Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind

Hozzászólások

(#3951) stefanitsr


stefanitsr
senior tag

Van egy srác hwsw-n aki frissen vett windet és synaptics paddal kapta.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#3952) stefanitsr


stefanitsr
senior tag

Nah megvan a második wind tulaj akit én ugrasztottam bele a vásárlásba. :))

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#3953) ^Clown válasza Tomi10 (#3950) üzenetére


^Clown
veterán

Tomi, nem bántani akarlak, de légyszíves használd a MOD gombot! Köszi

stefanitsr: jelenleg én is két ember győzködök, az egyik már meg is rendelte :)

[ Szerkesztve ]

(#3954) Gergő_ válasza Tomi10 (#3946) üzenetére


Gergő_
őstag

ez valami általános akció vagy egyedi leértékelés?

(#3955) Imibácsi válasza ^Clown (#3953) üzenetére


Imibácsi
aktív tag

Csak aztán nehogy hozzátok vigyék vissza ha nem tetszik nekik :DDD

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#3956) zezoka válasza Zola007 (#3939) üzenetére


zezoka
őstag

Így próbáltam én is. :-(

Viszont Alukard amiket belinkelt képek (most épp nem látom, mert piros x-es), az rendben is van, oké, h ott kell beállítani, csak mit tettél fel, hogy olyan lett? :-) Mert nekem sose nézett ki úgy!

(#3957) Alukard válasza zezoka (#3956) üzenetére


Alukard
senior tag

A piros x az érdekes mert nekem látszik és amúgy meg saját tárhelyen vannak a képek...
És nem tettem föl semmit... gyári Synaptics driver ami fönn van...

https://blackfyre.ninja

(#3958) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

Van valakinek tapasztalata Vista 32bit alól való HD720 -as video lejátszásról?
XP alatt tökéletes de Vista alatt akad. Próbáltam : classic media player-t ,VLC ,WMP ,BSplayer-t ,zoom player-t....próbából feltettem a Haali Media Splitter-t ,meg az FFDShow-t is. De sehogy sem akart jó lenni.Annyit tudtam elérni,hogy valamelyest ment a kép de a hang sokat késett! :S (AC3Filter-el is próbáltam)
Van esély,hogy Vista alatt folyamatos lesz a lejátszás? Vagy térjek vissza XP-re? :S

(#3959) Tomi10 válasza Gergő_ (#3954) üzenetére


Tomi10
csendes tag

MM-ben volt leétékelés igazábol nem értem a lényegét , valoszinüleg kicsit régebbi drága gép , nem vitte ell senki 365990-ért . Ez volt az elözö ára.

(#3960) Tomi10


Tomi10
csendes tag

amugy szeretnék egy windet ha a párom megbarátkozik evel. :)) :DD
Imibácsit is megértem már :)

(#3961) kelzsoca válasza Tomi10 (#3960) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha írsz a topicba, és 5 percen belül még esetleg hozzá szeretnél írni, vagy módosítani a hozzászólásodon akkor a (mod) gombot kell használni.

Csak azért mondom, hogy ne egy moderátor figyelmeztessen erre!

[ Szerkesztve ]

(#3962) Imibácsi válasza Tomi10 (#3960) üzenetére


Imibácsi
aktív tag

Mármint mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#3963) csabicsepp válasza P3Dr0 (#3958) üzenetére


csabicsepp
aktív tag

Nekem pl. a k-lite codec pack-al xp alatt is akadt, főleg ha felirat volt. Valaki régebben ajánlotta a cccp codec pack-ot, azóta a mplayer11 alól is tökéletesen viszi.
Jövő héten asszem én is kipróbálom a pistát, wincsi csere után majd.

Munkahelyemen nagy sikere van a wind-nek, megjött a 2. is és nemsoká jön még 2 :DD
Most feketét vettünk, érdekes, a billentyűi a fehérnek valahogy "finomabbak"

[ Szerkesztve ]

(#3964) Alukard válasza csabicsepp (#3963) üzenetére


Alukard
senior tag

Nekem is K-Lite van fönn, de BSPlayerrel vitte a 720as videókat 1 GB RAM mellett is...

https://blackfyre.ninja

(#3965) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

2GB rammal, HD 720 Vistan (Aerotol függetlenül) akad.... Jó lenne ha menne mert a Vistaval sokkal jobban megy a kisgép mint xp vel.......IE7 is láthatóan gyorsabb.

(#3966) Tomi10 válasza Imibácsi (#3962) üzenetére


Tomi10
csendes tag

a kicsi de full tudásu gép elönye

(#3967) Tomi10 válasza kelzsoca (#3961) üzenetére


Tomi10
csendes tag

bocsi jobban figyelek :)

(#3968) kelzsoca válasza Tomi10 (#3967) üzenetére


kelzsoca
félisten

Veszem észre :(((

(#3969) RatSon válasza zezoka (#3956) üzenetére


RatSon
aktív tag

azért nem volt soha ilyen mert nem synaptics padod van, hanem sentelic. csak és kizárólag a sen drivert kell feltenned azt is helyesen, (ahogy a kollega pár hozzászólással előbb leírta).

mobiwia.com - AutoKiller Memory Optimizer, Autorun Manager, GPS Status

(#3970) RatSon válasza P3Dr0 (#3958) üzenetére


RatSon
aktív tag

próbáld smplayert szvsz

mobiwia.com - AutoKiller Memory Optimizer, Autorun Manager, GPS Status

(#3971) Alukard válasza P3Dr0 (#3965) üzenetére


Alukard
senior tag

Bocs, de aki IE-t használ az meg is érdemli...

https://blackfyre.ninja

(#3972) kleinguru válasza Alukard (#3971) üzenetére


kleinguru
addikt

Egyetértek :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#3973) zezoka válasza RatSon (#3969) üzenetére


zezoka
őstag

Felraktam tegnap azt is, de úgy se ment. Ott volt, h be tudtam pipálni, de nem használt.

Most épp Vistát telepítek, közben meg asztalin nyomom! :-)

[ Szerkesztve ]

(#3974) zezoka válasza zezoka (#3973) üzenetére


zezoka
őstag

Pár dolog nem volt szimpi Vistában (hardver-driver), úgyh most Xpt telepítek! :-) home helyett csak gyorsan feldobok egy profot, hátha azzal megy az autódiagnosztika, ha nem, akkor megy rá vissza a gyári Home. A telepítéskor (XPnél csak) volt egy jelzett 4GB partíció , ahogy mondtátok! Na szépen töröltem azt is. Az majdnem egy DVD hely! :-)

[ Szerkesztve ]

(#3975) hehe23 válasza zezoka (#3974) üzenetére


hehe23
tag

pontosan leírnád, hogy mi nem tetszett a vistában a winden? merhogy én vistát raknék fel, és több helyen is olvastam, hogy jobban fut winden, mint az xp. vmi tapasztalatfélét ossz már meg lécci. :) :D

(#3976) efem


efem
tag

sziasztok,

stefanits által tegnap este említett második windes vásárló volnék én.. :)
tegnap este sorozatos csodák áldozatával 95e ft-ért a pólus MM-be sikerült az utolsó fekete windet elhoznom, hrp garanciával, synap tapipaddal.

kérdéseim: (párszáz hozzászólást átolvastam, de nemláttam hasonlót:) )
1. valaki próbálkozott-e windows 2003 enterprise, vagy windows 2008 server telepítésével? driverproblémákkal találkozott-e esetleg?
2. hdd: 250es vagy 320as hdd-t szeretnék belepattintani, van-e esetleg tapasztalata valakinek ezzel, hogy melyik a legcsendesebb/legkisebb fogyasztású?
3. ram: hasonló tapasztalatok, 1gb modul ami garantáltan működik a gyárival! (nagyker nevek is jöhetnek)
4. osx-et tett-e már fel valaki, akinek működik is? :) személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, valóban olyan gyors-e?
5. gprs/hsdpa modem, lehető legkisebb (netalál sd kártyahelyre bedughato?)

amugy elozo gep(meg megvan) msi s270, a windnek a "nagytesója" eladó :DD
hasonlo tudas, csak sulyban 2x-ese a windének, amd turion proci, és van benne dvd iró, és webcam nélkül

127.0.0.1 sweet 127.0.0.1

(#3977) devians válasza efem (#3976) üzenetére


devians
tag

a 4. kérdésedhez tudok érdemben hozzászólni.
Többen is raktunk rá osx-et.
Driver gondjai vannak, de ez is le volt írva a fórumban.
Konkrétan pl. fejhallgató nem megy, + a wifi sem.
Más wifis kártyát kell beleoperálni. Akkor megy.
Egyébiránt gyors. Ibook G4-hez tudom mérni. Olyanom volt.
Annál gyorsabb.

Keresőt használd szerintem a fórumban. Bal felül van.
Van amit már leírtak.
Pl. ezt is.

[ Szerkesztve ]

(#3978) zezoka válasza hehe23 (#3975) üzenetére


zezoka
őstag

Egyrészt alapból alig használtam még Vistát, másrészt nem volt hozzá direkt Vista driver, de az XPsek elmentek vele, de pl a Lan driver nem ment rajta, XPs meg nem volt jó hozzá. Ezenkívül nem voltak képek az FN gomb nyomkodásakor, semmit nem jelzett vissza képernyőn piktogrammal. (Lehet ez lenne a System Control Manager?)

(#3979) Bandikut


Bandikut
tag

Hátha érdekel valakit:

Kijött az új Sentelic touchpad driver, ez lehetőséget ad a "tap-to-click" feature kikapcsolására. Ez engem halálra idegesített, mindig megnyíltak ablakok vagy elindultak alkalmazások, anélkül, hogy akartam volna. Ezt lehet most kikapcsolni, persze így csak az alsó két gomb marad kattintásra. Később remélhetőleg lehetőség lesz a "tap-to-click" érzékenységének állítására is, így megmarad a touchpadon való klikkelés lehetősége is, anélkül, hogy minden érintést klikkelésnek értelmezzen.

(#3980) zezoka


zezoka
őstag

Na, most kiderült, mikor felraktam a System Control Managert, utánna lettek a kis piktogrammok, amikor azt Fn-t nyomkodja az ember!

(#3981) hanee


hanee
senior tag

Sziasztok!

Kb. 10 nap múlva belépek az MSI Wind tulajdonosok körébe én is :DD :DD

hanee

(#3982) zezoka


zezoka
őstag

Teljesen legyalult, átalakított, törölt partíciós wincsi után a recovery dvd kultúráltan közölte, h a meghajtók nem stimmelnek, átalakítaná, és h minden adatom el fog veszni. Majd a telepítéssel előrehaladva megkérdezi, h egy partíciót akarok, vagy 2t és h azt milyen felállásban, hogy a C megh 20-30-40GB legyen. Aztán indult a hagyományos XP telepítő fájl másoló részétől. Most itt tartok.

Vagcomnál a kábellel volt a baj, másik 3 laptopon (köztük az eredetin) se megy. Úgyh ez a projekt most jegelve. Telepítem fel a dolgokat a Windre rendesen, azt használom.

(#3983) RatSon


RatSon
aktív tag

OS-ekről:

Vista, XP, osx, ubuntu, ezeket teszteltem elég alaposan.

XP: 1 hónapig volt fent prof sp3. nem volt vele semmi gond.

Vista: minden driverből van vistas is, itt szépen össze is van gyűjtve. megy az aero. gyakorlatilag a fejlettebb energiagazdálkodásnak köszönhetően kicsivel jobb aksi élettartamot lehet kihozni a gépből illetve meglepő módon a felhasználói élmény is jobb mint vistán, ezért 1 hét után az xp-t le is szedtem. tökéletes a vista a winden. ja még annyi hogy vlitetal kivágtam belőle egy csomó mindent, így kb 8gb lett feltelepítés után.

Ubuntu: semmi meglepő, nagyon szépen megy minden, wlan driver repokban nincs még ezért fordítani kell, de legkésőbb októberben az is lesz natívan sztem. összességébe véve hozza amit vártam tőle (asztali gépen is használom)

OSX: telepítés kicsit macerás volt, de vannak jó fórumok a témában, jack ki és bemenetek és wifi nem megy. 4-5e huf egy cserekártya amivel a wlan is menne, a sebességét összehasonlítani nem tudom gyári mac-el, de se akadást se lassulást nem tapasztaltam.

ha valamelyikkel kapcsolatban van konkrét kérdés akkor csak hajrá! ;)

[ Szerkesztve ]

mobiwia.com - AutoKiller Memory Optimizer, Autorun Manager, GPS Status

(#3984) RatSon válasza zezoka (#3982) üzenetére


RatSon
aktív tag

recovery dvd visszaállítja a gyári állapotot. (2 ntfs és egy rejtett visszaállító partíció.)

mobiwia.com - AutoKiller Memory Optimizer, Autorun Manager, GPS Status

(#3985) zezoka


zezoka
őstag

Ja, és h a hangszóró mágnese tartja lent a kijelzőt mese! Igazából van benne egy-egy mágnes alul (de nem a hangszóróé, attól 2-3 centivel hátrébb a bill felé), és van benne egy-egy mágnes a kijelző mellett is felül (véletlenül nekiért az usb csati, úgy vettem észre) :-)

(#3986) P3Dr0 válasza RatSon (#3983) üzenetére


P3Dr0
senior tag

RatSon Vistaval kapcsolatban kérdeznék. HD 720 as video lejátszára van valami jó ötelted?
Mert tényleg 2giga rammal sokkal jobb a Wind Vistaval mint XP-vel de a 720-as videora nem tudtam rávenni,hogy zökkenőmentesen működjön.A legjobb eredmény (enyhén szaggató kép és több seccel elcsúsó hang). XP-n tökletes!

(#3987) kelzsoca válasza P3Dr0 (#3986) üzenetére


kelzsoca
félisten

Miért erőlteted a HD 720 video lejátszást?

Aktívan fogod használni, vagy csak kísérletezel vele?

(#3988) P3Dr0 válasza kelzsoca (#3987) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Pár hónappal ezelött volt asztali computerem és egyik hobbim "volt" a film gyűjtés. Vannak nagyon jó filmjeim és sorozatok amiket szívessen néznék a jövőben is.Jövőhéten megyek külföldre hosszabb időre ezért váltottam Windre desktop gépről.A Wind pici ,gyors és praktikus.Nagyon szeretem ezt a kis gépet de ahogy látom inkább Vistaval funkcionál jobban mint XP-vel.A mobile device kezelés is jobb Vista-n mint XP alatt az activesync-el.
Egyszóval sokkal jobb a Vista és akkor lenne teljes az öröm hogyha menne rajta a video is akár csak az XP-n.Nem szeretnék dual op. rendszert (XP és Vista) ezért lenne jó egy tuti megoldás Vista alá.Ha egyáltalán létezik ilyen.

(#3989) kelzsoca válasza P3Dr0 (#3988) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igy már mindjárt érthető a dolog :K

Utánanézek én is hátha találok valami érdemleges információt a HD lejátszással kapcsolatban!

(#3990) Bibby válasza P3Dr0 (#3988) üzenetére


Bibby
addikt

Azzal hogy leírtad, vista alatt akadozik a lejátszás, több dologra is rácáfoltál:

"A Wind gyors; Vistaval funkcionál jobban mint XP-vel" :)

Ελευθερια η θανατος

(#3991) P3Dr0 válasza Bibby (#3990) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Igen ez valóban érdekes amit írtam de a video lejátszáson kívül valóban jobb a Vista.
Lehet,hogy csak én rontok el valamit azért erőltetem a dolgot.Elképzelhető,hogy egy jó codec megoldaná a dolgot de egyenlőre "sötétben tapogatózom" :S

(#3992) rakal válasza efem (#3976) üzenetére


rakal
senior tag

Szia!
Ratsonhoz csatlakozva:
Én is mindent kipróbáltam,OSX-ből az iAtkos4 olyan csontmentesen felmegy,mint az XP,iszonyú gyors,tényleg "mini macbook"-hang nem volt nálam,külső DVD olvasót nem ismeri fel,WLAN nincs stb.szóval szerintem még pár hónapot várni kell,míg használható lesz,de ha ismerkedni akarsz a mac-el akkor ok.A Vista és az XP szuperül megy ,a professional is.(SP2-t raktam fel,most is az van a gépen)
Szóval a hassle free működéshez Vista,vagy XP SP2,vagy SP3 az ok,mindenhez van driver,stb.

(#3993) kelzsoca válasza P3Dr0 (#3991) üzenetére


kelzsoca
félisten

Kiadtak egy új bios-t amit az MSI már le is szedett valamiért ez az 1.07-es változat volt, amivel a maximálisan beállítható 64Mb VGA memória méret kitolható 224Mb-ra!
(javítás után biztosan elérhető lesz)

Igy most az aktuális bios az 1.06-os maradt!

[ Szerkesztve ]

(#3994) rakal válasza P3Dr0 (#3991) üzenetére


rakal
senior tag

Szia!
Azért csodát ne várj a Windtől HD video ügyben Vista alatt!
A RAM-ot mindenképpen bővítsd 2GB-ra,talán segít...

(#3995) Gergő_ válasza P3Dr0 (#3991) üzenetére


Gergő_
őstag

én 720as felbontású hd-videókat kmplayerrel szoktam lejátszatni,azt próbáltad már?
amúgy media player classic home cinema a legjobb fullhd-hez
előtte érdemes minden mást lepucolni
de sima media player és coreavc kodekkel is kísérletezhetsz

[ Szerkesztve ]

(#3996) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

Kelzsoca : olvastam én is,hogy van 1.07 BIOS de az MSI oldalon valóban az 1.06 van fent csak 08.18.26-os dátummal ha jól emlékszem.Elötte régebbi dátummal szerepelt az 1.06.(Anno egyből frissítettem is).Lehet kikéne próbálni az 1.07-et de nem találom sehol sem.

Rakal: 2GB RAM van a gépben. 1GB-al nem is tettem volna fel a vista-t.

Gergő : kmplayerrel még nem próbálkoztam viszont a media player classic home cinema fent van és tényleg az a legjobb eddig de sajnos nem tökéletes és az aero-val kicsit haragban van.

(#3997) Imibácsi válasza Gergő_ (#3995) üzenetére


Imibácsi
aktív tag

Szerintem az 1080p-t nem viszi a wind. 720p az okéba van.

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#3998) kelzsoca válasza P3Dr0 (#3996) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, valami miatt bevonták az 1.07-est, de szerintem hamarosan javítva kiadják újra :K

KMPlayer-t probáld meg, állítólag az tényleg jó! :K

(#3999) rakal válasza efem (#3976) üzenetére


rakal
senior tag

Szia!
Egy dolgot nem értek az 1-es kérdéseddel kapcsolatban:
Mi a csodának akarsz egy netbookra Windows 2003 servert,stb-t felrakni?
Ott a Vista és az XP SP3,szerintem ugyanazokat a funkciókat tudják...

(#4000) Tanker21


Tanker21
tag

Szevasztok
MSi Wind U100-as alkalmas arra hogy egyetemen jegyzeteket írjak vele az előadásokon? Vagy ahoz egy normális méretű laptop kéne?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.