Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Mikroszaggatás

Hozzászólások

(#101) rumkola válasza Monochrome (#100) üzenetére


rumkola
veterán

ezek szerint igen :K

(#102) Jakuu


Jakuu
őstag

Na visszatert a microstuttering :(
Egyik pillanatrol a masikra. A felbontasokat allitottam a masodlagos kijelzon + codecet telapitettem, es amikor elkezdtem nezni egy videot vagy elinditottam egy jatekot azt vettem megint eszre, hogy vizszintes vagy fuggoleges kameramozgasnal ujra elojott a microstuttering.

Kezdek bepoccenni, mert nem azert adtam ki 200k-t a gepre, hogy ugyanugy kinlodjak ezzel a szarral mint elotte.

Raadasul nem tudom fixalni sem., meert hiaba allitottam mindent vissza es toroltem a telepitett codeceket, azota is ugyanolyan szar.

Megprobaltam ujra az osszes itt fellelheto megoldast es semmire nem jutottam.
Kezdem mar azt hinni, hogy az Intel-AMD parositas okozza ezt, de sajnos nem tudom tesztelni mert nincs Nvidia kartyam.

Szoval nagyon morcos vagyok most.

(#103) kranazoli válasza Jakuu (#102) üzenetére


kranazoli
senior tag

Figyuka!

Írtam SG-re is. :) Ne légy bizonyos abban, hogy attól mert lecserélnéd 6950-re a 6850-esed megjavulna.

Ha van rá lehetőséged Én ezt tenném:

Bevinném egy számtech. boltba, hogy mi is a jelenség (főképp olyan, ahol van szerviz is). Természetesen vásárlási céllal. És ha ehhez szerintük VGA-t kellene cserélni, akkor azt veszel, ha mást akkor azt, csak legyen okés.

Legtöbb szervizes boltban vannak kicsomagolva VGA-k. Szerintem bele is próbálnának egy másikat, csak próbaképpen.

Vagy csak 1xerűen kérd ki a véleményüket, hogy vajon mitől lehet ez...

Amennyire Én tudom nincs rá egzakt megoldás.

Bp.-en pl. 7. kerületben ajánlanám az Aqua Computer-t. Szerintem Náluk ezt meg lehetne valósítani, ha Bp-i vagy.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#104) Pikari


Pikari
őstag

raus, megpróbáltalak felvenni msnen, de visszadobott, azt mondta hogy a címed érvénytelen. Volna pár elméletem arról, hogy mi okozza a szaggatást, azonban ez némi tesztelést igényelne a gépeden. Én egy játkfejlesztő vagyok, és nagyon érdekel ez a jelenség, egy pár órás teszteléssel ki tudnám zárni az itt felsorolt dolgok közül azokat, amik nem okozzák a jelenséget, és talán még az is kiderülne, hogy mi az, ami okozza.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#105) Jakuu válasza Pikari (#104) üzenetére


Jakuu
őstag

Szerintem neki mar a GTX580-n nem aktualis ez a kerdes. :D

(#106) Pikari


Pikari
őstag

akkor már mindegy :D

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#107) gYaLo válasza Jakuu (#102) üzenetére


gYaLo
őstag

Milyen konfigot vettél ?
Nekem volt Phenom II X4 955öm, ott tapasztaltam mikrolaggot..
i7 950 nél semmi.. ;]

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#108) Jakuu válasza gYaLo (#107) üzenetére


Jakuu
őstag

A regi: lap egy GA-p35-ds3, proci C2D 8200 , 8GB RAM , 4850 ATI VGA, vertex2 SS,D 400as 85+os FSP tap + Win7 64bit. + Microlag :D

A uj: gigabyte p67a-ud3-b3, Intel 2500k cpu, 8GB RAM, 6850 MSI cyclone OC VGA, vertex 2 SSD, 600-as Corsair builder series tap+ win7 64bit. + Microlag

Tegnap csereltem a lapot le egy Asus P8Z68-V lapra, microlag nem szunt meg.

(#109) gYaLo válasza Jakuu (#108) üzenetére


gYaLo
őstag

Hát ez egy nagyon érdekes dolog..
Gondolom szétb@sz az ideg.. :F
SP1 fent van ?

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#110) Pikari


Pikari
őstag

jakuu, ha megadod az msnedet vagy a skypeodat, akkor esetleg küldenék pár diagnosztikai eszközt.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#111) Jakuu válasza Pikari (#110) üzenetére


Jakuu
őstag

Nem hasznalom egyiket se, es nincs is szandekomban, az az igazsag. :D

(#112) Pikari


Pikari
őstag

Mind1, akkor ha valakinek van msnje vagy skypeja, és szeretne pár órát a dologra szánni, akkor dobjon egy privit és megoldjuk.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#113) gYaLo válasza Pikari (#112) üzenetére


gYaLo
őstag

Mert neked sikerült ?
Nem osztod inkább meg itt mindenkivel ? :)

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#114) Pikari válasza gYaLo (#113) üzenetére


Pikari
őstag

olvass vissza, mit akarok

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#115) kasa85


kasa85
őstag

Sziasztok egy kis segítség a Mikro lagolások megoldására.
A profilomban megtaláljátok a komplett gépem összetevőit.
Oprendszer amit használok : Windows 7 X-64 Proff.
Vezérlőpultban a/Rendszer/Beállítások Módosítás/Speciális fülön belül/Teljesítmény részlegen belül a Beállítások-ra kattintva bejön A Teljesítménybeállítások ablak,és a pipát ki vettem az Asztal-összeállítás engedélyezése elöl,és alkalmazom így fog utána kinézni (Asztal-összeállítás engedélyezése-OFF)- lesz.Ok.
Le teszteltem csomó játéknál,és a Micro Stuttering teljesen megszűnt :)
Beszarás mikor a Heaven DX11 Benchmark 2.5 lefuttattam.
Cirka +20% al lett jobb az FPS,és arról nem is beszélve,hogy a Minimum FPS is sokkal jobb lett. :)
Ha valakinek ez sem jön be akkor az Aero betekintést is kapcsolja le,vagy ami a legegyszerűbb használja a Legjobb teljesítmény beállítást,és így nem lesz sehol pipa.
Ha megszűnt akkor egyesével teszteljétek le a fent leírtakon kívül,és hátha hoz változást a számotokra.
Remélem tudtam segíteni :R

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#116) kasa85 válasza kasa85 (#115) üzenetére


kasa85
őstag

Egy kép a régi,és a mostan tesztről.
Bal a régi,a jobb oldali a mostani.
http://prohardver.hu/dl/upc/2011-06/234023_teszt.jpg

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#117) bivalyolo válasza kasa85 (#115) üzenetére


bivalyolo
őstag

na és ha csak játékoknál vagy az adott játéknál kapcsolod ki?

parancsikonra jobb klikk tulajdonságok, kompatibilitás fül és asztal-összeállítás letiltása elé pipa.

szerintem ez azért jobb megoldás mert marad az aero (ami szép :D) viszont ha játszol akkor kikapcsolja.

"Let's agree to disagree!"

(#118) kasa85 válasza bivalyolo (#117) üzenetére


kasa85
őstag

Tudom úgy is használtam,de nem oldotta meg a problémát mivel attól még a háttérben nyitva marad az Ablak kezelő Amit a Feladatkezelő/Folyamatok fülön belül található.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#119) bivalyolo válasza kasa85 (#118) üzenetére


bivalyolo
őstag

ahha, értem szóval akkor csak úgy jó ha teljesen ki van lőve..

viszont van egy progi, nem tudom ismered-e: gamebooster

egyszer kipróbáltam nem a mikrolag miatt -szerencsére még nem találkoztam vele-és ez is kikapcsolta az aerot. na most hogy olyan szinten-e ahogy te is javasoltad szóval hogy az ablakkezelő se fusson azt nem tudom de egy próbát megér sztem.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#120) kasa85 válasza bivalyolo (#119) üzenetére


kasa85
őstag

Köszi :R
Lekapom,és meglesem habár nem 100% a dolog,de gondolom a Metro 2033 motorja alapból dadogós :F

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#121) kasa85


kasa85
őstag

CINEBENCH progival sikerült ki szűrnöm a leghamarabb a röcögést,mivel már az elején mikor a kocsi bekanyarodik már akkor akad egyet,és a végén a legjobban mikor a táblát ki dönti,és a járőrkocsi bevág elé.
Szét teszteltem a Catalystot,minden egyesévvel állítgattam,és az istenért sem javult a helyzet mert mindig ugyanott akadt meg a képkoca.
Biosban is vissza lőttem mindent,feszeltem is rendesen a biztonságos értékeken belűl és akkor sem,mire az ablak kezelőben a hátérben futó programokat egyesével lőttem ki,és akkor derült ki a turpisság.
Asztal Összeállítás ki lőve megjavult,és érdekesen a Haven is folyamatosabb,és gyorsabb lett.Habár tény,hogy nem tetszik nekem sem így az összeállítás,hogy az tálcám világos kék lett :(((
Miket érdemes ki lőni a Game Booster progiban ,mert nagyon régen használtam. :F

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#122) #52560384


#52560384
törölt tag

Hali!
Habár nem igazából mikroszaggatásról van szó, de ez is egy érdekes jelenség:
Néhány játéknál (pl.: FIFA 11, World of Tanks) van, hogy elkezd irdatlanul szaggatni (van, hogy lemegy a WoT-nál 3-4 fps-re is, FIFA-nál 30-ra szokott leugrani de az is olyan mintha 15 lenne..), majd alt+tab-olok és visszamegyek a játékba megjavul a dolog és visszaál a rendes fps értékekre. Nem igazán értem miért lehet mert a vasnak bírnia kellene bőven, főleg, hogy az imént felsorolt játékok nem is igényelnek atomreaktort..

(#123) -Solt- válasza kasa85 (#115) üzenetére


-Solt-
veterán

Kipróbáltam, nálam semmi nem változott.... :(

www.smart-bus.hu

(#124) bivalyolo válasza kasa85 (#121) üzenetére


bivalyolo
őstag

feltettem én is újra és benne van az asztal összeállítás letiltása. :K

"Let's agree to disagree!"

(#125) kasa85 válasza bivalyolo (#124) üzenetére


kasa85
őstag

Köszi :R
Letöltöttem,és ment rendesen.
A lagok amely játékokban jelentkeztek nem oldódtak meg 100% an,de úgy 70-80% al jobb,és folyamatosabb lett.
Jelenleg a The Witcher 2 próbáltam ki ami alapból röcögős mivel menet közben tölti be a pályákat ami miatt meg megakad egy pillanatra.
A program sem akadt meg úgyhogy még egyszer 1000% legalább tudom a nagyítót,és a személyre szabott asztalomat használni :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#126) kasa85 válasza -Solt- (#123) üzenetére


kasa85
őstag

Privibe írj léci melyek azok a játékok amik szaggatnak,vagy mixelnek :R
Majdnem azonos a rendszerük,mivel volt p45 lapom is aminél úgyszintén fen állt a probléma.
Nagyon az a sanda gyanúm,hogy a régi Inteles rendszerekkel nem 100% os az Amd kártyák,ha csak nem Amd rendszere(lapja,procija)van az illetőnek.
Erő teljesen gondolkozok már egy konfig cserén ami lehet,hogy nem 70-80% al lenne jobb,hanem véglegesen száműzné ezeket a problémákat.
Nehéz a választás mivel 2db HD6950 kártya ha ki van használva nagyon megalázza a GTX580 kártyát,de lehet hogy arra cserélem a két karimat hátha az Intel+Nvidia(intel)párosítás megoldja a fent álló problémákat.
Ezek szerint akkor nem a konfigommal van a gond,hanem driveres szinten nem stimmel valami,mert egész szép és folyamatos lett a le tiltott Ablak kezelő,Aero beállítások nélkül.
Ha valakinek van még ötlete mit érdemes ki próbálni,hogy 100% legyen az élvezet azt nagyon meg köszönném :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#127) kasa85 válasza bivalyolo (#124) üzenetére


kasa85
őstag

Amúgy tegnap jó ráfáztam a progival.
A Defragot elindítottam utána folyamatosan összefosta a The Witcher 2 magát.
Elindítottam és a menüben le fagyott a játék :O
Most húztam frissen fel a rendszeremet,habár csináltam a Game Booster ben Rendszer beállító alkalmazást is amiben ki választottam a Legjobb teljesítmény menüpontot.
Lehet az lehetett a ludas. :F
Most nem merek egyikhez sem nyúlni inkább marad a legfelső Fő Menü pont ahol ki tudom pipálni melyek legyenek azok az alkalmazások amelyek le álljanak a kívánt pillanatban.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#128) bivalyolo válasza kasa85 (#127) üzenetére


bivalyolo
őstag

lehet..én ahhoz inkább nem nyúltam

"Let's agree to disagree!"

(#129) kasa85 válasza bivalyolo (#128) üzenetére


kasa85
őstag

Én is hagytam így már nincs hiba.
Kézzel megcsinálom a Windows 7 tuningot,de progira nem bízom mert haza vághatja a Windowsomat. :(((

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#130) Jakuu válasza kasa85 (#126) üzenetére


Jakuu
őstag

Majd ird le ha esetleg cserelnel, hogy az Intel+NV parossal is meg vanna e ezek a microsszaggatasok, mert en is azon filozom, hogy az ATI VGA-t lekellene cserelnem a Sandys rendszerem alol, mert lehet nalam is az Intel+ATI parositas okozza ezt a szart.

Amugy nem felteltenul biztos, hogy csak az Aero okozza a problemat mert nalam filmlejatszaskor is meg van ez a problema es 3 op rendszer alatt is ugyaez a hiba es Linux alatt ugyebar nincsen Aero.

Mindenesetre irtam mar en is nem olyan regen, hogy az Aero ki vagy bekapcsolassa nehol megoldja a problemat.

[ Szerkesztve ]

(#131) -Solt- válasza Jakuu (#130) üzenetére


-Solt-
veterán

Nekem q9550 + GTX460 mellett ugyanúgy megvolt a lag...

www.smart-bus.hu

(#132) Jakuu válasza -Solt- (#131) üzenetére


Jakuu
őstag

Lehet ott is elojon a hiba, de altalaban korbetekintve tobb olyan esetet olvastam hogy mas-mas parositasnal nagyobb volt az ilyen problema, mint azonos parositasnal.

Szoval kevesebb olyat lattunk amikor AMD+ATI vagy Intel+NV rendszer volt parositva, mint amikor, Intel+Ati vagy AMD+Nvidia.

(#133) -Solt- válasza Jakuu (#132) üzenetére


-Solt-
veterán

Ha kijön a Bull, majd kiderül nálam mi a helyzet! :)

www.smart-bus.hu

(#134) kasa85 válasza Jakuu (#130) üzenetére


kasa85
őstag

Sajnos nem teljes mértékben mivel az Aerot in is le tiltottam,és nem történt semmi.
Az Aero az átlátszóságot engedi ha jol tudom,de attól még az Ablak kezelő bezavar.
A háttérben fut ez a programocska amit érdemes ki lőni ezzel 100% ki lövi az Aerot Windows alatt .
Ablak kezelőt ki kel lőni a Vezérlőpult teljesítmény beállításokban az Aeroval együtt.
utána CTRL ALT DELETE meg nyom Feladat kezelő elindít,és a Folyamatok fülön a dwm.exe
ami az Asztali ablakkezelő része le kell állítani a Folyamat leállítása opcióval.
Van mikor ezután ugyszintén vissza ugrik,de másodjára le tiltja teljesen.
A Game Booster segítségével nem kell szarakodnom,és egy kattintásra letiltja ezeket.
Hiába az Aero letiltása ha az Ablak kezelő része,és a háttérben futni kezd.
Így 100% an ki lőttem Aero,és társait ami bezavarhat egyes játékokban,és teszt programokban.
Persze az MSI Afterbuner is okoz ilyen problémákat,mivel azzal csinállok venti profilt,ha ki kapcsolom a Heaven DX11 Benchmark 2.5 ben megszűnik a hirtelen ugrás szerű dolgok amiket mixelésnek nevezek:)

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#135) Jakuu válasza kasa85 (#134) üzenetére


Jakuu
őstag

Game boostert kiprobaltam mar en is honapokkal ezelott, semmi eredmeny nem tortent, ugyanolyan mint volt.

D3D overridert is kiprobaltam mar, az sem segit. Nehol segit, ha bekacsolod az aerot vagy ki + a vsync bekapcsolasa, de az is csak az esetek kis szazalekaban.

(#136) kasa85 válasza Jakuu (#135) üzenetére


kasa85
őstag

Szerintem itt a rég rendszerekkel lesz a gond szoftveres téren.
Ha letiltod jó ha engedélyezed akkor is hoz eredményt érdekese.
Szerintem a Mikrofos a ludas a Windows-ával,mert nem hiszem el,hogy az Aero miatt kéne egy kártyának röcögnie.
Vicc remélem majd ha megveszem az ujj konfigomat nem foglya ezt csinálni,vagy szét taposom a gépet,és veszek egy konzolt a helyére.
legalább nem akkora pénztemető,és ott minden elfut ahogy egy ilyen gépenis kellene mint az enyém vagy a tiéd. :((
Kár a mérgelődésért de ha belegondolok mennyit szenvedtem a megoldásokért,és a kérdésekért már az felbosszant.
Pont emiatt nem akarok GTX580 a helyére míg nem teszteltem le a konfigomba,hogy minden okés.
HA cf játék alatt 40% al lassabban is játszanák egy GTX580 al le fosnám,mert a 60fps meglenne,és nem röcögne mint két disznó kártyával 100fps en :(((

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#137) Jakuu válasza kasa85 (#136) üzenetére


Jakuu
őstag

Mint mar irtam vadi uj gep vadi uj rendszerekkel, es nem csak vinfos, hanem Linux is, mert leirtam a videolejatszas nalam ugyanugy a microstutteringtol szenved meg Linux alatt is. Raadasul nalam a regi rendszerben a gepcsere elott is meg volt ez a fos.

Egy ami kozos bennuk nalam a catalyst.

(#138) kasa85 válasza Jakuu (#137) üzenetére


kasa85
őstag

Most milyen proci,lap van a gépben kíváncsi vagyok erre az amd + ati/ intel + Nvidia=0 mikrolag dologról.
Majd meglesem mikor veszem egy pár illetőnél mit tapasztal az adott lap,és proci,ram tipussal mert gyanakszom az is bezavarhat hardveresen,vagy szoftveresen.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#139) Jakuu válasza kasa85 (#138) üzenetére


Jakuu
őstag

Parat vissza kellene olvasni es megtalalod.

(#140) kasa85 válasza Jakuu (#139) üzenetére


kasa85
őstag

:B
Köszi megvan hát ez elég gáz ha az ujj rendszerrel is ugyanezt csinálja.
Ha jól olvastam akkor előfordulhat amiatt is hogy nincsenek jól összehangolva a hardverek a gépben.
Mondjuk ha több adatotokat ad a ram a procinak nem tudja egyenletesen feldolgozni az adatokat,és továbbítani a kártyának hanem elkezdi hullámszerűen továbbítani a VGA és emiatt is előfordulhat kép kimaradás,vagy ugrások ami a mikrolag egyik jellemzője.
Mondjuk én sem tudtam kézzel be lőni normálisan a ramokat csak az időzítéseket ami 5.6.6.18. ez után jönne a többi amit kénytelen voltam Auton hagyni.Azután a csatlakozásokat kellene normálisan belőni DDR ref xy stb.
Talán még erre tudok gyanakodni.
A mikrolag ugyanannyi lett mint a régi esetében,vagy több,vagy kevesebb :F :R

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#141) Jakuu válasza kasa85 (#140) üzenetére


Jakuu
őstag

Roszabb lett, mert regen a videoknal nem volt lagom, most mar ott is szemmel lathatoan darabos a kep a gyors le-fel vagy oldaliranyu kamera mozgasoknal a kep.

(#142) kasa85 válasza Jakuu (#141) üzenetére


kasa85
őstag

Próbáld meg eat egyik tányéros vinyóra felrakni a rendszered hátha az segít.
Nálam is SSD van amin megy az oprendszer és a rá másolt játékok.
Elképzelhető hogy gyors tároló kapacitás elérése miatt van ez az akadás ami lehet hogy hülyeség,de érdemes ezt is ki próbálni ha van egy kis időd hátha változik valami.
A videó szaggatás lehet Codec Pack hiba is,vagy virágbolti verzió Crack hibája.
Most kétségeim támadtak az ujj rendszerbe vetett szaggatás mentes hitemben :O

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#143) bivalyolo válasza kasa85 (#140) üzenetére


bivalyolo
őstag

na és az energia takarékos funkciók miatti lag lehetősége megdőlt?
mintha írta volna vki régebben, hogy miután kikapcsolta ezeket megszűntek a bajok.

"Let's agree to disagree!"

(#144) Jakuu válasza kasa85 (#142) üzenetére


Jakuu
őstag

Irtam mar hogy 3 rendszer, tehat nincs itt semmifele viragbolti verzio bug. Linuxon ugyanugy lagolnak a videok.
Raadasul kulon mobilrackben van egy 500as vinyon a ket masik operacios rendszer (XP,Linux).
Tehat az is kizart, hogy az SSD miatt lenne a lag. Ez valami mas.

(#145) kasa85 válasza bivalyolo (#143) üzenetére


kasa85
őstag

Nálam Maximális teljesítményen van az energia takarékosság beállítása,csak a monitor kikapcsolása van bekapcsolva 5 percre.
Szerintem arra gondoltak,ha a vinyót le kapcsolja akkor gáz lehet játék közben ha virtuállis memóriához akar nyúlni.
Alapból le tiltottam a C meghajtórol a virtuális ramot,mert sokat írna és az SSD hamar hazavágná.Ezért egy tányérosra engedtem rá a virtuállis ramot ha kérné.
Gondolom ha ezt le kapcsolná az energia takarékossági beállítás akkor nem tudna hozzá nyúlni,mivel pár másodpercbe bele telne hogy vissza kapcsolja monjuk a D meghajtót ha arra rakom a virtuállis ramot.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#146) kasa85 válasza Jakuu (#144) üzenetére


kasa85
őstag

Akkor az is kilőve szerintem itt a hardvereket kéne finomhangolni auton lévő beállításokat belőni az eredeti értékre,mert lehet adat tulcsordulás van a ram,és a proci között amit fentebb le írtam.
Az alap időzítésekhez én is hozzá nyultam a ramoknál,meg a feszeket belőttem,de a többi funkció értékét nem tudom meghatározni a ramomnál így nem tudom le tesztelni az állítás helyességét :(((

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#147) bivalyolo válasza kasa85 (#145) üzenetére


bivalyolo
őstag

én a cpu energiatakarékosságára gondoltam amit a biosban lehet állítani, nem a win beépített sémáira.

"Let's agree to disagree!"

(#148) kasa85 válasza bivalyolo (#147) üzenetére


kasa85
őstag

Az volt az első amit le tiltottam mindent kikapcsoltam C1E től kezdve a Tm ig.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#149) rumkola


rumkola
veterán

stuttering tuningnál jelentkezik? alapon mi a helyzetetek? :)

(#150) Jakuu válasza bivalyolo (#147) üzenetére


Jakuu
őstag

Nalam az is be van allitva rendesen. Tuti nem az energiatakarekossag miatt csinalja, sot en megcsinaltam a registry beallitasokat is, hogy ne tegye a procit parkolopalyara a Windows es az se segit.

Kozben ezt talaltam, a neten egy srac ugyanezzel a problemaval kuzdott:

http://forums.bistudio.com/archive/index.php/t-114496.html

Mindent lecserelt legutoljara a VGA-t es azonnal megszuntekl a gondjai. Es milyen meglepo nala is combos konfig volt Intel+AMD parositas i7 2600k+6950@6970 aminel jelen volt a microstuttering es azonnal megszunt a prolemaja, amikor GTX580-ra cserelte le a VGA-t.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Mikroszaggatás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.