Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) watador600


watador600
senior tag

Sziasztok!

Tervezem, hogy a Gaming 5-ös lapnak a venti csatijait megosztom 2 fele. A kérdésem a következő, nem-e lesz megterhelő ez a lapnak? Természetesen egyforma ventilátorokkal használnám. :R

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#1302) jim bcs válasza watador600 (#1301) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem!

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1303) watador600 válasza jim bcs (#1302) üzenetére


watador600
senior tag

Köszi! :R

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#1304) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
Gaming 5 lapnál mióta újraraktam a rendszert, azóta elindulásnál csak windows betöltésnél kapcsolja be az usb billentyűzetet, és nem tudom elérni a biost, csak ha 4-5 mp-ig nyomom a bekapcsoló gombot teljesen leállított állapotból.. Semmi nem lett állítva, úgyhogy nem értem a helyzetet. Valakinek van ötlete mi lehet a gond?

(#1305) laychi válasza Rison77 (#1304) üzenetére


laychi
veterán

Csinál cmos resetet.
Annak hogy új rendszert telepítettél semmi köze a bootoláskor érzékelt eszközökhöz.

(#1306) jim bcs válasza Rison77 (#1304) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha jól sejtem win10-re frissítettél? Melyik csatiban van a bill.? Csinálj egy képet róla ha nem tudod.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1307) Rison77 válasza jim bcs (#1306) üzenetére


Rison77
senior tag

Simán csak a win7-et raktam újra, még nem frissítettem. CMOS reset nem segített. A felső bizonyos "gamer" usb-n használom a billt. Illetve ebben a lapban van olyan funkció, hogy kikapcsolt állapotban is működőképesek az usb csatlakozók?

[ Szerkesztve ]

(#1308) jim bcs válasza Rison77 (#1307) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nálad hol van az a felső bizonyos "gamer" usb? A ps2 alatt? Milyen bill.-ed van?
Win10 alá nekem cserélni kellett a logitech-et mert ugyanaz volt a jelenség mint nálad, a win már túljutott a boot-on mire a bill. feleszmélt, valamint akkor fordult még elő ilyen amikor a bill. nemsokára elszállt. Érdemes lenne kipróbálni egy ps2/usb átalakítóval.
Igen van olyan funkció a biosban, hogy kikapcs után is marad fesz az usb-ken, ezt nem javaslom mert ha világítós a bill-ed az non-stop világítani fog.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1309) Rison77 válasza jim bcs (#1308) üzenetére


Rison77
senior tag

A legfelső piros portok 2 db usb és 1 ps2. Direkt ilyen "Gaming Device Port"-nak van titulálva. Egy Trust GXT 280-as billem van. Letudom kapcsolni a világítást az nem gond, csak azért lenne jó mert van néhány usb-s eszközöm amit szoktam használni folyamatosan.

(#1310) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok,

van egy kis problémám a Z97 Gaming 5 alaplappal. Az egyik nap figyeltem fel rá, hogy belassult a net, nem igazán értettem az okát, volt itt tegnap a UPC stb, aztán végül kiderült, hogy az alaplapon a Killer Network szórakozik.
A network settings-ben brandwitch controlt alkalmazott, miután ezt kivettem, újra rendesen működött a net. Tegnap a biztonságért az ott beállítható korlátozó értékeket át állítottam 1000 mb/50mb-re, így gondoltam ha valamilyen ok folytán újra bejön ez a kontroll dolog akkor sem lesz lesz gond. Erre ma is, mikor próbálnék egy fájlt letölteni, csak pár száz kb/s-el jön, miközben speedtest-en 500/30mbit a fel-le töltésem.
Megnéztem megint magától be volt pipálva ez a brandwitch control és még így 1000/50-es beállításnál is belassult a net.
Mit csináljak vele? Simán uninstalláljam ezt a progit? Működni fog a kábeles net úgyis?

(#1311) jim bcs válasza Anubris (#1310) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha nem apply-zod le akkor visszaáll. Vagy van egy másik megoldás, letörlöd a túróba, DE!!!! előtte leszeded a honlapról a sima drivert ami driver only néven van fent, ezután az eszközkezelőből feltelepíted és kalap.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1312) Anubris válasza jim bcs (#1311) üzenetére


Anubris
őstag

Le apply-oztam, de ugyanúgy minden bekapcsoláskor újrakezdi. Különösen furcsa, hogy már megvan vagy 9 hónapja és most kezdte ezt el.
Megpróbálom akkor a másik driverrel.

(#1313) jim bcs válasza Anubris (#1312) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem szeretem a felesleges ikonokat, én is csak magát a drivert tettem fel.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1314) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!
Nézegettem az MSI Z97 Gaming 3 lapot és észrevettem hogy csak 6 fázisú. Mennyire érezném meg hogy 2 fázissal kevesebb mint mondjuk az Asrock Z97X Killer, ami 8 fázisú? Egy 4690k menne bele, amit 4.4-4.6 között szeretnék járatni.

(#1315) laychi válasza WaterWawe (#1314) üzenetére


laychi
veterán

Nekem G43-am van,Mpower is volt nálam,8mV-tal alacsonyabb feszt tudtam kisajtolni a procimból azzal,szóval aaggodalomra semmi okod.Jelentéktelen a különbség egy több fázisos lappal szemben.

(#1316) WaterWawe válasza laychi (#1315) üzenetére


WaterWawe
őstag

Értem, köszönöm. Akkor szerintem ez lesz.

(#1317) Anubris válasza jim bcs (#1313) üzenetére


Anubris
őstag

Próbáltam un installálni a Killer Netwrok Managert, de sehol sem találom, néztem alkalmazáskezelő, ccleanerrel, program files-ban.
Illetve megnéztem ezt a driver online letöltött fájlt és nem tudom ezzel mit kell kezdeni, mert nincs benne .exe fájl.

(#1318) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok.

MSI Z97-G43-as alaplap mennyire lenne jó egy i5 4690K mellé? Komoly tuningot nem akarok. Látom, hogy jóval olcsóbb mint a többi Z97-es tuningos lap. Megéri? Jó választás? Nincs ismert problémája?
Mennyi tuningot bír?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1319) jim bcs válasza Anubris (#1317) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

eszközkezelő - hálózati kártya - driver frissítése - neten vagy a gépen, itt egyértelmű hogy a gépen, tehát betallózod a kitömörített állományt és szépen felteszi magának

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1320) Anubris válasza jim bcs (#1319) üzenetére


Anubris
őstag

Tehát akkor nem kell előtte leszednem az előzőt?

(#1321) jim bcs válasza Anubris (#1320) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Le kéne, de ha a Programok telepítése/törlése alatt nincs akkor jó kérdés, hogy hol van. Az óra mellett van K ikon?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1322) laychi válasza .LnB (#1318) üzenetére


laychi
veterán

Ha sli-t nem akarsz,illetve nem kell a soundblaster cinema,akkor tökéletes. 4,7ghz-en hajtom benne a procim.
Tuning amúgy proci függő inkább.
Pár hsz-szel korábban írtam pont,hogy az Mpowerben sem ment jobban.
Bár lehet bizonyos szinten korlát lenne vele.
De ott már nem elég se a lég-,se a vízhűtés.(főleg nem szintetikus tesztek alatt.

(#1323) Anubris válasza jim bcs (#1321) üzenetére


Anubris
őstag

Igen ott van K ikon, de a programok törlése/módosítása részen nincs.

(#1324) .LnB válasza laychi (#1322) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sli nem fog kelleni. Hangkártyám pedig jó ami most van. Szoval akkor nem lehet vele gondom.
Köszönöm a választ!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1325) bitmad


bitmad
aktív tag

Az normális hogy egy MSI Z97 Mpower alaplapban egy I7 4770 proci csak 3700 Mhz -en megy maximum?

[ Szerkesztve ]

(#1326) laychi válasza bitmad (#1325) üzenetére


laychi
veterán

Alapjáraton igen.,mert a turboboost 4mag(/+4szál) esetén ennyire emeli az órajelet.
Esetleg nézd meg a biosban,hogy enhanced turbo opciót ad e.Ha igen,akkor állítsd enabedre.
Egyébként minek egy ilyen lap egy non K proci alá?

(#1327) bitmad válasza laychi (#1326) üzenetére


bitmad
aktív tag

A legújabb biosban nem találtam külön enhanced turbo opciót, csak ha bekapcsolom a memóriánál az XMP időzítést, akkor kapcsolja be magától.
1
Ilyenkor már az aida is azt írja, hogy mind a 4mag 39-es szorzóval megy.
Bár stressztesztnél akkor sem megy 3700 fölé.

A proci ideiglenes, cserélni fogom K verziósra.

[ Szerkesztve ]

(#1328) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Egy i5 4590 procihoz keresek valami nagyon stabil és megbízható alaplapot és nem tudok dönteni az Asrock h97 pro4, giga h97-d3h, MSI H97 Gaming 3, Asus H97-Pro Gamer lapok között, hogy melyiket vegyem.
A "Milyen alaplapot vegyek" topikban többen az MSI H97 Gaming3-as lapot javasolták.

Kérdezném azokat akik ilyen lapot használnak, hogy mennyire jó és megbízható ez a lap, a felsorolt többi laphoz képest miben jobb az MSI?

Ui.
Mennyire felhasználóbarát ennek a lapnak a BIOS-a?

Előre is köszi a választ

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1329) laychi válasza bitmad (#1327) üzenetére


laychi
veterán

Igen,most néztem épp,hogy nincs egyik biosnál sem feltüntetve ez az opció.
A következőnek kellene szerepelnie a bios leírásban:
-- Enhanced EIST function when use non turbo boost CPU.

(#1328) sz.j
Szerintem az msi-nek a legjobb a biosa haswellnél(meg még az asus).
Szvsz egyik lapnál se nyúlsz mellé.Felszereltséget,funkciót nézd meg,hogy miket tud a lap és az alapján válassz a pénztárcádnak megfelelően.
VRM hűtés azért legyen rajta.(a kiszemelten/ajánlotton van)

[ Szerkesztve ]

(#1330) Popes válasza sz.j (#1328) üzenetére


Popes
őstag

Msi Z97 Gaming 3-ról csak pozitívan tudok nyilatkozni, gondolom a H97-et is jól megcsinálták. :)

Ha kézbe veszed az MSI-t, akkor is érzik hogy van benne anyag. :D

Azt tudom mondani hogy az MSI Haswell alá nagyon jól eltalálta a lapjait, Bios és felszereltség tekintetében is.
Csalódni nem fogsz benne.
Az Asus Pro Gamer-je se rossz választás, viszont Z97-be olvastam hogy kicsit háklis volt a memóriákra.(volt rá panasz hogy nem mindennel akar menni problémamentesen)

Deus ex machina

(#1331) p81er


p81er
csendes tag

Sziasztok!

A következő összeállításra melyik alaplapot ajánljátok és miért:

i5 4460 proci és Gigabyte GTX960 2GB DDR5 GV-N960WF2OC-2GD videokártya

Vagy

i5 4590 proci és Gigabyte GTX960 2GB DDR5 GV-N960WF2OC-2GD videokártya

Üdv.

Gigabyte H97M-D3H, i5 4690, Alpenföhn Brocken Eco, Gigabyte GTX960 4GB WF2, Corsair 2x4GB DDR3 1600MHz Vengeance LP, Super Flower FX 550W Bronze, LG 23MP47HQ-P

(#1332) jim bcs válasza p81er (#1331) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem kell minden topikba beírnod! Ha az msi topikba írsz akkor garantáltan msi lapot fognak ajánlani és semmi egyebet.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1333) ljs


ljs
tag

Sziasztok!
Tudom, hogy a következő kérdésnek nem itt a helye, de Ti normálisan szoktatok/tudtok sok mindenre válaszolni.
A probléma:
WD Black 1TB
Szinte új HDD: fél éves, de alig tudtam összesen 4 hetet használni.
(Többször kellett újratelepíteni az op.rendszert, alig bírta 1-2 hétig.)
Most elfogyott a türelmem és összeraktam a régi gépem - W7, IDE HDD - és ráraktam ezt a vinyót is.
Több próba tanulsága:
Alig indul a rendszer (a WD HDD nélkül problémamentesen és gyorsan indul a vas).
Majd CHKDSK fut és jelzi, hogy
a legelején (4-32-ig) és (majdnem) a végén (4312 körül) "A fájlrekordszegmens (egy szám van itt) olvashatatlan."
4608 fájlrekordból összesen 48 hibás.
Majd nagyon lassan és nehezen feláll a W7.
Utána az intéző látja a partíciókat, de bele nem tudok menni.

Már nagyon unom, hogy nincs egy megbízható rendszerem/HDD-m az új vashoz!
Rendbe lehet hozni valahogy a vinyót
vagy ezért már lehet/érdemes gariztatni?
Köszöni segítségeteket:
ljs

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1334) laychi válasza ljs (#1333) üzenetére


laychi
veterán

Átirányítani tudlak csak,de szerintem nem tudod javítani,csak zárolni a hibás szektorokat.
Segítséget kaphatsz itt:[link]

[ Szerkesztve ]

(#1335) ljs válasza laychi (#1334) üzenetére


ljs
tag

Szervusz!
Köszönöm az útmutatást. Megyek oda!
ljs

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1336) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Sziasztok,

azt esetleg megtudná mondani valaki, hogy a képen látható alaplap (MPower) JPWR4 jelzésű csatijába hol kapok 6 pines ATX tápkábelt?
A manual szerint mindegyik blokk ATX-es, de én ebből csak 4 vagy 8 pin kiosztást ismerek, a PCI-E az 6 pines, de nem hinném hogy az megfelelő lenne ide.

Akinek ilyen lapja van, az egyáltalán beköti ezt? Most anélkül használom de nem tudom mennyivel lenne jobb, ha azt is megtáplálnám. (lehet a PCI-E slotoknak ad plusz áramot... :F )

"JPWR1~4: ATX Power Connectors
These connectors allow you to connect an ATX power supply. To connect the ATX
power supply, align the power supply cable with the connector and firmly press the
cable into the connector. If done correctly, the clip on the power cable should be
hooked on the motherboard’s power connector."

(#1337) ljs válasza Tomdriver (#1336) üzenetére


ljs
tag

Szia!
Nekem egy kártyához fölösleges.
De nem tudom megmondani, hány kártyától javasolt a használata.
Üdv.: ljs

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1338) Tomdriver válasza ljs (#1337) üzenetére


Tomdriver
őstag

Szia,
köszi a választ. Szerintem is több kártyához, vagy inkább extrem OC-hez kell, talán LN2 alá.
Végül én se kötöttem be, lévén nem találtam hozzá csatit. A 8+4 pin felül azért nálam be van kötve, biztos ami biztos (de az meg a CPU-nak kell)

(#1339) Feri7619


Feri7619
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy az MSI H97 GAMING 3 alaplapon a proci feszültséget tudom esetleg csökkenteni manuálisan? Vagy abszolút kizár minden féle állítási lehetőség? Van valakinek tapasztalata vagy infója ezzel a lappal a kérdezett témában?
Valamint lenne egy másik kérdésem... Lehet hülyén hangzik ez a kérdés, de..... a nem K szériás procik turbó frekijét ez a lap ki tudja hozni? Adnak némi turbó frekit a prociban, de nem tudom hogy ez az alaplap automatikusan terheléskor /ha beálíltom/ előhozza-e a prociból...

[ Szerkesztve ]

(#1340) Feri7619


Feri7619
tag

Már tárgytalan a nemrég feltett kérdés.

(#1341) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!
A H97 Pro Gaming 3 lapon hány darab SATA3-as, illetve SATA2-es csatlakozó van?
Valamint milyen Típusú LAN van a lapon?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1342) Popes válasza sz.j (#1341) üzenetére


Popes
őstag

6db Sata3 és Killer E2200 van rajta, de itt a pontos infó LINK :)

Deus ex machina

(#1343) sz.j válasza Popes (#1342) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ezt a Killer E2200-t nem ismerem, ez milyen az Intelhez képest?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1344) Popes válasza sz.j (#1343) üzenetére


Popes
őstag

Én nem érzek különbséget, de elméletileg az Intel jobb.

Deus ex machina

(#1345) jim bcs válasza sz.j (#1343) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1346) sz.j válasza Popes (#1344) üzenetére


sz.j
nagyúr

És jim bcs

Srácok, köszönöm az infókat.
Bár tartottam (kicsit még mindig) az MSI-től két ok miatt valószínűleg ezt fogom választani, az egyik, hogy a h97 Gaming 3-on több sata csati van, a másik prózaibb, lényegesen olcsóbb az Asus H97 Pro Gamer-nél.. (Remélem, hogy ha mellette döntök, megbízható is lesz.)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1347) Popes válasza sz.j (#1346) üzenetére


Popes
őstag

Megbízhatósággal nincs baj, a biost is nagyon jól eltalálták a Haswell alá, ha kézbe veszed is érzik hogy van benne anyag. (Asust akartam én is de a sors úgy hozta hogy MSI lett, és nagyon nem bántam meg :) )
A Pro Gamer is jó választás lenne de szerintem nem fogsz csalódni az MSI-ben.

Deus ex machina

(#1348) jim bcs válasza sz.j (#1346) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az msi-től nem kell tartanod, a 3 legnagyobb között van. Sok gépet rakok össze évente, saját szubjektív vélemény alapján az MSI-nek a legjobb a biosa ha ez számít valamit. Nem kell külön szoftver a vezérlésekhez, a biosban 1x beállítod és no problem.
A H97 Gaming 3-on nagyon jó audio részleg van, olcsóbb mint az asus variáns és cserébe az élmény ugyanaz lesz + simán kivált egy dac-ot, ez nem elhanyagolható szempont. Az asus túlárazott és semmivel nem tud többet, a 3 év gari lényeg minden tekintetben, ezt mindhárom adja csak nem mindegy milyen áron.

Több éves gép összerakás és sok éves asus pártolás után a mostani sorrendem:
MSI-GIGABYTE-ASUS

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1349) sz.j válasza jim bcs (#1348) üzenetére


sz.j
nagyúr

"...Sok gépet rakok össze évente, saját szubjektív vélemény alapján az MSI-nek a legjobb a biosa ha ez számít valamit. Nem kell külön szoftver a vezérlésekhez, a biosban 1x beállítod és no problem...."

Ha már felhoztad, akkor megkérdezem ... :B
Mivel eddig még nem volt UEFI biosos gépem, ráadásul angolul sem tudok, mennyire könnyű vagy nehéz az előzőekben említett alaplap biosának beállítása?
(Hogy mit és mire ajánlott állítani azt majd akkor kérdezem meg ha meglesz a lap)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1350) jim bcs válasza sz.j (#1349) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Pofon egyszerű, minden kategóriákba van rendezve, lehetetlen eltévedni :) Ha valahol megakadsz majd írsz egy pv-ot.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.