Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) !Overdose! válasza _seth_ (#50) üzenetére


!Overdose!
őstag

Az egy W116-os! :DD

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#52) _seth_ válasza !Overdose! (#51) üzenetére


_seth_
veterán

Sorry... merciben nem vagyok otthon, neten rákerestem a merci 123-ra képként és az is így nézett ki :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#53) !Overdose! válasza _seth_ (#52) üzenetére


!Overdose!
őstag

Igen! Aki nincs otthon a témában annak zsír ugyanolyan mind a kettő!

Feltűnő különbség a dupla löklap, az egymás felett elrendezett ablaktörlő és a fordítva berakott elsőlámpa a W123-hoz képest!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#54) Sipi16 válasza _seth_ (#50) üzenetére


Sipi16
senior tag

Szegény kis kadettod eléggé kirohadt... :(
Mennyit kért a lakatos ezért a játékért?

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#55) _seth_ válasza Sipi16 (#54) üzenetére


_seth_
veterán

Mire műszaki is meglett és szervízben is volt 210e lett a vége és ebben festés is van már, a rozsda már a múlté :)

!Overdose!: értem :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#56) Sipi16 válasza _seth_ (#55) üzenetére


Sipi16
senior tag

Huhh az nem volt kevés.... motorikusan jó állapotban van??? Mert ha igen akkor megérte....

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#57) !Overdose! válasza Sipi16 (#56) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nekem is ez lett volna a kérdésem, hogy megérte-e ennyit rákölteni?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#58) _seth_


_seth_
veterán

Motorikusan: mind a 75 paci megvan még, 180-nál még gyorsulna :)
Egyébként motorikusan annyi baja van, hogy ha beindítom elsőre akkor lefullad ha másodjára beindítom és nyomok egy kis gázt akkor már nincs gond, nem robban le, nem hagy ott sehol sem, az említett probléma okozója az automata szivató amit cserélni kellene ha lenne mire mert nem lehet találni hozzá olyat mai jó állapotban van ezért is szokták visszaalakítani kézire de én inkább elvileselem, hogy elsőre nem indul be vagyis lefullad mert utána nincs vele gond, a fogyasztása is rendben van teljesen, 6 liter alá is le lehet menni vele.
0-100: 12,3s ami jobb mint a gyári adat :D

Megérte-e? ki foglalkozik ezzel... alapvetően még nem költöttem rá sokat + nagyon olcsón vettem persze a rozsdás kaszni miatt...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#59) !Overdose!


!Overdose!
őstag

:O

A képfeltöltőről nem tudok linkelni, na majd később!

[Szerkesztve]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#60) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Egy gyönyörű C123 a netről!

[kép]

[kép]

[kép]

Hogy tartalma is legyen a hozzászólásnak: Nekem nem tetszenek a képen látható króm sárvédőívek, de akinek igen, annak sem ajánlanám a használatát, mert a víz utat talál magának és beszurul álá, majd szép lassan szétrohad az egész ív! A front spoiler viszont nagyon szép darab, ez az egyetlen ami jól mutat a fekvősökön!

[Szerkesztve]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#61) !Overdose!


!Overdose!
őstag

És hogy is kedvezzünk akinek a 4 ajtós tetszik!

[kép]

[kép]

[kép]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#62) Sipi16 válasza !Overdose! (#61) üzenetére


Sipi16
senior tag

gyönörű darab....

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#63) !Overdose! válasza Sipi16 (#62) üzenetére


!Overdose!
őstag

Igen az!
Vannak akik nem sajnálják az idejüket és a pénzüket, hogy egy ilyet létrehozzanak!
Én is megtenném, de nekem egyik sincs! Ráadásul Magyarországon nem lenne egyszerű ''alapanyagot'' találni hozzá!

Más! Megfigyeltem, hogy az USA-ba főleg Turbo Diesel példányok kerültek, még a Coupéból is (sokan azt hiszik, hogy nincs gyári dízel Coupé, de van) ami szerintem meglepő! Tény, hogy az 5 hengeres dízel motorok nagyon jók, de az amerikai benzinárak mellett megengedhették volna maguknak a jóval izgalmasabb 185 lóerős 280E/CE modelleket!

Képek majd még jönnek!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#64) Sipi16 válasza !Overdose! (#63) üzenetére


Sipi16
senior tag

Nálam csak diesel kocsi jöhet szóba. Sokan hátránynak találjék a kormolást... Szerintem tök jó. Ha valami gyökér totyog előtted és megelőzöd utána kap egy kis barátságos füstpamacsot... Apummal ezt bevetett szokásként alkalmazzuk. Ez olyan büntetésféle. :D

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#65) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Egy kis AMG csemege!

[kép]
[kép]

[kép]
[kép]


[Szerkesztve]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#66) Batman2


Batman2
őstag

Szevasztok !

Köszi mindenkinek a sok infót a gyönyörű képeket, fantasztikusak !

Egy komolyabb lelkiválságba értem, amiből próbálok kimászni, azért nem jelentkeztem eddig semmire.

Az igazság az, hogy már annyit vaciláltam ezzel a járgánnyal, meg egyéb sok probléma összejött, hogy kicsit kikészültem.

Nem rég már elhatároztam magam, hogy akkor beadom egy bontóba a járgányt, de a sok gyönyőrű fotó láttán megint a szívem fáj érte.

Az a baj, hogy ez mindenképpen elég sokba kerülne, mivel kzdem azzal, hogy ennek tropa a motorja, az egyből 150E Ft, van azért bőven váz javításmunka is, főként az alső fertájakon. Konkrétan az összes ajtó alja, a motorházban elől és hátul a csomagtartó és a lökhárító közötti részen, no meg az eresz csatorna is szétrohadt már belül a szélvédő mellett.
Mondjuk ez legyen egy újabb 100E Ft, de vacak az elektromos rendszere is, régi töredezett kábelek, éppen működik, de az is felújításra szorulna.

Ja, és ami a legjobban elszomorított, hogy a szélvédő és ajtó tőmítések darabja 28-38E Ft csak önmagában. :(((

Ha valaki tud jobbat akkor szívesen várom, hátha fel tud vidítani ! :(((

Sajnos én sem vagyok milliomos, egy egyszerű biológus, aki állami pénből él, munka dögivel, de a fizetés az nem sok, ez van. :(

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#67) !Overdose! válasza Batman2 (#66) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ha ilyen rossz a helyzet, akkor jobban jársz, ha ezt beadod a bontóba és keresel egy jobb állapotút!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#68) Puttyos


Puttyos
csendes tag

Halihó! 123-ashoz keresek alkatrészeket! Nekem a motor egész rendben van, néhány apróbb dologra ( elsősorban két első ablakemelőre: a manuálisra) és egy csillagra (első) lenne szükségem! Szerencsére van tolótetőm, de így is elég meleg van a kocsiban nem letekerhető első ablakokkal, sajnos szétment a fogas benne és nem tekeredik! Ja és még érdekelne gyári fém dísztárcsa, vagy olcsó alufelni garnitúra!

(#69) !Overdose! válasza Puttyos (#68) üzenetére


!Overdose!
őstag

Szia!

Nekünk van itthon egy kivehető csillag, rákérdezek, hogy eladó-e, de lehet, hogy neked ez drága lesz!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#70) Sipi16 válasza Puttyos (#68) üzenetére


Sipi16
senior tag

Nekem csak törött csillag van, de lehet boltba kapni újjat mert apunak is kellett venni 1et mert letörték... :(

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#71) Puttyos


Puttyos
csendes tag

Bocsi! De miből gondolod, hogy az nekem drága lenne! Szerintem nem ismerjük mi egymást. Igaz,hogy most épp válás után vagyok és eléggé lepusztult anyagi helyzetben, ugyanis az asszonyt most fizettem ki és vitte a 3 éves kocsimat! Na bumm, de majdcsak felállok valahogy és most épp csak egy ilyen kis régi autóra tellett, de nem szégyellem, mert azt tervezem, hogy teljesen rendbe rakom és jobb lesz, mint akármilyen másik új, műanyag autó!!! :((

(#72) Sipi16 válasza Puttyos (#71) üzenetére


Sipi16
senior tag

Megkérdezzem, hogy melyik boltba lehet kapni és mennyiért?

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#73) !Overdose! válasza Puttyos (#71) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ne haragudj, ha megsértettelek!

Abból gondoltam, hogy drága lesz neked, mert használt alkatrészekre vadászol!
Ha nem számítana a pénz, akkor bemennél vmelyik autósboltba és megrendelnéd!

Egy kivehető csillag meg nagyon drága újonnan!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#74) !Overdose! válasza Sipi16 (#72) üzenetére


!Overdose!
őstag

Szinte bármelyikben!

Ha nincs nekik akkor rendelnek!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#75) Batman2


Batman2
őstag

Hi

No, itt van nehány fotó a járgányomról, még míg megvan: [link][link][link]

Ezeken mondjuk éppen nem látszanak a kritikusabb, rozsdás részek, innen még egész jó.

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#76) Puttyos


Puttyos
csendes tag

Á nem sértődtem meg.Csak egy kicsit még mindig magam alatt vagyok, a héten történtek miatt. Egyébként kb. 10 napja vettem a 123-ast és arra gondoltam, hogy hátha egy ilyen fórumon olyan márkatársakat találok, akik segítenek egy kicsit, hogy a verdát eredeti állapotára visszaállíthassam (üzlet, bontó címek stb.). A mai nap teljesen kipakoltuk a belsejét és megkezdük a teljes karrosszériázást, max. 1évet adtam magamnak, hogy ez az autó úgy nézzen ki mint 1981-ben! Szerencsémre ebben nagy segítséget nyújt, egy veterán mániákus autószerelő, nagyon jó barátom (csak sajna ő Porsche-kkel foglalkozik és nem tud Mercihez címeket)!

(#77) Batman2 válasza Puttyos (#76) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Milyen színű? :F

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#78) Batman2 válasza !Overdose! (#61) üzenetére


Batman2
őstag

Gyönyörű !!! :R :R :R

Elfogadnám szívesen! :)

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#79) Puttyos


Puttyos
csendes tag

Un. pisztácia zöld, olyan vadászos: takarítás közben még találtam, a szőnyeg alatt vadászpuska töltényhüvelyt:)! Ja és a belseje is zöld! Napfénytető, gyári Mercedes vonóhorog, a gyári 26 évvel ezelőtti eü csomag, elakadásjelző stb.! Már most imádom, pedig még közel sincs ahhoz, amilyennek szeretném! Még sajna egy kicsit kopottas képet mutat, de a nagy átlaghoz képest így is szép állapotú! Majd ha kész: teszek fel fotókat.

(#80) Batman2 válasza Puttyos (#79) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Az jó ! :) Mármint a töltényhüvely.

Igen, aki értékeli a régi járgányokat az könnyen beleszeret ebbe a szériába !
Én is így vagyok vele (sajnos) ezért is vaciálálok, hogy esetleg mégis valahogy megpróbáljam felújíttatni, legalábbis nagyjából, ha nem is tökéletesen.

Azért is kérdeztem a színét, mert itt Debrecenben volt egy eladó piros 123-as és pár hete már nem látom, tehát vagy eladta a fazon, vagy bontóba került.
Még áprilisban én is megnéztem. Annak részben fel lett újítva a motorja, indult is azonnal, de a váza és a belseje nem volt sokkal jobb mint az enyémnek, sőt a festése még sokkal mattabb is volt.

Persze nem igen vagy debreceni, de azért kíváncsiságból rákérdeztem a színére. :)

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#81) Batman2 válasza Puttyos (#79) üzenetére


Batman2
őstag

Te egyébként autószerelő, vagy valamilyen autó szakmában vagy, vagy csak van ismerősöd, helyed, eszközöd, hogy magad renováld a járgányt?
Merre laksz egyébként?

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#82) Templomegere


Templomegere
senior tag

Sziasztok !

Mercedes W123 -ban bárkinek kell valami segítség , alkatrész , munka , javítás , bátran keressen , igaz vidéki vagyok , de W123 a véremben van :)

(#83) Templomegere


Templomegere
senior tag


Sajátgép :)

[link]

[link]

[link]

[Szerkesztve]

(#84) !Overdose! válasza Templomegere (#83) üzenetére


!Overdose!
őstag

Grat!

Nagyon szép!

Jó, hogy még ilyenek is járnak az utakon!

Adatokat is elárulsz róla? (évjárat, motor, extrák)

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#85) Templomegere válasza !Overdose! (#84) üzenetére


Templomegere
senior tag

köszi !


1978 , W123 220D , extra ? csont fapad !

mivel veteránnak készül , még mielött nekiáltam volna önkényesen felextrázni , felhívtam a múzeális minősítő bizotságot (elég hülye nevük van) és rákérdeztem a dologra . Miben befolyásolja az utólag beépített gyári extra a veterán vizsgát , ill az autó minősítését .

Kiderült a következő :

Ha abban az időben amikor a kocsimat gyártották , rendelhető gyári extra volt amit be szeretnék építeni , és ezt írásos doksival bizonnítani tudom , akkor minden további nélkül beépíthetem .

Nálam ezek a következők :

Gyári tetőablak
szervókormány
szinezet üveg
klíma


Megvannak a gyári acél kerekek is disztárcsával , és megvannak a gyári alufelnik is és a gyári kereklámpák is . Ezen a képen egy W126-ról származó alufelni van a gépen , ez eléggé brutálissá teszi a kicsikét :) De nem illik teljes mértékben a stílusához , egy biztos olyat lehet vele kanyarodni , hogy öröm nézni .


[Szerkesztve]

(#86) spirit007 válasza Templomegere (#85) üzenetére


spirit007
senior tag

Hali !

Azt nem tudod hol lehet hozzájutni a hűtő orrán lévő MB emblémához ?
Az enyémről sajna letörték a ''csillagot'' :O és egy ilyet szeretnék a helyére applikálni .

[kép]

(#87) Templomegere válasza spirit007 (#86) üzenetére


Templomegere
senior tag

vegyél hozzá csillagot , nem jó az ha az ember modolja a gépet :D

egy csillag utángy-ban nem több 2e ft-nál a gyári pedig megvehető szerintem 5-8e ft között

(#88) spirit007 válasza Templomegere (#87) üzenetére


spirit007
senior tag

Az a baj , hogy az drága ... kb. 3 naponta új csillag az havi 20 ezer :(

(#89) Templomegere válasza spirit007 (#88) üzenetére


Templomegere
senior tag

hol lax te ? ;]

akkor irány szentendre merci bolt , vagy Üröm Mercedes bontó

(#90) Puttyos válasza Batman2 (#81) üzenetére


Puttyos
csendes tag

Tápiógyörgyén, Dél-Kelet Pest megyében lakom. Van egy viszonylag nagy garázsom, aknával! Még van egy nagyon fanatikus szerelő barátom, aki mindenben segít! A szerelést, meg a benzingőzt apámtól örököltem, sosem tanultam, de imádom csinálni.
Fú, de most nagyon örülök, ugyanis felhívott az autóm előző tulaja, hogy megvannak neki az eredeti fém dísztárcsák, a kocsi színére fújt középrésszel, úgyhogy alig várom, hogy elmenjek érte, még ha 300km-t is kell autóznom, megéri! A nagy sietségben ottmaradtak és ő is elfelejtett akkor szólni, én meg kis naívan azt hittem, hogy nincsenek is meg!

(#91) Puttyos válasza Templomegere (#82) üzenetére


Puttyos
csendes tag

Nagyon jól néz ki az autód! Mondjuk én a teljesen gyári, eredeti állapotra hajtok! Annyit viszont szeretnék megkérdezni, hogy nem tudnál nekem segíteni bontók címével és telefonszámokkal, ahol a kocsihoz be tudok szerezni ezt-azt? Köszi:)!

(#92) Templomegere válasza Puttyos (#91) üzenetére


Templomegere
senior tag

Nem tudom mit látsz olyat a kocsimon ami nem gyári eredeti ... vagy az extrákra gondolsz ??? Mert azok is mind eredetiek , 1978-ból valók , erre természetesen odafigyelek . Dísztárcsák megvannak nekem is , 2 garnitúra , egy színre fújt középpel , egy meg full króm .



szerintem az eddigi legjobb bontó :

Mercedes bontó, Üröm
Telefon: 06-30-941-4694

És az egyik legjobb bolt :

Mercedes alkatrészek, Szentendre
Telefon: 06-26-315-524; 2000 Szentendre, Kálvária tér 3.

(#93) spirit007 válasza Templomegere (#89) üzenetére


spirit007
senior tag

Nem az a lényeg , hanem , hogy milyen ''helyeken'' járok ;)
Akkor marad a bontó .

(#94) Puttyos válasza Templomegere (#92) üzenetére


Puttyos
csendes tag

Nem-nem, talán félreértettél. Szerintem a te autód gyönyörű! :R Csak egészen pontosan arra gondoltam, hogy én az enyémbe nem akarok semmivel többet, mint amivel annak idején Hans Jürgen által át lett véve a Hamburgi kereskedőtől:)! Erre értettem az eredeti állapotot! Egyébként köszi a számokat: holnapra összeírom, hogy mire van szükségem és felhívogatom őket!

(#95) Batman2 válasza Templomegere (#82) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Éppen ezt a kérdést akartam feltenni, hogy tud e valaki egy igazi, vérbeli, fanatikus, műkedvelő szerelőt (aki azért a gatyát is meghagyja még rajtunk :) ).

Hol van az a vidék, attól függ, hogy nekem tudnál e segíteni é, vagy sem ! :F

Amúgy nagyon szép a járgányod, fogadd gratulációmat ! :R

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#96) Templomegere válasza Batman2 (#95) üzenetére


Templomegere
senior tag

Hello ! köszi !!! :R

Balaton , Tapolca .

(#97) Batman2 válasza Templomegere (#96) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Köszi a választ !

Az sajnos Debrecentől nagyon messze van ! :O

Esetleg nem ismersz valakit jó, lelkiismeretes szakembert itt a keleti régióban közelebb, csak véletlenül? :F

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#98) Puttyos válasza Puttyos (#94) üzenetére


Puttyos
csendes tag

Voltam kinn az Ürömi bontóban! Nagyon király! Nagyon köszi az infót! Tényleg van minden. Mostmár csak össze kéne rakni a verdát! Vettem mindenféle apró kis kiegészítőt, egy rakat alkatrészt és alig fizettem valamit. Tuti!

(#99) Batman2 válasza Templomegere (#96) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Már régóta szeretném megtudni, hogy a 220D az miféle?

Úgy értem, hogy a Mercédesz szervíz sorozat könyve szerint van 200D, 240D, 300D és 300D Turbódízel, de nem ír 220D-ről !
Ezeknek ~2000, 2400 és 3000ccm motorjuk van.
Nagy ritkán viszont látok utcán 220D felíratú járgányt, ez miben tér el a 200D-től pl.? :F
Mekkora a motorja, miben más, mint a többi? :F

Az is érdekes lenne egy 200D motorját házasítani egy 300D Túrbó feltöltőjével ! :)
Gondolom, itt is megugrana a teljesítmény.

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#100) !Overdose! válasza Batman2 (#99) üzenetére


!Overdose!
őstag

220D-vel valószínűleg azért találkozol ritkábban, mert csak nagyon kevés ideig gyártották!

1976.01 - 1979.02-ig 44kW
1977.01 - 1979.03-ig 49kW


Nem nagy durranás 2200-as sor4-es szívódízel! Csakis 4 ajtósba építették!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.