Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Mikroszaggatás

Hozzászólások

(#901) fradi81 válasza Redneck (#900) üzenetére


fradi81
veterán

World of tanks

Még 2 kép modok nélkül: fps50-60
Itt pedig a háttérben futott a böngésző ami még terhelte a processzort, mégis megvolt szinte a fix 60 fps Nekem ebből az jön le hogy hiába vennék jobb processzort nem lenne jobb a helyzet, szóval nem értem ezt a játékot. Más játéknál nincs ilyen anomália ott csak akkor van 60 alatt az fps ha 100%-on pörög az egyik hardver.

moto g72, Ninebot d28e

(#902) Redneck válasza fradi81 (#901) üzenetére


Redneck
veterán

Az látszik hogy nem hajtja ki a VGA-t a procid. Ahogy láttam a játékot, előfordulnak combosabb hardveren is fps esések(igaz ultra részletességen), erősen CPU igényes a grafikus motor alatta.

Framerate fixálást érdemes megpróbálni mondjuk 48 vagy 50 fps-re. Úgy kevesebb dropból adódó akadást tapasztalhatsz, de a processzorod akkor sem lesz erősebb.

i3(2 mag 4 szál) is jobb a Pentium G szériánál, de ma már nagyon kell a natív 4 mag ezért érdemesebb i5-öt venni. 960 mellé egyébként erősen ajánlott egy i5.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#903) fradi81 válasza Redneck (#902) üzenetére


fradi81
veterán

Erre a 'nem hajtja ki'-re nem is gondoltam, de valószínűleg majd egy i5 lesz belőle, egyébként a wot egy magot használ ezért is vettem ilyen procit hozzá, mert egy szálon i3 szintű.

moto g72, Ninebot d28e

(#904) osztiem


osztiem
csendes tag

Sziasztok!
Új, frissen összerakott konfigon előjönnek nekem ezek a "mikroszaggatások" vagyis inkább, majdhogynem fagyásnak nevezném. ugyanis pl. mikor cs:Go-ban 180 fokot rántok, vagy bármii egyéb hirtelen mozdulat van, megfagy szinte a kép, hozzáteszem 300 fps-el megy a játék. először gondoltam, hogy a monitor lassú hozzá, hát vásároltam egy újat (nem konkrétan e miatt, amúgy is érett már a csere :D) (fullhd,4ms, 60hz acer) és ugyan úgy előjön néha, próbáltam fps korlátozással, azzal se ment. LoL-ban ugyan ez, mikor beleugrok "nagy fightokban" tehát, amikor sok effect van, vagy ha nem is sok, de gyors, hirtelen villanások, akkor ott is "befagy" próbáltam vsync-el, semmi eredmény. Sajnos ez elég komoly hiba nálam, mert mint fentebb leírtam pont a kritikus részeknél, amikor fontos lenne a gyors reagálás akkor szaggat be.
Konfig:
I5-4690
Gigabyte G1 gaming 4gb GTX960
8gb hyperx fury 1600mhz ddr3 ram
120 GB samsung 850 evo ssd
1TB WD 7200rpm 64mb cache SATA3
Asrock H97 pro4 alaplap
(procin gyári hűtő, de a real temp szerint 60 fok fölé nem megy, ahogy a vga sem, DVI-vel van csatlakoztatva és biosban minden gyárin, WIN10 64bit, összes frissítéssel, összes driver lefrissítve, driver booster 3 programmal)

Lehetséges lenne, hogy mégiscsak be kéne szereznem egy 120 vagy 144hz-es monitor? vagy lehet más megoldás találni a problémára?

(#905) alvarezlopez válasza osztiem (#904) üzenetére


alvarezlopez
tag

Ez nagyon érdekes. Nálam a lol 60fpsen akad a 6 éves Vaio laptopomon, (Core 2 Duo 2,13ghz, gt230m, 4gb ram, win7 64bit)
Nem fut a háttérben valami más program? Vírusírtó, Chrome stb?

Szerk.: Az "akad" -ot úgy értem hogy azt mindig hozza. A lényeg, hogy simán szépen egyenletesen fut, bármi történik a játékban.

[ Szerkesztve ]

(#906) dogab93


dogab93
tag

Sziasztok!Sajnos nekem is vannak játékok közben szaggatásaim komoly fps esések és fogalmam nincs,hogy mitől van.A legrosszabb,hogy minden játékban jelentkezik.Próbálkoztam már rengeteg beállítással ,programmal,de képtelen vagyok rájönni mitől és miért van.

Gépem: MSI H97 PC-MATE,I7 4790,8 GB DDR3 1600Mhz-es Ram,R9 280(280x szintjére van belőve),Toshiba 1TB vinyó,Thermaltake Hamburg 530w-os táp,
Ja és jelenleg 1280x1024-es felbontásban vagyok mert ennyit bír a jelenlegi moncsim..Dvi-dsub átalakítóval megy a történet.Windows 10 Pro 64 bit operációs rendszer van a gépen.Enegiagazdálkodás teljesítmény centrikusra van állítva ,a kártya gyári órajelen is produkálja a jelenséget.Hőmérséklet probléma nem áll fenn.

Köszönöm előre is a segítséget,tanácsokat! :)

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#907) Redneck válasza dogab93 (#906) üzenetére


Redneck
veterán

Először a Dsub monitort felejtsd el. Analóg, sok mai kártya nem szereti, de évekkel ez előtt sem szabadott venni belőlük.
Kell neked egy 1080p IPS legalább.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#908) dogab93 válasza Redneck (#907) üzenetére


dogab93
tag

Kipróbáltam ma a tropico 5.-ik részét nem szaggat,a minecraftot az sem.Viszont omsi 2-től kezdve szinte minden.Ez tényleg létezik,hogy a régi monitor miatt csinálja??Köszönöm a segítséged! :).

[ Szerkesztve ]

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#909) #16939776


#16939776
törölt tag

Nálam a CPU alulfeszelése ofset módban és a memória feszültség optimalizálása hozott érezhetően simább játékmenetet.
Nemrég lecseréltem ezt az alulfeszelt ezt a CPU-t egy ugyan ilyen, de K-s modelre, amit 4,5Ghz-re tornáztam fel, és ott nagyon érezhető különbség volt a FIX és Ofset beállítás között, pedig mind két esetben teljesen stabil volt a CPU. De mégis egyenletesebb és -ha minimálisan is de magasabb- Gflops-ot adott LinX az általam kikísérletezett "Ofset" beállításokra.

Emellé: GPU ki van támasztva BOOST órajelen megfelelő hűtéssel, !No tuning!, Vsinc OFF, Pre rendered frame legalacsonyabbra állítva. Az adatok egy nagyon alacsony késleltetésű SSD-ről jönnek. Energiagazdálkodás kikapcsolva és minden port/kommunikáció a legnagyobb teljesítményre állítva Windows-ban.

Ténylegesen vaj-sima.

PS.:Ismerős most szerzett be 144Hz-es monitort és azt mondta hogy sokkal simábban fut BF4- azóta, pedig nincs nagyobb FPS-e és vsync off-al játszik. Azóta máshonnan kiderült, hogy nem vált vissza a sehol a GPU alacsonyabb órajelre 144-Hz-es Refresh-rate beállítással. ;)

[ Szerkesztve ]

(#910) Redneck válasza #16939776 (#909) üzenetére


Redneck
veterán

Ha rendes fesszel és magasabb órajellel droppol és nem egyenletes akkor gyenge deszka vagy táp van alatta. A BIOS-t vegyükhelyesen beállítottnak..

144Hz-en megfelelő hardverrel folyamatosabb mint 60, 75 vagy 120Hz-en. Sőt a több megjelenített képkocka miatt az órajelet is magasabban tartja. Ezért nem ugyanaz a 200 fps 60 és 144Hz-en.

Ennél már csak akkor smoothabb ha az input késést erősebb hardverrel minimalizáljuk.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#911) osztiem válasza alvarezlopez (#905) üzenetére


osztiem
csendes tag

Amikor beleugrok teamfightba vagy ha flashelek, vagyha például mikor a sárkányt kinyirják és van ilyen effect a champ körül na akkor is, és teljesen random módon, megáll, és megy tovább, tehát szabáylosan szinte megáll a kép, pár pillanatra és utána mintha mi sem történt volna megy tovább (pont elég, hogy misseljek és meghaljak) miközben 400 fps-m van. (vertikális szinkronizáció nem oldotta meg.) Gép frissen telepítve, semmi nem futott a háttérben (feladatkezelőben kb. 1-1.5gb ram volt foglalva a játék nélkül, cpu/hdd 1-2%, ezután csak a lol elindítva, és "röcög") :(

(#912) Csibu


Csibu
csendes tag

Kicsit fentebb olvashatjátok, hogy nekem volt egy full AMD konfigom ami "röcögött". Egyedül 1db AMD cucc maradt a gépben, az pedig az MSI R9 280 Gaming 3G. Most egy H97 Performance Fatal1ty, i5 4690, Corsiar 2133Mhz 8gb (tök feleslegesen ugyebár, hisz a proci 1600-ig hajtja a ramot).

Gta V. Beszaggat
CS:GO fullon mindennemű akadás, szaggatás nélkül
LOL fullon.
WOW fullon.

Egyedül a GTA V ami beszaggat rajta. Ezért gondolkodom, hogy a VGA-t most elcserélem hardveraprón valakivel, valami Nvidiára, mondjuk nem nagyon akarnék egy hajszárítót a gépbe.
Nem zavaró egyébként mert a GTA V amúgy ki van pörgetve, csak mocskosul idegesítő a tudat, hogy valami nem klappol.

Drivert vagy 20.-t próbáltam ki, vsync és társait proci feszt is érintve végigcsináltam...
Win 7 -8-10 és server és ki lett próbálva...

Bennem 2 dolog fogalmazódott meg...

1: Vegyél konzolt hülye gyerek.... elgondolkodom a laptop cserén és venni egy PS-t vagy Xbox-ot engedve a gyártók nyomásának

2: valóban vannak játékok amiket erre-arra fejlesztenek, szabnak...

Szerintem nem mondhatom a gépem "gyengének" tekintve hogy amikor építettem a piacon a leggyorsabb SSD-t HDD-t raktam bele, (és ssd-ről futnak a játékok) de ez RÖHEJ hogy közel 300e Ft-s gépen szaggat valami :) mert amikor a boot time ténylegesen kikapcsolt gépből (nem hibernált) kb 3mp, akkor nem gondolom hogy a gép vagy a user a hülye...

vannak dolgok amibe bele kell törődni... :(
Szép nekem is a fatl1ty logo amikor bekapcsolom a gépet, de kezdem azt érezni, hogy a 300e ft-t költhettem volna egy PS4-re és mondjuk egy Combosabb i5 notebookra...

Az ember a saját gondolatainak terméke. Amire gondol, azzá válik.

(#913) Redneck válasza Csibu (#912) üzenetére


Redneck
veterán

A GTA V nem szereti az AMD kártyákat, de sok ilyen van. Hiába lesz fps-ed, az AMD frametime politikája miatt mikroszaggatásokat fogsz látni. Az nVidia az egyenletes frametimera ment, nem a leggyorsabbra.

Nem nagyon akarsz hajszárítót a gépbe?
Az utóbbi 2 évben az nVidia gyártja a jobb teljesítmény/fogyasztás mutatójú kártyákat, egyébként meg normális hűtésűt kell venni.

Performance Fatal1ty és 2133Mhz RAM i5 4690 mellé?
Az aláírásod azért gondold át még egyszer.

Én is PS4-et akartam de kicsit elbizonytalanodtam. Sok játék pixeles és akad. A legújabb Killzone és Batman például.

Szerk:
Cseréld le a VGA-t szerintem egy jó kis nV-re, aztán döntsd el. Ha a gépet elpasszolod, végleg csak buksz rajta.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#914) Csibu válasza Redneck (#913) üzenetére


Csibu
csendes tag

Azért olvasd el a zárójelben lévő szöveget a ramos rész után :) (AMD-ből hoztam, azért nem fogom lecserélni a ramot, hogy mehessen lassabban.. pláne ha ez is megy, jó időzítésekkel)

Nem követem már egy ideje a VGA piacot, szándékosan. Majd felrakom HW apróra a VGA-t hátha valaki cserélné NV-re.

Az ember a saját gondolatainak terméke. Amire gondol, azzá válik.

(#915) Redneck válasza Csibu (#914) üzenetére


Redneck
veterán

A helyedben eladnám és vennék egy jó hűtésű nV kártyát. Ha azzal is gondod van akkor passzolok.
Elolvastam, de az nem volt benne hogy hozott alkatrész. Azt hittem te is az a típus vagy aki megveszi a "gyorsabb" memóriát mert az jobb. Mondjuk a jövőben még jól jöhet...

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#916) Csibu válasza Redneck (#915) üzenetére


Csibu
csendes tag

Mi az ami kiváltja az R9 280 3g gaming-et? NV-ben? mi az amire 1:1-be cserélhetnék?

Az ember a saját gondolatainak terméke. Amire gondol, azzá válik.

(#917) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Üdv,
Lenne egy kis gond a gépemmel. Sajnos film zene játék közben időnként megakad egy pillanatra. A konfig kb 2 éves (adatlapon látható), eddig semmi baja se volt. Úgy 2 hete kezdte ezt csinálni. Vga 2 hónapja cpu 1éve volt pasztázva, hőfokok normálisak. Ma telepítettem újra kínomban a win10-et de most filmnézés közben ismét volt pár akadás. Nem tudom mi ez alaplap hiba talán?

(#918) mcs válasza Csibu (#916) üzenetére


mcs
veterán

GTX 960

(#919) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Hali!

HoTS-ban (Heroes of The Storm) vannak nálam fps droppok... Gép: Pentium G valamennyi, 3.3 GHz (nem tudom fejből, telefonról írok) HD7770 vidikártya, 2x2gb ddr3 1600 mhz ram, 120 gb samsung ssd (ezen van a játék) sima HD monitor, szóval a játék is HD-n fut, sok játék megy így, de full hd-n egy sem indulna meg :DDD internet: 10 mb le, 2 mb fel (falu modem.....)

Esteleg egy Core I3 kellene? Vagy vidikártya nem bírja? Kihajtja a proci? Full Ultra-n megy, de ugye csak HD felbontáson, valamikor cserélnék full HD-ra, eléggé pixeles a monitor... De akkor meg legalább mediumra kell venni :(

50-60 fps az átlag, néha leugrál. Gép nem melegszik. Mi lehet a baj? Kicsivel kissebb beállításokkal is csinálja.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#920) mcs válasza holozis_HUN (#919) üzenetére


mcs
veterán

Telepítsd fel vinyóra is a játékot. Nekem például a Samsung 850 EVO Grid 2 és Autosport alatt nem bírja az iramot, amikor a replay fájljaikat folyamatosan írkálja, ezért időnként be-be akad. Szimbolikus hivatkozással kellett megoldanom, hogy a vinyómra írjon az alapértelmezett ,,c:\users\..." helyett, és így már kifogástalanul futnak.

[ Szerkesztve ]

(#921) osztiem válasza mcs (#920) üzenetére


osztiem
csendes tag

Érdekesen, nekem is egy Samsung 850 EVO SSD és egy Western Digital Caviar Green 3.5" 1TB 64MB SATA3 WD10EZRX HDD és azt vettem észre, hogyha LoL HDD-re van telepítve akkor előjönnek a "mikroszaggatások" ha SSD-n akkor nem. Más játékoknál is tapasztalok "mikroszaggatásokat" de azok már jóval komolyabb hardwaret igényélnek, így ott ezt nem jelenthetem ki teljesen, illetve nem próbáltam még SSD-re telepítve őket, mivel nem férnének rá. Értem én, hogy SSD jóval gyorsabb, mint egy HDD, de ezeknek a komponenseknek "nem kéne szerepet játszaniuk", hogy hogyan futnak a játékok. Ezt a beálítást, hogy a "replay" fájlok írásának helyét módosítani, hol tudom megtenni?

(#922) osztiem válasza Badash (#890) üzenetére


osztiem
csendes tag

Üdv! Nekem szintén ez a gondom! Ha ssd-n van a LoL akkor nincs mikroszaggatás, ha HDD-n akkor igen.
Konfigom: I5-4690, GTX960 G1 GAMING 4GB, 2X4GB Hyperx Fury 1600Mhz, ASROCK H97 Pro4 alaplap. Nem éppen egy olcsó, "alsó" kategóriás konfig, LoL-hoz meg végképp bőven elég kell, hogy legyen.

(#923) mcs válasza osztiem (#921) üzenetére


mcs
veterán

A legtöbb játék nekem se szórakozik ssd-n, de a gridek valamiért nagyon leterhelik. A megoldást itt találtam meg rá:[link]

(#924) [aTp]G3R1


[aTp]G3R1
csendes tag

Alaplap BIOS frissítés + Advanced Systemcare turboboost energiaséma game módra

Eddig sem volt nagy laggos, de most semmi microlag full HD + Ultra + AA.
Mint a régi szép időkben 30 FPS mellett élvezetes játék.
Próbáljátok ki, remélem sokatoknak megoldja.
(H110M i5 6500 8Gb DDR4 750Ti 250 SSD) Jó gamet :)

[ Szerkesztve ]

(#925) dogab93


dogab93
tag

Sziasztok!November végén írtam ide a topikba rejtélyes szaggatás kapcsán.Akkor arra jutottunk valószínűleg a dsub-dvi átalakító okozza a jelenséget ,mert a mai modern kártyák nem szeretik az analóg történetet.Azóta beszereztem egy full hd monitort amire hdmi csatlakozóval van rákötve a kártya de a jelenség ugyanúgy jelen van.A rendszert többször újra raktam semmit nem ért,próbáltam win 7-el is azzal sem változott a helyzet.Töredezettségmentesítés sem segített,ezen kívül több féle videókártya drivert próbáltam az sem változtatott a dolgon.Ezek után alaplap bios frissítést is eszközöltem mondanom sem kell teljesen felesleges volt.Manuálisan beállítottam a processzor feszültségeket teljesen hiába semmit nem ért.Beállítottam a turbó órajelet minden magra változás elmaradt. Malware keresés megvolt ,szerencsére ezt is kizárhattam mint problémaforrást.Videókártya alap órajelre való visszaállítás után is maradt a szaggatás.Kipróbáltam videókártya nélkül nyilván butított grafika mellett akkor is szaggatást tapasztaltam.Kikapcsolt tűzfal ,vírusirtó mellett sem történt semmi változás.Gondoltam megpróbálom az fps fixálást mert másnál bejött hátha nálam is segít,sajnos nem segített olyan játékban ahol fps fix nélkül 120-140 fps.em van 60-as fix mellett is időközönként beesett az fps 50-55-re majd vissza 60-ra mondanom sem kell mekkora szaggatást produkált ilyen helyzetekben a játék.Fps fix nélkül is ha van 100 feletti fps-em akkor is darabosnak hatnak a játékok.Ekkor jutottam arra a döntésre ,hogy egy részletesebb monitorozás nem fog ártani,így is tettem.Monitorozás közben arra a felismerésre jutottam ,hogy akkor fordul elő leginkább a szaggatás amikor hirtelen ugrik fel a vinyóm kihasználtsága.Létezne ,hogy a vinyó a gond okozója??Hard disk sentinel szerint hibátlan a kondija nincs hibás szektor semmi.Esetleg nincs valami ötletetek mi lehet vagy mivel próbálkozzak??Agyamra megy már lassan a jelenség ,főleg azért mert elég érzékeny szemem van és nagyon bántja.Elnézést a regényért de gondoltam hátha tud így valaki segíteni,hogy leírtam minden tényezőt. :)[/I

]

[ Szerkesztve ]

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#926) Redneck válasza dogab93 (#925) üzenetére


Redneck
veterán

Mikori és milyen típusú HDD? Windows Update hogy van beállítva? Aero?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#927) dogab93 válasza Redneck (#926) üzenetére


dogab93
tag

Tavaly júniusban raktam össze a gépet .Toshiba 1TB 7200 rpm 32mb cache.Windows 10 pro 64 bit van fent.Automatikus frissítés van beállítva.Míg nem akartam játszani addig semmi különöset nem vettem észre.

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#928) Redneck válasza dogab93 (#927) üzenetére


Redneck
veterán

Updatet kapcsold ki mert sok gondot okoz mióta a Win10-et erőltetik. Nekem kb használhatatlan a gép tőle néha... Sajnos frissítéseket keresget ezért akadsz.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#929) Csibu válasza dogab93 (#925) üzenetére


Csibu
csendes tag

Pár jó tanács a legjobb szándékkal.
Engedd el a témát...Meg a Toshiba Aca100 széria kezét is... (Nagykerben dolgozom, nem hazudok ha azt mondom hogy hetente bejön 70db Toshiba hibás vinyó, rejtélyes hibákkal)
De mindennek ellenére NEM a HDD-d a gond okozója...

Ha a vinyó dolgozik, akkor ott elfogyhatott a ram, vagy bármi más oka lehet ennek... azt monitorozd ki, hogy melyik alkalmazás miatt ugrott fel...

Egyébként fentebb olvashatod az én vergődésem is... Azóta van egy 4690 és egy Fatal1ty lap a gépben, nomeg 20gb memória.. (ne is kérdezd hogy jött össze a kerek 20gb.. )
És van egy szomorú hírem :) SSD-n van a GTA V és szaggat... fullon..a hiba okozója. r9 280 3g :)
AMD... egy talicska fos :) Igazából azért nem cserélem le egy 960-s nv-re, mert a két kártya között erőben hát... nekem érzésre az egyik egy felhúzott 1.6-os honda a másik meg egy M3-s bmw :)
CS megy, minden más fullon szaggatás nélkül...

Ja, és hogy miért vagyok biztos abban hogy a vinyót kizárhatod? Nekem SSD-n futnak a játékok ;)
Az erősebb még a szerelemnél is...

Tényleg, őszintén mondom... vagy teljes konfig csere, vagy engedd el a játékot ami szaggat.. "szaggat"..
Nyár óta szoptam vele :) Ne idegeskedj, fogadd el, vagy engedd el...

:R

Az ember a saját gondolatainak terméke. Amire gondol, azzá válik.

(#930) Csibu válasza Redneck (#928) üzenetére


Csibu
csendes tag

Nekem kb Tavaly Június óta vannak fenn a bétáktól kezdve bármi amit épp kiadtak (insider program)
azóta NEM VOLT újratelepítve a w10 és volt alatta: FM2, AM3+ (két fajta lappal és procival), Intel 1150, és legalább 4 fajta VGA. A windows most is megy, nincs teleszemetelve és kb 5 mp a post screennel együtt a boot up.. SOHA nem tapasztaltam hátrányát hogy a frissítés be volt kapcsolva. Főleg, hogy ütemezve van alapértelmezésben éjjelre... ilyen alapon a virusirto, a defender sőt..a legegyszerűbb repülőgép módba állítani a gépet... oszt senki sehova... a frissítés a barátunk. szerintem....

Az ember a saját gondolatainak terméke. Amire gondol, azzá válik.

(#931) Redneck válasza Csibu (#930) üzenetére


Redneck
veterán

Igen, Win 8.1-en és Win 10-en. Jelenleg a 7-esen nem a barátod. Nekem is be volt kapcsolva, aztán jöttek a gondok. Magas CPU használat miközben semmit sem csinálsz. Az update órákig keres, de semmit se talál, satöbbi. Újratelepített Win7-nél napokig update... Ha benézel a Win7 topikba, elég sok embernek van gondja vele. Ez a Win10 start óta megy.

Nekem a 7 nincs újrarakva már kb 3-4 éve, azóta volt pár VGA csere, de a rendszer 100%-os, pedig csak HDD-m van. Rendezett és szemét mentes, ezért sem akarom cserélni.

Az AMD szopódást pedig sokszor sok helyen sok ember leírta, de van az ellentábor akik váltig állítják az ellenkezőjét. Nem minden AMD kártyát érint egyébként. Anno az enyémet érintette, de ugyanarra a chipre épülő, dupla memóriájú, másik kártyát nem. Érdekes.

Mostmár én is úgy vagyok vele hogyha PC akkor Intel+nV, tapasztaltam eleget az AMD csodás tüneteit.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#932) dogab93 válasza Csibu (#929) üzenetére


dogab93
tag

Igen olvastam,hogy te is hasonló cipőben vagy.Az a legérdekesebb,hogy olyan játékok szarakodnak a leginkább amiknek full nudli a gépigénye.Példának okáért swat 4 olyan szaggatások vannak ,hogy a szemem kifolyik,pedig annak idején a p4-es gépemmel röhögve röcc nélkül játszottam vele. :S :D
10/8 játéknál jelentkezik a jelenség.Ami leginkább dühít ,hogy elköltöttem nem kevés pénzt a gépre ,hogy majd kikapcsolódás gyanánt tudják játszogatni erre szopok vele.Anno pont azért nem amd-s procira építkeztem mert halottam ,hogy milyen fps droppok vannak vele meg mennyit kell tökölni hogy igazán jó legyen az fx ,ezért inkább gondoltam intelre építkezek .Különben a 8 magos fx tökéletes lett volna nekem rendereléshez és egyéb dolgokhoz.Egész gép lecserélésén is gondolkoztam már ,de amilyen balszerencsés forma vagyok tuti ,hogy a másik gépnél is jelentkezne ugyanez.Mindenesetre a vinyómat megpróbálom majd elpasszolni és veszek egy wd-t . Mostanában fogok havernak összerakni gépet neki nv videókártya lesz benne majd kipróbálom a gépemmel ,hogy nv-s kártyával is jelentkezik-e ez a hülyeség.
Amúgy nagyon köszönöm a kedves ,támogató hozzászólásod! :)

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#933) Csibu válasza Redneck (#931) üzenetére


Csibu
csendes tag

Win7-re a microsoft oldalán van egy debug... kb 1 perc alatt megoldja a keres, de nem talál semmi vagy vgtelenségig keres problémát... pikk-pakk :) és ha az meg van oldva, w7-n is csak puding lesz a frissités.. :)

Az ember a saját gondolatainak terméke. Amire gondol, azzá válik.

(#934) Csibu válasza dogab93 (#932) üzenetére


Csibu
csendes tag

Ha Budapesten laksz vagy a vonzás körzetében, tudok személyesen is segíteni, szerencsére a nagykerben akad némi lehetőség a tesztelésre.. Én is gondolkodom az r9-em cseréjén, de senki nem ajánl érte normális NV-t... gondolom nem véletlen :)

Az ember a saját gondolatainak terméke. Amire gondol, azzá válik.

(#935) dogab93 válasza Csibu (#934) üzenetére


dogab93
tag

]Most vidéken vagyok lent ,de jövő hónapban jövök fel Budapestre vissza mert egyébként pesti vagyok.Igen ezt az nv-re cserélést én is körbe jártam és arra jutottam,hogy esélytelen .Gyengébb kártyára tudnám csak cserélni ha meg eladom akkor meg kipótolhatom azért ,hogy egy új de ugyanilyen erős nv-t kapjak .Sehogy nem jó.Próbálkozok még külföldi fórumokat olvasgatni hátha van valami hasznos ilyen problémával kapcsolatban .Ha ne adj isten találok valami megoldást akkor azonnal megosztom . :)

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#936) Csibu válasza dogab93 (#935) üzenetére


Csibu
csendes tag

Köszönjük a hitközség nevében :) reméljük több szerencsével jársz mint mi :)
Egyébként ez az egész win update, hdd seek, és egyebek azért kicsit megbotránkoztat...
Annó ott volt a jó kis 775-ös konfigom, 3.73-as extreme editionnal, meg az egyebekkel, és nem szaggatott semmi.. most meg a 20x erősebb gépen gondolkodni kell hogy mi miatt "röcög"...
aranyköpés #1:

"Számítógépekkel oldjuk meg azokat a gondokat, amik számítógépek nélkül nem is lennének!"

Szép hétvégét!

Az ember a saját gondolatainak terméke. Amire gondol, azzá válik.

(#937) dogab93 válasza Csibu (#936) üzenetére


dogab93
tag

Igen engem is ez dühít,hogy egy jó gépe van az embernek és mégis mindenféle praktikát ki kell próbálnia,ha játszani akar rendesen élvezhetően.Annak idején apám enterprise-val simán játszottam minden gond nélkül ,később p4-es gépemmel sem volt semmi gond sőt még a dualcore-os laptopom se szenvedett .A lényeg,hogy fejlődik a számítástechnika csak sokszor már nem tudom eldönteni,hogy jó irányba-e.Autószerelő barátom mondta mindig,hogy egy gépkocsiba minél több elektronikai szar van annál nagyobb a meghibásodás lehetősége ,teljesen egyetértek vele.Már az is megfordult a fejembe,hogy jobban jártam volna egy gyengébb egyben olcsóbb gép vásárlásával és akkor legalább tudnám miért szaggatnak a játékok.Viszont az biztos,hogy addig megyek míg ki nem derül mi a tökömért van ez a jelenség ,már az elv miatt is. :)

Neked is kellemes hétvégét! :)

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#938) Csibu válasza dogab93 (#937) üzenetére


Csibu
csendes tag

várom az első dogab féle AMD drivert ;) :P

Az ember a saját gondolatainak terméke. Amire gondol, azzá válik.

(#939) dogab93 válasza Csibu (#938) üzenetére


dogab93
tag

Amilyen "jó" drivereket csinálnak lehet hogyha páran amd tulajok összeállnánk jobbat alkotnánk. :) Legújabb crimsont fel se merem rakni.

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#940) Redneck


Redneck
veterán

A legnagyobb problémátok amúgy az AMD VGA és drivere.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#941) Csibu válasza Redneck (#940) üzenetére


Csibu
csendes tag

Igen... :) Egyébként nekem fent van a Crimson, egyelőre sehol semmit nem vettem észre :D gyors, semmi nem szaggat... csak a gta 5 beröccen :)

Az ember a saját gondolatainak terméke. Amire gondol, azzá válik.

(#942) osztiem válasza dogab93 (#925) üzenetére


osztiem
csendes tag

Nekem is hasonló a gondom, az általad leírt eszközöléseket én is megpróbáltam, win7 win8.1 win10 is volt, és nekem is folyton előjött a gond. Mint kiderült nálam a HDD a gond. Volt lehetőségem köcsönkérni egy másikat, hozzáteszem egy 8 éves Samsungról van szó, és azzal egyszer sem jött elő akadás, ez után, hogy biztos legyek benne, egy másik szintén elég őskövület HDD-vel is kipróbáltam, azzal se volt gond, de a vadonat új hdd-vel igen. A történet csúcspontja, hogy miután így már magabiztosan küldtem be a szervízbe, ott azt mondták, hogy ők semmi hibát nem találtak.... (WD Caviar Green 1TB 64MB Cache SATA3 HDD hibás nálam)
Szóval szerintem az írásod alapján elég valószínű, hogy nálad is HDD a rossz.

(#943) quailstorm válasza osztiem (#942) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Advanced format misaligned partition? Mondjuk annak XP alatt kéne csak gondnak lenni, de én mikor ghostolok AF-es HDD-re, akkor utána kell alignálni.

(#944) dogab93 válasza osztiem (#942) üzenetére


dogab93
tag

Én se tudok már másra gondolni csak a vinyóra.Most a napokban elég erős kattogás is előjött nála nem folyamatosan hanem időközönként,pedig eddig néma volt.Az viszont elég durva ,hogy egy 8 éves vinyóval nem jelentkezett nálad a jelenség míg az újnál igen.Meg se lepődök azon,hogy nem cserélték ki neked a vinyót többnyire minden szervíznél ezt csinálják bármilyen termékről legyen szó,ha gond van megpróbálják az ember nyakába varni user error dumával ,ráeresztenek egy szintetikus szar tesztprogramot ahol természetesen nem jön ki a hiba és mehetsz a francba.Nekem iponnal volt már problémám ilyen jellegű.
Egyébként pont olyan vinyót akarok beszerezni mint amilyen neked van,lehet jobban járok ha elkerülöm.

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#945) osztiem válasza dogab93 (#944) üzenetére


osztiem
csendes tag

PCX-től vettem, fogalmam sincs, hogy most tényleg hibás, és ők a szervízben b******rá rendesen kivizsgálni, vagy igazuk van és tényleg jó (általam lefuttattot hdd sentinel se talált hibát), és egyszerűen nem fér meg a gép többi komponensével, ezt viszont kifogom próbálni, és egy haverom gépében leteszteljük a kérdéses vinyót. Amúgy azért is választottam ezt, mert igazából annyi volt nálam a szempont, hogy legyen 1TB és olcsó, mert igazából sose gondoltam volna, hogy bármi nagy különbséget adna egy jobb/drágább hdd az átlag felhasználásban, és miután majdhogynem az összes webshop legnépszerűbb winchesterei között volt (A pcx oldalán is 5 csillag, csak szépet és jót írtak róla az emberek) így nem is gondoltam bele, hogy bármi gondom lehetne vele.

(#946) dogab93 válasza osztiem (#945) üzenetére


dogab93
tag

Hdd sentinel szerint enyémmel sincs semmi gond .Én is letesztelem majd haver gépével a vinyót is meg majd a vidókártyámat is csak mostanában sem neki sem nekem nem volt időm tökölni ilyesmivel.Egyébként én sem tudtam,hogy ennyit számít egy vinyó, ha drágábbat veszel akkor is sajnos belefuthatsz egy ilyen inkompatibilitásba .Majd írj ,hogy mik a fejlemények mert kiváncsi vagyok. :) Én is jelentkezem,ha jutottam valamire.

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#947) Csibu


Csibu
csendes tag

Van egy rossz hírem srácok :) sőt több is..

Nagykerben dolgozom, a PCX és IPON-al is kapcsolatban állok.. sok visszahozott szar van. Mondjuk cégenként hetente kapok 30-40 tételt... mondjuk csak jön 3 cég... legyen össz csak 100db termék...
Szerintetek van időm egy GTA V-t futtatni rajta és várni hogy "szagass már be basszameg.." :) Hát nincs...

Aki Sentinel alapján bármit megítélni egy hdd-t... :) az is aranyos.. a leg manipulálhatóbb fos program.
Gyári teszteknél nem kell jobb. WD / Seagate esetleg még 1-2 célirányos stressz test... de több nem kell.
Amikor így kapok vissza vinyót hogy "zúg" berakom a dokkolóba és semmi hangja ?! Vagy amikor, nem lehet formázni... berakom és adok a particiónak egy nevet: JÉ MÉGIS LEHET FORMÁZNI. ... akkor azért elgondolkodom azon, hogy vajon mi alapján kapják ezeket a hibaleírásokat...
Szóval jah.. nincs idő egy komolyabb tesztre.. plusz...
Ha én a WD-nek visszaküldök egy ilyet hogy: Poor Performance cause GTA V makes strange lagspikes... lehet hogy röhögve küldik vissza de azért rábasznak egy recertified matricát ;) aztán mindenki remeg hogy szar volt a vinyó :) holott azok még biztosabban is működnek sokszor :P (statisztika alapján)

Végül a leglesújtóbb dolog amivel jöhetek:
Nyáron megtehettem hogy 3 azaz három darab konfigot próbáltam ki emiatt... Amd FM2, FX, i5 4690. Utóbbi van a gépemben.. ramok ugyanazok, corsair 2400mhz 20gb összesen (ne kérdezd hogy jött ki a 20, nem akarod tudni) VGA msi r9 280 gaming 3g. Az FM2-ben is az FX-ben is és a 4690-ben is be-be röccent.. pedig magasan vertem a limitet úgy érzem.. sehol máshol, de WoW, se cs:go, se bf4, semmi.. minden ultrán fullHD-ban.

Ja és a fekete leves.. SSD-n vannak a játékok :) és beröccen..

tanács:

#dealwithit
:R :R :R

Az ember a saját gondolatainak terméke. Amire gondol, azzá válik.

(#948) Redneck válasza Csibu (#947) üzenetére


Redneck
veterán

Érdekes, ilyen ez a PC ipar...

Én is sok konfigot láttam, de mindegyik máshogy akadt egy kicsit. Játéktól is függ.

A tanulság számomra annyi volt, hogy vagy szopsz a PC-vel, vagy elfogadod azt ahogy a konzolon fut. Megjegyzem, konzolon is van akadás.

i5 4570, 8GB RAM, 7870, ugyanúgy be-be akadt CS:GO alatt mint az X4 965, 8GB RAM, GTX 750 Ti.

Személyes tapasztalat alapján mégis az Intel+nV a nyerő, a legkevesebb akadással.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#949) dogab93 válasza Csibu (#947) üzenetére


dogab93
tag

Érthető,hogy nincs idő minden szarral tesztelni meg stb.. az is érthető,hogy rengeteg olyan dolgot is vissza küldenek aminek hangyafasznyi baja se volt csak egyszerűen a tulaj balfasz .De sajnos az is szomorú tapasztalat,hogy többnyire mindent elkövetnek azért ,hogy nehogy cserélni kelljen egy adott alkatrészt.Nekem sajnos a garanciális és szervizes ügyekkel negatív tapasztalataim vannak,persze ez is szerencse kérdése.
Mindenesetre nekem amilyen szaggatásaim vannak azzal képtelenség megbarátkozni.Most újabban kipróbáltam egy cpu unpark nevű programot az egy minimálisát javított a helyzeten de így is undorító.Fps fixálás nélkül a játszhatatlan szint ,fixálva meg folyamatosan random 60 fps alá esik a játék,úgy hogy fixálás nélkül 120-at is kinyom magából de undorító szaggatással.Fel nem tudom fogni,hogy mi kurva anyja miatt van,de már kezdem leszarni és inkább nem játszok.

[ Szerkesztve ]

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#950) Ladanielx


Ladanielx
csendes tag

Üdv!

Nem tudom, jó helyen teszem-e a kérdést vagy jó helyen keresek-e segítséget, ha nem akkor bocsánat.

Szóval olyan problémám van, hogy a Rust nevű játékkal játszom, de mindig mikor bekapcsolom a gépem és elindítom a játékot, az fps-em beáll ilyen 7-8 fps-re és nem hajlandó normálisan futni. (egyébként 30-40 fpsel, elég szép grafikán fut) Ekkor szoktam alt+tabolni és akkor van, hogy helyre jön, de kis idő után megint beáll és játszhatatlan. Többször újra szoktam indítani a játékot mire észhez tér, normálisan fut és semmi gond nincs vele utána. Párszor figyeltem az erőforrás figyelőben, hogy a játék eleinte jóval több ramot eszik, mint akkor mikor helyre jön és fut normálisan, viszont ezzel együtt az NT kernel & system egyre több ramot foglal, sőt egy idő után, már többet mint a játék, nem tudom ez milyen folyamat vagy mi zajlik ilyenkor.
Win 10-et használok, az alábbi konfiggal:

i5 4570
Gtx 660
8 gb ram
B85-HD3 lap
fsp 550W táp

Ha, esetleg valakinek van valami ötlete, tanácsa, megköszönném ha megosztaná velem.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Mikroszaggatás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.