Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videokártyát vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Boolash


Boolash
aktív tag

Ú kártyát szertnék venni, célom, hogy sokáig jó legyen és én egy geeforce4 Ti 4200 ra
gondoltam. Hasonló árban van esetleg jobb, vagy ezt nem ajánljátok vagy valami jótanácsnak
örülnék.Köszi!!!!4

(#2) Gh0sT válasza Boolash (#1) üzenetére


Gh0sT
addikt

Mennyi is rá a keret? Olyan 20-25e Ft?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3) Bálintosz válasza Boolash (#1) üzenetére


Bálintosz
senior tag

Hát a Ti4200 sokáig jó lessz, de nem játékra!! Még most 1024×768-ban mennek a game-ek, de nemsokára nem fognak sajna...

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#4) domedee válasza Bálintosz (#3) üzenetére


domedee
senior tag

Ez igaz, csak az a baj, hogy a következő, amit megéri megvenni, az a 9600 Pro, és ugyebár az már elég nagy ugrás az árban.

Én pl 3 hete még egy GeF2 MX400 64MB-al nyomtam végig pl a NFS U/CoD-ot 1024*768-ban. Szóval éppen még az is elmegy, a Ti 4200-nek azért még karácsonyig adnék haladékot. Bár nem árt, ha a gép többi része is jól muzsikál.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#5) adam520


adam520
tag

Jó az a 4200Ti !
Dx 8.1 -be a nagyok se nyomnak sokkal többet. Nem hiszem, hogy még ebben az évben kiszorítanák a 8.1 kártyákat a piacról. Ugynis a felhasználók nem rajonganának a dologért!

Dr.Adam520

(#6) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

Szerintem ha hosszútávra kell, akkor még gyűjtsél egy r9600(pro)-ra, ti4200 az meg doom3 alatt már összerogyik majd:(

(#7) The Creature


The Creature
tag

Ha tényleg 20-25 körül gondoltad, akkor szerintem is érdemes Gef4 Ti4200-t venned, mert úgy ár/érték arányban szerintem nagyon megéri. A directx 9-es játékok úgyis később fognak még igazán bejönni, addíg meg ez ebben a kategóriában szerintem az elsők között van ;]

''Nem te vetted el, én adtam neked..''

(#8) zopet!


zopet!
csendes tag

Jó kártya, nekem is az van, de egy jó tanács: ABIT SILURO- t ne vegyél, vagy ha igen, készülj fel a hangjára. Kurva hangos - vagy vegyél hűtőt rá - .....
Eddig minden folyik, de a D9 - es játékokra kiváncsi leszek.

(#9) Drizzt válasza FlasH-BacK (#6) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hát, az alpha változatban még nem így volt... Ott kb. 1 fps-sel volt jobb azonos felbontásokban a r9500, mint a ti4200. S a r9800 se volt sokkal jobb. DX8.1-gyel meg a HL2 is bőven jól kell, hogy menjen majd...

I am having fun staying poor.

(#10) reben


reben
csendes tag

Sziasztok! Nekem is ajánljatok légyszi valami olcsó tv out-os kártyát, elsősorban a filmjeim nézéséhez szeretném használni, tv-vel összekötve. Ahhoz, hogy a tv-n tudjak mozizni, még mit kell vennem a kártyán kívül?

(#11) McPie válasza reben (#10) üzenetére


McPie
tag

A géped egyéb paraméterei (processzor, memória, alaplap) nagyban befolyásolják, hogy mi az a minimum videokártya, ami már elég rajta a filmnézéshez. :U

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#12) Szatír


Szatír
aktív tag

Szerintem a Ti4200-s nagyon jó kis kari. Nekem Abitom van,a 128mb-s sorozatból, és meg vagyok vele elégedve,egy 1.5-s p4-s proci hajtotta gépen/ 2.0 gigán megy. Spec én nem tuningoltam, de olvasgattam róla és cikkek alapján nekem úgy tünt, hogy bírja az emelt órajelet igaz kicsit spécibb hűtéssel mint a gyári /ami egyébként számomra elég gagyinak tünik és tényleg hangos/.
Úgy tudom / lehet,hogy tévedek/ tökmindegy 4*agp vagy 8*agp mert nincs kihasználva igaziból,szóval szerintem elég a 4*agp. Talán jobb ha tuningmenteset keresel,olyat ami nincs széthajtva,vagy kellően teszteled.
Érdemes még Inno3D-t is megvenni, az is megbízható.
Bizti van még a típusból ami frankó, és csak azt írtam amit tapasztaltam.

[Szerkesztve]

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#13) igi


igi
aktív tag

Szerintem is nyugodtan vedd meg azt a Ti4200-ast. És ne dőlj be annak, hogy majd a DX9-es játékok...
Legfeljebb lejjebb veszed a képminőséget, és nem fog csillogni a napfény az ellen napszemüvegén...:D (vagy ez már dx8-as feature :F - mert akkor igen :D)
Egyik ismerősöm rengeteget játszik, és kb. 2 hete cserélte le a GeF2 kártyáját R9600-ra. Eddig majdnem minden játék ment neki a Gef2-n (igaz ő csak 800*600-ban játszott - de szerintem egy 17-es monitoron bőven megfelelő a 800*600), csak a HALO, és a PoP fogta meg...

A Ti4200-ben meg van nyers erő rendesen...

üdv:igi

[Szerkesztve]

this is the beginning of a beautiful friendship

(#14) sapphire


sapphire
csendes tag

Szerintem ne vegyetek nVidiás kártyákat ha szép grafikát akartok látni.
Minimum egy Club3D Ati Radeon 9600 Pro

Sapphire

(#15) igi válasza sapphire (#14) üzenetére


igi
aktív tag

Igen, ez így jól hangzik - csakhogy szerintem az emberek többségének nincs minimum 40.000 Ft-ja VGA kártyára :(.

Én pl. az ősszel vettem egy 64 MB-os Sapphire R9000PRO-t 15 ezerért, és gyanítom, hogy még egy ideig ez is marad. Előtte egy 16 megás TNT2-m volt, azzal is simán játszottam Wolfensteint, meg WarCraft III-at... Igaz csak 640*480-as felbontásban, de szerintem nem sokat rontott a játékélményen... Persze mikor meglett a 9000-es, és a Frozen Throne-nal játszottam néha megálltam egy kicsit gyönyörködni a tájban :D

Tehát (amennyiben a 15-20 eFt-os sávban gondolkodunk):
Ha csak a nyers erő számít: Ti4200

Ha a képminőség is: Radeon 8500/8500LE/9000PRO/9100(128 bit) közül valamelyik

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#16) Szatír


Szatír
aktív tag


Állandó és örök vita: Ati vagy Nvidia.
Már gondoltam rá, hogy az ilyen és hasonló ''háborúk'' mögött valami
egyezség szorul a háttérben. Szóval mig az emberek egymás haját cibálják,
hogy ki mire költse a pénzét, addig ők jó nagyot röhögnek, kuncognak a paraván mögött. A piac fel van osztva, és mindkettőnek jut belőle szelet.
Elképzelem,mondjuk hogy két ferdeszemű haver egy-egy elektronkai gyárban dolgoznak. Az egyik Ati-s chippeket szállít a raktárból a futószalagokig, a másik Nvidia-s lapkákat egy másik gyárban egy másik összeszerelőig.
Munka után találkoznak a sarki bűfében, megisznak pár rundót, és röhögnek rajta, hogy ma megint mennyi cuccost ''hajigáltak'' bele a gépbe, és valószínű mind nyugatra megy, hogy a sok barom nemhogy megvegye,hanem harcba szálljon egyik vagy másik oldal mellett.

no comment...


[Szerkesztve]

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#17) ShadowLord


ShadowLord
senior tag

Ha a jövőre tekintesz mindenkép Ati Radeon9600Pro ha a mának élsz és kevés a pénzed Gf4Ti4200/128 8xagp:)De szerintem használtan a radeon is meg van 35eFt körül!

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#18) Newl


Newl
tag

Jó az a Ti4200. Nekem is az van 256MB-Ram-mal és nagyon szép a képe. Szoktam én is játszani, neten is és teljesen megfelel még erre. ( nem packman-el :DD )
Vedd meg ha tudod - bár mostanság nem nagyon van eladó belőle, mert leálltak a gyártásával. Felveszi a versenyt a mostani új FX-ekkel, sőőőt!

Az apróneten láttam 24 péz körül. Az jó ár érte.

Newl

Mondom, Meseországban élünk.

(#19) Boolash


Boolash
aktív tag

Köszi!!!
Amúgy jobb egy fx 5200/5600-as kártya????
Tudtok vmi jó/olcsó helyet???

(#20) igi válasza Boolash (#19) üzenetére


igi
aktív tag

Az FX 5200 nagyon szar, az 5600 is gyengébb, mint a 4200.

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#21) Szatír


Szatír
aktív tag

ti4200 256mb rammal ?? Milyen gyártmány / típus ?

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#22) Alvin_ti4200 válasza Szatír (#21) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szerintem rendszermemóriára gondolt.

(#23) Gismo


Gismo
addikt

Az FX5200 kb mijen Radeon és mijen Geforce szinten van teljesítményben?
Mihez lehetne hasollítani a tejjesítményét?

(#24) reben válasza McPie (#11) üzenetére


reben
csendes tag

A gépem Pentium 4-es, 1,5Ghz-es a procim , 256 Mb a memória, az alaplap a winchester 20 Giga, az op. rendszer Windows NT alapokon Windows 2000 Prof. Ezekhez a paraméterekhez már lehet olcsó és jó kártyát kapni tv kimenettel?

(#25) Penge Borisz válasza Gismo (#23) üzenetére


Penge Borisz
tag

Az FX 5200-as kb egy 9000pro/9100pro-s Radeonnak felel meg. Egy GF 4 MX- nél kicsivel jobb, de a Titaniumokat nem éri el. Kb egy GF 3 titaniumnak felel meg.

''A semmiből jöttél, a semmibe mész, mit veszthetsz? Semmit!'' Monty Python

(#26) T_bee válasza Gismo (#23) üzenetére


T_bee
aktív tag

Talán a radeon 9000/9100, de sztem ezek verik az fx5200ket :F

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#27) b0unCe


b0unCe
aktív tag

vagy ti4200 (nekem is az van es tokeletes)
vagy radeon 9600 (nem pro) ez +4-5K Ft.

mas kartya nem nagyon merulhet fel ar/teljesitmenyben

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#28) Gismo válasza T_bee (#26) üzenetére


Gismo
addikt

Penge Borisz és T_Bee Köszönöm a választ.
Pontosan erre voltam kíváncsi.

(#29) Alvin_ti4200 válasza T_bee (#26) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem lenne olyan rossz az az FX5200, ha nem árulnának egy rakás 64 bites szutykot belőle.

(#30) Alvin_ti4200 válasza reben (#24) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Gef3 Ti200 v. Radeon 9200.

(#31) T_bee


T_bee
aktív tag

De sjnos majdnem mindegyik 5200 64bites szutyok...

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#32) Gismo


Gismo
addikt

A 128 bitesnek van valami spec. ismertetőjele?
Vagy jelölése?

(#33) szesz


szesz
tag

Hi!

G**ER magazin 2004/1 86. oldal. A cikk eleje eleg jo attekintest ad a mostansag kaphato gf es ati kartyak alacsonyabb szegmenserol.

Persze a cikk tovabbi resze mar a nagy agyukrol szol...


UDv,
Sz.

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#34) Szatír


Szatír
aktív tag


A nagyágyú videókarikról jut eszembe..

Kíváncsi lennék, ki mennyit költ éves szinten hardware cuccokra...talán lehetne egy topicot is indítani.

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#35) szesz válasza Gismo (#32) üzenetére


szesz
tag

Hi!

SE, LE, TE, Low Profile feliratok ektelenkednek a 64 bit-es cumokon
Ahol nincs ilyen , az nagy valoszinuseggel 128 bites.
Ez alol a Gigabyte Radeon 9200 DH kivetel, mert ez is 128 bit-es.

Az elso sorban emlitett kartyakat meg veletlenul se vegyetek meg. Kb. fele akkora teljesitmenyuek, mint a 128 bites tarsaik.

A masik, hogy egy 9200-ason boven elegendo 64 MB, esetleg 128, de mar ez is tulzas. A 256M meg csak arra jo, hogy a gyenge kartyakat jo aron adjak el, ertelmuk semmi.

NVidia-nal a 64 bitet pl az Asus Magic szoval jeloli

Udv,
Sz.

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#36) igi


igi
aktív tag

Ajánlom figyelmetekbe az alábbi PH-s cikket:
[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=253[/L]

Ahol rengeteg kártyát összehasonlítanak (mondjuk itt nincsenek benne a 64 bites genyák): [L]http://www6.tomshardware.com/graphic/20031229/index.html[/L]

Ha megnézitek, a 4200 mindenhol rápirít az 5600-ra, sőt a sima 9600 is (ami már dx9) - sok helyen még az 5600 Ultrára is...

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#37) vonyarc


vonyarc
tag

2x.-es AGP-t tudó alaplaphoz milyen videókártyát érdemes venni kb.30 e.Ft-ért?Egyálltalán befolyásolja a 2 dolog egymást?

(#38) #24394752


#24394752
törölt tag

Sziasztok!
Nem akartam újabb topicot nyitni, a kérdésem ide is beillik. Remélem válaszol vki, aki nagyobb tapasztalattal bír nálam (hardware guru-k :)).
Új gépre ruházok be, és érdekelne h melyik gyártó uazon vidikariját válasszam, ugyanis az ezeket sehol sem láttam összehasonlítva.
Mindenképpen 9600XT-kről lenne szó, csak:
Sapph. Rad. 9600 XT 128MB Lite vagy C3D Radeon 9600 XT 128MB TD ? Melyiket javasolnátok? Miben különböznek? Egy árkategóriában vannak, úgyhogy mindegy lenne... TNX

(#39) Szatír válasza vonyarc (#37) üzenetére


Szatír
aktív tag

Rákerestem neked a 2x Agp-re és ezt találtam. Innen eltudsz indulni:

http://216.239.39.104/search?q=cache:GC9WzyLdIloJ:www.gepbolt.hu/focsoport.php%3Ff%
3DVGA+video+2x+agp+%C3%A1r&hl=hu&lr=lang_hu&ie=UTF-8

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#40) igi


igi
aktív tag

Szerintem majdnem mindegy, de vigyázz, mert XT néven is kezdtek gagyit árulni (500/250-en ment, sima - nem BGA - ramokkal...). Figyelj arra, hogy BGA ramok legyenek a kártyán (négyzet alakú chipek), nézd meg, hogy hány ns-osak a modulok, és váaszd a jobbat.

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#41) #24394752


#24394752
törölt tag

Mindkettő Ram..iszes cucc. Kösz h segítettél, majd lépek ezügyben, de szted ezek az általad írt XT kategóriába tartoznak vagy sem?
Várnám mások véleményét is. Sapphire-t már láttam tesztekben, de ezt a C3D-t még nem. Ez Connect vagy Club 3D akar lenni? (Mondtam h nem vaok jártas :D ) Sajnos csak ennyi infót biztosítanak árlistán amennyit leírtam, ezért félek h a rosszabbikat választom.

(#42) #24394752


#24394752
törölt tag

UP

(#43) igi válasza #24394752 (#42) üzenetére


igi
aktív tag

Ami Sapphire képet láttam, azok mind rendes BGA ramosak voltak, úgy tudom, hogy az ő esetükben a ''Lite'' annyit jelent, hogy dobozos, de nem sok mindent adnak mellé, a Full meg tele van CD-kkel, kábelekkel, stb...

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#44) #24394752 válasza igi (#43) üzenetére


#24394752
törölt tag

Megnéztem a Connect3D + a Club3D XT karit is, a honlapjukon az áll, h előbbi 500/600, míg utóbbi 500/300 ! Ez valós különbséget is jelenthet? ..már ha mindkettő RV360-as chippel rendelkezik, de úgyláttam h igen. Jó lenne ha idetévedne vki aki ismeri ezen kártyákat... Sapphire pedig 500/350 asszem. ??!! Annyi topicot olvastam már ezügyben, de még mindig nem látom az alagút végét. :(

(#45) igi válasza #24394752 (#44) üzenetére


igi
aktív tag

500/300=500/600 (300=600 a ddr miatt...).
Ezek alapján egyértelmű a Sapphre. (350=700DDR)

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#46) RECSKA


RECSKA
veterán

Az FX5900XT-k a nyerők mostanában, nem?

Amúgy már Inno-t lehet venni 50eFT körül....

És jó a G4TI, csak az a baj vele, hogy minden új game széthal rajta...
Hiába a 14000pont 2001 alatt, ha a 8500-at csináló R9600 leveri.

Szerintem

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#47) Szatír válasza RECSKA (#46) üzenetére


Szatír
aktív tag

Neked mi döglött meg rajta ?

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#48) RECSKA válasza Szatír (#47) üzenetére


RECSKA
veterán

Hát kezdjük...

NFS:U , PRICE OF PERSIA, FAR CRY demo ...

De ne értsetek félre, nem szidni akarom, csakhát eljárt felette az idő...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#49) Kirbly válasza RECSKA (#48) üzenetére


Kirbly
aktív tag

öööö
mit ertesz az alatt h szethal? nekem nincsen vele problemam

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#50) T_bee


T_bee
aktív tag

Hello
Az lenne a kérdésem, hogy azok az fx5900xt-k, amekinek nincs jelölve gyártó milyen teljesítményű lehet?

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videokártyát vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.