Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#518) Viszlát


Viszlát
addikt

Sziasztok!

Annyira kezdő vagyok gomba témában, hogy még az amatőr jelző is túlzás lenne rám, kérlek így viszonyuljatok hozzám. :)

Kettő nappal ezelőtt indultam neki először gombászni, azzal a feltett szándékkal (és kesztyűvel, mert tudatlanságom okán fogalmam sincs, hogy bőrön keresztül is ártalmas tud-e lenni a mérges vagy sem), hogy leszedek mindent ami az utamba kerül, aztán majd a piacon bevizsgálják. Gondoltam az elmúlt hetek esős, borongós, párás időjárása után sikerrel járok, de tegnap egy árva gombát se találtam, ma meg mindössze négyet. Értelemszerűen ezzel kapcsolatos az első kérdésem, miszerint milyen környéken találok nagy eséllyel gombát? Olvasgattam a topikot, a fenyőerdő, avaros részek, disznótúrások rémlettek nekem is, de sajnos hiába jártam be a környéken található ilyen jellegű részeket, az eredmény szinte nulla. A Bakony szélén történt egyébként mindez, Várpalota közelében.

A másik kérdés, kérés, hogy beazonosítanátok-e nekem ezt a négy gombát, ami kétfélének tűnik, aztán lehet, hogy tévedek. A képek mobillal készültek, de azért remélem a rutinosak fel tudják ismerni. :)

Fehérkék: 1. kép - 2. kép
Ennek meg barna az alja: 1. kép - 2. kép

Amúgy az a vicces, hogy ezeket meg pont egy erdősáv szélén láttam meg tök véletlenül, még fű sem volt nagyon a közelében. Persze egyből felkutattam az egész területet, de nem találtam többet belőle. Sajnos nincs semmilyen gombás könyvünk itthon, ezért fordultam hozzátok (de már megtaláltam vágányzár ajánlásait, amiből be fogok szerezni egy-kettőt).

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.