Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Mardel válasza Andie (#46) üzenetére


Mardel
őstag



..most a 333SAMSUNG ramokat használom amiket régen vettem hozzá


''Mivel te is 400as ramokat tettél be, és ezen is üzemelteted (?) öket, ezért van a fagyásod. Vedd le a ramokat 333-ra (1:1, vagy by SPD),''

nah megnéztem és a BIOSban nem találtam oylat ahol állíthatnám a memória MHzét


De az az FSB Speed Spectrum vagy mi nálam van 50%on van de van még oylan lehetőség ogy 100 és DISABLED!

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#52) Mardel


Mardel
őstag

leszedtem a ,,legújabb bios flasht'' de annyira nemtok angolul hogy ezek alapján megcsináljam! :)

http://www.msi.com.tw/program/support/bios/bos/spt_bos_detail.php?UID=393&kind=1

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#53) bogingrol


bogingrol
aktív tag

esetleg vegso ketsegbeesesedben erdemes lehet kiprobalni az alabbi mod biost

bios
Bővebben: link

az oldal pedig (itt le is ellenorizheted hogy jot linkeltem e be, a

K7N2 delta2 series B.4 cimszo alatt talaltam amit talaltam (k7n2 delta2platinum)

Bővebben: link

en is innen toltottem le az ilsr-emhez a moddolt biost aminek koszonhetoen ide3-ra akar ketto hardot is rakothetek, a gyari bios csak egyet enged.nalam gond nelkul megy,meg vagyok elegedve vele. sok szerencset!

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#54) Andie válasza bogingrol (#49) üzenetére


Andie
őstag

Köszi a linket! Végsö esetben ráflesselek :D

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#55) Andie válasza Mardel (#51) üzenetére


Andie
őstag

Tedd Manualra a beállitásokat, és akkor már engedni fogja.
A proci legyen 166, és a ram pedig 1:1 (ne a Mhz-et állitsd a ramnál!)
Az fsb spread spectrummal énis jáccottam, mert javasolták, most asszem disableden van, régen 0,50en volt. Nem segitett :(

Ja! És a bios flash-el akkor ne próbálkozz, ha nem érted mit irnak, és még nem csináltál ilyet. Relative eccerü, de azért oda kell figyelni 1-2 dologra, és ha elkúrod, többnyire kukás a lap...

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#56) bogingrol


bogingrol
aktív tag

valami miatt az egyik link elkurodott, de az oldal bejon.szal botssss, de le toltheted , biztosan megtalalod oda is irtam mire kell klikkelni.nekem vegul is a mod bios bejott, nem mondom hogy nem voltam fraszos amikor flasheltem, de megerte (nekem legalabb is) persze csak sajat felelosegre tessek kiprobalni !!!!

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#57) Hun'reeth válasza Tommmy (#37) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Természetesen nem akarok civódni de mielőtt írsz egy elég ideges lehordós hangvételű hozzászólást vedd már a fáradtságot, hogy elolvasod mit írt a topicnyitó.
A válasz #39 -ben van.
Béke veled! :R

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#58) hunluigi válasza zso73 (#35) üzenetére


hunluigi
senior tag

Ráadásul volt 3000+ / 400Mhz Barci is!! :DDD

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#59) hunluigi válasza Mardel (#44) üzenetére


hunluigi
senior tag

Tehát mégegyszer:
Az nf2 rettentően háklis a ram-okra!!! A modulokat próbálgatni/válogatni kell bele! Sajnos tudtommal nincs más megoldás... :(

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#60) zso73 válasza Mardel (#52) üzenetére


zso73
veterán

Live update! Az megcsinálja helyetted! Csak előtte valami stabil beállítást érdemes találni a lapon! 166/166 133/133. Legalább a flash idejére!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#61) hunluigi válasza zso73 (#60) üzenetére


hunluigi
senior tag

ÖÖÖ... biztos hogy megcsinálja? Én nekem úgy rémlik, hogy csak kikeresi a lapodhoz passzoló legfrisseb biost, figyelmeztet rá, és letölti neked. A biosba írás az ettől függetlenül manual... (lehet hogy rosszúl emléxem:F)

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#62) Andie válasza hunluigi (#59) üzenetére


Andie
őstag

Ne ijeszgess Luigi!
Zso ramjai nem eladóak, igy csak a tipust tudjuk letesztelni. Tehát szerinted nem garantált, hogy ha a boltban egy PONT ugyanolyan tipusú ramot veszek, akkor az müködni fog???

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#63) zso73 válasza hunluigi (#61) üzenetére


zso73
veterán

Nem tudtam kipróbálni a progit! Majd a helyszinen! De tényleg úgy tünik,hogy csak keres! Az Abité frissíti is! NF7 rulz!!!:C:C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#64) bogingrol


bogingrol
aktív tag

,,,mit jelenthet az hogy ''ddr400 patch activated'' ? mod bios leirasaban van....

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#65) hunluigi válasza Andie (#62) üzenetére


hunluigi
senior tag

Hát a tapasztalataim alapján nincs rá garancia... :( Sokat kínlodtam vele én is de a végén meguntam és lecseréltem (már mint a lapot) a rammok meg persze hibátlanul mennek az új lapba (dual -ban) szerintem keresd meg giannit ő szerintem benne van abban hogy probáljad a rammokat (pláne hogy látom pesti vagy) és amelyik jó megveszed tőle a te moduljaidat meg szvsz beszámítja.

A franc megeszi ezt a bugot mert amúgy meg királyságos a lap...

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#66) Mardel válasza Andie (#55) üzenetére


Mardel
őstag

Köszi a segítséget!

Most már eddig teljesen jól müxik :R

most SWAT4eztem vele :DD

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#67) zso73 válasza Andie (#62) üzenetére


zso73
veterán

Megnéztem a feszkót nálam! Biosz alap beállítás mellett 2.6V
Nanya /Elixir / Ram specifikációk!
Bővebben: link

[Szerkesztve]
És a tiéd is meg van közben!
Bővebben: link

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#68) Andie


Andie
őstag

GYEREKEK!! CSODA TÖRTÉNT!!! :Y

Itt volt nálam Zso, és megjavult a gép!!! Legalábbis, lekopogom, azóta (kb 2,5 órája) semmi fagyás, 3dmark megy mint kisangyal, pi teszt megy, 1 óra prime lement, és minden 400Mhzen, csodaszépen, csillivilli!!!

Rövid történet :
Zso Samsung ramját betettük, 400ra felraktuk (procit is , ramot is), indit. 3Dmark, pi, prime, minden fasza, stabil. Nálam a 3Dmark soha nem ment végig, ha nem 333-on volt minden. Itt elsöre.
Egyetlen egy dolgot állitott Zso, a memó feszt. 2.7v-on volt, és 2.6-ra levette, mert az ö samsungja ennyin megy otthon. És ittis...
Vissza az enyémet, fesz marad 2.6-on, idözitések persze változtak, de ez oké. És láss csodát, lemegy minden teszt, sehol egy fagyás, SŐT!!! Everest gyorsabb eredményeket hoz mem irás/olvasás/késleltetésnél (2821/1012/99), és 3DMark is kb 100 ponttal többet ad.

Nem akarom elkiabálni, lekopogom, de egyenlöre minden frankó, rendszer 400on, 35 fokon (terhelve 1 óra prime után 59 fok), nagyon nagyon örülnék, ha igy maradnak!!! És mindezt +0.1 V okozta???

Zso, ezúton köszönöm neked mégeccer a segitségedet, és a hozzáállásodat! Le a kalappal előtted mind emberileg, mind szakmailag! :R:R:R
(a sörödről nem feledkezem meg :DD)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#69) Andie válasza zso73 (#67) üzenetére


Andie
őstag

Ez kiráj, köszi a linket.
1 bibi van : a sorozatszámom : HY5DU56822BT-D43
És ez a kereső szerint 256 megás ram :DDD Ilyenkor mivan? :)
Ja, és azt irja a featuresben, hogy 2.5 +- 0.2 V. Tehát 2.7 még okés kéne, hogy legyen...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#70) zso73 válasza Andie (#68) üzenetére


zso73
veterán

Nincs mit! :B
Vártam, hogy mi lesz az eredmény! Na akkor most megyek aluka!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#71) zso73 válasza Andie (#69) üzenetére


zso73
veterán

Én is úgy látom, hogy 256MB! :Y:C Érdekes!
Mindegy. A lényeg, hogy a biosz 512-nek látja! :DDD
A feszkót nem tudom! Azt meg nem hiszem, hogy hamisítvány lenne. És a miatt nem tudja a feszt, és van rajta rossz felirat! :F

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#72) Hun'reeth válasza Andie (#69) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Nincs itt bibi. Ez a chip sorozatszáma. A modul meg annyi megás ahány chipet raknak rá ;)
Örülök, hogy megjavult a géped. :D

[Szerkesztve]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#73) Lortech válasza zso73 (#71) üzenetére


Lortech
addikt

Esetleg nem megabit az a megabájt? Mert 16chip * 256mbit=4096mbit / 8=512Mbájt. :)

Thank you to god for making me an atheist

(#74) zso73 válasza Lortech (#73) üzenetére


zso73
veterán

Keress rá a linken! Én is úgy találtam meg! Tényleg 256MB-nak néz ki!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#75) Andie


Andie
őstag

Na, ma cseréltem display drivert (vissza), Monya javaslatára, mert tán a 45.xx-es nvidia driverek jobban mennek a ti4200-on.
Futtattam egy 3DMark-ot, erre a hullámzó tengernél kékhalál.. :(
Levettem a memó feszt 2.50v -ra.
Igy most lement a 3DMark, bár ez nem jelent semmit, mert tegnap este is lement, 2x, 2.60-on...

Lehet, elkiabáltam??
szerk : és tényleg jobb eredmény jött ki :) 11.529 pont. :C

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#76) Lortech válasza zso73 (#74) üzenetére


Lortech
addikt

Megnéztem, és ott 256Mb, azaz megabit van chipméretnek, viuszont az organization = x8 nekem a chipek számának tűnik, ami valóban 256MB-ot jelentene. Egyébként 100%-ig ugyanilyen modult tartok a kezemben éppen, és én is ezzel szívok, de már nem sokáig. :)

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#77) Jáger


Jáger
csendes tag

Hali. Nekem is ugyanaz a problémám, mint a topicindítónak, csak nekem egy 2500+-os Barton, 2*512 twinmos value és egy Platinum verziós lap a bűnös. A proci nem hajlandó 200-on elindulni. Volt feszemelés, bios állítgatás oda-vissza, bios flash, kékhalál hegyek, windows összeomlás. Én hiába állítgattam a RAM feszt ugyanaz lett. És persze asszinkron se megy a cucc.(bios reset)
Én úgy tudtam, hogy az MSI minőségi cuccokat gyárt, de ahogy olvastam a topicot elbizonytalanodtam egy kicsit.:F

(#78) Andie


Andie
őstag

Megint kékült, játék közben...
Visszaraktam az elözö video drivert...
Lehet, mégis ramcsere lesz?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#79) zso73 válasza Andie (#78) üzenetére


zso73
veterán

Ha ezt adja elő, akkor tényleg a ram a ludas! Esetleg biosz refresh.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#80) Lortech válasza Andie (#78) üzenetére


Lortech
addikt

Csak annyit mondanék, hogy eddig háromféle rammal teszteltem a D43-on kívül, és mindegyikkel szépen, problémamentesen megy a gép, ezzel meg nem is bootol 400-on. :)

Thank you to god for making me an atheist

(#81) Andie válasza Lortech (#80) üzenetére


Andie
őstag

Nade bakker a hajam tépem már!!!
Itt volt tegnap Zso, a ramjával szépen ment minden.
Aztán visszatettük ezt a szart, az enyémet, és azzal is ment szépen minden! 3DMark, pi, prime!!!
És mostis, 2.5 órája megy a prime a háttérben, és dolgozik mint a kisangyal! Proci 100%-on, 56 fokon, alig tudok netezni mellette, de nem hibázik!!
Most mivan ilyenkor?
De ha elinditom ezt a rohadt S.W.I.N.E.-t, tuti megint befagy 15 perc után, csakhogy ne tudjak jáccani... :O :( :(((

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#82) zso73 válasza Andie (#81) üzenetére


zso73
veterán

Jajjajjjj Swine! Sajze! Kék halált csinál, vagy csak kifagy? Maga a játék rendkívül bugos! Esetleg javítás van telepítve hozzá?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#83) Andie válasza zso73 (#82) üzenetére


Andie
őstag

Hát... csak az alap, a gyári cd-röl... bugos??? behalok baze.. nekem nincs szerencsém :)
De nemcsak ez fagyott ma, hanem a 3DMark is egyszer. Igaz akkor, amikor visszaraktam a régi 43.xx-es nvidia drivert a potnok kedvéért.
Mostmár nemtudom micsinájjak. Lement 3 óra prime, hiba nélkül. Kész.
Ötlet?
(inditom a docmemet)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#84) Andie


Andie
őstag

Ööö.. ezzel a docmemmel mit kell csinálni?
Elindul, szép dosos képernyö. Leokézom a reklámképernyöt, aztán három lehetöségem van
- Burn-in test
- Quick test
- Cancel

A burn-in hatására valami a bal alsó sarokban elindul, 7-8 sor, kék háttérrel, de el sem tudom olvasni, mert újraindul a gépem. :Y
Asszem a quicknél is, bár már nem emléxem..
Action - Run testnél is dettó...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#85) Lortech válasza Andie (#83) üzenetére


Lortech
addikt

Ha memót akarsz tesztelni, akkor primeon a blendet használd, egyébként erre inkább a superpi-t szoktam használni. Ha a 32M végigmegy, akkor már jó vagy. :)

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#86) Andie válasza Lortech (#85) üzenetére


Andie
őstag

Lement 1 óra memtest, 0 hiba.
(közben meg akartam nézni a proci hömérsékletét a bordán, erre belenyúltam a ventillátorba. felhasitotta az ujjam hegyét, és letört egy lapát. kuka. ez nem az én hetem, mondtam)

Lement 8M primteszt, 9:21 alatt.
Mennyi lehet a 32? 4x ennyi?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#87) Lortech válasza Andie (#86) üzenetére


Lortech
addikt

Kb annyi lehet igen, de ez nem primteszt. :)
Memtest érdekes módon nekem hiba nélkül fut órákig, közben meg a windows boot 1-2 másodperc alatt eldobja magát 10-ből 10szer.

Thank you to god for making me an atheist

(#88) zso73 válasza Lortech (#87) üzenetére


zso73
veterán

Mert a memteszt nem alapos, vagy más módon tesztel! A Docmem, vagy GoldMem jobb! Nekem is csak ezekkel a programokkal jött ki a hiba!
Bővebben: link
Bővebben: link

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#89) Hun'reeth válasza Jáger (#77) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Nem lehet, hogy lockos a procid és esetleg nem bírja a 2200 MHz-et? :U
Ha alapon semmi baja, akkor nem a lap a hibás.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#90) Hun'reeth válasza Andie (#86) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Szerintem ahelyett, hogy itt ''pöcsölsz'' mindenféle tesztekkel próbálod kimutatni, hogy nem jó a ramod (legyalábbis ebben a konfigban) inkább vegyél másikat amivel tuti megy. ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#91) Andie válasza Hun'reeth (#90) üzenetére


Andie
őstag

Hát igazad van, de milyet vegyek, amivel tuti megy?
Merhogy tegnap este is 4 órán át ment a gép, semmi gond nemvolt, skypeoztam, töltögettem, neteztem, leveleztem, stb. Mint ahogy Zso ramjával is szépen ment, fel is irogattam a paramétereit, erre visszatettük az enyémet, és azzal is szépen ment.
Aztán másnap kékült.
Namost akkor vegyek tizenXezer ft-ért egy új ramot, mondjuk olyat mint Zso-é, aztán 2 nap múlva azzal is kékül? Aztán mit mondok a boltban? Elnézést, igaz, hogy jó a ram, de a gépem nemmegy vele? :(

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#92) bogingrol válasza Andie (#91) üzenetére


bogingrol
aktív tag

Bővebben: link 3

ennyit tudok az ugyben segiteni, elvileg ezekkel a ramokkal tesztelodott a deszka MSI-nel.remelem a te mostani ramjaid nincsenek koztuk az szivas lenne

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#93) Hun'reeth válasza Andie (#91) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Ne újonnan vegyél hanem használtan. Itt a ph-n elég sokan árulnak ramokat és szerintem simán meg tudod beszélni, hogy kipróbálhasd, hogy nálad teljesen jól megy-e és csak akkor veszed meg.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#94) Janoci


Janoci
tag

Sziasztok!!!

Ugyanezzel a alaplappal van gondunk nekünk is....
Két napja vette a haverom és egyszerűen nem tudjuk beállítani....
Feltettünk egy PC tesztelő progit és a feszültségnél nagy hibákat talált... a 12V+ nál csak 2,5-öt érzékel és sípol hogy nagy baj van (az Everest is ezt látja)....
Viszont a BIOS-ban 12,3V-ot ír ki és ott minden oké...

Kipróbáltuk egy komoly 450W-os új táppal és ott is csak sípol az XP...

SEGÍTSETEK!

ASUS P5B Deluxe | Core 2 Duo E6400@3200 (400x8) | 2x1GB APACHER DDR2-800MHz | Leadtek GeForce 7950GT 512MB DDR3

(#95) cortez25


cortez25
aktív tag

bátyámnak van msi k7n2-delta-l-es lapja, 1gb-ram van benne
de nem megy duálba. Leírás apján tudja a duált- de ha a zóldbe rakom a memót nem megy csak sípol. mi a baja?

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#96) bogingrol válasza cortez25 (#95) üzenetére


bogingrol
aktív tag

hany megassak a modulok?

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#97) bogingrol válasza Janoci (#94) üzenetére


bogingrol
aktív tag

milyen tesztelo progi az ami ilyeneket ir ki?

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#98) Janoci válasza bogingrol (#97) üzenetére


Janoci
tag

Az alaplap CD-jén találtuk.. PC Test a neve....

De megjegyzem, hogy az Everest is ugyanezt ítra ki

ASUS P5B Deluxe | Core 2 Duo E6400@3200 (400x8) | 2x1GB APACHER DDR2-800MHz | Leadtek GeForce 7950GT 512MB DDR3

(#99) bogingrol válasza Janoci (#98) üzenetére


bogingrol
aktív tag

azert kerdem mert nekem mondjuk amikor az everest-ben raklikkeltem a senzorra behujult mind a ketto (nekem pc alert a neve) szal szvsz ha biosban minden rembe van es nem gazol semmit a gep akkor nincs tul nagy gaz.bar biosok is vannak amik kepesek brutal felremutatni a dolgot, de en jobban biznek a bios-ba mint az ilyen ''vindozos'' dolgokban.amugy meg ha nincs gaz a geppel nincs ok a parara :D

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#100) Lortech


Lortech
addikt

Nekem megoldódott a problémám, 2*512 Supertalent lett a Hynix helyett. :)

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.