Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) MK VII válasza s7evcsenko (#24600) üzenetére


MK VII
veterán

Hamar akartam válaszolni...
Tehát most vennéd? Mert azért találhatsz sokkal jobb memóriát is... Vagy ezek adottak, hogy a kettő közül valamelyik?

(#24602) s7evcsenko válasza MK VII (#24601) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Igen, ez a kettő adott olcsó pénzért. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#24603) MK VII válasza acidflux (#24597) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv..
Mindenképp olyan memóriákat keress bele aminek mind a két oldalán vannak chipek. A régebbi lapok nem mindig tudják a nagy tárkapacitású chipek kezelését elvégezni. Apróról keress régebbi gyártású memóriát szerintem. Illetve, ha tudod vásárlás előtt próbálj bele 4GB-os modulokat, ha van rá lehetőséged. Mondjuk egyik havertól kérj kölcsön. Még 8GB-os modult is belepróbálhatnál talán, mert láttam már olyat, hogy 16GB-ig kezelte a lap a memóriát 4 slot volt rajta és szépen vitte a 8GB-os modulokat.
Ha van az alaplapodhoz újabb BIOS akkor azt is frissítsd.

(#24602) s7evcsenko
Éttem.. :)

[ Szerkesztve ]

(#24604) Pokesz007 válasza MK VII (#24599) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Vennénk.15ezerKp.Gari már nincs rá.Ezek szerint régi lehet tényleg. Köszi a hasznos választ. Gyűjtjük a pénzt még akkor.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#24605) Gstyler


Gstyler
senior tag

Körülnéztem. 2*8GB-ban gondolkozom.
Jól látom, hogy a DDR4 kb ugyanolyan áron van most mint a DDR3?

Ezek alapján ésszerűbb lenne DDR4-et vásárolni, de ha jól látom AMD-s alaplap nincs is még hozzá :Y
Azért ilyen "olcsók" a DDR4-ek mert még nincs rá kereslet vagy hogy van ez a dolog? Így fog maradni vajon az áruk?

Azért kérdezek ennyit, mert lap váltást is tervezek idén, viszont ha árban nincs különbség, akkor lehet, hogy inkább DDR4-et kéne már vennem ( ha most megéri) és akkor majd az megy az új deszkába.

(#24606) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Nemsokára vennék egy új számítógépet. MSI B150M Mortar alaplap lenne benne.
Ezt a ramot néztem ki. Ez megfelelő, vagy esetleg van más jobb alternatíva kb ezen az áron?
Munkára (Autocad) lenne használva a gép.

Üdv!

(#24607) MK VII válasza Pokesz007 (#24604) üzenetére


MK VII
veterán

Nem kell gyűjteni még.. Hisz újakat olcsóbban lehet kapni..
Curcial Ballistix Sport.
Nagyon jó memóriák jó áron! ;)

(#24605) Gstyler
Üdv.
Ha AMD vonalon akarsz maradni akkor meg kell várnod a Zen-t. Azok fogják kezelni a DDR4-es memóriát.
Jelenleg Intel fronton otthoni felhasználásra a Skylake már most is támogatja a DDR4-et.
Én a helyedben nem vennék addig DDR4-es memóriát csak akkor amikor váltottál platformot.

A jelenlegi áruk tényleg elég alacsony. Bár miért is lenne magas? Nem sokkal nyújtanak többet mint a DDR3 társaik.. Igaz ez egészen a 2400-as modulokig. DDR4-es memóriák közül 3000 mhz és az fölöttire érdemes váltani DDR3-ról. Ekkora sebességhez már olyan alaplap is kell természetesen tehát Z-s. Minden fillért kiszámolva olcsón szerintem nem érdemes egy erős DDR3-as konfigról váltani DDR4-esre. DDR4 előnye egy megfelelő konfigban fog csak kijönni.

(#24606) nandow
Szia.
Munkára nem lesz kevés a 8GB? Amúgy természetesen megfelelő abba a lapba az a memória.

[ Szerkesztve ]

(#24608) nandow válasza MK VII (#24607) üzenetére


nandow
aktív tag

Szia!

Bent a céges gépemben 8 giga van, elég szokott lenni, és a felhasználás megegyezik. :)
Meg azt gondolom, RAM-ot bármikor tudok bővíteni.
Vagy érdemes lenne most 2x8-ra beruházni? Ha nincs kihasználva teljes mértékben a 2x4 GB, jelenthet bármiféle előnyt, gyorsaságot a 2x8 GB?

(#24609) MK VII válasza nandow (#24608) üzenetére


MK VII
veterán

Ha nem használod ki akkor tényleg nem feltétlenül kell.. Gyorsaságot nem veszel észre, mert több a memóriád.
Így szerintem maradhatsz a 2x4GB-nál.

(#24610) nandow válasza MK VII (#24609) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszönöm a válaszod. :R
Még egy kérdés, van ennél a memóriánál jobb alternatíva (más gyártó), vagy itt nincsenek nagy különbségek?

(#24611) Gstyler válasza MK VII (#24607) üzenetére


Gstyler
senior tag

Köszönöm szépen! Sokat segítettél! :R

Végre egy topic, ahol nem harapják le a fejemet, azért mert nem vagyok mindenben szakértő.
Vállalom, hogy nem vagyok profi, éppen ezért kérdezek. Köszi mégegyszer!

Egyébként tudom, hogy az intelre váltás lenne a valódi megoldás, de az nem kis beruházás, az sajnos most nem fér bele. Néha egy 10-20at tudok a gépre fordítani, vga-csere, mamóriabővítés stb, de a váltáshoz sokat kéne összespórolni. Egyszer annak is eljön az ideje :D

(#24612) JoceeHunt válasza MK VII (#24607) üzenetére


JoceeHunt
őstag

előre készülök :)

DDR4 3000mhz felett milyen alaplapot találni? Asus mániás vagyok, de 2133 felett semmi sincs, azaz 1db a ASUS SABERTOOTH X99 de az is 2400mz-s ramokat támogat max.

szerk:
találtam egy ilyet na ez már 3400mhz: ASUS Z170-A

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#24613) Werkly


Werkly
őstag

P8Z77-V deszkába a mostani 8 helyett érdemes lenne 16 GB-ot tenni? Előnyöm származna belőle net és gaming mellett? Kösz!
Ha igen akkor milyet ajánlotok amit támogat a lapom? Kösz!

(#24614) MK VII válasza nandow (#24610) üzenetére


MK VII
veterán

Nincsenek nagyon különbségek..
Jó választás amit kinéztél! 2133mhz-nél magasabb frekvenciás ramot meg hiába tennél B-s lapba úgyis csak 2133mhz-en működne.

(#24611) Gstyler
Szívesen! ;)

(#24612) JoceeHunt
Bármelyik Z-s lapban tudsz használni magas frekvenciás ramokat. A Z-s lap BIOS-a tartalmazza az állítási lehetőségeket és nem korlátoz..

(#24613) Werkly
Attól függ milyen játékokkal játszol... Még alig van olyan játék aminek ne lenne elég 8GB memória.
Gyorsabbnak nem fogod érezni a gépedet csupán memória bővítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#24615) nandow válasza MK VII (#24614) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#24616) Werkly válasza MK VII (#24614) üzenetére


Werkly
őstag

[link]
Ebben van igazság akkor vagy kamu?
FPS-t hozhat plusszba?

(#24617) acidflux válasza MK VII (#24603) üzenetére


acidflux
csendes tag

Üdv.

Hihetetlen milyen félrevezető tájékoztatást tud kapni egy vásárló egy boltban vagy webshopban. Nem mai lapról van szó, ez tény, így mindenképp a régi modulok jöhetnek szóba. BIOS -om a legfrissebb nem Beta. Amit még mindig nehéz eldöntenem,h a QVL -t mennyire kell szentírásnak venni??

(#24618) JoceeHunt válasza MK VII (#24614) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Értem, bár nem vagyok nagy híve a tuningnak, ha 3200-n elketyeg az már nem rossz.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#24619) fonseca


fonseca
tag

Sziasztok.
MSI U180 netbook-ban [link] cserélném az 1GB Ram-ot 2GB-ra (DDR3). A kérdésem az lenne hogy un. low voltage memória is használható? Sehol sem találok róla érdemleges infót.

(#24620) Werkly válasza MK VII (#24614) üzenetére


Werkly
őstag

[link]
Ez jó lenne I7 3770K és Asus P8Z77-V laphoz? Gondolom nagyobb frekvenciás RAMot már nem érdemes venni mert a CPU ennyit tud?! De nincs a lap supportjában ez a RAM az baj? Kösz! Vagy másik modult vegyek?

(#24621) Werkly válasza Werkly (#24620) üzenetére


Werkly
őstag

Gaming RAM kellene igazán.

(#24622) MK VII válasza Werkly (#24616) üzenetére


MK VII
veterán

A videót most nem nézem végig.. Munka közben vagyok, de a memória mennyiségétől az FPS nem növekedik.
Akkor lehet folytonosabb a játék, ha mondjuk már kifutna a 8GB-ból a játék és még mivel van ezért ahhoz is tud nyúlni és nem kell a memóriából folyamatosan pucolni és írni az adatokat. Ez miatt esetleg észrevehető egy direktebb működés...

(#24617) acidflux
QVL listát nem kell szentírásnak venni... Mivel nem tudnak minden memória típust kipróbálni az alaplapban ezért természetesen működhet olyan memóriával is ami nem szerepel a listán.

(#24619) fonseca
Nem írja a processzor adatlapján a támogatását szóval én inkább 1,5V-os modult néznék bele.. Ettől függetlenül működhet az 1,35V-os modul is benne.

(#24620) Werkly
Én inkább ajánlanám ezeket a Fury helyett. A Fury az nem egy játékos gépbe való ram.
HyperX Beast
Curcial Ballistix Sport
HyperX Savage
Egyébiránt abba a lapba a proci mellé mehet akár a 2400mhz-es memória modul is. Kezelnie kell..

(#24623) Werkly válasza MK VII (#24622) üzenetére


Werkly
őstag

Akkor ajánlhatnál 2400-ból is megköszönném!
A support miatt kell problémáznom?

(#24624) Werkly válasza MK VII (#24622) üzenetére


Werkly
őstag

De ha nem tuningolom a 2400-as ramokat akkor 1600-on mennek alapon1,5V-al 11 időzítéssel ha jól olvastam. Tehát alapesetben jobban járnék a 1600 modulokkal alapfeszen CL9-el nem?

(#24625) MK VII válasza Werkly (#24624) üzenetére


MK VII
veterán

2400-at megemlítettem, hogy akár olyat is rakhatnál bele.
Nem tudom mennyire árfüggő a memória vásárlás de én inkább egy stabil 2133mhz CL9-es kitet javasolnék.
Frekvenciában is jó és késleltetésben is.
XMP-t bekapcsolod a BIOS-ban a memória beállításoknál és szépen menni fognak.
A felső piros rész leszedhető a modulokról, ha kevés lenne a hely a gépben.

(#24626) LámaZ


LámaZ
addikt

Az x3700-as mini pc (wibtek alaplap, celeron kétmagos proci) ddr3-as SODIM RAM-jának hány lába van? 204 vagy 240?

Legyen minden jó!

(#24627) Werkly válasza MK VII (#24625) üzenetére


Werkly
őstag

Az 1600-as modell sem kutya az oldalon. És rohadt jó az időzítése! Inkább azt?

(#24628) MK VII válasza Werkly (#24627) üzenetére


MK VII
veterán

:)
Ha az szimpatikus akkor vedd azt, de 2133mhz-hez CL9-es időzítéssel nagyon jó az a memória.
És mint mondtam csak bekapcsolod az XMP-t a BIOS-ban és megy a gyári értékeken a kit.
Ha költségtakarékosságból vennéd az 1600-ast akkor megértem. ;)

(#24629) Werkly válasza MK VII (#24628) üzenetére


Werkly
őstag

A nagyobb lesz!
Köszi!

(#24630) Gothmog válasza MK VII (#24628) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Szia!

Úgy látom, hogy szívesen és aktívan segítesz ebben a topikban, így Neked címzem a kérdést (de bárki válaszolhat rá, aki kompetensnek érzi magát a témában):

Az alábbi három termék közül melyiket ajánlanád leginkább?

1.
2.
3.

A RAM-ok H97-es alaplapba mennének, minden valószínűség szerint egy MSI H97 Gaming 3-ba.

Az alaplap kompatibilitási listáján egyik konkrét típust sem találtam. (A Crucial oldalán van egy kompatibilitás ellenőrző rész, ez azt állítja, hogy nem lenne probléma a lap/ram párosítással.)

A Corsair alapjáraton 1,35V-os, nem tudom, hogy ez jelenthet-e problémát? (Nem derült ki a számomra, hogy a kérdéses alaplap tudja-e kezelni az 1,5V-nál alacsonyabb feszültségen menő ramokat.)

Nekem első ránézésre a Crucial a legszimpatikusabb (Bár színre/formára a Corsair menne leginkább az alaplaphoz :DDD ). Vélemény? (Előre is köszönöm!)

Endure. In enduring, grow strong.

(#24631) MK VII válasza Gothmog (#24630) üzenetére


MK VII
veterán

Üdvözöllek.
A Curcial időzítésben jobb a másik kettőnél viszont nem számottevően.
A Corsair memóriának a kisebb feszültsége már előnyösebb lehet. 1,35V-os ramok ezekben a lapokban teljesen használhatók sőt egy későbbi esetleges váltásnál Skylake rendszerben még fel is tudod használni.
A "Szörny" egy átlagosan jó szintre sorolható.
Ha én választanék akkor a Corsair-ra esne a választásom.
Remélem tudtam segíteni.

(#24632) Gothmog válasza MK VII (#24631) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Köszönöm szépen!

A most épülő rendszerről egészen biztosan nem tervezek 2-3 éven belül átállni a Skylake-re vagy a jövendő utódjára. (Hét éves a mostani gépem, de a procim még mindig elég lenne nekem mindenre (i7 920), és van egy olyan gyanúm, hogy ez a trend nem fog hirtelen megváltozni. Szerintem a most beszerzés alatt álló i5 4590-el is kényelmesen elleszek egy 4-5 évet...) Ha pedig mégis váltok majd, vannak/lesznek azért kifejezetten oda való, jobb alternatívát nyújtó memóriák is, tehát úgysem a most beszerzésre kerülőket fogom magammal továbbcipelni. Így ez a szempont nem játszik nálam.

Viszont, ha az alacsonyabb feszültséget leszámítva is jobb a Corsair: mondjuk tutira támogatja a lap, vagy megbízhatóbb/kevesebb a hibás darab közöttük, jobb a terméktámogatás rá, akkor megfogadom a tanácsodat, és azt választom.
A Crucial kissé jobb időzítése szerintem is kb. észrevehetetlen lesz a legtöbb helyzetben, tehát ez nem döntési szempont nálam sem. A kompatibilitás és megbízhatóság a két fő szempont.

Azt elfelejtettem írni, de azt természetesen számításba vettem, hogy a Corsair (és a HyperX Beast) magas profilú. Ez nem lesz majd gáz (Be Quiet Shadow Rock Slim hűtőt tervezek, a mellé pedig kb. bármi elfér.)

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#24633) MK VII válasza Gothmog (#24632) üzenetére


MK VII
veterán

Megbízhatóság és kompatibilitás szempontjából akármelyiket veheted... Egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál ilyen téren.
Tényleg dönts szimpátia szerint.. ;)

(#24634) Gothmog válasza MK VII (#24633) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Rendben, köszi! :R

Endure. In enduring, grow strong.

(#24635) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Ha az alaplapomnak nincs benne a támogatásába az adott memória,amit majd venni akarunk,akkor cumi lenne?

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#24636) MK VII válasza Pokesz007 (#24635) üzenetére


MK VII
veterán

Ezt így nem mondanám..
Mivel az alaplapgyártók nem tudnak minden modullal tesztelni ezért sok nincs rajta a QVL listán, de az nem jelenti azt, hogy nem fog működni..

[ Szerkesztve ]

(#24637) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!

Gép építés előtt állok, egy 1151-es itx gép a terv, ddr4 ramokkal.
Azt még nem döntöttem el, hogy O.C. képes legyen e a rendszer, vagy se.

Ha antituningos lesz a rendszer, akkor tudnátok ajánlani nekem valami alacsony időzítésű, gyors, 2133mhz-es 2x8gb-os ram párt? Max keret 35 k körül lenne.
Az eddigi kiszemeltek azok ezek, és ezzel a lappal lennének hajtva:
Corsair Vengeance LPX Black 2x8GB 2133MHz DDR4 CL13
Kingston HyperX Savage Black 2x8GB 2133Mhz DDR4 CL13

CL13-nál van alacsonyabb időzítésű DDR4 ram?

Ha pedig tuning képes lesz a rendszer akkor ez a ram az eddigi kiszemelt, ezzel a lappal:
Corsair Vengeance LPX Red CL16 2x8GB 3200MHz DDR4

Egyre inkább vonz egyébként az antituningos megoldás, mert elég zömök, kis méretű gépházba lesz bele préselve a vas, és ez valamivel hűvösebb rendszer lenne (és nem utolsó sorban olcsóbb :DDD ).

A segítséget, válaszokat előre is köszi! :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#24638) Pokesz007 válasza MK VII (#24636) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Köszi :R 1-2 hónap kiderül.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#24639) Gstyler


Gstyler
senior tag

Vengeancet néztem ki, mert most is az van a gépben és nincs vele problémám.
1,35 vagy 1,5V vagy esetleg mindegy?

(#24640) Werkly válasza MK VII (#24625) üzenetére


Werkly
őstag

Na meghozta a futár a G.Skill F3-2133C9D-16GTX TridentX RAM-ot! Be is helyeztem!
Kösz a segítséget!

(#24641) MK VII válasza Werkly (#24640) üzenetére


MK VII
veterán

Az gyors volt... Gratulálok...
Pöcc röff megy is szépen?

(#24642) nandow válasza MK VII (#24614) üzenetére


nandow
aktív tag

Szia!

Egy másik topicban olvastam, hogy valakinek problémája volt szintén MSI B150M Mortar lapban szintén Kingston HyperX Fury ramokkal (2x4 GB, de 2400-as).
Remélem ez csak egyedi eset, de esetleg tudnál ajánlani más gyártótól 2x4 GB DDR4-es ramot? :R
Egyébként néztem, hogy az alaplap támogatott listájában nincs benne ez a Kingston HyperX Fury, de több helyen azt is olvastam, hogy ez nem szokott mérvadó lenni.

(#24643) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok!

Ram vásárlás előtt állok és a legmegbízhatóbb kitet (2x4 vagy 2x8) keresem az alábbi konfigba:

Giga - B85 lap
Intel i5 4460 proci
R9 280 vga

(egy e-bayes linknek örülnék a legjobban :U )

Köszönöm,
Szép napot.

[ Szerkesztve ]

(#24644) Werkly válasza MK VII (#24641) üzenetére


Werkly
őstag

Igen megy!
Rohadt gyors az üzlet!

(#24645) MK VII válasza nandow (#24642) üzenetére


MK VII
veterán

Nézz Corsair Vengeance vagy HyperX Savage kitet. Ugyan úgy 2133mhz-est.
Én személy szerint a Fury-t nem csípem.. DDR3-as kivitelben nem a legjobb... Gondolom DDR4-ben sem kimagasló a teljesítménye...
Nem akarok senkit lebeszélni róla.. Ez személyes vélemény... Sokaknak megfelel...

Werkly
Örülök ;)

[ Szerkesztve ]

(#24646) nandow válasza MK VII (#24645) üzenetére


nandow
aktív tag

Én nem értek hozzá, ajánlották nekem mások. Viszont ahogy olvasgatom a "Milyen asztali gépet" topicot, az az érzésem, hogy ez a legolcsóbb, ezért is ajánlják. Én nem sajnálok rá plusz 1-2e ft-ot, ha jobb memóriát kapok cserébe. :)

Ez a Corsair megfelelő?
8 GB 2133MHz corsair vengeance LPX Cl13 (CMK8GX4M2A2133C13R)
Bocsánat, telefonról vagyok, nem tudok linkelni.
Vagy hát azt is kérdezhetném, hogy neked mi lenne a választásod, ha egy típust kellene mondonad. :) Corsair vagy a hyperx savage? Vagy más? :D

(#24647) sutyerák007


sutyerák007
senior tag

Sziasztok!
A hozzáértőbb fórumozóktól lenne két kérdésem. :)
Egyik az lenne, hogy ha egy alaplapnál 2133 MHz van feltüntetve akkor nem is érdemes magasabb pl 2400MHz-ra költeni?
A másik pedig, hogy milyen 2*4GB RAM-ot ajánlanátok. Én 2*4GB DDR4 Kingston HyperX-et néztem szimplán azért, mert korábban is Kingston volt és nem volt semmi gondom vele de érdekelnének más márkák is.
20 ezer Forint lenne a felső határ amit RAMra költenék.

(#24648) MK VII válasza nandow (#24646) üzenetére


MK VII
veterán

Szerintem Savage-ből ez vagy Corsair-ból ez.
Ha egy típust kellene mondanom akkor részemről G.Skill... Nekem azok váltak be. Savage és Corsair is tökéletes ramok.

(#24647) sutyerák007
Üdv.
Akkor érdemes 2133mhz-nél magasabb frekvenciás ramot venned, ha Z-s lapba megy. Akkor ki tudod használni..
Ugyan azokat a ramokat tudom neked is ajánlani mint azt ebben a hozzászólásomban fentebb említettem a másik fórumozónak.

[ Szerkesztve ]

(#24649) jacekLFS


jacekLFS
tag

Sziasztok

Én is 1151 rendszert építek, már csak valami patent memoriakat kellene találnom hozzá. A gép 99%ban játékos gép lesz, így nem tudom hogy a MHz - re gyurjak vagy az idozitesre? A kettő együtt horror áron van, így valamelyikbol engednem kell :D

ASROCK FATAL1TY Z170 GAMING K4

I5 6600k

E mellé a konfig mellé kellene valami 16gb-sddr4 és ram kit, a keret ~30. 000ft. Nem baj ha 1 2 ezerrel több, de jobban örülnék ha kevesebb lenne :D

Előre is köszönöm

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#24650) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Srácok egy 2x8Gb Kingston HyperX Predator 2133Mhz CL11 ram gamer gépbe elfogadható?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.