik oldalon a vázak azonos áron jóval többet adnak.

Amúgy már 1 éve pletykálják, hogy a Ricoh szabadulni akar az egész digicam üzletágtól (nem csoda, tejesen be vannak zuhanva az eladások), szóval lehet tulajdonost vált a Pentax, szóval ki tudja mit hoz a jövő, én szurkolok nekik. FF Pentax milc-et a népnek :K

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#12334) xXxian válasza sasa134 (#12333) üzenetére


xXxian
senior tag

Világos, én meg nem köpködöm őket, de ez annyira érthetetlen és bosszantó, hogy így bealudtak az AF rendszer fejlesztése terén.

Akkor Fuji sem makulátlan. :)

Sony APS-C-t nem nagyon fejleszti már a jelek szerint, a FF vázak meg "kimlegednek" videó alatt. :)

m 4/3-on a szenzor a gyenge pont....nem tudom lesz-e ultimate váz / rendszer...

Én Pentaxszal kezdtem, a méret/tömeg és az AF miatt lett MILC. Meglátjuk. :)

K

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#12335) Zozzant válasza xXxian (#12334) üzenetére


Zozzant
addikt

Hát én meg Fuji X-T10-es lettem (16-50 kitobival) a pentax mellett, szimplán mert érdekelt, és mert rengeteg manuális obim van, majd leírom este milyen pentax obikkal lehet kibírni az életet, mert most fejből nem megy. Kicsit szerintem túl van lihegve, hogy "hú csavaros obi" ÉS?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#12336) #86322688


#86322688
törölt tag

Ha valaki kerdezi milyen gepet vegyen, harmat szoktam ajanlani, canon stm obikkal, m4/3 , vagy fuji....amugy az m4/3 nak nem a zaj a gondja, az jobb mint a belepo canonoknal, hanem a magas ison lathato kepromlas, szinek, fakosag, valahogy romlik a kep, de nem a zaj miatt....a fuji itt eros, tobb reszlet marad meg, pedig az is mos....na meg a dinamika, xe2 van, az dinamikaban az egyik legjobb apsc.

(#12337) mumk1


mumk1
addikt

Ami nekem nagyon hiányzik FF-re, az egy jó 16-28mm f/2.8 obi.
A többi hellyel-közzel már lefedve, Sigma fisheye 15mm f/2.8, Tamron 28-75mm f/2.8, Sigma 70-200mm f/2.8, meg néhány fényerős fix.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#12338) sasa134 válasza mumk1 (#12337) üzenetére


sasa134
addikt

Hisz van Pentax HD DFA 15-30 mm f2.8 ED SDM WR.
Mondjuk az ára horror :DDD

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#12339) mumk1 válasza sasa134 (#12338) üzenetére


mumk1
addikt

Az igen, szép ára van, nem csoda hogy nem botlottam bele a vaterán. :DDD
Végül is, ha megválok a fix 15-től már csak egy “kicsit” kell hozzátenni... :D

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#12341) _csocso_ válasza Zozzant (#12335) üzenetére


_csocso_
senior tag

Nekem is van jó pár manuál fixem, 15 - 20 - 24 - 28 - 35 - 50 - 85 - 200, kistele hiányzik belőle talán, minőségre nem mind hozza az elvárt szintet, pl. a 15-ös nem egy karcolóbajnok, viszont nagyon szép ( ha ez számít is bármit ). Még a kitobik mellé sikerült ezeket összevadásznom, aztán lett egy 18-135, aminek van ugyan kis torzítása, aberrációja, de legtöbbet az volt vázon. Igaz mostanában alig használom a tükröst, nekem meg egy TZ 100 van mindenes gépnek, legtöbbször az van nálam.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#12344) #86322688 válasza simongab (#12340) üzenetére


#86322688
törölt tag

Túl sok tv-t nézel 😁

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.