Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#98701) adakiller válasza SyMbioTe (#98691) üzenetére


adakiller
senior tag

nagyon köszi! :R

(#98702) PRO1212 válasza SyMbioTe (#98700) üzenetére


PRO1212
csendes újonc

Hát tény és való de volt 1 ismerősőm aki nagy bátran elkezdett rendelgetni neten mindenféle cucot alaplap táp vga stb stb egyszer csak hív hogy menjek át mert valamiért nem jó a gépe(a vicc az egészben ha szól ingyen öszerakom neki hiszen nagyon jó barátom és 1 utcára lakik tőlem de nem majd ő maga :N :N :N ) a lényeg a lényeg vett egy processzort és koszos volt az alaplap ugye poros gondolt eggyet hogy ő majd ecsettel amivel a falra fest letöröli :D :D :D a végét kitaláljátok !
ezek után inkább nem mondom senkinek sem hogy könnyű aki nem ért hozzá annak nem az !!

adakiller
Na milyen konfog lett a vége?:D

[ Szerkesztve ]

(#98703) DR|FTK|NG válasza PRO1212 (#98699) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Órajelre nem adunk, és minden 1 VGA-s, M.2/U.2 RAID és CPU OC mentes rendszerbe teljesen megfelel a B85.

Üzleti chipset? Semmi rosszat nem jelent. Pl a laptopoknál az üzleti modellek (sokkal) jobb konstrukciók, ha jól tudom.

(#98704) PRO1212 válasza DR|FTK|NG (#98703) üzenetére


PRO1212
csendes újonc

Nincs vele semmi gond :D de i7-960 közé nem tenném már be :( ez így megfelel nem? :D
be lehet tenni, de ha már annyit költünk ne ezen a 10k-n sporoljuk ki!

(#98705) ggbuffon1897 válasza PRO1212 (#98699) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

4ghz-et valószínűleg azért írt, mert nem tudja, hogy az órajel nem sok mindent dob manapság a latban

abba a gépbe, illetve feladatokra, minek is i7 (ráadásul a drágábbik tuningos cumó), de pl. vga nélkül? Akkor már nem inkább egy i5+gtx750 (utóbbi csak egy példa), ami árban is reális, és tudja is mindazt amire neki kell, sőt egy picit még ezzel a cpu-val is overkill? (De emellett pl. ha játszani támad kedve, akár arra is használhatja és a keretébe is befér..)

Mi is a különbség a b85-ös és a h97es lapok között ha k-s i7-et gyömöszöl bele? Max annyiért nem ajánlható kapásból a b85, mert 1% esélye megvan, h vmi alap biossal kapja, aztán összeszerelés után ott áll, h a gép nem indul, biost frissíteni meg nem tud, mert nincs hozzá procija, viheti vissza a boltba, vagy vmi ismerőshöz, akinek esetleg van sima haswell..Azonkívül egyik se tuningos lap, így gyakorlatilag nem ér semmit a drágább procival, amit esetleg 15k-val olcsóbban is megvehetett vna nem tuningképes formában..

illetve, nem azért beszéljük le b85-ös lapról a delikvenseket akik haswell-e cpu-t akarnak vásárolni, mert az sz*r, hanem mert ha véletlenül belefut a fenti dologba, egyből jön majd a sírás-rívás, h nem megy, meg mit ajánlunk stb.

látom h új vagy meg minden, és igazából itt a tanácsadók 90%-nak nincs gyakorlati tapasztalata az ajánlott termékekkel, de valószínűleg többségük rendesen átnyálazza a szakfórumokat, teszteket stb, amiből tud némi konzekvenciát leszűrni. Nem bántásból és rossz szándékból, de te is egy picit utánajárhatnál a dolgoknak, mert a 2 napod alatt olyan agyrémeid és ehhez párosuló érvrendszert próbálsz előadni, h az ember a fejét fogja, sajnos kínjában.

Itt azért komoly pénzekről (főleg magyar szinten) megy a móka, illetve tanácsadás az elköltését illetően, szval jó lenne a kellő súllyal és szakértelemmel kezelni dolgokat elsősorban a vásárló szándékait és legjobb opcióját keresve, ahelyett hogy szó szerint vesszük az esetleg hozzá nem értő (nincs ezzel semmi baj, hisz ezért van a topik) kérdező, tanácsot kérő régmúltban berögződött, vagy valahol hallott esetleg hülyeségét, és a megfelelő irányba tereljük.

(#98706) #45823744 válasza PRO1212 (#98681) üzenetére


#45823744
törölt tag

Sziasztok!
Mindenképp a könnyebb jövőbeni javítgatást tartanám szemelt tehát így erősen a az 1151es foglalat felé húzok árakat tekintve egy olyan alternatíva merült fel bennem nem tudom menyi a létjogosultsága az elképzelésemnek hogy jelenleg akkor az ajánlót 1151es foglalttal ajánlott gépet összeraknám annyi változtatással hogy jelenleg csak egy GTX 960 2gb OC tennék bele vagy bármi olyat amivel ellenék most még fél-egy évig(értem itt azt hogy azért high/utrahigh beállításokat elviné) kevesebb pénzből hogy ha újra tudok rá száni pénzt beruháztak egy 980asba vagy éppen akkor aktuális jobb vgara
esetleg ha ennek az elképzelésnek volna lehetősége milyen vga alternatívákat tudnátok mondani hasonló árkategóriában v. akár kevesebbért.

Árakat tekintve meg ha jól látom saját proci elképzelésemhez képest ti általatok javasolt porcikon jócskán lehetne azért spórolni révén hogy
Intel Skylake Core i7-6700 3.4GHz LGA1151 Processzor
94000 Ft(saját alap elképzelés)
Intel Skylake Core i5-6500 3.2GHz LGA1151 Processzor
66000 Ft

Illetve megérné e akkor már
Intel Skylake Core i5-6600K 3.5GHz LGA1151 Processzor venni ami 80000 Ft vagy ez már teljesen felesleges 6500 vagy 6600 ár érték arányban

illetve volt azért arra jelzés hogy 980 hozzá már illene i7 ez mi oknál fogva?

persze ez mind a vga-s elméletem függvényében
Köszönöm

(#98707) dannyl válasza ggbuffon1897 (#98705) üzenetére


dannyl
addikt

Teljesen egyet értek! :K

(#98708) PRO1212 válasza ggbuffon1897 (#98705) üzenetére


PRO1212
csendes újonc

Álljon meg a gyászmenet :D
Ne engem hibáztass azért mert nem kért bele videokártyát !
Tegnap éppen ezért estek nekem mert "mit akarom megtéríteni őt ha ő azt akarja" hát ha azt akarja azt akarja !!
Ma meg az a baj hogy értelmetlen dolgot akarnak pont mint tegnap és nem szolok rá mert nincs kedvem vitázni a semmin pont mint tegnap akkor az is az én hibám? Ez egyátalán nem korekt hozzáálás és ahelyett hogy engem szorakoztatsz az elméleteiddel nyugodtan írhatsz annak aki kérte ezt a konfigot hogy ""ugyan már ez nem jó ezért meg azért kérj mást" vagy héé mondok jobbat csinálj magad eggyet és írd le és mond el neki magyarázd el neki hogy ez jobb ! Aztán én szépen elnézem ahogy neked esnek hogy nem azt csináltad amit kell :D
A bios frisítés nálam nem nagy tudomány de ha enyire ellene vagytok akkor többé nem írok 85-öt ezen ne múljon de azért azt tisztázzuk hogy egy teljesen laikus személy találkozik egy ilyennel kb 2óra alatt megoldja vagy 1 barátjával vagy 1 üzletben !
Pcx ki sem fogja úgy küldeni tudtomal rosszul tudom?
A másik meg a vga problémád sem értem az illető "Régi VHS kazetták anyagát digitalizálás után szerkesztgetni" internetezni ez volt a feltétele ezt a jelenlegi kártyája és az i7-es beépített kártyája is képes megtenni ... Játékra honnan tudod hogy ő akar egyátalán valaha játszani lehet hogy már 50 éves! (minden tisztelettel a kérdező felé) Lehet ő csak dolgozni és internetezni szeretne vele te meg ráerőlteted a 750es kártyát?

(#98709) membrandj válasza Robert85 (#98672) üzenetére


membrandj
nagyúr

HKC,n power és hasonló ipari hulladék tápokat ne ajánlgass itt kérlek.

PRO1212
Örülünk ,hogy segítesz de szerintem te is még olvasgasd a topicot pár napig. Nagyjából jók az elképzeléseid,de van 1-2 pont ahol abszolút nem. Pl a tuning proci, nem tuning lap.
Vagy pl az,hogy az fsp 350 60 apn-nek rövidek a kábelei alsó tápos házba, így a cm n200-ba nem jó.
Illetve a keret: Ha pl valaki gamer gépet akar és 80k-ja van az egészre, akkor szimplán szólni kell,hogy ez kevés. Ugyan ez igaz fordítva is. Pl Csati7100-nek egy i3-nál több nem kell. Hiába ír 200k-s keretet, szólni kell neki,hogy feleslegesen sok.

Csati7100
Hobbi videovágásra egy i3-nál több nem kell.

i3-4130 ~ 30k
asrock b85m pro4, giga b85m-d3h ~ 18k
2x4GB ddr3 kingston hyerp x fury 1600 mhz ~ 14
120GB kingston fury ssd ~ 18k
cm n200 ~ 11k, fractal design core 1500 ~ 15k
fsp hexa+ 400W ~ 13k
deepcool gammaxx 300 ~ 6k
Ha komolyabb a munka: i5-4440,de nem hiszem,hogy ennyi vhs kazettád van.

Illetve még drágább, újabb i5:
i5-6500~ 65k
GIGABYTE GA-B150M-D3H~ 25k
2x4GB ddr4 ram, nem ddr3 . ~ 20k.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#98710) Tefra válasza PRO1212 (#98708) üzenetére


Tefra
csendes tag

Azt gondolom, hogy nem a véleményeddel van a gond, hanem a stílussal, amivel ezt kinyilvánítod.
Én magam is úgy éreztem tegnap, hogy bizony hülyének vagyok nézve, pedig egyszerűen csak nem értek hozzá annyira, mint az, aki napi szinten ezzel foglalkozik. Az emberek tanácsért, iránymutatásért jönnek ide, nem pedig azért, hogy elmenjen a kedvük az egésztől.
Adj tanácsot, segíts a kérdezőknek, de ezt ne úgy tedd, mintha ezek magától értetődő dolgok lennének. Nekünk, egyszerű lelkeknek nem azok, azért kérdezünk. :R

Xiaomi MI 9T - ex: Lenovo P70

(#98711) dannyl válasza PRO1212 (#98708) üzenetére


dannyl
addikt

Nem érted az egészet. Kb. 4 ember szólt már rád, hogy a tudásod nem üti meg azt a szintet, amivel ajánlani lehet, köztük a topicgazda is! Egyszerűen ne erőltesd ezt (most még). Olvasgass, de ne ajánlj. Nagyon sok badarságot írsz tényleg. És ne sértődj meg, csak nézz magadba, hogy valóban meg van-e a tudásod ehhez.

(#98712) bullocska01


bullocska01
csendes tag

Sziasztok! Npower 400W-os tápom van milyenre cseréljem? A legolcsóbb kéne :S

(#98713) membrandj válasza bullocska01 (#98712) üzenetére


membrandj
nagyúr

Fsp hexa + 400W. Esetleg Therlmaltake 430W munich vagy 530W hamburg. Amúgy ez a gépes topic. [link] Ez a tápos topic.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#98714) ggbuffon1897 válasza PRO1212 (#98708) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

1. látom sikerült leszűrni a lényeget..

2. a topik azért van, h a laikusoknak, kevésbé hozzáértőknek irányt mutass, segíts neki helyesen, a céljainak megfelelően elkölteni a keretét, ha esetleg szükség van rá, ha nincs akkor gyakorlatilag pénzügyileg is kiigazítani (van h pozitívan, van, hogy negatívan)..nem mindenki teheti meg, h "félrecsússzon" egy rossz ajánlás miatt, esetleg plusz forintokat költsön arra, h ő vagy ugye az ajánló nem volt elég körültekintő (pl b85 vs h97 stb.), ezen zárójeles példa se szentírás a topikban, ahogy írtam is, egyszerűen erősen ajánlott rá figyelni..és de, ha alkatrészenként rendeled és magad rakod össze (vagy haver, vagy bárki más, aki nem a bolt) akkor pont letudják sz*rni, h neked kompatibilitás gondod van-e vagy sem. Majd jópénzért helyrerakják.

3. te tegnap épp az nvidia vs AMD csatát vívtad, csak kisüzemben, helytelen hülyeségeket, esetleg elvakult vakhitet hirdetve egyik avagy másik mellett, holott a hitvitának egyrészt nem itt a helye, másrészt utána kellene járni egyik másik típusnak, nem csak bedobni, h csak ez vagy csak az mert az kevesebbet fogyaszt és pont, a zöldeken kívül más alternatívával ne is próbálkozzon senki, ha szimpatikus neki a másik gyártó, vagy annak az ára, ha nem.

4. videók mókolásánál fádjalmasan eltud fogyni az IGP ha hiszed ha nem, nem árt ha van hozzá egy dvga. (igen, bármilyen meglepő számodra nem csak játékra van értelme, a gtx 750 pedig ahogy írtam is, egy példa volt, felőlem vehet aprón 15k-ért egy 7770-et is, nem ez a lényeg)

Részemről a vitát lezárom, mert erre se energiám se kedvem. Egyszerűen zavar, hogy pénzügyi dolgokkal keményen együtt járó dolgokhoz ekkora mellénnyel adsz tanácsot és egyelőre nem is túl helyesen, a stílusról, amellyel kioktatsz minden betévedőt már nem is beszélve.

Olvasgass, járd körül a dolgokat és egyelőre inkább hagyd meg azoknak ezt az egyébként rohadt sok melót, akik értenek is hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#98715) PRO1212 válasza membrandj (#98713) üzenetére


PRO1212
csendes újonc

Nagyon rámentetek erre a tuning procis dologra pedig csak is azért került bele a gépbe mert azt kérte a kérdező fogalmam nincs mekkora proceszor igénye a kazetta vágásának vagy nem is tudom mit csinál vele :D
De a keretből gondoltam arra hogy rendesen viszi a processzort ha ekkora keretet szabott meg +4ghz órajelet!
És szerintem munkája ez szóval nem akartam kockáztatni sem ....
Az az igazság hogy 100k-nál jártam a processzor volt csak hátra és nézegettem órajel szerint az i7eket 4k mondom az isten küldte pont 200k :D Az hogy k került be +1 hűtő az előrevetítí hogy idővel elég 1 tuning lap és lehet tekergetni.... és még az árban is benne voltam ;] És ha nem tuningolunk sem vesztünk vele sokat ...
Szó mi szó fogalmam sem volt róla hogy ennyire minimális a processzor igénye ehez a munkához a keretből és a kikötésből gondoltam azt hogy ez rendesen pörgeti a procit....

"Vagy pl az,hogy az fsp 350 60 apn-nek rövidek a kábelei alsó tápos házba, így a cm n200-ba nem jó."
Most hogy mondod erre nem is figyeltem ! Köszi hogy szoltál...

Tefra Nem szándékoztam senkivel semmit éreztetni ! Egyszerűen leírtam amit gondolok...

A tudásommal semmi gond nincsen szerintem :D Elég sok gépet összeraktam már én magam is és rengeteg sok gépet az ismerőseimnek sosem volt semmi gond !

[ Szerkesztve ]

(#98716) dannyl válasza PRO1212 (#98715) üzenetére


dannyl
addikt

Pont ez a baj, hogy "nem is tudtam", meg "nézegettem az i7-eket". Ha nem vágod fejből azt a pár Haswell/refresh CPU-t, akkor már rég gáz van. Ráadásul most is úgy ajánlottál (bevallottad), hogy fogalmad se volt, hogy mit igényel az adott felhasználás.

A legnagyobb baj pedig ez: "A tudásommal semmi gond nincsen szerintem". Mi a mai napig tanulunk egymástól, és nem érezzük ekkora királynak magunkat.

Értsd már meg: NINCS ITT RÁD SZÜKSÉG! Nem tudom érthetőbben leírni.

Hozzátenném hasonló tudással kezdte Symbiote is, csak tized ekkora mellénnyel, és vette a fáradságot és rengeteget tanult, hallgatott ránk, hallgatott a topicgazdára, és mára már teljesen kinőtte magát, és nem kell egyáltalán javítgatni az ajánlásait, sőt, látszik rajta, hogy sajátosságokat is visz a dolgokba, nem csak a mások által ajánlott dolgokat rakja össze.

[ Szerkesztve ]

(#98717) PRO1212 válasza dannyl (#98716) üzenetére


PRO1212
csendes újonc

OkOk akkor minden jót sziasztok

(#98718) Csati7100 válasza PRO1212 (#98699) üzenetére


Csati7100
csendes tag

Köszi az összeállítást, ezen már el tudok indulni.
Néhány kérdés:
1. A Bluschip-nél azt mondták, hogy nem kell külön video kártya, mert az bele van integrálva a processzorba.
A vga ilyen esetben szóba jöhet?

2. A Bluechipes procinál (AMD A10-7870K) mennyivel jobb az általad írt proci?

3. Babráltam már a PC belsejében, HDD kivétel, új berakás, kártyák , DVD író berakása stb. Egyedül a proci berakása tűnik neccesnek, de oda kell figyelni, nem kapkodni.

4. A mini Tower szimpatikus, de egy kicsit zsúfoltnak tűnik a belseje. Van erről, meg a vízhűtésről valamilyen tapasztalat? Érdemes a kis hely miatt ezt választani?

5. Egyenlőre csak a meglévő 500 GB-os HDD-t raknám át, később bővítenék egy új 1 TB-al.

Nekilátok részegységenként a legolcsóbb helyeket megkeresni a piacon.

(#98719) dannyl válasza Csati7100 (#98718) üzenetére


dannyl
addikt

Ne azon az ajánláson indulj el, várj, míg valaki más ír. Most sajnos nem tudok, mert telóról vagyok.

(#98720) adakiller válasza PRO1212 (#98702) üzenetére


adakiller
senior tag

Asrock H97M PRO4 alaplap 12+24 hó gar.
FSP 650W Raider S 650 80+ tápegység 12+48 hó gar.
Intel Core i5-4690 processzor 12+24 hó gar.
Kingston 2x8GB DDR3 1333MHz HyperX Fury Red HX313C9FRK2/16 memória 12+48 hó gar.
Cooler Master Hyper 212 EVO RR-212E-16PK-R1 processzor hűtő
Gainward GTX980 4GB DDR5 426018336-3385 videokártya
Cooler Master N300 NSE-300-KKN1 számítógép ház

250+50-t sikerült egy kevéssel túllépni, de annyira azért nem lett fájdalmas :) - még - :))

mostmár csak logisztikázni kell a házhozszállítás miatt.

upd: memória nem jó, 1333as lett véletlen kiválasztva :S, na csere mindjárt

[ezt]

vagy

[ezt]

vegyem?

[ Szerkesztve ]

(#98721) Csati7100 válasza membrandj (#98709) üzenetére


Csati7100
csendes tag

Az előző beírásomat visszaolvasva látom, hogy rövid idő alatt milyen sokan kapcsolódtak be a témába.

Valaki azt írta,, hogy nem is biztos, hogy majd egyszer játszani akarok a gépen, talán 50 év felett vagyok.
Igaza van rég nyugdíjas vagyok és a jövőben sem akarom felpiszkálni a PC-met.

Csak arra akarom használni amit írtam. A mostani egyre lassabb, sokára áll fel, sok felesleges program is lejön az internetről, de futás közben is lassú. Csak ezért gondoltam a gyorsabb procira és a nagyobb RAM-ra.

Az új javaslatod alapján nekilátok a cuccok felkutatásának. Ha elfogadható végösszeg jön ki, nem vacakolok az összerakással, elviszem valahova és összerakatom.

(#98722) DR|FTK|NG válasza adakiller (#98720) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ház inkább Corsair Carbide 200R, Fractal Design Core 2500, esetleg In Win Dragon Slayer legyen.
CPU-nak az i5 4590 is jó lesz, tápból bőven elég a kisebb is(Raider 550).

(#98723) yolan


yolan
őstag

Sziasztok!

Videóvágáshoz szeretnék egy gépet összerakni. Főként fullHD-s anyagokkal és ugyanekkora monitoron esetleg kettőn. A keret 150.000 forint.

Én valami ilyesmire gondoltam, de nem vagyok biztos pár dologban.

CPU: Intel® Core i5-4460 - kb 53k
MOBO: Asrock B85M-DGS - kb 15k.
Itt nekem már sok volt a választék. Rendes tápellátást szeretnék, a 2 RAM foglalat elég, egy PCI-E foglalat is, ezeken kívül igazából se PCI, se foghíjas PCI-E nem kéne. Minél több USB3.0 és 2.0, 4 SATA3 port, DVI és/vagy HDMI. 2.1-es jack kimenet.
RAM: Crucial Ballistix 2x8GB 1600MHz CL9 - kb 26k
VGA: Radeon R7 250 2GB DDR3 - kb 26k
Nem teljesen világos a helyzet, hogy az nVidia a jobb választás a CUDA miatt vagy az ATI az OpenCL, illetve 1GB DDR5 vagy 2GB DDR3.
HDD: 1TB WD Caviar Blue SATAIII 64MB - kb 14k
PSU: Chieftec 400W Smart - kb 13k

Mit kéne változtatni szerintetek?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#98725) SyMbioTe válasza yolan (#98723) üzenetére

Szia!

CPU: i5-4440 legyen inkább, 4460 nem biztos, hogy elindul a B85-ös lapban (ha boltban szerelteted össze/vagy megtudod oldani a BIOS frissítést házilag -van sima hashwell procid- akkor mehet a 4460)
Alaplap: Asrock B85M, Pro4, Gigabyte B85M-D3H, MSI B85M-G43 ~15-19k Ezek picit jobbak, mint a DGS és van rajtuk több USB3.
Ram: Ha kihasználod a 16-ot akkor ok.
VGA: Videóvágáshoz inkább nVidia a Cuda maitt. Pl.: GTX 750 2Gb GDDR5
Mindenképpen GDDR5. 1Gb GDDR5 jobb, mint 2Gb GDDR3
HDD: Ok.
Táp: SuperFlower 350W, Be Quiet! System Power S7 350W, TT Münich 430W ~12-14k
TT Münich 430W, FSP Hexa+ 400, SuperFlower 450W ~13-14k

Esetleg ha SSD-re még futja: 120Gb Samsung 850 Evo, Kingston HyperX Fury, 3K, Adata ASP900 ~16-20k (ha most nem akkor később)

(#98724) hegegege

Lap: Ok
CPU: G3220 legyen, fentebb leírtam miért, vonatkozik rád is :).
VGA: Ok. (Esetleg nézhetsz 2Gb-ot is)
Ram: Ok.
HDD: 1Tb nem sokkal drágább: WD 1Tb Blue (WD10EZEX), Seagate Barracuda 1Tb (ST1000DM003) ~15k
De ha elég 500Gb akkor ok azis amit írtál.
Egér: Nekem ok.
Egérpad: Szintén.
Bill.: Szintén
Táp: 350-es Super Flower elég lesz.
Ház: Ok.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#98727) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Erre tudna valaki valami okosságot?

1. Mire fogod használni a gépet?

- Fő tartományvezérlő (Active Directory)

- DNS szerver

- WINS szerver

- DHCP szerver

- Levelező kiszolgáló

- Központi vírusvédelem biztosítása

- Antivirus Update Server

- esetleg WSUS szerver

Ami hirtelen fontos lenne, a megbízhatóság 0-24-ben, min 4 magos Intel CPU, min 8 GB RAM, min 2x500GB HDD lehet 1TB is, magas legyen a hibatűrése, esetleg érdekelne 5400-as és ugye 7200 RPM-es verzió is, RAID1-ben lennének, tehát tükrözve, valami nagyobb gépház, hogy szellős legyen illetve valami CPU cooler, táp is valami normális, Gigabites LAN port, optikai meghajtóra is szükség van.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?

-

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

Komplett gép.

4. Mennyi a kereted rá?

kb 200.000 Ft

5. Mekkora a monitorod natív felbontása?
1920x1080

Köszönöm előre is! :R

(#98728) membrandj válasza PRO1212 (#98717) üzenetére


membrandj
nagyúr

Nem kell megsértődni. Soha senki nem lett még leszólva, azért mert segít. Én nem 1x leírtam már,hogy külön örülök,ha a nap végén nem nekem kell 50 hozzászólásra válaszolnom.
A probléma akkor van, ha valaki nem érti az egészet és bátran ajánl. Én Tranceplanet, shellkretor és még 1-2 ember írásait olvastam ~ 1 évig, mire elkezdtem saját magam írogatni.
Ezzel nem azt mondom,hogy várj egy évet,de tanulmányozd a hozzászólásokat, olvass vissza. Rengeteg minden napi szinten le van írva,hogy mit miért stb.

SyMbioTe tényleg tökéletes példa arra,hogy az elején ő se volt teljesen képben,de rengeteg olvasással mára már annyira kikupálta magát,hogy ha nincs időm, akkor át se nézem a válaszait, mert 99%-ban jót ír. Megértette az alapvető " szabályokat",hogy sorban válaszolunk a feltett kérdésekre és az elmúlt heteken nélküle biztos,hogy nem tudtam volna végignyomni. Időhiány miatt. Ezúton is szeretném megköszönni neki.

metrion
Hát amiket leírtál, azok nem kis feladatok 200k-ból. i7 alá nem szívesen adnám, mivel itt a szálak számítanak. Lévén,hogy windows server lesz rajta gondolom. Viszont az i7 nem fér bele.
A raid miatt komolyabb lap is kell.

i5-4460 ~ 52k
asrock h97m pro4, giga h97m-d3h ~ 22k
cm hyper 212 evo ~ 10k
2x8GB ddr3 kingston fury ram ~ 30k
2x WD red 1TB ~ 40k
7200 rpm-es raid-re kitalált megoldást én nem merek ajánlani. [link] Itt kérdezd.
cm n300 ~ 11k
fsp hexa+ 400W ~ 13k
~178k, proci: i5-4590 férhet még bele.
Esetleg újabb foglalat:
GIGABYTE GA-H170M-D3H ~ 31k, ez kell a RAID miatt szintén.
i5-6500 ~ 60k
Ide viszont már ddr4 ram kell.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#98729) #45823744


#45823744
törölt tag

Sziasztok!
Eddigi tanácsok alapján sikerült megszülnöm hogy 1151es foglalatos porci ra fog esni a választás
És húzok a 980as vga fele De!
Jelenleg sajnos azzal kifutnék a keretből tehát azon alternatíva menyire volna járható út hogy megveszem azt a konfigurációt amit ajánlottatok egy 980ashoz annyi átmeneti változtatása hogy egy jócskán olcsóbb és gyengébb vgaval majd fél egy év elteltével bevásárolni a 980at és amit vetem átmenetileg az eladom?!
illetve miért javasoltad membrandj azt hogy fügétlenül attól hogy gamre kéne és i5öt tanácsoltál egy 980as mellé már inkább i7 dukál?
Köszi a váalszokat

(#98730) membrandj válasza #45823744 (#98729) üzenetére


membrandj
nagyúr

Ha 970-re telik, akkor vedd azt. Simán lehet,hogy kitart évekig nálad. Ez a veszek olcsóbbat, eladom ---> csomó pénzt buksz a semmin. Akkor már annak is több értelme van, ha addig nem veszel semmit, ameddig össze nem gyűjtöd a 980+ i5 komplett gépre valót.

Arra írtam,hogy nem a legalapabb i5-öt rakd a 980 mellé. Minimum egy i5-6500, ha már 1151.

Addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér. Egy gtx 970 még mindig felső kategóriás vga-nak számít.

Mivel nem a válaszra metél, hanem új hozzászólást írtál, ezért nem tudni,hogy mi volt az eredeti írásod.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#98731) birdofhermes


birdofhermes
újonc

Sziasztok!

Adott egy FX-6300as 970a-ds3p alappal, és jelenleg 450Wos Npower táppal,
4x2GB DDR3/1600 (Kingmax) as RAM és jelenleg Gigabyte GT610es VGA-val

A jelenlegi projekt a VGA-t érintené ami tetszik: Asus NVIDIA GTX 750 Ti 4GB GDDR5 vagy pedig Asus NVIDIA GTX 950 2GB GDDR5
És távlati terv a 4x4GB-ra bővíteni a RAMot ha lesz vevő a 2es modulokra.

Érdekelne hogy jó döntés lenne a kártya ebben az árkategóriában (60k) vagy inkább van jobb?

A másik kérdésem hogy a táp mennyire fogja kibírni ezt az átalakítást? ha nem fogja, akkor mekkora lenne az ajánlott, és milyen típusu táp lenne a legmegbízhatóbb ilyen konfigra?

Cél: Irodai felhasználás, film, játék, megosztás.

Előre is köszi mindent

(#98732) SyMbioTe válasza membrandj (#98728) üzenetére

Membrandj, dannyl köszönöm ezt a sok pozítív visszajelzést, nagyon jól esett :). Öröm itt gépet ajánlani :)

(#98729) Angoren
Nos akkor:
980-hoz azért tanácsosabb már az i7, mert az i5 nem pörgeti ki 100%-ban (Értsd: CPU már maxon pörög, de VGA-ban marad 5-10% "tartalék") Egy jobb i5-ös (pl.: 6500-6600) már elég lesz neki, tehát nem kötelező az i7
Szerintem hagyd a 980-as VGA-t most és vegyél egy "mezei" 970/390-es kártyát. ~1-2 évig elleszel azzal is FHD-ban max beállítások mellett. Aztán 1-2 év múlva eladod a 970-et és megveszed az akkori csúcskártyát és így nem kell lemondanod a jó játékélményről sem :).

(#98731) birdofhermes

GTX 750Ti 4Gb-ot semmiképpen sem, nem használja ki azt a sok vramot. 60k környékén inkább GTX 960/R9 380 2Gb. Sokkal erősebb az általad említett káryáknál.
Az a táp meg csoda, hogy eddig ment. Minél előbb csere: TT Hamburg 530W, FSP Hexa+ 500W, Raider S 550W, SuperFlower 550W, XFX TS 550 Antec HCG-520 ~15-21k
8Gb ram jelenelg játékra bőven elég, szerintem nem érdemes 4*4-et venni helyette, maradhat ez a 4*2.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#98733) metrion válasza membrandj (#98728) üzenetére


metrion
aktív tag

Köszi! :)

(#98734) Devas


Devas
őstag

Üdv!

Már lassan fél éve követlek titeket a fórumon. Nem szeretnék gépet építeni, pusztán a kiváncsiság hajt.

Arra lettem figyelmes, hogy játékra, a szűkösebb keretbe is belezsúfolva, szinte minden esetben i5 procit ajánlotok. Mi a valódi oka, hogy nem elég az i3-as? Ismerősömmel arról beszélgettünk a napokban, hogy milyen jó kis olcsó erős gamer PC-t lehetne építeni egy komolyabb i3-as procival és egy 60-65 ezres VGA kombóval (egy darab monitor 1920x1080). Én a tőletek látottak alapján az i5 alját raknám egy ilyen VGA mellé, de az ismerősöm szerint az már overkill. Indokoltam azzal, hogy az i5 már fizikai 4 mag és az kellhet az új játékokhoz, de szerinte ilyen nincs, egyszerűen csak több szálat használnak. Mi az álláspontotok végülis ez ügyben?

Bocsi az offért! Köszi! :R

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#98735) SyMbioTe válasza Devas (#98734) üzenetére

Szia!

Részben igaza van, részben nincs.
Abban igaza van, hogy az újabb játékok jelenleg elvannak 4 szállal és 2 maggal viszont szerintem előbb utóbb kelleni fog a 4 fizikai mag. Tehát azért jobban jár egy i5-el, de ha nem fér bele akkor mehet i3, de csak félemgoldás.
GTX960/R9 380 szintű VGA-t meg szerintem már nem hajtana ki 100%-ban, tehát nem overkill oda az i5.
Úgyhogy én neked adnék igazat és i5-4440 pl.
Vagy akár használtból Sandy/Ivy i5 és ezzel meg i3 árban vagytok, de a 4 fizikai mag miatt előnyösebb az i5.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#98736) Devas válasza SyMbioTe (#98735) üzenetére


Devas
őstag

Köszönöm az indoklást, tehát a 4 fizikai mag a fő ok, jól emlékeztem. :)

Egyébként ha ennek a videonak lehet hinni, akkor az esetek többségében kihajtja. Inkább néhány játékhoz kevés az i3 proci. Mondott olyat is a srác, hogy látott olyan videot, ahol valami G32xx cerka(?) mellé raktak ilyen kártyát.

Mondjuk én azt mondom, hogy az i3 + GTX960 kombóban még mindig a VGA a gyenge láncszem. Le is korlátoznám az FPS-t 60-ra, hogy ne fűtsön annyira. Nem szeretem ha teljesen gőzzel dolgozik a VGA, nekem ne purcanjon ki 3-4 év után. Ez esetben lehet inkább az i3 mellett tenném le a voksom. Viszont ez a 2 mag, ahogy mondtad adna okot aggodalomra a jövőre nézve. :)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#98737) dannyl válasza Devas (#98736) üzenetére


dannyl
addikt

Amíg két szálon kell erősnek lenni (vagy egy szálon), addig nem húz el nagyon az i5. De amint valami (játék, progi) igényelné/tudná használni a 4 magot, ott jelentős lesz az előnye. Tehát ha tudod, hogy miket használsz/játszol, és tudod az igényeit (nem kell 4 mag), akkor simán jó választás egy i3, vagy egy g3220 is. Azért a mai játékok bőven használják már a 4 magot, és jelentős FPS profitot hoznak. Azért is ajánlunk több i5-öt játékra, mert időtállóbb sokkal. Nem tudni, hogy egy pl. 3 hónap múlva kijövő játék mikor mondja azt a 2 magra, hogy köszi, de nem elég.

De mindig betartjuk az arányosság elvét, sose fogsz olyat látni, hogy i5+gtx750 játékra, vagy pentium+gtx980. De amúgy a VGA-t sokkal egyszerűbb cserélni.

És még arra is reagálnék, hogy idézlek: "Nem szeretem ha teljesen gőzzel dolgozik a VGA, nekem ne purcanjon ki 3-4 év után. Ez esetben lehet inkább az i3 mellett tenném le a voksom." Na ez ami holtbiztos, hogy 3-4 évig nem lesz elég az a VGA (960), pláne nem a CPU, ami már ma is visítós. Egy 960 ma is igen kompromisszumos kártya, a 970 amire azt mondom, hogy most kezdi az is a végét járni. A procival az a baj, hogy a 4440 ami a szükséges, de már bőséges, és nincs alatta semmi árban, max a használt piac. (i3 árban van i5 2400/2500, ami kb. 4440 szint). Szóval játékra ez is sokkal erősebb, mint az i3. Na ezek között vívódunk ajánláskor.
Remélem segítettem :)

(#98738) Devas válasza dannyl (#98737) üzenetére


Devas
őstag

Igen segítettél, a többszálas teljesítmény most már tudom milyen fontos. :)

Én abban hiszek, ha egyszer gépet veszek, abban nem akarok alkatrészt cserélni többé, tehát a proci+VGA legyenek összhangban. Abban sem hiszek, hogy egy használt alkatrész mellé (pl régebbi i5 proci) új alkatrészeket építsek be, hiszen lehet az megy tönkre jóval előbb, mint a többi. Viszont elfogadhatatlannak tartok egy VGA-ért akár 100+ ezer forintot kifizetni, ez a 65k is súrolja már a lélektani határt.

Viszont ha egy i3 és GTX960 kombóban a procit tartod gyenge láncszemnek és egy i5 4440-re nem mondod azt hogy túlságosan overkill lenne ennek a VGA-nak, akkor nincs is miről beszélni, győzött az i5. Ha mégis bőségesen sok ez a proci erő, akkor érdemes lehet FullHD helyett egy 1680x1050 monitort választani melléjük, így balanszírozva az erőkülönbséget. Persze ez csak az én rigolyám. :)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#98739) dannyl válasza Devas (#98738) üzenetére


dannyl
addikt

Pont, hogy nem így van. Ha leveszed a felbontást, azzal jobban terheled a CPU-t. Magasabb felbontáson a GPU dolgozik többet, és a CPU kevesebbet.
Magyarul:
Grafikát minimumra = CPU stressz
Grafikát maximumra = VGA stressz

FullHD monitor alap ma már szerintem. Egy kisebb felbontású monitorral a VGA-nak könnyebb dolga lenne, a CPU-nak nem.

Arról van szó, hogy a CPU késziti elő a VGA-nak a dolgokat. Ha a VGA könnyű feladatok elé van állitva, akkor a CPU-nak durva tempóban kell dolgoznia, hogy a VGA-t kiszolgálja. Ellenben ha a VGA le van terhelve (max grafika, elsimítás, stb...), nem tud olyan gyorsan dolgozni mint a CPU, ezért az "unatkozni" fog. Valahogy így néz ki.

(#98740) Robert85 válasza PRO1212 (#98681) üzenetére


Robert85
csendes tag

Hello

Azért vettem meg mert ebben az összeálításban 65 k ért hozzá jutottam.
A proci még apu val eggyüt is erőseb mint egy X4 955 ös.

[ Szerkesztve ]

(#98741) Robert85


Robert85
csendes tag

A videókártya pedig ugyan az mint egy új R7 250 ddr5 ös.

(#98742) 3shae


3shae
aktív tag

Sziasztok!

Nem gondoltam hogy írok ide valaha is, de most meg vagyok lőve..

Unokanővéremék gépét kellene fejleszteni, 30.000 forint áll rendelkezésre. Mit csináljak? A lapba vehetnék nekik egy x2-es 4400-as procit a 3700+ helyére, plusz még két gigabyte ramot, akkor volna egy kétmagos gépük, négy gb rammal, kb 11-12 ezer forintból, és vennék bele egy ssd-t is, plusz maradna még pénz is valamennyicske.

Vagy hagyjam az egészet, és vegyek egy am1 lapot quad 5350-es athlon procival, 4gb rammal, de akkor nuku ssd..

Net, filmek, youtube..

:F

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#98743) Robert85 válasza 3shae (#98742) üzenetére


Robert85
csendes tag

Én az am1 re szavaznék mert későb ssd- val bővíthető de ha megvan az új proci meg lap akkor már gyorsab lesz a gép mint a régivel.

(#98744) ggbuffon1897 válasza 3shae (#98742) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

gondolom valami netezős gép fejlesztése lenne, mert nem írtad

Én nem szarakodnék új CPU-val, maximum RAM és SSD kombó, főleg utóbbival tudsz jó nagyot dobni a komfortérzetén

(#98745) ló úr válasza Robert85 (#98672) üzenetére


ló úr
őstag

Eszednél vagy HKC tápot ajánlani?? Újabb hasz gyűjtő újonc netán?

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#98746) menledge válasza ló úr (#98745) üzenetére


menledge
senior tag

Nem tudom "mi folyik itt" mostanság, de több topikban és észrevettem, hogy egyik pillanatról a másikra újonc kezd el ajánlani/tanácsot adni... :F

Még ha kívülről-belülről vágom a témát, én teljesen újoncként egy fórumon akkor sem kezdeném megmondani a frankót, ráadásul nem is ez az eset van, hanem nettó hülyeségeket ajánlanak.

Nem tudom mit éreznek ilyenkor... :U

[ Szerkesztve ]

(#98747) juve600 válasza menledge (#98746) üzenetére


juve600
nagyúr

ezzel az a legnagyobb probléma hogy megveszi az user a HKC tápot,2 nap múlva kinyirja a 300k-s konfigját,jön egyből reklamálni hogy hogyan lehetet ilyen sz@rt ajánlani
na akkor már a kedves kollégát nem fogja megtalálni

levonja a következtetést és megállapitja hogy itt a nem hozzáértő emberek vannak :W

(#98748) Devas válasza juve600 (#98747) üzenetére


Devas
őstag

Nemreg egy oreg core2duos configot passzoltam el. Egy 4 eves HKC tap volt benne. Mikor jott a tulaj, hogy kiprobalja, ket probalkozasra sem kapcsolt be. Mondom akkor itt alljunk meg, ez a tap robbanni fog. Gep szetkap, tap kicserel, HKC a kuka melle, problem solved.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#98749) juve600 válasza Devas (#98748) üzenetére


juve600
nagyúr

:C

(#98750) Devas válasza dannyl (#98739) üzenetére


Devas
őstag

Pont ezt mondom en is, ha a cpum erosebb mint a vgam akkor kissebb grafikan jatszok, hogy ne a vgat stresszeljem. Na de mondom ez csak az en hulyesegem. :)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.