Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) SQX_Barto válasza SQX_Barto (#550) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Motherboard: Gigabyte GA-K8N51GMF-9
Processor: AMD 64 3200+ Socket939
Video card: Club3D GeForce 7800 GTX
Sound card: Creative Audigy2
Memory: 2*512 MB Kingston DDR 400MHz
Hard Disk: Seegate Barracuda 80GB Sata 7200RPM
Optical Drive: LG DVD Writer

Nagyreszt ez lenne szerintem a konfig :)
Proci esetleg X2 nem tudom... ugysem mostanaban lesz ra penzem de azert szep almodozni :) Ehhez kellene haz es tap (esetlegesen CPU hutovel egyutt...)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#552) SQX_Barto válasza SQX_Barto (#551) üzenetére


SQX_Barto
addikt

A fenti configot elbirna egy 300w-os tap?
az Antec Aria haz elegge tetszik, bar kivancsi lennek eloben mekkora...
[link]


[Szerkesztve]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#553) TothMG válasza SQX_Barto (#552) üzenetére


TothMG
aktív tag

A shuttle házak némelyikében 400w-os táp van, és némely AMD-s még sli-s is. Szerintem mindenképpen nézd meg őket. Én az SD37P2-sben gondolkodom de az intel core 2 duo-s.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#554) SQX_Barto válasza TothMG (#553) üzenetére


SQX_Barto
addikt

a Shuttle-re en is gondoltam, lehet erdemesebb wenni egy olyant, mint szorakozni osszerakassal... Csak azok kicsit dragak gondolom...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#555) Yooha


Yooha
aktív tag

Sziasztok!

Faterom laptopja úgy néz ki meghalt, és kellene helyette valami alternatíva. Mivel csak otthon használná, és ott is csak office/net menne rajta, valami nagyon alap gépre lenne szüksége, ekkor gondoltam a barebone rendszerekre. Egyáltalán semmit nem tudok róluk, ezért kérnék szépen segítséget - akár valami hasznos linkkel is - az alábbi kérdésekben:
Miben más ez mint egy sima ház?
Mi van benne (alaplap/proci/memória/vinyó/optikai meghajtó)?

Köszi előre is!

[Szerkesztve]

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#556) villamos


villamos
őstag

Szeretnék húgom számára összerakni egy gépet karácsony alkalmára, és az lenne a fő cél, hogy legyen minél kissebb. (Végül is mekkorák ezek?) :B A másik hogy ne legyen túlságosan drága sem. Ehhez kérnék némi segítséget, milyet, mennyiért hol stb... Ahogy olvasgattam a topicot túl nagy választék nincs sajnos, ha nincs túl sok pénze az embernek.
Nem kell egy erőmű, mert nem játékos típus.
Proci tekintetében kizárólag AMD vonalon szeretnék haladni, és szerintem egy 754-es 2800+ Sempron talán megfelelne a célnak. Tennék bele neki a gépemből egy 120as ATA Maxtor vinyót, és persze kell majd bele DVD olvasó is.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#557) Darkness válasza villamos (#556) üzenetére


Darkness
aktív tag

Szia,

nez be TTS hez. most elegge olcso cuccok vannak nala. [link] . most vettem hazikot tole. :)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#558) villamos


villamos
őstag

Ez nem lenne rossz, de
- jobb lenne fehérben
- nem átlátszó oldallal
a leánynak...
:))


[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#559) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék a tisztelt fórumozókhoz:
Van egy Abit Digidice nevű barbon PéCé-m. Vettem hozzá egy külső USB-s 5,25-ös házat amibe beraktam egy vinyót és szeretném ha bootolna erről a vinyóról. A BIOS-ban szépen látja is, hogy ez a kütyü ött van és a BOOT priority menüben be is állítottam, hogy erről menjen a bootolás és mégsem bootol erről. OP rendszert tettem a vinyóra még amikor a gépben volt utána beszereltem a házba rákötöttem a gépre beállítottam a boot priority-t és nem bootol hasonló modon a másik gépem bootol. Az is abit lapra épül ezért gondoltam, hogy ugyan úgy beállítva a BIOS-t ez is működni fog. De nem sajnos.

Abban kérném a segítségeteket, hogy ha valakinek van valami ötlete az USB-s bootolással kapcsolatban kérem írja ide.

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv Zsolt

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#560) Gabesz84


Gabesz84
őstag

Adott az alabbi 2 ASUS barebone rendszer:
-T3-M2NC51PV (kb 45k)
-T2-AH1 (kb 38k)

Melyik eri meg jobban? Marmint kesobbi fejleszthetoseg szempontjabol erdemes lenne-e az am2-eset venni? Meg ugye az am2-esben 250w-os tap van, ami ha bele szeretnek rakni egy izmosabb videokartyat, meg pont jo lenne, de a masikban meg 200w-os van csak...

[Szerkesztve]

(#561) Gabesz84 válasza Gabesz84 (#560) üzenetére


Gabesz84
őstag

kozben arra gondoltam nem is olyan jo az elore osszeallitott...
talan inkabb Gigabyte K8N51PVMT-9 (mATX) + Asus TM-210 350W fekete ház lesz.

Hmm, nem tul latogatot ez a forum :D elvagyok itt magamban...

(#562) Darkness


Darkness
aktív tag

Udv,

vegul is sikerrel jartam. meg van a regota ahitott haziko.

[kép]


[Szerkesztve]

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#563) sirGalahad


sirGalahad
csendes tag

Sziasztok!

Talán tudtok segíteni...
Most vettem egy Asus T2-PH1-es gépet;több kisebb-nagyobb gondom is van vele.. :F
---------------------------
1. az USB telepítése során a ezt az üzit adta:
''Please using Windows XP SP1 (Service Pack 1) or later versions, you DO NOT need to install this driver, because they already contain software support for USB 2.0. ''

Psze annyiban hagytam,gondolván mivel fenn van az XP SP2-es javítás;nem lehet gond...
Hát van,mivel nem működnek az USB csatik. :(( Egyik sem.
Próbáltam manuálisan eltávolítni az illesztőprogramokat (eszközkezelő-stb/ ; aztán frissíteni /így már működik/ , lett is a sajátgépben plusz négy ''Cserélhető lemez''---> el is fogadta a digit-kényképezőt.
Minden happy? Nem,mert egyes progik indításánál /Pl: LDC++ / kiírja hogy ''Nincs lemez a meghajtóban'' , és lefagy. /Ujraindításnál is bejön ez az üzenet./

Van valami ötletetek hogyan tudnám rendbetenni az USB portokat?
--------------------------
2. Időnként /nem túl gyakran/ magától ujraindul,és indításnál kiírja: ''A rendszer súlyos hiba után állt helyre.''
Ez vajon mitől lehet? :F

Remélem tudtok segíteni , előre is köszönöm!

Az élet a legjobb méreg...

(#564) Isti79


Isti79
csendes tag

Üdv!

Hát remélem, hogy a kérdésem nem lesz pusztába kiáltott szó, így elnézve a topic forgalmát...

Kérdésem: tudnátok ajánlani egy boltot ahol barebone pck kaphatók az ASUS és az MSI-n kívül? Mert ezektől már hányingerem van. Aopen, Biostar, Soltek, Epox - azt hiszem ezek jönnének be a legjobban, de sajnos a net előtt töltött hosszú órák ellenére sem bukkantam rájuk. Most vagy én vagyok béna a kereséshez, vagy itthon még mindig szocializmus van, ahol össz-vissz két termék közül lehet választani. És most nagyon remélem, hogy én vagyok béna.

Egyébként egy AMD Athlon 64 (s939)-es rendszerre vágyom DDR1 memóriás alaplappal és minél kisebb, szép, letisztult formájú, csendes házikóval.

Előre is köszi a segítséget...

(#565) Milker


Milker
csendes tag

Hali!

Nemreg vettem egy hasznalt MSI Mega 651-et, eleg sok gondom volt vele eddig, de lassan kiforr a dolog:)

Most egy 7000-es 64 Mb-os Radeon dolgozik tobb, de inkabb kevesebb sikerrel:)
vAN BENNE 4x agp slot viszont elegge szukos a hely es a 250 Wattos tap miatt is gondban vagyok milyen videokartyat tegyek bele!
9550-es 128 Mb-os radeonon gondolkodtam, de haverom szerint az meg eleg vekony, viszont egy 6600 geforce mar eleg komoly befektetes es nem tudom milyen baratsagban lennenek a geppel!

Remelem akad valakinek epito jellegu hozzaszolasa:)

Elorre is koszi!

Imi

Fel a fejjel te hulye!

(#566) ataman


ataman
aktív tag

Sziasztok!

ASUS V3-P5G965 barebone-t néztem ki magamnak Core2Duo E6300-al. A barebone alaplapja Asus P5B-VM tipusú. Van valakinek tapasztalat a V3-as Asus barebone-okkal? Előnyei, hátrányai? Vélemények?

A válaszokat előre is köszönöm.

[link]

[kép]


[Szerkesztve]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#567) ataman válasza ataman (#566) üzenetére


ataman
aktív tag

Up

Esetleg más inteles Asus Barebone-okról vélemény?

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#568) arn


arn
félisten

[link]

epitett mar vmi ilyenbol barebonet? elegem lett a pcs-videokartyas hercehurcakbol es hasznalni sem nagyon hasznalom. vagy mit ajanlotok?

+videokartya belemegy
+csendes
+relativ olcso

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#569) arn


arn
félisten

jah latom mas is kiszurta :)

az olcsobbik asusok ahogy elneztem alig kisebbek mint egy midi atxes haz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#570) arn


arn
félisten

hasznos ssf link :)

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#571) ataman


ataman
aktív tag

Esetleg MiniATX házakat tudnátok ajánlani? Vélemények, ötletek?

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#572) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok!

Unm mar enis a nagy gep zugasat, bugasat, nomeg neha cipelnem is kell a masinat (melo, LAN stb :DDD)

Nagyon megtetszettek ezek a Cube szeru kis kockahazak... es most jon a problema...

A konfigom a kovetkezo:
-Abit KN8 Ultra rev1.1
-San diego 3700+ @ 3Ghz(kozel sem a vege csak sz4r a huto) leghutessel(valami Spire sz4rral :D)**
-2X 1GB DDR400as Infi ramok asszem...
-Club3D 512 MB X1900XT (stock)
-400 csigas Sata2es Samu + Spire hddhuto
-Audigy2ZS
-Pioneer 112D Black Iro
-Enermax 475 Silenttaker (namost ez is beleferjen meg :DDD jolenne :D)

asszem ennyi...
namost meg en ''barebonen00b'' is tudom ,hogy a zalaplapot felejthetem el kapasbol...
namost ha mar el kell adnom a lapot, akkor ugye vennek egy mATXes core2es lapot, amibe belemegy a videokartya meg egy alap 6300 vagy 6400es core2es proci...(meg ramcsere stb :()

Tudnatok olyan alternativat ami kielegitene a Cubeos igenyeimet es nem kene kidobalni a videokartyat meg a hangkarit sem es meg be is ferjen a tap is etc???

**azert cserelnem a procit, mert nem nagyon tudok olyan mATXes laprol amiben ilyen veszett modon lehetne huzni a kis szandimat(valogatott darab)

hat van dilemma ezerrel :F

megkoszonnem ha segitenetek :R

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#573) xedos


xedos
addikt

Raktam össze egy ismerősenek ASUS VH2-es AMD gépet.
Nagyon csendes stabil konstukció!
Ez az utóda:
http://www.asus.com/products4.aspx?l1=1&l2=1&l3=381&model=1548&modelmenu=2

(#574) ataman válasza _ocsisajt (#572) üzenetére


ataman
aktív tag

Asus P5B-VM mATX alaplap. Tud Core2-t és van benne minden jó, igaz nem olcsó. 2xPCI, 1xPCI-E x16, 1xPCI-E x4

[link]

Ez van az általam kinézett ASUS V3-P5G965 barebone-ban is. Közelről még nem volt hozzá szerencsém.

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#575) Darkness


Darkness
aktív tag

jo lap az a P5b-vm, de ki kell nagyon fogni. en is ebbol epitetem a barbone cuccomat c2d procival, de sajna egyaltalan nem tuningbarat. :( pedig brutal hutes is vagyon rajta.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#576) applause


applause
aktív tag

Cserélni szeretném konfigomat 965 alapokra. Nézegettem már sok helyen,de nem találtam meg az igazit. Igényem igazából a bővítőhelyek vonatkozásában lenne 1 pci-e 16x és egy 1x és 1 vagy 2db pci. Esetleg valami ötlet, mit ajánlotok.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#577) _ocsisajt válasza ataman (#574) üzenetére


_ocsisajt
őstag

koszonom a segitseget :))

de ahogy nezem az a haz nem Cube haz :D

nem tudnatok olyan kis hazat amibe a korabban leirtak belefernek es Cube haziko? :)

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#578) v-paci


v-paci
aktív tag

Üdv.

Van valakinek tapasztalata Biostar Ideq 220K barebone-nal? Mert nem nagyon találtam tesztet erről a típusról, csak a 200asokról.

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#579) ataman válasza ataman (#574) üzenetére


ataman
aktív tag

Akit érdekel, megjött az ASUS V3-P5G965 barebone-om. A következő összetevőket tartalmazza:
- Asus P5B-VM alaplap - Intel GMA X3000 integrált VGA
- Core2Duo E6300 CPU 1.86GHz
- Seagate Barracude 320GB Sata-II HDD
- 1GB 800 MHz Samsung RAM
- LG GSA-H42L DVD-író

Eddig egy közel 4 éves 2,4 GHz-es Celeronom volt egy hihetetlen hangos rendszerben. Hatalmas felüdülés az a csend ami a bekapcsoláskor fogad most az új Asus barebone-al. :)

A telepítésnek délután állok neki egy XP és egy Vista is felkerül talán a rendszerre.

[link]

[Szerkesztve]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#580) D4v3


D4v3
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Az elmúlt fél évben eléggé kiestem a hardver hírek olvasgatásából, viszont szeretnék összerakni egy barebone rendszert. 6600Gt vga, 1gb ram és egy dvd író meg 2 vinyó menne bele. Abban pedig nem vagyok biztos, hogy AMD legyen-e, eddig mindig ez volt és nem is volt soha gond velük. Az ár lehetőleg ne menjen 100e fölé :) Örülnék bármiféle ajánlatnak, előre is köszi!

[Szerkesztve]

(#581) Spartan


Spartan
csendes tag

Sziasztok!
Barebone pc vásárlását tervezem, ezeket az Asus márkájúakat néztem ki:
- P1-P5945G, Vintage3 P5945G ID1 S775 vagy Vintage2
- P5G965
- P3-PH5

Core2Duo procival fogom használni. A neten olvasható vélemények alapján az ezekben található alaplapok (P5L-VM 1394 ÉS P5B-VM) nem igazán alkalmasak a túlhúzásra.

Core2duo E4300 1.8GHz 800Mhz fsb - 9 × 200mhz
Core2 Duo E6300 (1.86GHz/1066MHz) - 7 × 266mhz

Azt olvastam a 4300-al max 2.2ghz-ig huzták (de volt olyan is akinek egyáltalán nem ment feljebb az fsb-je), a 6300-al 2.4-ig. Eredetileg arra gondoltam hogy a 4300-asat veszem, mert annak alacsonyabb picivel a fogyasztása, a hőmérséklete és az ára is.

Melyik procival érné meg jobban használni, az E4300 vagy E6300-al ?
Köszi.

ataman: hogy szuperál a rendszered? Próbáltad túlhúzni a procit?

D4v3: nézz körül az asus honlapján (nekem hihetetlen lassan jön be és ''failed to connect to www server'' hibaüzeneteket is ad) és pc boltok honlapján, válassz ki egy barebonet, ahhoz a procit és már csak az a kérdés hogy elbírja-e a tápja a videokártyádat :)


[Szerkesztve]

(#582) ataman válasza Spartan (#581) üzenetére


ataman
aktív tag

Spartan. Remekül megy a barebone. Egyelőre túlhúzni nem mertem, én is még tájékozódok ez ügyben (a gyári Intel hűtővel nem is nagyon merem). Szinte folyamatos 2-3 órás használat után (internet, telepítések) az E6300 41-43 fokos, a P5B-VM alaplap 55 fok körüli Windows Vistán.

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#583) Spartan


Spartan
csendes tag

Én valszeg az E4300-at és v2-p5g965 (p5b-vm alaplap) választom. A pcland.hu -n 36 és 40k.

(#584) ataman


ataman
aktív tag

Az ASUS V3 barebone csomag tartalmáról képek itt. Gondolom hasonló a V2 is:

[link]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#585) v-paci


v-paci
aktív tag

Üdv.

Socket 939 procival rendelkezőknek egy nagyszerű hír. A németeknél erős zuhanásba kezdett az alábbi termék ára: [link]

40k :Y körül meg lehet úszni szállítással együtt, miközben nálunk még mindig 60 de inkább 70k környékén vesztegetik. Igaz nem egy csúcsgép, de támogatja a kétmagos Athlonokat is és egy HTPC alapjának sem rossz. :C

Üröm az örömben, hogy tudomásom szerint az Amd nem gyártott 939es Sempronokat. Bár, ha jól tudom az alacsonyabb számozású Venice magos procik is csak 67 wattot esznek.

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#586) Spartan válasza ataman (#584) üzenetére


Spartan
csendes tag

A V2-P5G965 és a V3-P5G965 között az asus honlap szerint csak a ház kinézete a különbség, illetve a V2-höz 300-as , a V3-ashoz 250W-os tápot listáztak.

(#587) v-paci válasza _ocsisajt (#577) üzenetére


v-paci
aktív tag

Ha ilyet építenék én biztos, hogy vagy egy Silverstone SG01 vagy egy Thermaltake Lanbox házba építeném ;)

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#588) Spartan válasza ataman (#582) üzenetére


Spartan
csendes tag

ataman: mennyire csendes gép? nem túl hangos ? azon gondolkodom vajon elég csendes a gyári prochűtő vagy vegyek pl egy zalman hűtőt.

(#589) ataman válasza Spartan (#588) üzenetére


ataman
aktív tag

Szerintem elég csendes ez már. Azt nem mondom, hogy hangtalan, de a párom a Barátok Közt alatt nem vette észre, hogy megy a gép, amíg meg nem szólalt a Seagate winyó kerregése. Persze éjszakai csöndben azért jól hallani a táp és a cpu ventillátorát.

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#590) Darkness válasza ataman (#582) üzenetére


Darkness
aktív tag

szia,

nem elkeseriten szeretnelek, de ha brutal hutessel is nagy maknak kell lennie, hogy tudjad majd huzni. most, hogy napok ota nincsen kikapcsolva, es fut a seti igy a procim 55 fokos az alaplapom meg 49. igaz, en sajat magam epitettem a rendszert.
sok kulhoni forumot olvastam vegig es az asus sajat forumat, ott sem estek hasra a tunning lehetosegektol. a mostani 0613 biosszal mar lehet a szorzot is allitani, igaz min 6x max 7x :) de ez is valami. en barhogyan is kiserleteztem nem tudtam ravenni a tuningra az alaplapot.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#591) ataman válasza Darkness (#590) üzenetére


ataman
aktív tag

no problem. Nem is a tuning miatt vettem meg a rendszert, hanem a megbízhatósága miatt. Kösz a véleményt!

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#592) v-paci


v-paci
aktív tag

Üdv.

Van itt valakinek tapasztalata G szériás Shuttle barebone-nal? Az érdekelne egész pontosan, hogy a Zalman VGA hűtés (pl.: vf 900 cu) elfér-e a házban. Ahogy néztem elég közel van a burkolat a pci-e sínhez.

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#593) Spartan


Spartan
csendes tag

Ha esetleg valakit érdekel, megvan az új barebone gépem: Asus V3-P5G965, E4300 core 2 duo proci. A biost frissíteni kellett hogy felismerje a cpu-t. Netezés közben a speedstep levitte a frekit 1.8-rol 1.2 ghz-re, 32fokos a proci, 54 az alaplap, 1.1k rpm a procihűtő fordulatszáma. Csöndesebb gép mint a régim, egész jó. Elég jó kis gépnek tűnik!

(#594) ataman válasza Spartan (#593) üzenetére


ataman
aktív tag

Spartan! Gratu' az új gépünkhöz! :))) Nekem is kellett biost frissítenem a V3-hoz. Egyébként az én procim E6300-as, de még nem láttam 8-900 rpm-nél nagyobb fordulattal a hűtőventit. Igaz Vistával használom. Hétvégén majd újabb tesztnek vetem alá XP-n is.

[Szerkesztve]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#595) robertkill


robertkill
aktív tag

ÜDV... gondoltam írok...

a napokban tettem szert egy ASUS T3-as barebone-ra ...gyönyörű darab, jól szerelhető, gyors és megbízható.. minden tip-top rajta, jó hátéssel... imádom...

negatívumként csak annyit szeretnék felróni szegénynek, hogy bár van benne PCI-ex foglalat de csak rovidebb karik férnek bele... így a 24 cm-es X1800XL már sajna nempasszolt bele mert igen komolyan belelógott a kártyaolvasóba...
nade sebaj... a 7600-7800-7900-7950 valamint az új 8600-os sorozat és a ATI 1300 1600 és 1650 vígan belefér... de valszeg hogy szintén ASUS EN8600GTS fog a benne lakozni...


ÜDV... RoberT...

" ha valakinek baja van veled az attól még mindíg az ő baja "

(#596) v-paci válasza robertkill (#595) üzenetére


v-paci
aktív tag

Hali.

Milyen a ház minősége? Elég sokan panaszkodtak az Asus házakra, hogy gyenge minőségű anyagból vannak.

Milyen hangos a tápegység és a procihűtés hozzávetőlegesen?

Valahol azt olvastam, hogy max 205 mm hosszúságú vga-k mennek bele és a kártyaolvasót sem lehet megbugázni, mert a bekapcsolás is azon keresztül megy, tehát szükséges. Bár ezt az Inteles verzióra írták, de nem valószínű, hogy eltérés lenne. Mindenhol azt tesztelik, pedig ez jobban felszerelt (DVI, Raid, E-Sata).

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#597) robertkill válasza v-paci (#596) üzenetére


robertkill
aktív tag

hát igen... az AMD-s változat mindentéren jobb + még egy 10-essel olcsóbb is...
én 43ért vettem...

a ház minőségét sokhelyen írták negatívumként... hát az tény hogy elég gyenge és vékony.. az előlap szintén és mivel műanyag így egy véletlev sorá nemnehéz kárt okozni benne, szóval vinyázni kell rá...

nos a táp hangja szinte 0, de nem azért mert a procihűtő miatt nemhallani :D egy 12 cm-es venti díszeleg benne és nempörök valami gyorsan szóval nagyon halk...
a procihűtő már kicsit hangosabb... viszont bekapcsolásnál érdekes... a power gombot hosszan kell gyomni vagy 1-2 másodperc míg bekapcsol.. aztán hatalmas porszívó hang... ami a procihűtőből árad ez kp 3-4 mp-ig csinálja aztán csippant egyet a gép és szépen elcsendesül...

a VGA dolog az tényleg kicsit kínos... a kártyaolvaso rettenőmód útban van... ezt eléggé eltolták mert ha fél centivel lejjedb tolják akkor egy 8800GTX is belefért volna... dehát ez van... lehet ezzel is bekalibrálták hogy csak középkategóriás legyen a konfig ami benne van...bár ha bele is férne akkor az izmos hűtő lennne a problema mert az meg az alaplapi hűtőbe lógna bele... :(( szóval káosz de az én X1300-am kényelmesen belefér... de mem is egy bivaly kári az is biztos :DDD

a kártyaolvasót kivenni nempróbáltam még... :F

" ha valakinek baja van veled az attól még mindíg az ő baja "

(#598) indigo válasza robertkill (#597) üzenetére


indigo
aktív tag

Pont én is a venti zajáról akartam kérdezni. Ezek szerint nem zavaró. Milyen távolságban van tőled a gép? Nem kellett BIOS-t frissítened? Mert az új brisbane magos procikat nem ismerik fel, talán egy BIOS frissítés megoldaná a problémát. Milyen hőmérsékleti értékeid vannak?
Thx!

(#599) #19617792


#19617792
törölt tag

Sziasztok!
Én is már kezdem unni a gép zúgását! (Igaz nagyon halk de ez nem elég!) A ház már egy kicsit karcos is és a gépet is kiakarom cserélni... Ilyen Barebone kiépítésben gondolkzom én is csak két dolog van ami miatt nem merek belevágni:
-Ezekben a barebone házakban szabványos MicroATX alaplap van vagy egy egyedileg a házhoz készített lap feszít?
-És ezekben szabványos ATX tápegység van vagy az is egyedi? Tápnál csak az érdekel, hogy szabványos ATX vagy sem az, hogy milyen hosszú az lényegtelen mert egy 350W-400W-s FSP táp nem lehet túl hosszú (ilyesmit szeretnék venni mert hát a gyári 200-250W nem túl sok bár 7300GT-7600GST-hez és egy E4300-hoz nem is kell túl sok)
Ezek az Asus barebone-nok tetszenek tudásban, méretben és persze árban (legfeljebb 945G-s lehet):
(A V2-es és V3-as ugyanaz lényegében csak az előlap más)
V2/V3-P5945G
[link]
V2/V3-P5V900
[link]

Üdv.

(#600) #19617792


#19617792
törölt tag

Ja és még azt szeretném kérdezni, hogy ezekbe belefér a ''teljes magasságú-szélessegű'' videokártya?

Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.