Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) diegho válasza #56573440 (#1000) üzenetére


diegho
nagyúr

azért akartam, mert árulok ilyen izéket és tetszenek (pont ezt a típust még nem hoztam) és mindig is akartam valami kis gépet összerakni magamnak, nem játszok semmivel amihez kellene nagy vga, csak tvout miatt lenne bele rakva kártya, az S1 meg amiatt hogy csend legyen, de megnézegetek még pár matx házikót, hátha találok megfelelőt, ha nem akkor visszajövök és kérek tanácsot, hogy milyen barebone-t nézzek meg.

(#1002) #56573440 válasza diegho (#1001) üzenetére


#56573440
törölt tag

nekem matx szinten az nzxt rouge a favorit ;] de ahhoz vastagnak kell lenni :(

(#1003) as_Rock válasza diegho (#1001) üzenetére


as_Rock
őstag

Antec NSK1380, bele egy olyan mATX-es alaplap, amin van hdmi kimenet, vagy dvi+spdif és akkor dvi-hdmi-vel mehet a kép az LCT tv-re, spdif-en meg a digi hang a házimóziba :D
Mondanám, hogy ATI 780G/GX-es AMD alaplapok ideálisak, de emlékeim szerint te Intel párti vagy, azokat a lapokat nem ismerem IGP és kimenetek szempontjából (sem):B
Ha kell egy kis szufla mehet bele valami házból kifújó hűtéső, rövid (egy HD2600XT/3650 IceQ pl. úgy emlékszem elfér benne, de lehet van NVidiából is ilyen rövid típus) kártya, a lényeg, hogy kinyomja a második sloton a szuflát, mert a ház elég zárt, és csak a táp 12cm-es ventije viszi ki a levegőt, de az is inkább csak a proci környékéről így a melegedésre vigyázni kell.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1004) SQX_Barto válasza #56573440 (#1002) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Csao blackrulez!

Lattam adatlapodnal, hogy SG33-ad van, en most ezt neztem ki magamnak, nemi tapasztalat erdekelne rola, (bocs, ha nem olvasom vissza a forumot, de igy nekem egyszerubb :B )
Másrészt az lenne a kérdésem, hogy a 250-es tap elbirna, egy E6850 es procibol, HD3650-bol es HDD, DVD-bol allo konfigot? Masreszt VGA melle be lehetne tolni meg egy Creative-ot vagy az melegedes teren nem lenne okos dolog? Valaszodat elore is koszi :R
Ja es meg egy fontos kerdes, ugye procihutot mellekelnek a Shuttle-hoz? Es az mennyire hasznalhato?

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#1005) Brumi válasza SQX_Barto (#1004) üzenetére


Brumi
senior tag

Szia!

Bár nem engem kérdeztél, de nekem egy SN68-as gépem van, ami csak annyiban különbözik, hogy AMD-s.
A helyzet az, hogy ugyan jó kis gépek ezek, de veszettül hangosak és csak komoly áldozatok árán lehet halkítani. Blackrulz kolléga kicsit megvagdosta a gépet, míg én lecseréltem a gyári ventit egy Noctua-ra, valamint a borzalmas tápot egy passzívra. Ez a két dolog 30k-ba fájt, most viszont csendes. Procihűtő van benne, és még csak le sem tudod cserélni, mert a házhoz passzintott hűtési rendszere van (ajánlom a Shuttle honlapját olvasgatásra). Nem mellékes az sem, hogy ezek a gépek eleve nem túl olcsók... Ja és az enyémben a gyári venti fél év után zörgött.
Hogy a géped elmenne-e a 250-es táppal nem tudom megmondani, de a 200-as passzív egy durvább, széthúzott rendszert is elvitt.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1006) SQX_Barto válasza Brumi (#1005) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Koszi szepen a valaszt. :R
Ez csak egy kosza otlet volt, maradok a notinal, egy Toshiba Satelite van tervbe veve mar csak a penz kell ra:)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#1007) #56573440 válasza SQX_Barto (#1004) üzenetére


#56573440
törölt tag

vga simán elmegy benne. viszont amit brumi írt az igaz. persze mindenkinek más a hangos, van ismerős aki szeirnt normál pc hangja van, és vagyunk mi akik szerint igenis hangos. prochűtő is benne van, nem egy nagy történet, de legalább nem cserélhető :DDD melegedés az már annyira mindegy. egy venti szellőztet hátra fele, nem lesz hideg bent az tuti, de belefér a hangkari, az már nem ad hozzá semmit szinte. vga, chipset, őroci vinyó mellett nem rúg labdába

(#1008) SQX_Barto válasza #56573440 (#1007) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Értem, neked is koszi :)
Noti kenyelmesebb, kicsit kevesebb teljesitmennyel, de ugyis fokepp cs source-ozni akarok, meg par ujabb jatekot kirobalok es annyi

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#1009) feca81


feca81
aktív tag

Sziasztok!

segitsegre lenne szuksegem! szereztem egy Asus T2-AH1-es barebone PC-t rossz allapotban.konkretan az alaplap doglott volt. amint meglattam,tudtam,h ez meg duruzsolni fog.1 hetembe kerult,mire vkit felhajtottam, h cserelje le a BIOSt. es lass csodat,mukodik!
a gondom viszont az,h se antennat,se CD-t ne mkaptam hozza. szoval ha vki le tudna masolni a CD-jet,meg legalabb lefenykepezni az antennat,nagyon emgkoszonnem.v ha vkinek megmarad,tmert eladta a gepet,megvennem tole.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#1010) #56573440 válasza feca81 (#1009) üzenetére


#56573440
törölt tag

a cd-n a drivereken és talán pár hasznos progin kívül nem sok minden lehetett, azok meg fent vannak az asus oldalán is a megfelelő menüpontokban, nomeg azok frissebbek is, érdemesebb lenne azokat lehúzni, mint régi meghajtókkal szívni. az antenna lesz a neccesebb, mert azt nem nagyon lehetett külön kapni még amíg gyártották sem, nem hogy most. egy antenna viszont nem egy nagy történet, otton is meg tudod csinálni ha van csatlakozó hozzá. kell egy darab vezeték és kész. nekem a hifi mögött van a vastag fal miatt kb két méteres homemade 'antenna'

szerk: drivereket kikerestem neked mert jóarc vagyok, ott van bios, manual, meg util is. tess

[ Szerkesztve ]

(#1011) Tim82 válasza feca81 (#1009) üzenetére


Tim82
nagyúr

Írj privátot, megoldjuk, pont ilyen gépem van, megvannak hozzá a gyári CD-k. Bár szvsz az Asus oldaláról le tudod szedni a driver-eket hozzá, ráadásul azok újabb verziók - ellenben hol működik (de piszok lassan) a download, hol nem...

Az antennáról küldök még ma fényképet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1012) Tim82 válasza Tim82 (#1011) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]
[link]

A képminőségért elnézést, régi low-end Olympus kiskompaktomtól ennyi telik, a lényeget így is lehet látni.

Eredetileg beilleszteni akartam, de nem jelenítette meg a képeket (azért vannak átméretezve), így linkesítettem.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1013) feca81 válasza #56573440 (#1010) üzenetére


feca81
aktív tag

hello!

nos az antennat megoldottam 130 Ft-bol:) vettem egy RCA-antenna atalakitot,es hozzacsatlakoztattam egy kis TV szobaantennajat.kitunoen mukodik (magyar esz Rulez:) )
az Asus honlapjarol mar akkor letoltottem a drivereket,mikor meg meg se volt a gep:) de egy Video csatlakozot nem ismer fel,ill a radiot nem tudom hasznalni gepen keresztul.annak a programjat nem talaltam,pedig mar 3x atneztem.

mod: ettol fuggetlenul koszonom a faradozasaid:)

[ Szerkesztve ]

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#1014) feca81 válasza Tim82 (#1011) üzenetére


feca81
aktív tag

az asus honlapjat ismerem,rendszergazda vagyok,napi latogatoja vagyok.mar a tokom tele van vele,a chinai server megbizhatobb,mint a global:)
a CD-k viszont erdekelnek,megoldhato,h atkuldok nemi penzt utalassal,te meg feladod a masolatait postan? bar lehet inkabb ezt privatban kene megbeszelni:)

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#1015) Tim82 válasza feca81 (#1014) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azt a kőkemény 300 Ft-os postaköltséget nehogy már kifizesd. :D

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1016) uszilard


uszilard
tag

Sziasztok.

Van egy eladó Shuttle SV 25 -öm.

Hol hirdessem szerintetek?

Köszi.

Üdv.Szil

(#1017) Tim82 válasza uszilard (#1016) üzenetére


Tim82
nagyúr

Itt. (Apróhirdetések -> Mini PC, komplett gép -> Mini PC, barebone PC)

Egyébként mi van benne és mennyibe fáj? Gyors guglizás alapján ez egy PIII Tualatin procikat fogadó barebone volna.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1018) Tim82 válasza Tim82 (#1017) üzenetére


Tim82
nagyúr

pontosítok, Tualatint nem tud fogadni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1019) uszilard válasza Tim82 (#1018) üzenetére


uszilard
tag

de de :) P3 Tualatin 1,4 512 133 (server változat van benne) 2x256 133 kingstone sd rammal :D Esete rakok fel képekete csak most ellep a meló.

(#1020) Tim82 válasza uszilard (#1019) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Shuttle oldala szerint nem, de gondolom, csak BIOS kérdése volt. :)

Nincs pénzem rá, csak érdeklődés. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1021) powerwade


powerwade
senior tag

Sziasztok,

Tanácsra lenne szüksegem egy "célgép" építésével kapcsolatban.
Röviden arról van szó, hogy egy NAS-t akarok, ami FreeNAS-t (FreeBSD alapú NAS szolgáltatásokra kiélezett oprendszer) futtatna.

A géppel kapcsolatos nem annyira technikai elvárásaim:
- rendkívül halk legyen
- keveset fogyasszon
- nagyon kis helyet foglaljon

és a “technikai” elvárások:
- hw raid támogatás (minimum 2 sata lemez)
- gigabites ethernet
- usb-ről bootolás (vagy CF IDE adapter)

Memória és CPU ügyileg nincsenek igények. Minél olcsóbb annál jobb.

Tehát a kérdésem a következő: a fentiekhez milyen házat, alaplapot stb... ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#1022) #56573440 válasza powerwade (#1021) üzenetére


#56573440
törölt tag

privi ;)

(#1023) pimmi


pimmi
senior tag

Sziasztok.
Vettem egy T3 p5g965 gépecskét használtan.
minden zsír vele, de aki ismeri biztosan tudja, hogy a procihűtő lefogatása milyen.
Úgy van megoldva, hogy négy csavar amin nincs végig menet, rugóval, és ezeken a csavarokon zégergyűrű.
namost ebből a gépből a négy csavarból kettő hiányzik kompletten, szerintetek honnan tudnék ilyet szerezni,venni??
Köszönöm.
Itt egy kép, tehát az 1. számúbol hiányzik kettó darab.
És még egy kérdés a 2. számú csavarhelyekre kell csavar, vagy csak a négy 1. számú kell? :R

[ Szerkesztve ]

(#1024) pzske


pzske
aktív tag

Sziasztok

Gondolkodom 1 Asus Pundit P3-P5G31 -es gép összerakásában amit melózni használnék.
Ha valakiknek volt már ilyen kérem ossza meg velem a tapasztalatait.

thx előre is

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#1025) #56573440 válasza pzske (#1024) üzenetére


#56573440
törölt tag

ezzel a pundittal nem de másikkal már volt dolgom. igazából nekem tetszett, arra amire kitalálták szerintem jó. a felépítése miatt nem nagyon lehet olyat beletenni amivel kicsúszol a tápból, tuningolni nem egy főnyeremény, de nem is szempont szeirntem, a szerelhetősége nem egy álom de egyszer kell összerakni, ha jól válogatsz akár még halk is lehet.
a gma 3100 fullhd filmhekhez is jó, még mi más kell?

(#1026) Charybdis


Charybdis
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudtok egy olyan EEE Box-hoz hasonló, barebone vagy teljesen összerakott gépet, ami a következő jellemzőkkel bír?
-Nem kötelező hozzá Windowst venni.
-Passzív hűtése van, nagyon halk.
-Van benne CD/DVD olvasó is.
-Nem USB-s billentyűt és egeret is lehet csatlakoztatni hozzá.
-Lehetőleg a monitort nem csak DVI-kábellel lehet csatlakoztatni.
-Egyébként meg olyan kicsi, meg kis fogyasztású, meg teljesítményű, mint az EEE Box.

[ Szerkesztve ]

Vettem vízport, de nem tudom mit kell hozzáadni.

(#1027) #56573440 válasza Charybdis (#1026) üzenetére


#56573440
törölt tag

kompletten necces. méretben sajnos nics ellenfele, mondhatám azt hogy dell studio hybrid, vagy az asus másik csodája vagy msi féle móka. lehetne shuttle is de az nem halk a legtöbb, és nem is passzív. passzív kisgép meg nem nagyon van, még atomból sem nagyon láttam olyat amiben nincs venti, ha lenne már az asztalomon szunnyadna. b tervnek mac mini ;)

mi az hogy ne csak dvi?mi kéne? hdmi-re is és dsubra is át lehet alakítani bagatel összegből.van még ez ;] de ehhez már nem tudsz csak usb-s cuccokat csatlakoztatni, ill annyira nem is teljesértékű. jelenleg ahogy látom nincs az igényeidnek megfelelő vas a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#1028) Charybdis válasza #56573440 (#1027) üzenetére


Charybdis
csendes tag

Az Asus P20 és a Dell Hybrid nekem túl drágák. Viszont találtam egy helyet, ahol az MSI Titan 700 ugyanannyiba kerül, mint a Shuttle x27d, viszont az MSI árában már benne van a DVD író, a RAM és a HDD ára!

Akkor szerintem ennél olcsóbban itthon nem lehet ilyen mini pc-t kapni jelenleg, mint az MSI Titan 700. Az EEE box közelíti, de ahhoz nincsen optikai meghajtó.

Viszont az igaz, hogy a Shuttle x27d-ben kétmagos proci van. Vajon a VIA C7-D 2Ghz hogy teljesít az Intel Atom 1,6Ghz-hez képest?

Egyébként a Shuttle x27D-ben passzív hűtés van, tehát nincsen benne ventillátor. Legalábbis ezt írják. Ugyanakkor a Cnet-en lévő véleményben azt írták, hogy így is hangos.

Tényleg nincsen ventillátor nélküli mini-pc?

Vettem vízport, de nem tudom mit kell hozzáadni.

(#1029) #56573440 válasza Charybdis (#1028) üzenetére


#56573440
törölt tag

pont ezért nem is említettem az x27-et ha a shuttle szerint 23dba a zajszint akkor az minden csak nem halk. erőben nem lenne hiány, a kétmagos atom azért a mindennapos feladatokra bőven jó lenne, és nem is eszik sokat.

msi zsír de a teszben benne van a teljesítménye. ha az elég akkor simán jó választás, ill ha nem kell a dvi/hdmi akkor jó.

én nem tudok venti nélküli mini pc-t shuttle van régebbi modell ami alapon külső tápos volt, de azokat már nem lehet sehol sem kapni régóta. olyan gép kéne ami passzív hűtés+halk 2,5-ös vinyó vagy dobozolható 3,5-ös, passzív táppal. ilyet én nem tudok még értelmetlen árban sem, nem hogy viszonylag olcsóban :(

(#1030) Charybdis válasza #56573440 (#1029) üzenetére


Charybdis
csendes tag

Akkor eddig az MSI Titan 700 a nyerő. A VIA procija csak egész kicsit van lemaradva az egymagos Intel Atom n270-től teljesítményben.

Egyébként az EEE Box-hoz csak USB-s egeret, billentyűzetet lehet csatlakoztatni?

Vettem vízport, de nem tudom mit kell hozzáadni.

(#1031) #56573440 válasza Charybdis (#1030) üzenetére


#56573440
törölt tag

értelem szerűen igen

de van már alternatíva régóta, ps2 usb átalakítókkal tele van a piac, és nem is kerülnek sokba. csak azért necces a boxnál, mert hátul csak kettő van usb-ből, ebből egyet megettél az átalakítóval... elöl is van kettő, de ha fixen kéne rádugni valamit, akkor az már csúnya...

[ Szerkesztve ]

(#1032) Charybdis válasza #56573440 (#1027) üzenetére


Charybdis
csendes tag

Most néztem, hogy az MSI Wind 120 nettop (ami nemrég jelent meg), az szinte ugyanaz, mint az EEE Box, csakhogy ugyannyiért van benne CD/DVD író/olvasó, és 160GB-os HDD!

Csak egy gáz van vele, átlagosan 30db zajszintet írnak rá. De azt mondják, hogy ez "ultra-halk". Én ehhez nem értek, a 30db tényleg ultrahalk?

Mert ha ezt leszámítjuk, akkor a többi hasonló modellt veri.

Vettem vízport, de nem tudom mit kell hozzáadni.

(#1033) #56573440 válasza Charybdis (#1032) üzenetére


#56573440
törölt tag

[link]nem igazán olvastam még róla cikket. de ha ez a hátulja... elég puritán és akkor még finom voltam és nőies.

általában a 10 dB a lélegzetvétel 30dB a halk suttogás, 60 a normál beszéd, a niagara meg olyan 90 :DDD kérdés mennyire igaz az adat...

(#1034) Charybdis válasza #56573440 (#1033) üzenetére


Charybdis
csendes tag

Engem nem érdekel annyira a kinézet. Inkább használni akarom, mint nézegetni :)

Amúgy azt elismerem, hogy az EEE Box a legszebb! Szívesen vennék EEE Boxot, de nem értem, miért nem tudtak beletenni legalább egy CD olvasót (bár akkor már annyi erővel egy DVD írót). Előbb vagy utóbb úgyis szükség van optikai meghajtóra. Például hogy telepítesz oprendszert enélkül?

Tényleg nincsen passzív hűtésű EEE Box-szerű mini pc?

Vettem vízport, de nem tudom mit kell hozzáadni.

(#1035) #56573440 válasza Charybdis (#1034) üzenetére


#56573440
törölt tag

asztali célra nincs. ipari gépekben és "car-pc"-ben láttam csak
ezekből rengeteg van, nem akarom végiglinkelni de pl ő is az link ezeknek az ára el van szállva, viszont passzív, és kell neki más táp is. 100k proci vinyó és úgy általában minden nélkül...

vagy ipari megoldás pl ő az áraikat inkább hanyagoljuk mert brutális

egyszóval van, de nem eeebox árban. vagy építesz magadnak. veszel egy alap via lapot, mellé egy ix-es házat, memó vinyó, dvd író és kész

[ Szerkesztve ]

(#1036) #56573440


#56573440
törölt tag

nah találtam ilyet pl de ez is 300 dollár fölött van, bár memóval 80 giga vinyóval együtt...az oldalon még találsz sokat, de az áraik ahogy emlegettem nem túl barátiak

(#1037) pimmi


pimmi
senior tag

Sziasztok, segítsetek légyszi.
Van két gép de nem tudom melyiket vegyem
Az egyik : [link] ez amd x2 5000+, nagyon halk,
a másik [link] ez core2duo e6300 inteles,
a többi ,a memmória stb... kb ugyanaz.
Kb egy árban is lennének.
Elöre is köszönöm. :R

(#1038) #56573440 válasza pimmi (#1037) üzenetére


#56573440
törölt tag

én egyértelműen az amd-re szavaznék ha egy árban van.
de több dologtól is függhet hogy melyiket veszed...
esztétikum
bővíthetőség
szerelhetőség
hűtés
zajszint
tuning?
ezeket mérlegeld legalább mielőtt veszel, így hogy nem tudom az amd-ben milyen lap van nehéz jobb tanácsot adni.
nekem a zajszint a fontos, nem játszok, és vga-ból is elég az integrált, így nekem az amd lenne a favorit,+ az asus elég régi chipseten ül, és később abba a házba már nem nagyon fogsz tudni fejleszteni, matx-es lapot meg mindig lehet kapni...

(#1039) pimmi válasza #56573440 (#1038) üzenetére


pimmi
senior tag

Szia, köszi a választ, ez az alaplap van benne :MSI K9A2VM-FD

(#1040) #56573440 válasza pimmi (#1039) üzenetére


#56573440
törölt tag

az egy egészen korrekt lap. phenomokat is eszik, 780V-s chipset, alaplapilag sokkal jobb mint az asus. és mint mondtam ebben cserélhető ha véletlenül mégis intelre akarnál átmenni. mondom. ha a tuning nem fontos akkor én az amd-sre voksolnék, az egyetlen dolog ami az intel mellett szól az a teljesítmény, játékokban azért ez a proci limites lehet egy jobb vga-val pl 4850 de nem vészesen, és ha nagy felbontáson csapatod akkor egyre kevésbé.

(#1041) pimmi válasza #56573440 (#1040) üzenetére


pimmi
senior tag

Csak netre használlom szinte majd.
Nem játszok, és ahogy nézem elég korrekt az alaplapi vga is 740mb.

(#1042) #56573440 válasza pimmi (#1041) üzenetére


#56573440
törölt tag

igazából nem a memória számít, de ez más történet. amire használnád ezek szerint akkor egyértelműen az amd.
később bővíthetőbb, halkabb, kevesebbet eszik, jobb alaplappal van szerelve, ha a többi kb ugyanaz (vinyó. memó) akkor már csak a táp a kérdés, azért ha valami chieftec vagy fsp esetleg jobb akkor már azzal sem kell szenvedni. ha vargáné és társa, vagy hasonló akkor azért elgondolkoznék rövid úton egy cserén

[ Szerkesztve ]

(#1043) jayjay


jayjay
tag

Segítséget szeretnék kérni, ezekben a dolgokban.
SilverStone Sugo SST-SG02 270 x 212 x 393 mm
SilverStone Sugo-F SST-SG01B-F 212/263/393
AeroCool AeroCube 230/284/356
LianLi PC-V350A 27.9 cm x 37.3 cm x 26.2 cm
LianLi PC-A01A
Aplus cs-gl-3[link] 295 x 245 x 385 mm a mérete
Jet Computer JCP0408[link] 370 x 144 x 457 mm a mérete
Tacens Theca[link] 295 mm x 233 mm x 348 mm a mérete
Jet Computer Neptune[link] 285 x 240 x 445 mm a mérete
SuperPower Barebone Mars PLUS mATX + iMon Inside és táv. 24/28,5/38,5
Thermaltake Lanbox Lite (VF6000) 43/30/23
Antec NSK-1380-EC +350W-os táp (ez milyen??) 269 x 200 x 335 mm
A Shuttle és Asus házakat sem ismerem, de szerintem inkább magam raknám össze a dolgokat.A felsoroltaknál többért nem adnák ki több pénzt, habár az imon engem is vonz.
Játékra is alkalmas kell hogy legyen, de nem lesz nagyon kihasználva.Ha van valakinek esetleg egy a sok közül szívesen várom az észrevételeket(mi fér el benne, ventik, stb).
E két konfig közül választanék:
e5200/e7400+procihűtő?, GA-G31M-S2L+4gb ddr2 800+4670/4830? Táp?????, DVD író, imon??, hangkártya??, TVkártya??
x2 4850+ procihűtő?, Asus M2A-MX AMD690V Chipset 12000Ft, MSI K9A2VM-F V2, vagy V3 AMD780V 12000FT, GigaByte GA-MA770-DS3 AMD 770 19000FT+ 4gb ddr2 800+4670/4830? Táp?????, DVD író, imon??, hangkártya??, TVkártya??
Mercy

[ Szerkesztve ]

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#1044) #56573440 válasza jayjay (#1043) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem tudom házra mennyi az ár, de érdemes még egy versenyzőt megnézned, nzxt rouge. 4+1 *120mm venti, nagyon bitang, halkan lehet szellőztetni, ami ha játékra is lesz akkor fontos. este azért összeszedek ha kell pár morzsát ezekről a vasakról, a legtöbbről egészen korrekt cikkek vannak, bár főleg angol nyelven...

(#1045) jayjay válasza #56573440 (#1044) üzenetére


jayjay
tag

Ez a ház a felsoroltaknál drágább, ennyiért már nem nagyon vennék(az összes felsorolt olcsóbb nála).Pl az Antec táppal olcsóbb lenne, mint ez.Én is nézegtek , de köszi a segítséget.

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#1046) Davcy


Davcy
tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni barbone számítógép vásárlásban. Egyik haverom szeretne vásárolni magának ilyen számítógépet - minnél keskenyebbet. Az ár kb 100.000 lenne mindennel együtt (monitor nélkül). Win Xp menne alá és office dolgokat meg netet (tehát semmi durvát) használna rajta. Asztali gépből össze tudnék neki állítani egy konfigot, de a barebone házba passzoló dolgokon nem volt erőm átrágni magamat. Ha úgy gondoljátok, hogy érdemes egy komplet gépet megvenni, az is OK bár jobban szeretném inkább látni amit belerakok...

Előre is köszönöm a segítséget,

Davcy

(#1047) Steve-0 válasza Davcy (#1046) üzenetére


Steve-0
őstag

hi, pl.:
BAREBONE: Asus Pundit3-P5G31 ~ 40e kép a csatlakozásokról: link
CPU: E1400 ~ 12,5e / E2180 ~15e / E5300 ~ 19,5e
RAM: 2xKINGMAX TinyBGA 1024Mb DDR2 800Mhz ~ 6,5e
HDD: igény szerint (pl.:Samsung F1 640 GB ~ 16,5e - halk és gyors)
ODD: PIONEER DVR-216DBK Fekete ~ 6e

~88,5e (E5200-vel számolva)

[ Szerkesztve ]

(#1048) Steve-0


Steve-0
őstag

vkinek van tapasztalata a Shuttle K45-el? :)

(#1049) tomamd


tomamd
tag

Sziasztok Ismeri valaki Nexus PSILE 10A/B? :)

ASUS P8P67 Evo,Intel Core i5-2500K,Mushkin DDR-3 4Gb 1600 KIT,GIGABYTE GTX580, CORSAIR HX850W,SCYTHE Mugen 2 .

(#1050) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

sziasztok, erősen gondolkozom egy ilyen kis minipc összerakásában, külsőre az ilyen nagyon picik tetszenek pl Shuttle K48, nem nagyon szeretnék 35knál többet költeni a házra, ellenben érdeklődnék egy ilyenbe mekkora vga fér el ? jelenleg 7600gt-m van, azt megtartanám még kicsit, később szóbajöhet vmi középkategóriás nvidia pl 9600gt, köszönöm a segítséget

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.