Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 21:12:26

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) Haart válasza Qru (#3099) üzenetére


Haart
addikt

Kösz, értem. Igazából tuningot vágom az nem probléma, én sem láttam értelmét az xmp-nek hacsak nem vagy full analfabéta. A jövőre való felkészülés miatt akkor a grey kit a nyerő mert mindenbe belemegy és az inteleknek is hasznos.

(#3102) Qru válasza Dömy (#3100) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyorsul, ma már azért nem árt ha 2GB-nál több ramod van szóval érdemes.

Haart: :K

#nincsbennetarcsi

(#3103) Haart válasza Qru (#3102) üzenetére


Haart
addikt

Most nézem a kingston oldalán a grey kitre is 1.65V-ot ír. Vagy ez bírja az 1.5-el is az 1600-at?

(#3104) Qru válasza Haart (#3103) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bírja kivéve ha nagyon antituningosat fogsz ki. Intel ajánlás szerint max 1,57V adható LGA1155 esetén azaon feszen bírja az 1600-at a legtöbbje.

#nincsbennetarcsi

(#3105) Dömy válasza Qru (#3102) üzenetére


Dömy
tag

Qru köszönöm a segítséget! Még lenne egy utolsó kérdésem :) mint ahogy írtad hogy az időzítés nem számít! Akkor mi kell hogy működjön a dual channel? elég ha megegyezik pl a márka a méret, és a sebesség, illetve ha nem, akkor mi szükséges hozzá? És végül, ha mégse működik csak single-be, akkor az ront a helyzeten, vagy mindenképpen jobb lesz a gépem mint volt? És a single channel-el is lesz szemmel látható javulás a játékoknál? Illetve mi lenne a különbség a dual és a single mód közül?
Bocs a sok hülye kérsésért, de szeretnék tisztába lenni a dolgokkal mielőtt belemennék a vásárlásba! :)

szerk: ilyen alaplapom van, 2 foglalat van rajta csak, így tudja majd müködtetni rosszabb esetben single-ben: http://www.edigital.hu/Alaplap/Asrock_G31M-S_s775_alaplap-p46264.html

[ Szerkesztve ]

(#3106) Qru válasza Dömy (#3105) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Méret, a felépítése (mind a kettő kétoldalas legyen vagy 1, vagyis a ram mind a két oldalán legyenek chipek vagy csak az egyiken mind a két modul esetén). Az időzítést meg a sebességet a lap magától belövi ha eltérnek a gyengébbhez igazítva.
Mindeképpen gyorsul, mert most sem DC-ben van a ramod a plusz tárhelytől meg gyorsul. Tehát a lényeg az hogy gyorsul vagy még jobban gyorsul a bővítéssel.
Mondom, ha single-ben megy akkor a Dual -hoz mérten kb 3-5% sebesség csökkenésed lenne. De az nem észrevehető igazából.
Viszont a játékok gyorsabban betöltenek, nem fog úgy akadozni, stb.

Haart: SB topikban most láttam pont, Grey kit 1,5V-on 1600-on atom stabilan fut. Ha gondolod oda is kérdezz be, mik a tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3107) Dömy válasza Qru (#3106) üzenetére


Dömy
tag

Köszönöm a segíétséget mostmár 'úgyahogy' tisztába vagyok a dolgokkal!:) akkor lehet holnap nyélbe is ütöm az üzletet! :) , és mégegyszer köszönöm a segítségedet! :R

[ Szerkesztve ]

(#3108) LGLuke válasza Qru (#3099) üzenetére


LGLuke
őstag

Nem feltétlenül minden blu 1.65V-os! Pl. KHX1333C9D3B1K2/8G
Ez tudtommal a Kingston honlapja szerint 1.5V-on üzemel. Ami vicces, hogy grey-t nem is látok a hivatalos honlapon, csak ilyen special editin grey-t és a listában végignézve is Blu, Genesis, meg T1 ramokat dobál ki.

(#3109) PREM1Z


PREM1Z
tag

Sziasztok!
Adott lenne egy GA-P55-UD3L i5 650-es procival. Milyen ramot ajanlanatok hogy vegyek? Hardverapron osember altal hirdetett G.Skill 2133 mhz-es ramoknak van ertelme ebbe a rendszerbe vagy vmilyen mas ramot erdemes ehhez a konfighoz venni? 4GB a max amit ehhez a konfighoz akarok venni. Overclock tuti lesz,szal ezt is vegyetek figyelembe ;) Koszi elore is a segitsegeteket.

(#3110) Qru válasza LGLuke (#3108) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudom, de amiket linkelt azok mind 1,65V-osak.

mod:

Mert nem jó helyen keresed: Grey

mod2:

PREM1Z: 1600 vagy 1866-os elég lenne, sok különbséget enm veszel észre a gyorsabbaktól sem. Max a mérőprogikban.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3111) LGLuke válasza Qru (#3110) üzenetére


LGLuke
őstag

THX az infót! :R

Igazából azért kérdeztem, mert ár szempontjából 2 memória között vacilálok:
KHX1333C9D3B1K2/8G
F3-10666CL7D-8GBECO

A lényeg nekem - , hogy H67-es chipsethez lesz, így nem tuningolok egyáltalán, legfontosabb a stabil működés - tehát1.5V, 1333MHz.
G.Skill jobb lenne, mivel alacsonyabb fogyasztás mellett jobb az időzítése, csak jóval drágább is.

És akkor visszatérve az előzményekre, ha a Grey jobb, akkor azt venném, de abból csak 1600-as van, ami fölösleges nekem, én meg nem akarok többet fizetni, meg akkor már jobb vétel a G.Skill. :)

(#3112) joevagyok


joevagyok
csendes tag

Segítséég!!

Alaplap: GA P55-UD3-L
Proci: Core i5-750

Melyiket vegyem? : \

Corsair Vengeance 8GB Dual Channel 1600 DDR3 Memory Kit (CMZ8GX3M2A1600C9) 24700Ft
vagy
G.Skill DDR-3 8Gb/1600 KIT [ Ripjaws-X ] (F3-12800CL9D-8GBXL) 27000Ft

köszi

[ Szerkesztve ]

(#3113) Qru válasza LGLuke (#3111) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem lesz tuning akkor a legolcsóbbat vedd. Igazából fogyiban alig pár W a különbség az Eco javára, az időzítés meg sehol nem hoz kvázi semmit a mérőprogikat leszámítva.
Szóval ha nem a proci sebesség miatt kell(ene) jó ram vagy mert benchre izgulsz akkor a legolcsóbb 1333-as kit bőven elég lesz.

joevagyok: Egyformák, a lapod is szereti mind a kettőt, így az olcsóbb Corsair-t venném.

#nincsbennetarcsi

(#3114) PREM1Z válasza Qru (#3110) üzenetére


PREM1Z
tag

Koszi a segitseget, de a legtobbet akarok kihozni ebbol a kis rendszerbol 3DMark pontszam es tuning szempontjabol is :)

(#3115) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv!

melyiket vegyem?

- Corsair (CMX8GX3M2A1333C9) 8GB Kit (2x4GB) DDR3, 1333MHz, 9-9-9-24
- G.Skill - F3-10666CL9D-8GBRL - Ripjaws RL ua. mint a fenti sebesség.

8 gigára lenne szükségem, 20-22e környékén. (Asrock 880G Pro3 lapban leszen)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3116) Dreamie


Dreamie
őstag

Sziasztok!

Szeretnék a közeljövöben alaplap+proci+memoriat lecserélni, azaz fejleszteni a gépen. Mostani konfigom, p7p55 lx i5-750 és 2*2 gb kingston 1333-as ram. Nem tudom még mikor lesz csere, de azon gondolkodtam, hogy ramot már most lecserélném 2*4GB-ra ezzel is kicsit előrrébb leszek, és be tudnám tenni az utódba is (LGA 2011-re várok, esetleg Buldozer, nem tudom milyenek lesznek, majd még kiderül). Esetleg valami ajánlat, hogy melyiket érdemes venni mostanság, nézelődtem, de itt tapasztalatok is vannak. 40 max 50 k környékén gondolkodok. Köszi elöre is!

Üdv.: Dreamie

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#3117) Dreamie válasza Dreamie (#3116) üzenetére


Dreamie
őstag

erről vélemény:

CORSAIR 8192MB Dominator DHX Pro Connector DDR3 1600MHz CL9 KIT CMP8GX3M2A1600C9

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#3118) Qru válasza PREM1Z (#3114) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor hajrá. Minnél gyorsabb minnél alacsonyabb időzítésen annál több pontot ad. Sőt, ha pontrekordot akakrsz dönteni akkor (legalábbis a teszt erejéig) 1 modul legyen csak bent. Több modul nagyobb teher a memvezérlőnek, egy modulall nagyobb órajel érhető el általában. 3DMark-nak nincs nagy ram igénye szóval oda elég ha pl 1db 2GB-os van benne.
Márkából ami jó: G.Skill, Mushkin. Ezekben van kraft.

Mr.Csizmás:

Amelyik olcsóbb (valószínűleg ez a Corsair lesz).
Ha esetleg később lesz SB procid akkor a G.Skill-t, mert az tuti 1,5V-os, a Corsair tesztfeszültsége 1,65V (tehát 1,65V-on szavatolja a gyártó, hogy megy 1333MHz-et CL9-ben) ami már sok LGA1155 esetén (ott mx 1,57V ram fesz adahtó).

Dreamie: Jó. Nagyon jó a borda ami rajta van, igaz magasított, de a "korona" része levehető, így nagyobb procihűtő alá is befér kényelmesen. Próbáltam ilyet, 1,65V-on 9-9-9-20 1T-ben vígan ment nálam.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3119) Dreamie válasza Qru (#3118) üzenetére


Dreamie
őstag

Köszönöm Uram! :R :R :R

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#3120) Haart válasza Qru (#3110) üzenetére


Haart
addikt

A lényeg hogy a grey-t 1.65-re írják 1600on, de ezek szerint viszi 1.5ön is. Legalábbis eddig így szól a fáma :D

(#3121) Haart válasza Haart (#3120) üzenetére


Haart
addikt

Meg is rendeltem a ramot. Meglátjuk tesztre hogy teljesít :R

(#3122) Qru válasza Haart (#3121) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó lesz, majd meglátod! :K

#nincsbennetarcsi

(#3123) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Asus P8P67 be szeretnék egy ilyet venni.
[link]
Az asus leírása szerint ez passzol bele.

Jól gondolom?

Jó választás?

DT

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#3124) Qru válasza DonThomasino (#3123) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. 2x. :)

#nincsbennetarcsi

(#3125) DonThomasino válasza Qru (#3124) üzenetére


DonThomasino
veterán

Egyenlőre egy KIT re futja. :DDD

Egyéb jó márkák?
G skill?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#3126) bodo753 válasza Qru (#3124) üzenetére


bodo753
tag

Üdv!

Most van egy Kingmax FLGE85F-B8MF7 memóriám és majd tervezem mellé a másikat,csak lenne pár kérdésem ezekről:
-mivel ezeknek 1,8v kell az 1600mhz cl7 elérésére,attól még jónak tekinthető,vagy inkább lecseréljem?
-Nem szoktam rá adni,de a windows kemény 5,5 pontot adott rá(szvsz ez tényleg rossz).Ez csak a win hibája,vagy tényleg rossz?(A biosban 1600mhz cl7)

(#3127) Qru válasza DonThomasino (#3125) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ár/érték arányban az egyik legjobb az a Kingston HyperX 1600-os.

A legjobb márkák: G.Skill (Eco, Pi, Trident, Sniper), Mushkin (Blackline, Redline), Corsair (Venegance, Dominator, Dominator GT).
OCZ-t és Geil-t kerüld, nem túl megbízhatóak ddr3 fronton.

bodo753:

Nem baj az, teljesen jó. Csak ne Intel proci mellé tedd (kivéve Core 2 széria) a többinél nem ártalmas az 1,8V-os fesz.Az új Intel procikban van már a memóriavezérlő aminek árt ha túl magas feszt kapnak a ramok.
Nem a sebesség miatt pontoz le, hanem mert csak 2GB ramod van azért, azt kevesli.

#nincsbennetarcsi

(#3128) bodo753 válasza Qru (#3127) üzenetére


bodo753
tag

Az mennyir árt ha majdnem 1,5 éve van p55 és core i5 750 társaságában?

(#3129) Qru válasza bodo753 (#3128) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ott max 1,65V lehet a ram fesz az Intel szerint. De valószínűleg még évekig elmegy így is gond nélkül de ha vmi kevésbé strapabíró proci fogtál ki akkor hamarabb.
Azért érdemes visszább venni a feszből, a ram sebesség úgy is alig dob a rendszeren. Csak mérőprogikkal kimutatható a különbség.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3130) bodo753 válasza Qru (#3129) üzenetére


bodo753
tag

OK :R
Levettem 1,664-re a feszt,így 1600mhz cl9 és tovább él :D

(#3131) Qru válasza bodo753 (#3130) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Így a tuti. :K

#nincsbennetarcsi

(#3132) Haart válasza Qru (#3122) üzenetére


Haart
addikt

Na itt csücsül a ram nálam nemsokára be is teszem.

(#3133) Qru válasza Haart (#3132) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ok, toljad neki. :K

#nincsbennetarcsi

(#3134) Haart válasza Qru (#3133) üzenetére


Haart
addikt

Eddig úgy néz ki megy 1600-on 9-9-9-27-el 1.5V-on, bár a ramfesz auto-n van de nemhiszem hogy a lap emelné magától.

(#3135) Qru válasza Haart (#3134) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig előfordulhat, de 1,57V-ig lazán mehetsz ramfeszben.

#nincsbennetarcsi

(#3136) Haart válasza Qru (#3135) üzenetére


Haart
addikt

Simán főleg hogy most 965BE van alatta. :D

(#3137) Qru válasza Haart (#3136) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah akkor meg szégyentelenül mehet neki a fesz. :K

#nincsbennetarcsi

(#3138) Haart válasza Qru (#3137) üzenetére


Haart
addikt

Hol láttál róla tesztet? Kiváncsi vagyok menynit tudtak kihozni belőle :K

(#3139) Qru válasza Haart (#3138) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link]

#nincsbennetarcsi

(#3140) Haart válasza Qru (#3139) üzenetére


Haart
addikt

Ez jó thx megnézzük :R

(#3141) Qru válasza Haart (#3140) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1,65V 1600 CL8 vagy 1866 CL9-ben. AMd mellé tolhatod a feszt neki még feljebb, nem kizárt 1,8V-nál (AMD mellett lehet tolni a feszt simán addig) az 1866 CL8...

#nincsbennetarcsi

(#3142) Haart válasza Qru (#3141) üzenetére


Haart
addikt

Feltéve hogy bírja 1T-vel mert a lapomon nem lehet 2T-t állítani. Most belőttem 1.65V 1600 8-9-8-25-re.

(#3143) bodo753 válasza Qru (#3141) üzenetére


bodo753
tag

Egyébként mi a különbség az 1t,2t és a 3t között?

(#3144) Qru válasza Haart (#3142) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne már, hogy csak 1T-t tud? Olyanról hallotam, hogy fixen 2T-ben megy (P965/P35/P45 chipset), de hogy fixen 1T-ben... azért is fure, mert a ramok SPD-s időzítéseit általában 2T-re lövik be... Persze ettől még leeht, hogy csak 1T-ben futhat a dolog, csak nekem furi.
De valóban, 1T-vel sokkal szűkösebb a mozgástér tuningban. Ami szemétség, mert az 1T és 2T között kb 8% különbség van, ha meg húzol rajta ennek a többszörösét is visszahozhatod.

bodo753:

Lényegében a ram reakció idejét jelöli. Azt, hogy hány órajelciklus telik el a chip-nek szóló parancs kiadása (írási/olvasási/másolási) és a tényleges művelet megkezdése között. Pontosabban a chip "ébresztése" és a parancs küldésének (a ram chip felkészülése a parancs fogadására) ideje között. Maga a művelet megvalósulását pedig az adott (parancstól függő) időzítés mértéke határozza meg. Tehát, hogy egy-egy parancs végrehajtása mennyi időbe telik. Az meg, hogy hány parancs hajtható végre egy adott időben az órajel határozza meg. Itt megkülönböztetünk effektív és valós órajelet de ebbe nem megyek már bele...

A sebességre a CR érték (Command Rate) igen kis mértékben van befolyással valós körülmények között (mérőprogikban ez az érték irreális gyorsulást mutat a valós alkalamzásokkal szemben, mert a mérő progi direkt a memóriára van kihegyezve egy valós alakalmzásnál meg valószínűleg egy másik komponenes lesz a szűkkeresztmetszet, (proci, vga stb)) de a tuningnál ha lazább ez az érték magasabb órajel érhető el általában, ami többet hoz(hat) mint az alacsonyabb CR érték adta gyorsulás.
Ennek mértékét szokás még 1N, 2N stb néven is említeni (főleg külföldön használják az N-es megjelölést).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3145) Haart válasza Qru (#3144) üzenetére


Haart
addikt

Hát amint látod a konfigomnál lévő lap csak 1T-t enged, és sehol nem tudom állítani hogy 2T legyen. Úgynézki ezt kifelejtették a biosból :D

(#3146) Acka


Acka
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni RAM ügyben. Milyen ramot vegyek?

1333MHz vagy 1600MHz, gondolom 1333-nak kisebbek az időzítései, de mennyivel illetve számít-e, vagy az 1600-as nagyobb órajele a döntő. Sandy Bridge-es gépet akarok összerakni core i3 2100-al. Melyik ramok passzolnak hozzá jobban. És főleg melyik gyártótól és melyik éri meg árban jobban árilag. Nem akarnék olcsó gagyi ramot venni :) valamilyen jobb megoldást akarnék. Ebben kérném segítségetek.

Köszi szépen :R

AMD Athlon 64 X2 5000+ 2,8GHz / MSI K9A2 CF / 2x2 GB DDR2 Corsair 800MHz / NVIDIA GTX460 768 MB / WD 320GB + 750GB/ Enermax Liberty 400W /

(#3147) Qru válasza Acka (#3146) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha lesz tuning 1600-as, ha nem akkor bőven elég az 1333-as (amúgy nem hoz olyan sokat a ram tuning összsebességben).
A lényeg, hogy SB mellé csak 1,5V-os ramot tehetsz. Geil-t meg az OCZ-t kerüld a többi márka rendben van.

Haart: Akkor marad az 1T. Nem baj az végülis.

#nincsbennetarcsi

(#3148) Haart válasza Qru (#3147) üzenetére


Haart
addikt

Legalábbis addig marad amíg nem lesz SB.

(#3149) a000


a000
őstag

Sziasztok

Van most a gépben egy mushkin 996659st ram, 2x2gb/1600 [link]

Ha jól látom most lementek a ram árak. Milyen 8gb-os ramot vegyek mellé(2x4gb)?
Vagy ezt adjam el? Mit ajánlotok, hogy lenne célszerű?

[ Szerkesztve ]

(#3150) EkSYS válasza a000 (#3149) üzenetére


EkSYS
senior tag

erre én is kiváncsi leszek mert nekem dettó mint neked ,csak 2000Mhz -es ramjaim vannak.
Én is pont ezen vacilállok, egyszerűen megéri-e 8Gb-t tenni a gépbe vagy erőltessem a tri-channelt?
6Gb vagy 12 Gb RAM vs. 4Gb vagy 8Gb RAM?
Teljesen új memória konfigot nyomjak vagy a meglévő mellé vegyek ram-ot?

:F :F

Eki - az eredeti

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.