Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) sowi válasza veecaa (#450) üzenetére


sowi
őstag

nekem volt 651, eszmeletlen stabil cucc, most meg aopen van az ha lehet meginkabb :)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#452) Tattooman


Tattooman
csendes tag

Sziaszok! Már elnézést kérek de ugy látom itt nem sok embernek van fogalma arrol ,hogy mi is az a barbone!
Elöször is a barbone mint a neve is mutatja = csupaszcsont ,ami annyit jelent hogy egy háziko lap meg max hütés van egybe csomagolva. Az ,hogy ez egy mini pc vagy egy szerver az tök mindegy ez egy árukapcsolás gyüjtöneve.
Másodszor amiröl itt van szo pl MSI SHUTTLE és egyéb pici masinák akzokat ugy nevezik ,hogy (SFF) SMALL FORM FACTOR PC azaz szo szerint kicsi méretü számitogép.
a lényeg hogy attol hogy barbone valami még nem pici:_))))
Remélem segit a keresgélésben ez a kis info annak aki ilyesmit keres a neten.
Amugy a shuttle legalább is ami nekem van az tökéletesen le tudott váltani egy nagy gépet ,szinte hang nékül elegendö erövel és atomstabilan.
Egy hátránya van ,hogy az AGP csati esik a szélére és kevés a hely egy gyári passziv vga hütö beszerelésére ( a kétoldalas höcsöves vezio)

Tattooman A só megédesítí az életet de a cukor az élet sója viszont a ketchupból sohasem lehet elég!

(#453) sowi válasza Tattooman (#452) üzenetére


sowi
őstag

hat asszem most feltatlaltad a spanyolviaszt, ide nekunk bele arcunkba... :C

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#454) Tattooman válasza sowi (#453) üzenetére


Tattooman
csendes tag

Tisztelt sowi!
Nem érzem ugy hogy bármit is feltaláltam volna ,meg ugy sem ,hogy okosabb lenék it bárkinél!De javíts ki ha nem tipikusan az informatikai forum alaptulajdonsága az ,hogy ha valaki nem szo szerint meg nem pontos tipus,szám és egyéb azonositókkal jellemzi amiröl ir akkor szó szerint leugatják a fejét:_) De ezekszerint ha valaki infot ad olyanoknak akiknek fogalmuk sincs valamiröl akkor annak is le kell törni a kedvét az egész forumozásrol.
grat a beszolásodhoz, biztos tévedhetetlen vérprofi vagy.

Tattooman A só megédesítí az életet de a cukor az élet sója viszont a ketchupból sohasem lehet elég!

(#455) sowi válasza Tattooman (#454) üzenetére


sowi
őstag

nos azt hogy tevedhetetlen verprofi vagyok soha nem is tagadtam, köcce :DDD
de azt nem ertem hogy itt kinek nincs fogalma a BB es a SFF kifejezesekrol...

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#456) ovecs válasza sowi (#455) üzenetére


ovecs
senior tag

Jujj micsoda konfliktushelyzet van itt :D
Vegre 1 kis elet :D

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#457) sowi válasza ovecs (#456) üzenetére


sowi
őstag

jah, csak a temahoz nem szoltunk hozza :DDD
az a baj mostanaban nem vettem uj BB-t, az aopen nagyon bevalt...mi lesz most :D

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#458) ovecs válasza sowi (#457) üzenetére


ovecs
senior tag

En Szeptemberben veszek megegyet, majd akkor hozzaszolunk :D

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#459) #47053824


#47053824
törölt tag

Mult héten sikerült vennem pesten egy uj MSI MEGA 865-öt. Nagyon jó! Csak azt nem értem miért visít a ventillátor míg a win inditóképernyője meg nem jelenik?!

(#460) sowi válasza #47053824 (#459) üzenetére


sowi
őstag

hmmm, ezt a legtobb fordulatszamszabalyzos uj BB csinalja, ha azutan elhalkul akkor nincs gaz, gratul a gepezethez, nekem is volt egy darabig :)
ovecs, te milyen gepet veszel?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#461) nyujoe


nyujoe
csendes tag

Üdv

...van egy Shuttle SN85G4 nevezetű kis feketedobozom...laptopot kéne vennem esetleg érdekel valakit? jelenleg 120as seagate winyóval, Saphire Ati Radeon 9800Pro-val, 64bites AMD 3000-es procival kártyaolvasóval dvd íróval szuperál...gari is van rá még 2 év...aszem 3at kaptam rá :D ...majd megnézem...csak hirtelen jöt a notivételes dolog:D
Egyébként nagyon fasza kis gép mindenkinek csak ajánlani tudom! Akkor is ha nem az enyémet veszi meg :)

üdv

(#462) nyujoe válasza nyujoe (#461) üzenetére


nyujoe
csendes tag

https://www.gepbolt.hu/termek.php?t=58724284&f=BRB&o=3

(#463) ovecs válasza sowi (#460) üzenetére


ovecs
senior tag

az attól függ mennyi pénzt keresek nyáron :D

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#464) sowi válasza ovecs (#463) üzenetére


sowi
őstag

nah, de megis...?:DDD

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#465) ovecs válasza sowi (#464) üzenetére


ovecs
senior tag

Hát vmi füleset, hogy könnyebb legyen cipelni mint az ezbáddit :D

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#466) sowi válasza ovecs (#465) üzenetére


sowi
őstag

akkor ne vegyel semmit, lehet kapni direkt bérbón szutyot a shuttle-tol :D

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#467) #47053824


#47053824
törölt tag

Nincs valami ötletetek, hogy a MEGA 865-nél a szellőzőrácsokat milyen szűrővel takarjam el, h ne menjen be a por?
Én pl papírszűrőre gondoltam, olyanra mint ami az autókban van. Lényeg h a levegő ugyanúgy bemenjen, a por viszont nem.

(#468) ovecs válasza #47053824 (#467) üzenetére


ovecs
senior tag

Lehet kapni speckó szűrőt, ami direkt ventikhez van-olyasmi mint 1 filter.
Viszont barebone-ba neked nem nagyon ajánlom ha erős procid van, mert akkor kevésbé szellőzik a ház ha teszel bele

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#469) #47053824 válasza ovecs (#468) üzenetére


#47053824
törölt tag

Köszi.
3Ghz northwood magos proci van benne, alapjáraton 48fok körül. De valamit kell csinálnom, mert kb 1 hetes és már látszik a ventiken a por.
Én ilyen nagyobb méretű kávéfilter szűrőre gondoltam hirtelen.
Fekete szinben is van ez a filter?

(#470) B.attila


B.attila
tag

csá BARBONOSOK :C

hátha valaki tud segiteni
MSI MPC 915-van nem mintha számitana :F

ez az LCD Tv melett van kb 4m re a szokásos ülöhelyemtöl és nem találok olyan BILL/EGÉR -et ami ilyen messziröl WIRELES müködne hosszabb távon megbizhatoan
ha esetleg valakinek van ötlete melyik cucc tud ilyen messziröl jol müködni az irja meg legyenszives

BLUETOTT-ra mostanság nem lessz pénzem tehát valami 10-12k körüli megoldás kéne
:C :C

Cuore Sportivo

(#471) sowi válasza B.attila (#470) üzenetére


sowi
őstag

marpedig a bluetooth az egyetlen megoldas, en nem nagyon talaltam olyan rf rendszert ami ellott volna 1.5 2 meternel tavolabbra

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#472) B.attila válasza sowi (#471) üzenetére


B.attila
tag

:O ettöl féltem csak sporolnom kell vagy 20K a cuccra???
vagy tud esetleg valaki ocsobb megoldást??

Cuore Sportivo

(#473) sowi válasza B.attila (#472) üzenetére


sowi
őstag

veszel 5m ps2 hosszabbito kabelt :)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#474) B.attila válasza sowi (#473) üzenetére


B.attila
tag

azért van barebone hogy elegáns szobadisz legyen a nappaliba és akkor egy kábelt kifeszitsek keresztbe
Ekkora erövel a szoba közepére is álihattam volna a gépet és akkor a WIRELES hatosugarán belül maradok
:Y

[Szerkesztve]

Cuore Sportivo

(#475) sowi válasza B.attila (#474) üzenetére


sowi
őstag

te akartal olcsobb megoldast :D en sajna a BT-n kivul nem tudok :(

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#476) ovecs válasza #47053824 (#469) üzenetére


ovecs
senior tag

Én még csak feketében láttam :DDD

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#477) ovecs válasza #47053824 (#467) üzenetére


ovecs
senior tag

itt van fémrácsos és műanyag is tényleg fillérekért, s így a szellőzés is jó marad
[link]

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#478) #47053824 válasza ovecs (#477) üzenetére


#47053824
törölt tag

Köszöntem!

(#479) gerjus


gerjus
aktív tag

Hello emberek , csatlakoztam a klubhoz egy ilyennel [link]

Itt van egy ket kep mar osszerakva a kupi nezzetek el nekem :B de tegnap hoztam el es mas dolgom volt :D
[link]
[link]

Egyenlore nagyon klappol mindfen egy elmeny volt osszeszerelni egyszeru alig kel hozza csvarhuzop , egy 820 as van benne alapon egyenlore , 1 giga ram es egy 7900 GT !!

A leghangosabb resze a hatso ventik a vinyoknak de a franko sajat progijava szepen lehet szabalyozni , medium allasban alapon gyonyoruen viszi a procit 50 53 fok terhelve !
Maxon viszont mint egy hajszarito ugy viselkedik a kifele tolo venti mindez hangra es erossegre egyarant ertendo :DDD

Par nap es nezek nemi tuningot is !
Udv Gerjus :R

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#480) #47053824 válasza gerjus (#479) üzenetére


#47053824
törölt tag

Üdv a topikban!
A szerelés volt a legjobb rész igaz? Nekem is.
Most raktam bele 2 db neon-t, majd rakok fel képet.

(#481) gerjus válasza #47053824 (#480) üzenetére


gerjus
aktív tag

Hajaj az volt a legtutibb valoban :DDD

De a chipset nagyon meleg arra asszem vagy egy nagyobb passziv borda kell vagy valami kis venti mert ez igy nem jarja :( 55-56 fok es eget ....

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#482) #47053824


#47053824
törölt tag

[kép]

Egyelőre igy néz ki.

(#483) gerjus válasza #47053824 (#482) üzenetére


gerjus
aktív tag

Ez igen grat :R
Hat igen nalam nem egeszen ez a helyzet meg , ez lejon a kepekrol asszem :B :R

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#484) ovecs


ovecs
senior tag

Új tagokkal bővült a csapat :C :DD

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#485) ovecs válasza #47053824 (#482) üzenetére


ovecs
senior tag

Azt hadd kérdezzem már meg, hogy raktál-e bele videókártyát, és ha igen működik-e az instant on vele, mert a 865 pro-nál nem :(

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#486) #47053824 válasza ovecs (#484) üzenetére


#47053824
törölt tag

Nem raktam bele, mostanában nem is hiszem, mert szükségtelen számomra. De mi az az instant on?
Egy msi tv kártyát raktam bele, amit hozzá javasolnak: hát katasztrófa minőség terén.

(#487) ovecs válasza #47053824 (#486) üzenetére


ovecs
senior tag

Kaptál telepítőlemezt...
az instant on az amikor feltelepíted a gyári cumót, és ilyenkor nem kell oprendszert bebootolni, mert ez a gyári cucc sokkal gyorsabban betölt.
ilyenkor lehet rajta zenét hallgatni és dvd-zni, elméletileg a gép kevesebbet is fogyaszt

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#488) #47053824


#47053824
törölt tag

Az addig oké, h a gép bekapcsolása nélkül tudok zenét halgatni, mp3 de dvd-t nézni ezen szerintem nem tudok XP nélkül.
Te látsz olyat az msi oldalán, h ez is működik instant on?

(#489) ovecs válasza #47053824 (#488) üzenetére


ovecs
senior tag

Hűha, lehet, hogy ezzel még tényleg nem lehet dvd-zni instant onban, a 865 pro-val lehet, na de erről majd sowi-t fogom megkérdezni :)

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#490) #47053824


#47053824
törölt tag

Nekem is ugy rémlik, hogy csak a pro verzioval tudsz igy nézni dvd-t. Szerintem.
Viszont nekem cserébe szebb a ház! ;] :DD :))

(#491) sowi


sowi
őstag

a 865 nem tud dvd lejatszast, csak a 865pro de az meg lga-s, egyebkent telleg nagyon szep a haz, nekem is eszmeletlenul tetszett amig megvolt :)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#492) ovecs válasza #47053824 (#490) üzenetére


ovecs
senior tag

Viszont a pro-nál nem működik az instant on ha másik videókártyát teszel bele, szal szerintem ezzel mindenképp jobban jártál :B

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#493) #47053824 válasza ovecs (#492) üzenetére


#47053824
törölt tag

Úgyérted, hogyha nem az integrált kártyát használod, hanem veszel bele videókártyát, már nem működik?
Más: megvettem bele a hozzávaló tv tunert és valami botrányos. viszem is vissza valami komolyabbra cserélve, mert ez egy vicc.

(#494) Darkness


Darkness
aktív tag

Udv,

nemsokara en is csatlakozom eme csapathoz. mar meg vannak a versenyzoim: Shuttle SD36G5 vagy SD36G5M, mivel az AOpennek nincsen 945 chipsettel szerelt alaplapja a desingesebb valtozatbol. :) mar csak a Shuttle M es valtozatarol kellen tobbet megtudnom... valakinek tapasztalata eme gepekrol?

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#495) ovecs válasza #47053824 (#493) üzenetére


ovecs
senior tag

Igen, olyankor nem működik az instant on

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#496) ovecs


ovecs
senior tag

nagyon meghalt a topik :(

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#497) sowi válasza ovecs (#496) üzenetére


sowi
őstag

mostanaban nem nagyon vettem minipc-t :(
teljes az elegedettseg :DDD viszont aki olcso BB-t szeretne, annak tudom ajanlani a vintage-eket, nagyon megbizhato kis cuccok jo aron

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#498) gery03


gery03
senior tag

Hellosztok!
Rámjött a barebone láz, úgyhogy a fejlesztést egybekötném egy kis változással is. (nagy ház -> kis ház ; vízhűtés -> léghűtés)
Sok pénz nincs a dologra, úgyhogy az olcsó kategóriában nézelődtem. Meg tetszett az Asus Pundit AE3 S754.
Annyit szeretnék megtudni, hogy ezek a low-cost alaplapok mennyire okésak? Mert ugye ez a sis chipset engem nem nyűgözött le sose. Mennyire marad el egy nforce-tól?
Meg mégegy lehet, hogy hülye kérdés. Ezek a vékony házak ha élükre vannak állítva, akkor az optikai egység is az oldalán van. Úgy lehet használni? Hogy tesszük be a lemezt? :F
mod: na még valami: ha majd később fejlesztenék (pl am2-re), akkor ugye a ház kompaktibilis lesz lényegében akármilyen matx alaplappal?

[Szerkesztve]

(#499) sowi válasza gery03 (#498) üzenetére


sowi
őstag

1. ezek annyira nem low cost deszkak, max a sis chipset miatt olcsok, nekem volt mar par, es altalanos felhasznalasban nekem nem tunt lassunak, sot...stabilitasi es kompatibilitasi gondjaim soha nem voltak, ocsem gepeben a mai napig 661fx chipes deszka van es nagyon meg van elegedve vele, egy nforce-os shuttle bareboneom volt idaig de azt nagyon utaltam el is adtam gyorsan
2. lehet hasznalni az optikai egyseget siman oldalra forditva, ha beleteszed a cd-t a kis kampok nem engedig hogy kiessen
3. nem lesz kompatibilis, mivel ez nem matx hanem flexatx formatum altalaban, es az sehogyse passzol, ha esetleg asus vintage-et veszel akkor abba belemegy mas matx lap siman, az standard cucc

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#500) gery03 válasza sowi (#499) üzenetére


gery03
senior tag

Kösz a válaszokat!
Amúgy rájöttem közben, hogy a pundit nekem nem jó, merthogy a mostani videókártyámat (6600gt) nem szeretném kidobni, márpedig abba a házba nem megy bele, úgyhogy igencsak maradni fog a vintage. Egyrészt fejleszthetőbb, mint mondtad, ami nem utolsó szempont, másrészt a videókártya problem miatt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.