Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  MySQL topic

Hozzászólások

(#1501) Apollo17hu válasza cidalain (#1499) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Optimalizáláshoz nem értek, de munkahelyemen előfordul, hogy aktuális devizaértékekkel kell számolni.

Ehhez egy olyan táblánk van, ami minden nap eltárolja a napi középárfolyamokat. Lényegében úgy néz ki a tábla, mint a te átgondolt táblád, csak nem percenként van szükség az árfolyamra, hanem naponta.

(#1502) Apollo17hu válasza PazsitZ (#1500) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ez jó, LIMIT-et eddig még nem használtam.

(#1503) cidalain válasza Apollo17hu (#1501) üzenetére


cidalain
veterán

ja valószínűleg az lesz, az átgondolt tábla verzió, még egy kicsit finomítva
egyszerűbb kezelni sokkal, bár több bájt letárolni.
(nekem nem devizacuccokkat kell tárolni, csak ez volt egy nagyon hasonló példa)

jelenleg van egy adott tábla formátum, de az egész rendszert újraírom, mert a legutóbbi koncepció már lassan 5 éves, és azóta egy csomó minden változott, és a jelenlegi verziójú adatbázis nem nagyon rugalmas.

és a rugalmasságot viszont csak az "átgondolt" szerkezetű táblával tudom biztosítani.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#1504) ravenwood


ravenwood
csendes tag

alap szintű fql programozással kapcsolatban van itt olyan aki tudna nekem segíteni?
Facebook Query Language aki még nem hallott volna róla, hasonló mint az sql..
a kérdésem az lenne hogy hogyan tudok filtert használni event_member table specifikusan, azaz csak az event tagjai között, keresztnevük alapján pl.: SELECT first_name FROM event_member WHERE uid IN (SELECT uid FROM event_member WHERE eid = 239856239756235valami) AND first_name = "xyz név"

(#1505) trisztan94


trisztan94
őstag

Hali

Van arra lehetőség, hogy egy darab SQL kéréssel lekérjem egy adatbázis összes tábláját és összes adatát?
Tehát nem csak a táblanevekre vagyok kíváncsi, hanem a bennük lévő adatokra is.

Esetleg valami hack? :F

https://heureka-kreativ.hu

(#1506) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Egy ubuntu 12.04 LTS 64 bit szerveren üzemel egy mysql (5.5 verzió). Viszont lenne egy program amihez mysql 5.1 kéne. Viszont más programhoz az 5.5 kell. Van valami mód arra, hogy hogyan lehet megvalósítani azt, hogy egy szerveren több mysql fusson.

Én egy mysql sandbox nevű alkalmazást találtam, de nem tudom, hogy hogyan tudnám a jelenleg működő szerveren beüzemelni, hogy a korábbi adatok megmaradjanak.

[ Szerkesztve ]

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#1507) baracsi válasza Ra's al Ghul (#1506) üzenetére


baracsi
tag

ha eltérő a szolgáltatás neve és eltérő porton hallgatóznak, akkor lehet több MySQL is egy op. rendszeren belül

(#1508) martonx válasza Ra's al Ghul (#1506) üzenetére


martonx
veterán

Szvsz nagyon szerencsétlen felállás, ha egynél több MySQL fut egy szerveren. Mivel a két verziónak osztoznia kell az erőforrásokon. Nem hiszem el, hogy 5.1-ről 5.5-re migrálni akkora feladat lenne.

Én kérek elnézést!

(#1509) cidalain válasza martonx (#1508) üzenetére


cidalain
veterán

kivéve ha az a más program az egy adott program. és neki nincs lehetősége migrálni.
(pl könyvelő program, számlázó program, raktáros program - nekem az a tapasztalatom, hogy ugyan adnak ki hozzá folyamatos frissítéseket, de a platformok fejlődését nem minden esetben követik a programok. de az is igaz, hogy ezekhez szokott support is tartozni és rá lehetne kérdezni hogy mi a helyzet)

én sem tartanám szerencsésnek több szerver futtatását.
ráadásul ami 5.1-en elfut, annak gond nélkül el kellene futni 5.5-ön is szerintem.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#1510) biker válasza trisztan94 (#1505) üzenetére


biker
nagyúr

Google: mysql export database command line ????

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1511) trisztan94 válasza biker (#1510) üzenetére


trisztan94
őstag

Nem exportálni akarom, hanem lekérni. Akár többször is egymás után.

https://heureka-kreativ.hu

(#1512) cidalain válasza trisztan94 (#1511) üzenetére


cidalain
veterán

A lekérést így is, úgy is fel kell dolgozni.
Mivel olyan SQL parancs nincs full adatbázis, és tartalom lekérdezésre, ami egyetlen lekérdezéssel tenné ezt, ezért alternatív megoldás kell. Ezt kérted.
Command lineban ha exportálsz, nem egy fájlt kapsz vissza mentés máskénttel. Mivel export minden benne van ami neked kell. Kell rá írnod feldolgozó rutint.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#1513) biker válasza trisztan94 (#1511) üzenetére


biker
nagyúr

és a kettő közt mia különbség? :W :W :W :W :W

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1514) trisztan94 válasza cidalain (#1512) üzenetére


trisztan94
őstag

Igaz, igaz. Akkor megpróbálom így :)

(#1513) biker

Neked mi bajod van? :U :U

https://heureka-kreativ.hu

(#1515) biker válasza trisztan94 (#1514) üzenetére


biker
nagyúr

Nem exportálni akarom, hanem lekérni. Akár többször is egymás után.

Ezt fejtsd ki, szerinted mi az exportálás és a teljes adatbázis lekérése közti különbség???
Mert szerintem egy tábla összes adata, vagy egy adatbázis összes táblájának összes adata lekérése exportálás

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1516) TomyLeeBoy


TomyLeeBoy
tag

Sziasztok!

Lenne valakinek ötlete arra vonatkozóan, hogy miért futnak le a mysql kérdések win+mysql kiszolgálón mint linux+mysql szerveren?

Az idő sebessége: 1s/s

(#1517) DNReNTi válasza TomyLeeBoy (#1516) üzenetére


DNReNTi
őstag

En nem ertem a kerdest :U :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1518) martonx válasza TomyLeeBoy (#1516) üzenetére


martonx
veterán

42

Én kérek elnézést!

(#1519) Peter Kiss válasza martonx (#1518) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Nálam törölköző is van, és nem félek használni! :DD

(#1520) TomyLeeBoy válasza DNReNTi (#1517) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Van egy gépünk befogva szervernek (pentium dualcore, 4Gb ram), egy php+mysql alapú adatrögzítő/nyilvántartó rendszer fut rajta. Eddig linuxon ment, most win server került rá mert másra is kellene használni amihez win kell. Még csak iis, mysql 5.5, php van rajta semmi más, visszarakva egy a bizonyos rendszer, és a mysql műveletek jelentősen lassabbak lettek. Nem néztem pontos mérést de 5x-10x biztosan. Először azt gondoltam kevés a vas így winnel, de a feladatkezelő 3% prociterhelést, és 1,3Gb foglalt ramot mutat, tehát erőforrás elvileg még van bőven...

Az idő sebessége: 1s/s

(#1521) Peter Kiss válasza TomyLeeBoy (#1520) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Be kell rendesen állítani a MySQL szervert. Sőt, igazából először azt sem ártana tudni, milyen engine-nel megy most az adatbázis illetve a táblái. Ja, indexek át lettek költöztetve (voltak-e egyáltalán)?

Emellett gond lehet PHP oldalról, hogy másik verzió, amiben nem működik valami jól az alkalmazással.

(#1522) martonx válasza TomyLeeBoy (#1520) üzenetére


martonx
veterán

Normálisan konfigolt windows és linux szerver között nulla sebességkülönbségnek kellene lennie (sőt pusztán webszerver oldalról nézve az IIS mintha egy fokkal hatékonyabban futtatna PHP-t, mint az Apache).
A mysql-t be kellene konfigolni rendesen, az 1,3 Gb-nyi foglalt memória beszédesen kevés lenne egy jól konfigolt MySql esetében.

Én kérek elnézést!

(#1523) TomyLeeBoy válasza martonx (#1522) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Átírtam a csatlakozásnál a localhost-ot 127.0.0.1-re és legalább olyan gyors, de még talán gyorsabb is lett mint linuxon. :F

Az idő sebessége: 1s/s

(#1524) martonx válasza TomyLeeBoy (#1523) üzenetére


martonx
veterán

Jaja, bármilyen idétlen apróságon múlhat. Saját tapasztalat, hogy a PHP + MySql kombó windows-on IIS-el gyorsabb, mint Linux-on Apache-al.

Én kérek elnézést!

(#1525) Thusor


Thusor
őstag

Windows 8.1-re telepítettem a MySQL-t. Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan lehetne másik meghajtóra áttenni az localhost adattáblákat, mert jelenleg mindent a C meghajtóra tesz, de nekem a D meghajtón lenne jó?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1526) martonx válasza Thusor (#1525) üzenetére


martonx
veterán

Leállítod a mysql service-t. Majd átírod configban a db helyét. Majd átmásolod a fájlt az új helyére. Visszaindítod a service-t. Örülsz.

Én kérek elnézést!

(#1527) Thusor válasza martonx (#1526) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm a segítséget. Sikerült áttennem.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1528) Thusor


Thusor
őstag

Ha valaki tudna abban segíteni szájbarágósan, hogy az ezen az oldalon található adatbázis létrehozását hogyan tudnám véghezvinni a MySQL 5.6 windowsos verzióján? A megadott fileokat letöltöttem, de arra nem jöttem rá, hogy ezeket a parancsokat hol kellene neki megadnom (beírni hova) valamint az egyes fileok elérési útvonalát hogyan adjam meg a HDD-men?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1529) martonx válasza Thusor (#1528) üzenetére


martonx
veterán

Ugyan nem mondtad, de az előzményekből sejtem, hogy admin vagy a mysql-edben, sőt a gépen is, ahol a mysql fut.
Így aztán eddig biztos elkerülte a figyelmed, hogy a mysql telepítésnél egy olyan is felkerült a gépre, hogy mysql console vagy valami ilyesmi a neve. Nos ez nem poénból került fel, hanem pont az ilyen esetekre.

Én kérek elnézést!

(#1530) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

A következő problémám lenne.
Van egy könyvtár 2-3000 file-lal és ennek a tartalma viszonylag gyakran változik (másolnak oda és törölnek is)
Egy listát kellene erről folyamatosan vezetni MySQL-ben. Kb 2-3% változik folyamatosan.
A gondom az, hogy nem igazán tudom, hogy mi lenne az optimális megoldás.
Nyilván a delete / truncate majd insert lenne a legtriviálisabb megoldás, de szerintem ez túl favágó.
Mit tudtok javasolni? Van erre valami más alternativa?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1531) DNReNTi válasza sonar (#1530) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ha webes felületen történik a file management akkor egyszerűen csak a fájlművelethez kell kapcsolni egy sql parancsot is, új fájl -> insert, törlés -> delete stb, így folyamatosan naprakész az adatbázis. Ha nem weben hanem pl ftp-n zajlik a file cserebere akkor meg cron-nal érdemes 10-30 percenként futtatni egy szkriptet ami ellenőrzi a file listát, különbözés esetén pedig a megfelelő parancsot végrehajtja. Pl új file a szerveren, ami nincs az adatbázisba, beszúrod, egy file ami ugyan szerepel, de új dátummal, update, file nincs a listában de szerepel az adatbázisban: törlöd a bejegyzést. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1532) sonar válasza DNReNTi (#1531) üzenetére


sonar
addikt

Értem mit mondasz, de ez is egy bazi nagy for ciklus lenne ahol 95%-ban nem változik semmi.
Plusz duplán kell futtatni mert ha mondjuk töröltek egy file-t az csak úgy derül ki ha minden egyes rekordhoz tartozó filet leellenőrzök.
Sajnos a dátum figyelés sem játszik mert a file dátuma az eredeti kreálási (azaz simán lehet, hogy 2010-es és most lett odamásolva)
(valamint win és linux alatt is működnie kell/ene a scriptnek)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1533) DNReNTi válasza sonar (#1532) üzenetére


DNReNTi
őstag

Akkor meg készíteni kell a felhasználóknak egy felület amin ők maguk vezetik a változásokat. Na ez az amit a felhasználók majd telibeszarnak és az egész nem ér semmit. :D Szerintem egy ilyen ellenőrző script nem nagy overhead, pillanatok alatt átfutja a filelistát és az adatbázist is.

Én utóbbival kezdeném:
SELECT id, filename FROM files;
Egy foreach() ciklusban minden fájlnevet lehet ellenőrízni file_exists() függvénnyel.
Ha nem létezik, a bejegyzést törlöd.

Ha ez lefutott jöhet a fordított eset:
A fájllistán mégy végig, és az aktuális fájlnévre keresel a táblában. Ha egy adott fájl nevére nincs találat, akkor felviszed az adatbázisba.

A felülírt fájlok este így hogy a dátum nem változik már érdekesebb. :D
De erre megoldás lehet a filemtime() függvény, ami a legutolsó módosítás idejét adja vissza. (Bevallom még sosem használtam így erre nem esküszöm meg.) Ezt egy az egyben bele lehetne integrálni az első lépésbe, így ha egy file létezik de a legutolsó módosítás dátuma nem egyezik akkor azt frissíted.

Ezzel egy viszonylag up to date táblát lehetne vezetni a fájlok változásáról teljesen automatizáltan, felhasználói hiba kizárásával.

Másik alternatíva lehet mondjuk az FTP log feldolgozása, de ott is ugyan ezt kell végigjátszani.

Egyébként érdekes kérdés, kíváncsi vagyok valaki előáll e pontosabb megoldással.

Update:
Mire leírtam eszembe jutott egy talán jobb lehetőség:
A felépítés ugyan ez lenne mint amit leírtam, annyival érdemes lehet kiegészíteni hogy tárolod az utolsó ellenőrzés idejét, és a fájlok ellenőrzésénél csak olyan fájlokat vizsgálsz amik legutolsó módosításának ideje ettől nagyobb. Ezzel kizárod a változatlan fájlok vizsgálatát.

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1534) sonar válasza DNReNTi (#1533) üzenetére


sonar
addikt

Nem FTP hanem egy sima share. És egy automatizmus mozgatja a file-okat (sajnos nem tudunk belenyúlni)
Ez az oda vissza checkelés nem túl szimpatikus, akkor egyszerűbb egy
delete * from table; dir *.* -> insert table; Ekkor max azt kellene megoldani, hogy amig ez fut addig ne legyen query. Tényleg lehet valami lock-ot csinálni?
De lehet, hogy odavissza checkelés lesz a vége. Megirom midkét féle képpen és meglátom mit mutat.

Felülirás nem számit, csak az a lényeg, hogy a helyén legyen.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1535) DNReNTi válasza sonar (#1534) üzenetére


DNReNTi
őstag

Jutottál valamire? Majd írd le mi lett a jó megoldás. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1536) sonar válasza DNReNTi (#1535) üzenetére


sonar
addikt

Maradt a favágó módszer

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1537) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok,

Lenne egy kis problémám:
exportálásnál az alábbi hibát dobja:
dbuser has insufficent privileges to SHOW CREATE PROCEDURE `xy_procedure`!
Operation failed with exitcode 2
Hogyan lehetne ez automatizáltam megoldani az összes adatbázis usernél?
többszázról beszélünk ezért kéne automatikusan.
Előre is köszi a választ.
üdv, lakisoft

(#1538) lakisoft válasza lakisoft (#1537) üzenetére


lakisoft
veterán

Úgy néz ki meg lesz a megoldás:
GRANT ALL ON userdb.* TO 'dbuser'@'localhost';

minden egyes új user létrehozásakor ez a script fog futni.

(#1539) biker


biker
nagyúr

Egy is "mindenhol keresés" témában érdeklődöm
Adott egy ügyfél, van 10 táblában összesen kb 200 oszlop, benne tartalom.
Szeretne egy "mindenben keres" verziót.

Ezt hogy lehet szépen és erőforrásigényesen megoldani?

Index és match-against oszlopszám limites, és egy 200 soros like-os lekérdezés sem épp szép

Azon gondolkozom, egy view-t létrehozni, amiben csak a tábla neve, oszlop neve, sor_ID, és szöveg oszlopok vannak, és ezen futtatok keresést, akkor a találat megadja, melyik tábla mely sorát kell visszaadni, és miben találta (oszlop)

ez járható út, vagy van jobb?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1540) martonx válasza biker (#1539) üzenetére


martonx
veterán

Egyrészt szépen felépített adatbázis lehet, ahol ugyanazon témához érdemi információ keresés történhet 10 táblában 200 oszlopban ;]

Másrészt én csinálnék egy jó nagy kereső scriptet (vagy inkább használnék valami kész kereső engine-t, mint pl. Lucene), ami X másodpercenként szépen végignyalná azt a 10 táblát, azoknak mind a 200 oszlopát. És egy külön eredmény táblába betolná az eredményeket. Így végül, amikor a tényleges keresés történik az gyors tud lenni, igaz a megjelenített adatok nem lesznek másodpercre pontosak.

Én kérek elnézést!

(#1541) biker válasza martonx (#1540) üzenetére


biker
nagyúr

a célirányos kereséssel nincs gond, és nagyon a szerkezettel sem, mivel félreérted, nem a lényegi infó van több tábla több oszlopában, hanem a kapcsolódó infók.

Adott az adatlap (sajnos ezen van a 130 oszlop amiből kb 100-ra keresni is kell) de van még 3 tábla, értékelésekkel, és kapcsolódó írásokkal amivel jó lenne kapcsolódva keresni.

Ezekből kb 15 szöveges mező (amiben fulltext search kell) és a maradék az olyan opciós kapcsolós oszlop lista, mint egy biztosítós vagy autókereskedős tábla (igen/nem, alap/extra/nincs és hasonlók)
és ugye az összes keresésnél olyat szeretne az ügyfél, hogy ha rákeres az "alma" szóra, akkor a szövegekben lévő alma szóra is keressen, meg a 100 hülye opciós listából is arra, ahol az alma ki van választva :)

ránézek erre a lucene-re, köszi

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1542) DS39


DS39
nagyúr

kicsit off kérdésem lesz, de örülnék ha tudnátok segíteni.

a WAMP server 2.2 helyett felraktam a 2.4-et (okai: phpmyadmin-ban ha ki akarom exportálni az adatbázist sql fájlba, akkor elfelejti beletenni az adatbázis kreálás kódrészt, vagy pl. a datetime-nak nem tudtam on update current_timestamp tulajdonságot beállítani, csak timestamp-nek, illetve nem engedett olyat hogy egy oszlop default értéke current_timestamp legyen és egy másiknak meg üres, de update-re felvigye a current_timestamp-et, 2.4-es wamp-nál ezek megtehetők) de a phpmyadmin felületén az ikonok teljesen összekeveredve látszanak, és ez engem zavar. először azt gondoltam hogy a telepítővel lehet vmi, de másik gépre is feltettem, ahol előtte nem volt wamp, és ott meg tökéletes. uninstalláltam már számtalanszor, de nem jött helyre. ha visszateszem a 2.2-t minden ikon a helyén van. hol tárolhatja ezeket ill. hol hivatkozik rá hogy még törlés is után is a korábbi beállítás él(het), és a 2.4-nél már más ikonok töltődnek be?

tudom kicsit hülyeség lehet hogy ezen akadtam fent, de megszoktam a felületet, és zavar hogy adatbázis ikon helyett eldobás van, szerkezetnél az importálás ikonja, és hasonlók :D

[ Szerkesztve ]

(#1543) martonx válasza DS39 (#1542) üzenetére


martonx
veterán

nyilván van a wamp-nak valahol a document and setting-en belül egy saját kis mappája, amiben a konfig file-jait tárolhatja

Én kérek elnézést!

(#1544) DS39 válasza martonx (#1543) üzenetére


DS39
nagyúr

oda nem pakol, végignéztem ezeket a helyeket, csak a saját telepítési mappájában.

most újracsináltam, és jó lett. :)
uninstall után otthagyott mappákat végignéztem, csak az adatbázis és projekt fájlokat hagytam meg, a többit kitöröltem, és ezután telepítettem. az adatbázis átmásolásnál (új verziós mysql mappába) is figyeltem hogy conf fájlokat ne írjak felül a régivel. nem tudom pontosan melyik okozta a gondot, mert múlt héten a 2. telepítésnél a komplett wamp mappát is töröltem, és úgy is kavarodás volt, bár az adatok visszamásolása előtt lehet nem néztem meg, csak másolás után, így vélhetőleg felülírtam vmit.

(#1545) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy csinálunk egy szimulátoros ligát, ennek van egy phpbb fórumja és egy a liga eseményeit kezelő "programja" (SLS), mind a kettőbe kéne regisztrálni a felhasználóknak, viszont szeretném valahogy megoldani, hogyha valaki regisztrál a fórumra akkor kerüljön be az SLS-be is.

De eddig nem jöttem rá, hogyan lehetne ezt megoldani, arra gondoltam, hogy nem e lehetne valahogy a phpbb regisztrációs táblájából szinkronizálni valahogy adatokat az SLS regisztrációs táblájába.

(#1546) Speeedfire válasza Kommy (#1545) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Rakj egy triggert a táblába, ami az adatokat az sls-be is beírja. Ha ugyan abban a db-ben vannak az adatok, akkor mennie kell. Ha másik db, akkor nincs ötletem. DBlink szerintem nincs mysql alatt.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1547) biker válasza Kommy (#1545) üzenetére


biker
nagyúr

é 2 hete ezen dolgoztam pont, csak itt a másik oldal tagait kellett phpbb-be tolni, és arra jutottam, nem lehet kikerülni a phpbb saját reg-jét, mert túl sok mindent kavar
- adat nem írható be az ő users táblájába, mert saját jelszó kódolási eljárását ki kell akkor venni az ucp-ből, ugyanis a jelszó mellé letárol egy saltot, majd a kódolt jelszót. ha nem ezt használod, akkor belépéskor nem fog passzolni a jelszó
- emailt szintén generál egy kódolt verziót is, hogy kívülről ha valaki átírja az emailt, nem passzol a tárolt hash-el, buktad.
- user form megnyitáskor generál egy időbélyeget és annak lejárata van, ha nem passzol, invalid a form.
- ha nem az ucp.php oldalról érkezel invalid a form. ha nem fogadod el a feltételeket MIELŐTT regisztrálsz, invalid a form

És aztán azt mondtam, dögölj meg ahol vagy, a "másik" oldal adatmódosítás részbe, ahol be van lépve a tag, kiraktam egy gombot, mögötte egy formmal, hogy regisztrálok a fórumba, azzal meghívva az ucp-t a phpbb-ben, ahol a név/email mezők readonlyvá vannak téve, így csak azzal lehet regelni, aki belépett a másik oldalon, és azonos lesz a neve a fórumban is. Így is el kell fogadni a feltételeket is előtte, de ez már működő megoldás, átadva az adatokat

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1548) fordfairlane válasza Kommy (#1545) üzenetére


fordfairlane
veterán

A phpBB-nek van API-ja, amin keresztül autentikálható a felhasználó:

[link]

Ez a tiszta megoldás, nem a phpBB tábláihoz való közvetlen hozzáférés.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#1549) Kommy válasza Speeedfire (#1546) üzenetére


Kommy
veterán

Köszi a trigger bejött most már csak egy jelszó emlékeztetőt kell kérni az SLS-ben és máris be tud lépni.

fordfairlane: há ebből a leírásból nem jöttem rá, hogy fognak a felhasználói adatai átkerülni a phpbb-ből az SLS-be.

[ Szerkesztve ]

(#1550) fordfairlane válasza Kommy (#1549) üzenetére


fordfairlane
veterán

fordfairlane: há ebből a leírásból nem jöttem rá, hogy fognak a felhasználói adatai átkerülni a phpbb-ből az SLS-be.

Én sem, ez a doksi elég szegényesnek tűnik, de biztos vannak példák máshol a weben. Egyelőre több időm nincs ezzel foglalkozni.

x gon' give it to ya

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  MySQL topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.