Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  moonman weblogja

Hozzászólások

(#251) moonman


moonman
titán

Azt hiszem sikerült megoldanom a problémát, szépen feltűnés nélkül átkerülnek a régi cuccok az archívumba.

Amíg nem figyeltem, a Microsoft felvásárolta az EU-t jól. Bővebben: link

(#252) moonman


moonman
titán

Szemelvények...

Bővebben: link

Bővebben: link

Valamint az egész topic olvasásra javallott - kellő mennyiségű fájdalomcsillapító magunkhoz vétele után: Bővebben: link

Nem írok semmi csúnyát, mert így is le vagyunk hurrogva... vagyis tudodmit?
Ez az én weblogom, azt írok ide, amit akarok. Igenis full lámák vagytok néhányan és ehhez még kitartó küzdeni akarás is társul, csak egy baj van, a sok kezdőt megtévesztitek a sok faszsággal, ahelyett, hogy kérdeznétek és esetleg tanulnátok valamit.

Lehet hőbörögni, természetesen jól.

[Szerkesztve]

(#253) moonman


moonman
titán

Erre most bukkantam, de megéri betenni.

Bővebben: link

Tényleg nincs mit. Mintha ott se lennék...

(#254) moonman


moonman
titán

Bővebben: link

Jah, főleg a keresztes hadjáratok számát kéne visszaszorítani.
Empátia nulla vazeg.

(#255) moonman


moonman
titán

Vajon milyen élmény lehet Schumacher autójában ülni?

Nos, a mai baki(ka)t leszámítva talán nem olyan rossz a helyzet, mint tűnik, ez az autó nincs még kész, ezt látni kell. Ellendrukkerként is (ha van egyáltalán ilyen) nagyon remélem, hogy legalább a szezon felére összeszedi magát a tűzoltó csapat és láthatunk versenyt velük is. Schuminak szemmel láthatóan nem tetszik, hogy idén munkás szezonja van.

Pedro el nino üde színfolt volt, úgymond állat módjára ment. Azért én nem esnék abba a hibába, mint Dávid Sándor, hogy egyből leírta Montoyát, nem tudhatjuk, mit csinált volna, ha szerepel. Mindenesetre de la Rosa ma nagyon meggyőző volt, szerintem sikerült eladnia magát, kérdés hogy hova.

Sato most éppen nem tehetett kieséséről, ugyan lehet finomabban is nyomni, de ez a fék nem normálisan működött.

A győzteseknek gratula, Alonso precízen vezetett, Jarno sikerének külön örülök.

(#256) moonman


moonman
titán

Bővebben: link

Ebben különösen az tetszett, hogy

''A win a lusták oprendszere. A Linux azoké, akik szerenek gondolkodni.''

meghogy

''Winben katt-katt, és megkapod, amit a gép gondol... Linuxban megmondod, mit akarsz, és azt kapod. Persze tudni kell jól megfogalmazni a kérdést...''

Egyrészt én Windowst és Linuxot is használok, akkor én most mi vagyok?

Kattkatt persze, de nem árt tudni, hova és miért kattint az ember. Essünk már túl azon a szemléleten, hogy ami színes és kattintani kell, az lámereknek készült, a gizda konzolos, fejbőlbeírokmindent terminal meg a power userek rendszere.

Ha segg vagy, Windowsban is elhasalsz.

(#257) moonman


moonman
titán

Hogy száradjon el az összes Nokiás is a fenébe is! (húdevisszafogtammagam)

2 hete még arról volt szó, hogy a kiszemelt telefon csak ezüstszürkében van, bézs eszembe se jusson. Szép lassan hozzászoktattam magam a gondolathoz, sőt már ott tartottam, hogy szürkében jobban megtetszett, mint a vajszínűben.

Végre elszánom magam, irány a Westend, bemegyek mondom akkor kérném. Elém teszi - bézs. Háde mondom ezüst? Áh... Lesz? Áh... Remény, hogy valaha is lesz? Áh... Nem is volt, csak ilyet kapunk. #&@$Ł˘^ˇß$^~^´#> !!!

Ott tartok, hogy szarok a Club Nokia tagságimra és a kedvezményre (6 db szoftverkulcs try&buy alkalmazásokhoz) és lemegyek a Saturnba, mert ott biz' van szürkében.

Lehet, hogy sokat agonizálok ezen a dolgon, de egy 150 ezer Ft fölötti kütyü már legyen olyan színű, amilyennek én szeretném, és ne játsszanak velem kecskéset.

Aztán azt sem értem, miért kerül az összes balfék, teszetosza, beszédképtelen überlámer a kereskedelembe. Felvételi követelmény? A kérdéseimnek (He? Hö? Miva'?) több információtartalma volt, mint amennyit ezek hárman össze tudtak izzadni a szép Nokiás ingjükben. Makik.

(#258) moonman


moonman
titán

Tisztelt Szerkesztő Úr !

''Archívum:.... a rovatok negyedévente kerülnek archiválásra'' - a 'kerül'
szót segédigeként használni nyelvhelyességi hiba. Az 'egyenlőre' (pl.
Windows Server 2003 Service Pack 1, valamint egyéb próbaverziók c. cikk)
pedig helyesírási - n nélkül írandó.

Ez csak két gyakori típushiba, cikkeik nyelvezetének színvonala Önöket
minősíti.

Bubreg István




Evvan, ezteth kell szeretni, ha nemteccik húzz a picsába, jól.

Akár ezt is válaszolhattam volna, de nem így tettem. Ehelyett a következő sorokkal kommentáltam az olvasói levelet:



Tisztelt Bubreg István Úr!

Bár nem vagyok a nyelvtan nagymestere, nem találok semmi kivetni valót a ''kerül'' ige ilyetén használatában.
Ha úgy gondolja, kérem jelezze az alábbi lapok szerkesztőinek is eme bakit: Bővebben: link

Az ''egyenlőre'' szót ezesetben valóban helytelenül használtam, de ha figyelmesen olvassa a portálon megjelenő cikkeket, észreveheti, hogy saját írásaimban helyesen alkalmazom, a más lapokról átvett cikkeket viszont sajnos nincs időm nyelvtanilag végigelemezni.

Remélem, a hibák ellenére talált érdekes vagy használható információt a lapon, örülök, hogy olvasóim között tudhatom.

Mindazonáltal ez egy szakmai portál, elsődleges feladata nem a magyar nyelv ápolása, hanem számítástechnikai információk megosztása a nagyközönséggel. Cikkeink nyelvezete azért ilyen populáris, hogy egy újszülött csimpánz is eligazodjon a számítógépén. Az, hogy szakmai téren nem talál kifogásolni valót, és csak efféle hibákon ütközik meg, az mindenképpen jó hír, viszont csakis az olvasót minősíti.

Tisztelettel

moonman

(#259) moonman


moonman
titán

moonman az ájtínyúz réme bruhaha

Bővebben: link

(#260) moonman


moonman
titán

Nyelvtanóra következik.

Kedves olvasóm válaszolt:

Üdv !

Bővebben: link

ami a 'minősítést' illeti - lehet, hogy túloztam kicsit, szakmailag tényleg jó az oldal. Az, hogy ez a csúnya szerkezet pestisként terjed, nem legitimizálja. A nyelv csak a kisebbik probléma ezzel - sajnos a kollektív tudattól is elfordít (megcsináltuk - megvalósításra került, de a többes szám csak az egyik mód a helyettesítésre, a magyarban létige is van : meg lett valósítva).

B.I.


A linkelt dokumentumból:

Kerül: eleven és életerős ige a maga sokoldalú szerepében. Kerüld a rossz társaságot! Hadd kerülöm házadat, házadat! (Népdal) Nagyot kerültem, mire ideértem. Kerüljön beljebb! Hogy kerülsz ide? Bajba kerültünk. Végre rám is sor került. Csak kerül egy jelentkező! Megveszem, kerül, amibe kerül. – Mégis panaszkodik: újabban más igék főnevesített alakja mellé rendelik nyakra-főre, kéretlen kísérőül: bemutatásra kerül, elintézésre kerül, megtárgyalásra kerül, felhasználásra kerül, és így tovább a végtelenségig. Pedig ezeknek az igéken nem kell mankó, megállnak a maguk lábán: bemutatják, elintézik, megtárgyalják, felhasználják. A sor kerül szókapcsolat is a kifejező igei állítmánytól fosztja meg a mondatokat. Üzemünkben rövidesen rekonstrukcióra kerül sor (= üzemünket felújítjuk).

Nos, szerintem az ''archivál'' ige, de az ''archiválás'' már főnévi igenév, e mellé pedig gond nélkül írhatok igét, úgy mint ''kerül''.
A dokumentum elején mellesleg majd kiszúrta a szemem a nemcsak szó.
Állítólag így helyes, de mennyivel szebb, mint a ''kerül archíválásra''?

Ha a ''meg lett valósítva'' példájára átírom ''... lesznek archíválva''-ra, akkor kiegyezünk? De ez sem teljesen jó, mert már ezelőtt is kerültek anyagok az archívumba.

Hozzáfűznivalóm: a magyar nyelv folyamatosan fejlődik, átalakul, új szavak kerülnek be, régiek kopnak ki, mások jelentése erősen módosul. Szerintem nincs ezzel semmi baj, ha mindig a hagyományokhoz igazodnánk, nem mernénk semmi újat mondani, tenni, még mindig faekével szántanánk a mezőn, nem lenne atomreaktor, űrrepülő, Windows, sem fájl. Ha már itt tartunk a ''fájl''-ba miért nem köt bele senki?

(#261) moonman


moonman
titán

[kép]
Megjelent az MSN Messenger 7.0 végleges verziója.

Tőccsétek jól! Bővebben: link

(#262) moonman válasza moonman (#261) üzenetére


moonman
titán

Ja a pillangó az © gLes cimbora! Bővebben: link

(#263) moonman


moonman
titán

Na jönnek itten a fídbekkek, hogy MSN 7 bizony letiltja az exe, pif és egyéb csúnya fájltípusok átvitelét. Najah, ''MSN férgekről'' szóló hírektől zeng a sajtó néhány hete, mer butajúzer kattingat visszaössze.

Anyway, aki power usernek érzi magát, engedélyezze vissza magának a letiltott fájltípusokat. Bővebben: link - kék szekcióban az utolsó.

Figyelem! Egyes IE-figyelmeztetéseket is kilövünk ezzel, szal csak óvatosan!

ésszóttam...

(#264) moonman


moonman
titán

Pusztíccsuk a rencert okosan!

Bővebben: link

Most erre mit mondjak? [kép]

(#265) moonman


moonman
titán

Bővebben: link

Nocomment.

(#266) moonman


moonman
titán

Bővebben: link

Jelszóelfelejtős, butajúzert játszós.

(#267) moonman


moonman
titán

Most, hogy le-igényesezték a blogom Bővebben: link össze kell kapnom magam.
Azért twollah és én egy mondatban... télleg össze kell kapnom magam.

A winportalt elhanyagoltam kicsit a héten (már frissült! tessék olvasni!), fórumból is kiestem, meg aludni sem sokat aludtam. Mindennek megvan az oka, beszereztem életem első saját laptopját. Notebook? Kinek hogy tetszik. Nekem notebook.

Goliat (az asztali gép) után nevet kéne találni neki is, lehetne épp David, de ők ugyebár ellenfelek voltak, meg legyen már női név. Igaz Goliat is nőnemű, ennek ellenére jól elvan így is. Akinek van jó fantázianév ötlete egy nc8000-esnek, írjon.

Bővebben: link

A kütyü paraméterei:

hp-Compaq nc8000

• 15.0'' SXGA+ (1400x1050pixel) TFT LCD
• ATi mobility Radeon9600 - 64MB DDR SGRAM
• Intel Pentium-M (Centrino) 1600MHz
• 512MB DDR
• 40GB HDD
• multibay DVD/CD-RW
• plus multibay
• Wifi (802.11b)
• Bluetooth
• Microsoft Windows XP Professional

Mert megérdemlem.

(#268) moonman


moonman
titán

Ha esetleg kaptál értesítőt, hogy újra fel akarlak venni MSN partnerek közé, az azért van, mert címet változtattam. Elegem lett a Vipmail megbízhatatlanságából.

(#269) moonman válasza moonman (#267) üzenetére


moonman
titán

Helyesbítek: 60GB HDD !

Ezek a süketek 40-est adtak el papíron, erre tegnap Everestezek és mondja biz' hogy ez 60-as. Hurrá.

(#270) moonman


moonman
titán

Ez voltmár? Bővebben: link

Az ifjú értelmiség.

(#271) moonman


moonman
titán

Ilyenekkel egyre gyakrabban találkozom és örülök neki.

Bővebben: link

(#272) moonman


moonman
titán

Ez a fórum ontja magából a szagértőket Bővebben: link

(#273) moonman


moonman
titán

Mindennapjaim a melóhelynek nevezett diliházban. Ápolóként. Bővebben: link

Amúgy marhára kedves és segítőkész vagyok mindig, ezt ne felejtsétek el!

[kép]

[Szerkesztve]

(#274) moonman


moonman
titán

Fantasztikus mozgáskoordinációmnak köszönhetően egy teljes bögre kakaót borítottam a billentyűzetbe bele. Jól.
Ez végülis nem okozott különösebb lelki traumát, mert egy régi darabról van szó, amit különben is le akartam cserélni a héten, itt figyelt az új dobozban (Bővebben: link), de azért mégis. Említésre méltó, hogy kb 3 deci folyadék tűnt el nyom nélkül a szerkezetben, így sikerült minden nehézség nélkül kihúzni és elbillegni vele a fürdőszobáig, (nesze nektek kakaóbiztos számítógép) ahol átadtam egyik kedvenc italom maradványait a csatornázási műveknek. (Francba, csinálhatok újat.) A billentyűzetet kimostam, visszadugtam, még egy darabig elklimpíroztam rajta, aztán bemondta az unalmast, puffertúlcsordulásos, hülyekarkterbevivős üzemmódra váltott, szóval ki is cseréltem.

Nemsokára kezdődik a verseny Imolában, jó szurkolást minden rajongónak!

(#275) moonman


moonman
titán

Hol a lélegeztetőgépem??? [kép]

Hát ez valami eszméletlen volt, amit ma Alonso és Schumacher levágott. Nem is magyarázom, aki látta látta, aki nem sajnálhatja.
Kicsit tartok tőle, hogy most feltámadt a Ferrari, de majd meglátjuk mi lesz két hét múlva Barcelonában. Az biztos, hogy tűkön ülök...

(#276) moonman válasza moonman (#275) üzenetére


moonman
titán

Szintén Ferrari-Renault csata a múltból. Bővebben: link

Francia GP, 1979. 07. 01., Gilles Villeneuve (Ferrari) és René Arnoux (Renault) kűzdelme a második helyért. A futamot Francois Jabouille nyerte Renault-val (V6 Turbo). Ez volt az F1 történelmének első ''turbós'' győzelme.

(#277) moonman


moonman
titán

Egyszer valaki azt mondta, ha csak annyi van, hogy mászik egy pók a falon, azt is írjam meg, mert azt is jól tudom.

Hát most mászik. Nem nagy, nem is félelmetes, nem is színesmérges, de a miénk. Ott figyel, tanulja az informatikát és ingyen van az ebédje.
Az én pizzám 800-ba vót.

Amúgy tényleg roppant buta állat. Egy alkalommal megpróbáltam betanítani különféle trükkökre. Mondogattam neki a vezényszavakat: ül, áll, pacsi, de csak lógott és nézett a hülyéje. Szóval nem valami intelligens állat, vagy csak én nem tudtam felkelteni a figyelmét, mintha ott sem lettem volna.

Najó, pofabe. Mindezt azért voltatok kénytelenek elszenvedni, mert tökre nincs esemény, amiről írhatnék, egyszerűen telnek a napok. Dolgozom, kelek, fekszem, ahogy kell.

De... Jön a hétvége.

[Szerkesztve]

(#278) moonman


moonman
titán

Bővebben: link

A magyar fordítást érdemes megtekinteni. Ülve.

forrás: Bővebben: link

(#279) moonman


moonman
titán

Írtam két support cikket is a portálra, mert már rég frissült az a rovat.
Az egyik az Office SP1 slipstreamelésről szól, biztos kívülről vágja már mindenki, a másik meg a Home Edition felhasználóinak nyújt segítséget a group policy bekonfigurálásához.

Leszmég.

(#280) moonman


moonman
titán

Elég nehéz lenne elmagyarázni, így csak sűritve a konklúziót írom le.

Egyik barátom(?) aggódott, merthogy hátha róla is így meg úgy beszélek, beszélünk (mi informatikusok) a háta mögött. Hát nem. Meg kell nyugtassalak, Drága Te pont az a fajta vagy, aki ha nem ért hozzá, nem nyúl hozzá, hanem megkérdezi. Ha meg ért hozzá, megcsinálja szó nélkül.

Ezek pont fordítva vannak bekötve, ha nem ért hozzá belenyúl és elcseszi, ha tudja miről van szó, akkor sokkal okosabbnak képzeli magát még nálunk is.

Az ''ezek'' természetesen a magasan kvalifikált kollégáim, kolléganőim, akik sikítófrászt tudnak kapni a legelemibb műveletektől is, pl körlevél-készítés, Excel-függvények (összefűz, számtani műveletek, és, ha - szal a bonyolultabb fajtából) vagy legyen szó egy szaros szkennelt kép szaros emailbe ágyazásáról és elküldéséről egy szaros email-címre.

(#281) moonman


moonman
titán

Hétvégét anyámnál töltöttem. Nagyokat ettem, pezsgőfürdőztem jót, aludtam nagyot, aztán ettem jót, kicsit napoztam, megint ettem jót, aztán hazajöttem.
Egy élmény volt.

(#282) moonman


moonman
titán

Nincs víz az irodaházban, úgyhogy haza lettünk küldve. Kicsit még ügyelünk, amíg az utolsó hajótörött is elhagyja a fedélzetet, aztán készenlétibe vágom a rendszert és húzok a városba soppingolni.

óje

(#283) moonman


moonman
titán

Itt megy az a Britney szám, ami annyira tetszik, hogy mint később kiderült, nem is Britney. Lindsay Lohan - Rumors

Kéne kiadni egy bestof Slam!FM-et mert teljesen jó zenék mennek itt, de kicsit fárasztó így egyesével összevadászni őket.

Juventusmix bezzeg... (broáf)

(#284) moonman


moonman
titán

Alkotói válságban vagyok, kész. Leült az agyam.

Nemtom, mi lesz.

(#285) moonman


moonman
titán

Ma olyan semmilyen hangulatba estem, haza is jöttem, amúgyse volt bent semmi eksön.

Ami a portált illeti, visszatérek a hagyományokhoz és a fórumon (is) előforduló leggyakoribb kérdésekre adok választ a support részben. Nagyon nincs mostanában infó.

(#286) moonman


moonman
titán

Ma is. Ráadásul jól elkéstem, nem vagyok egyben, semmihez sincs kedvem, mindenem fáj. Nem vagyok beteg, csak olyan nyüf.

Elmúlik.

(#287) moonman


moonman
titán

Nézegetem a winportal naplóit, mondom benézek egy-egy referrer url-re, mégis miféle helyekről látogatnak. Az egyik különösen érdekesen hangzott elite warez team, namondom...

Na nem kellett csalódnom a warez-társadalomban, egy az egyben megtaláltam pár cikkemet az oldalon, a fórumjukban agyonistenített ''szerzőnek'' pedig lassan kinőtt a glóriája.

Írok neki levelet, hogy khmm, mintha nem beszéltük volna meg.
A válasz viszonylag korrektnek mondható volt, miszerint: ez igaz, de nem kötöttem ki sehol, hogy nem másolható a tartalom és különben is belejavított. (japersze, elhelyezett pár vesszőt a mondatokban?)
Na ezen felbuzdulva tessék megnézni winportal.net -> lap alja copyright infók jól.

A cikkekhez odatette a forrást, én megköszöntem, ezzel elváltak útjaink.
Nem azt mondom, hogy ne terjesszék az igét, mert természetesen ezért van ez az egész, hogy minél több emberhez jusson el az infó. Csak ezt a fajta kopipészt - jajdeügyesvagyok hozzáállást nem komálom.

Más: kitettem egy vendégkönyvet, egyelőre ilyen kis puritán felületű a cucc, ha úgy látom, hogy lesz érdeklődés, beszervezek valami komolyabbat.
Előre leszögezem: nem akarok sem fórumot, sem chat-et! Ez csak a hirtelen jött visszajelzésekhez van, ráadásul névtelen, meg mindenki lát mindent (viszont én moderálok hehe) úgyhogy, csajok: ne itt beszéljük meg a randikat...

Bővebben: link


Ja!
A hétvégi Nurburgringi futamhoz egy vagonnal a McLaren-nek, kéz- és lábtörést!

[Szerkesztve]

(#288) moonman


moonman
titán

Hűha, vajon hány éves lehet?

Bővebben: link

(#289) moonman


moonman
titán

Bővebben: link

Ámen.

A csávó különben pb-gázpalackkal akarja hűteni otthon(!) a számítógépét, ami egy AMD Duron. Na azt aztán kell hűteni, főleg ilyen ön- és közveszélyes módszerekkel.

mbit, rgb vagy kinek hogy tetszik még korábban azzal vívta ki itt mindenki szeretetét és megbecsülését, hogy szenttül meg van győződve róla, hogy az immár majd' 8 éves Windows 98 ''operációs rendszer'' a világ legjobb rendszere, és soha semmilyen más rendszer nem fog felérni ennek tökéletességével és az ő szakmai hozzáértésével. Mindazok, akik kicsit is kérdőre merik vonni, vagy netán nem értenek egyet őhatalmasságával, azok hozzánemértők, lámák, süt róluk az értelem, meg mittudomén miket szokott még mondani.

Ilyenkor azért valóban örülök neki, hogy az összes szomszédom nyugdíjas korú, és cseppet sem kísérletező kedvű.


Személyes jellegű üzenet:
mbit, vedd észre magad - egy szánalmas lúzer vagy, aki előbb-utóbb kinyírja magát, és szerencsénk lehet, ha csak magát. Ásd el magad!

(#290) moonman


moonman
titán

Megmondom őszintén, most nem örülök Alonso győzelmének. Nem azért, mert nem érdemelte meg, megérdemelte, hiszen ő jött utána. De Kimi azt hiszem az erkölcsi győztes, megpróbálta a lehetetlent, természetesen nem jött be - igazi versenyző. Úgy gondolom, a McLaren sokkal jobb annál, mint ami ebből leszűrődik. Az autó gyors, most már megbízható is, és van két remek pilótájuk. Ez a pech-széria viszont kezd kiakasztó lenni. Rajt-baleset, majd defekt (nevezzük így) Hogy ki a felelős? A rajtnál azt hiszen egyértelműen Webber, Kimi esete kicsit más. Gondolom látták, mi van, megbeszélték - nem jött be. Ez van. Mindenesetre minden elismerésem nekik.
Barrichello még szépet ment, szerintem már szarik rá, lesz ami lesz, Sumival sem foglalkozik. Ma szépen otthagyta. DC-ért kár.

(#291) moonman


moonman
titán

Napi lúzer Bővebben: link

(#292) moonman


moonman
titán

Bővebben: link
Hívtad már valaha? Nem mered, mi?

(#293) moonman


moonman
titán

Kitettem a májusi statisztikát. Megint emelkedett a látogatószám, ami jó, igaz minimális mértékben, de még mindig jó.

Mindenki hozzon még egy embert!

Bővebben: link

(#294) moonman


moonman
titán

Ez aztán a jó móka! Ökörködés az üzenetküldő szolgáltatással az (gondolom) iskolai hálózaton. És még vissza is jön okítani, hogyaszongya: Bővebben: link
Hát mik vannak, komolyan mondom...! Az überlol topic teljes hosszában: Bővebben: link

Sokat tanul itt a PH!-n az ember, ma pl. elmagyarázták nekem, mi is az az smtp, és hogyan is működik Bővebben: link. Meg aztat is, hogy a system32-t azért ne töröljem, ''mer ott vannak a rencerfájlok'' Bővebben: link. Szóval teljesen le vagyok nyűgözve, sose gondoltam, hogy egyszer ezeket is megtudom. Hű, most nézem mind a kettőt ugyanaz írta. Tudhat valamit a csávó.

Ma dél körül volt egy másfél perces áramszünetünk. Aztán 20 másodpercre visszajött az éltető energia, majd megint magunkra hagyott a sötétben, immáron két és fél órára. Szervereket szépen lekapcsolgattam, a visítva visító ups-eket lelőttem, s miután síri csend honolt ama tájon, bezártam a helységet, hol napjaimat töltöm és átvándoroltam az épület másik végébe, ahol szeretve imádott kolléganőim gyűrűjében megtelepedve sztorizgattunk. Illetve én csak hallgattam őket és néha eleresztettem egy-egy frenetikus poént, hogy mégse üljön le a hangulat. Az elműtől először azt a tájékoztatást kaptam, hogy igen, tudnak a bibiről, már elindult a rohamosztag, de fogalmuk sincs, mi van és mi lesz és mindez mikor. Másfél óra múlva már azzal fogadott a kishölgy (húszadik csengésre - gondolom unatkozott egész nap), hogy már a mi körzetünket csinálják, nemsokára alakzatba rendeződhetünk, hogy tisztelgéssel fogadhassuk az érkező áramellátást balról, jól.

Az áramszünet nyújtotta kellemes félhományt és csöndet kihasználva, főnök uram félrehívott a tárgyalóba és röviden vázolta egy darab papíron, hogy hogyan is fog kinézni az ő magánkájeftéjének a honlapja, amit én fogok neki megcsinálni.
Végülis így elsőre nem nagy cucc, egy statikus, frémes oldal, tartalomorientált, szürke, minimális dizájnnal. Namajd meglássuk.

Áram úr eközben meg is érkezett, mindenki vissza a harcálláspontjára, teljes gőzzel előre!

Mindez természetesen a Call Centerünkre is kihatott, remélem mindez elemi kárnak minősül, mivel a szerződésünk szinte csak ezt engedélyezi leállás okaként.

Késő délután Szegedországból érkezett haverkolléga hozott egy, az enyémhez (nc8000) hasonló notebookot (nw8000), melyet idegen erők szálltak meg, nevesül ''szpájverlófaszok'' ahogy tanult kollégám, X-COM definiálta őket a minap.

Képes beszámoló a Microsoft AntiSpyware Beta1 küzdelméről a gonosz behatolókkal szemben: Bővebben: link
Megjegyzem, a bal oldali gép, (enyimé na) amúgy köszöni szépen kiváló egészségnek örvend.

Eredmény: Spybot és Ad-aware eltávolítgatott ezt-azt meg talán amazt is, de a végső csapást csak a Microsoft (Giant) szoftvere mérte a kullancsokra. Éjjen!

Ezután az eseménydús nap után, beinzertáltam az szervezeti felépítésembe egy fél tábla (fél A4-es papírméret) kávés csokit, mely egyenesen Germániából érkezett. Finom volt, igen.

Most itthon, írok valamit a weblogba, aztán csinálok valami értelmeset is...

(#295) moonman


moonman
titán

Kedvenc internetes (is) rádiómnak, a Slam!FM-nek (holland nyelvű) a hagyományos audióélmény nyújtó sztrímjén kívül Bővebben: link van egy újdonsága, nevesül webkamerán közvetítik a stúdiót. A bemondót monnyuk pont nem ilyennek képzeltem, a stúdiót magát már láttam képeken, de ezek tényleg állva csinálják...
Bővebben: link

Slam!FM honlap: Bővebben: link

Ja, ha amúgy Windowsról nyomják, ha jól tudom XP, classic témával.

[Szerkesztve]

(#296) moonman válasza moonman (#294) üzenetére


moonman
titán

Ja azt persze elfelejtettem, hogy hűde jófej voltam, mivel az áramszünet alatt egyedül az én gépem működött, és mivel ''amúgy sem csinálok addig semmit'' bőszen másolgattam kedvenc kolléganőimnek a zenei CD-ket...
A nők csak kihasználnak. De aki hagyja.

[Szerkesztve]

(#297) moonman


moonman
titán

Hátezkész fogjatokle!

Bővebben: link

Laikusoknak: Bővebben: link

(#298) moonman


moonman
titán

Ha holnap nem jutok ki abba a tetves boltba megvenni végre azt a tetves wlan routert otthonra a tetves megagigahálózatomhoz, akkor tetvesül morcos leszek és tetvesül főbelövöm magam, hát nem érdemes így élni, tetves hálózati interfész nélkül.

Atetveséletbemár.

(#299) moonman


moonman
titán

Idézet JoeP blogjából Bővebben: link

Reggel a Rákos-patak mellett kerekeztem. A réten csak kerékpárút vág át, így nyilván a helyi gyalogosok is ezt használják.
Négy fűnyíróipari szakmunkás sétált valamivel előttem, beöltözve, elektromos kaszával - gondolom vonultak terepre. Egy közepesnél valamivel jobb esztétikai élményt nyújtó leány jött velük szembe: jó alak, átlagos arc, napszemüveg, szűk nadrág, top. Akkor találkoztak, amikor én kb. 10 méterre lehettem tőlük, így láthattam az egész előadást.
A csajszi elhaladt az első hapsi mellett, aki ezután megállt és alélt mosollyal a leány után fordult. Elhaladt a másik hapsi mellett, aki szintén megállt és szintén utánafordult. A harmadik, negyedik srác szintúgy. A csajszi arcán végig megvetéssel vegyes zárkózottság ült. Amint elhaladt az utolsó mellett is, négy lógó nyelvű hapit láttam, lépcsőzetesen behajolva - a leány arcára pedig abban a pillanatban kiült egy hatalmas elégedett vigyor, amint úgy érezte, hogy már nem látják.
A srácok nem füttyögtek, nem ziháltak, nem szóltak be semmit. A csajszi mégis biztos volt benne, hogy a hapik elfolytak a flaszteron - annak ellenére, hogy nem is fordult feléjük.
A hormonjai tudták.

(#300) moonman


moonman
titán

Ezeket a sorokat már vezeték nélkül, az éteren át írom... és jé, ugyanolyanok a betűk!

Vettem egy D-Link DI-624+ elnevezésű wireless routert ugyanis.Bővebben: link
A konfiggal és az asztalival nem volt gond, de a notebook (ami miatt eleve wireless lett a dolog) kicsit szívás volt, persze én voltam a hülye, hardveresen nem volt engedélyezve a wlan antenna. Hiába, tanulnom kell még ezt a kütyüt.

A térerő legyen velem.

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  moonman weblogja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.