Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) ljs


ljs
tag

Szervusztok!
Olvastam, hogy az Mpower esetében a 4. PCI-E foglalatba lehet tenni 4x sebességű kártyát.
(Cserébe búcsút kell inteni az 1x sebességű foglalatoknak.)
Mpower Max AC esetében meg lehet csinálni, hogy 1 videokártya mellé beteszek egy 4x (nem video)kártyát?
Akkor megmarad 16x-nak a videokártya és megy 4x sebességgel a (nem video)kártyát?
Vagy akkor csökkenti 8x-ra a videokártya sávszéljét?
Válaszaitok köszöni:
ljs

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1202) MrM94 válasza ljs (#1201) üzenetére


MrM94
őstag

megmarad. az x16

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#1203) #Morcosmedve válasza ljs (#1201) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Látom, hogy közben válaszolgattak, rendes itt mindenki! :)

© asszongya'hogy

(#1204) ljs válasza #Morcosmedve (#1203) üzenetére


ljs
tag

Én is azt tapasztalom! :-)

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1205) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#1203) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mint mindig :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1206) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#1205) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

És szerény is :DDD

© asszongya'hogy

(#1207) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#1206) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az a fo erenyunk :D ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1208) MrM94 válasza #Morcosmedve (#1203) üzenetére


MrM94
őstag

Csak a sas meleg,de azt nem kell figyelembe venni.Attól még a HW dolgokat tudja :D

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#1209) #Morcosmedve válasza MrM94 (#1208) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Juuuuuuj...de gecen született Eme ember :DDD

© asszongya'hogy

(#1210) ljs


ljs
tag

Nem szólok bele a családi kommunikációba.
Csak megjegyzem, hogy a 6 évvel idősebb bátyám és a kamaszkori énem jutott eszembe:
mindig megpróbáltam megverni, de sosem sikerült. (Ő pedig mindig vigyázott, hogy ne sérüljek meg.)
Persze már akkor is elismertem szakmai tudását!
Eltelt 25 év és hónapok telnek el, hogy ütközni kellene vele (természetesen akkor is csak szóban).
Még negyed század és Ti is bírni fogjátok egymást. :-)
Persze addigra már neurális kapcsolat segítségével csillió biten zajlik a kommunikáció. :-)

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1211) ljs válasza ljs (#1210) üzenetére


ljs
tag

Ígérem az utolsó magánjellegű történet:
Még a 286-os időszakban történt.
Bátyám megmutatta, hogyan kell bekapcsolni/újraindítani a gépet és hogyan lehet futtatni progit.
Azt mondta, többet nem kell tudnom.
De panaszkodott, hogy alig van néhány mega (!) szabad helye.
A nyári szünet jött és én elhatároztam, hogy jót teszek a tesómmal: az 250 kilonál (!) nagyobb méretű dolgokat töröltem a vinyóról. Egyből lett hely! Persze újraindítás után nem állt fel a rendszer.
Délután bátyám (195 magas, 110 kg izom) haza, én bevallottam hőstettem és készültem a halálra.
Ráment egy délutánja, de működött a rendszer.
Utána 3 napon keresztül magyarázta, mit miért és hogyan kell csinálni.
Azóta nem futamodok meg a gép HW és SW problémái elől.
És ma már többet tudok ezekről, mint a bátyám.
Persze mára megtanultam segítséget kérni. Pl. ebben a fórumban. :-)
Mese vége, szép álmokat és békességet gyerekek! :-)

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1212) #Morcosmedve válasza ljs (#1211) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nagyon szimpatikus! :D Jó ilyen tagokat látni a ph!-n! :)

Manapság már sokkal egyszerűbbnek tűnik egy alap tuningot megcsinálni, általában olyan 4,2-4,4 GHz-ig, pl ha a procit vesszük, attol függöen milyet fogsz ki. Persze igy se lehet ész nélkül, de azért vállalhatóbb. Nyilván a nagyon extra és részletes (finom)beállításokhoz idő, türelem és szakértelem kell. Meg azért itt páran nem egy konfigot csináltunk, HW/SW szinten (+OC), azért az se mindegy, mindenféle egozás nélkül!

Régebben az se volt mind1, hogy a memóriát hogy játszod össze a DIMM Slotokban, mert nem ment. Én is néha megküzdök, mert van egy DDR2-es tesztgépem, hogy menjen, mert annyira háklis. ÉS, akkor még OC, hasonló sehol nincsen.

:)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#1213) MrM94 válasza ljs (#1211) üzenetére


MrM94
őstag

Ismerősek az ilyen sztorik nekemis,még nagyon fiatal koromból.. :D
Csak nekem vinni kellett a szervízbe hogy csinálják meg..S mikor megláttam a számlát elhatároztam,hogy magamnak csinálgatom meg majd a gépemet..S beszippantott ez a sok marhaság :D
Viszont tiszteletre méltó az ilyen ember aki értelmesen bejön fórumba s kérdez :R

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#1214) #Morcosmedve válasza MrM94 (#1213) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez így van, mikor lett gépem, én akkor beletanultam, úgymond, aztán vágtam egy nagyot az XFX nForce 790i Ultra SLI-vel, az akor is 75k-volt, amikor más lap 50k max, de azon mindent meg lehetett tanulni, ráérezni. :) (Plusz, akkor jöttek a Q-s CPU-k, DDR3, jó volt.)

Most ezért is váltok, mert már a mostani gépekből rengeteg kifutott nálam, ismerősőknek, tuning, beállítás stb. terén és kell egy kis új izgalom. :DDD

Egyetértek, hogy az a normális, ha valaki bejön, még, ha nem is pörög a topik, azért figyelgetjük és megkérdezi mi és hogy, arról nem beszélve, hogy senki se úgy születik, hogy tudja, pláne nicns alálapátolva egy csúcs-vagy a közeli konfig. :) :R

(aztán sok az oFF :U)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#1215) fojtviki válasza #Morcosmedve (#1214) üzenetére


fojtviki
senior tag

No engem is a parom kuldott ide:) Megunta mar mindig magyarazni a dolgokat / kisse nehez eset vagyok :DD / es kozolte, hogy jarjak ide. Itt ragadtam, megszerettem a pc-s dolgokat. Csevegni is lehet es szinte mindig van megoldas a problemamra:)

(#1216) ljs


ljs
tag

Le vagyok taglózva.
Írtam a be quiet!-nek és megkérdeztem, hogy az Mpower Max AC vízhűtő csonkjaitól elfér-e a Dark Rock Top Flow.
A manager 15 percen belül válaszolt, hogy szerinte nem. :O
Már csak abban bízok, hogy elforgatva a hűtőt valahogy odafér. (Várom a válaszát.)
Ha nem, akkor szegényebb leszek egy álommal, mert nem lesz Max AC + Dark Rock TF párosom. :O

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1217) MrM94 válasza fojtviki (#1215) üzenetére


MrM94
őstag

Ritka itt PH-n noket latni :D
De osztom a velemenyedet

@ ljs Orulj,hogy legalabb valaszoltak.. :D

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#1218) ljs válasza fojtviki (#1215) üzenetére


ljs
tag

Nővérem egészségügyben dolgozik. Számtech-hez nem értett. Sógorom igazi számtech-buhera fickó volt a kezdetektől. Több, mint 3 évtizede házasok. Mára eljutottak odáig, hogy (gyakran) együtt mennek a számtech boltos-guruhoz és nővérem is képben van. (Saját laptopja HW problémáit már Ő kezeli.) Sógorom viszont még most sem jár az érsebészeti műtétekhez segíteni. (Hála Istennek!) :-)

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1219) ljs válasza MrM94 (#1217) üzenetére


ljs
tag

Igazad van: a biztos rossz is jobb a bizonytalannál.
Meg legalább eldönthetem: másik hűtő vagy másik típusú alaplap.
(De én akkor is mindkettőt szeretném !!!)

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1220) Assdak


Assdak
őstag

Az mennyire normális, hogy Gaming3 lap, win10 install után simán UEFI módban nem tud bebootolni, csak LEGACY+UEFI módban, illetve, ha a Fast boot be van kapcsolva, akkor nem talál rendszer partíciót?

(#1221) Assdak válasza Assdak (#1220) üzenetére


Assdak
őstag

nvm, fos w10 valamiért mbr -nek partícionálta az ssd-t... GPT konvert után jó.

(#1222) #Morcosmedve válasza Assdak (#1221) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

De kedves egy oprendszer xD

© asszongya'hogy

(#1223) ljs


ljs
tag

Bár ez alaplapos topic, de két gyors kérdést talán elnéztek.
külföldről jött, garancia nélküli (beszerelem, arra vállal garanciát), bontott dobozos, de állítólag 0 km-es, idegen által kínált 4790K-val érdemes foglalkozni? Ha igen, mennyiért?
Kérdéseim oka:
Kétes dolgokban nem szeretek kísérletezni.
(Bár azt is tudom, hogy "a processzorok nem szoktak meghalni".)
Üdv.:
ljs

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1224) MrM94 válasza ljs (#1223) üzenetére


MrM94
őstag

Legeslegeslegroszabb esetben degradálva van a proci,de ez nagyon ritka,csak a szénnéhúzott példányokra érvényes.
Ha megbízható az eladó szerintem vállalható,bár gari jól jön eladáskor.

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#1225) #Morcosmedve válasza ljs (#1223) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Írtam a Haswell topicba is...szerintem ne kockáztasd meg, bármi lehetett vele és még itthon is macera lenne, meg mi az, hogy nincs rá garancia? Valami sunyiság van ott...

© asszongya'hogy

(#1226) ljs válasza #Morcosmedve (#1225) üzenetére


ljs
tag

Valaki külföldről szokott hozni cuccokat az eladónak, amit Ő továbbad.
A másik topicban megköszöntem a válaszokat és leírtam, hogy ami csábított, az a -25% :Y
Köszönöm a válaszod és amint látom gratulálhatok a procid eladásához is! :-)
Üdv.: ljs

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1227) ljs


ljs
tag

Komolyan mondom csúcs, mennyire bambák a külföldiek.
(Vagy mi magyarok vagyunk nagyon találékonyak, ha problémák megoldásáról van szó.)
A történet:
MSI Mpower Max AC + Dark Rock Top Flow
Megkérdeztem a hűtés gyártójától, hogy elférne-e a lap vízhűtés-kivezetéseitől a proci hűtője.
A be quiet! managere szerint nem.
Tippem: forgassuk el a hűtést.
Válasz: akkor sem.
Tippem: akkor vegyük le az alsó ventit.
Válasz: úgy már elfér, de Ő erre nem gondolt.

Még a legelején leírtam, hogy nem akarok vizet használni.
Újból kérdeztem, hogy ha nem használom a vízhűtést (de a csatlakozók ott vannak) illetve alulra kisebb méretű ventit teszek, akkor úgy jó lehet-e?
Válaszából kiderült, hogy Ő erre sem gondolt. :-)

Péntek reggelente én sem vagyok zseni, de ez a fickó akkor is csúcs! :-)

ljs

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1228) ljs


ljs
tag

A cikk utolsó képén melyik lap szerepel?
ljs

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1229) #Morcosmedve válasza ljs (#1228) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

MSI Z97S SLI PLUS

De egyébként miért is nem menne fel az a BeQuiet? Nem Olyan vészes az...meg kell venni együtt, aztán, ha nem megy fel sehogy, veszel másik hűtőt, ilyen egyszerű, amit vettél, vissza viszed a boltba.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#1230) ljs válasza #Morcosmedve (#1229) üzenetére


ljs
tag

Köszönöm a választ és a tanácsot.
Hajlok rá, hogy így legyen.
ljs

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1231) laychi válasza #Morcosmedve (#1229) üzenetére


laychi
veterán

+1,pont most akartam linkelni,hogy ránézésre az SLI Plus

ljs
Márpedig a procik képesek csak úgy meghalni.
1. haswellem,egy 4670K kimúlt.
Asszony játszott a gépen,aztán kikapcsolt és többet nem indult.
Ki lett próbálva másik lapba,szóval tuti elhalt a proci,lapot azt nem tudom vitte e magával,de azt is újat kaptam.
Nem sajnálom,mert a következő jobb tuningos volt,csak azt a kb 3-4 hetet,amég itt voltam gép nélkül.

(#1232) ljs válasza laychi (#1231) üzenetére


ljs
tag

Nohát ilyet már régen nem hallottam.
Megjegyzés:
Az aláírásodban szereplő viccet még nem hallottam és tetszik! :-)

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1233) ljs


ljs
tag

Más!
Ismét tanácsot kérek:
MSI MPower Max AC
Pro:
- izgalmas lehetőségekkel teli a BIOS;
- minőségi lap;
- MSI-m csak nagyon-nagyon régen volt (akkor gond nélkül ment évekig) és kíváncsi vagyok rá;
- csorog a nyálam, ha csak rágondolok.
Kontra:
- igazából max. játék lesz és egyszer állítom be a cuccot (=>a sok tuning gomb egyszer lenne kihasználva)
- az a fránya Top Flow kell nekem és a ráhelyezés bizonytalan.

(A hűtő azért kell, mert biztosan és csendesen meghűti a 4790K-t, fölé fér a 3 cm vastag 20-as venti a ház tetejére és vizeskedni továbbra sem akarok.)

Asus z97 pro gamer
Pro:
- voltak Asus lapjaim és sosem volt velük gond;
- szerintem ésszerűbb elrendezés (pl. M2 a procinál, tehát a TF ezt is hűtené);
- "gémerkedni" jó;
- a tuning is megy benne (persze nem annyira, mint a Max AC-ben)
- tuti odafér a TF.
Kontra:
- Max AC-hez képest rém egyszerű BIOS;
- ennek számomra nincs WOW-faktora, "csak" OK a cucc.

No adjatok tanácsot!
ljs

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1234) #Morcosmedve válasza ljs (#1233) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem számodra nagyon felesleges 55k bruttó felé menni alaplap árban.

Kettőt javasolnék:
MSI Z97 GAMING 5 - ami az Asus PRO Gamer-el egy árban van, itt el kell dönteni szolgáltatásokban, kinézet, stb. stb. ben melyik a nyerő neked.

Illetve egy igazán új alaplap, nem sokkal drágábban (kérdés, hogy ér-e ennyit, talán nem, szintén tőled függ):
MSI Z97A GAMING 6

(vagy van az én alaplapom, ami az eddig szóba jötteknél sokkal jobb ;) )

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#1235) ljs válasza ljs (#1233) üzenetére


ljs
tag

ÚJABB FEJLEMÉNY!
Írtam a be quiet!-es fickónak, hogy nem akarom használni a vízhűtést.
Válaszolt a manager:
"
If you don’t want to use the watercooling connectors, you can use the both fans.
"
Angolul jobban értők nyugtassanak meg: ez azt jelenti, hogy akkor mindegyik ventit használni tudom! :Y

Mert ha így van, akkor már csak magamnak kell megmagyaráznom,
hogy Asus+4790k (mindkettőre 2,5 év gari) = kb. 125
HELYETT
MSI+4790K (2,5 év + új) 141,4
miért éri meg! :-)
(Gondolom senkinek nem kell bizonygatni, hogy az MSI lap tényleg szép és a BIOS-a is teli van izgalmas lehetőségekkel!)

Fordítsa le nekem valaki azt a mondatot!
(Mert a gugli fordító csak ennyit tud: "Ha nem szeretné használni a vízhűtő csatlakozók, akkor a mind a rajongók.")

Köszöni: ljs, aki kedvező válasz esetén a nyár közepén kapja meg a karácsonyi ajándékát :-)

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1236) #Morcosmedve válasza ljs (#1235) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem bírsz magaddal :D Nem rossz az az MSI lap, más kérdés, hogy értesz-e annyi mindenhez. 15k többlet talán nem olyan vészes. Igen, azt jelenti, ha nem kötöd be a vizet, akkor mind a két venti elfér.

© asszongya'hogy

(#1237) MiklosSaS válasza ljs (#1235) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En a MSI kombot valasztanam. Tobb ev Asus utan, nekem jobban bejovos az MSI.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1238) ljs válasza #Morcosmedve (#1236) üzenetére


ljs
tag

Az általad javasolt Gaming 6 tényleg jó választás: elrendezése mint az Asus-é, BIOS-a első ránézésre mint a Max AC-jé.
Újonnan csak kicsivel drágább, mint amennyiért én a Max AC-t venném.
Amihez persze nem értek annyit, amennyit a lap tud.
A ráció azt mondatja velem, hogy mindenben igazad van!
De az emóció! Egyfolytában az jár a fejemben, hogy már 4 hónapja szemezek ezzel a lappal. De 80-at akkor sem akartam adni érte. Most meg jó áron enyém lehet!
Ez egy hosszan tartó barátság kezdete lehet! :-)
És szép búcsú a DDR3 korszakról.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1239) laychi válasza ljs (#1238) üzenetére


laychi
veterán

DDR3-as a lap :)

(#1240) laychi válasza laychi (#1239) üzenetére


laychi
veterán

közben leesett,ezzel lesz a búcsú... :D

tegnap óta fent vagyok,pár tíz perces alvásokkal,németből hazajövet(12 órás út),nézd/nézzétek el nekem,hogy kicsit lassú vagyok most.

[ Szerkesztve ]

(#1241) #Morcosmedve válasza laychi (#1240) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

De ugye nem vezetsz közben? :DDD

Szerk.: Ok! Pihenj! :R

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#1242) laychi válasza #Morcosmedve (#1241) üzenetére


laychi
veterán

Egyáltalán nem vezettem,de így is fárasztó volt. :)

Szerk.: Majd este,mert holnap(tól) meló,ha most lefekszek,akkor idő előtt felébredek és az nekem nem jó :D

[ Szerkesztve ]

(#1243) ljs válasza laychi (#1242) üzenetére


ljs
tag

Üdv itthon!
Pihend ki magad, mert ha meglesz a lapom, akkor biztosan sokat kérdezek.
(Egy hét után, mert addig önállóan megy az ismerkedés-szelídítés.)
ljs

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1244) laychi válasza ljs (#1243) üzenetére


laychi
veterán

Hát mindjárt kelek szóval sok pihi nem lesz,ma volt amennyi,meg most egy rövid alvás.
Majd gyere át inkább a procis topikba tuning esetén,ott korábban fog érkezni válasz,mint itt.
Jó használatot. :)

(#1245) ljs


ljs
tag

A tápom: Thermaltake Toughpower DPS 750W Modular.

Ilyen csatlakozók (is) vannak rajta: four PCIe 6+2 pins, one CPU 8 pin EPS and the motherboard 24 pin.

Az Mpower Max AC-n ilyen csatlakozók (is) vannak:
■■1x 24-pin ATX main power connector
■■1x 8-pin ATX 12V power connector
■■1x 4-pin ATX 12V power connector
■■1x 6-pin ATX 12V power connector*
* Provides additional power to PCIe x16 slots

A 24 pin és a 8 pin rendben.
Azt is tudom, hogy a 6+2-esek videokártyákhoz kellenek.

Kérdéseim:
1. Az alaplapi 4 pin-be bedughatom az egyik 6+2-t? (Vagy inkább molex->4pin átalakító legyen?)
2. Az alaplapi 6 pin akkor is kell, ha csak 1 kártyás rendszerem lesz?

Ha igen a 2. kérdésre a válasz, akkor jön az utolsó előtti kérdés:
3. Az alaplapi 6 pin-be bedughatom az egyik 6+2-t? (Vagy inkább molex->6pin átalakító legyen?)

Ha igen az előző kérdésekre a válasz, akkor jön az utolsó kérdés:
4. Lehet-e egy ágon lévő az ezekhez szükséges 2x 6+2 pin?
(Mert a másik ágon lévő 2x 6+2 pin kell majd a videokártyához.)

Üdv.: ljs

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1246) laychi válasza ljs (#1245) üzenetére


laychi
veterán

6+2 pines csatik a vga-hoz vannak,a 8 pines csati a cpu csatija,általában 2x4 pinre van elosztva.ezt tudod csak a procihoz bekötni.
Más a kialakításuk.

[ Szerkesztve ]

(#1247) ljs válasza laychi (#1246) üzenetére


ljs
tag

Tehát marad a molex -> 4 pin.
Még az alaplapi 6 pin sem olyan, mint a 6+2 vga csatlakozó?
És ha nem olyan, akkor molex -> 8 pin jó lehet?

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1248) ljs


ljs
tag

A Max AC-be a nálam lévő 4x4 GB 1333-as (XMP-vel 1600) modul menne.
(Azért nem a RAM topicban kérdezem, mert itt van ilyen alaplapot használó fórumtárs.)
A támogatási listán ez van:
Kingmax FLGF65F-C6KUB DDR3 1600 N/A 1.5V SS 4GB

Nekem meg ez: FLGF65F-C8KL9A
(Nano Gaming RAM-ok, eddig meg voltam velük elégedve)

Valószínűsítem, hogy menni fog benne. Jól gondolom?

Egyik fórumtárs írta, hogy 2400-on már jó az élet. :-)
Olvastam a Samu memória gyártásáról szóló hírt.

Szerintetek érdemes lenne még most pl. egy ilyenre váltani?
Előny:
- két RAM bank üres marad => később fejleszthető
- gyorsabb RAM
- memóriaigényes feladatoknál gyorsulás
- 5 év garancia (jelenlegi modulokra már nincs)
Hátrány:
- költség
- pl. játéknál gyorsulás alig jelentkezik.

Megjegyzem 2 nap alatt 2 ezret ment fel az ára.

Ha a válaszokból az derül ki, hogy érdemes váltani,
akkor természetesen a RAM topicban folytatom tovább az érdeklődést, mert van még másik két jelölt:
ez vagy talán ez (bár a CL10 lehet nem ér meg ennyi felárat).

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1249) ljs válasza ljs (#1248) üzenetére


ljs
tag

Persze a RAM csere -ha érdemes- csak később.
Ugyanis ha lap+proci+ram csere is most lenne, akkor ennyi erővel már megvárhatnám az új generációt. :-)

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#1250) ljs válasza ljs (#1248) üzenetére


ljs
tag

Közben elolvastam ezt.
Nálam egy darabig a 4790k IGP lesz, mert
- 970 megmozgatta a fantáziámat (980 méginkább),
- megvárom, hogy mit tud a Nano,
- egy darabig a családi "lelki egyensúly" szükségessé teszi a videokártyára várakozást. :-)

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.