Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6401) bajnokpityu válasza Nightmare (#6386) üzenetére


bajnokpityu
félisten

1 misiért 3-4 éves CBRt?az olyan is.2000eseket lehet ennyiért,v fölötte venni jót.az meg még karbis.használtakra meg ált van sportdob.gari hondára nem kell :)
amugy meg mondtam,hogyan lehet magyarországon uj motorod másfélből...

eladó Kawasaki j300 robogó

(#6402) Topiccsendőr válasza Nightmare (#6400) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Azt írtad, három éves CBR-t akarsz venni, azért nem értettem :)
De alapesetben sportdobot sem szabadna ráraknod, mert akkor is elvész a garancia.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#6403) Tüzi válasza Topiccsendőr (#6402) üzenetére

Hondánál csak a motorbuherálást nem szeretik.
Sportszűrő, dob, fékkel akármit csinálhatsz, ami nem jár szétbarmolással.
Féktárcsát is nyugodtan megcsinálhatod lötyögősre.
De ha mondjuk rombolópuskával keresztüllövöd a blokkot, arra már nincs garancia...

Kereskedőt kérdeztem. Hivatalos Honda dílert, ezekért nem haragszanak meg. Rombolópuskát kivéve...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6404) Topiccsendőr válasza Tüzi (#6403) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

akkor jófejek ott a Hondánál.
Kérdés, hogy akkor is megmaradnak ilyennek, ha valami crash lesz a blokkban?
Bár egyik havernak elkezdett a 05-ös 600 RR-jén zörögni valami és zokszó nélkül kicserélték a hengerfejet...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#6405) Tüzi válasza Topiccsendőr (#6404) üzenetére

Crash? Mire gondolsz?
Nézd. Ha beszakad a szelep, átnyomja a dugattyút, és szétvágja a hengert is, akkor az nem a légszűrő miatt lesz :)
Sőt, ha jól tudom, akkor a powercommander sem számít garivesztésnek. Bár ennek azért utánajárnék, de mintha ez is rémlene.
De persze, ha atomjaira szétszeded a blokkot, cserél benne mindent, ami mozog, akkor mán' nincs gari.
Szóval amíg a blokkhoz nem nyúlsz, addig lesz rá gari.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6406) Flashback válasza bajnokpityu (#6398) üzenetére


Flashback
addikt

Hát lehet nekem most éppen ezzel van a gond, az indítóárammal. Ma is bikázás. :( Nem éledt fel az aksi. Csak egy pár óráig tartaj meg a töltést, aztán ennyi.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6407) Topiccsendőr válasza Flashback (#6406) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Lehet hogy egy tíz éves cellazárlatos akkud van. Inkább erre gondolnék. Nekem eddig 7 éves GS volt a legöregebb akkumulátorom, ami még jól működött. Utána egyik pillanatról a másikra megadta magát. Még beraktam az MZ be, mert annyi áramot lead cellazárlatosan is, hogy jó szikrát adjon, önidnító az ugye meg kettesbe és tolás, úgyhogy vígan húzza a 8-dik évét.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#6408) zsoltee10 válasza Topiccsendőr (#6404) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én tudok olyan er-6 tulajt, akinek a vásárlás óta sportdob van a gépen. Gyilkolta a gépet, folyamatosan égett olajat engedtek le a szervízben. 36000km-nél egyszerűen felrobbant a blokk, kiszakadt a hátulja, az összes fogaskerék összetört, megszorult a főtengely, szétverte a szelepeket is, mindent. Bevitte a szervízbe, és ártatlan pofával közölte, hogy valami nem működik. :D Szó nélkül töltötték ki neki a garis blokkcsere papírt. Jófejek ezek a japók. :D

(#6409) ALI_G válasza zsoltee10 (#6408) üzenetére


ALI_G
veterán

hmm. Az nem semmi. Azért remélem ilyen nem sűrűn fordul elő :)

de gondolom nagyon néztek amikor bevitte utánfutón, hogy ez biza nem működik :)
A blokk azóta is a szégyenfalon díszeleg a szervízben :DD

Azért amikor az indexeimet cserélték gariba, én már annál is nagyon örültem, mivel nem reménykedtem. Azt foghattak volna rá amit akarnak, még szerencse, hogy nem a kiskereskedő dönt ilyen ügyben.

(#6410) SzalaiG válasza bajnokpityu (#6401) üzenetére


SzalaiG
addikt

Hogyisvanez???
amugy meg mondtam,hogyan lehet magyarországon uj motorod másfélből...

(#6411) zsoltee10 válasza ALI_G (#6409) üzenetére


zsoltee10
addikt

ezért veszélyes sokat (mi számít soknak?) futott motort venni. Ha valaki megvette volna ezt a motort a sráctól 30000km-nél, nagyot nézett volna 40000 körül, még ha normálisan is használta volna.
Nem sűrűn fordul elő, de hülyék mindenhol vannak. Egyrészt bármilyen motort ki lehet nyírni (azért 6000km alatt megégetni az olajat úgy, hogy folyamatosan utána kellett töltenie, mert szegény nyelte az olajat...), másrészt az ER-6 nem streetfighter gép, meg nem is autópálya menő. Nem szabad folyamatosan 10000rpm körül használni,és nem tartós 200km/h-ás utazóra van tervezve. Ezt tudomásul kellett volna vennie. A szervízben is mondták, hogy a srácnak Z750-et kellett volna vennie, vagy speed gépet. Nem lepődtek meg, hogy a motor megadta magát. Viszont rendesek voltak, mert a nem rendeltetésszerű használat abszolút megtestesítője volt ez az eset.

(#6412) SzalaiG válasza qpakcovboy (#6388) üzenetére


SzalaiG
addikt

Szép. A Kormánya lehetne kicsit magasabb! :)

(#6413) zsoltee10 válasza SzalaiG (#6410) üzenetére


zsoltee10
addikt

Az elv egyszerű. Ha van casco-d pl., akkor papíron gazdasági totálkárra kell törni a mocit, és az új motornál nem nagyon van amortizáció sem, szal jól lehet járni. Csak ez a dolog olyan, mint a vicc (amit egyébként nekem már elsütöttek pénzügyi tanácsadás kapcsán):

Egerek: - Te, bagoly, olyan bölcs vagy. Mit csináljunk, hogy a sas ne egyen meg bennünket?
Bagoly: - Hát szerintem váljatok sündisznóvá, azokat nem eszi meg.
Egerek: - Te, bagoly, hát hogy a fenébe váljunk sündisznóvá??
Bagoly: - Hát azt én honnan tudjam, én csak stratégiákat alkotok. :D

(#6414) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Megvan az idei első halott: [link] :(((

(#6415) ALI_G válasza zsoltee10 (#6411) üzenetére


ALI_G
veterán

ilyenek mindig vannak.
Azért egy Z750-nel ellennék én is :D már kiszúrtam magamnak párszor azt a kis vadat!

(#6416) Tüzi válasza zsoltee10 (#6411) üzenetére

Tudod, hányan vannak ilyenek? Jujujujjjj... Nem sűrűn? Gondolod? :D
Elég csak felmenni a sportmotor.hu-ra, nézd meg milyen emberek, milyen videókat raknak fel. Katasztrófa...
Mennyire becsülöm már a 400asom, nem hinnéd el.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6417) SzalaiG válasza zsoltee10 (#6413) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ezt kifejtenéd egy kicsit? Összetöröd és... :F

[ Szerkesztve ]

(#6418) zsoltee10 válasza SzalaiG (#6417) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nem töröd össze. :)
Ha van ismerős, akkor annak szólsz, hogy akkor most összetörnéd a motort papíron. Ő bevonja a kárszakértőt, aki megszakérti, hogy gazdasági totálkár. Erről minden papír elkészül, miközben a gép a garázsban áll. Lezongorázzák az egészet, a biztosító küldi a pénzt, és ennyi. Te meg használod a gépet, ahogy eddig. Csak hát nem sok embernek van olyan kapcsolata, akivel ezt meg lehet oldani. Arról nem beszélve, hogy amikor el akarod adni, akkor nehéz lesz megmagyarázni a dolgot, és ha a vevő el is hiszi, de hitelre akarja megvenni, akkor gáz van. Egy TK-s motorra nem adnak hitelt.

Tüzi: Persze, a sportmotorosoknak nagy hányada nem normális. :D
Én az ER-6 tulajokra gondoltam. Egy er-6-ot nem azért vesz az ember, hogy gyilkolja, míg a sportmotort általában nem kímélik az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#6419) qpakcovboy válasza zsoltee10 (#6418) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Én ezért nem tudtam megvenni Érdeb az SV-t, mert a két tulajból valamelyik ezt megcsinálta, vagy ki tudja lehet télleg össze volt törve ennyire. Amúgy ekkora összeg kifizetésekor a biztosító már elég alapos rengeteg képet kell csinálnia a kárszakértőnek, de ezt is megoldájk, úgy hogy törött elemeket raknak fel rá...

(#6420) bajnokpityu válasza zsoltee10 (#6408) üzenetére


bajnokpityu
félisten

kawa szervizeknél nincs is hivatalos márkaszerviz hálózat,összes kereskedő csak szürkeimportőr.tehát zsebükből kell fizetniük az alkatrészt.mondjuk nem én vok kawarider,de a kereskedőkkel beszélgettem a kiállitáson,ők mondták...
meg h csak a saját boltodnál tudsz pecsételni.azaz pecsételi más is,de onnastól bukod a "garit" a saját boltodnál

eladó Kawasaki j300 robogó

(#6421) bajnokpityu válasza SzalaiG (#6417) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nézz szét apróneten,meg egyéb motoros ujságban. lehet bérelni törött idomokat,hajlitott villát,stb...

eladó Kawasaki j300 robogó

(#6422) [lAyCsI] válasza qpakcovboy (#6388) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

szép, a gumi viszont azonnali cserés...
milyen motorod volt előtte?

-= No way back from Here =-

(#6423) [lAyCsI] válasza bajnokpityu (#6398) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

hibátlan a zselés, semmi para nincs vele, és ami a legfontosabb (majdnem) gondozásmentesek... télen havonta 1x 1 napra rápattintod a csepptöltőre és tavasszal pöccre indul ;)

-= No way back from Here =-

(#6424) bajnokpityu válasza [lAyCsI] (#6423) üzenetére


bajnokpityu
félisten

oké,szal semmi ok aggodalomra :)
melyik tipust is vetted? akár varta, akár jász féle tipusjelzés.
amugy méretre mennyire passzos?

F4ben,meg sztem az ujakban is irtózatosan pici a hely.minden mérete meghatározott. tetején nálam csücsül a teljes elektronika, és az egész mélyen az ülés alatt van(inkább lengővilla forgáspontja fele)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#6425) feca81 válasza zsoltee10 (#6383) üzenetére


feca81
aktív tag

en ne mertem hogy csinalod.faluba nvagyok bejelentve allando lakhellyel,es megis a legolcsobb biztositas is 30 folott van nekem.igaz csak tavaly szereztem meg a jogsim.neked miota van?

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#6426) feca81 válasza Tüzi (#6396) üzenetére


feca81
aktív tag

es aztat hogyan csinalod?marmint hogy ahngolod ra?

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#6427) Tüzi válasza feca81 (#6426) üzenetére

hangvillával :DDD

sehogy. összeheggesztünk csövekből egy olyan csövet, ami a gyári kipuffcsőre rámegy egy bilincsszerű megoldással. akkor végre meg tudom szűntetni azt a böszme kipufftartót...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6428) #25954560 válasza ALI_G (#6392) üzenetére


#25954560
törölt tag

tisztelettel, nekem majd elore kell tekernem :D
amikor osszetortem a fejidomot (is), akkor 10000km-t mentem masik oraval. namost ez a tizet bele kell tekerni a sajatjaba, mert igy 'csak' 81000-t mutat :DDD

lAyCsI: a guma nem egeszen azt mondja h szepen hasznaltak :) pontosabban lehet h alig dontogetve oregurasan kozlekedtek vele, aztan amikor mar lattak h elfogy a guma, valaki elfustolte. nezd meg a szeleket. semmi kopas :)

[ Szerkesztve ]

(#6429) bajnokpityu válasza feca81 (#6425) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem 8900Ft évente...
MÁV vidéki, B3. meg valami 2500Ft tagdij,de 2 járműnél nem kell 2.
szal legyen 10e évente.
kötelezőnél mocskosul nem érdekel,h ha kárt csinálok,akkor a másik fél mikorra kapja meg a pénzzét.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#6430) Tüzi válasza #25954560 (#6428) üzenetére

Felbakolod a hátulját, és tekered sokat. Akkor előrefele megy az óra, és nem kopik a blokk :)
Ha meg az első keréktől jön a spirál, akkor ugyanígy :D :D
Fejlesztve az ötletet, a felbakolt kerékhez hozzányomsz egy görgővel ellátott villanymotort. Így magától tekeri :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6431) feca81


feca81
aktív tag

elado a regi motorom. na ez tuti nincs visszatekereve:DDD
komolyan elgondolkoztam a visszavasarlasan:)

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#6432) feca81 válasza bajnokpityu (#6429) üzenetére


feca81
aktív tag

B3?? az ne mazt jelenti,h mar 3x balesetet okoztal?nem az A a jobbik fajta?en ne mertem,akkor engem miert huznak le a biztositok ennyire.akarhany kalkulatort kiprobaltam,nekem csak 30 folott volt hajlando szamolni.sztem a jogsi lesz a ludas...

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#6433) bajnokpityu válasza feca81 (#6432) üzenetére


bajnokpityu
félisten

b,mint bonusz.és idén 3asat adak.mert 3 évig nem okoztam balesetet.
jogsim viszont 9éve van.máv után a második nekem is 22 volt.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#6434) zsoltee10 válasza feca81 (#6425) üzenetére


zsoltee10
addikt

az én biztosítós ismerősöm jófej volt, és a B kategóriás jogsim dátumát írta be, ami 2001. Az A-t 2006-ban raktam le. Lehet, hogy ezért kevés.

(#6435) ALI_G válasza zsoltee10 (#6434) üzenetére


ALI_G
veterán

Egyébként az számít, hogy melyik jogsit írod be? Mert nem írja amikor megkötöd, hogy melyiket adjam meg és én adhatok neki 3 különböző dátumot is :) (A1, B, A).
Persze az A-t adtam meg mert az logikusabb, de attól, hogy én vagyok a tulajdonos még kölcsönadhatom stb. Vagy lehet valaki más a használója, nem is tudom, hogy szokott megfogalmazva lanni, de valahogy úgy, hogy a tulajdonos és az üzembentartó személye megegyezik-e? Akkor meg az ő jogsijának dátumát hova biggyesztem? Lehet nekem nincs is jogsim, csak annak aki használja (tegyük fel egy cégem van és több teherautóm....).

(#6436) zsoltee10 válasza ALI_G (#6435) üzenetére


zsoltee10
addikt

Hát az üzemben tartó fizeti a biztit, így csak az számít. Ha ugyanaz a két személy, akkor ugyanaz, nincs jelentősége. Elvileg gondolom az A-t kell megadni, de az én ismerősöm is a B-m dátumát írta be, ami ugye érdekes, de működik. :))

(#6437) [lAyCsI] válasza bajnokpityu (#6424) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Yuasa márkájú, és már ezzel volt szerelve Bandi,
sztem méretben nem tér el a normál savastól...

-= No way back from Here =-

(#6438) Flashback


Flashback
addikt

Most szereltem be a mociba az új akksit. Unibat, zselés. Kiderült hogy ami volt benne az vmi nagyon nem belevaló kisteljesítményű akksi volt 7Ah-ás, a mostani 12Ah. Elvileg gondozásmentes, gyakorlatilag hoszabb kihasználatlanság esetén ugyanúgy kell tölteni. Remélem beválik, lassan letelik a 30perc ami a száraztöltési idő. A vége: 10700ft volt, garival.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6439) Flashback válasza Flashback (#6438) üzenetére


Flashback
addikt

Indul pöc röff, aztán tartsa is meg a jó szokását. Megpróbáltam izzót cserélni de mikor kiszedtem a benne lévőt csak csodálkoztam, ilyen érdekes "állatot" még nem láttam.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6440) bajnokpityu válasza [lAyCsI] (#6437) üzenetére


bajnokpityu
félisten

valszeg rossz HSZedre válaszoltam.de most valamit nem értek.yuasa gyárt zselés akksit?
gyárilag minden japánban yuasa márka van.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#6441) [lAyCsI] válasza bajnokpityu (#6440) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ha te mondod...
passz mi volt benne előtte, lehet gyári a cucc még,
akkor viszont egész jól bírja mert K1-es

-= No way back from Here =-

(#6442) Tüzi

nesztek CB1000R :Y

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6443) Topiccsendőr válasza bajnokpityu (#6440) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A dzsamahákban GS márkájú van gyárilag.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#6444) rebel56 válasza bajnokpityu (#6429) üzenetére


rebel56
tag

mocskosul nem érdekel,h ha kárt csinálok,akkor a másik fél mikorra kapja meg a pénzzét.

Pff... ezzel majdnemhogy összefoglaltad, miért tartunk ott ahol. Ha gonosz lennék azt kívánnám egy olyannak okozz majd kárt, aki érdekeltté tesz abban, mikorra kapja meg a pénzét.

szerk.: vagy neked okozzon kárt valaki, aki ilyen hozzáállással kötötte a biztosítását

[ Szerkesztve ]

(#6445) bajnokpityu válasza rebel56 (#6444) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem kurvára ne szólj be.nap mint nap elviselem idiota "felsőbbrendű" népeket.adót fizetek mások helyett,miközben szó szerint épitem magyarországot.szopat az állam,szopat egy csomó szemét aki helyett kel l dolgozzak. fejétől bűzlik a hal,mint ahogy japánok megmondták. nem én kezdtem.
papiron azonos szolgáltatást nyujt az össze kötelezőt biztositő biztositó.ha engedik a mávnak,és egyéb cégeknek,h ne fizessenek,hát akkor istenem.nem fogok 3x annyit fizetni ugyanazért...

és nekem csak ne kivángass rosszat,nem érdemeltem meg..pláne,h nem ismersz,h mit csinálok,és miért.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#6446) bajnokpityu válasza rebel56 (#6444) üzenetére


bajnokpityu
félisten

na most csak azért sem mondom ki amit elsőre gondoltam...

eladó Kawasaki j300 robogó

(#6447) Topiccsendőr válasza rebel56 (#6444) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Istenőrizz, de kiváncsi lennék a reakcióra, ha egy máv biztis okozna kárt pityu motorjában. Semmi másban persze, vissza is szívom rögötön.

Mindenesetre gonosz nagyon hozzáállás :(

Annyit tudok, hogy a mávos bizti pl nem fogad el biztosítási ügyintézésre számlát, azaz nem az van, hogy odaadod egy cégnek a crash után a papírokat, te meg dolgozol nap közben, hogy a GDP-t feljebb hozd.
Ez alapból gáz. Ki tudja, hogy mennyire nem fizetnek még... :(

Nem azt mondom, hogy Hungária, bő gázzal, tűűz, de azé...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#6448) Topiccsendőr válasza bajnokpityu (#6445) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

ájjjáj
senki nem kíván neked rosszat.
Istenőrizz. Sőt, csak jót kívánok, modom, még viccnek is rossz.
De nem ennyire fekete-fehér a dolog, "hogy nem én kezdtem"
Télleg píszeljünk rá a témára, srácok!

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#6449) rebel56 válasza bajnokpityu (#6445) üzenetére


rebel56
tag

Ha gonosz lennék, akkor kívánnék ilyet, de nem vagyok az. :B Inkább jót akarok, ezért bíztatlak burkoltan a váltásra. Ha a MÁV-nál kötsz, cinkosul kacsintasz az ügyintézőre, te is tudod, ő is tudja, hogy miért olcsó. Én egyszer már voltam részese balesetnek - direkt nem okozót írok, bár azzá lettem - és valószínűleg ha nem járok úgy mint a tanár úr Olaszliszkán, akkor csak a szart verte volna ki belőlem a másik fél és a rokonai, amennyiben nem fizet neki extrém rövid időn belül az Allianz. Ha tudnád milyen csúf nyomokat tud hagyni egy MZ egy Mercedesen, de nem olyat mint a Mercedes gazdája ha egy MÁV szintű biztosító betétlapját húzom elő mosolyogva, hogy ez volt a legolcsóbb, meg egyébként is fizetek adót, mások kezdték, meg papíron ugyanazt a szolgáltatást kapom.
Meghallgatlak újra, ha anyagi kárt okozott neked egy MÁV-os. ;)

(#6450) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Mielőtt flame lenne a dologból, zárjuk le a MÁV-os témát. Senki nem kívánjon senkinek rosszat, még viccből sem.
Tény, hogy a MÁV a legolcsóbb, de én pl. lelkiismereti okokból nem azt választottam. Én a legolcsóbb normális biztosítót választottam. Én se örülnék, ha MÁV-os okozna nekem balesetet, és pont.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.