Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6701) Flashback válasza bajnokpityu (#6698) üzenetére


Flashback
addikt

Nem értek hozzá ezért kérdem! Azthiszem maradok a D208RR-nél eddig ez tűnik a legjobbnak. Amúgy meg akinek gumis dolgai vannak az olvassa el: EZT (vagy inkább mindenki?)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6702) ALI_G válasza Flashback (#6701) üzenetére


ALI_G
veterán

A michelin pilot road 2 olyan vacak, hogy nincs is benne? :F
azt hallottam, hogy visszahívták a korai darabokat, de azóta nem javították ki a hibát?

Nekem gyári M pilot road van fent, ha elkopik, mit lenne érdemes vegyek szerintetek? Eddig pilot road 2-t akartam venni.

(#6703) [lAyCsI] válasza bajnokpityu (#6679) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

utánaolvastam, nem éri meg becsavarni,mert akkor meg olyan lesz mint a bakkecske, ha normál úton közlekedsz.
javasolták az első telő mega sűrű olajjal való feltöltését, állítólag ér valamit... sztem majd kipróbálom, ill van még a progresszív rugószett, ami krva drága, szal azt tuti nem veszek...
letojom,,, marad a csík :)

-= No way back from Here =-

(#6704) [lAyCsI] válasza Topiccsendőr (#6683) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

az okosok azt mondtaák nekem, hogy előre 2.1, hátulra 2.3 a tuti kombó...
én annyira nem éreztem a különbséget(biztos én vagyok hugyos) a pénztárcám viszont igen, mert 2 személlyes is ilyen nyomáson mentem egy egész szezont, és a vadzsi új Mez6 egy szezon alatt elfogyott :)

-= No way back from Here =-

(#6705) [lAyCsI] válasza bajnokpityu (#6696) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

jah, csak a TT-n közúton versenyeznek,
a GP-n meg nem találod magad szembe egy villanyoszloppal ha kicsúszol...

-= No way back from Here =-

(#6706) [lAyCsI] válasza Flashback (#6701) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

az van most nekem is fent, elég radírgumi ha bemelegszik :)

-= No way back from Here =-

(#6707) ALI_G válasza [lAyCsI] (#6704) üzenetére


ALI_G
veterán

höhö, nálam azt írja a villaszáton, hogy 1 személyjel és 2 személyjel is ugyanannyira kell felfújni :)
Úgyhogy én mindig tartom az előírtat.
De haver egyszer nem értette miért csúszik annyira a gumija, mondom csekkold a nyomást.
1,5 alatt volt mindkettőben :) szerintem idejét se tudta mikor nézte meg utoljára...

(#6708) bajnokpityu válasza [lAyCsI] (#6703) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nemtom mit akarsz becsavarni.én a csillapitást mondtam,nem előfeszitést.valamint ajánlom,h magad kisérletezz ezzel,ne hallgass másra.ird fel,h pontosan mi volt gyárilag,ha valami nem nyert,vissza tudd állitani.amugy nem vok benne biztos,h az összes nagybandikának lehet állitani a csillapitását.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#6709) bajnokpityu válasza [lAyCsI] (#6705) üzenetére


bajnokpityu
félisten

és ettől máris jobbak?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#6710) Tüzi

wehehehe gumi occsóé'

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6711) Flashback válasza Tüzi (#6710) üzenetére


Flashback
addikt

45K-ért első hátsó?!!!!! Bazze!!! Mennyi a posta?!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6712) Tüzi válasza Flashback (#6711) üzenetére

Nem tom, mert szokás szerint magyarországot nem ismerik, ellenben pl szlovákiát igen... :W
Oda 25$-t ír

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6713) jasszer


jasszer
senior tag

Ha már a guminyomásnál járunk... Vegyek egy bringás nyomásmérőt párszázért és guruljak a 300 méterre lévő benzintyúkig fújni, vagy vegyek alsókat. kompresszort párezerért? (ha van ilyen egyáltalán, fogalmam sincs h mibe fájnak)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#6714) ALI_G válasza jasszer (#6713) üzenetére


ALI_G
veterán

hátő, amennyit használja az ember elég a benzinkúton. Úgyis 300 km-enként tankol az ember.

(#6715) Flashback válasza Tüzi (#6712) üzenetére


Flashback
addikt

Azthiszem itt a Ph-n vannak szlovákok!!! Úgy meg lehetne oldani okosba!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6716) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Tudtok olyan helyet ahol motorosruházat van nagy választékban, ezt néztem nem olyan rossz szerintem, tudtok hasonlót vagy jobbat?

(#6717) [lAyCsI] válasza ALI_G (#6707) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

2 személlyel azért ajánlatos kicsit még fújni bele ha nem az előírt nyomáson mész... mácsak a fizika miatt is ha belegondolsz...

-= No way back from Here =-

(#6718) [lAyCsI] válasza bajnokpityu (#6708) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

hát ezaz :)
csak előfeszítést lehet állítani sajna...

-= No way back from Here =-

(#6719) [lAyCsI] válasza bajnokpityu (#6709) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ezt ki mondta :F
de tény hogy ez inkább férfimunka mint egy bukóteres pályán kőrözgetni... szerintem

-= No way back from Here =-

(#6720) ALI_G válasza [lAyCsI] (#6717) üzenetére


ALI_G
veterán

Persze, hogy úgy logikusabb, de ha ez van ráírva gyárilag.

(#6721) #25954560


#25954560
törölt tag

ma arra jottem ra, hogy ha ugy gondolom a teli honapok alatt benyara sporolok, kicsivel konnyebb elviselni a rossz idot :D
iden muszaj 15k-r gurulnom, akarmivel is :)
jovo hetvegen megyek Tatabanyara es Paksra megnezni egy-egy thunderciccat :)

(#6722) jasszer válasza #25954560 (#6721) üzenetére


jasszer
senior tag

Én motorozni szoktam, úgy a legkönnyebb. :D (bár a mai 2 foknál lehetne kicsit melegebb)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#6723) Topiccsendőr válasza bajnokpityu (#6698) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Szerintem jó, mert jobban tapad, persze drága mulatság.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#6724) Topiccsendőr válasza [lAyCsI] (#6703) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Egyébként kanyarban mit szoktt csinálni? amikor ráadod a stabil gázt a kanyar belsejében akkor bepumpál? Csak kiváncsiságból :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#6725) Topiccsendőr válasza qpakcovboy (#6700) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

háát a fene sem tudja, mert annyira nem puha, viszont a puhább rész az oldalsó 1- 1,5 centiméteren van, azt meg kihasználni igazából nagyon jó úton, vagy pályán lehet. De nem túra sport gumi, az biztos.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#6726) [lAyCsI] válasza ALI_G (#6720) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ha előírt nyomással mész akkor ok,
én arra értettem ha a gyárinál alacsonyabb nyomáson használod...

-= No way back from Here =-

(#6727) [lAyCsI] válasza #25954560 (#6721) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

helyes :)
majd referálj!

-= No way back from Here =-

(#6728) [lAyCsI] válasza Topiccsendőr (#6724) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

jaja ilyen imbolygós lesz az egész cucc

-= No way back from Here =-

(#6729) bajnokpityu válasza [lAyCsI] (#6728) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem azt mondom,nagyon fonto a biztonságos futómű,nagyyon sokat lehet gyorsulni tőle,de azért annyira csak nem gyenge egy nagybandikáé,nem? mikori darab? amugy ha annyira gáz,akkor vegyél bele villarugót,villaolajat.vagy a hátulja hintázik?
mentél már komolyabb futóművű hasonló géppel?azzal jobban érezted magad?

f2nél folyton basztattak haverok,mikor nonstop erre panaszkodtam,meg vettem hátsó gátlót neki.aztán felültem az f4-re,és igazolva éreztem magam.első üléspróbával döntöttem olyanokat,mint f2vel sosem,annyira bizalomgerjesztő volt.

meg kinyirtam az egyik winyómat :( elég sok érték volt a 400gigáján.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#6730) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Ki használ gps-t a motoron? Tavaly sokat túráztam itthon, de idén kölföldön szeretnék többet menni, van egy csomó túratervem. Viszont külföldön már macerásabb a navigálás emlékezetből, papír térképpel. :) Kellene valami GPS, de nem szeretnék 150k-t költeni Garmin motoros GPS-re. Tapasztalatok, ötletek?

(#6731) ALI_G válasza zsoltee10 (#6730) üzenetére


ALI_G
veterán

Kókányolj a motorra vmit amivel az autós navi-t feltudod rakni :) Van is fent egy ilyen kép, asszem a szocimotoroson láttam, talán MZ-re raktak ilyet :)

Használt PDA megteszi egyébként ilyenre, csak legyen benne GPS. Viszont a vízállóság már jókérdés.

(#6732) zsoltee10 válasza ALI_G (#6731) üzenetére


zsoltee10
addikt

motoros tartót lehet venni 1500Ft-ért. :)
Engem az érdekelne, hogy ki, milyen kütyüt használ, milyen szoftvert, stb. :)

(#6733) ALI_G válasza zsoltee10 (#6732) üzenetére


ALI_G
veterán

csak IGO, mivel windows mobile-om van és Európában ennek vannak a legjobb térképei az fix.
Meg van egy használt HP ipaq h5550 PDA-m, amiben igaz nincs GPS (így is 30k-ba került), de az IGO attól még fut rajta, csak nem mutatja a helyzetem. Ergo benznkúton be kell zoomoljak a térségre, ha nagyon kéne.

(#6734) zsoltee10 válasza ALI_G (#6733) üzenetére


zsoltee10
addikt

Értem.
Az IGO-hoz milyen térkép pakkok vannak? Úgy értem, hogy nekem pl. szükségem van fullos kelet-európa térképre (Túrák miatt: Csehország, Szlovákia, Ukrajna, Románia, Bulgária min.), aztán fullos NY-Eu térképre (Ausztria, Svájc, Franciaország, Olaszország min.)
Szóval pl. ha Olaszba megyek, vagy Ukrajnába, akkor ott milyen részletes térképet tudok használni?

[ Szerkesztve ]

(#6735) ALI_G válasza zsoltee10 (#6734) üzenetére


ALI_G
veterán

Albániában biztos nincs olyan részletes térkép mint Olaszban az tuti, de mivel az IGO magyar termék így a környező országok tuti fullosak, hisz elsődleges magyar célpont. (triviális :P ).
Egyébként lehet venni Magyarországot, Kelet EU, Nyugat EU, és EU pakkot ha jól tudom. De az EU pakk jó drága.
Egyébként amennyire tudom akkor már minden országban az EU-ban utcaszintű a kereső és minden évben van frissítés. Azt hiszem ha megveszel egy pakkot, akkor egy frissítésre kapsz "liszenszet", de látogass el az igo oldalára a részletesebb és főleg pontosabb tájékoztatásért.

(#6736) Flashback


Flashback
addikt

Nekem van GPS-em. Pontosabban Pdam. Majd valahogy a mocihoz erősítem! :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6737) Tüzi válasza zsoltee10 (#6732) üzenetére

Viszek térképet ahova megyek.
Azt nem lopják le, nem romlik el, nem merül ki benne az elem, nem ázik el (be kell csomagolni). Meg a Nagy Tesó nem fogja mm-re pontosan tudni, hogy hol vagyok :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6738) qpakcovboy válasza Tüzi (#6737) üzenetére


qpakcovboy
őstag

én is a papírra teszem le a voksom, de vannak olyan dolgok, amiket nem tud a térkép, a gps meg igen, meg jóval kényelmesebb is.

Van egy ismerősöm aki ANgliában dolgozik már egy ideje, de még nem ismeri a várost így GPS-el közlekedik, ami egyszer lemerült neki, kb mintha megvakult volna, se kép se hang :)

(#6739) [lAyCsI] válasza bajnokpityu (#6729) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

én nem gyorsulni szeretnék, mert nem ez a cél...
viszont jól jönne egy stabil futómű.
mondom néztem progresszív rugó kit-et(asszem wilbers volt) de elég drága volt... majd talán 1x...

Ja és mentem géjjesixerrel, R1-el, RR-el is, szal van róla fogalmam mit jelent az hogy jó futömű :)

-= No way back from Here =-

(#6740) bence78


bence78
csendes tag

Üdv!
Kedves tapasztaltabb motoros társaimtól, és a hozzáértőktől várnék egy kis segítséget :R

Van egy kis robogóm :) és a télen csak a garázsban állt. Akku teljesen lemerült, szóval az önindítóval esélytelen beindítani. Próbáltam berugni (a motort :D ), de nem indul így sem.
Egyik haverom szerint vegyem ki az akkut és töltsem fel. Ez lehet a megoldás?
És egy láma kérdés :) Az a töltő ami a kocsihoz van, az jó ehhez is? :)

Aki nem csak lehurrogni akar, hogy milyen amatőr vagyok, annak a válaszát örömmel veszem :R És előre is köszi.

----- inkabb emailben keressetek mert a pht mar nagyon ritkan hasznalom -----

(#6741) Topiccsendőr válasza [lAyCsI] (#6739) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Amikor mentünk Csobánka felé, még így is félelmetes volt, ahogy terelgetted a nagybandit a kanyarokban. Persze akkor valami slick gumi volt fent neked, ha jól emlékszem. Nem is értem minek írogatsz ilyesmit, hogy lehet én vagyok hugyos :DDD nem ér álszerénykedni :DDD

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#6742) Topiccsendőr válasza bence78 (#6740) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha még él az akkud, akkor töltsd fel, valószínű jó lesz hozzá az autótöltő. Rúgásra indulnia kellene azért. Milyen típusú robesz?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#6743) bence78 válasza Topiccsendőr (#6742) üzenetére


bence78
csendes tag

Sajnos rúgásra sem akarja, bár lehet csak én akarok finoman bánni vele :) Köszi a választ, ki fogom próbálni :R
Ja, amúgyYamaha robogó :U

----- inkabb emailben keressetek mert a pht mar nagyon ritkan hasznalom -----

(#6744) bocX válasza bence78 (#6740) üzenetére


bocX
tag

ha automata szivatós null aksival, vagy aksi nélkül is el kellene indulnia, csak rugdosd sokat...én is jártam már igy, 30-40 rugás..nem indul, pihenés...megint 30-40 rugás...pihenés....és 3.körben elindult a 40. rugásra, persze köpte a füstöt de ment.

kézi szivatósnál annyi a para, ha túl sokat adsz neki "megszivhatja" magát...nekem egyszer csak karbi pucc oldotta meg...

meg még az segít ha van ilyen inditóspé, vagy fujj be minimális dezodor sprét, ugy hogy leveszed a gyertyát, állítólag pöccre indul, meg ennyiből gyertyát is megnézheted nincs-e nagyon elkoszolódva - ezt még nem próbáltam, azt mondták működik ez a trükk is

de ha sokáig rugdosod be kell indulnia, csak igy télen makacsabbak, nem indulnak pöccre

[ Szerkesztve ]

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#6745) bence78 válasza Topiccsendőr (#6742) üzenetére


bence78
csendes tag

Akku az jó volt, ősszel lett újítva, csak november vége óta be se volt járatva, aztán teljesen lemerülhetett.

----- inkabb emailben keressetek mert a pht mar nagyon ritkan hasznalom -----

(#6746) bence78 válasza bocX (#6744) üzenetére


bence78
csendes tag

oks, ezt is lecsekkolom

----- inkabb emailben keressetek mert a pht mar nagyon ritkan hasznalom -----

(#6747) bajnokpityu válasza Topiccsendőr (#6742) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azért ez nem feltétlen igaz.autóstöltő igaz,h 12 V os,de simán túl nagy áramot ad a pici motorakksinak.lazán elgörbülnek az akksi lemezei.ezért szoktak egy izzót sorbakötni ilyenkor.de javitsatok ki,ha túlaggódom.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#6748) [lAyCsI] válasza Topiccsendőr (#6741) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

igazán jól esik a dícséret, de fényévekre vagyok a "normális" motorozástól,
én csak egy 7végi divatbájker vagyok sosem tagadtam :R

-= No way back from Here =-

(#6749) Topiccsendőr válasza bajnokpityu (#6747) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Teljesen igazad van, ezért írtam oda, hogy valószínű jó lesz.
Én zselés akkunál jártam úgy, hogy egy bizonyos töltőtől a kis téglalap alakú belpiacos akkuból egy lufi lett :D
Mod: bocs, Téglatest alakú :W

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#6750) Topiccsendőr válasza bence78 (#6743) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Jog?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.