Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) sz.j válasza jim bcs (#1350) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm az infót, remélem hogy nem lesz gond, de ha mégis, akkor élnék a felajánlott lehetőséggel.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1352) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, segítségre lenne szükségem!
Megvettem a H97 gamming 3 lapot, de máris problémám van vele ...
Az első indításnál megjelent az MSI logója-BIOS-a, de amikor telepíteni szerettem volna a win7-et akkor semmi sem történt csak a monitor szinte rögtön készenléti állapotra váltott, ebből adódóan sötét a monitor ...

Mit kellene csinálni ahhoz, hogy rendesen működjön a gép?

Előre is köszi a segítséget.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1353) sz.j válasza sz.j (#1352) üzenetére


sz.j
nagyúr

Megoldódott .., nem érintkezett a monitorcsatija. :W

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1354) jim bcs válasza sz.j (#1353) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Akkor ok. Egy kábel cserét mindenképpen javasolnék, nem egy nagy tétel.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1355) sz.j válasza jim bcs (#1354) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem a kábellel volt a baj hanem magával a HDMI csatival és aljzattal, mert a hátlapon lévő "szivacs" miatt nem érnek ki eléggé az ajzatok, ezért a monitor csatiját (csavarozás nélkül) nem lehet rendesen rádugni.
Ezt a szivacsszerűséget lelehet valahogy szedni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1356) jim bcs válasza sz.j (#1355) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az alaplapnál lévő hátlapi ház keretre gondolsz? Ha igen én azt be se szoktam rakni, csak a baj van vele, a régieknél a karmantyúk akadtak bele a csatlakozókba, az újaknál meg a szivacs tart ki.

Egyébként ha erősebben beledugod a kábelt akkor a szivacs hozzáigazodik, utána nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1357) laychi válasza sz.j (#1355) üzenetére


laychi
veterán

Lazítsd fel az alaplapi csavarokat,amennyire engedi a furat told hátra az alaplapot és egy csavart jól húzz meg,aztán utánahúzod a többit.
Illetve nézd meg,hogy a hátlapi kivágásoknál megfelelően illeszkedjenek a csatik. Az is lehet,hogy valahol kicsit feltámazkodik az egyik csatlakozó és elfeszíti a hátlapt az alaplaptól.

(#1358) sz.j válasza jim bcs (#1356) üzenetére


sz.j
nagyúr

és laychi

Srácok, köszönöm az infókat.
A lapot eredetileg is teljesen a hátlap felé nyomtam, már amennyire a felfogatócsavarok és a hátlapon lévő szivacsréteg engedte. Egyelőre marad minden így, majd a későbbiekben ha kell megpróbálok "finomítani" rajta.
Most inkább ismerkednék a lappal. Mindent feltelepítettem és elég korrektnek tűnik ez az új konfig (H97 gaming 3 + i5 4590 + 2×4GB memó), mindössze a BIOS "kínai" számomra ... :B Ráadásul ezzel kapcsolatos infókat eddig a neten sem találtam, mármint hogy mit mire érdemes/ajánlott állítani.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1359) sz.j


sz.j
nagyúr

H97 Gaming 3 lappal kapcsolatban lenne kérdésem.

Felraktam egy pár HSI progit, köztük a Fast Boot-ot is, de ha az ikonjára kattintok nem történik/nem nyílik meg semmi. Ez miért van? Hogy lehet bekapcsolni a gyors bottolási funkciót?
A másik kérdésem az lenne, hogy a BIOS-ban még a gyári beállítások vannak, bár jól működik a gép, de itt nem lenne ajánlatos valamit átállítani, mert a CPU-z elég alacsony értékeket mutat és a memók is 1:5-ben mennek? Ha igen, akkor mit és mire kellene állítani

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1360) jim bcs válasza sz.j (#1359) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem kell mindent felrakni!

-fastboot
-intel chipset
-killer network, de csakis a driver (driver only) a progi nem kell
-SuperCharger
-és esetleg realtek audio ha nem win10-et használsz, mivel a win10 ezt felteszi magától

Ha a biosban is be van kapcsolva a fastboot akkor az megy automatán, semmi teendő nincs vele. Az óra mellett lévő ikonon a GO2BIOS megnyomásával egyből a biosba ugrasz az asztalról, így nem kell restartolni megy nyomkodni a DEL/F2-t. A procinak lehet adni egy auto tuningot, a ramoknak meg egy x.m.p. profilt.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1361) sz.j válasza jim bcs (#1360) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nálam nincs a tálcán vagy a rejtett ikonok között (win7) a GO2BIOS

"killer network, de csakis a driver (driver only) a progi nem kell"
Azt hiszem, hogy a progi is fel lett téve, mert az Asztalon kint van a ikonja. Most akkor töröljem és rakjam fel újra? (A telepítő CD-n lévő összes progi telepítve lett...)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1362) jim bcs válasza sz.j (#1361) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha fel van téve a fastboot akkor kapcsold be a biosban is, utána látnod kell. A go2bios a fast boot ikonnal indítható, vagyis abban van. Ha a progit is feltetted a killer network-el akkor az 99%, hogy fogja a netet, vagy kiveszed a pipát a limit elől a progiban, vagy letörlöd és felteszed csak a drivert, maga a progi amúgy sem szükséges + egy ikonnal kevesebb lesz. Ha csak a drivert teszed fel előtte legyen letöltve.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1363) sz.j válasza jim bcs (#1362) üzenetére


sz.j
nagyúr

A biosban bekapcsoltam a fast boot-ot (enabled) és most már megjelent a tálcán is, vele együtt a go2bios is.

"Ha a progit is feltetted a killer network-el akkor az 99%, hogy fogja a netet, vagy kiveszed a pipát a limit elől a progiban, vagy letörlöd és felteszed csak a drivert"
Ezt a "limit" a Killer Network Manager progiban hol található, mert lehet, hogy nagyon bénázok de nem látom?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1364) jim bcs válasza sz.j (#1363) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

a network alatt --> az Enabled Bandwitch Control-tól vedd ki a pipát

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1365) sz.j válasza jim bcs (#1364) üzenetére


sz.j
nagyúr

Kivettem, de nálam nincs "Test Network Speed" funkció, íme, az nem baj?
Esetleg újraindítást kíván ez a változtatás?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1366) jim bcs válasza sz.j (#1365) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem baj nálam sem volt, tökéletes, nem igényel újraindítást.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1367) sz.j válasza jim bcs (#1366) üzenetére


sz.j
nagyúr

Úgy tűnik mintha gyorsabb lenne a net, de viszont ma reggel meglepődve tapasztaltam, hogy a frissítések keresésekor ezt a hibaüzenetet kaptam.
Bár a jelölőnégyzetet az Enabled Bandwitch Control-nál újra bejelöltem a hiba nem szűnt meg, ennek ellenére nem lehet, hogy ezt a hibát valahogy a killer network buherálása okozza, mert eddig tökéletesem működött a WU?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1368) sz.j válasza sz.j (#1367) üzenetére


sz.j
nagyúr

Megoldódott ..., a Malwarebytes Anti-Malware okozta a hibát ... :W

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1369) jim bcs válasza sz.j (#1367) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem a killer network és az MBAM okozta, az jól van úgy ahogy ki volt véve a pipa. Ez a win7 hülyesége, néha előfordul, ilyenkor rákeresel megint a frissítésekre és le fogja szedni.

A win10 nem érdekel? :D

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1370) sz.j válasza jim bcs (#1369) üzenetére


sz.j
nagyúr

Lehet, hogy igazad van és nem az MBAM okozta a hibát hanem a win7, de még nem kapcsoltam ki az MBAM-ot addig órákon át dobálta a hibaüzit. Amikor kikapcsoltam rögtön jó lett és azóta is jó.

Win10-re frissítés?
Nem, nem, ezen a gépen maradok a win 7 mellett, a notimon viszont a vin10 van (persze lehet, hogy később megbánom, hogy frissítettem...)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1371) sz.j


sz.j
nagyúr

Hátha valakit érdekel ...

Meglepődve olvastam, hogy megfelelő K-s proci használatával a H97 Gaming 3 alaplapot is lehet tuningra használni. [link]

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1372) jim bcs válasza sz.j (#1371) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Lehet, mert ha megnézed a Z-s változatát akkor a vrm bordán kívül kopp ugyanaz, még a vrm is egyezik.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1373) sz.j


sz.j
nagyúr

A segítségeteket szeretném kérni, mert valami nem jól vagy rosszul van beállítva a gépemen és lassú ...
A jelenlegi H97 Gaming 3 + i5 4590 + Corsair LP 2×4GB (CL9)-os konfigom sokkal lassabban (hosszabb idő alatt) végzi el az egyes műveleteket (pl. vírusirtó lefutása, illesztőprogramok betöltése, biztonsági mentés, stb) mint a régi Gigabytes P35-DS4 lap + E8400 proci + 4GB memós konfigom
Ezt látszik alátámasztani az is, hogy egy alkalommal a gépindításkor, amikor az asztal megjelent, felugrott egy ablak amin valami olyan szöveg volt, hogy az "eszközt lehetne gyorsítani". Ezt hol lehet és hogyan megcsinálni?

Szerintetek mit állítottam be rosszul (vagy mit nem állítottam be)? Hogy lehetne ezt a hibát/lassúságot megszüntetni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1374) pistabyte


pistabyte
tag

Sziasztok.
Két MSI alaplap között vacilálok.
Egy Z97 Gaming 3 és egy Z97 Gaming 45 között.

Mi közöttük a különbség?

És ami a legfontosabb tudja ez a két alaplap a 4db memóriámat futtatni egyszerre? Emiatt váltanék egy Asrock H97 Performance Fatal1ty alaplapról,mert abban csak 2 slot megy,és még dual channelben se mennek a ramok,csak single channelben.

Itt a memória :
[link]

Néztem az alaplapok oldalát meg is találtam ezt a memória típust,de csak 1333mhz-ben.
Csak nem igazán értem,mert pl a 4gigásnál mind a 4dimm be van pipálva,de már a 8gigásnál már csak az 1 és 2 dimm van bepipálva.

[link]

(#1375) laychi válasza sz.j (#1373) üzenetére


laychi
veterán

Indíts egy tesztet,nézd meg milyen órajelen megy a proci.
Lehet valamilyen bios vagy windows beállítás lekorlátozza nem?
Nézd meg a windows energiatakarékossági beállításokat. Ha ott minden rendben,akkor csinálj egy bios resetet.(belépsz a biosba "F6"-ot nyomsz,és "Yes"-t,majd újraindítassz,ellenőrzésképpen megnézed,hogy jó e lett,ha igen utána beállítod igényeidnek megfelelően,ram,stb,stb.)

(#1376) ljs


ljs
tag

Szervusztok!
Z97 MPOWER MAX AC mb.:
Itt azt látom, hogy SM951 - MZHPV128HDGM AHCI M.2 SSD támogatott.
Itt meg azt olvasom, hogy NVMe M.2 SSD támogatás is van:
"A legújabb BIOS, MSI X99 / Z97 / H97 alaplapok támogatják NVMe eszközök elsődleges alatti tárolás Windows7 64bit és 64bit Windows8.1, és teljes mértékben támogatja a NVMe indítást."
De az MSI honlapján a HDD listán nincs ilyen támogatás.
Például SM951 - MZVPV128HDGM NVMe M.2 SSD-t nem látok.

Meg merjem venni ezt a típusú NVMe SSD-t? Felismeri az alaplap?
W10-et lehet telepíteni rá? És bootol is innen?

A segítséget köszöni: ljs

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1377) jim bcs válasza pistabyte (#1374) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#1374) pistabyte
A Gaming 3 jobb, azt vedd és mehet az XMS 1600mhz-en.

(#1376) ljs
Otthoni használatra nem látom értelmét, a normál sata3-as ssd tökéletesen megfelel a célra. Ettől függetlenül ha ez az igény akkor veheted, boot-olni tudsz róla.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1378) pistabyte


pistabyte
tag

Végül úgy néz ki hogy az MSI Z97-G43 mellett döntöttem. Remélem ezzel már nem lesz probléma,minden esetre kötöttem rá cseregaranciát a pcx-nél. Szerintem nem érdemes most plusz 10-15 ezret ráfizetnem a killer lan meg az audio boost hangkártyáért. Wifi-t használok meg fülest.

(#1379) sz.j válasza laychi (#1375) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ma végre volt időm foglalkozni a témával és az AIDA-val lefuttattam sok tesztet amik, a windows beállításokkal együtt, itt láthatóak (terhelve 3500MHZ-en megy a proci)
A BIOS-ban minden a gyári beállításokon van, a többségük "Auto"-n. Én nem vettem észre hibás beállítást, de hogy őszinte legyek annyira nem ismerem ki magam az UEFI bioson, ezért lehet, hogy nem vettem észre valamit.

Viszont a régi gépem után az egy kicsit furcsa számomra, hogy a memóriák itt nem 1:1-ben mennek hanem 1:6 osztásban. Ez így szerinted jó?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1380) laychi válasza sz.j (#1379) üzenetére


laychi
veterán

SSD-d a Sata1-2 --> 1-be(alsó) van bedugva?

Nem lehet,hogy USB 3.0-ás pendrive van beledugva USB 2.0-ás csatlakozóba és azt jelzi?
Annál nálam is ki szokta írni a lap,hogy" ez az eszköz nagyobb sebességre is képes...."

Feltételezem a windowst újraraktad vásárlás után és feltelepítetted a legfrissebb drivereket.
SSD-nél jobb a windows saját meghajtó fájlja.

(#1381) sz.j válasza laychi (#1380) üzenetére


sz.j
nagyúr

Természetesen az új gépnél újraraktam a win7-t és telepítés előtt az SSD-ről minden törölve lett.
Nem tudom, hogy jól csináltam e, de a laphoz kapott CD-ről mindent (drivereket) feltelepítettem és jelenleg is azok a driverek vannak fenn. Azaz eddig még nem frissítettem semmit ...

Az SSD-m Kingston V+200 120GB (SATA 6Gbps) és az alaplap alsó (1-es) sata csatijába van dugva. Nem hiszem, hogy az SSD-vel gond lenne, mert elég jó eredményeket produkál, sőt az ssdok program tesztje azt erősíti, hogy a win7 jól lett telepítve.
Az SSD-hez nem telepítettem meghajtót, gondolom a win ezt megtette ...

Mivel gépindításkor írta ki azt, hogy "az eszköz nagyobb sebességre képes" szinte biztos, hogy nem volt bedugva prendrive, mert azt a használat után általában rögtön kiveszem (remélem, hogy jól emlékszem :B ).

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1382) sz.j válasza sz.j (#1373) üzenetére


sz.j
nagyúr

Úgy látszik meg van a problémám okozója ...

Az AVG vírusirtónál be volt kapcsolva a "Cserélhető eszközök vizsgálata" és ez nem engedte normális sebességgel letölteni az illesztőprogramokat, illetve ez lassította a biztonsági mentést is (külső tároló) :W
Most jónak tűnik a gép

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1383) laychi válasza sz.j (#1382) üzenetére


laychi
veterán

Ezek szerint csak be volt dugva az a pendrive :P :D

Lényeg,hogy megoldódott. :)

(#1384) sz.j válasza laychi (#1383) üzenetére


sz.j
nagyúr

Igen .., a felállt rendszernél az első pendrive csatlakoztatásra utaltam amikor ezt írtam (ekkor töltötte le és telepítette lassan az illesztőprogit).

"... konfigom sokkal lassabban (hosszabb idő alatt) végzi el az egyes műveleteket (pl. vírusirtó lefutása, illesztőprogramok betöltése, biztonsági mentés, stb) mint a ..."

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1385) pistabyte


pistabyte
tag

Megjött az új alaplapom (MSI Z97-G43)
Nagyon megvagyok vele elégedve ! :)
Pöccre indult minden első bekapcsoláskor,mind a 4 ramot kezeli DC-ben. Amire még figyelmes lettem,hogy nagyon halkan pörög a cpu venti is,és furcsa módon 40-45 foknál nem megy feljebb a proci hőmérséklete se játékok alatt (Witcher 3,BF 4).

Az Asrock h97 performance fatal1ty-ben melegebb volt kb 10 fokkal terhelés alatt a cpu. Ezek szerint a feszültséget is hülyén kezelhette Auto-n.

Most újra rakom a win 10-et,de már most is látszik a sebességbeli eltérés,Aida-ban a memória olvasás és írás is 12500-ról 25000 felett van :)

Egy dologra lennék kíváncsi. A bios-ban van egy OC Genie gomb. Gondolom felhúzná a procit meg a memóriát. De vajon egy Core i5 4440-es procival is tudna mit kezdeni? Nem mertem bekapcsolni :D
Mi történne ha bekapcsolnám? Túlfeszültséget adni a procinak és a memóriának? Nem égne le tőle a gép?
Csak az XMP-t kapcsoltam be,az megy is szépen,de van még valami Memory Try it funkció is,az is elvileg húzná a memóriát,de azt se mertem még kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#1386) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok megint kellene egy kis segítség.

Napjában egyszer-kétszer feljön egy-egy figyelmeztető ablak, hogy még nem aktíváltam/kapcsoltam be az illető programot.
Kérdésem az lenne, hogy az alábbi programok mik és egyáltalán szükség van rájuk vagy törölhetők?
- Intel Management and Security Status
- Intel Management Engine Components
- Intel Smart Business Advantage
- Intel Smart Connect Technology (×64)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1387) laychi válasza pistabyte (#1385) üzenetére


laychi
veterán

Valószínűleg nem fog vele semmit csinálni,esetleg a legnagyobb elérhető órajelet beállítja és csókolom.
Feszültséget 1,2V-ra fixálja ez a beállítás. K-s procinál 4GHz-et állít be,de nálad nem tudom,azt majd te mondod meg hamarosan(ha csinál vele valamit)

(#1386) sz.jMit nem aktiváltál? A windowst? vagy mit?

[ Szerkesztve ]

(#1388) sz.j válasza laychi (#1387) üzenetére


sz.j
nagyúr

Még a Windowst sem aktiváltam, de nem a win aktiválásra figyelmeztető ablakáról van szó, hanem az előző hsz-ban lévő felsorolásából az első kettőről.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1389) pistabyte válasza laychi (#1387) üzenetére


pistabyte
tag

Kipróbáltam,tényleg nem történt semmi se. Ehhez már kellene a K-s proci. Bár a memory try it funkció lehet működne de kétlem,hogy az 1600-as corsair xms 3 ramom menne 2133-ban,mert ott az a legkisebb amit be lehetne állítani. Inkább nem kisérletezek vele,úgyse hozna sokat a konyhára.

(#1390) laychi válasza pistabyte (#1389) üzenetére


laychi
veterán

Az én 1600-as teamgroup zeus-aim mennek 2400Mhz-et is(igaz csak 2133-on hajtom),2666Mhz-en is elindul,de ott már nem stabil.
Amég nem próbálod ki,addig nem tudod meg,hogy megy e.

(#1388) sz.j

Nálam nincsenek ilyenek,vagy csak nem találkoztam velük a z97 g43-nál (de az ezt megelőző z87 g43-nál és a z97 mpowernél sem)

[ Szerkesztve ]

(#1391) sz.j válasza laychi (#1390) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az MSI Driver CD-jéről jött le, mert (lehet, hogy csacska fejjel) az összes driver telepítését kijelölve telepítettem a drivereket ...., azóta kettőt vagy hármat töröltem.

Szerinted a linkelt képen lévő kijelöletlenek közül (mert ezek lettek telepítve) mit lehet törölni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1392) jim bcs válasza sz.j (#1391) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

google drive
google toolbar - ezt nagyon gyorsan ha fent van
norton
msi wallpaper

Csak a lényeg legyen felrakva!

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1393) sz.j válasza jim bcs (#1392) üzenetére


sz.j
nagyúr

A Google Drive és a Norton nincs telepítve, tehát ezekkel nincs gond, az MSI vallpaper-t pedig törölni fogom.
De mi legyen a képen is látható Intel AMT Driver, Intel SBA, Imtel Smart Connect Technology, Super Charger progikkal? Ezek is törölhetők, vagy esetleg valamelyikre szükség van?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1394) pistabyte válasza laychi (#1390) üzenetére


pistabyte
tag

Ez nagyon szép teljesítmény azoktól a ramoktól :) Méltó a nevére :)

De valóban megéri ? pl a játékok gyorsabbak lesznek? Hisz eleve a proci csak 1600-ig támogatja a memóriákat. Meg nem tudom hogy a feszültséget is emeli e vele arányosan. A benchmarkok nem érdekelnek kizárólag ha tuningolnék akkor 3 szempontot nézek. A biztonság és tartósság megőrzése,valamint valódi haszna legyen,ne csak szintetikus tesztekben mutatkozzon meg a tuning ereje.

(#1395) jim bcs válasza sz.j (#1393) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Intel AMT Driver - nem kell
Intel SBA - nem kell
Intel Smart Connect Technology - nem kell
Super Charger - az kell, gyorsabban töltesz pl. telefont, én szeretem

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1396) sz.j válasza jim bcs (#1395) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm a segítséget, akkor törlöm a nemkívánatosakat :K

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1397) jim bcs válasza sz.j (#1396) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ámen, tényleg csak a legszükségesebbek kellenek, a többi az nekünk szemét :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1398) laychi válasza sz.j (#1391) üzenetére


laychi
veterán

Én max. az usb3.0 vezérlőt hagynám meg,többi kuka.

jim bcs Ha jól emlékszem,akkor a super charger csak iphone-hoz van.

pistabyte Ha jól emlékszem még anno HSM fórumtárs tesztelgette ezeket haswell topicban és arra jutott,hogy a minimum és az átlag fps jobb lett a ramot húzva.

[ Szerkesztve ]

(#1399) pistabyte


pistabyte
tag

Értem,köszönöm :)

Tudnátok még abban segíteni,hogy egy viszonylag olcsó,de jó alaplapot tudnátok ajánlani egy Pentium G3258-hoz? Faternak raknék össze egy gépet,ami inkább csak netezésre lenne,filmnézésre,esetleg melóra. De ez a proci érné meg a legjobban,de a tuning miatt kellene hozzá egy elfogadható árú alaplap kb 20 körül ha van.

(#1400) jim bcs válasza laychi (#1398) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#1398) laychi
Az elektromos cigimet és a 2 windows phone-t is fele annyi idő alatt feltölti mint a hálózati adapter, teszteltem super charger nélkül és vele.

(#1399) pistabyte
MSI H81M ECO
MSI H81I
MSI B85M-G43

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.