Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  MySQL topic

Hozzászólások

(#1851) wis válasza Headless (#1850) üzenetére


wis
tag

Egy tábla is elég lesz.
id | parent_id | title
1 | NULL | Category1
2 | 1 | SubCat1
3 | 1 | SubCat2
4 | 2 | SubSubCat2
5 | 2 | SubSubCat3
6 | 3 | SubSubCat4

(#1852) Headless válasza wis (#1851) üzenetére


Headless
őstag

Köszi erre nem is gondoltam... Még eléggé kezdő vagyok, mindenben. És hát shell parancsok világából kacsingatok erre, ahol tömbök/táblázatok helyett szeparátorokkal tudunk játszani, ezért az efajta gondolkodás...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1853) wis válasza Headless (#1852) üzenetére


wis
tag

A szeparátorok felejtősek. Egy oszlopban mindig egy típusú értéket tárolj, különben elveszted az adatbázis egyik előnyét. Olvasgass a normál formákról és megérted miért.

(#1854) nobiand


nobiand
aktív tag

Sziasztok!
Törlésre került egy adatbázisunk, amit a szolgáltató visszaállított.
De nem tudjuk az adatbázis jelszavát. Wordpress-hez szeretnénk beállítani.
Cpanelen keresztül valahol meg lehet nézni?
Nagyon láma vagyok ebben a témában. :)
Köszönöm.

(#1855) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

mysql adatbázisba próbálok importálni anyagot csv fájlból, sqlyog progival csatlakozva a db-hez. minden okés lenne, leszámítva egy problémát. a csv tábla több oszlopból és kb fél millió sorból áll. teljesen jól lefut minden, azonban minden olyan mező az első oszlopból, amely számot és betűt is tartalmaz, NULL értékkel kerül be. hiába adom meg importkor, hogy akkor legyen varchar255, semmi. mit felejtek ki...?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1856) sonar válasza Agostino (#1855) üzenetére


sonar
addikt

És a tábla megfelelő oszlopa milyen típussal lett megkreálva?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1857) kezdosql


kezdosql
tag

MySQL-t kezdenem tanulni, de azt mondtak, az nem jo, mert nincs benne tranzakciokezeles, Mongodb-t vagy postgresql-t kellene hasznalni helyette.
Valoban a mongodb a MySQL utodja, tovabbfejlesztese?

(#1858) Chesterfield válasza kezdosql (#1857) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Hogyhogy nincs?
[link]

(#1859) kezdosql válasza Chesterfield (#1858) üzenetére


kezdosql
tag

Bocsanat, MariaDB:
https://hu.wikipedia.org/wiki/MariaDB

Azt irja, tranzakciokezeles nincs minden MySQL-ben:
https://hu.wikipedia.org/wiki/MySQL_adatb%C3%A1zismotorok_%C3%B6sszehasonl%C3%ADt%C3%A1sa

(#1860) martonx válasza kezdosql (#1857) üzenetére


martonx
veterán

Úristen ember. A MySQL egy relációs (hagyományos) SQL, míg a MongoDB egy no sql. Szerinted melyikben van inkább tranzakció? A kettő semmilyen szinten nem függ össze (na jó, mindkettőben lehet adatokat tárolni), egyik se elődje, utódja a másiknak.
Légyszi a baromságok kérdezése helyett egy pindurit olvass utána magadtól, hogy mit jelent a nosql és a realtional database

Már múltkor pedzegettem, hogy nem jó helyen dolgozol, nem feltétlenül benned van a hiba, hanem a melóhelyben. Ahol ilyenek merülnek fel, onnan menekülni kellene.

Én kérek elnézést!

(#1861) martonx válasza kezdosql (#1859) üzenetére


martonx
veterán

Így már másabb. Ekkor sem igaz, hogy a MariaDB utódja lenne a MySql-nek, párhuzamosan léteznek. MySQL-t InnoDB-vel illik használni, igaziból ez a belinkelt motor összehasonlítás kicsit fals, mert a MySQL-ben alapvetően MyISAM és InnoDB motorok vannak. Vagy már csak InnoDB van a legújabb verziókban, rég nem használtam, azt tudom, hogy a MyISAM deprecated egy jó ideje.
Az összes többi motor nem olyan könnyen átjárható, teljesen külön kell a komplett kiszolgálókat telepíteni velük. Végeredményben szerintem érdemes az InnoDB-vel kezdeni, aztán ha majd elkezd az igény specifikáltabb lenni, akkor el lehet kezdeni Oracle, MS SQL, valamilyen NoSQL, netán másik MySQL fork felé menni.

Én kérek elnézést!

(#1862) fordfairlane válasza kezdosql (#1859) üzenetére


fordfairlane
veterán

InnoDB táblaformátumot kell használni, és akkor lesz tranzakciókezelés (meg sorszintű lock, foreign key constraint, stb..) Mysql és MariaDB kábé ugyanaz, egyik a másik forkja. Ezen a szinten lényeges különbség nincs a kettő közt.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#1863) sonar


sonar
addikt

Mire tanulásban eljut addig, hogy tranzakciók :DDD arra már sokminden világos lesz.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1864) Headless


Headless
őstag

Sziasztok!
Újabb kérdésel fordulok hozzátok!

user tábla
id | name
1 | Gipsz Jakab
2 | Teszt Elek

projekt tábla

projekt_id | user_id
1 | 2
2 | 2
3 | 2
4 | 1
5 | 1

stb

nekem azt kéne egy kéréssel lekérdezni, hogy

projekt id | name
1 | Teszt Elek
2 | Teszt Elek
3 | Teszt Elek
....

Hogy kivitelezhető ez? Vagy alapból rossz az elképzelés? Vagy inkább több query-vel oldjam meg, mint hogy 1 bonyolult sub query-vel?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1865) fordfairlane válasza Headless (#1864) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez egy szimpla Equi-join. Sem subselect, sem más nem kell.

SELECT projekt.projekt_id, user.name FROM projekt, user WHERE projekt.user_id = user.id

x gon' give it to ya

(#1866) kezdosql válasza Headless (#1864) üzenetére


kezdosql
tag

Mi a lekerdezes celja?
1. Megtudni, hogy egy nev melyik projektekhez tartozik?
2. Kilistazni a neveket projektenkent?
3. Kilistazni a projekteket nevenkent?

(#1867) Headless válasza fordfairlane (#1865) üzenetére


Headless
őstag

Köszönöm Pontosan ez az amit szerettem volna, kezdek egyre jobban belejönni, bár lehet lesz még pár ilyen egyértelmű kérdésem. De mostmár ezt is tudom.

Kezdősql: neveket/egyéb adatokat projektenként. vagyis az amit fordfairlane is írt. :) De köszönöm.

Itt is a következő

Tegyük fel van ugyan ehhez egy 3. táblázatom is ahol a user_id-t kellene összekötni.
De ott is lehet több elem, viszont továbbra is egy sorban kéne azokat megjeleníteni.

SELECT project_candidates.project_id, users.name, experiences.experience
FROM project_candidates, users, experiences
WHERE project_candidates.user_id = users.id
OR experiences.user_id = project_candidates.user_id

Ez nem megfelelő, mert minden egyes tapasztalathoz hozza létre a sorokat.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1868) martonx válasza Headless (#1867) üzenetére


martonx
veterán

Ezt pivotnak hívják, gugli a barátod, nem triviális mysql-ben pivotokat csinálni, de nem is lehetetlen.

Én kérek elnézést!

(#1869) Headless válasza martonx (#1868) üzenetére


Headless
őstag

Gyors keresés közben azt néztem hogy teljesítménye nem olyan túl jó ennek a megoldásnak, esetleg jobb lenne ezt két lekérdezésben SQL-en kívül megoldani?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1870) Chesterfield válasza Headless (#1867) üzenetére


Chesterfield
senior tag

SELECT * FROM table1 INNERJOIN table2 ON table1.valami=table2.valami INNERJOIN table3 ON table1.valami=table3.valami?

[ Szerkesztve ]

(#1871) Apollo17hu válasza Headless (#1869) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ha minden usered rendelkezik legalább egy tapasztalattal (experience), akkor a 3. táblát hozzákötheted erősen a másik kettőhöz, majd az experience mezőből ezzel egy szeparátorral elválasztott felsorolás mezőt tudsz képezni. Azt tudom, hogy mezei sql-ben kell egy DISTINCT ilyenkor még a lekérdezésbe. Mysql-t nem vágom.

(#1872) Headless válasza Apollo17hu (#1871) üzenetére


Headless
őstag

Sajnos nincs minden felhasználónak tapasztalata így akkor ez nem opció ha jól gondolom. Pedig pontosan valami ilyesmit szerettem volna.

Chesterfield: Ez pontosan ugyanazt adja vissza amit írtam is, de ez nem az amire gondoltam.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1873) Apollo17hu válasza Headless (#1872) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Hát akkor kösd gyengén. LEFT JOIN vagy valami ilyesminek hívják...
Annál a júzernél, akinek nincs tapasztalata, üres lesz a mező.

SQL-ben valahogy így nézne ki:

SELECT DISTINCT project_candidates.project_id
,users.name
,LISTAGG(experiences.experience, ', ') WITHIN GROUP (ORDER BY experiences.experience) OVER (PARTITION BY users.id) AS "experience_list"
FROM project_candidates
,users
,experiences
WHERE 1=1
and project_candidates.user_id = users.id
and users.id = experiences.user_id(+)

[ Szerkesztve ]

(#1874) Chesterfield válasza Headless (#1872) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Ha pontosan megmutatnád a táblákat, és leírnád, hogy milyen eredményt akarsz kapni, akkor összedobnánk.

(#1875) martonx válasza Chesterfield (#1874) üzenetére


martonx
veterán

Hehe, egy sqlfiddle példa se ártana, hogy legyen hol eljátszani.

Én kérek elnézést!

(#1876) Headless válasza martonx (#1875) üzenetére


Headless
őstag

sql fiddle, nem töltöttem fel adatokkal, de a sémája adott..[link]

Remélem semmi fontosat nem hagytam ki.

amit szeretnék
project_candidates-eken mennyünk végig.
ami megy a korábban javasolt equi joinal:

users.name,
projects.name

ami nem megy:

experiences.experience WHERE experiences.user_id=users.id (lista, mivel több is lehet.)

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1877) Apollo17hu válasza Headless (#1876) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ha nem töltöd fel adatokkal, akkor baromi nagy haszna volt sql fiddle-re felvinni...

(#1878) Headless válasza Apollo17hu (#1877) üzenetére


Headless
őstag

Igen rájöttem. Szerkesztés lejárt.

[link]

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1879) Apollo17hu válasza Headless (#1878) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Szerintem valami ilyesmit szeretnél, de most feleslegesen van bene a LEFT JOIN, mert minden user rendelkezik legalább 1 tapasztalattal.

(#1880) Headless válasza Apollo17hu (#1879) üzenetére


Headless
őstag

Mint írtam megeshet, hogy nem lesz experience, viszont nem egészen így képzeltem el, nem akarnám listába rakni a projekt neveket. De holnap tanulmányozom jobban, hogy tanulhassak is belőle.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1881) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Altalam felugyelt MySQL szerveren az alvallalkozo futtatni szeretne egy dump-ot egy adott adatbazison.

Az adott adatbazison minden Schema Privileges endedelyezve van (a "SELECT" is), viszont global jogai nincsenek egyaltalan.

a problema, hogy igy access denied al megall a dump, csak akkor fut le, ha Administrative rules-al, globalba adok neki egy "SELECT" jogot. Tudom, ezzel meg sokat nem tud kezdeni, de zavar, hogy ehhez egy global jogot kellett adnom.... Nem lehet ezt valahogy maskepp megoldani, hogy ne legyen global joga, de tudja dumpolni az adott DB-t?

(#1882) Fecogame


Fecogame
veterán

Szeretném megtudni a legnagyobb tábla méretét a meglévő 17 MySQL adatbázisból.

A jelenlegi módszer szerint kilistázom az összes táblát, méret szerint sorba rendezem, és a legelső sort megmutatom.

Az alábbi kódot használom rá:

mysql -umysqluser --password=MYSQLPASSWORD <<<"SELECT table_schema as 'Database', table_name AS 'Table', round(((data_length + index_length) / 1024 / 1024), 2) 'Size in MB' FROM information_schema.TABLES ORDER BY (data_length + index_length) DESC;"

Működik is, viszont 16 sec alatt fut le, ezen szeretnék kicsit gyorsítani. Ha csak a táblák neveit íratom ki, akkor kevesebb, mint 1 sec alatt lefut.

Hogyan tehetném gyorsabbá?

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1883) sonar válasza Fecogame (#1882) üzenetére


sonar
addikt

Először is egy explaint tennék a select elé, hogy lássam mi a bánat van. (lehet, hogy ebből nem tudsz faragni mert ennyit tud a vas)
Ezt érdemes elolvasnod: [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1884) #50162688


#50162688
törölt tag

Egy jó ideje keresgélek, de nem találok megfelelő fórumot, remélem, itt valaki tudja a választ - vagy elküld a megfelelő helyre. :K

XAMPP-ot akarok telepíteni 64 bites windows7 alá, de csak látszólag működik, ténylegesen nem. Egy alapvető hibába belefutottam, amikor mysql-ben be akartam állítani az új felhasználó nevét, kiderült, hogy a telepítő nem hozta létre a lib alkönyvtárat.

Ez a hibaüzenet:

Tegnap csináltam egy teljes újratelepítést, ugyan az a probléma, de közben rájöttem pár furcsaságra.

A webes kereséssel mindig ugyan azt a 32 bites 7.11-es xampp exe telepítőt találtam, de egyszer 129 MB, egyszer 95 MB volt. Minden esetben telepítette a MS Visual C++ 2015-öt is. Nem értem, arra miért van szükség.

A kérdésem, hogy hol találok egy megbízható xampp telepítőt, ha lehet, 64 bitest win7-re. Furcsa, hogy linuxra és mac-re van 64 bites, de win-re csak 32 bites. :F

(#1885) martonx válasza #50162688 (#1884) üzenetére


martonx
veterán

hagy mutassam meg

Nyugodtan válaszd a legelső találatot ;)

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#1886) fordfairlane válasza #50162688 (#1884) üzenetére


fordfairlane
veterán

Telepítés után hozd létre kézzel ezt a plugin könyvtárat.

x gon' give it to ya

(#1887) #50162688 válasza fordfairlane (#1886) üzenetére


#50162688
törölt tag

Megtehetném, de semmi értelme, mert biztos, hogy nem az a hiba oka.
Sokadik újratelepítés után megcsinálta, pedig továbbra sincsenek ott azok a könyvtárak.

Mindegy, úgy látom, ide is kár volt regisztrálni.

Martonx-nek is csak annyit, hogy szépen bemutatta, hogy mi is valójában.
Meg azt is, hogy még olvasni se képes.

Na pá.

(#1888) martonx válasza #50162688 (#1887) üzenetére


martonx
veterán

Pedig pont azt tettem, amit kértél: "valaki tudja a választ - vagy elküld a megfelelő helyre" elküldtelek a megfelelő helyre, nem? :B
Egyébként ha 100-ból 99 embernek pöccre megy a next-next-finish telepítés, és 1-nek nem, akkor a 99 a hülye?

Én kérek elnézést!

(#1889) ALFA


ALFA
senior tag

Továbbítok egy kérdést:
Mysql telepítéskor valamiért svéd karakterkészlettel lett létrehozva az első adatbázis, hogyan lehet magyarra változtatni?
Kétféle magyar változat lehetséges, utf8 vagy utf16, van olyan különbség közöttük, ami miatt más beállításokra lesz valahol szükség? (memóriafoglalás, stb.)

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#1890) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem,hogy a linuxra lett telepítve a mysql phpmyadmin és apache lokális gépekre.Mivel a telepítés root jogot igényel így avval lett.De a /var/www/html mappák jogosultsága át lett álitva,hogy chmod 777 hogy a "sima" felhasználó is tudjon belle írni.Ennek az a hibája,hogy ugyan abbol a termböl ha valaki ismeri a gép ip címét tud bele írni.Hogyan tudnám beállítani,hogy csak az tudjon aki arra a gépre be van jelentkezve.Más: ami kínosabb vizsga alatt rettentő lassan indul el a mysql szerver van,hogy kifagy csak 2 kb fájlt hajlandó elmenteni,rövid idó alatt kilép.És alapból megbízhatatlan működik.Nincsen valamilyen hibakeresési mód,linux azon belül is fedora alá?

(#1891) martonx válasza qwertly (#1890) üzenetére


martonx
veterán

Miért kell minden gépre MySql???
Én egy gépre (a legizmosabbra) tenném fel, és tennék alá X darab adatbázist, X darab userrel, minden user csak a saját adatbázisát láthatná.
Azt az egyet belőném normálisan, minek szopni mysql telepítéssel beállítással, minden egyes gépnél?

Én kérek elnézést!

(#1892) sonar válasza qwertly (#1890) üzenetére


sonar
addikt

chmod 777 helyett a megfelelő usereket kellett volna a www groupba pakolni ;)
ezt a mysql dolgot én sem értem.
Szerintem itt a koncepcióval vannak első sorban a gondok.
Egy sima MySQL-nek röhögve el kell futnia egy P4-es gépen is (hozzáteszem ha tanulásra kell, és nagyságrendileg pár ezres db-kről beszélünk, ha nagyobb adatokról akkor kell a vas alá.)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1893) qwertly válasza martonx (#1891) üzenetére


qwertly
addikt

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat :R ,nem írtam egyértelműen.Oktatásban vannak gépek,érettségi próba volt így amikor "érettségi" módban vannak a gépek nem tudják a nettet elérni.Ezért lett a kliens gépekre téve a webes fejlesztő eszközök "php, mysql és apache" mint írtam ment is offline módban de amikor érettségi módban lettek téve a tantermek a gépek nem működtek megfelelően.Nem működött a mentés pedig a saját gépükre mentenek a jelszót nem akarta elfogadni és ha rövid ideig nem dolgoztak vele kilépet a program.Az az érdekes.hogy más termekben ahol előtte nem használták a mysql ott elindult azonnal és nem voltak ilyen gondok.Amúgy a teljesen linux alapon működik a iskolai rendszer. [link] Érdekes nem működik a link beszúrás :F sulixerver és sulix professional van az iskolában.

[ Szerkesztve ]

(#1894) qwertly válasza qwertly (#1893) üzenetére


qwertly
addikt

Most már tudok linkelni,és egy-utal több is kiderült adatbázis gondról. Igazából bejelentkezni már nem is lehetett ha sikerült nem lehetett beimportálni a adatokat igy gyakorlatilag nem is tudtak vele dolgozni.

(#1895) martonx válasza qwertly (#1893) üzenetére


martonx
veterán

Nem is azt mondtam, hogy netjük legyen a gépeknek, gondolom belső hálózatról halottatok már :B

Én kérek elnézést!

(#1896) qwertly válasza martonx (#1895) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!

Ez is szerepem most már lehetőségek között de,kiesebb munka hogy az legyen egyszerű klikk és nett elvágva.De attól függetlenül miért nem lehet az adatbázis kiszolgálót elérni,és bele importálni ha a gépre van telepítve és nem érettségi módban tudják használni.Másik mint írtam azokra a gépek pedig működtek amelyeket nem használtak előtte.Ill a régebbi gond,hogy rootként lett telepite e mysql és ha más jelentkezik be a gépre akkor nem tud írni a /var/www/html mappába csak a ha chmod 777 paranccsal mindenki által írható és olvashatóvá tesszük,de így más is írhat bele aki tudja az adott gép ip címét.

[ Szerkesztve ]

(#1897) sonar válasza qwertly (#1896) üzenetére


sonar
addikt

root-tal kell telepiteni, mással nem is nagyon lehet ;)
www jogosultág problémát meg igy kellett volna:
https://www.cyberciti.biz/faq/ubuntu-add-user-to-group-www-data/

utána meg mysql-ben létrehozod a usereket és megfelelő jogosultságokat megadod nekik.

Plusz lehet bind-olni, hogy a az apache meg a mysql is csak localhoston menjen és akkor kivűlről ne elérhető.
mysql:
/etc/mysql/my.cnf
bind-address=127.0.0.1

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1898) qwertly válasza sonar (#1897) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
köszönöm a válaszodat :R ez már kiindulási alapnak jó.Mivel nem vagyok linux-ban power user ezért kérdésem lenne fedorában is így működik a dolog?Mert a linux gépek a Sulix Professional 8, használunk.Jogosultság kérdésem pedig az lenne,hogy nem attól félünk kívülről meg hackelik a hallgatót hanem,hogy egymásnak írják segitenek.Mert ha tudják az adott gép ip címét akkor betudnak jelentkezni a teremben levő másik gépre,azt szeretnénk,hogy az adott gépre bejelentkezett hallgató írhasson csak az adott gépen levő mappába.Ennek a blindelésnek van jelentősége ha így indítottuk el: böngésző címsora: localhost/phpmyadmin. Itt az lett a gond,hogy elején még szépen ment de egyre lassabb és megbízhatatlan lett.és amikor volt a próba érettségin akkor már gyakorlatilag használhatatlan lett vagyis elsőnek nem is tudtak bejelentkezni a teremben levők,de amikor újra indították a gépeket akkor ment a bejelentkezés de nem tudtak beimportálni az adatbázis kiszolgálóba.Ugyan akkor olyan termekben ahol nem dolgoztak még a mysql php ment minden.Mint írtam nem vagyok nagy linux felhasználó,még ha sulink linuxot használ akkor sem,és a suport nem ad támogatást mert,ezek nincsenek benne a repoba. Így minden tanácsot szívesen veszek :B :R

[ Szerkesztve ]

(#1899) sonar válasza qwertly (#1898) üzenetére


sonar
addikt

A logokat meg a processzeket kéne megnézni, hogy mitől lassult be.
tipikusan /var/log/-ban van az apachnak meg a mysql-nek is a logja (de csak akkor ha be van kapcsolva a loggolás, ahhoz meg a config fileokat kell áttúrni)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1900) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

Új gépre, új wampot telepítettem, amivel új mysql verzió is jött. (5.7.14)
A problémám az, hogy míg eddig vígan megette egy insertben integernek az üres stringet '', addig most ez már nem tetszik neki. Ahogy nézegettem a neten az sql_mode az én barátom, de bármit állítgattam nem sikerült jobb belátásra bírnom. Ezeket próbáltam:
1. my.ini-be:
sql-mode="TRADITIONAL"

Ezt mind [wampmysqld]-nél, mind a [mysqld]-nél. Persze üjraindítással. Ugyanaz az eredmény.

2. my-default.ini-ben a sql_mode=NO_ENGINE_SUBSTITUTION,STRICT_TRANS_TABLES sor kikommentezése.

3. "Kézzel" phpmyadminban az aktuális állapot lekérdezése, majd elvileg beállítása:
SELECT @@sql_mode;
SET GLOBAL sql_mode = 'TRADITIONAL';

És mindig ott van az a fránya "STRICT_TRANS_TABLES" érték, ami elvileg a bűnös.

Mit nézek be, hol kéne ezt beállítani?
(Tudom, hogy a kód átírása lenne a szép megoldás, de ez most nem opció, mivel elég nagy legacyról van szó)

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  MySQL topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.