Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stickermajom

    addikt

    válasz LOTR #150 üzenetére

    Mi pont most cseréltük le az elektromos kazánt hőszivattyúra. A kezdés hasonló volt, mint a kollégánál: a házban adott volt a kazán és a bojler, egy gépész ismerős azt mondta legyen hőszivattyú, de nem akartuk bolygatni a meglévő rendszert, ezért felkerült 8kWp-nyi napelem, mert annyi fért fel.
    Tavaly termelt 10MWh-t, mégis rá kellett fizetnünk egy valag pénzt, mert önmagában csak a bojler évi 3000kWh, erre jön rá a fűtés a 6000 kWh-val és akkor még egy lábas vizet nem forraltunk a főzőlapon.. Anyósék ugyanezzel szívnak, hiába mondtuk nekik. A szaldó gyenge lábakon áll, talán már késő arra építeni, bármikor kihúzhatják alóla a talajt. Én mindenképpen a fogyasztáscsökkentésbe ruháznék be.

  • DUB Inc.

    aktív tag

    válasz LOTR #150 üzenetére

    De átjött a lényeg és egy részével egyet is értek... Viszont azzal, amivel kapcsolatban feltettem a kérdést nem igazán.

    Igen, egy ilyen felületfűtésre a legjobb és leggazdaságosabb a hőszivattyú, illetve a kondenzációs kazán. Mivel gáz nincs, így a hőszivattyú marad, már csak azért is, mert hűteni is tud vele (ha már ki van építve az is...)

    Nem, nem kell lecserélni az egész rendszert, simán csak kiegészíti egy hőszivattyúval a mostanit.

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz LOTR #150 üzenetére

    Nem felejtettem ki semmit, bár hogy a jelenlegi mennyire működik, úgy tűnt, hogy a kérdező se tudja pontosan még. Nem tudom, hogy a hőszivattyú mitől lenne bonyolultabb, annyi változik, hogy lesz kint is egy doboz, amit rézcsővel összekötnek a beltéri egységgel.
    Előnyeit már írtam.

    Nyilván, ha egy jó kondenzációs kazán lenne, akkor nem javasolnám a cserét, de ő pont a lehető legrosszabbat fogta ki.

    Amúgy kiszámoltad, hogy mekkora napelemes rendszer kell? Mert ha csak a fűtést nézzük, ez már egy 10 kWp feletti, amiben nincs benne semmi egyéb. Ez persze egy durva becslés, lehet valamivel kevesebb és több is, ahhoz pontosabb energetikai számítás kéne. Hogy jelenlegi szaldós elszámolásban fedezze teljes szükségletet, a napelemes rendszer 5-6 millióba kerülne. Amikor kivezetik szaldót (biztos ki fogják, csak a mikor a kérdés), akkor majd foghatja a fejét, mert fűteni télen kell, főleg este, a rendszer pedig nyáron termel majd sokat, télen is csak nappal. Tehát a termel áramot eladja olcsón, télen pedig majd veszi drágán fűtéshez.

    Ezen felül, ha szeretne kicsit hűteni is, akkor tehet be plusz klímát majd. Bár legalább ez jól össze tud dolgozni a napelemmel.

Új hozzászólás Aktív témák