Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#89351) SamSem58 válasza membrandj (#89348) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Az MSI MS 7680 akkor notebook, amikor én szűzkislány vagyok :Y 2011 december eleje óta ez a fő (asztali) gépem. Ajánljatok egy jó Gigabyte alaplapot, sorry, de én a Gigában én hiszek - (8 évig sokat dolgozott az előző Gigás gépem, sokszor ment a FrontPage napi 14 - 16 órát és most kell selejtezni, mert meghalt az északi híd...)

Samsem

(#89352) membrandj válasza SamSem58 (#89351) üzenetére


membrandj
nagyúr

Gigának nincs olcsó és jó h81 lapja.
Legolcsóbb: Giga b85m-hd3.
Ha ragaszkodsz hozzá, akkor meg kell fizetni.

Akkor ez az MSI MS-7680 Brand gép lesz.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#89353) asprey válasza membrandj (#89348) üzenetére


asprey
tag

I7 4770k, Gtx 970.
Nagyon tetszik, minden szépen megy. 455-be megált.

(#89354) SamSem58 válasza membrandj (#89352) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Kösz, de úgy hírlik, hogy a Giga megváltoztatta (xarrá tette) a lapot, és már csak a neten lévő képeken az igazi... Akkor inkább belemegyek a Gigabyte B85M-D3H - lapba, de egyre húzósabb az ára - reggel és du.még 18.410 Ft-volt, most már 560 Ft-al több.... :((

Samsem

(#89355) xNAGOYAx


xNAGOYAx
tag

Sziasztok régebben kértem már tanácsot akkor sikerül egy gépet összehozni ,de nézegettem neten kész gépeket és találtam egy kész konfigot. A kérdésem az lenne ti melyiket ajánlanátok játékra lenne használva sajnos konkrétan nem tudom az r9 290 es kari milyen( legördülőmenüből lehet kiválasztani ) . az első konfig amit itt kaptam tőletek a második a már kész. A lényeg, hogy nem tudom megéri e annyira az ssd és a vga , hogy gyengébb legyen az alaplap és a proci mert később ha lesz rá lehetőségem akkor veszek bele amúgy ssd-t a 4690-es kofnigba és ha lejjebb megy majd a 290x-ek ára ( vagy talán még egy 280x vapor) befektetni.Szerintetek melyik az időtállóbb ?

Alaplap ASROCK H97M Pro4
Processzor INTEL Core i5-4690 3.50GHz 1150 BOX
Memória HyperX 8GB Savage DDR3 1600MHz CL9 KIT HX316C9SRK2/8
Videókártya SAPPHIRE 11221-12-40G R9 280X 3GB GDDR5 Vapor-X Tri-X OC Boost PCIE
Merevlemez WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
Ház ZALMAN ZM-Z9 Plus fekete
Táp FSP Raider 550

(komplett konfig)
Processzor Intel Core i5-4460
Hűtés gyári hűtő
Memória 8GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston
Merevlemez TOSHIBA 1TB 7200rpm 64MB SATA3 + 120Gb kingston sdnow v300
Alaplap ASRock B85M-DGS
Grafikus kártya amd radeon r9 290
Optikai meghajtó SAMSUNG 24 x DVD-RW
Tápegység 750W 85Plus
Ház EVOLVEO K4

Előre is köszi a választ szép estét !

[ Szerkesztve ]

(#89356) gantum válasza membrandj (#89334) üzenetére


gantum
aktív tag

köszönöm a részletes választ! nem spanyol viaszt akartam, csak ezekről a dolgokról nem tudtam, amit te írtál, hogy probléma, vagy figyelni kell rá. :D
i3-on nem igazán gondolkodtam, de youtube videókon úgylátom azért lehet vele játszani. azthiszem akkor i3-as konfig lesz, megbeszélem velük, ez így egész jónak tünik.

(#89357) Sebaj Fóbiás válasza SamSem58 (#89354) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Nagyon hektikusak az árak, az Asrock B85M PRO4 is egy héten keresztül 20-22K között ugrált, 2 napja meg egy rövid időre leesett 19.2K-ra. Érdemes pár napig figyelgetni, és jókor lecsapni. Üdv!

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#89358) membrandj válasza xNAGOYAx (#89355) üzenetére


membrandj
nagyúr

"Tápegység 750W 85Plus"
Ez semmi. Ez így kevés..

Ház is low end,r9 290 pedig melegedős keményen.
V300-as kingston nem ajánlott abszolút.
Tele van hibás, nem jó dologgal.
Lap is eléggé fapad.

I5-4590-el vedd, az éri meg.
i5 vs i5 között nincs különbség.. 1-2 %. Játékok alatt főleg.

Én 280x-et se vennék, mert sok hibás volt. Farmoltak stb. Ott a sima 280, ami tuninggal 280x szint és megbízhatóbb.
Lassan majd jönnek az új amd kártyák is elv.
Ha marad az amd kártya, akkor deepcool gammaxx 300 ~ 6k nem árt és inkább 4590,hogy ne szórakozzon az órajellel és ne melegedjen a vga miatt.

SSD-t rakjt az elsőbe. 120GB kingston fury ~ 20k
Olcsóbb lap+ proci:
i5-4440+ asrock b85m pro4. 290-hez már mondjuk nem venném, bár 290-et se vennék..:D

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#89359) Xmodule


Xmodule
őstag

Hali.

Ismerösnek lenne egy uj konfig. keret 250k max.

eddigi ötlet:
CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600MHz CL7 KIT CMZ8GX3M2X1600C7R
ASROCK Z97 Pro3
i5-4690 (egyelöre aztan par ev mulva talan valami K-s ha mar nem eleg a sima azert a Z-s lap)
MSI R9 290 GAMING 4G
táp: ide ötletet várnék

Meg ugy az egésszel ti hogy csinalnatok?

HDD/SSD és ház marad. perifériák szintén.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#89360) zsoika válasza Xmodule (#89359) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Táp FSP RAIDER 550W vagy Thermaltake Hamburg 530W de az új belsős ne a HEC mert az kaki.
Úgy ismered meg, hogy fekete az adatlapja, a német zászlós tricolor meg nem jó...telefonon rá kell kérdezni hogy melyik van nekik de szerintem lassan a régi HEC belsős kikopik. Esetleg ha nem boltból veszed Lec kollégának biztos Sirtec belsős van
Én nem vennék most bele Z-s lapo,t mert mindig aktuális konfigot rakok össze...ha most nem k-s procit veszel később sem fogsz olyat venni és azon kapod magad, hogy elavult a géped. Az mondjuk igaz hogy néha nem sokkal kerül többe a Z-s a H-stól (pl.Én is ezért vettem Z-s lapot nonK-s procihoz). A lényeg az hogy ne azér vedd a Z-st mert majd valamikor, talán, esetleg procicsere lesz.

[ Szerkesztve ]

(#89361) Zsivaagoo válasza Xmodule (#89359) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

RAM-ból jó a DDR3 1600MHz CL9 is, akár 2x4GB akár 1x8GB modulban is. (Utóbbi RAM bővítés esetén jön jól, ha a játék mellé egy kis munka is befigyel, vagy a 8 giga kezd kevés lenni egyébként.)

LAP: Asrock-ot lehetőleg ne (mit kezdjünk egy olyan gyártóval, aki VGA-t nem csinál, AMD alá meg, amit művel az enyhén szólva is f0s.) Van Giga/Asus/MSI ezek szebbek is, jobbak is. Z-s lap a jövőre várva hüleség egy non-K proci mellé. Vagy legyen tuning lap és tuning proci most, vagy mellőzni kell a tuning opciót. Legyen valami H97 Giga/Asus/MSI a 4690 mellé.

VGA: Meg kéne gondolni az NVidia opciót is GTX970/980 tájékán. :K Szerelem és a kedvezőbb ár döntsön.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#89362) MiklosSaS válasza Xmodule (#89359) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Asrock-ot cserelnem egy MSI Z97 Gaming 5-re
Processzort pedig K-ra
Vga: GTX 970

Ha nincs tuning akkor maradhat a cpu egy B85/H97 lappal.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#89363) xNAGOYAx válasza membrandj (#89358) üzenetére


xNAGOYAx
tag

Szia köszönöm a válaszod!

Ahogy te is írtad valamikor majd megjelennek az r9 3xxx-es szériák , pont ezért akarok olyan gépet ami majd ki is tudja szolgálni azokat a kártyákat ezért nem akarok gyengébb alaplapot venni. Késöbb mint írtam mindenféle képen veszek ssd-t az első konfigba is. Te az r9 280-ból melyik gyártótól lévő karit ajánlanád?

A másik gond, hogy a 2 konfig abban különbözik, hogy az elsőben bármit alakíthatunk ha a keretbe belefér, de a másik egy komplett konfig amiben csak az ssd-t, ramot és avg-t lehet cserélni. Így sajnos ezért nem írtam olyat, hogy milyen a táp márkája stb...

[ Szerkesztve ]

(#89364) Samus válasza Zsivaagoo (#89361) üzenetére


Samus
addikt

Meséld már el, hogy miért rossz az, ha egy gyártó csak lapokkal foglalkozik? És miért baj az, hogy nem gyárt VGA-t?

Az, hogy nem gyárt AMD alá jó lapokat, nagyon egyszerű a magyarázat. Az AMD elfelejtett CPU terén lépést tartani a piaccal. Ezt fentebb többször kitárgyalták már.

Nem vennél Dell monitort, mert nem gyárt VGA-t és lapot AMD alá?

Nem kötekedésből, de érdekelne a miértre a válasz.

xNAGOYAx: Ha az én véleményem is megfelel, akkor a simából a Sapphire Dual-X verzió, vagy Asus féle DirectCU2Top (DC2T), ezeknek jó a hűtése, ami 280 esetén kifejezetten előny, meg úgy egyébként is az.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#89365) MiklosSaS válasza Samus (#89364) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Egyszer vettem DELL monitort....de soha tobbe nem veszek!

Visszont az Asrock temaban igaza van. Ha van ra lehetoseg inkabb Asus/MSI/Gigabyte -bol.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#89366) xNAGOYAx válasza Samus (#89364) üzenetére


xNAGOYAx
tag

Szia Köszönöm a válaszod akkor ilyeneket keresek :)

(#89367) MPeter87 válasza MiklosSaS (#89365) üzenetére


MPeter87
őstag

Több marad másnak. :P

(#89368) MiklosSaS válasza MPeter87 (#89367) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

;] :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#89369) membrandj válasza Xmodule (#89359) üzenetére


membrandj
nagyúr

Cl7-es ramon semmit nem nyersz.
Cl9 1600 mhz vs cl 11 1333 mhz között is szinte 0 az eltérés..
Z97 normális lap az 35-40k.Ennek a lapnak semmi értelme.

Milyen ház?
i5-4590 ~ 55k
asrock h97 performance fatality ~ 28k, olcsóbb lap asrock h97m pro4 ~ 22k
2x4GB ddr3 corsair LP cl9 ~ 23k
290 helyett gtx 970-et vennék. Msi gaming, asus strix.
Ha normális házad van és belefér hosszú vga, akkor giga g1.

Fsp raider 550.

290 melegedős jószág, szóval írd le a házad típusát.
Illetve 290 esetén procira hűtő: deepcool gammaxx300 ~ 6k

Zsivaagoo
"AP: Asrock-ot lehetőleg ne (mit kezdjünk egy olyan gyártóval, aki VGA-t nem csinál, AMD alá meg, amit művel az enyhén szólva is f0s."
:DDD
Ezt a hülyeséget.
Mintha a skodát azért szídnád,hogy nem gyárt sport autót, terepen meg gyenge.. kb. Mi köze az 1150 foglalatos lapjainak az am3+ lapjaihoz?
Ez inkább az amd hibája,hogy 25 ezer ft alatt nincs értelmes lap a porcijaihoz, mert annyira kényesek..

xNAGOYAx
Vga-s topicban érdeklődj.
Alaplapnak semmi köze a vga-hoz.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#89370) KunyA


KunyA
csendes tag

Sziasztok, lenne egy ilyen (képen látható) konfigom és kicsit frissíteném itt ott, főleg játékokhoz, 3D rajzolásra használom!

[link]

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#89371) vas337


vas337
csendes tag

Sziasztok,

Köszönöm az eddigi segítséget!

Javaslatok alapján az alábbi konfigot állítottam össze:

Asus AMD Radeon R9 270X DirectCU II, 2048MB VAGY Asus AMD Radeon R9 280 OC DirectCU II videokártya, 3072MB - Közeljövőben fog eldőlni, hogy melyik fér majd bele a keretbe..
Intel Core i5-4440 3,1GHz
HyperX FURY Blue 4GB Memória, DDR3, 1600MHz + már meglévő AMD Entertainment Edition 4GB DDR3, 1600MHz (Az AMD-t lecserélném a későbbiekben ha szükséges.)
Asrock B85M Pro4 alaplap
CoolerMaster NSE-300-KKN1

Táppal kapcsolatban még szeretnék tanácsot kapni, hogy melyek lennének megfelelőek a két kártyához?

Szeretnék olcsón megbízhatót amennyiben ez lehetséges. Az alábbi kettőről mi a vélemény?

Cooler Master RS600-ACABM2-WB 600W VAGY Thermaltake Berlin 630W

Előre is köszi!

(#89372) Xmodule válasza membrandj (#89369) üzenetére


Xmodule
őstag

köszönjük szépen. többieknek is

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#89373) Zsivaagoo válasza membrandj (#89369) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Kedves membrandj fórumtárs!

Aki ismeri az Asrock történetét és jelenlegi munkásságát, az tudja, hogy az Asrock 2 féle dolgot gyárt:
- sz@rt olcsón,
- sz@rt drágán.

Mindkettő működik valahogyan ideig óráig. Kérlek engedd meg nekem, hogy 25 év IT múlt után lehessen negatív véleményem egy olyan gyártóról, amelyik az Asus emlőin nevelkedett egy ideig, de nem szívott magába elegendő tudást.
Az, hogy AMD platformra a full drága lapjaik sem jók, nem az AMD-t minősíti, lévén a másik 3 gyártó képes jó lapokat gyártani. (Szart azért tudnak gyártani ők is, de aminek már messziről kellemetlen szaga van, abba értelmes ember nem nyúl bele még kesztyűben sem, nemhogy puszta kézzel.)

A Giga/Asus/MSI trio nekem már bizonyított az eltelt évtizedek alatt és a közelmúltban is.

" 25 ezer ft alatt nincs értelmes lap a porcijaihoz, mert annyira kényesek.." -- i5 alá sem tennék 25K alatti lapot. Egyébként AMD FM2+ lap --> 16,3K
--------
AMD utálatod pedig közismert itt a fórumon. (Ez szíved joga.) Az AMD nem kötelező választás egyébként, hanem néhány - anyagi - esetben megfontolandó alternatíva.

Egyébként fogadd gratulációmat amiatt, hogy amíg én "mozigépész tanfolyamon" voltam, addig belőled "NAGY úr" lett. :)

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#89374) asdf74


asdf74
tag

Sziasztok. Gyors kerdes, mi a teendo ha cpu-ba integralt videovezerlorol direkt vga-ra valtok. Elore is koszi!!

(#89375) MPeter87 válasza asdf74 (#89374) üzenetére


MPeter87
őstag

A VGA-ba kell dugni a monitort. :)

(#89376) membrandj válasza KunyA (#89370) üzenetére


membrandj
nagyúr

Lap: Bios frissíted és i5-3470 is mehet akár, bár sikerült a legolcsóbb alaplapot kiválasztani anno..
Ez használtan ~ 35k körül vagy olcsóbban i5-2500 ~ 30k, ehhez nem kell frissítened.
Ha hűtő nincs: Deepcool gammaxx 300 ~ 6k, munkánál számít-

Ha van még ezen felül is pénz, akkor vga,de ott a mi erősebb lenne, az már erőseb 50k+,de inkább 65k.

vas337
Fsp raider 550 lenne az ideális,de min fsp hexa+ 500W vagy a TT berlin.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#89377) membrandj válasza Zsivaagoo (#89373) üzenetére


membrandj
nagyúr

Attól,mert te nem tartód jónak még nem lesz rossz. Magánvéleményed lehet persze.

", hogy AMD platformra a full drága lapjaik sem jók, nem az AMD-t minősíti, "
Akkor kit? A lapgyártó tehet róla,hogy olyan tápellátásos lap kell a procikhoz, amik nem olcsók?
Érdekes, az intel el tud pötyögni egy 3+1-es tápellátásos lapon is..
Asrcok am3+ lapok nem jók, ezt nem vitatom.
Ott egyértelműen jobb a giga és az asus,de 1150 fronton az asrock az egyik legjobb ár/érték arányban.

Am3+-ra gondoltam amd esetén. Fm2 egy gyenge mellékág.

"AMD utálatod pedig közismert itt a fórumon. (Ez szíved joga.) Az AMD nem kötelező választás egyébként, hanem néhány - anyagi - esetben megfontolandó alternatíva."
Nekem nincs amd közutálatom, szimplán logikus gondolkodásom van. Amikor egy fx 6300+ hozzá való lap+ minimál hűtés kb 5k-10k-val olcsóbb egy i5-nél, akkor az nem lesz jó vétel számomra.
Én nem tehetek arról,hogy az amd évek óta ül és nem ad ki procikat.
Fm2+-ról meg már rengetegszer leírtam a véleményem. Értelmes játékra még nagyon gyengék az ipg-k, netezésre , filmezésre pedig már egy 10k-s celeron is megteszi.

Nem én utállom az amd-t, hanem te imádod valamiért. "(Ez szíved joga.)"

Köszönöm,bár sose foglalkoztam a ranggal. Az egyedi avatar érdekelt,de ahhoz nem kell ilyen " komoly" rang. :)

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#89378) KunyA válasza membrandj (#89376) üzenetére


KunyA
csendes tag

Köszönöm, elsősorban erre gondoltam , nem VGA-ra. Utánajárok.

(#89379) ggbuffon1897 válasza Zsivaagoo (#89373) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

most erre meg azt mondom, h nekem meg az MSI lapokkal van szinte csak szar tapasztalatom alaplapot illetően (amd és intel alatt is)..intel lapoknál pl 3 ismerősöm 25k feletti "csoda" msi lapjain szart be az alaplapi hangkártya fél év előtt...

hozhatunk itt nagyüzembe példákat, csak nem nagyon érdemes, egymás baszogatásába se tudom minek belemenni

(#89380) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
Mi a teendő, ha a 48 Gigás C meghajtón nincs 1 Kb hely se? Csak a Windows +alapprogramok vannak rajta :(A winchester amúgy 150 Gigás.Légyszi segítsetek!

(#89381) DR|FTK|NG válasza IMIIKE1998 (#89380) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

(#89382) IMIIKE1998 válasza DR|FTK|NG (#89381) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi :)

(#89383) membrandj válasza IMIIKE1998 (#89380) üzenetére


membrandj
nagyúr

Lapozófájl és hibernálási fájlra keress rá google-n. Lapozófájl simán elfoglalhat 8-16GB-ot.
Win + alap progik ~ 15-25GB kb.
Ha van 8GB ramod, akkor lapozófájl 12GB simán elmegy. Hibernálási fájl is simán 5-6 GB.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#89384) asdf74 válasza MPeter87 (#89375) üzenetére


asdf74
tag

Ok koszi! Arra gondoltam nem kell-e letiltani vhol esetleg biosba vmit. 😀 Azert koszi!!

(#89385) MPeter87 válasza asdf74 (#89384) üzenetére


MPeter87
őstag

Nekem fordított esetben nem kellett semmit letiltani és előtte sem, hogy menjen a VGA.

(#89386) membrandj válasza asdf74 (#89384) üzenetére


membrandj
nagyúr

Drivert kell telepíteni .

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#89387) asdf74 válasza membrandj (#89386) üzenetére


asdf74
tag

Ok koszonom, termeszetesen. Mpeternek is a valaszokat!!

(#89388) Dyde


Dyde
aktív tag

Sziasztok. Egy i3-4130 proci ki tudja hajtani teljesen a GTX 750Ti-t? Vagy csak az i5-4440. ASROCK B85M Pro4 lapom van, és tudom hogy pl az i3-4160 nem biztos hogy kompatibilis lesz ellenben az i3-4130al. Tudnátok még mondani más i3, i5 alternatívákat is ami biztos hogy menni fog a lappal? Aprón nézelődnék hátha lenne valami jó áron.

(#89389) DR|FTK|NG válasza Dyde (#89388) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Elég lesz neki.

De ha már megvan(fizikailag) az alaplap, akkor tudod frissíteni a BIOS-t, és így fog benne menni egy Haswell-Refresh proci is. :K

Viszont az i5 tartósabb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#89390) Dyde válasza DR|FTK|NG (#89389) üzenetére


Dyde
aktív tag

Ó az szuper köszönöm, ezt nem tudtam. :) :R Mikor vettem a gépet akkor próbáltam spórolni ahol lehetett ezért G3220 került alá, meg csak 4 gb ram. És akkor segítettetek hogy a hashwell procik nem biztos hogy jók lesznek, de akkor gondolom azért mert ha régi lett volna a bios, frissíteni se tudtam volna sehogy. De akkor ha most frissítem, akkor menni fog az összes 1150es haswell proci is ugye?

(#89391) Samus válasza Dyde (#89390) üzenetére


Samus
addikt

Igen, ha felpakolod a legfrissebb "BIOS"-t, menni fog mindegyik, mivel Neked már megvan a lapban működő CPU-d, így a frissítés is megy, azért nem ajánlják a B85+Haswell-R kombót, mert nem friss verziós lapokban nem indulnak, úgy meg nehéz frissíteni.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#89392) balintcj13


balintcj13
csendes tag

Sziasztok!

Egy kedves ismerősöm játékra szeretne egy PC-t kb 180-190k értékben, sajnos én rég nézegettem a piacot, így nem vagyok képben, tudnátok ajánlani egy jó konfigot?:)

Köszi előre is, balintcj13

(#89393) membrandj válasza balintcj13 (#89392) üzenetére


membrandj
nagyúr

i5-4440 ~ 52k
asrock b85m pro4 ~ 18k
2x4GB ddr3 hyper x fury 1600 mhz ~ 22k
gtx 750 Ti 2GB ~ 42k
WD blue ezex 1TB ~ 16k
cm n300 ~ 13k
fsp hexa+ 400W ~ 13k
~176k.
Drágábban:
Kingston fury ssd 120GB ~ 18k

SSD-t ne hagyd ki , ha futja.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#89394) Max_218


Max_218
tag

COOLERMASTER N300 ,-házba jó vétel lenne procira( fx 3850) ,egy COOLERMASTER Hyper 212 EVO-hűtő?
beleférne ?

(#89395) DR|FTK|NG válasza Max_218 (#89394) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Topic összefoglaló?

Milyen CPU hűtőt vegyek?

(#89396) Max_218 válasza DR|FTK|NG (#89395) üzenetére


Max_218
tag

óó ,bocsi félrenéztem a topikot. köszi hogy szóltál.

(#89397) hadres


hadres
újonc

Szevasztok!

Nem nagyon értek a gépösszerakáshoz ( mit,mivel...), de fórum olvasgatások után a következő konfigot raktam össze:

Miért jobb ( ha jobb egyáltalán) a Corsair Vengeance Green ?
A ház pedig jo , vagy valami másik ami jobban szellőzik?

[ Szerkesztve ]

(#89398) DR|FTK|NG válasza hadres (#89397) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Nagyon nem jó. :(

i5 4440 ~ 52k
+ha kell: Raijintek Aidos ~ 5,5k
Gigabyte B85M-D3H ~ 19k
2×4GB normál magas 1600MHz-es RAM, pl HyperX Fury, HyperX Savage, Crucial Ballastix ~ 20-23k
WD Blue 500GB(AAKX), 1TB(EZEX) ~ 13-15k
+ha kell: HyperX Fury 120GB ~ 18k
GTX 750 Ti(pl Gigabyte WF2), GTX 960, R9 280 ~ 41-60k
Thermaltake Hamburg 530/Berlin 630, FSP Raider 550(80+ Bronz), FSP Raider S 550(80+ Silver) ~ 13-19k
CM N300, Fractal Design Core 2500 ~ 11-18k
Összesen: 184-229,5k

ODD biztos kell?

Miért nem jó, az amit írtál:
-lap: Ez jó, de nem Haswell Refresh-hez.
-CPU: Nem éri meg(csak az i5 4590 éri meg a refreshek közül).
-RAM: Normál magas kéne, nem ilyen izé...
-VGA: Nem kell LP.
-HDD: EZRX rossz, EZEX jó.
-Táp: Nem éri meg az árát.
-Ház: Egy rossz vicc, fele ennyiért jó lenne netezős(Celeron G/Pentium G) gépekhez.

(#89399) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok :

Jelenlegi konfigom :
Ház : Cooler Master HAF XB

Táp:Enermax Revolution87+650W*Alaplap:GIGABYTE GA-Z77X-UD3H*CPU:Intel Core i7-3770K*Hűtő : Noctua NH-D14*Memória : Corsair16 GB DDR3-1600Quad-Kit*VGA:SAPPHIRE 7970 VAPOR-X GHz Ed.*SSD:Samsung 840 Pro 2,5" 256 GB

A PC házat szeretném a lehető legkisebb méretűre cserélni amibe még beleférnek a cuccok.
Ha kell akkor cpu hűtőből veszek kisebbet.....
Melyik modellt ajánlanátok ?!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#89400) hadres válasza DR|FTK|NG (#89398) üzenetére


hadres
újonc

Értem köszi, tervezem nyáron a vásárlást, MAXIMUM 190k!

Összeállítanál nekem egy konfigot?

Ramból kingstont hanyagolnám, inkább Corsair Vengeance ramot csak nem tudom melyiket , mi a különbség a kit, green között...

i5 4590 procihoz milyen lap kellene?

VGA-ra elég lenne akkor a GTX750 TI.

Tápról jókat hallottam, azért választottam azt.

Ház pedig egy jó szellőző kéne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.