Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 21:12:26

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) korcsi


korcsi
veterán

Sziasztok!

Egy Intel P6100 procival szerelt notiba vennék memória bővítést, jelenleg egy db 2GByte-os Samsung M471B5773CHS-CF8 típusú modul van benne (ilyet itthon nem kapni), ezen 8db IC található, és 256Mx8x8 szervezésű, viszont amik jelenleg kaphatóak és infó is van róla az mind 128x8x16-os szervezésű, 16db IC-vel.
Jó lenne ha menne a dual channel ezért szeretnék ennek megfelelő ramot venni.

Válaszokat előre is köszi!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#3502) FlashBird


FlashBird
tag

Üdv!

Core i3-2100 és ASRock H61M/U3S3 mellé milyen ramot ajánlotok?
Én egy CORSAIR DDR3 Vengeance CMZ4GX3M2A1600C9 4GB KIT-t
néztem ki, ugyan a lap csak 1333mhz visz, de ha később váltok lapot + procit nem akarok már ramot is cserélni. :D

köszi, fb

(#3503) Qru válasza FlashBird (#3502) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az jó lesz.

#nincsbennetarcsi

(#3504) minneapolis


minneapolis
csendes tag

Üdv. Lenne egy Gigabyte ga-870a usb3 alaplap és kinéztem hozzá egy G.Skill Kit F3-12800CL9D-4GBRL 4GB DDR3-1600-as ramot. A gyártó oldalán nem találtam arra jelet, hogy támogatná a ramot, csak a 8GBRL-t. Lehet valami gubanc ha megveszem és belerakom???

(#3505) Qru válasza minneapolis (#3504) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

99% hogy igen. A gyártók nem tesztelik ki a lapjaikat minden piacon lévő rammal.

#nincsbennetarcsi

(#3506) cross56


cross56
senior tag

Hellotok. A jelenlegi gépemben 2x2GB DDR3-as memória van 1333mhz-esek. Szeretnék venni egy 8GB-osat. És a kérdésem az, hogy az nem baj ha 1600mhz-es? Illetve mit jelent az h Dual Kit,Tri Kit..?

(#3507) randras


randras
veterán

Üdv!

Egy Dell Inspiron N5010-es laptopom van ilyen RAM-okkal.
2 darab ilyenre szeretném lecserélni őket. Lesz fentakadás?

Köszönöm a segítséget,

András.

(#3508) Qru válasza cross56 (#3506) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amíg 1333MHz-en megy az össze addig nem. Ha megemeled 1600-ra a sebességét akkor nem biztos, hogy azt az 1333-as bírni fogja.

Dual/Tri-kit: Azt hogy hány csatornán kommunikál a memóriavezérlő a memóriával. Dual az két csatornán, a Tri meg 3-on.
A tiéd nem támogatja csak a dual módot, tri-t csak az Intel I7 900-asok tudnak.

#nincsbennetarcsi

(#3509) minneapolis


minneapolis
csendes tag

Értem. Egy Gigabyte GA-880GA-UD3H-s alaplaphoz ajánlanátok egy jó 1600 Mhz-es ramot?

(#3510) Qru válasza minneapolis (#3509) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kingston HyperX vagy Kingston Grey pl.

#nincsbennetarcsi

(#3511) JoceeHunt válasza Gabesz144 (#3499) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Gabesz vagy valaki más!

Szerintetek melyik választás lenne jobb?

A 2x4 GB bekerülne 2x2GB Kingmax Hercules mellé, mert addig nem akarom árulni amíg nem rakok bele helyettük :XD.

G.Skill - F3-12800CL8D-8GBECO - ECO Series 8GB (2x4GB) - Dual - 1600Mhz - CL8 - 8-8-8-24 - 1.35V

VAGY

G.Skill - F3-12800CL9D-8GBSR - Sniper SR 8GB (2x4GB) - Dual - 1600Mhz - CL9 - 9-9-9-24 - 1.5V

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#3512) Qru válasza JoceeHunt (#3511) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eco-t venném. Tuningban bitang és a későbbi Intel procik mellé is jó lesz (mert ugye egyre lejebb viszik a feszhatárt).

#nincsbennetarcsi

(#3513) JoceeHunt válasza Qru (#3512) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Most i5-2500k-m van P67-ben, itt ugye a proci miatt határ az 1,5V. 1600 fölé úgysem tudom húzni az Eco-t vagy igen?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#3514) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Változott a dolgo azóta mióta itt jártam és kérdeztem melyiket is válasszam. Úgy döntöttem egyelőre elég lesz a 4GB ram is az AsRock Pro3 + i5-2500K mellé. Igenám, de melyiket is? Dual channelbe szeretném járatni így dual KIT a megfelelő, 1600-as minimum. De melyiket is? Ahgy néztem a legtöbb 1,6-1,65V-on jár, és ahogy tudom a szandiban a cpu-ban van a memória vezérlő már(Qru kolléga mondta ha jól emlékszem) és neki max 1,5V-ot szabad engedni, különben károsodik. Legyetek szívesek segíteni. Köszönöm.

(#3515) JoceeHunt válasza KaiotEch (#3514) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Ha gondolod, áprilisi garancia indulással van eladó Kingmax Herculesem.
Itt vettem, itt él a gari és ez a termék az
9500-be lepostázom a 2x2 GB-ot, nekem 1600-on mennek 1,5V-on XMP bekapcsolással, lefele még nem teszteltem hogy stabilak-e 1,5 alatt.
Nekem kevés lett a 4 giga, 8-ra bővülnék, de nem akarok egyenlőre 4 slotot használni.
Ha gondolod írj PÜ-t.

Igen, Intel proci esetében nem ajánlott az 1,5 V feletti ramkezelés.

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#3516) KaiotEch válasza JoceeHunt (#3515) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez itt 2GB-t mutat, de köszönöm nem szeretnék használtat venni. Nettóba tudok újat vásárolni. Esetleg ezt a tesztet láttam most, dee élettartam garanciával lehet mégsem!

(#3517) JoceeHunt válasza KaiotEch (#3516) üzenetére


JoceeHunt
őstag

ment PÜ, az lesz a te embered. És még a nagy hűtők is elférnek felette. Nekem is az a bajom, a D14 alá bordás nem megy be :(

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#3518) Jorus válasza JoceeHunt (#3515) üzenetére


Jorus
nagyúr

"Igen, Intel proci esetében nem ajánlott az 1,5 V feletti ramkezelés." Legalábbis SB prociknál.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3519) Qru válasza JoceeHunt (#3513) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bőven az Eco 1,35V-os. P67-nél a max fesz ami adható Intel ajánlás szerint 1,57V. Ezen a feszen valószínűleg a 2000MHz is simán abszolválahtó vele. Azt hiszem pont az SB topikban láttam eredményt linkelve vele ahol 2000-körül ment 1,56V-al.
Eco az egyik legjobb ram ami a piacon van. Válogatott chipeket kap amik képesek brutális teljesítményre. És mivel a következő generációban 1,5V helyett erősen valószínű 1,35V lesz a fesz követelmény ha procit cserélsz és lapot legalább ramot nem kell.

mod: Na néztem Eco: 1,35V 1715MHz gyári időzítésen, SB topikból: Eco 1870MHz-en, és 1866 CL9.

KaiotEch: Ha tuti akarsz menni akkor G.Skill Eco (az 1,35V-os) vagy Corsair Venegance, az 1,5V-on tudja hivatalosan az 1600-at. Iponban van is normál áron.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3520) KaiotEch válasza Qru (#3519) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Róla valami? Vagy ez amit még néztem.

(#3521) Qru válasza KaiotEch (#3520) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kingston Grey többeknek van SB-vel, általában elég neki az 1,56-1,57V az 1600-hoz. De mivel hivatalosan 1,65V-os nem garantált ugye... Ezeken nem válogatott chippek vannak szóval kifoghatsz olyat ami valóban csak 1,65V-al stabil 1600-on

G.Skill: Tuti darab, ott a teszt, látod szépen muzsikál. Manapság a G.Skill ramok a legjobbak a Mushkin mellett. Ha igazi hardcore tuner ramot akarsz akkor eme kettőből érdemes választani.
Persze az már más lapra tartozik mennyire érik meg ezek a belefeccölt lóvét...

#nincsbennetarcsi

(#3522) lordjancso válasza Qru (#3521) üzenetére


lordjancso
senior tag

Engem is érdekelne a dolog. Akkor az a kérdés, hogy van-e itt valaki, aki Kingston Grey-t használ SB-vel és nem megy 1600 mhz-n.
Jelentkezzetek. :)

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#3523) KaiotEch válasza Qru (#3521) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

És ezeknél hogy van az az élettartam garancia? Elfüstöl akkor annyi?

(#3524) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Egyébként mi a jó, pl a 9 9 9 24 vagy jobb a 8 8 8 24???
Melyik a jobb ha kisebbek a számok vagy ha nagyobbak időzítésekben?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#3525) FireKeeper válasza JoceeHunt (#3524) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha kisebbek. de olyan hűdenagy jelentősége csak rekorddöntögetésben van szerintem, szintetikus tesztekben mutatható ki előny az alacsonyabb időzítés javára (legalábbis mikor még legutoljára ilyenekkel játszadoztam, nem igazán vettem észre sok gyorsulást, ez persze lehet hogy az én hibám)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3526) JoceeHunt válasza FireKeeper (#3525) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Meglepve láttam hogy 3-4 és 5 is előfordul az ős ramoknál (DDR, DDR2). Akkor ez valószínüleg a méretek miatt lehet? Kisebb, gyorsabb?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#3527) FireKeeper válasza JoceeHunt (#3526) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ohó ddr1-nél ha jól emlékszem volt még CL2 is...
itt van egy kis összefoglaló a késleltetésekről: [link]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3528) mcsp


mcsp
csendes tag

hali! ez a Ram ebbe a lapba jó lenne?
Előre is köszi. Üdv.

(#3529) Qru válasza lordjancso (#3522) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

SB topikba is kérdezz be ez ügyben.

KaiotEch: Ha kifingik visszaküldöd a gyártónak és ők kicserélik egy ugyanolyanra vagy ha nincs nekik raktáron egy jobbra.

mod:

mcsp: Igen.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3530) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

Kingmax ddr3-as memóriát szeretnék venni 4gb méretben.
Azt nem tudom, hogyan érdemes. Egy db 4gb-os modult venni, vagy 2db 2x2gb-os KIT-et.
Árban nem nagy a különbség. Viszont működés szempontjából szerintem van a dolognak jelentősége.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3531) Jorus válasza Ferink (#3530) üzenetére


Jorus
nagyúr

Milyen konfigba szánod? Van már RAM-od, vagy ez lesz az össz? Bővítés a későbbiekben mennyire foglalkoztat? A lapod kezeli a 4GB-os modulokat?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3532) Jorus válasza JoceeHunt (#3526) üzenetére


Jorus
nagyúr

"ŐsRAM"-ok. Slap. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3533) Muton válasza Ferink (#3530) üzenetére


Muton
addikt

1x4 GB nem tud duálban menni, míg 2x2 tud(hat) :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3534) Ferink válasza Jorus (#3531) üzenetére


Ferink
tag

Alaplap halála miatt lesz új lap és proc. hamarosan, emiatt érint a dolog. Ennyi lesz az össz. Az igényesebb új lapokban már sajna nincs ddr2 slot.

- Asus m4a88td lap van tervben
- Amd am3-as processzorral
- a vga marad Nvidia 9500GT 1gb

Játék semmi, HD filmnézésre, masszív 3D gépész tervező rendszerek futtatására használom majd/ használtam a régit.

[ Szerkesztve ]

(#3535) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Helló Urak
Kérnék egy kis segitséget
Sandy Bridge alá milyen memória feszültségü ramot ajánlotok Most használok egy 1.65 v feszültségüt esetleg nem okoz gondot ha ez maradna e meg
Várom a válaszokat bizalommal
Elörre is Köszi :R

(#3536) Jorus válasza szaszabee (#3535) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az Intel 1.5V-s RAM-okat javasol SB-hez. Nem biztos, hogy gondja lenne az 1.65V-s modulokkal, de én nem kockáztatnám a konfigomat emiatt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3537) Jorus válasza Ferink (#3534) üzenetére


Jorus
nagyúr

Csekkold a kompatibilitási listát! Persze nem szentírás ez a lista sem, hiszen nem tesztel le minden gyártó minden modult, de jó kiindulási alap lehet. A helyedben egyébként 1*4GB-ot vennék a későbbi bővítés miatt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3538) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Hali!

Van egy ilyen lap: ASrock H55 Pro. Hozzá ilyen ilyen ramokat néztem:
Kingston 2GB 1333Mhz DDR3 KVR1333D3N9/2G
- ebből nyilván 2db
Kingmax 4GB 1333MHz 2x2GB DDR3 Kit

Kingston benne van a memory qvl listában és megtaláltam róla minden adatot.
A Kingmaxról viszont fogalmam sincs, hogy mi lehet a típusszáma.
Az alaplap listában ez szerepel: FLFE85F-B8MF9.

Kigmax mégis olcsóbb csak nem tudom, hogy ok lesz vele a rendszer?

(#3539) Qru válasza szaszabee (#3535) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

SB-nél elivel 1,57V a max amit az Intel javasol.

Igazából ami lényeges, hogy a Ram és VTT feszültség között 0.5V nál ne legyen nagyobb különbség. Tehát ha emeld a VTT feszültséget akkor 1,65V ram fesz is mehet neki.

#nincsbennetarcsi

(#3540) Qru válasza Qru (#3539) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

elivel = elvileg :B

#nincsbennetarcsi

(#3541) Isual


Isual
veterán

Üdv!

FullHD játékhoz mennyi és milyen RAM-ot vegyek?
Az alaplap MSI P67A C43 (B3), a proci core i5 2500K.
2x2GB A-DATA DDR3 1600MHz-es RAM-ot néztem ki. Aztán ha netán kéne plusz RAM, akkor még bővíthető még 2x2GB-tal.
Ez megfelelne a feladatra?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#3542) Qru válasza Isual (#3541) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

SB-nél max 1,57V lehet alapból a ram feszültsége amit kinéztél meg 1,65V-os.

#nincsbennetarcsi

(#3543) Isual válasza Qru (#3542) üzenetére


Isual
veterán

Mit ajánlasz?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#3544) mitkov77 válasza Isual (#3541) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Természetesen, de akkor már inkább kingmax hyperx, vagy valami hasonló...
14k-ért g.skillt is kapsz, ami igen ütős.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#3545) mitkov77 válasza Isual (#3543) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Nekem ilyen ramjaim vannak, 12k most

http://www.gskill.com/products.php?index=222

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#3546) Jorus válasza mitkov77 (#3544) üzenetére


Jorus
nagyúr

A HyperX az speciel Kingston, és azért javasolt inkább betartani a gyártó ajánlásait.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3547) Isual


Isual
veterán

Akkor végülis milyen 2x2GB DDR3-as RAM-ot vegyek 10-12k, ami kompatibilis a fent említett alaplappal és procival?
(Full HD-s játékra elég lesz a 4GB, nem?HD 6970 2 GB GDDR5-os VGA mellé)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#3548) szaszabee válasza Qru (#3539) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Nekem most a VTT 1,051 V Ezt ha emelem akkor mit emelek? Vagy mlyen gondal jár ha emelnem kell annyit hogy mehesenek a ramok 1,65 v ?

(#3549) Jakuu válasza szaszabee (#3548) üzenetére


Jakuu
őstag

Nem kell emelned semmit egyszeruen csak beallitani a BIOSban, hog7y a RAM XMP profilban menjen es az szepen beallitja oket 1.65V-ra.

(#3550) Isual válasza Isual (#3547) üzenetére


Isual
veterán

Itt a honlapon a DDR3L jelzésű RAM-ok 1.35V-os feszültséggel járnak.
Akkor ezek elvileg jók lehetnek a SB-hez is. Ilyen DDR+L jelzésű A-DATA-t, amit kinéztem lehet kapni, mert akkor elvileg ezzel az 1.65V-os feszültséggond megoldódik, nem?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.