Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Sokáig vesződtem, mire rávettem magam, hogy megnyissam ezt a topicot. Remélem kapok 1-2 jótanácsot, mielőtt bezárják.
Röviden a ''kálváriám'' :
2004. decemberében gépupgrade-re adtam a fejem. Egy abit mobóban 1.6os Athlon ketyegett, 1.4-en, mert a lap nem hajtotta tovább. Ezzel elvoltam 2 évig, de úgy éreztem váltani kell. Utánnakérdeztem hát 1-2 hozzárétö havertól, hogy mi most a menö. AMD-hez ragaszkodtam. Azt mondták, hát legyen Athlon64, vagy 3000+. Oké. milyen mobo? Egyik haver nagykerből ''jópézér'' tudott hozni egy MSI K7N2 Delta 2 Platinumot. Neki is ez van, ultrabrutál! Namondom, hadszóljon.

Össze is lett pakolva a cucc,
- MSI K7N2 Delta 2 Platinum
- AMD 3000+ Barton (512 cache), 333 Mhz fsb
- mittoménmilyen DDR ram, 512 mb, 400 Mhz.
- Samsung SATA vinyó, 160 giga
stb.

Haver összepakolta, elviharzott. Kapcsolom be, install windowz, akadás. Újraindit, install start, akadás. Nagy nehezen felment a win, de mindenféle hibákat dobott, tömörités crc hibázott, de sosem ugyanott, játékok nem futottak (HL 2 kedvéért volt alapvetöen az újitás). Havert hivom, nem tudja, nála megy, szinte ugyanez. Fasza.
Net túrás, keresgélés, PH-zás, stb. Tipp : nem azonos a proc és memó fsb. Oké. Memó levétele 166-ra. Indit láss csodát, rar-ok kitömörödnek, de még mindig minden fagy.
Újabb túrkálás, keresgélés, 2 nap, tipp : a lap mellé adott kislemezröl felraktad a SATA drivert? Nem.
Win újrainstall, F6, külsö szállitó driver, igen, lemez be, telepit. Hoppá. Úgynézki minden frankó.
Igaz, hogy a memóriám 400 helyett 333-on megy, sebaj. Igy használtam múlthétig. (szerk : elirtam a mhz-et.)

Kb havonta vissza-visszatérő rémálomként a proci hömérséklete riogatott. Ahogy melegedett az idő, egyre kritikusabb lett. Alapjáraton 55 fok, terhelve a 70 fölé is felment. Andie bácsi vesz új ventit. Oké. Lecserélem, állitható fordulatú ThermalTake. Frankó! 5 rongy, sebaj. Felrakom, csavarom fel, mint a porszivó. Asszony berohan a konyhából, hogy mire adtam a fejem, takaritok?
Nem, ez csak a ventillátor. Lecsavarom, 2500 körül még ''csendes''. Hömérséklet : dettó. 52/68. Fasza.
Kinlódás, egyéb teendök, idö telik, eljön a múlthét. Csendes, jól hütö ventit keresek itt a PH-n. Jön is, 2 rongy, Whisperrock IV. Felteszem, kipróbálom, 2600on pörög, télleg csendes, hömérséklet megint javult kicsit, 50-65. Fejvakarás.

Másnap gép inditás, nemindulás. Bios se jön be. Reset, gép indul, proci : 1300 Mhz. Anyád. Biosba be, nézés, fsb 100-on. Visszarak 166-ra, inditás. Indul, 3000+. remek.
Windows 5 perc üzem után megfagy. úgy ahogy van, minden kimerevedett. Restart, probléma fennáll, néha 1 óra, néha 5 perc üzem után fagyás, föleg ha terhelem a procit. Hömérséklet még mindig 55-60 között, gép oldala levéve.
Tanácskérés, ph-zás, tipp : lesarkaztad a procit. Borda le, újrapasztázás céljából. Proci sasol, árgus szemekkel, télleg mintha az egyik sarkán lenne egy bolhafasznyi valami. Kármokodás, pasztázás, visszarakás, vizsgálódás.
Hömérséklet nemjavul, windows kifagyogat, bios néha rákontráz 1300 Mhz-el.

Új proci keresés. Találás. 3200+ barton. 400Mhz!!! kiráj.
Kérés : srác (Deicide) jöjjön, rakja be, én már nem nyúlok semmihez. Jön, kedves, megértő, berakja. Andie bambán figyel. Gép indit, 3200+! Memória 200Mhz!! Appám!!!
Pi teszt indit, fagyás. Nemértés, fejvakarás, izzadás, Deicide busz majdnem lekésés, autóval száguldás.
Bios minden optimal-ra, defaultra rakás. inditás. Pi teszt nemfagy!! Doom3 fél óráig megy! Riddick másfél óráig megy! Örülés!
Empire Earth 2 próbálás. Harmadik tutoriálnál (1 óra játék után) unhandled exception. Áh, biztos csak programhiba - mondás.
Restart, próba, tutorial megy tovább. Megnyugvás.
Tegnap zenélés, filmnézés, prime 95 tesztelés (fél óra), pi számolás, minden megy. Még jobban megnyugvás.
Fórumozás, egyik topicba már 150 mondat beirás, KÉKHALÁL!!!
Mereven képernyö nézés, nemértés.
Újraindul. 5 perc után megint KÉKHALÁL!
Káromkodás, alvás.

Ma : topicirás, segitségkérés.
Mivel tudom, hogy nagyon sok oka lehet a hibának, ezért elsö lépésben tanácsokat (hasonló eseteket) kérnék, és kérdéseket tennék fel, amire örülnék, ha válaszolnátok.

1. KÉRDÉS : milyen ram beállitásokkal kell mennie a gépnek? A default : 8, 3, 3, 3.0
Olvastam az MSI fórumokon, hogy másoknak pl 2.5-3-3-11 -el stabil lett. De mi micsoda ebben a számsorban? Nálatok mennyi?

(elnézést kérek, ha hosszú voltam, úgy éreztem leirom az egész sztorit, hátha más is okul belőle)
Konfigomat megtaláljátok a nevem alatt, a különbség a prociban van, mostmár mint mondtam, 3200+ Barton, 400Mhz fsb.
Táp : fél éves, 400w, Azona.
Köszönettel! :R

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#2) Andie


Andie
őstag

Túl hosszú voltam, és nem olvassátok végig, vagy nincs senkinek ilyen alaplapja? :F

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#3) 1269 válasza Andie (#2) üzenetére


1269
tag

Ugyanilyen a lapom,eleinte én is kinlódtam vele.
A windóz nem települt,régi windóz fagyott.
Visszavittem a boltba,náluk ment 1 napot tesztelték,hazavittem működött. Próbáltam húzni a prockót nem ment feljebb,fagyott,kékhalált okozott.
3 napot szívtam vele minden bios beállítást kipróbáltam.
Nekem a megoldás az FSB spread spectrum 50%-ra állítása volt.Azóta (kb 2 hónapja)semmi gond vele kitünően üzemel.A prockóm 2000+ vígan szalad 2600+-on fesz emelés nélkül.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#4) zso73 válasza 1269 (#3) üzenetére


zso73
veterán

És ez a Spreed kisebb,vagy nagyobb volt előtte?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#5) zso73 válasza Andie (#1) üzenetére


zso73
veterán

A memória beállításokat az Everest megmondja! És csak oda kell állítani!
Nekem samsung 3-4-4-8 400MHz-n.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#6) marcee válasza Andie (#1) üzenetére


marcee
addikt

Azt, hogy a memória milyen időzítésekkel mehet maga a memória szabja meg. Rakj fel egy Everest-et és az alaplap\spd alatt nézd meg, hogy melyik frekvencián mit tud. De szvsz kellene lennie e bios-ban ''by spd'' beállításnak.

Az, hogy komoly fagyi után 1300MHz-en indul a gép ''természetes''. Az Athlon XP sorozatú procikba nincsen belehegesztve, hogy mekkora fsb-vel kell őket meghajtani, így procicsere, bios frissítés, cmos clear után 100-as fsb-vel indulnak.

Nem írtad, hogy volt-e memtest. Szerintem a memória körül kell keresni a problémát.
Bios-ból nincs újabb a laphoz?

Szerk: memtest86 3.2 iso: Bővebben: link

[Szerkesztve]

\m/

(#7) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Bennem is az fogalmazódik meg, hogy valami nem stimmel a memóriáknál. Tényleg elkelne egy memtest, illetve ha megnéznéd a ram pontos tipusát akkor sokkal többre mennénk.

Grafiqs

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#8) LAZA-C válasza Andie (#1) üzenetére


LAZA-C
csendes tag

Helló!
A kérdésedre ez a cikk biztosan válaszolni fog.
http://www.tomshardware.hu/howto/03q3/030701/index.html

A memtest:
http://www.memtest86.com/memt32.zip

Bár nem kérdezted a CPU hőfok normális. Rendes hűtés kell rá.
Én is Whisperrock-kal vesződtem. aztán vettem 1 Alcomp (magyar) hűtőt.
http://web.axelero.hu/almkft/hu/prod/2004/Cual550ProP92_index.htm
http://web.axelero.hu/almkft/hu/webbolt/item1.html
Árban verhetetlen. 23 dB; 3700Ft

A tápot is kevésnek érzem..

Hi.

(#9) 1269 válasza zso73 (#4) üzenetére


1269
tag

Előtte disabled.

(#10) zso73 válasza 1269 (#9) üzenetére


zso73
veterán

Ez érdekes. A THK oldalon kikapcsolást javasolják. Nekem is így lett jó a gépem. Mert állandóan belassult. Kikapcsltam, és azóta nem csinálja. Ennyit az egyforma csipes alaplapok hasonlóságáról. :D

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11) 1269 válasza zso73 (#10) üzenetére


1269
tag

A lapot 2 hónapja vettem.Előtte asus a7n8x-x volt,eladtam,csak alaplap volt cserélve.Az asusban akárhogy lehet tuningolni az msi-ben csak a spread 50%-ra állításával.Érdekes az asusban tényleg instabil lett a gép,ha a spread-ot piszkáltam ezért volt nehéz rájönnöm a hibára.

(#12) Andie


Andie
őstag

Nahát?
Nemis gondoltam, hogy fogtok ide irni, miután 1 napig csönd volt :)
Köszi, hogy benéztetek, és főleg a jó tippeket!

Nézzük :
Ez az FSB spread spectrum mit jelent?
Nekem is 50%-ra kell állitanom? Vagy disabledre? (most 100%-on van emlékeim szerint, bár lehet, hogy valami másra emléxem)
Megjegyzem : én tuning nélkül szeretném üzemeltetni a konfigot, tehát a gyári értékeken, azaz a procit is 400Mhz FSB-n (11x200), és a ramot is (400Mhz).
De ez sem megy, mert azonnal fagyás, kékhalál :(

Everestet futtatam, ezeket irta ki :
Mező Érték
Memória modul tulajdonságai
Modul neve 64MX64U-40C
Sorozatszám 030505C3h
Modul mérete 512 MB (2 rows, 4 banks)
Modul típusa Unbuffered
Memória típusa DDR SDRAM
Memória sebessége PC3200 (200 MHz)
Modul szélessége 64 bit
Modul feszültsége SSTL 2.5
Hibafelismerési módszer Nincs
Frissítési gyakoriság Csökkentett (7.8 us), Self-Refresh

Memória időzítések
@ 200 MHz 3.0-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS)
@ 166 MHz 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS)
@ 133 MHz 2.0-2-2-6 (CL-RCD-RP-RAS)

Ja, és a tipusa : Hynix ......BT-D43 (ha kell, leolvasom az elejét is, egy másik fórumon mondták, hogy a vége érdekes, ugyanis ez a végü ram tán nem frankó az nf2-es lapokba??)

BIOS : Nem raktam fel újat, mert az MSI fórumon azt mondták, hogy a legújabb az bugos. Ennek ellenére megpróbáljam?

Memtest-hez köszi a linket! Van már valami régebbi verzióm, de félek, hogy hiába futtatom, amig nem biztos, hogy a proci, a lap, vagy bármi más hibázik.

A cikket mindjárt elolvasom.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#13) zso73 válasza zso73 (#10) üzenetére


zso73
veterán

Megkerestem a Spreed Spektrumot.
Bővebben: link

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#14) zso73 válasza Andie (#12) üzenetére


zso73
veterán

''BIOS : Nem raktam fel újat, mert az MSI fórumon azt mondták, hogy a legújabb az bugos. Ennek ellenére megpróbáljam?''
Szeintem ne! Az előtte lévő verziót igen.


[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#15) marcee válasza Andie (#12) üzenetére


marcee
addikt

Nem futtatod hiába. Memtest kell ide, de gyorsan.

\m/

(#16) hunluigi válasza Andie (#1) üzenetére


hunluigi
senior tag

Ez a lap (van-volt nekem is) hihetetlenül háklis a rammokra!!! :O Többekközött ez az egyik oka amiért lecseréltem... szerezned kéne valahonnan több fajta modult és azokkal tesztelgetni...

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#17) Hun'reeth válasza Andie (#12) üzenetére


Hun'reeth
őstag

A következőket tudom javasolni:
1. kérj kölcsön egy ram modult valahonnan (nagy valószínüséggel ez lesz a baj)
2. esetleg ha tudsz kérj egy tápot is, hátha valamelyik fesz nem stabil (ezt nézted egyébként? :U)
3. a proci melegedésre szvsz tök felesleges még egy hiper-szuper hűtőt venned inkább nézd meg hogy amikor 68 fokos a proci kézzel tényleg olyan forró-e a borda is közben! Lehet, hogy csak a szenzor sz@rakodik.
4. az FSB spread spectrum úgy emékszem nálam ''disabled'' volt annó (K7N2 -Delta-L) és úgy nem volt probléma. Hagyd default -on szerintem.


[Szerkesztve]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#18) Andie


Andie
őstag

Nos, futottam egy kört.
A gépem 2 napja stabilan meg 333Mhz-en. Ez azt jelenti, hogy a processzort levettem 166-ra, és a ramot auto-n hagytam, ami azt eredményezte, hogy azis 166-on ketyegett. A Spread Disabled.
Futtattam egy 3DMark2001-et, gyönyörü szépen lement, 9877 ponttal végzett. A proci igy 1833 Mhz-es. :(

Felraktam a procit 200 Mhz-re, a ramot pedig 6:5-re állitottam, igy az maradt 166 Mhz-en. Gondoltam nem szereti a 200at. 3DMark a Dragothicknál lefagyott.
Állitottam a Spread-on, 50, majd 100%-ra, továbbra is fagyott.
Felraktam Manual üzemmódban a proci FSB-jét 190-re. A ramot is auton (vagy by SPD-n??) hagytam, hadd álljon be ö is 190-re. Szépen be is állt, proci 2086Mhz, ram 190. 3DMark elment a Nature-ig, ott fagyott be. :(

Most visszaraktam 166-ra mindent, igy 333-on megy ismét a rendszer, 3DMark szépen lement az elöbb is.

Ramot próbálok majd kölcsönkérni, meg futtatok egy memtesztet is... de hogy? Igy 166-on? vagy 200on? :F

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#19) corlagon válasza Andie (#18) üzenetére


corlagon
senior tag

Végigolvastam a topicot, én is memóriahibára gondolok. Win instabilitás, crc-hibák, néha kékhalál - a múltkor én is szívtam vele, végül az egyik modul lett a hunyó.

166-on és 200-on is nyomj memtest-et, legalább 4-5 órán át. Ha lehet, add oda a modult egy havernak, tegye a gépébe, neki jó-e, mert lehet hogy jó a ram, csak a lapod nem bírja.
Ajánlom még a Hot CPU Testert, szvsz a legjobb integrált nyúzógép - cpu-t,
memet, minden rossebet tesztel.

(#20) hunluigi válasza Andie (#18) üzenetére


hunluigi
senior tag

VIGYÁZZ!!! Nekem a mem test bizonyos modulokra az 5.-ös tesztnél hibát nyomott akár mit állítottam akár hova (amúgy az érintett modulokról kiderült hogy hibátlanok...)!
verziók: 2 db 512 külön külön jó együtt (Single/Dual tökmindegy) hibázik! 1gb-s modul magában bármely slotban bármely beállításnál hibázik. Egy másik (ugyan olyan) 1 gb-s modul hibátlanul megy... :( ugyan ezt eljátszottuk a modulokkal egy másik nf2 lapban az eredmény hasonló de volt olyan modul ami hibátlanul ment nálam ott nem volt jó és fordítva... nf2 (ebből a szempontból) szívás! A rammok persze az új lapomban köszönik szépen (bármely kombinációban) hibátlanul mennek! Szerintem fogd a modulokat és egy boot-olós memtest86-ot és irány egy haverhoz (ne nf2-s lapja legyen!!!) és a modulokat kitesztelni!!! Ha ott hibátlan akkor bizony lap cser mem csere, jobban mondva kísérletezés a memóriákkal... Remélem tudtam segíteni...

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#21) marcee válasza hunluigi (#20) üzenetére


marcee
addikt

A memtest nem feltétlenül a memória modul hibáját mutatja ki, hanem hogy adott gépben, adott beállításokkal hibátlanul működik-e! Ha hibát jelez, akkor én ugy nem használnám.
Nekem is van két egyforma, együtt vásárolt memória modulom, amik 400-on duálban hibázgattak az előző nf2-es dezkámban, de 333-on nem. Az új lapomban még nem néztem, most default dual 333-on vannék és a rendszer stabil. Az is lehet, hogy csak az nf2 memória vezérlőjét nem komázták, és az a64-gyel nem lesz bajuk 400-on sem, vagy éppen ellenkezőleg. Nem lehet tudni, tesztelni kell.

\m/

(#22) zso73


zso73
veterán

Nekem volt olyan memóri a párosom, ami csak a Q3A alapú játékokban halt be! A memteszt simán lefutott vele. Mindegy volt a teszt hossza! A docmem dobta a hibát ki! És valóban rossz volt! Csere után nem jelentkezett a hiba! Ja:És a K7S5A-ban nem volt vele probléma! :F

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#23) sunone válasza corlagon (#19) üzenetére


sunone
aktív tag

msi k7n2 delta alaplapomon memóriabővítés (samsung) után gyakran elszált a cucc. több modul kipróbálása segített.

(#24) hunluigi válasza marcee (#21) üzenetére


hunluigi
senior tag

olvasd el figyelmesen amit írtam!!! :D Nem beszéltem arról hogy bármelyik modulom hibás lett volna sőt!

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#25) Andie


Andie
őstag

Köszönöm skacok, sokat segitetek a tippekkel!
Én csak egyet nem értek : ha a memóriát 333-on hagyom, és a procit felrakom 400ra, akkor miért fagy meg? Elvileg a memória ugyanúgy 333-on meg, mint mikor a procival párhuzamban 333-on ment.
Tehát :
Proci - Memó
333 - 333 => tökéletesen megy (mostis)
400 - 333 => hibázik
400 - 400 => hibázik

Tud valaki kölcsönadni 1-2 modult ? :O :F

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#26) hunluigi válasza Andie (#25) üzenetére


hunluigi
senior tag

333-333 szinkronban referencia alatt
400-333 asszinkron (ez sokszor problémás szokott lenni)
400-400 szinkron de nem tetszik neki :( (sajnos nf2-nél előfordul)

én még mindíg csak azt tudom javasolni hogy szerezz pár modult és probálgasd azokkal... de a legjobb az volna ha találnál egy boltot ahol engednek probálgatni mert ez sajna nem (csak) típus függő hanem példány is... :O

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#27) zso73 válasza Andie (#25) üzenetére


zso73
veterán

Csak úgy,ha ott vagyok! :) XI. ker hol laksz? Privizzük le! Én is XI-ben lakom!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#28) Andie válasza zso73 (#27) üzenetére


Andie
őstag

Naná, hogy csak úgy!!! :R
Mail megy, és köszi meistro!

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#29) zso73 válasza Andie (#28) üzenetére


zso73
veterán

Válasz is ment! :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#30) Zotya84 válasza Andie (#1) üzenetére


Zotya84
őstag

Én csak ezen hszedert olvastam el, de amit írtál (a fagyás része) lehet ram is (sztem). Szerezz be egy GoldMemory -t és futtasd le, mert én láttam nem egy olyat, h volt egy hibás byte egy 512es modulon (dualddr400ban 2*512), és amikor az a byte hibásan jött vissza, akkor fagyás, a különféle okokkal -> ramcsere és minden megy franyán azóta is.

Én a helyedben tesztelném.


U.I.: A melegedésre sajna nincs tippem. :(

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#31) zso73 válasza Zotya84 (#30) üzenetére


zso73
veterán

Ma lesz rampróba! Viszek két modult, és megnézzük!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#32) Tommmy


Tommmy
tag

NBem olvastam végig,mert tök alap az egész!
nem gondolod, hogy az az átkozott procid (ami 333MHz-es Buszsebességen megy, vagyis 166x13) azért nem megy 200-on mert nem bírja! Semmi baj a memóriákkal, sőt a lappal sem, csak te vagy túl béna! Nézd mármeg alapon a rendszert könyörgöm! csinálj egy Bios Resetet, állítsd be a procit 3000+-ra (vagyis 166 fsb, 13 szorzó) és használd úgy! Aztán ha majd stabilan megy, akkor állj neki atuiningnak és nézd hogy mennyit bír!

No meg a memót sé procot tedd szinkronba, mer az AMD azt szereti, és szerintem nem ártana újra pasztázni sem a proci tetejét!
ÜDv

[Szerkesztve]

(#33) Andie válasza Zotya84 (#30) üzenetére


Andie
őstag

Köszönöm a tippet, ma délután Zso hoz 2 modult, azokkal megteszteljük a rendszert, és ha neadjisten végre az egyikkel menni fog, akkor megoldódik ez a problémám is.
A hömésréklet gondom ugyanis már solved, mióta Deicide hozott egy 3200+ procit, és meg is pasztázta nekem (elszörnyedve láttam, mennyit ken a procira, ezexerint én nagyon spórolósan bántam a pasztával! csodálkoztam is, hogy minek ennyi a tubusba, mikor én épp csak beszineztem a proci tetejét az ezüsttel...)
Azóta alapjáraton 36-38 fokos, terhelve 47-48 a prockóm :C
(már 333Mhz-en, mert ugye 400on még nem tudtam hajtani hosszabb ideig :((( )

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#34) Andie válasza Tommmy (#32) üzenetére


Andie
őstag

Pedig érdemes lett volna végigolvasnod, legalább a #1 hozzászólásomat. 3200+ as Bartonról van már szó, 400MHZ fsb-vel... :U

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#35) zso73 válasza Tommmy (#32) üzenetére


zso73
veterán

Húhhh! Egyenest a nyakának! :C:Y
A 3200+ Már alapon 400-as FSB-vel megy!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#36) Hun'reeth válasza Tommmy (#32) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Ez nagy beégés volt! :C;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#37) Tommmy válasza Hun'reeth (#36) üzenetére


Tommmy
tag

Hát ez attól függ, hogy ki részéről!
Olvasd már el az első hsz-t!!! Milyen proci az? 400-as ugye?

(#38) Andie válasza zso73 (#35) üzenetére


Andie
őstag

Egyébként nemvicc, kipróbáltam anno 400on a 3000est. Ugyanis akkor is fagyogatott, mikor legelöször összeraktuk haverral a rendszert, és ugye a ram 400on, a proci meg 333-on ment. Utánnaolvastam, és sok fórumon azt javasolták, állitsam a ramot a procival 1:1 arányba, azaz egy frekin ketyegjenek. Gyorsabb is lesz, és tán stabilabb.
Nosza, levettem a ramot 333-ra, és láss csodát, télleg nem voltak fagyások. Node micsoda dolog ez, hogy nem mehet 400on a 400as ramom? Hallottam rémhireket, hogy egyes 3000es Bartonok 400as FSBvel rendelkeznek.
Igy hát hirtelen felindulásból feltoltam a proci FSB-jét 400ra.
Nemondjam, 3 napig túrtam utánna a netet, hogy tudom elinditani a gépem, mert CMOS reset nem segitett, elemkivétel se, fél napig elem és áram nélkül állt a gép, utánna se akart még csak megmoccanni se a bios (fekete kép).
Aztán megtaláltam az Insert-nyomós módszert. Mindig tanul az ember :B

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#39) Andie válasza Tommmy (#37) üzenetére


Andie
őstag

#1, közepe :
Új proci keresés. Találás. 3200+ barton. 400Mhz!!! kiráj.

De ne civódjunk itt pliz, megoldást keresek. Peace! :R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#40) bogingrol válasza Andie (#38) üzenetére


bogingrol
aktív tag

beneztem msi oldalara, ott a biosoknal megakadt a szemem par dolgon (- Add support AMD K7 Athlon SSF CPU ID = 6A0h , L2 521K
2600+, 2800+
- Add support AMD K7 Athlon CPU ID 6A0H, L2 256K
2500+,2600+,2800+,3000+)
nem tom, de gondolom megnezted te is, ha nem en kiprobalnam, egy biost visszaflashelni nem nagy szentiras...

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#41) Zoller34 válasza zso73 (#5) üzenetére


Zoller34
aktív tag

Nekem is ilyen alaplapom van !
2.5-3-3-8 -as beállításban 2 db 512 megás 400mhz-es Samnung !
Hibátlanul műxik .

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#42) bogingrol


bogingrol
aktív tag

jo bena vagyok, most lattam hogy a tied 3200+ :B

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#43) Andie válasza bogingrol (#40) üzenetére


Andie
őstag

Jelenleg a gyári bios van rajta, 2004 augusztusi. Nem updateltem még. A verziót majd megnézem.
Néztem az msi oldalát, és fórumokon még azt is irták, hogy a legújabb (5?) nem stabil, bugos...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#44) Mardel


Mardel
őstag

Hali!

Nekem olyan gondom van hogy egy MSI K7N2 Socket-A alaplapom van
és benne egy AMD 2500+ Barton 333MHz

van két memóriám 2db 256 SAMSUNG 333

ez így gond nélkül megy


de a memóriákat leseréltem 3db 512 400MHzes ''Hynix BT-D43-ra'' /Mistralt felhívtam (ahol a gépet vettem) ''az alaplap kezeli a 400MHzes RAMokat is''/

és azóta a gépemen kékhalál...win xp újra telepítésénél kifagy és bejön a kékhalál!

A srác akitől ''olcsbban vettem, boltból'' ő azt mondta hogy memtesten neki semmmi hibát nem jelzett és játékkal is futott rendesen ő a Driv3rrel próbálta!

Nah most én leginkább multizni szoktam és azon belül is codozni és indításnál egyből kék halál!
Szóval most ott vagyok hogy kidobtam 32ezret az ablakon és még mindig a régi emmóriáim vannak a gépben mert azzal semmi gond nincs!
De nagyon kellenének az az újjak!


...Szal nemtudom hogy hogyan használjam az új ramokat hiba nélkül!
Előre is thx!

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#45) Andie válasza Zoller34 (#41) üzenetére


Andie
őstag

Nekem most Hynix van, ráadásul az a B43 végü, amire már sokan köpködtek itt.
Remélem Zso samsungja megoldja a dolgot :U

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#46) Andie válasza Mardel (#44) üzenetére


Andie
őstag

Mardel, ha olvastad az elsö beirásaimat, akkor látod, sajnos ugyanaz a hibád, mint nekem.
Nekem 3000es bartonom volt elöször, ugyancsak 333 Mhz fsb-vel. Mindaddig okés volt, amig a ramot is 333-on üzemeltettem. Mivel te is 400as ramokat tettél be, és ezen is üzemelteted (?) öket, ezért van a fagyásod. Vedd le a ramokat 333-ra (1:1, vagy by SPD), és valszleg meg fog szünni a kékhalálozásod. Csak sajna nem használod ki a ramod 400as képességeit.
Ráadásul ugyanaz a ramtipusod van, mint nekem, ami ezexerint az életben nem fog szépen muzsikálni adott lapban, adott freqin... :(

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#47) Zoller34


Zoller34
aktív tag

Ehhez az alaplaphoz van új biosflash ?

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#48) bogingrol


bogingrol
aktív tag

...ha esetleg a samsungok nem oldjak meg a problemat egy bios frissitest vallalj be szerintem mielott vegkepp lemondasz rola, tom ezt eleg sokan szajkozzak (mint pl nem indul a gepem =>biztosan szar a tap) de talan ha mar semmi mas nem marad barmit is irnak rola lehet meger egy probat

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#49) bogingrol válasza Zoller34 (#47) üzenetére


bogingrol
aktív tag

Bővebben: link

asszem ez lesz az

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#50) Zoller34 válasza bogingrol (#49) üzenetére


Zoller34
aktív tag

Köszi !

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.