Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) toyone válasza muszor (#400) üzenetére


toyone
őstag

Bármelyikre rákötheted.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#402) MrM94 válasza muszor (#400) üzenetére


MrM94
őstag

Ez itt az MSI x97 lapok topikja,de amugy utananeztem es nemlatom,hogy lenne rajta mas vezerlo is,szoval tokm1 meikre dugod ra!

Hupsz,nemlattam,hogy elottem mar megvalaszoltak.

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#403) #16729600


#16729600
törölt tag

Nincs valami restart uefi szerű alkalmazás a laphoz? Mióta próbaképp beállítottam az MSI fast boot-ot,nem tudok eljutni a bioshoz :)

(#404) Popes válasza #16729600 (#403) üzenetére


Popes
őstag

MSI fast boot a neve :)

Deus ex machina

(#405) h1mpi válasza #16729600 (#403) üzenetére


h1mpi
nagyúr

De a clear cmos a hátoldalán :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#406) #16729600 válasza Popes (#404) üzenetére


#16729600
törölt tag

Köszi,épp csak a szememet nem verte ki a letöltési oldalon :) :R

(#405) h1mpi Én is erre gondoltam első körben,ellenben a söreidet kiraktam a napra, hétvégén csak pisa meleget ihatsz,mert nem segítettél :)

[ Szerkesztve ]

(#407) h1mpi válasza #16729600 (#406) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Bocs arra nem gondoltam, hogy a windowsban nem nézted meg :DDD Az annyira alap, hogy fáj ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#408) Popes válasza #16729600 (#406) üzenetére


Popes
őstag

Szivesen!

Még a biosban a boot settings-be ha engedélyezed a go2bios opciót akkor ha 4másodpercig nyomod a bekapcsoló gombot akkor is egyből a biosba bootol.

Deus ex machina

(#409) muszor


muszor
tag

Sziasztok. Azért írok hogy jól tudom -e, hogy az Asus H97 pro gamer alaplapban nincs külön cpu tápnak aljzat...
Csak a 24 pines és a 12V.
Ez alátámasztaná a dolgot:
recíz, digitális
tápvezérlés ASUS DIGI+
VRM-mel A feszültségszabályozó
modulok (voltage
regulator module, VRM)
az alaplapok egyik
legfontosabb alkatrészei.
A jó VRM-ek intelligens módon szabályozzák a
CPU tápellátását a
tényleges igényeknek
megfelelően, minden
pillanatban. Az ASUS
elsőként jelent meg digitális tápellátási
megoldással, amely
gyorsabb érzékeléssel és
reakciókkal gondoskodik
a CPU precíz, az
igényeknek megfelelő tápellátásáról. A pontos
szabályozás nemcsak az
energia pazarlását
csökkenti, hanem a
rendszer stabilitását is
javítja.

zsoltee

(#410) Wucky válasza muszor (#409) üzenetére


Wucky
senior tag

Hypolod az Asus-t Msi topicban?

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#411) muszor válasza Wucky (#410) üzenetére


muszor
tag

Uhh most ez tényleg véletlen volt, mert nem néztem a msi szót, csak hogy h97 es lap. Keresek másik forumtémát.

zsoltee

(#412) MrM94 válasza muszor (#411) üzenetére


MrM94
őstag

[link]
Itt kerdezoskodj! Szerintem tobb segitsegre lelsz!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#413) muszor válasza MrM94 (#412) üzenetére


muszor
tag

Köszi megtaláltam még előtte: )

zsoltee

(#414) Wucky válasza muszor (#411) üzenetére


Wucky
senior tag

Nem azért írtam,csak smylie-t telórol nem tudok tenni. Fejből meg nem megy.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#415) #16729600


#16729600
törölt tag

Most jön számotokra részemről kis agyzsibbasztás :) Biosban adtam feszt .1.150 et,RAM ot belőttem 1866 ra XMP profillal és feltettem a szorzót 42 re.Ez jött ki belőle.Kell még valamit állítani a biosban? 24/7 re ezek a hőmérsékleti adatok mennyire jók? 4300 MHz en már nem ment végig ezekkel a beállításokkal.Érdemes feljebb menni,vagy ez így jó ? ( egy piacos lángost + kisfröccsöt tudok felajánlani a segítőnek ) :)

(#416) h1mpi válasza Wucky (#414) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Miért nem tudsz? Nincs kettőspont és zárójel??? :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#417) MrM94 válasza #16729600 (#415) üzenetére


MrM94
őstag

Probalj adni neki 1.18 1.19 et 4.3 ra.Es futtatsd le ujra.En a helyedben mennek meg felfele

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#418) #16729600 válasza MrM94 (#417) üzenetére


#16729600
törölt tag

1.18 on lement a teszt.24/7 re hagyjam így léghűtéssel?Illetve olvasgattam bios beállításokat tőletek,( offset,speedsteps,fixre állítás stb stb ) Azokkal semmit ne szöszöljek,hagyjam defaulton az összeset? Ezek a hőmérsékletek bf4 multiban hogyan alakulnak, gondolom alacsonyabbak lesznek jóval,mint a tesztben.Sorry,de örök AMD-s ként teljesen zöld vagyok az Inteles tuninghoz :)

(#419) muszor válasza Wucky (#414) üzenetére


muszor
tag

Ja viccesen akartad?:) akkor az jobb benyomást kelt:)

zsoltee

(#420) MrM94 válasza #16729600 (#418) üzenetére


MrM94
őstag

Semmi baj,nekemis kicsit furcsa meg a haswell tuning.Igen hagyj mindent auton.
Szerintem tok elfogadhato homersekletek! BF4 ben kb olyan 60 MAX 70 fokosak lesznek a magjaid,en a helyedben meg mennek feljebb. kiprobalnek egy 4.4et 1.19 esetleg 1.20 vel. Azzal a fesszel,epp surolni fogod a 90 fokot +- 2 3 fok es akkor kihoztad 24/7 re a procidbol a biztonsagos maximumot a hofokok jatekok alatt olyan 60 es 70 fok korul fognak alakulni ugyis majd.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#421) #16729600 válasza MrM94 (#420) üzenetére


#16729600
törölt tag

Képekkel már nem zaklatlak titeket.A lényeg.Lefutott 4.4 en a teszt 1.22 V- n ( 5 körös, ez mennyivel ad kevésbé reális képet mint a 10 es ? ) A max hőmérséklet 84 fok volt.Ellenben a cpu-z szerint nem volt mindig a load 100% on,néha beesett 94% ra. Ez mit is jelent,ha jelent valamit ? :) Gondolom mivel nem fixre volt állítva a cpu feszültsége, itt már visszavett néha belőle. 100% load nál 1.232V, a beesésnél .1.216V ot mutatott a cpu-z.Hagyjam így ,vagy baszkuráljam tovább? :)

(#422) MrM94 válasza #16729600 (#421) üzenetére


MrM94
őstag

Hagyd igy.Ha IBT vel meg AIDAval talalkozik a haswell akkor megfeszeli egy kicsit.
En a helyedbe mennek feljebb ha csak 84 fok.Egeszen a 90es hatarig 1.24el kiprobalnek egy 4.5ot es utana szepen csokkentemen a feszt!

szerk
Mindenesetre ha ugydontessz,hogy nem akarsz feljebb menni,akkor csokkentsd a feszt es tesztelt ki a legkisebb fesszel azon az orajelen ami neked megfelel.

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#423) #16729600 válasza MrM94 (#422) üzenetére


#16729600
törölt tag

Köszönöm a segítséget ! :R

(#424) MrM94 válasza #16729600 (#423) üzenetére


MrM94
őstag

Nagyon szivesen!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#425) #16729600


#16729600
törölt tag

Kis érdekesség,tuning alatt a Win 8.1 átrakta magát önállóan ' teljesítménycentrikusra és nem vette vissza az órajeleket értelemszerűen.

(#426) #Morcosmedve válasza #16729600 (#425) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez elég gyakori, de az pl nekem érdekesség, hogy proci csere után újra kellett rakni a 8.1-et.

© asszongya'hogy

(#427) Montesantos


Montesantos
senior tag

Sziasztok

Lehetséges hogy gaming 7 lapnál mintha lassabb lenne a netem?, Úgy érzem mintha lassabban töltené be az oldalakat , a régi gépemhez viszonyítva.....vagy hülyeséget kérdezek? (chromot használok)

Gabi

(#428) Popes válasza Montesantos (#427) üzenetére


Popes
őstag

A Killer Network Manager csinált nekem ilyen problémát, lehet csak én nem tudtam beállítani de miután leszedtem és csak a drivert raktam fel a cd-ről úgy hogy az eszközkezelőben eltávolítás után manuálisan megadva az útvonalat hogy a cd-n keresse a drivert, megoldódott.

Deus ex machina

(#429) Montesantos válasza Popes (#428) üzenetére


Montesantos
senior tag

Köszi, holnap megnézem (a régi gépről vagyok)

Gabi

(#430) Popes válasza Montesantos (#429) üzenetére


Popes
őstag

Nekem is ott lett gyanús hogy még a torrent is belassult, viszont én nem találtam a managerben hogy hol lehetne beállítani hogy ne korlátozza a net forgalmát a játékokat előnyben részesítve.(ezért szedtem le és használom csak a drivert mert így jó lett) Ha esetleg találsz ilyen beállítást, majd oszd meg kérlek.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#431) Montesantos válasza Popes (#430) üzenetére


Montesantos
senior tag

ha rájövök, esetleg megtudok valamit akkor szólok..... nekem linkek betöltésénél lett gyanús, torrentnél nem vettem észre.... most a régi gépről vagyok és nincs ilyen gondom....

Gabi

(#432) akoska07 válasza Montesantos (#427) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én nem nyúltam semmihez csak cd-ről feltotlam a drivert.
Hasit a 120Mbit netem rendesen.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#433) Popes válasza akoska07 (#432) üzenetére


Popes
őstag

Ez a szerencséd, Tedd fel a Network Managert :DDD

Deus ex machina

(#434) akoska07 válasza Popes (#433) üzenetére


akoska07
nagyúr

Z87 GD-65 tapasztalatból tudom,hogy nem nyúlok hozzá,mert egyszer frissitettem a drivert és azután nem tudtam fel menni arra az rFactor szerverre amit előtt nem tudom hány évig gond nélkül használtam.
Szóval marad a gyári. ;)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#435) Montesantos válasza Popes (#428) üzenetére


Montesantos
senior tag

Úgy néz ki megoldódott nem a killer volt mozillánál nem volt gond.... a chrome szarakodott újra raktam....(eddig minden ok vele)

Gabi

(#436) MrM94


MrM94
őstag

Mas is talalkozott olyannal,hogy a ha 5.1 be teszem a hangkartyat akkor oldalso hangszorokat enged csak,hogy bepipalva legyen?Holott nekem hatul vannak a hangszoroim..
Rohadtul idegesito..

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#437) Popes válasza MrM94 (#436) üzenetére


Popes
őstag

Csak egy tipp, hogy ha 7.1-be teszed és kiveszed a pipát az oldalsó elől az nem segít?

Deus ex machina

(#438) MrM94 válasza Popes (#437) üzenetére


MrM94
őstag

De igen,de ugy meg megvaltozik teljesen a hangzas..
Ugy hasznalom most is,s idegesito,hogy neha halkul zenenel meg stb... s nincs loudness eq berakva,meg semmihasonlo.. Ugyanugy Aimp3at hasznalok zenehallgatasra... Maximus V Formulanal tokeletesen mukodott..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#439) Popes válasza MrM94 (#438) üzenetére


Popes
őstag

Sajnálom,ezért irtam hogy tipp mert sejtettem hogy a hangzásba bekavarhat. :) 5.1-nél a Sound Blaster Cinema2 is oldalsónak jelzi, csak 7.1-nél van hátsó hangszóró :(

Deus ex machina

(#440) MrM94 válasza Popes (#439) üzenetére


MrM94
őstag

Ami fura,hogy a sound blaster cuccok nem mennek az MPOWER lapon,pedig tudtommal ugyanaz az audio resz..Ez van,igyis fajt a fogam egy kulso hangkartyara,de a volt Formulamnal,istenkiraly volt es akkor letettem rola.De itt elegge ratyinak sikerult,oszinten tobbet vartam..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#441) Popes válasza MrM94 (#440) üzenetére


Popes
őstag

Sound Blasteren meglepődtem hogy nem támogatja, pedig tényleg ugyanaz az ALC1150 van rajta.

Deus ex machina

(#442) Tomdriver válasza MrM94 (#440) üzenetére


Tomdriver
őstag

Nem támogatja az MPower, próbáltam már én is. De nem ez a lényeg, ha csak a driver van fennt, bármilyen szoftverrel ugyanolyan szépen szól, vagy legalábbis nem fogsz észrevenni különbséget. :)

(#443) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Tapasztalatok az 1.5-ös biossal?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#444) Tomdriver válasza h1mpi (#443) üzenetére


Tomdriver
őstag

Én legközelebb a 2.0-ást teszem csak fel, amennyit szenvedtem az 1.4-el elment a kedvem a frissítéstől egy darabig.... :(((
De végül nem a bios volt a hibás, hanem a lap A bios chippje, ki is cserélték, mármint a lapot... :)

[ Szerkesztve ]

(#445) h1mpi válasza Tomdriver (#444) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nyugodtan frissíts live update alól sose volt gondom vele.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#446) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Ne rakjátok fel az 1.5-ös biost, nekem 1.22v helyett 1.26v-al megy ugyanaz a proci... :U

Remélem lehet downgradelni 1.4-re...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#447) #16729600 válasza h1mpi (#446) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én felraktam és teljesen ugyanúgy megy a 4770K,mint az előzővel.az égvilágon semmi változást nem vettem észre :)

(#448) MrM94 válasza h1mpi (#446) üzenetére


MrM94
őstag

Na na na , itt nincs olyan mint asusnal,hogyha nemtetszika bios downgradelsz?
En pont most raktam fel... Egyenlore ugyanaz mint az 1.4..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#449) h1mpi válasza MrM94 (#448) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem ezt hozta a frissítés. Lehet, hogy a memória nem szimpi neki vagy nemtudom.
Azért friss az élmény, mert ma tettem be egy zsír új 4790K-t és frissítés előtt 1.22v-al ment és csak xmp profilt állítottam illetve a 46x szorzót a core voltage-al egyetemben. Máshoz nem nyúltam. Utána ugyanez és csak 1.26v-al ment le az IBT. 10 perc se volt a két teszt között. Ezért egyértelmű, hogy a bios miatt van.
Még esetleg egy clear cmos segíthet vagy próbáljam meg uefi alól a frissítést pen drive-al?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#450) MrM94 válasza h1mpi (#449) üzenetére


MrM94
őstag

Szerintem,clrcmos,es tedd ra pennel ugyanazt a biost.Mar ha MSI nel lehet igy frissiteni..
Mindenesetre fura,ha jol emlekszem,volt meg valakinek ilyen a haswell topikban,hogy felrakott egy frisebb biost es mar nem ment neki ugy a procija tuningba.. es pont MSI lapja volt...

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.