Hirdetés

2024. szeptember 15., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Kb. én is ennyire jutottam, annyi különbséggel, hogy Linuxokat próbálgattam, ami elfutna az olyan is, amiben meg van egy kicsit több grafika, az már köhög. Alany: Air5 256-os (M1 proci, 4GB RAM)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#2) xsjado93


xsjado93
senior tag

Végre, így legalább ingyenesen játszható iOS-en a space cadet pinball :DDD

Your life is a lie.

(#3) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Nagyon jó cikk, köszönet Daninak, hogy kipróbálta, így én nem is vesződök vele. :R

Ha jól érzékelem, ez inkább csak technikai érdekesség, az Apple azért ügyel arra, hogy nehogy valami komolyabb Windowsos futtatókörnyezet jöhessen létre. :D

B.Cs.

(#4) CharlieDrop válasza bollokcs80 (#3) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ja iOS 17-től kezdve kb. egy érdekes projekt az egész :(
Pedig egy M prociban van bőven kakaó, ahhoz hogy legalább vmi ARM linux elketyegjen.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Akkor ezek szerint régi rendszerek emulálásra továbbra is érdemesebb egy PC-t, beleértve egy wines laptopot használni. Régi kontrollereket felismer egyáltalán az iPad?

#2 xsjado93 A Space Cadett volt nálam a legtöbbet játszott flipperprogram :)

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#6) Hallosz válasza bollokcs80 (#3) üzenetére


Hallosz
senior tag

:K Jól érzékeled :D

(#7) Mab


Mab
csendes tag

Windows / macOS aktuális kiadása Windows környezetben VMware Workstation alatt gyakorlatilag használhatatlan egy néhány éves Intel i5 cpu-val rendelkező asztali, vagy szinte új i7 laptop gépen, mert már a telepítést sem lehet kivárni, de még az egér mozgatása is nehézséget okozhat. Ugyanez Windows 10 esetén zökkenőmentes történik. A cikkben XP látható.

[ Szerkesztve ]

(#8) GreatL


GreatL
őstag

Nálam a Pinball Arcade volt a legtöbbet játszott flipperprogram... Várok tovább komolyabb emulátorokra vagy vmware fejlesztésekre. Sajnos 1995-2005 közötti játékok nagyon problémásak.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro | Canon R8

(#9) Peti870


Peti870
csendes tag

Hm olyat lehet vajon hogy xp témát tenni win10-re? :D kis nosztalgia néha jól jönne.

Siemens A40 - Ericsson 2628 - Samsung R210s - Siemens C45 - Siemens C55 - Siemens Me45 - Siemens M55 - Nokia 3210 - Sagem Myx6 - Siemens SX1 - Ericsson T28 - Nokia 6680 - Siemens SXG75 - SE W200 - Nokia E90 - Nokia 808 - Huawei P9lite - Huawei Mate 9

(#10) GreatL válasza Peti870 (#9) üzenetére


GreatL
őstag

Én Win 3.1 témát használtam most nemrég, működő gyufával.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro | Canon R8

(#11) zsoltiz2 válasza CharlieDrop (#4) üzenetére


zsoltiz2
újonc

M1 minin az ARM Windows 11 is simán fut UTM alatt, nemhogy egy Linux.

(#12) Robitrix válasza zsoltiz2 (#11) üzenetére


Robitrix
senior tag

Vélhetően azért egyszerűbb egy ARM hardveren egy ARM-ra készült windowst futtatni, mint egy nem X86 hardveren emulátorban futtatni X86-os kódos rendszert. Gépi kód szinten minden egyes x86 utasitást át kell tenni az emulátornak ARM utasításra. Ettől persze egy csomó teljesítményt elveszit az ember az emulátorban futás miatt.

(#13) CharlieDrop válasza zsoltiz2 (#11) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem tudom, akkor lehet nálam volt baj, a Linux fel sem ment, de akkor kezdem előről.

Köszi :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#14) Necroman_Mk2 válasza GreatL (#10) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Poénnak szántad, de én pár hónapja sikeresen telepítettem DOSbox alá egy Win 3.1-t. Nagyon régi 16-bites játékok futtatására ideális.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#15) zsoltiz2 válasza Robitrix (#12) üzenetére


zsoltiz2
újonc

Én ezt tudom, de a hozzászólásban amire reagáltam, ARM-os linuxról volt szó. Éppen ezért írtam, amit írtam. Ha az M1 proci az ARM win11-et simán elviszi, akkor a szintén ARM Linuxot miért ne vinné? Mondjuk egy iPaden a memória lesz a szűk keresztmetszet bármit is futtatni, nem az M-es proci. Én egy Mac min próbáltam, ott volt elég RAM a virtuális gépnek.

[ Szerkesztve ]

(#16) CharlieDrop válasza zsoltiz2 (#15) üzenetére


CharlieDrop
veterán

No, én egy iPad Air5-ön teszteltem, ott 4GB RAM van, ahogy írtam ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17) xsjado93 válasza CharlieDrop (#16) üzenetére


xsjado93
senior tag

Minimum 8GB ram van az összes M szériás Apple gépben. Vagy a 4GB az a Linuxnak lecsípett memóriára értendő?

Your life is a lie.

(#18) hemaka


hemaka
nagyúr

köszi a cikket, nem is hallottam róla, este kipróbálom

(#19) CharlieDrop válasza xsjado93 (#17) üzenetére


CharlieDrop
veterán

iPadban nincs 8 giga.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#20) xsjado93 válasza CharlieDrop (#19) üzenetére


xsjado93
senior tag

Pedig de: [link] [link] [link]
Az M1-es Air még a legkisebb tárhely változatban is 8GB-t kapott ¯\_(ツ)_/¯

Your life is a lie.

(#21) CharlieDrop válasza xsjado93 (#20) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hű, akkor nálam valami nagyon elfeküdt, újratervezek, illetve telepítek. Szóval kezdem előlről. köszi :R :R :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22) CharlieDrop válasza zsoltiz2 (#11) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ÉS meg tudod mondani hogy lehet Win11-et feltenni?
A leírásuk alapján az iPad-es verzió nem úgy néz ki, kézzel kell kiválasztani a CPU/GPU párost is és kb. a telepítő se tölt be, nem hogy utána bármit tudjak csinálni.

Kutattam a neten, semmi. Vagy én vagyok a béna.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#23) zsoltiz2 válasza CharlieDrop (#22) üzenetére


zsoltiz2
újonc

Szia!

"ÉS meg tudod mondani hogy lehet Win11-et feltenni?"


Nincs M1 iPadem, így nem tudom kipróbálni. Én fent csak arra reagáltam, hogy maga az M1 proci bőven elég a futtatáshoz. Én egy M1 Mac Mini-re telepítettem, ott egy sima image letöltés és egy next-next-finish telepítés volt, semmi extra nem volt benne.

(#24) CharlieDrop válasza zsoltiz2 (#23) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Kösz, sajna iPaden full hardvert meg mindent meg kell adni :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Hirdetés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.