Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  MySQL topic

Hozzászólások

(#1801) biker


biker
nagyúr

Fincsi kérdésem lenne :) Tömeges dátummódosítás, elakadtam
Lenne 1200 dátum, időbélyegben (unixtime)
Ok, hogy lekérdezhetem "emberi formában" így:
SELECT DATE_FORMAT(FROM_UNIXTIME(`berlet_erv`), '%Y-%m-%d %H:%i:%s') AS 'date_formatted' FROM `fitness_users_berletek` WHERE 1
Pulsz mikor php-ben megjeleníte, akkor szép is, hiszen erre van a date

DE!
Kedves ügyfél kérése, hogy a különböző óra/perc-ben lejáró bérletek mindegyike adott nap 23:59:59-kor járjanak le :(
Tehát módosítsunk 1200 dátumot innen:
2016-04-19 12:32:41
2016-05-10 17:39:21
stb

erre:
2016-04-19 23:59:59
2016-05-10 23:59:59

Mit tehetek mezei sql eszközökkel? Nem szeretnék komplett feldolgozó scriptet írni rá, ha nem gond, hadd tanuljak már egy igen összetett sql paranccsal :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1802) Apollo17hu válasza biker (#1801) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Mysql-t nem használtam még, de Oracle-ben valahogy úgy csinálnám, hogy TRUNC() függvénnyel csonkolnám az időpontokat napra, hozzáadnék mindegyikhez 1 napot, majd mindegyikből kivonnék 1 másodpercet.

(#1803) biker válasza Apollo17hu (#1802) üzenetére


biker
nagyúr

Köszi a tippet :)

Nem szép, de legalább ocsmány, és működik :)
timestamp>>dátum:óra:perc>>levágás>>időlevonás>>unixtime :):):)

UPDATE fitness_users_berletek SET berlet_erv =
(UNIX_TIMESTAMP(DATE_ADD(DATE(DATE_FORMAT(FROM_UNIXTIME(`berlet_erv`), '%Y-%m-%d %H:%i:%s')), INTERVAL - 61 MINUTE)))

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1804) martonx válasza biker (#1801) üzenetére


martonx
veterán

Én a helyedben a dátum mezőt módosítanám mysql-ben, hogy feleslegesen ne is tárolj perc, másodpercet (ennek mellesleg az sql engine is örülni fog). És ha minden igaz, ezzel a huszárvágással meg is oldottad a problémát :D Mondjuk lehet, hogy mindegyik dátumhoz ekkor még hozzá kell adni egy napot, te ismered a használt összehasonlító logikáidat.

Én kérek elnézést!

(#1805) biker válasza martonx (#1804) üzenetére


biker
nagyúr

kompatibilitás miatt nem ok, át kéne írni hozzá a php nagy részét, ott mindenhol timestamp-el számolok, és a többi 50 rendszer használó is ebben mozog, és őket nem zavarja a pontos óra-perc-mp számolás.

így csak miatta lenne egy olyan alverzió, ahol minden timestamp > < = át kellene írni date_diff-ekkel operálásra, meg strotime-okra, ami inkább macerás, mint egyszer lefuttatni neki ezt.

Generál probléma, egy bérlet 30 napig érvényes, pl.

ha 1-én reggel 8-kor megveszi, és az 31-én reggel 8-ig érvényes, akkor van 30 napja.
ha 31-én 23 óráig érvényes, akkor 31 napja lett, nem? Na ezt van aki képtelen megérteni, mert nem tudja, hogy 30 nap az nem 31 nap. És azzal jön, hogy 31-én még évényesnek kellene lennie a bérletnek böööööö :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1806) martonx válasza biker (#1805) üzenetére


martonx
veterán

ok, csak ötleteltem, te ismered az egész ügy hátterét.

Én kérek elnézést!

(#1807) biker válasza martonx (#1806) üzenetére


biker
nagyúr

Van egy naptár, jquery, php datafeed az adatbázishoz
Functions első pár funkciója
Php2js time, js2php time, js2sql time, sql2js time :)

Nem csak én görcsölök rajta.

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1808) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv!

Ha MySQL-ben csinálok egy 1000 hosszú, alapértékében üres varchart, az ténylegesen lefoglalódik az adatbázisban? Vagy csak akkor, ha rakok is bele valamit, és olyan hosszban, amit belerakok?

Jelenleg van egy probléma, amire nem nagyon tudok más megoldást, csak a fentit:
Leegyszerűsítve: ha valamit módosítani akarok egy helyen, akkor annak a dátumát le akarom menteni. De mennyi ilyen mentés lehetséges? 3? 10? 50? Jójó, 50 nem valós; 10 fölé szerintem sose fog menni.
Gondoltam ;-vel elválasztva egymás után fűzögetem egy hosszú stringként.

pl: ééhhnnóópp;ééhhnnóópp;ééhhnnóópp

Szóval ha csak akkor foglalna ténylegesen tárhelyet, és csak annyi karaktert, amennyit belerakok, akkor ez elég jónak tűnik.

Vagy erre van jobb megoldás?

Make Love not war!

(#1809) martonx válasza SirRasor (#1808) üzenetére


martonx
veterán

Hi, a varchar pont abban különbözik a sima char-tól, hogy csak a ténylegesen szükséges helyet foglalja, azaz ha üres, akkor semmit nem foglal.

Másrészt a problémát, amit írtál nagyon nem így kellene megoldanod. Erre tipikusan csinálni szoktak a Tabla1-hez tartozó Tabla1Log táblát. És ebben szépen le lehet tárolni, hogy ki és mikor módosította az adott kulcsú sort. Akár csak teszel egy triggert a Tabla1-re, ami minden update-re elsül, és beteszi a log táblába a szükséges adatokat.

Én kérek elnézést!

(#1810) SirRasor válasza martonx (#1809) üzenetére


SirRasor
őstag

Helló ismét :)

Az első része jó hír.

A második részt nem fogtam fel. Majd holnap guglis segítséggel, kipihenten, munkaidőn belül :D
Azért kb. sejtem, de olyasmiket sose csináltam, amiket leírtál. Minden nap tanul valami újat az ember :)

Thx!

Make Love not war!

(#1811) Panhard


Panhard
tag

Sziasztok. Egy tábla utolsó elemeit akarom lekérdezni úgy, hogy az eredménynél a legrégebbi adat van a lista elején.
"SELECT * FROM tabla ORDER BY datum DESC, ido DESC LIMIT 100"
Így ki is veszi a 100 legutolsó bejegyzést dátum és idő alapján, de ekkor a listában a legfrissebb adat van legfelül. Hogy tudnám ezt megfordítani, hogy a 100 adatból a legrégebbi legyen legfelül?

(#1812) sonar válasza Panhard (#1811) üzenetére


sonar
addikt

mondjuk így
SELECT * FROM (
SELECT * FROM tabla ORDER BY datum DESC, ido DESC LIMIT 100
)sub
ORDER BY datum ASC

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1813) Panhard válasza sonar (#1812) üzenetére


Panhard
tag

Működik. Köszönöm.

(#1814) ALFA


ALFA
senior tag

Off-nak írom a biztonság kedvéért:

Jó egy hete vesződünk páran, de nem találunk olyan programot, ami egy olyan intelligens határidőnapló, amiben le lehet kérdezni, hogy adott személlyel mikor és milyen ügyben volt találkozó, vagy adott helyszínen mikor ki volt jelen, vagy kinek milyen feladatai voltak, stb.

Úgy túnik, a "jó öreg" outlook volt a legközelebb a megoldáshoz, de az is csak gyenge féllábas módon, tehát csak a határidőnaplóba, vagy a feladatokhoz lehet belinkelni a cimjegyzékből az érintetteket, visszafelé, a címjegyzékben szereplők felől nincsen kapcsolat. :O

Valóban még nem létezik erre program, :F vagy olyen hihetetlenül nehéz megcsinálni, :F hogy még senkinek se jött össze, vagy csak nem látunk a szemünktől :Y és van(nak) ilyen(ek), merthogy évszázadok óta triviális kérdés, hogy sokan csak arra emlékeznek, hogy adott helyszínen beszéltek valakivel, de nem tudják, mikor és kivel, vagy tudják, hogy volt egy csoporttalálkozó, de nem emlékeznek, kik voltak ott és mikor is volt pontosan, stb.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#1815) biker válasza ALFA (#1814) üzenetére


biker
nagyúr

semmi köze a mysql-hez, de amúgy bármelyik CRM rendszer tudja ezt :)
Mondjuk hogy kötődjön a mysql-hez, egy ingyenes sugarCRM fel, és hajrá

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1816) martonx válasza ALFA (#1814) üzenetére


martonx
veterán

A CRM-ek évtizedek óta velünk vannak, nem kell feltalálni újra a spanyolviaszt.

Én kérek elnézést!

(#1817) ALFA válasza biker (#1815) üzenetére


ALFA
senior tag

Kössz, akkor segítenél, hogy hol van és mi mindent kell tennem ahhoz, hogy működőképesen fusson a gépemen? Akkor hajrázok. :K :K :K

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#1818) biker válasza ALFA (#1817) üzenetére


biker
nagyúr

Letöltöd mondjuk a sugacrmer, elolvasod a telepítési instrukciókat. Felmásolod a tárhelyedre, hogy online legyen, bekonfigurálod, örülsz

Ez egy pár hetes meló, cégek akik neked ezt megteszik, szerintem pár száz ezrestől kezdenek leülni egy asztalhoz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1819) martonx válasza ALFA (#1817) üzenetére


martonx
veterán

Tessék

Én kérek elnézést!

(#1820) ALFA válasza biker (#1818) üzenetére


ALFA
senior tag

Nem véletlenül kérek pontos linket és leírást.
Ilyen nevű letöltést nem találtam, sugarCRM-re pedig azt írta, hogy nem free. Van egy community editon-ja, de fejlesztőknek és csak regisztráció után tölthető le.
Egy crm beüzemelése pedig nem egyszerű, sok minden kell hozzá, amiket "elfelejtenek" megemlíteni.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#1821) biker válasza ALFA (#1820) üzenetére


biker
nagyúr

Nem felejtik el, egy CRM rendszer annyit ér, mint vérpistikének az alaplap hex error code checker, vagy a szomszédjózsinak az OBD olvasó az autóhoz.
sz@rt se ér.

Amikor bekonfigurálod, felveszed a usereket, jogosultságokat kiosztod, folyamatokat tervezel, stb stb stb
akkor belemegy olyan 100 munkaóra, ez 6-8000Ft/órával lehet számolni.

Ha neked az fárasztó, hogy regisztrálj egy letöltésért, és elolvass 100 oldal doksit, akkor ez nem a te pályád, fizess meg valakit.
Nem gondolod, hogy most a kedvedért valaki nyit egy ingyenes crm konfigurálás tanfolyamot? Van ilyen a neten, googlizz.

Konkrét kérdésben fogunk tudni segíteni, mint mondjuk ha programozás akkor "hogyan alakítsak át egy szöveget tömbbé" de olyanban nem, hogy "hogyan írjak egy facebookhoz hasonló oldalt"

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1822) ALFA válasza biker (#1821) üzenetére


ALFA
senior tag

sugacrmer nem létezik.
Kétszer is rákérdeztem, állandóan mellébeszélsz és azt hiszed, te szartad a spanyol viaszt.
Nem úgy tűnik, hogy bármi közöd lenne a tisztességes emberi viselkedéshez.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#1823) biker válasza ALFA (#1822) üzenetére


biker
nagyúr

Ez a nem létező sugarCRM Community Edition letöltő oldala
Download Sugar Community Edition for Free
Ez meg a dokumentáció
Normálisabb NAS-okon előre telepítve elérhető INGYEN, felrakod egy webserverre, nasra, vagy saját gépen xampp-ra

Nem, nem én szartam a spanyol viaszt, de te vagy az, aki write only módban fórumozik, csak ír, kérdez, de nem hajlandó olvasni, tanulni, keresni

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1824) ALFA válasza biker (#1823) üzenetére


ALFA
senior tag

Oh, a fene egye meg, már megint elfelejtettem egy NAS-t venni, pedig a múltkor is felírta az asszony, amkor elküldött a boltba. Melyiket javaslod, a kéket vagy a pirosat?

A letöltési link egy regsztrációs kötelezettség, amennyit értek angolul, azt írja, hogy fejlesztőknek való.
Nagy valószínűséggel alfa vagy béta verziókat adnak, és tesztelésért cserébe lehet majd frissíten működő verzióra. Nagyon nem nekem való.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#1825) biker válasza ALFA (#1824) üzenetére


biker
nagyúr

ok, még egyszer utoljára megpróbálom, hátha megérted...

- MINDEN valamire való collaborációs rendszer alapeleme, hogy online legyen, ez a CRM-re is igaz. Tehát kell egy webserver. Ezt már korábban is leírtam, hogy tedd fel webserverre, vagy xampp/wampp-ra, vagy egy NAS-ra. Nem azt írtam kedves értetlenke, hogy csak nason fut. Érted? amúgy ne a felvágottas pultban keresd a nas-t, ha mész érte
- a DEV verzió annyit tesz, nem kiadásra szánt tökéletesnek gondolt verzió, hanem amiben lehet fejlesztés alatt álló funkció is, nincs hozzá terméktámogatás, csak fórumon. ha nem tetszik, van millió másik crm, persze pénzért mind.
- nem gondolom, hogy az én hibám, hogy nem értesz angolul.

kicsit szállj magadba

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1826) ALFA válasza biker (#1825) üzenetére


ALFA
senior tag

ok, még egyszer utoljára megpróbálom, hátha megérted...

4, azaz négy adat összekapcsolt kezelésére van szükségem, ami SQL-ben egy nap alatt megoldható.
A hozzád hasonló dilettánsok jönnek ilyenkor az "ágyúval verébre" szövegekkel, hogy szakértőnek tűnjenek, pedig csak a dilettantizmusukat bizonyítják. Az általad misztifikált CRM vállalati adatokra való, milliós nagyságrenddel és ezres nagyságrendű kapcsolattal, ennek megfelelően hatalmas adminisztrációs terhekkel.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#1827) biker válasza ALFA (#1826) üzenetére


biker
nagyúr

Van egy óriási különbség kettőnk közt:
-te nem értesz hozzá, kicsit sem, de szerinted 4 adat 1 napos munkával
-én meg már írtam is ilyen szoftvert olyan célközönségnek akinek a gyári nem volt jó, és tudom hogy nem 4 adat 1 nap alatt

De legalább azt ne felejtsd ki, hogy ha benne is van a szerinted 4adat az sqlben, az még pont semmire nem jó

Sok sikert, keresgélj tovább. De elsősorban próbáld megtalálni a megfelelő topikot hozzá

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1828) Panhard


Panhard
tag

Sziasztok!
Synology NAS-ra van nekem telepítve MariaDB adatbázis. Ha phpmyadminnal bejelentkezek rá, és az állapotváltozóknál módosítok egy értéket, akkor csak addig marad úgy, amíg a NAS-t újra nem indítom. Újraindítás után minden visszaáll alapertékekre. Ez mitől lehet? Hova mentheti el az értékeket? Lehet, hogy nincs írási joga a könyvtárhoz?

(#1829) ALFA válasza biker (#1827) üzenetére


ALFA
senior tag

Te írtad:
Van egy óriási különbség kettőnk közt:

Ez így igaz. Nekem nem okoz gondot egy mondat értelmezése, míg te csak az első pár szót vagy képes értelmezni.

Te csak annyit értettél meg, hogy "4 adat".

Én azt írtam:
4 adat összekapcsolása.

.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#1830) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!
Az alábbi kód miért nem listázza ki az összes várost?

SELECT city.Name, country.Name from world.city left join world.country on city.CountryCode = country.Code where city.ID = country.Capital;

Nem az lenne a LEFT JOIN értelme, hogy azokat a várásokat is megkapom, ahol a város nem főváros?

köszi

(#1831) Apollo17hu válasza Chesterfield (#1830) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ha törlöd a WHERE záradékot, akkor listázza mindet.

(#1832) Chesterfield válasza Apollo17hu (#1831) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Inkább elmondom, hogy mit szeretnék:
listázza az összes várost, és azoknál a városoknál, amik fővárosok, írja ki az országnevet is.

(#1833) Apollo17hu válasza Chesterfield (#1832) üzenetére


Apollo17hu
őstag

SELECT city.Name,
CASE WHEN city.ID = country.Capital THEN country.Name END
from world.city
left join world.country
on city.CountryCode = country.Code;

(#1834) Chesterfield válasza Apollo17hu (#1833) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Köszi, lenne még egy kérdésem :)

Hogy tudnám itt csak az évszámot kilistázni?

SELECT IndepYear, count(IndepYear) FROM world.country
group by IndepYear order by count(IndepYear) desc limit 1;

Mert most az évszámot, és a countot is megkapom.
:R

[ Szerkesztve ]

(#1835) Chesterfield válasza Chesterfield (#1834) üzenetére


Chesterfield
senior tag

visszavonom a kérdést, kicsit túlkomplikáltam a dolgot :)

(#1836) tzimash


tzimash
őstag

üdv,

van valami portable bigyó, amivel mysql-t lehetne gyakorolni?
Olyasmi, ami szimulál egy szervert és van lekérdező felület, ahol kiadom a parancsokat.
Melóban szeretnék készülni az adatbé ZH-ra :)

(#1837) sonar válasza tzimash (#1836) üzenetére


sonar
addikt

Mondjuk ezt próbáld meg: [link]
Vagy vmi portable xamp-ot keress
De ha nem ragaszkodsz a mysql-hez akkor sqlite, na az portable ;)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1838) martonx válasza tzimash (#1836) üzenetére


martonx
veterán

Pedig ezt már mennyi helyen ajánlgattam PH-n: sqlfiddle

Én kérek elnézést!

(#1839) ALFA válasza tzimash (#1836) üzenetére


ALFA
senior tag

portableapps com-rol xampp letöltés, telepités, gyönyör élvezés.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#1840) tzimash


tzimash
őstag

Köszi mindenkinek!

(#1841) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok.megvettem a GTA5-t steam-en megpróbáltam magyarítani,szépen települt is,de mikor aktiválnám,bejelentkezés előtt ezt a hibát írja:unable to connect to any of the specified mysql hosts
Valaki aki ért ehhez tudna segíteni rajtam? :R

(#1842) DNReNTi válasza fcbarca (#1841) üzenetére


DNReNTi
őstag

Gyanús, hogy ezzel kapcsolatban a GTA V topikban hamarabb fog segíteni valaki. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1843) fcbarca válasza DNReNTi (#1842) üzenetére


fcbarca
őstag

ott is írtam már,de nem kaptam választ :U

(#1844) MacCaine


MacCaine
őstag

Sziasztok!

Megoldható, hogy scriptből vagy esetleg konzolból futtassak nem interaktív módon parancsot a távoli mySQL szerveren?

(#1845) martonx válasza MacCaine (#1844) üzenetére


martonx
veterán

Biztosan. Egyébként mit jelent a "nem interaktív módon"? A távoli szerver Linux vagy Windows?

Én kérek elnézést!

(#1846) MacCaine válasza martonx (#1845) üzenetére


MacCaine
őstag

Linux.

Azt jelenti, hogy nem kell semmit gépelni, csak egy script, amiben minden benne van: usernév, jelszó, futtatandó parancs.

(#1847) martonx válasza MacCaine (#1846) üzenetére


martonx
veterán

Ez milyen?

Én kérek elnézést!

(#1848) sonar válasza MacCaine (#1846) üzenetére


sonar
addikt

Vagy megtanulsz python-ul aztán abból hivogatsz meg amit csak szeretnél. :)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1849) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!
Egy kis rendelésnyilvántartó programot kéne készítenem, tudnátok segíteni, hogy milyen táblákat készítsek hozzá?

Eddig két táblám van:
ügyfelek(üf_id, név, cím, telszám,stb)
árucikkek(árucikk id, egységár)

és akkor kéne hozzá gondolom valami kapcsolótábla szerűség, de ez nem tiszta, hogy hogy kéne megoldani.

Esetleg kéne egy olyan tábla, ami tartalmazza, hogy melyik megendelésszám melyik ügyfélhez tartozik:
megrendelések(megrendelés_id, ügyfél_id)?

és mégegy, ami a konkrét megrendelést tartalmazza(megrendelés_id, árucikk1, árucikk 2)?
és akkor minden rekordban végignullázom azokat, amiből nem rendeltek? Ez nem tűnik túl jó megoldásnak.

Vagy helyette egy olyan tábla, hogy:
megrendelés_id, árucikk_id, darabszám?

köszi

(#1850) Headless


Headless
őstag

Sziasztok egy olyan kérdésemvan, hogy mennyire megszokott az, hogy egy oszlopon belül további oszlopokat készítek meghatározott elválasztóval? az oka egymásra épülő <option>-ök

tegyük kel
valahogy így
oszlop 1 | oszlop2 |
Category | subcat;subsubcat;subsubcat,subcat;subsubcat,subcat |

az elválasztót gondosan választom meg. Kategóriák/al kategóriák/al-al kategóriák száma ismeretlen

vagy inkább legyen 3 táblázat
Category
Subcategory
Sub-Sub Category
mindegyik két oszlop + index
és tartalmazza a szülőelemét

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  MySQL topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.