Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) szabzolee


szabzolee
tag

Tudtok olyan barebone-t mondani, ami rendszerinditas nelkul is megbirkozik a dvd filmekkel? mp3 meg audio cd lejatszasrol mar hallottam, de dvdrol meg nem.
Z.

(#302) sowi válasza szabzolee (#301) üzenetére


sowi
őstag

asus s-presso deluxe

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#303) szabzolee válasza sowi (#302) üzenetére


szabzolee
tag

lehet azt meg kapni? tudtok rola valamit? mennyire halk, hany hdd fer bele, es legfokeppen milyen tapasztalataitok vannak vele?

(#304) sowi


sowi
őstag

hogyne lehetne, ha nem kapcsolod be akkor nem igazan van hangja, majd lecsekkolom hogy pontosan mi fer bele, de sztem az asus oldalan is fonn van a leiras

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#305) szabzolee válasza sowi (#304) üzenetére


szabzolee
tag

most egy abit digidice-om van, es szeretnek vegre jo nagy kusst a szobaban... nagy nagy csendet! Csak ezert kerdeztem, ha van valakinek barmi a zajszintjerol, akkor ossza mar meg velem...

(#306) mrall


mrall
tag

egy ilyen barebone-ról lenne szó, vagyis atomin13 Shuttle SB75G2 barebonjáról!

Bővebben: link

az van hogy elcserélem vele de mosz egy 2400-as Northwood proci van benne , de bele tennénk egy 3200-as prescot procit!

na most elbírná ez a barebone vagy nem? a hűtés elég jó lenne benne?

azért mert sok helyen írták angolul hogy prescottot nem szereti a P4 tunnig fórumban egy srác azt írta hogy az újabb verzió ebből amiben 250w-os táp van az elbírja a prescottot és ebben 250w-van (atomin13 gépe)

ddr500-as ramokkal menne szal lehet meg lenne ráncigálva kicsit!



Válaszokat szívesen látok ha valakinek ötlete van tapasztalata vagy bármi

köcce

(#307) sowi válasza mrall (#306) üzenetére


sowi
őstag

elbirja, milyen vga zsugat teszel bele?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#308) mrall


mrall
tag

6600GT 128mb AGP

(#309) sowi


sowi
őstag

azzal el fogja birni a 3.2es procit

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#310) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Ha már ez egy nagy barebone topic, akkor segítséget kérnék:)
Antec Arián kívül milyen ház+táp variációk vannak?
amik hasonlóan néznek ki, de olcsóbbak esetleg
használt is érdekel, (de semmi plusz cucc nem kell hozzá csak a ház+a táp)
ja és procihűtést hogyan lehet megoldani?
mert gondolom a dögnagy thermalteke hűtőm nem férne el benne...
amd 2500@3200+ proci (nagyon gáz, ha barebone-ban is húzni szeretném a procit?)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#311) sowi válasza SQX_Barto (#310) üzenetére


sowi
őstag

nalunk morex-et lehet kapni, meg dtk-t de az nem olyan kicsi, erzotech-nel nezz szet

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#312) bebean válasza sowi (#311) üzenetére


bebean
aktív tag

Üdv! AMD Geode-ről tudsz vmit? marmint h. lehet e mar kapni vhol?

...

(#313) SQX_Barto válasza sowi (#311) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Antec Ariánál maradok, csak majd kell rá pénz meg egy emberke, aki áfa nélkül hozza vagy olcsóbban legalább.
Egyébként ha érdekel titeket, a következő lesz a konfigom:

Ház: Antec Aria (300W táp)
Alaplap: Gigabyte 7VM400AM-RZ
Processzor: AMD XP 2500@3200+ (Barton)
Videókártya: Connect 3d 9600
Memória: 2*256/400 Samsung DDR
Merevlemez: Seegate Barracuda 80GB Sata
Egér: Logitech Mx 310
Billentyűzet: Samsung PS2
Egérpad: SteelPad QcK
Monitor: AOC 7VLR 17''

ebbe a házba láttam simán belefér (remélem) a nagy thermalteke hűtőm:)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#314) hétalvó válasza sowi (#300) üzenetére


hétalvó
addikt

kb 100k. :)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#315) sowi válasza hétalvó (#314) üzenetére


sowi
őstag

joo, akkor ilyenem se lesz :D

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#316) sowi válasza bebean (#312) üzenetére


sowi
őstag

thin client volt mar nalam, de azt haggyuk, se vinyo se semmi nem volt benne,meg asszem vmi gyengus geode volt benne, de erdekes cucc lesz, ha vegre hozza lehet jutni....

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#317) hétalvó válasza sowi (#315) üzenetére


hétalvó
addikt

Gondoltam. :)

Mondjuk nem értem minek ilyen csúcs barebone-kat kitalálni és főleg venni.

Olcsó munkaállomásnak tök jók otthonra. Ha van zsuga vesz mellé az ember még egy TFT-t és már jól is néz ki az asztala.

Egy barebone nem lehet annyira halk mit egy asztali. Nem láttam még 12cm-es tápventiket egyikben se. (-antec aria) Egyszerű a képlet: hő ugyanannyi, lapátméret kisebb tehát gyorsabban kell forogni. Eredmény több zaj. 40dB-re tessék számítani.
Letesz asztal alá és már nem is olyan sok az.

Xbox360-ra spórolj ne PC-re :)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#318) sowi válasza hétalvó (#317) üzenetére


sowi
őstag

ne is mondd, lattam a videokat a x360rol es az uj ps3rol is....nem piskota, de hogy ne legyek offtopic, uj pundit szeriat lesz erdemes figyelni, allitolag lesz benne agp is, remelem a hangjaval is tudnak vmit csinalni....

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#319) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Biostar IDEQ 200N Barebone PC a végleges(nek tűnő) megoldás
bele a mostani hasznosítható cuccok, és ennyi, remélem jó lesz:B

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#320) szabzolee


szabzolee
tag

Sok megoldast atneztem, atragtam magam egy par oldalon, sot kerdeztem is parat celiranyosan ezen a forumon is,d e meg mindig nem tudom a jo megoldast, ezert az okosok segitsegere van szuksegem.
Adottak az alabbi alkatreszek:
Pentium4 3,0 ght s478
1gb ddr400
hauppage tv tuner
samsung dvd iro

E kore kene nekem egy minel halkabb barebone haz, ha mar teljesen hangtalan nem lehet, akkor is csak olyan legyen mint a legyzummoges.
Jo lenne ha ket hdd elferne benne es meg jobb lenne ha lenne hozza tavvezerlo, multimedias kiegesztiok,e setleg lejtaszanak cd-t dvd-t rendsezrintitas nelkul. Es egy alaplapi s-video kiemnetrol si almodom,d e tudom hyg ez lehetetlen.

Kinek milyen otlete van?

(#321) ngabor2 válasza szabzolee (#320) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Halk alkatrészek: pl. hűtőnek egy TT Fanless + 1 db lassított 12cm-es venti. Vinyónak Samsung, vagy Hitachi (ez utóbbiról csak hallottam, hogy halk, a Samsunggal jó tapasztalataim vannak). Táp... na ez a kemény dió, ha nem akarsz moddolni, akkor ki kell előre próbálni. Nekem pl. van egy 400-as DTK-m, ami piszok hangos volt. Most kicseréltem benne a ventit (meg meg is fordítottam), egyszerűen nem hallom, ha megy...

(#322) sowi válasza szabzolee (#320) üzenetére


sowi
őstag

asus s-presso deluxe, dvd,mp3 szirszar lejatszas bekapcsolas nelkul!, idle modban 29-30db korul van, adnak hozza tvtunert, tavirgacsot, stb.

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#323) szabzolee válasza sowi (#322) üzenetére


szabzolee
tag

Ot mar ajanlgattad nekem es szemezek is vele... csak par kerdes... mennyi az a 29 db, nem nagyon ertek hozza, tudom hgy mit irnak mondjuk ra halk cpu-vga hutokre, de megis mennyi egy atlagos szamitogep? a p4 3ghz nel is lehet idle modban hasznalni? Azok nagyon melegednek am.
Bekapcsolas nelkuli szirszarokrol meg azt nem tudom, hogy mukodnek nem alaplapi videjokertyaval? Esetleg csak asus-szal? Elore is nagyon koszonom az infokat

[Szerkesztve]

(#324) gozso


gozso
senior tag

nos, van nálam egy ilyen cuccos: Asus s-presso deluxe...mindent ugy csináltam, ahogyan a nagy könyvben megvan írva:

1 partició nélküli vinyó a prim/masterbe
install instant on -lefut
2 install os (win xp)
3 install drivers & home teathre....

és: sem az instant on szolgáltatás, sem a távirányitó nem működik.
ha az instan on szolgáltatást szeretném indítani, egy szép üzenet világít a kijelzőn:
W E0 00

valaki?



[Szerkesztve]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#325) sowi válasza szabzolee (#323) üzenetére


sowi
őstag

nos azt netmom megy e masik videokartyaval, asus oldalan kene szetnezni, de gyanitom hogy igen, 29db az nappal elviselheto, ejszaka meg amikor jon a csond, valhat zavarova 1 picit, ha cserelsz benne procihuto ventit akkor lehet javitani a dolgon, de azert figyelembe kell venni hogy a 3 gigas proci 1 pici hazban van...

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#326) sowi válasza gozso (#324) üzenetére


sowi
őstag

az oprendszer tokmind1, mert OS nelkul is muxik, egy kis linux van rajta ha jol tevedek

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#327) gozso válasza sowi (#326) üzenetére


gozso
senior tag

az megvolt...és a gond az, hogy nem működik...
irtam az előző hszben, hogy instant on telepítése megvolt.

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#328) rzsolti válasza szabzolee (#320) üzenetére


rzsolti
csendes tag

Shuttle ST61G4 XPC ezen pl van svideo kimenet is és a digidice-nál még mindíg halkabb, ja és táp 250W, úgyhogy lehet nyaggatni (mellesleg eladó 55k-ért)

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

(#329) amargo


amargo
addikt

Bennt mi is ilyen barebone-os gépeket hazsnálunk.. persze nem multimédiára kihegyezve :)

De ha Valaki Optiplex GX260,270,280 közül akar vásárolni, kérdezzen. Kivéve az árát. Ezenek a gépeknek tényleg nincs hangjuk!
amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#330) szabzolee válasza rzsolti (#328) üzenetére


szabzolee
tag

Ha olyan jo, miert adod el? :)
Valaki mas, valami igazan nagyon halk rendszert, amibe azert bele lehet pakolni a meglevo alkatreszeket, de nem kell barkacsmesternek lennie? De tenyleg, miert van az, hogy egy Apple g5 tok kussban dolgozik, amig a pcm olyan hangot ad ki, mint 4egy porszivo? Halk rendszert akarok, segitsetek! :) Prescott es 20 db alatt, lehetetlen keres ez? :)

(#331) szabzolee


szabzolee
tag

''A csendes gépek speciális kiegészítőik és komponenseik ellenére sem sokkal, maximum 150 dollárral drágábbak a zajosabb gépeknél – a hangjuk viszont mindössze 25-26 decibel erősségű (a hallási küszöb általában 20 decibel). Egy forgalmas út zaja 80 decibel, de egy átlagos csendes hálószoba zajszintje is megvan 30 decibel.''


Bővebben: link ez igaz?

(#332) dunkel


dunkel
őstag

Hali!
Nagyon lusta vagyok :))

Szeretnék én is beruházni barebone-ra, de nem találok semmi nekem megfelelőt.
Az elvárásaim:
1 5,25 hely
2 vinyó hely
1 agp/pci express
1 pci
nforce 3 chipset (talán 4)
lehetőleg gigabit lan

A shuttle-kat néztem, de 90k kicsit sok egy alaplap+házra imho ...
Ha van valakinek valami épkézláb ötlete, ne fojtsa magába
Kösz :R

[Szerkesztve]

(#333) rzsolti válasza dunkel (#332) üzenetére


rzsolti
csendes tag

Miért ragaszkodsz az Nforce chipsethez? :F

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

(#334) rzsolti válasza szabzolee (#330) üzenetére


rzsolti
csendes tag

Hogy miért adom el? Nos én ilyen szenvedélybeteg vagyok. Mindent ki akarok próbálni. Shuttle Zen ST62K-t tudom még ajánlani, ha a hang az elsődleges. Vagy lehet moddolgatni a vízhűtéssel :DD

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

(#335) dunkel válasza rzsolti (#333) üzenetére


dunkel
őstag

Mert AMD 64 alá mondj más chipsetet. ATi az egy szutyok, amiket hallottam róla.

(#336) danko


danko
csendes tag

Szevasztok.
Hol lehet solteket kapni,merrt sehol nem találtam.Sürgős ! köszi

(#337) ngabor2 válasza dunkel (#335) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Ajánlok egy másik fórumot, ott nemrég egy csomó mATX lap be volt linkelve: Bővebben: link. Az utolsó 3 oldalt ajánlom figyelmedbe, de mehetsz visszább is.Bő a választék.

(#338) szabzolee


szabzolee
tag

ecs ez-buddie 2-rol van valakinek tapasztalata? Van valakinek ilyen vagy hallott legalabb rola? :)

(#339) ReJim


ReJim
őstag

szerintetek ez megérne 500kilót?
Bővebben: link

vagy lenne valami hasonló ötletetek ebben a kategóriában, olcsóbban???:U

előre is köszi!

</end.?>

(#340) hétalvó válasza ReJim (#339) üzenetére


hétalvó
addikt

Szerintem 200k-ból összerakod. Plána ha egy antec aria-ba építkezel.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#341) Sipi-


Sipi-
tag

Gondolkozok Barebone vételen. Az elvárások vele szemben:
- 3G/512/800/HT NW magos P4 menjen benne
- 2x512/400-as DDR menjen benne
- DVD írót lehessen bele rakni (normál méretűt, nem slim-et)
- USB 2.0
- TV/FM tuner, audio cd lejátszás kikapcsolt állapotban is (mp3 lejátszás kikapcsolt állapotban hab volna a tortán. Van ilyen egyeltalán?)
- távirányító (a TV/FM lejátszót lehessen távvezérelni)
- halk (25dB alatt)

Szóval, van ilyen gép? Ha igen, akkor melyik az és kb. mi az ára?

Üdv: Sipi-

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#342) sowi válasza szabzolee (#338) üzenetére


sowi
őstag

ocsemnek van 1 elso kiadasu ezbuddie-ja, az nagyon jo minosegu, frankon szellozik is, 1ik boltos cimbinel lattam ezt a kettes kiadast, szerintem nagyon zsir cucc, minosegileg is...:)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#343) szabzolee válasza sowi (#342) üzenetére


szabzolee
tag

nos akkor a kerdes tovabbris az az, hogy asus s-presso vagy ecs ez-buddie 2? Melyiket lehetne tvre kotni videokari nelkul? Vagy erer egyik sem kepes? Ti melyikben biznatok jobban?

(#344) BosX


BosX
aktív tag

AMD Geodera épített barebone-ról tud vlaki vlamit?
Van már ilyen?

mentality, tradition, history. these things never change.

(#345) sowi válasza szabzolee (#343) üzenetére


sowi
őstag

az asust biztos hogy lehet, az ecs nem megy csak kulon videokartyaval tvre, en az ecs-t jobban csipem, barki barmit mondjon...asus barebone-om mar volt/van is, de nemteccik....

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#346) sowi válasza BosX (#344) üzenetére


sowi
őstag

hwsw-n arul 1 srac geode 300as(asszem) vekony klienseket, de ezekben sajna no vinyo vezerlo, viszont jo keveset fogyasztanak es nem melegszenek, kerdes hogy a nagyobbik verziok is tudjak e majd ezt...

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#347) szabzolee válasza sowi (#345) üzenetére


szabzolee
tag

nekem is szimpatikusabb az ecs, csak az a kerdes, hogy ez az egesz linux ize mukodik-e kulon videokartyaval. Szuted ennek hol lehet utananezni?

(#348) szabzolee válasza szabzolee (#347) üzenetére


szabzolee
tag

Senkinek sincs ilyen gepe? Ecs ez-buddie 2.. olyan szep, de nem emrem emgvenni, mielott valakivel ebszelnek, akinek van.

(#349) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Valaki tud egy akármilyen pénznemben kifejezett árat erre?:D

Shuttle SN25P Bővebben: link

(#350) amargo válasza Alvin_ti4200 (#349) üzenetére


amargo
addikt

Bővebben: link

Áfa nélküli pénznemre gondoltál? Vagy nagyker árra? :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.