Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Ezek így nem rossz csomagok, de pl Montenegróban 5-10-15 euróba került (csak turistáknak személyivel vásárolható) simkártya. 500gb netet adott fixen, az 5 eurós 7 napra, a 10 eurós 15 napra, a 15 eurós 30 napra. 5g talán nem volt és a nagyon dzsungelos hegyes helyeken csak 2g, de ott kb semmi nem volt máson se. Jah és hazafelé Szerbiában is jó volt. :)

(#2) moroder


moroder
csendes tag

2023 ősszel Egyiptomban voltunk, ott is szuper opció volt a helyi szolgáltatók által kínált mobilnetes sim a reptéren. Ha jól emlékszem 10 EUR volt 70GB adat 1 hónapra.

The dildo of consequences rarely comes lubed

(#3) joey04


joey04
titán

Na ezek a cikkek engem sokkal jobban lekötnek már, mint a tesztek. Éppen a fejemben volt a cikk olvasása közben, hogy majd említem a revolutot, mert még tuti nem lesz benne mert friss dolog, ez a cikk meg gondolom készült egy ideje, de már szerepel az is. :R

(#4) battag


battag
aktív tag

Én mobimatter-t használtam az USA-ban, tökéletesen működött olcsóbb mint az Airalo.
https://mobimatter.com/travel-esim/sparks-europe-usa-10+2-gb-free-esim?destination=US

[ Szerkesztve ]

(#5) adamssss


adamssss
veterán

Én külföldön mindig az Airalo-t vagy a Nomad-ot használom. Ez a kettő kb lefed mindent.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6) dragon1993


dragon1993
őstag

Fizikai SIM-et tudtok ajánlani USA-ban?
Hol és hogyan érdemes venni?

(#7) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

Tényleg nagyon jó, hogy van ez a roaming dolog, de sajnos nagyon meg tudják szívatni az embereket azzal, hogy nem lehet beállítani a telefonon a kategóriát, mint, ahogy listázzák is.

Gondolok itt arra, ha valaki az EU-n belül közlekedik több országon keresztül, akkor be kell, hogy legyen kapcsolva ez a funkció, akkor is, ha ingyenes.
Csakhogy Európában van egy nagyon kicsi és drága ország, mely nem az EU tagja. Konkrétan Svájc. Ha roaming-gal ide belépünk és erről megfeledkeztünk, akkor rendesen fizethetünk. Sajnos a szolgáltató az opciókról már csak akkor küld értesítést, ha szép számlát csináltunk vagy lefogyott a kártyáról a pénz.
Szerencsére nekünk feltöltőkártyás szolgáltatásunk van, így az autózás alkalmával egyszerűen lekapta. Az enyémről még megértem, mert ott futott a navi forgalom figyelővel, így volt kommunikáció. A páromé viszont el volt rakva. A háttérben futó alkalmazásoknak hála arról is eltűnt.
A hotelban feltöltöttük, hogy majd aktiválunk egy csomagot, de nem jött össze, mert az a pénz is eltűnt róla. Pedig a telefonok már a wifire csatlakoztak. Úgyhogy legközelebb csak a franciáknál töltöttük fel, visszafele meg figyeltünk, hogy határátlépés előtt ki legyen kapcsolva a roaming.

Ismerősök Horvátországgal járták meg hasonlóan. Nekik előfizetéses szerződésük volt. 800€-s telefonszámlát csináltak azzal a nyaralással.

(#8) hankock


hankock
tag

Amikor Liechtensteinben (EU) járva kiírja a telefon, hogy "Üdvözöljük Svájcban" (Nem EU).
5.7 Mb adat 12017.- Yettel Roaming internetforgalom (2.díjzóna) :((

(#9) Viktor0610 válasza hankock (#8) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát igen, a rádióhullámok nem állnak meg a határon. :(((

;]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#10) vicze


vicze
félisten

eSIM bróker lista, árösszehasonlítással.
- "Online" eSIM-et szerintem csak akkor éri meg ha kis adatcsomaggal átmenetnek veszed előre, amíg nem tudsz egy helyi SIM-et/eSIM-et szerezni. Van hogy közel vannak árban, akkor a kényelem megérheti.
- Nyaralsz és könnyeben csúszik ki a pénz pszichológiája működik a repretken és az áthidaló eSIM ezt jól megoldja.
- A repteres turi SIM vagy lehúzás vagy nem(országa és reptere válogatja), járj utána előtte, lehet 2-3x ár is, reptéren kívülihez képest. Járj utána, csak hogy beragadt lemez legyek.
- Nem minden országban tudsz külföldiként csak úgy egy helyi pre paidet venni, sokszor kell okmány, vagy turiknak drágább. Ilyenkor a eSIM bróker lehet egyszerűbb vagy olcsóbb, ha nem kell sok adat.
- Data only csomagoknak lehet hátránya, hogy lehetnek olyan szolgáltatások(regisztrációk), pl. roller bérlés, amihez helyi telefonszám kell, így problémás lehet a data only. Így ezt gondold végig előre, esetleg nézd meg, kell-e valamihez telefonszám.

@dragon1993: Beslattygsz a ATT/Verizon/T-Mo egyikébe és veszel egy pre-paid-et. Repteres ajánlatokat kerüld, nem tudom az összes repteret, de amiknek utána néztem azok 2x-es áron adtak bármit. Lehet előre is venni itthon, de azok elég húzósak.

(#11) vicze válasza hankock (#8) üzenetére


vicze
félisten

Liechtenstein nem EU tag, de igen 1-es zóna lenne, ahogy Martinique is. :DDD
Nem védeni akarom a Yettelt, de nem ők irányítják mire fog csatlakozni a telód. Mondhatni határesetek. ;] Én Szerbekkel szívom meg minding... Kézi kiválasztás hasznos nagy ritkán.

(#12) martonl válasza dragon1993 (#6) üzenetére


martonl
senior tag

Talán a T-Mobile. Helyi üzletben, vagy nézz rá a prepaid.t-mobile.com oldalra. Persze attól is függ, mennyi időre és milyen kondícióval kéne.

(#13) dragon1993 válasza martonl (#12) üzenetére


dragon1993
őstag

Öcsém 2 hónapra megy táboroztatni a semmi közepére.
Sok netes kártyát keresek neki.

(#14) Hieronymus válasza hankock (#8) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ne is mond.
Tavaly Friedrichshafen (DE) - Romanshorn (CH) hajókázás oda-vissza és két óra Svájcban majdnem 60 euró volt a havi telefonszámlán.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#15) balco


balco
aktív tag

Értem, hogy nem nagyon van már Digi, de nekünk még van. Pont most megyünk Isztambulba. Jól értem hogy a diginek nincs is roaming partnere ott?

(#16) martonl válasza dragon1993 (#13) üzenetére


martonl
senior tag

Akkor a T jó lesz szerintem. De a semmi közepén azért nem biztos, hogy lesz lefedettség, ennek érdemes lenne utánanézni. Offline térképek stb. legyenek. Na meg 600MHz-es 4G-t tudó telefon is. De lehet, hogy csak a Starlink fog menni.

Nekem 19. T-s kártyám volt, helyi korlátlan minden, de rokon intézte, nem néztem a fogát... Akkor Amazonról vette talán, azt mondta.

[ Szerkesztve ]

(#17) Viktor0610 válasza balco (#15) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Digi vonatkozó oldala alapján nincs: [link].

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#18) vicze válasza dragon1993 (#13) üzenetére


vicze
félisten

A 2 hónappal az a baj, hogy 30napos a prepaid, így 1x újra kell tölteni, ami nem feltétlen gond nélküli, föleg hanem fogyel és lejár.

(#19) balco válasza Viktor0610 (#17) üzenetére


balco
aktív tag

Igen, ezt én is láttam. Lehet ideje lenne vodásítani?

(#20) vicze válasza martonl (#16) üzenetére


vicze
félisten

Starlkink nincs és még vagy 1évig nem is lesz, de amúgy is max SMS-t tud.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.