Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz winhate #42535 üzenetére

    Igen, ez még mindig kicsit sok 3600 magasságához. Főleg, hogy az 5650-ek között gyakoribbak a magasabb szivárgású, kisebb fesszel is ellévő, de magasabb feszen kazánná alakuló példányok. :K

    Amire még figyelni kell, hogy ha turbo-val tuningolsz, és aktív a C6 technika, akkor ha csak két mag aktív, akkor a Turbo rátol mégegy szorzót. :K Mondjuk emlékeim szerint az 5650-en 22 az "alap" sokmagos turbo, és 23 csak akkor aktív, ha ez a C6-os móka van, és max két mag dolgozik. De HWiNFO-ban is tuti látszik, mi történik. Én jobban szeretem turbo nélküli órajelen meghajtani, akkor nincs ezzel gond. (Nálam 200-as BCLK van, azzal szépen szalad a ram is 1600-on.)

    Úgy kéne belőni, hogy a Tjmax ne menjen 15 alá... Ha megnézed, nálam a 4,3Ghz-es Prime-on lement rövid időre az egyik magon 12-re is [link], de átlagban azért 20 körül maradt, nekem ez még teljesen okés volt.

    (#42537) winhate: Ez az 1,12V-os 81 foks eredmény már jó. :K Adj neki akkor még picit, mondjuk 1,15V-ot, akkor sanszosan visszatalál 69Gflopsa korrekt hőfokkal. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés