Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) uttika20


uttika20
csendes tag

Hi.

Olyan Problémám lenne,hogy vettem egy satás vinyót és nem tudom belöni a Biosba,hogy erröl bootoljon.
Ugy müködik ha egy másik vinyom mellé berakom és másodlagosnak használom,de ha azt akarom ,hogy erröl bootoljon azt már nem!
Mit kell beállitanom ,hogy erröl bootoljon?Próbáltam nagyon sok variációt,de nem ment!
Havernak másik alaplapja van és ott helyböl elkezd bootolni.
Ha tudnátok segiteni azt megköszöném!
Legyszi akkor részletessen írjátok le.
Elöre is köszi mindent!

Bye
Uttika

(#2) hunluigi válasza uttika20 (#1) üzenetére


hunluigi
senior tag

Na szóval... a lapom ugyan ez (bár ez a platinum megnevezés nem mond semmit nem inkább ILSR???)

nekem ugyan csak SATA vinyó van a gépben de ez szvsz nem sokat változtat a dolgon... (tekintve hogy időnként megfordulnak a gépemben vendég vinyók és nem okoz gondot...)

A BIOS-ba SCSI -t állítsd be első boot -ra a másodikra esetleg CD -t a többi legyen üres. A további boot -t eszköz keresését tiltsd le. ezek a lapok a raid vezérlőn keresztül kommunikálnak a sata eszközökkel tehát a boot megkezdése elött(még mielött kiírná hogy no system disk) a raid -nél nyomni kell egy F.... (nem emléxem de írja melyiket) és be kell állítani a raid tömböt (valami sejtelmes okból ha 1 vinyó van akkor is...) ezután opsystem fel a satára és jó lesz...

ha nem segít a dolog (bár ennek így jónak kell lennie) akkor csak a sata legyen a gépben, az egyéb vinyókat húzd le és úgy dobj rá rendszert. Ha ez megvolt akkor a többi vinyó visszadug.



[Szerkesztve]

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#3) uttika20 válasza hunluigi (#2) üzenetére


uttika20
csendes tag

Szóval...Megcsináltam amit írtál minden stimmelt,csak a biosban az elsö bootnál nem tudom beállitani scsi-t,mert nincsen
Van minden:-floppy
-hard disk
-cd
-usb cd stb..
Szóval minden csak scsi nincsen.De viszont van ott még valami amit nem tudok,hogy mi az:- LS120
Ez mi lehet??
Na mindegy,szóval nem lehet.
Eltudnád valahogy küldeni a biosod beállitását?(Pl.:kép ként)
uttika@vipmail.hu
Nagyon meg köszönném.
Vagy ha van még valami ötlet akkor az jöhet.

Bye
Neox





[Szerkesztve]

(#4) hunluigi válasza uttika20 (#3) üzenetére


hunluigi
senior tag

Na ha othon megnéztem volna a fórumot.... :O Ha nem tudsz SCSI-t állítani az gáz... Csak az első boot helyen vagy a többin sem? Kéne a bios dátuma mert lehet hogy frissíteni kéne...

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#5) hunluigi válasza uttika20 (#3) üzenetére


hunluigi
senior tag

Na szóval az MSI honlapján nem találtam semmit erről a platinum változatról csak
-K7N2 Delta-L (SPP+MCP2, Onboard 10/100 LAN) tekintve hogy ezen nincs sata ez ki is esett...

-K7N2 Delta-ILSR (SPP+MCP2-T, IEEE1394, 10/100 LAN, SATA RAID) na ez van nekem és szerintem neked is...

innen nézve egy bios flash elég valoszínűnek tünik... mindenesetre kéne a dátuma (gyanitom nem a leg frissebb) Amíg az első boot eszköznek nem tudod az SCSI-t állítani (jelen helyzetben mert a BIOS nem hagyja) addig esélytelen a dolog.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#6) hunluigi válasza uttika20 (#3) üzenetére


hunluigi
senior tag

ÁÁÁÁÁÁHHH most nézem ez delta2 :B (visszaszívtam amit a platinumról mondtam.... mindenesetre a BIOS frissítés, és amit a beállításról írtam akkor is él!

Ehez a leg frissebb BIOS 2005.01.20 Bár a leírásokben nem utal SATA BOOT problémákról de próba cseresznye...

[Szerkesztve]

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#7) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Nos nekem is egy ilyen delta2-es alaplapom van, de csak LSR (nincs rajta Gbit LAN, FireWire, Aktív NB hűtés) és nálam a BIOS-ban van egyszer egy1st,2nd 3rd boot device beállító (amint írtad ezt megtaláltad) de van ezen kívül egy HDD boot priority menu is!!! menj bele abba és ott tudod állítani a dolgot. Persze, ha még aktuális.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.