Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Mikroszaggatás

Hozzászólások

(#301) rumkola válasza -Solt- (#300) üzenetére


rumkola
veterán

egy egyszerű teszt:
húzd le az egeret és úgy nézd meg a játékot
ha nincs lag akkor egér ha van, akkor nem az egér :)

60Hz-en megy a monitor? V-SYNC be van kapcsolva a játékban /driverben meg default?/?

(#302) -Solt- válasza rumkola (#301) üzenetére


-Solt-
veterán

Igen Uram, ezeken már túl vagyok... :)

Találtam egy leírást most ezt tanulmányozom. A lap alján van egy táblázat, amin látható, hogy a micro stuttering milyen "tüskéket" produkál. Most próbálok én is egy ilyet csinálni, csak az a gyökér fraps a frametime-ot ponttal rögzíti nem vesszővel, és így nem tudom átemelni az exel-be, mert nem számként kezeli, és így nem vonatkozik rá az egyenlet! :D

www.smart-bus.hu

(#303) kabanka válasza -Solt- (#300) üzenetére


kabanka
aktív tag

hidd el iszonyat sokan észre sem veszik. Nincs nagy monitoruk 19 vagy 20"oson észrevehetetlen. Nálam sem látta senki még ha mondtam akkor is, pedig figyelték:)

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#304) kranazoli válasza -Solt- (#302) üzenetére


kranazoli
senior tag

Solt!

Ezt most komolyan ezért a microstuttering miatt? Mivel Nekem is volt régen ilyen, tudom mennyire bosszantó, vagy inkább frusztráló egy dolog ez.

Akkoriban Én is nagyon sokat bújtam a net-et. Szerintem nincs rá egzakt megoldás adott konfigon amelyiken van ez a jelenség.

Talán a leggyanúsabb a Giga alaplap lesz. Bár tudom, ugyanúgy találni olyat aki ASUS lappal panaszkodik rá; ill. nV VGA-val.

Magam részéről annyit tudok, hogy most olyan a gépem ha el kellene adnom gamer körökben talán a legmeggyőzőbb érvek azok lennének, hogy microstuttering és TDR mentes. :D

Nincs lehetőség kipróbálni egy nV kártyát a konfigodban?! Gondolom váltanál, ha azzal okés, vagy egyéb ilyen hasonló hardver cserékre - akár alaplap szinten is. (haver; ismerős; ...)

A többség, többek között Én is főképp VGA vas és/vagy szoftver problémára gondoltam a mikrostuttering-el kapcsolatban - de simán lehet alaplap; proci miatt is.

Amiket Te is próbálgatsz ezeken Én is mind "keresztül mentem" és sajnos Nekem semmi nem szüntette meg és az egyéb Radeon bug-okat, mint a szürke és zöld (B)SOD hibák 2D-ben.

Tudom jól, hogy most nV-sek is szívnak a TDR-el, főképp az 560 tulajok ezért nem is írom, hogy vegyél nV-t az a megoldás, vagy cserélj lapot - hanem csak kipróbálni más vasakat a konfigodban.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#305) kranazoli válasza kranazoli (#304) üzenetére


kranazoli
senior tag

Notice: Most olvastam SG-n Radeon topic-ban, hogy Excel help-et kértél. :) Gondolom épp ezért. Ott csak read-only vagyok és a híreket követem.... Good luck!

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#306) -Solt- válasza kabanka (#303) üzenetére


-Solt-
veterán

Hát ami nálam van, azt nem nehéz észrevenni... :(((

www.smart-bus.hu

(#307) -Solt- válasza kranazoli (#304) üzenetére


-Solt-
veterán

Igen! :) Irdatlanul idegesít már... közel félmillióban van a komplett gépem, és nem tudom élvezni, mert, ha 60 alá esik az fps, akkor akadozik minden. Négyféle vga-val próbáltam már, minddel ugyanezt csinálta...

Nem érdekel minek van baja, csak derüljön már ki... Ha FX8150-l jó, akkor váltok arra, ha Asus lappal, akkor arra... mindegy, csak valami legyen...

Excel gond orvosolva, most jönnek majd a tesztek... :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#308) kranazoli válasza -Solt- (#307) üzenetére


kranazoli
senior tag

Én a következőt tenném:

Hónom alá venném a gépet és elvinném "egy" számtech. boltba, ahol esetleg szoktál vásárolni. Látják Ők is, hogy a géped nem 90ezres kategória. Megmutatnám és elmondanám Nekik mi is a probléma. (több mint vszínű nem lesz ismeretlen előttük)

Megkérném Őket, hogy nem érdekel mit cserélnek ki benne rájuk bíznám a dolgot. Engem 1vmi érdekel, ha érte jövök nem ezt akarom látni, hanem folyamatos képet. :)

Amit beletettek és jó lett ott helyben fizetem is Nekik és vendégeim sörre, pizzára, stb... csak oldják meg és ne Ne kelljen már tovább szenvedni vele.

Szerintem lehet találni ilyen boltot. Annó Én Users-es fiúkhoz vittem be az LGA-775-ös gépem, mert sokszor volt CTD és a tököm tele volt már az egésszel. Bevittem Hozzájuk, megkértem Őket, hogy orvosolják már meg, mert biztos Én vagyok a nagyon balfasz. :)

Természetesen ha ehhez vmit cserélni kell, tegyétek meg és fizetem. Ránéztek, meglátták benne a GEIL Black Dragon RAM-okat és azt mondták azok a szarok. Túl sok fesz. kell Nekik és még annál is több. Corsair lesz a nyerő. Legyen. Felbontottak egyet szép-óvatosan :) lefuttattam pár játéktesztet ott a boltban :D és probléma nélkül lefutott. Nájsz! Nem voltak olcsók, asszem 30k volt (a bolt sem a legolcsóbb boltok egyike, viszont Velem eddig mindig korrektek és segítőkészek voltak) azt ott helyben ki is fizettem Nekik és utána sem volt problémám. A RAM-okat meg PH Aprón eladtam feltüntetve az esetleges inkompatibilitási problémát, vállaltam rá garit, stb... (ahogy azt kell). Elvitte egy srác, Nála semmi probléma. Fasza! Mindenki örült.

Szerintem(!) erre a problémára így nem fogsz megoldást találni. Tudom ebben nincs semmi segítség - de gondolom Téged sem nagyon érdekel mi a pöcsöm a hiba, hanem legyen jó, nyugalom, béke és bódottság.

Egy boltban nagyobb a "merítési" lehetőség (minden téren) és ha egy 50k-s ASUS lappal, és/vagy 130k-s 580-assal lesz jó, akkor az kell bele, aztán kész. Ami meg feleslegessé válik úgyis elmegy pikk-pakk itt PH-n.

Szerintem vagy lap, vagy VGA csere fog majd kelleni.

Mi volt az a 4 féle VGA?!?! Azt tudom, hogy Radeon-ból volt ilyen is olyan is, de nV is volt közöttük?

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#309) -Solt- válasza kranazoli (#308) üzenetére


-Solt-
veterán

Az a baj, hogy az IPON-ban nincs raktárkészlet, ergo ez a cserélgetés nem nagyon játszik sajnos. Most a baráti körömben érdeklődöm, hogy kinek milyen gépe van, hátha valakinél tudunk cserélgetni ezt-azt próbaképpen...

Indultam a Giga EP45-DS3 + Q9550 + GTX460-l, aztán vettem egy HD6950-t, majd egy EP45-UD3R-t, aztán a HD6990-t, utána jött a P67A-UD5-B3 + i7k.

Mindegyiken ugyanez a jelenség volt... átjött egy haverom a GTX580-l, friss win7 telepítés, hiba ugyanaz.

Bevittem a komplett gépet és a monitort oda ahonnan a monitort vettem, rákötöttünk másik monitorokat, hiba ugyanaz.

Közös nevező a Gigabyte márkanév a lapoknál, illetve az IPS paneles tesztmonitorok. Minden mást már cseréltem, lehúztam, kivettem, stb.

Ebbe a grafikonos kérdésbe azért kezdtem bele, mert gyanús nekem, hogy ami nálam van, az nem klasszikus micro stuttering, ugyanis a cikkben található grafikonon jól láthatóak azok a FRAME-k közt eltelő milisecundum tüskék amik jellemzik magát ezt a jelenséget.

Na most nálam ilyen ugrások nincsenek, a látvány mégis ILYEN

Egyelőre csak ArmA2 alatt néztem, olyan helyzetben amikor az fps 35-45 körül van...

Szóval a kép röcög, de a micro stutteringre jellemző ms tüskék nincsenek...

www.smart-bus.hu

(#310) kranazoli válasza -Solt- (#309) üzenetére


kranazoli
senior tag

Ez valóban hosszú történet. :)

Akkor marad a lap csere. Hát pedig a YT vididen az bizony mikrolag. És ez minden játék alatt van, vagy csak bizonyos game-ek alatt. ARMA-sok közül sincs senkinek vmi tippje, hogy mitől lehet?! (gondolom már kérdezted) Nem egy kis közösség. :)

Ez a baráti körös próba jó 5let. Annó amikor Én (is) bújtam a net-et az Nekem (is) feltűnt, hogy nagyon sok a Giga lap tulaj, akiknél jelen van ez a jelenség.

Persze az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy akkoriban jóval több volt a Giga lap, mint pl.: AsRock. :D

Szakmai okosságot nem tudok írni, mert speciel az Én agyam pillanatok alatt fel tudta már az qrni, hogy talán ez; vagy próbáld meg azt, hogy ... és ilyenekkel van tele a net, különféle külföldi szakmai topic-ok is. Mint vmi mese.

Ezért is volt a bolt inkább csak tanács. Én sem ott vettem a gépem, ahova bevittem. Az a bosszantó, hogy ennek a retkes 0ák és 1esek világának vmi egzakt "tudománynak" kellene lennie, de néha sokkal inkább hasonlít vmi misztikus témakörhöz.

Én is bosszús lennék egy ilyen konfiggal a mikrolag miatt. Pontosabban már csak szimplán a mikrolag miatti ugrások miatt is szimplán, tök mind1 milyen vas van épp alatta.

Ill. az a szar ebben, hogy egy idő után szenzitív lesz az ember rá és ha nem kell, akkor is azt lesi van-é mikrolag, vagy nincs. Ha nincs, akkor miért nincs?! :)

Kitartás!

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#311) -Solt- válasza kranazoli (#310) üzenetére


-Solt-
veterán

Természetesen minden játék alatt, ahol nincs meg a 60fps... ahol megvan, ott gyönyörűen sima minden...

Finoman fogalmazva is a nemi szervem tele van már az egésszel... ha nem lenne ennyi energiám és pénzem benne, akkor eladnám az egészet, és néznék valami másik hobbit. :K

Ha kész leszek a táblázatokkal, akkor megmutatom, hogy szerintem miért nem micro stuttering. :)

Köszi a biztatást! :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#312) kranazoli válasza -Solt- (#311) üzenetére


kranazoli
senior tag

A videóban amikor forogsz akkor látni az akadást. Ez szerintem mikrolag. De ennek mozgás közben is "illene" jelentkeznie. Persze sok játékban az oldalazó mozgásnál jelentkezik, vagy pl. körbefordulásnál (ahogyan a page tearing is - v-sync).

60 fps alatt természetesen nem lesz olyan smooth a játék, mint 60 fps-el. Én minden játékot V-Sync-el játszom. Ha lehetne több, akkor sem kell. Pl. kevésbé melegszik is a VGA V-Sync-el, mint nélküle. Ill. a page tearing jobban zavar, mint az a "tény", hogy 200 fps is lehetne. (persze sokaknál - multizás nem mind1)

Akad az biztos. A mikrolag az folyamatos mikro akadás mindenféle mozgás közben és ha van, akkor 60 fps-nél is van mikrolag. Lehet Nálad más van - nem a szó szoros értelemben vett mikrolag.

De sajnos ez rajtad nem nagyon segél. :)

Én ilyen táblázatokkal nem foglalkoztam, bőven elég volt a sok külföldi topic. Hát azon kívül, hogy 1x biztos megoldódik más okosat nem tudok mondani, mert tudom jól, hogy egy bizonyos szint után már nem lehet okosat mondani, ill. ahogyan írtam szerintem(!) erre azon a vason amelyiken jelen van a mikrolag nincs egzakt megoldás. :(

(akkor már Te is és Mások is meglelték volna)

Ez vmi hardver inkompatibilitási probléma lesz. Tudom urban legend, de lehet mégis van abban vmi igazság, hogy Intel+nV és/vagy AMD/Radeon. (de Nálad akár még a Giga lap is lehet...)

Azért majd dobd be amit kreálsz. :)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#313) kabanka válasza kranazoli (#312) üzenetére


kabanka
aktív tag

Soltnak címezve:)
Megint félrenyomtam:) biztos laggol az egér:)

Hasonló stuttering volt a BF3ban is mozgásnál, mindegy milyen kártyád volt. Rosszul írták meg, kijött hozzá egy szép kis Update és voila tök szépen fut, de addig... valaki észrevette mert figyelte kényesebb ilyenekre vagy nem is foglalkozott vele. A legtöbb újabb játéknál ez már megszokott, szarul írták meg. Akármit cserélhetsz a gépben ha nincs jól optimalizálva. Lehet másnál megy másnál meg hasonló mint amit nálad produkál szerintem vegyél egy PS3at és kész...azon még mindig kevesebb a hiba. PC-s játékokban már demo sem jön ki, vajon miért. Mert a demo is hibás már még ahhoz is kéne 12 darab patch nem venné meg senki ha a demo is hibás lenne:) nemde?:) Ez ilyen sz*rnak bele. Konzolon még mindig kevesebb a kalóz mint pc-re. Ugyan ilyen akadás van az NFS Hot pursuitban akár eredeti akár nem. Akármilyen patchet teszel fel. Tudnak róla... de nem érdekli őket. EA a legnagyobb tróger.

[ Szerkesztve ]

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#314) kranazoli válasza kabanka (#313) üzenetére


kranazoli
senior tag

Jahhh, csak Solt perverzitása :) , hogy orosz szimulátorokkal kínozza Magát. Nekem a BF3 annyi volt, hogy single kampány, melyben volt két olyan pálya melynél volt mikrolag. Erre később olvasom, hogy valóban van és majd hozzá frissítés. Fasza, addigra már nem fog érdekelni.

Igen, sajnos a PC-s játékok ilyenek ez tény - tisztelet a kivételnek.

De Solt már cserélt rágcsálót is. :)

Itt van a Skyrim példája, tipikusan a PC-s közösség leszarására. Modderek elkészítik a TESVAL és SkyBoost mod-okat, melyekkel bizonyos gépeken településeken, ahol bezuhant az FPS akár 50%-os gyorsulást is elértek. Nekem is szinte beállt 60 fps-re, ahol előtte 45 volt.

Erre most kiadták Steam-en az új béta patch-t, mely mit tartalmaz? Természetesen optimalizációt - csak természetesen mivel Saját gyermekük, jobban is muzsikál, mint a modderek megoldása. De 1értelmű, hogy Ők adták a kezdő lökést a Bethesdana-k, hogy vmit alkossanak már, mert nem egy óriási feladat.

De miért is lehetett mindez? Mert a konzolokhoz képest minimális a PC-s bevétel és szartak optimalizálni a PC-s verziót. Kicsi pénz, kicsi erőforrás befektetés. Hányinger keltő hozzáállások...

Tegnap olvastam nV hivatalos fórumán egy srác beírását, hogy direkt BF3-ra vett egy gépet (gondolom nem utolsó darab) 580 SLI; ... Erre írja, hogy kezdjen már az nV Magával vmit, mert hónapok óta csak béta driver és szarul üzemel az SLI. (aztán a háttérben meg megy a BF3 és nV marketing...)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#315) rumkola válasza -Solt- (#307) üzenetére


rumkola
veterán

ha 60 alá esik és akkor van gáz, akkor szerintem ez monitor gond lesz, pláne ha táblázatban nem kimutatható a stuttering
lehet kiröhögsz, de sztem próbáld ki másik monitrra, esetleg TV-vel

[ Szerkesztve ]

(#316) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Üdv! a fenti problémát tapasztalom én is folyamatosan (most pl. Skyrim :D) Fps az 50-60 Skyrim ultra beállításon, de microlag az van :( olvasgatom a fórumot, de olyan rendkívül működőképes megoldást nem találok, ami megoldaná!

Config:
Phenom ii x4 955
his hd5870
4gb kingston ram

Köszi! :D

(#317) kranazoli válasza Bandi995 (#316) üzenetére


kranazoli
senior tag

Gondolom Skyrim-nál is ugyanaz a bug, mint pl. a Fallout 3 esetében. Ahhoz modderek csináltak stutter remover FOSE plugin-t. Ha jól tudom Skyrim-hoz még nincs.

Ajánlott a legfrissebb béta patch steam-ről, vagy TESVAL; SkyBoost mod-ok.

Ha nV kártyád van, akkor nV Inspector-ban 60 fps-re állítani a frame limiter-ert.

Vmi mod féleség van Skyrim-hoz, de Én nem próbáltam:

Skyrim Stuttering 64hz Bug Fix

Szóval ez nem a tipikus mikrolag, ez "egyszerű" játék engine probléma. (szartak bele a PC-s verzióba) Most már majd jönni fognak a PC-s optimalizáló patch-ek is, hogy a modder-ek elvégezték a piszkos munkát, ill. majd a modder közösség befoltozza ami marad. :D

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#318) Bandi995 válasza kranazoli (#317) üzenetére


Bandi995
aktív tag

Köszi szépen! Feltétlenül kipróbálom! A microlagról nem tudsz vlaamit, hogy azt hogy lehetne orvosolni, úgy általánosságban :D

(#319) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Na találtam egy egész jó megoldást, igaz, ez jár némi kompromisszummal, de azért megteszi. A lényeg a következő: ugye a jelenség csak ugráló fpsnél jelentkezik? Ebben az esetben beállítjuk akármilyen erre képes (én dxtory-t használok) programmal a max fps-t 30-ra. Ezek után (legalább is nálam) a hiba többet nem jelentkezett. Igaz, a 30 fps nem 60, ezt elismerem, de még így is mozgókép, amit meg 60-nál csinál fps dropok közben, ahoz képest ez még mindig jobb. Több játéknál is próbáltam (Skyrim, GTA 4, L.A. Noire) és végre játszhatóvá váltak ezek is :D Remélem tudtam nektek segíteni!

(#320) -Solt- válasza kranazoli (#312) üzenetére


-Solt-
veterán

Nos Uram! :)

Szóval... ugye említettem már EZT a cikket. A cikk alján az első táblázaton jól látható a klasszikus micro stuttering. Két képkocka váltása közt eltelt idő drasztikus (25ms - 80+ms - 25ms ) váltakozása miatt akadozik a kép. A táblázat ezt jól megmutatja, tele van hatalmas eltérést mutató tüskékkel...

A cikkben szereplő leírás alapján megnéztem én is, hogy a probléma nálam miképpen néz ki ilyen táblázatban feldolgozva.

Elsőnek az ArmA2-t néztem meg, mivel tudom, hogy ez anno valamikor nálam normálisan futott, és a közösség sem panaszkodik micro stutteringről.

ArmA2

Jól látható, hogy sem a felső, sem az alsó táblázaton nincs jele a klasszikus micro stuttering jelenségnek, ennek ellenére a felső táblázaton szereplő értékek mellett nálam ILYEN a játék.

Aztán jött a cikkben is szereplő, Crysis

Itt sem látható egyik táblázatban sem micro stutteringre utaló jel, mégis amikor nincs meg a fix 60fps, pont úgy akad mint ahogy az ArmA2 videón is látható.

Ezek után jött a Rise of Flight Itt sincs jele a micro stutteringnek, mégis pontosan ugyanúgy viselkedik, ahogy az előző két játék. Annyi a különbség, hogy itt fix 60fps mellett is akad egy kicsit, de ezt a fejlesztők jelezték is a honlapon. ( két gpu-s rendszereket nem szereti a játék motorja )

A végére maradt a problémás BF3. Itt jól látszik a klasszikus micro stuttering. Hatalmasakat ingadoznak az msec értékek két képkocka közt, és itt nem csak oldalra mozgásnál, hanem előre irányuló mozgásnál is, ráadásul ugye fix 60fps mellett.

Ezek után arra a következtetésre jutottam, hogy ami nálam van, az nem micro stuttering. Nem tudom mi ez, de hátha valaki nálam okosabbnak beugrik valami megoldás a táblázatok láttán... :K

www.smart-bus.hu

(#321) -Solt- válasza rumkola (#315) üzenetére


-Solt-
veterán

Igen, csak akkor van gáz, ha 60 alá esik...

Dehogy röhöglek ki... én már semmin nem csodálkozom! :) Kipróbáltam másik monitorokon, de azok is mind IPS panellel voltak szerelve... nem lepne meg, ha ez lenne a gond...

www.smart-bus.hu

(#322) kranazoli válasza -Solt- (#321) üzenetére


kranazoli
senior tag

Hi!

Csak rövidebben van időm posztolni és most így vasárnap kicsit viccesebben állok hozzá. :)
(Hú, bakker miket tudsz Te csinálni. :D )

Ha ez nem hagyományos microlag, akkor rossz topicban vagy. :D :D :D

De jó Neked, hogy IPS monitoron kívül mással nem tudtad kipróbálni. ;) Ezt talán ismerősök körében a legkönnyebb lecsekkolni. Persze lehet ott is mindenkinek IPS van. :)

Az a gond, hogy Én annó qrvára nem nézegettem ilyen grafikonokat, ... Én is írtam, hogy a mikrolag az olyan, hogy akkor is van, ha megvan a 60 fps. És tök mind1, hogy körbe forogsz-é fps nézetben, vagy előre mozogsz.

Jó példa rá a Fallout 3 játék (most talán Skyrim, bár abban Én nem tapasztaltam). Hiába van meg a FO3-nál a 60 fps, akad a játék. Erre írtam lentebb kollégának a Skyrim-os 64Hz/60Hz stuttering remover mod-ot Skyrim-hoz. Ez sem a szó szoros értelemben vett mikrolag, mert mellette lehet fenn 100 játék melyekben nem lesz mikroakadás, de FO3-ban igen, mert az játék engine probléma. (ami mod-al orvosolható is)

Sajnos valóban nincs 5letem, hogy mi ez az akadás Nálad. Mindenesetre próbáld már ki vhogyan másik monitorral is. :)

btw: Eltérő felbontások mellett is jelentkezik?!

Ill. még egy dolog jutott eszembe. ARMA 2-őt lehet ablakban futtatni? Ha igen, akkor nézd már meg úgy is, hogy akad-é, vagy sem. Sok esetben ezek az akadások megszűnnek ha nem teljes képernyőn fut a játék. Ofkórz, nem sokan játszanának ablakban - csak kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#323) -Solt- válasza kranazoli (#322) üzenetére


-Solt-
veterán

Az üzletben ahova bevittem próbálni, csak IPS monitorok voltak... valahonnan megpróbálok szerezni egy TN panelest...

Más felbontásokon is ugyanez a helyzet... az ablakban futtatást is próbáltam, az sem változtat a helyzeten. :)

www.smart-bus.hu

(#324) kabanka válasza -Solt- (#323) üzenetére


kabanka
aktív tag

Szerintem ez InputLag lesz, IPSnél meg ne is csodálkozz nem játékra találták ki. Még egy TN panelesnek is lehet rossz Input lagja. CRTvel próbáld ki az a tuti. Ha ott nem jelentkezik akkor nem más mint monitorprobléma.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#325) kranazoli válasza -Solt- (#323) üzenetére


kranazoli
senior tag

Áhámmm! Mondjuk gondoltam. :)

Igen, akkor marad, hogy másik monitor próba. Jó boltba jársz! ;)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#326) -Solt- válasza kabanka (#324) üzenetére


-Solt-
veterán

Szerintem is input lag lesz... bár az IPS 8ms-s input lagja a TN 2ms-s értékének felel meg kb... szóval ELVILEG ez sem lehet...

www.smart-bus.hu

(#327) kabanka válasza -Solt- (#326) üzenetére


kabanka
aktív tag

Ennek sajnos nem sok köze van ahhoz hogy hány milliszekudnumos a monitor. Mert ha maga az inputlag miatt csúszik a kép akkor a 2 ms annyit jelent hogy az elcsúszott képet 2 ms alatt jeleníti meg. Amúgy meg teszteken kiderül hogy azok a 2 ms meg 8 ms sem annyi amennyi:) Egy apple monitor válaszideje 12ms is lehet.

Ha arra gondolok hogy kb 15msos késést alig észlelni füllel zeneszerkesztésnél akkor ez a 2ms meg 8 ms pláne észrevehetetlennek kellene lennie. Gondoljunk bele akár 10 milliszekundomba:) még sem másodpercről beszélünk:))

[ Szerkesztve ]

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#328) -Solt- válasza kabanka (#327) üzenetére


-Solt-
veterán

Jogos...

Ha hozzájutok valami jobbféle TN paneles monitorhoz, akkor kiderül, hogy mi merre hány méter... :K

www.smart-bus.hu

(#329) rumkola válasza kabanka (#324) üzenetére


rumkola
veterán

szerintem is inputlag....

(#330) kabanka válasza -Solt- (#328) üzenetére


kabanka
aktív tag

CRT a legtutibb ott nincs inputlag. Amúgy egy 19 colosnál nem tűnne fel fél méterről csak egy 22 colosnál. Játszani én is messzebbről szeretek a 22"oson viszont vágni meg egybek közelről. Játékra tervezem egy LCD tv vásárlását, a monitor fölé, kipróbáltam egy FullHD-son, hát a windows elég ocsmányul nézett ki HDMI kábellel, nem tudom miért. De a Játék az nagyon tuti volt rajta. Most majd kiváncsi leszek milyen a GTX580al.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#331) El Kebir válasza -Solt- (#326) üzenetére


El Kebir
őstag

azok nem az inputlag értékek... fogalomzavarban vagy. (sőt azok az értékek rendesen még a monitor válaszidejét se reprezentálják)

hangkártya, hálózatikártya, az alaplapon található egyéb vezérlők hibáját kizártad már? (a videón tényleg akadás látszik, nem inputlag vagy a magas válaszidő nyoma)

Ugye azt mondod, ha gyorsan fut a játék, 60fps felett van, akkor nincs vele gond, így nem lehet monitor hiba, hanem valami szoftveres beállítás/driver. (sok fps-nél erősebben kellene jelentkezzen a monitorhiba)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#332) -Solt- válasza El Kebir (#331) üzenetére


-Solt-
veterán

Te meg szövegértés zavarban! :) Egy szóval nem mondtam, hogy azok inputlag értékek! A táblázatokban egyértelműen megfogalmaztam, hogy mik azok az értékek. ;) Annyit érzékeltettem, hogy nem a klasszikus micro stutteringgel állok szemben.

Mellesleg úgy gondolom, hogy, ha nem a monitorral lenne gond, akkor az akadásoknak meg kéne mutatkozniuk a két képkocka közt eltelt időkben is... de láthatod, hogy van olyan is, hogy 60 fps mellett, amit én akadás mentesnek látok, "tüskésebb" az msec görbe, mint akkor amikor kevesebb fps mellett tátom az akadásokat.

Hangkártya nyűgöket már kizártam...

Ha szoftveres, driveres hiba lenne, akkor nem produkálná ugyanezt teljesen más hardver és szoftver környezetekben. ( Teljesen szűz winfos, GTX580-l, ugyanez volt a nyűg )

www.smart-bus.hu

(#333) El Kebir válasza -Solt- (#332) üzenetére


El Kebir
őstag

bár az IPS 8ms-s input lagja a TN 2ms-s értékének felel meg kb...

na akkor kérlek fordítsd ezt le nekem... bocs hogy félreértettem... mert szvsz ez a mondat egy hülyeség. (ahogy most értem)

szerk.:
a kérés csak költő, értem hogyan akartad volna írni, csak éppen nem úgy írtad, ahogy akartad :D

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#334) El Kebir válasza -Solt- (#332) üzenetére


El Kebir
őstag

v-sync mellett akad? nem lehet, hogy tényleg nincs meg a min 30fps és olyankor látsz egy akadást, mikor vár a vga a kép kirajzolásával egy képfrissítéssel többet? 30fps alatt már minden plussz várakozás akadásnak látszik.

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#335) kabanka válasza El Kebir (#333) üzenetére


kabanka
aktív tag

IPSnél más értéket vesznek alapul. pl Szürkéből szürkébe. Amit fel is tüntetnek Grey to Grey szavakkal a válaszidő után.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#336) kabanka válasza -Solt- (#332) üzenetére


kabanka
aktív tag

Próbáltál alap órajalen feszültséget emelni a procinak és egyebeknek? Lehet az amit az alaplap lő be magának nem a legjobb ASUS lapnál nekem alapból manualra teszi a CPU feszültségét azt át kell lőni Offset-re hogy annyit egyen amennyit ő akar. Vagy még ezen túl te állítasz be értékeket.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#337) -Solt- válasza El Kebir (#333) üzenetére


-Solt-
veterán

Másképpen számítják ki a válaszidőt az IPS-nél, és a TN panelnél. Az én monitoromnak 8ms a válaszideje, egy TN paneles 2ms-s értékének felel meg kb.

www.smart-bus.hu

(#338) -Solt- válasza El Kebir (#334) üzenetére


-Solt-
veterán

Vsync bekapcsolva, az akadásoknál pedig az fps folyamatosan 35 felett van. Írtam is a táblázatban az átlag fps értékeket...

www.smart-bus.hu

(#339) -Solt- válasza kabanka (#336) üzenetére


-Solt-
veterán

A bios babráláson túl vagyok elvileg... még a pci latency-t is babráltam, az sem segített. No meg, ha ilyen nyűgje lenne, akkor folyamatosan akadna, és nem szűnne meg az akadás, ha megvan a 60fps... szerintem.

www.smart-bus.hu

(#340) kabanka válasza -Solt- (#339) üzenetére


kabanka
aktív tag

XP-n próbáltad már? Komolyan...

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#341) -Solt- válasza kabanka (#340) üzenetére


-Solt-
veterán

A 32 bites xp-t meg sem próbáltam, mivel nem tudom mit szólna hozzá, hogy csak a vram-om 4GB, és akkor ott van még a 16GB rendszer memória! :)

A 64 bites meg egy kalap kaka...

www.smart-bus.hu

(#342) kranazoli válasza -Solt- (#341) üzenetére


kranazoli
senior tag

Annyit szólna hozzá, hogy dísznek lenne benne. De problémát nem okoz. Ha van kedved feldobni nem hinném, hogy bármi probléma lenne abból, hogy 4GB VRAM + 16GB RAM. Csak egy ilyen próbának mi értelme? És ha tfh. jó lesz XP-n, akkor mi van? Úgy értem, hogy ezt a hibát Seven x64 alatt kell megoldani - mert XP-t nem fogsz használni abban biztos vagyok.

Notice: Talán, esetleg Win8 ha kijön a Béta február vége fele. Azzal majd lehet próbálni. De addig még 1 hónap és az "csak" béta lesz. Mondjuk ha jól tudom AMD-nek már van Win8 driver-e, csak azt nem tudom, hogy a jelenlegi Win8 build-ek milyenek játékra (akár csak tesztelési céllal is) De Én inkább azzal próbálkoznék. Win8-nak meg saját topic-ban érdemes utána érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#343) -Solt- válasza kranazoli (#342) üzenetére


-Solt-
veterán

Jogos... egy próbát megér... :K

www.smart-bus.hu

(#344) -Solt- válasza kranazoli (#342) üzenetére


-Solt-
veterán

Ez is jó ötlet, hátha...

A másik ami érdekes, hogy most néztem az ArmA2-t, átlag 40-45fps... csak akkor akad, ha forgolódok! Ha folyamatosan egyenesen megyek előre, akkor semmi akadás...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#345) rumkola válasza -Solt- (#344) üzenetére


rumkola
veterán

pedig akkor ez vagy egér, vagy bill. vagy monitor (vsync)

(#346) kranazoli válasza -Solt- (#344) üzenetére


kranazoli
senior tag

Az igazán jó az lenne, ha Win8 alatt szűnne meg ez a hiba. HA(!)

Jahhh, meg vhogyan próbáld már ki egy TN panel-esen. ;) Márpedig a mikrolag az előre mozgásnál is jelentkezik. Ez tényleg vmi más lesz. Mondjuk Maga a mikrolag is eléggé Aera51 de így még inkább. Szal nem tudom, hogy ez most esetben jó; vagy rossz hír-e? :D

Másik OS-eket Saját kútfőből is ki tudod próbálni. Szerintem biztos vannak akik már most Win8 vmelyik build-jét használják.

Abu írta korábban, hogy Win8 amúgy is sok változást hoz majd. Nekem vmi olyasmi rémlik, hogy a V-Sync kezelése lesz talán okosabb?! (de ebben nem vagyok bizonyos) SG-n olvasgatom a Win8 topic-ot, de Béta verzióig Sevennel se foglalkoztam semmit. Sokan csak RTM-nél kezdik el jobban szemügyre venni.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#347) -Solt- válasza rumkola (#345) üzenetére


-Solt-
veterán

Egér csere már volt... másik usb-re, és ps3-ra is. Nem segített.

Ahol kipróbáltam másik IPS monitorokkal, ott másik billentyűzet volt, tehát elvileg ez sem lehet... no meg már próbáltam lehúzott billel is...

Vsync probléma lesz, csak tudnám mi okozza. Most kipróbáltam egy Panasonic plazma TV-n is, csontra ugyanezt produkálja.

www.smart-bus.hu

(#348) -Solt- válasza kranazoli (#346) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszi... halászok valami win8-t és meglesem azzal...

www.smart-bus.hu

(#349) rumkola válasza -Solt- (#347) üzenetére


rumkola
veterán

ez nagyon X-akta már :)
driver-driver-driver, esetleg valami monitorozó progi a háttérben
AA kikapcsolása sem segít?

(#350) kranazoli válasza rumkola (#349) üzenetére


kranazoli
senior tag

Szerintem ezeken már rég túl van. :)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Mikroszaggatás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.