Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cefa


Cefa
senior tag

Január van még csak és már nagyon sok cég elhagyja az olszágot vagy tönkremegy. Marc cipő 400 fő Kraft csoki 400 fő Remtsma dohány 400 fő
Hajdú bét 300-400 fő létük bizonytalan és ez csak ami ezsembe jutott hirtelen.
tavaly ibm philips töb mint 10 ezer fő de sokkal több volt csak nem emléxem.

MIÉRT! ja és ezek többsége a dunántúlt sújtja.

Most a köz hellyel élve amit az öregek mondanak:

A RÉGI rendszerben NEM VÓT ILYEN (gondolok itt az elmúlt 4 évre 1998-2002)

tudom hogy ez meg az meg átalakulás de nem hiszem el hogy ezt nem lehetne jobban csinálni és amikor már Gálvölgyi is szidja az mszp-t a 7-i 7-es ben ott már porbléma van :(

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#2) simonzé


simonzé
addikt

A kormány elhibázott gazdaságpolitikájának, és a világgazdaság helyzetének következménye ez az egész.
Egyébként ilyen nyugaton is van. Kínában mostanában nem nagyon. :) Minden multi arrafelé tart. Majd 10-15 év múlva ugyanez lesz ott is, amikor elkezd emelkedni az ottani minimálbér. Akkor mennek a multik Afrikába. Ez egy ilyen világ. :((

I don't fit in. I fit out.

(#3) szucsi válasza Cefa (#1) üzenetére


szucsi
őstag

Lesz majd Lovas-féle piercing :D, meg forradalom, parlamentfoglalás:

[L]http://index.hu/politika/belfold/lovas0130/[/L]

Fegyverbe, mindenki! :D

(#4) beeboy válasza simonzé (#2) üzenetére


beeboy
addikt

csak az a furcsa, hogy erről szlovákiában nem hallottak...

oda szépen megy a tőke, többek között abból a négy hatalmas autógyárból is jut, amit nálunk sikeresen elbaltáztak.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#5) beeboy válasza Cefa (#1) üzenetére


beeboy
addikt

ad hozzá a kraft foods-ot is.
érdekes: szlovákiába mennek ők is...

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#6) szucsi válasza beeboy (#4) üzenetére


szucsi
őstag

ld. Mogyorós Csoki topic...

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=37471&arc=f[/L]



Nahát, eccerre!

[Szerkesztve]

(#7) tildy válasza Cefa (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Ehh. Régi rendszerekről, főleg a fidesz általi időszakról ne beszéljünk.Főleg hogyha te is osztogatsz, és nincs elég bevételed, akkor később össze kell húznia nadrágszíjjat.A magyar ember meg tipikusan olyan, hogy azt lesi, mikor mti kap olcsón, ingyen...De dolgozni?ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) beeboy válasza tildy (#7) üzenetére


beeboy
addikt

csak a magad nevében beszélj... légy oly szíves.
nem akarok durva lenni, de én pl. SZERETEK DOLGOZNI!

igaz, olyat csinálok amit nekem ''találtak'' ki, szóval a megfelelő ember a megfelelő helyen.

és furcsa, de nekem soha nem kellett semmi ''ingyen''.
lehet hogy ez a ''polgári'' gondolkodás?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#9) beeboy válasza szucsi (#6) üzenetére


beeboy
addikt

ja! :)

egyébként engem az bosszant igazán, hogy magyar márkanevek külföldre kerülnek.
mi jön még: kiviszik a tokaji aszút kínába, mert ott olcsóbb a ''gyártás''?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#10) Cefa válasza tildy (#7) üzenetére


Cefa
senior tag

én csak a közhekyet mondtam miszerint régen jobb volt.
azt nem mondtam hogy én ezzel egyet is értek.

Azért ülnek ott fent bizonyos emberek hogy megoldják ezeket a dolgokat de mint mondtad ők is magyarok és nem szeretnek dolgozni viszont mindent meg szeretnének kapni.

lehet hogy ide is külföldi erő kellene mint a ficiba :))
mert nagyon sajnálom azokat akik pl a marc cipőgyárban dolgoztak és 40 50 évesek máshoz nem értenek. és gondolom eddig is minimálbérért dolgoztak.
és amennyire tudom az ilyen helyeken a munkások a munkeűahelyen keresnek párt maguknak ergo egyből az egész család munkanélkülivé vált.

EZ ROSSZ ezt a kormánynak kell megoldani de ők sajnos semmiért nem vonhatók felelősségre.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#11) tildy válasza beeboy (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem a magam nevében beszéltem, hanem általánosítottam.sajnos:((

Csak cefa szájából azt vettem ki, hogy bezzeg 1998-2002 között nem volt ilyen, bezzeg akkor fejlődött az ország.Bezzeg akkor jobb volt.

Viszont -és ezt talán te is beismered- ha anyagi megszorítás van valamiben, akkor rögtön a politikusok felmenőit emlegeti a nép.

AZ meg , hogy kimennek a gyárak, már akkro elkezdődött mikor a fidesz itt volt.De szerintem midnen profitorientált cég így tesz.Hiszen ha valahol jobban emgérri neki befektetni (anyagilag...) akkor miért maradna itt?



"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) faster


faster
nagyúr

Nagyon egyszerű az oka. Magasak az adókulcsok és járulékok. El kell tartani a sok közalkalmazottat valamiből. A közszférát leépíteni meg senki nem meri.

(#13) beeboy válasza tildy (#11) üzenetére


beeboy
addikt

utolsó mondatodhoz:

az igaz, hogy a profit az első, de nehogy már magyar márkaneveket vigyenek pl. szlovákiába, mert olcsóbb!
egyébként nem hiszem hogy szlovákia vagy lengyelország olyan rettenetesen olcsó lenne, hogy CSAK a munkabér miatt érdemes lenne odamenni.
(és egyik ''kedvenc'' mondásom ezekre az esetekre: ezek szerint nyugaton mindenki éhenhalt, csak nem tudunk róla, hiszen ha valahonnan el kell menekülni, hát az az)

én a magam módján különben tiltakozom eme tendencia ellen, egy dolgot tudok tenni: ilyen terméket soha nem fogok megvenni. és ha sokan gondolkoznának így akkor nem tehetnék meg.
fogadni merek: ettől nem lesz olcsóbb pl. a piros mogyorós mert pozsonyban fogják gyártani, max. a profit lesz nagyobb.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#14) tralala


tralala
tag

Hoi!

Pedig 1ceru az egesz ,most jart le az adokedvezmeny , meg minden egyeb amit a kormanyunk megigert.
Viszont elbasztak anno meg a nagyramagasztalt antall kormany alatt mivel a kedvezmenyt megadtak, hogy gyujjenek, viszont semmi feltetelt nem szabtak ennek viszonzasaul.
Pl: Nem huzod el a beled amint lejar a kedvezmeny hanem maradsz meg legalabb 5 evig.......
Ennyi.
Aki nemhiszi, az jarjon utanna!

(#15) Cardinella


Cardinella
aktív tag

Már '98 óta megy az osztogatás, a saját választótábor jutalmazása, most nem akarom felsorolni a ''projekteket''...
Az, hogy ''picit'' átalakult közben a nemzetk. gazd. helyzet, millió okból kifolyólag, ez még csak tetézi a mostani szopásközeli hazai állapotokat...
Ostobaság lenne egyetlen kormány nyakába varrni a cégek mostani elvándorlását...
Másrészt, ha értessz hozzá, miért nem csinálod; ha pedig fogalmad sincs az okokról, miről beszélsz?

(#16) beeboy válasza tralala (#14) üzenetére


beeboy
addikt

akkor várunk, és egyszer visszakerül hozzánk a ''vetésforgó'' :)

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#17) Den válasza Cefa (#1) üzenetére


Den
veterán

nézz utána annak is hány cég alakult. Ez már csak így megy, cégek megszűnnek mások alakulnak...

cipőgyárak... kínával nem tudunk versenyezni

www.simson4t.hu

(#18) TheVeryGuest válasza Cefa (#1) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

''ja és ezek többsége a dunántúlt sújtja.''

Hát, mert ott még volt munkalehetőség. Nem azon töprengtek az emberek, hogy mennyi krumplit ültessenek, meg mennyi disznót neveljenek, hogy éhen ne dögöljenek.

De majd most! Most megtanulja mindenki, hogy hol lakik az Úristen! Már csak a csirkevész, vagy a jó kis újfajta tüdőgyulladás hiányzik.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#19) Den válasza beeboy (#4) üzenetére


Den
veterán

nézd meg szlovákiában hány autógyár van jelen, és nálunk :)

www.simson4t.hu

(#20) anaqer


anaqer
veterán

''Még csak január és máris több ezer munkanélküli mi lesz így! ''

Mwuhahaha... neked sem kellett pótvizsgázni demagógiából... mégis, mi lenne?
Jön a pestis, vagy mi? Ehh, poltopic, mit vártam... :(

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#21) beeboy válasza Den (#19) üzenetére


beeboy
addikt

végre egy értelmes indok:
miért kellett négy hatalmas autógyárat is elsz@rni!!!

egyenként is tízezres nagyságrendű munkahelyet!

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#22) Agyasima


Agyasima
senior tag

Lassan úgy kezdem vélni, hogy ki kellene tiltani a politikát innen. Szétb@ssza a hangulatomat, amikor ilyen f@szságokat olvasok....
a tieteket nem?!

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#23) faster válasza anaqer (#20) üzenetére


faster
nagyúr

Poltopik ide vagy oda , azért belekukkantottál! ;]

(#24) anaqer válasza faster (#23) üzenetére


anaqer
veterán

Esendőek vagyunk.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#25) meba


meba
tag

Haladunk az EU felé...? Nem....

(#26) Den válasza beeboy (#21) üzenetére


Den
veterán

Sokan aból a feltételezésből indulnak ki, hogy az hogy egy autógyár idejön-e, az csak rajtunk múlik. Ez tévedés. Nagy a licit, és nem mindegy hogy meddig érdemes a többiekre rálicitálni. Nekünk már nem presztizs kérdés hogy mégegy autógyár ide jöjjön, szlovákiának még az. Másrészt nem minden a kormány igéretei, a citroen pl azért nem ide jött (vagy melyk) mert nem talált elég megfelelő munkaerőt.

www.simson4t.hu

(#27) TheVeryGuest válasza beeboy (#21) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Szerintem azt ''gondoltuk'', hogy már majdnem EUs ország vagyunk, és már eljött az ideje, hogy ne térden állva könyörögjünk a befektetőknek, seggüket nyalva, hogy jöjjenek már ide. Eddig a szlovákok voltak szarban, nem nagyon vittek oda gyárakat. Most alánkígértek és ezzel ők nyertek. Valszeg kb annyit, hogy egy csomó embernek lesz munkahelye, meg fizet adót. Gondolom a cég az nem nagyon fog.
Ezért jó ez a térség. Befektetői szempontból persze. Sok ország kis helyen. Mind fejlődni akar, persze mivel ők maguk nem gyártanak semmi jól eladhatót, ezért kell nekik, hogy a multik gyárakat építsenek náluk. Versengenek érte. Adnak adókedvezményt, ingyen területet, építenek utakat. Mindent. A nagy cégnek csak válogatnia kell, meg alkudoznia. És ha megváltozik a helyzet, legfeljebb pár száz kilométerrel odébb költöznek, egy másik országba. Arra kell vigyázni, hogy stabil országot válasszunk, nehogy államosítsák drága gépeinket. Attól meg nem kell félni, hogy bedühödik a nép és bojkottálni fog, szar 10 millió ember az semmi a 300M-es USA-hoz, vagy a 80M-ós Németo.-hoz képest. Ki nem szarja le.
Persze máshol is megvan ugyanez. Ott van például a Seattle-Vancouver tengely. A cégek nagy része hol kanadai hol amerikai az adószabályoknak megfelelően. Más kérdés, hogy ott ugyanazok az emberek járnak be mindkét helyen.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#28) beeboy válasza Den (#26) üzenetére


beeboy
addikt

hát a citroen azért nem jött mert ''elfelejtették beadni a pályázatot...
a népszava közben hozsannázott, hogy meggyes ''francia kapcsolata'' révén már zsebben van a dolog.
(erre mondtam én: ingyenszolgába minek pénzt beleölni? azt elég rugdosni)

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#29) beeboy válasza TheVeryGuest (#27) üzenetére


beeboy
addikt

hát most már mi vagyunk szarban.
az első helyről lecsúsztunk az 5-6-ik helyre, már szlovákia is kiröhög minket.
mármint a csatlakozó országok között

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#30) faster


faster
nagyúr

Igen! Jöjjön a Fidesz, és akkor majd a Ferrari is könyörögni fog, hogy itt gyárthasson! :C :C :C

(#31) beeboy válasza faster (#30) üzenetére


beeboy
addikt

a ferrerai a büdös életben nem fogja elhagyni olaszországot. persze szvsz.
az ott ''nemzeti kincs'' és megbecsülik, nem úgy mint hollóházát pl.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#32) Cardinella válasza faster (#30) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Meg a Magor-cuccokért fognak sorbaállni az amerikai bevásárló-túristák, kis kerekesszatyorral...:))

(#33) beeboy válasza Cardinella (#32) üzenetére


beeboy
addikt

elég ha te veszed, ha ugyanolyan jó minőségű mint a külföldi.
mert előbb-utóbb neked se lesz munkahelyed, illetve nem fogsz találni.

ezt nem a turistáknak találták ki...
csak meg kell érteni

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#34) faster válasza Cardinella (#32) üzenetére


faster
nagyúr

Végre eljön a kánaán! Már alig várom! :DD :DD

(#35) TheVeryGuest válasza beeboy (#29) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Majd ha már nem lesz mit enni, akkor adunk nekik adómentességet, telket, még a gyárat is felépítjük majd rá. Figyeld meg a végén még egész Mo. vámszabadterület lesz. ;]
Egy olyan ország mint Mo. sosem lehet igazi rátarti ''majd én megválogatom ki jöjjön ide beruházni'' ország. Bárki jönni akar be kell nyalni, de csontig. Vagy fel kell vásárolnunk kilóra Ukrajnát, Romániát meg a többi még nyomibb országot, hogy az ott befektetett tőke is nekünk fialjon. Pont úgy ahogy velünk tették a káposztafejűek, meg a sógorok.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#36) Cardinella válasza faster (#34) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Én már igen fiatalon ráálltam a tanulásra, mert szerencsére szüleim pár lépéssel az akkori közgondolkodás előtt jártak, és én is nagy becsben tartottam a tudást, információt...
Így mostanság két diplomával, nyelvtudással, jó állással nem vagyok beszarva...bármikor el tudok helyezkedni, itthon v. külföldön...
Tudom, hogy ez némileg egoista duma, de hát ez van; ''segíts magadon, Isten is...'' :)

(#37) faster válasza Cardinella (#36) üzenetére


faster
nagyúr

Hajrá politika! :C

[L]http://index.hu/politika/belfold/lovas0130/[/L]

Mi aztán értünk a külföldi tőke becsábításához!
Kínomban már csak röhögni tudok ezeken.

[Szerkesztve]

(#38) janati válasza Cefa (#1) üzenetére


janati
őstag

Aláírásomban az igazság...

Ez kellett a népnek. Megettük...:O

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#39) tildy


tildy
nagyúr

Azért ugye nem véletlen, hogy csaka dunántúli gyárak szűnnek meg főképp?És ugye az sem véletlen, hogy az Electrolux nyíregyházán építi fel 2. gyárát?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40) janati válasza faster (#34) üzenetére


janati
őstag

Majd rájön mindenki, nem kell vitázni. Én már be sem nézek a fáradt gőzbe, pedig régebben elég sokat vitáztam. Felesleges. Amíg MINDENKI nem érzi a saját bőrén a sz@rságot, addig kár a gőzért...

Az én családom már érzi. Meg én is...pedig ''csak'' végzős főiskolás vagyok...

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#41) janati válasza janati (#40) üzenetére


janati
őstag

ez beeboy-nak ment.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#42) janati válasza tildy (#39) üzenetére


janati
őstag

Eddig az Electrolux az egyetlen értelmes gazdasági történés 2002 májusa óta.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#43) Superman válasza janati (#42) üzenetére


Superman
nagyúr

Én is sokat vitáztam régebben, de mindenki (Pest és Dunántúl környéke) elküldött a jó édes ...., szóval oda, mert az senkit sem érdekel(t), hogy mi történik Kelet-Magyarországon.

Most már én semtépem a szám, nem érdekes.

Janati: te nyíregyházi vagy ugye?

Tárgyilagosan nézve: milyen ott jelenleg munkalehetőségek szempontjából a helyzet? Befektetések, miegymás? Elhelyezkedési lehetőségek? Miskolcot már nem akarom felemlíteni, mert elégszer ledorongoltak már.

(#44) rog válasza TheVeryGuest (#35) üzenetére


rog
addikt

szerintem ezen már túl vagyunk.
adtunk telket, meg adómentességet.
egy cégnek csak az számít, hogy minimalizálja a költségeit. ha elmegy valamelyik, akkor azt azért teszi, mert máshol olcsóbban tud termelni. majd csak felfejlődik a többi ország s annyira, hogy ott se lesz olcsóbb gyárat üzemeltetni mint nálunk, és akkor már annyira nem éri meg nekik tovább költözni.

(#45) tildy válasza janati (#42) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem hinném.
LEhet , hogy gyártó cég egyre kevesebb van, de pl. több hipermarket nyitott üzletet vidéken is, (ez is van vagy 1000 munkahely legalább).
Nagykátán szintén elektronikai gyárféleség nyílt, stb...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46) TheVeryGuest válasza tildy (#39) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Hát azért Nyíregyháza is gyanúsan közel van a határhoz. Mindkettőhöz. Szóval ha valami gáz van a gyűrűket addig forgatják, míg azt nem látják HOPP, és máris Ukrajnában vanak vagy Szlovákiában.
Kíváncsi lennék (de télleg, ez most nem a szokásos szarkazmus ;] ), hogy egy olyan cég, mint az ELux, full fehéren fizet-e. Vagy ott is borítékos 4-órára bejelentős, ... módszerek működnek. Mert azt lássuk be ÉK-Mo.-on sok embernek annyira nincs munkája, hogy ilyenek abszolút nem érdeklik.

Azért mindenesetre jó hír a sok szar között.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#47) faster válasza tildy (#45) üzenetére


faster
nagyúr

Clarion? Dolgoztam ott 3 hónapot! :DDD

(#48) tildy válasza TheVeryGuest (#46) üzenetére


tildy
nagyúr

Full fehéren.
Tudomásom (meg anyum fizetési papírjia...) szerint.
Nyíregyházán egyébként frankón meg lehetne csinálni a repteret, az is lehetne 1 munkalehetőség.

Ha megnéznénk a fizetéseket Kelet és Nyugat Magyarország között, hát igen, ledöbbennénk.
Minimálbér keleten, majd egyre növő bérek nyugat felé.

Másrészről ott van az, hogy kevés a megfelelően szakképzett munkaerő.Technikusokból szinte hiány van...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49) janati válasza Superman (#43) üzenetére


janati
őstag

Igen, Nyíregyről pötyögök.

Tárgyilagosan válaszolok. Kevés a befektetés, errefelé nagyon sokan a mutyizásból élnek. Mindenki üzletel, benzinezik, ott veri át a másikat, ahol tudja. Mindenki vállalkozni akar errefelé, dolgozni senki sem. Én akarnék, ha minden jól megy májusban újságíró + magyar tanári diplomám lesz. Na kitörölhetem vele azt a bizonyosat errefelé. Rengeteg a diplomás munkanélküli, egy szakvégzettséggel könnyebb állást találni. (Ebben az egyben hibázott a Fidesz, hogy mindenkinek diplomát akart adni, ez lehet a Dunántúlon jó, de itt bukás.)
Ha felvesznek diplomával valakit akárhova dolgozni, akkor evidens a dip.minibér, semmi több. Ha diplomával el akarsz menni pl. boltba eladónak, akkor elhajtanak, hogy túlképzett vagy. A barátnőm végigjárta ezt az utat, most tanít, de vele sem kötöttek szerződést, cak 1 évre, amíg az államtól kapta a suli a támogatást utána. Aztán hess minden kezdő tanárnak. És folytatódik az ördögi kör...

Nyíregyen és Nagykállóban sokan dolgoznak a Flex-ben és a Benetton-ban, minimálbérért, rengeteget. Most jön az Elux, gondolom az is így fogja csinálni.

Hirtelen ennyi jött ki belőlem.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#50) Superman válasza TheVeryGuest (#46) üzenetére


Superman
nagyúr

''Mert azt lássuk be ÉK-Mo.-on sok embernek annyira nincs munkája, hogy ilyenek abszolút nem érdeklik.''

Sajnos ez pontosan így van. :(

(#51) janati válasza tildy (#48) üzenetére


janati
őstag

''Nyíregyházán egyébként frankón meg lehetne csinálni a repteret, az is lehetne 1 munkalehetőség.''

De nem fogja a ''kiváló'' városvezetés ezt meglépni... Ugyanilyen lehetőség lenne a Sóstón a fel nem tárt gyógyvizek kiaknázása is. Arra sem képesek...

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#52) Cardinella válasza Cardinella (#36) üzenetére


Cardinella
aktív tag

35# üzenetem természetesen beeboy-nak ment...

(#53) beeboy válasza Cardinella (#52) üzenetére


beeboy
addikt

nézd el nekem, hülye vagyok, magyarként MO-n szeretnék boldogulni.

(úgy is fogalmazhatnék, hogy nehogy már a népnek kelljen elmenni, akkor inkább a népnyúzók...már csak logisztikailag is egyszerűbb néhány tízezer embert elköltöztetni mint néhány milliót... :) )

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#54) Superman válasza janati (#49) üzenetére


Superman
nagyúr

Hát ehhez nem sok mindent lehet hozzátenni. Miskolcon is pontosan ugyanez a helyzet.

Egy jellemző példa: a Borsodi Iparkamara elnöke x év óta semmit sem tesz a munkanélküliség helyzetének javításáért, max. vállakozóknak segít bizonyos ügyletek megszervezésében. Persze minden évben megválasztják a legjobban öltözött férfinek. Nos, most megalakították Borsodban az EU-s csatlakozást elősegítendő a pályázatíró irodát, s minő véletlen a lánya lett a vezetője. Ez még nem lenne olyan nagy pofátlanság, csakhogy jószerével Borsodban már máshogyan állást sem lehet találni. Csakis kapcsolatok révén és ez megy 13 év óta...

Nem akarsz más városban szerencsét próbálni? Úgy értem, ha végképp nem lesz más megoldás?

(#55) janati válasza Superman (#54) üzenetére


janati
őstag

Így van. Szabolcs-Borsod egy kutya. Tudnám részletezni, hogy miért, de nem akarok most szociológiai eszmefejtésbe kezdeni...

Még az én helyzetemmel azért akkora baj nincsen. Debrecennél messzebb azonban semmiképpen nem mennék. Utálom Pestet...

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#56) tildy válasza janati (#55) üzenetére


tildy
nagyúr

Flextronicsnál nem tudod mennyit kap egy villmérnök?:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#57) TheVeryGuest válasza Superman (#54) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Én mondjuk miskolcon születtem, ott is nőttem fel, de már nem mennék vissza. Ha a Bükk nem lenne egyáltalán a közelébe sem mennék. Az utóbbi években a városban sikerült Budapest feelinget teremteni. A közbiztonság olyan mint a Nyócker gettóiban, a közlekedés meg mint Budapesten általában (lásd Búza tér). Az árak dettó olyanok, lassan már a lakás is annyi lesz. A bérek tekintetében minimál mindenütt. Legfőképp a papíron veszteséges vállalkozóknál. Vannak plázák is. Asszem 2 egymástól 2 saroknyi távolságra.
Gyanítom a város lakói abból élnek, hogy egymásnak adnak el holmikat, esetleg cserélnek. Vagy ami még rosszabb egymástól lopják őket.
Egyszer voltam állásinterjún egy pesti szoftvercégnél, és mondtam, hogy Miskolci vagyok, oda jártam egyetemre is. Meglepődtem mikor mondták, hogy Miskolcon is van irodájuk. Felajánlották, hogy dolgozzam ott. Az első szó ami eszembe jutott az volt ''F@szt!'', de inkább nem azt mondtam.
A szegénység végül is nem lenne gáz, a perspektívátlanság már igen. Meg az, hogy a városban él olyan ember aki mindeközben McLaren autóval furikázik. Szigorúan minden piros lámpánál csikorgó gumikkal indul el, áll meg.

Ha lebombáznák az egészet, a híradóban csak annyit mondanának be hány fő halt meg, annyira nincs ott semmi.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#58) TheVeryGuest válasza tildy (#56) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Zalaegerszegen vagy Nyíregyházán? :DD:O:F

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#59) Cardinella válasza beeboy (#53) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Én meg ilyen mobilis kommunistanyilas vagyok...:)

(#60) faster válasza Cardinella (#59) üzenetére


faster
nagyúr

Te is? :C 3-án megyek Egyiptomba! :C :C

(#61) janati válasza tildy (#56) üzenetére


janati
őstag

Passz...

A jobb állások csak haveri alapon mennek ott is...

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#62) Superman válasza TheVeryGuest (#57) üzenetére


Superman
nagyúr

Jól látod.

''A szegénység végül is nem lenne gáz, a perspektívátlanság már igen.''

A szegénység annyiból rossz, hogy például a városnak (a lakosságnak) évekkel ezelőtt volt 1 milliárd forint felhalmozott tartozása a hőszolgáltató felé. Esély sincs a rendezésére, amíg ilyen veszteséges és pazarló az iteni hőszolgáltató, s amíg ilyen elavultak a berendezések. No meg a bérházakban havi 18-20000 HUF-ot kell fizetni havonta téli időszakban a központi fűtésért, szóval ez nem normális egy olyan területen, ahol nincs munkalehetőség.

A kilátástalanság meg lassan felőrli az embereket. Kivéve itt a környezetemben. A külvárosban lakom, viszonylag szép helyen, a Bükk lábánál, de itt majdnem senki sem dolgozik. nem csak azért mert nincs munka, hanem azért is mert nagyban folyik a seftelés, az ügyeskedés. Az egyik pasasnak Ferrarija volt korábban, de egy időben rászállt a rendőrség, míg meg nem vásárolta őket....

MIkor mentél el Pesre és mit végeztél az ME-n? Én is ott végeztem. :)

(#63) rdi


rdi
veterán

Mielőtt még mindenki Szlovákiába áhítozna menni, kérdezem, nincs közöttünk ottani magyar, hogy némiképp leírja azt a jólétet ami ott van?

Mert ott sem fenékig tejföl az élet, főleg az ottani keresetek mellett. Na mind1.

Csak úgy a magyar gazdaságot féltőknek, meg az elhibázott gazdaságpolitikáról papolóknak ajánlanám menjenek élni Kinába, ott most biztosan nincs munkanélküliség, amióta az Xboxot is arrafelé gyártják...
Jó is az, ha egy politikai kampány célt ér, és mindenki még a szocik is azt szajkózzák, hogy elrontottuk, stb, de a bérkiáramlást sokallók álljanak ki az ápolónők elé és nekik mondják, hogy nem lett volna szabad felemelni a fizetésüket.
:))

Fej! Tor! Potroh!

(#64) TheVeryGuest válasza Superman (#62) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Én Infón végeztem 2K-ban. Ebből következően az igazi infos kánaánt (heti 7 nap munka külföldön, adózatlan napidíj, szolgálati autó) lekéstem. Én mindig is szoftverfejlesztő akartam lenni, ezért azonnal Pestre jöttem dolgozni. Vidéken max kis Delphi app-okat írkálhat az ember, és talán nem hal belőle éhen. Semmi kihívás.
Utálom Budapestet, meg végül is egész Magyarországot. Mondjuk most munka ügyben nincs okom panaszra. De aki utánam végzett (infon) azt nem irigylem. Most már ölni kell egy jobb helyért. :O

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#65) faster válasza TheVeryGuest (#64) üzenetére


faster
nagyúr

A kapcsolatok őrülten sokat számítanak. Akár egy kezdő is bejuthat pl. a Nokiához, ha a megfelelő ember ajánlja. Sokat kell sörözni mindenféle emberrel! :)

(#66) TheVeryGuest válasza faster (#65) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Azt azé' remélem nem azé' kell állatkertet/vidámparkot építeni hogy a management jól szórakozzon, közben meg egy sör mellett eldöntik kinek a kije kapja meg a melót. Meg vegyük figyelembe, hogy a fluktuáció is nagyobb, és az egyetemek egyre nagyobb outputot produkálnak.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#67) rog válasza TheVeryGuest (#64) üzenetére


rog
addikt

én is akkor végeztem, és még tavaly is úgy dolgoztam, amiről te lekéstél. :)
ezek most is mennek. állás most is lenne dögivel, csak ember nincs aki csinálná.
mer ugye a cégeknek az lenne az optimális ha a dógozó 2 nyelven beszél, 5 év tapasztalata van java, .net és oracle fejlesztésben. napi 12 órát dolgozik, nincsenek rokonai, és beéri 200k+fával.
a dolgozó meg olyan céghez menne, aki pályakezdőket keres, havi 500k-ért, bejelentve, kajahozzájárulással, és céges laptoppal, mobillal. lehetőleg, ott ahol lakik..
:)

(#68) TheVeryGuest válasza rog (#67) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Ismerős, amiket írsz. Mi ugrik be erről a névről: Siemens? :DD

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#69) TheVeryGuest válasza beeboy (#29) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Nem baj, majd jól odamegyünk, és jól veszünk tőlük Deli csokit, meg ruszlit meg füstölt halat, meg Botas cipőt, mint régen.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#70) faster válasza TheVeryGuest (#66) üzenetére


faster
nagyúr

Ha nem hiszed, járj utána!
Nekem 5 év alatt ez az 5.-ik melóhelyem, én is megtapasztaltam a munkahelykeresét keservét. És sokat tanultam belőle.

[Szerkesztve]

(#71) gesuz válasza faster (#30) üzenetére


gesuz
senior tag

Nem kell Ferrari, de finoman szólva is egy rakás sz@r, amit a tisztelt kormányunk csinál. Nem a külpolitikai helyzettől függően. Oké vannak megszorító intézkedés rendben legyen, mert nem lesz mondjuk vám bevétele szinte semmi. Eljött a jóléti rendszer váltás ideje. Hmm érzi ezt valaki? Kit támogat ez a kormány látni valami irány vonalat, hogy merre fejlődünk? Éljen a bérlakás rendszer miért is jó az nekünk és a kormánynak?Mindenre meggondolatlanul valamire reagálva tesz. El kell engedni embereket a közszférából rendben, de ez miről szól? Az új embereket akiket az EU miatt kellett volna felvenni azokat, vagy nem veszik fel, vagy kirúgják. És ha ez sem elég akkor a régóta bent levőket lejebb küldik egy közig. szintel. Hát kösz... Az áfát növelni kell, mert az alacsonyabb adó kulcsok az EU-ban magasabbak, no igen, de a 25%-nál szinte mindenütt alacsonyabbak. SzJA alacsonyabb,hmm ez megint kinek jó? A csak annak akinek ez a kedvezmény semmit nem számít. Ellenben a munkaadók terhet csökkenteni kellett volna(Pl.:TB járulék).
SzVSz Szükség lenne a beigért előre hozott választásokra.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#72) faster válasza gesuz (#71) üzenetére


faster
nagyúr

Tévedsz. Nekem kell Ferrari.

(#73) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Véleményme az egésszel kapcsolatban annyi,hogy Magyarország a Török uralom alatt halt meg.Kb.200 évvel lemaradtunk EU-tól...És ezt soha többet nem tudtuk/tudjuk ledolgozni.Azért volt trianon is,mert túl gyengék voltunk,politikai erőnk nulla volt,nem tudtuk érdekeinket megvédeni,és a Cári oroszország összeomlása után az akkori Európai nagyhatalmaknak nem volt szügsége már a Monarchiára hogy ütközőpont legyen Oroszország és ő közöttük,ezért szétcincálták úgy ahogy van.
A nagyhatalmi politika áldozatai vagyunk,meg azé,hogy honalapítóink nem bírtak csak nyamvadt pár 100 Km-ert arréb menni,mondjuk Svájcba...
Rossz helyen,rossz időben,mindig.
Lehet hogy kicsit erős dolgokat írtam,nem akarok flame-et sem,de ezek tények.

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#74) Cardinella válasza MUŁĐER (#73) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Ja, egyetértek; ráadásul Németországgal és Bulgáriával karöltve nekirontani Európának sem a legjobb prognózisú akció volt...
Micsoda ötlet, eszem-f@szom megáll...

(#75) MUŁĐER válasza Cardinella (#74) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Sok rossz döntés volt a múltban,és ennek isszuk a levét még most is,de szerintem NAGYON sokáig.Sajnos nem fogom megtudni mi lesz az emberiség jövője,de nem túl biztatóak az előjelek...
Furcsa faj az ember.Annyira különbözik mindegyik fajtól.Melyik faj öl szórakozásból fajtrásat?Melyik öl és hal meg hülye eszmékért?Melyik faj pusztít el mindent maga körül,akár a sáskaraj?(A sáskák,persze...)
Én nem hiszem hogy olyan nagyon büszkének kéne lennünk magunkra...
Teremtés koronája,bah.Annyi hülye ember van,hihetelen.Meg olyan buták tudnak lenni az emberek,meg tahók...Néha sírni tudnék.Most ezzel nem azt akarom mondani,hogy én tökéletes vagyok,messze nem,én is csak ember vagyok,sajnos.
Meg az a tudat is zavar,hogy az életemet és a cselekedeteimet mindenféle kémiai anyag hatása szabályozza az agyamban,ez annyira borzasztó!ÁÁÁÁÁÁÁ!!!
Szép napot!:)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#76) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

OFF
Most hogy így kisírtam maga,kérdeznék valamit.:)
Szerintetek mennyit kell még várnom hogy megjöjjön a sulinetes CanonPSA60-am?Mert már nagyon kéne...
ON

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#77) tildy válasza MUŁĐER (#76) üzenetére


tildy
nagyúr

Néha jó egy kis sírás..
.Olyan gép nekem is kéne....:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#78) Josh


Josh
tag

Bocsánat, nem akarok politizálni, csak egy szerény hozzáfűzés. Az igaz hogy az olcsóbb munkaerő miatt mennek el M.o.-ról a multik. De mi is az az olcsóbb munkaerő a cégnek? Az ahol az ÁLLAMNAK kell a legkevesebbet fizetni. Nem az volt itt a gond, hogy a fidesz és az mszp felemelte a minimálbéreket 20 ezerről 53 ezerre, hanem hogy a különbség úgyanúgy az államnak megy. Egész Európában Magyarországon vonják le a legtöbbet a fizetésekből, a skandináv országok után. Aki pedig gyárbezárás miatt vesztette el a munkahelyét, annak csak annyit tudok mondani, hogy fekete munkával elő lehet teremteni annyi pénzt, hogy a családnak kajára fussa.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#79) divot válasza beeboy (#28) üzenetére


divot
veterán

Beeboy! Az a baj, hogy minden egyes topicoddal 5-10 embert löksz át a baloldalra... :(

(#80) szucsi válasza divot (#79) üzenetére


szucsi
őstag

''minden egyes topicoddal 5-10 embert löksz át a baloldalra...''

...de hát mit tegyen, száján az igaz... :D

Ki-kirottyan néha a frankó, dehát az ''egyenes'' beszéd mindig is jobboldali virtus volt (egyenesen önnek, jobbegyenes, stb..).

Nem hiszem, hogy aki ezt úgy egyébként kajálja, az elfordulna egy kicsit ''még egyenesebb'' igaztól. :D

(#81) divot válasza szucsi (#80) üzenetére


divot
veterán

Na ja, csak a világ korántsem fekete és fehér. És ezt soha nem szabad elfelejteni.

(#82) szucsi válasza divot (#81) üzenetére


szucsi
őstag

''csak a világ korántsem fekete és fehér''

...és ugyancsak nem jobb és bal...

:P

(#83) Cefa válasza Den (#17) üzenetére


Cefa
senior tag

hány nagy cég alakult? én egyről sem hallottam de lehet hogy csak azért mert az nem botrány és a kancsó magyar média azt nem közli csak a botrányt meg a balhét. meg a bajt és a szomorúságot.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#84) Cefa válasza anaqer (#20) üzenetére


Cefa
senior tag

Én pedig azt imádom amikor valaki divatból olyan szavakat használ aminek a pontos jelentését nem tudja.

de szerinted az hogy egy család pl: apa és anya vagy férj és feleség egy helyen dolgoztak és egyszerre lettek munkanélküliek ha ez demagógia.
akkor én meg erre azt mondom hogy urológia.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#85) Cefa válasza tildy (#45) üzenetére


Cefa
senior tag

nem egy hipermarketnek kevés a foglalkoztatottsága kb 200 fő
míg az ibm amikor megszőnt a filipszel együtt több mint 10 ezer munkahely szűnt meg.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#86) rdi válasza szucsi (#80) üzenetére


rdi
veterán

ÁÁá dehogy, biztos van a folyosón egy fekete szemüveges, bőrkabátos komcsi, aki cukorkát osztogat, Beeboy meg nem tudja megállni, hogy ne vegyen belőle...
:))

Fej! Tor! Potroh!

(#87) rdi válasza Cefa (#83) üzenetére


rdi
veterán

Cefa,
azok a cégek ide is jöttek valahonnan. Ott pedig, ahonnan jöttek, volt nagy sírás rívás. Most mennek tovább. Most itt van nagy sírás rívás.
A külömbség annyi, hogy nyugaton volt szolgáltatói ágazat ami felszívta a munkanélkülit, nálunk meg nincs.
Azért gondold át a dolgot, Németország is hatalmas munkanélküliséggel küzd, most már több mint 10 éve nem bír a munkanélküliséggel, és Svédországban is több mint 10 éve stagnál a gazdaság. Igaz, hogy magas színvonalon, de stagnál, alig nőnek a bérek, alig lehet javítani a családok gazdasági helyzetén.
Vagyis a probléma nem magyar, hanem legalább is európai, és nem egy-két éves, hanem hosszabbideje fenn áll, és nem csak most rossz, hanem 5 éve is rossz volt.
Ehhez képest a magyar gazdaság még jól is teljesít az utóbbi években. Tavaly 10 % reálbérnövekedés volt, ami azért nem semmi. Igaz, hogy ehhez se sok köze volt a kormánynak, mint ahogy a valutaválsághoz se sok, de legalább legyünk iagzságosak: semmelyik kormánynak se volt sok köze se a válságokhoz, se a fejlődéshez, mindkettő a tőkének és a munkaerőnek köszönheti létét, vagyis a tőkésnek (a nyugati beruházónak is) meg nekünk.

Fej! Tor! Potroh!

(#88) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ma valaki látta az Élesben című műsort? A hajléktalanságról volt benne szó. Nagyon kellenének szerintem az ilyen műsorok, amiben az emberek szót kaphatnak, akik hátrányos helyzetbe kerültek, akaratukon kívül. Szerintetek hogyan lehetne tenni a szegénység, hajléktalanság, munkanélküliség ellen a világ, illetve az ország szintjén?

I am having fun staying poor.

(#89) divot válasza Drizzt (#88) üzenetére


divot
veterán

Eddig két modell működött ez ügyben: Kuba, ahol mindenki egységesen szegény, és a Skandináv országok, amelyek egész magas szinten valósították meg a jóléti államot. Gondolom, minket ez utóbbi érdekel. Csakhogy ahhoz brutálisan teljesítő gazdaság kell, olyan, amiről Európának ezen a részén nem is álmodhatunk. A válasz tehát az, hogy jelenleg az égvilágon semmit nem lehet tenni a leginkább leszakadt rétegekért.

(#90) tuff


tuff
csendes tag

30 éves leszek lassan, emélkszek az elmúlt tíz évre, talán túl jól is. A magyar politikusok olyanok, hogy ha tudnának 1000 db 600-as mercit vennének, nem is zavraja őket, hogy nincsenek hozzá utak. Meg is van rá a pénzük, csakhogy nem vesznek mégse ezret, csak 4-5-öt. Hatalmas pénzeket vonnak el a néptömegektől, alacsony fordulaton tartva a gazdaságot, igen szar infratruktúra mellett. Gazdagnak lenni felelősség, munkát kell adni a szegényeknek, hogy valamilyen szinten ők is boldoguljanak, a megtakarított pénzüket be kell fektetni, és nem lehet svájcba pihentetni, nyaralót venni a XY külföldi üdülőhelyen stb. Ma Mo-on divat fitogtatni a pénzt, és leszarni mindenkit, mivel nekem jól megy a többi nem számít. Ezt ki kell nőni a gazdagoknak. További gond, hogy fordított a helyzet, mint máshol fejlett országokban. Ott a gazdaság irányítja a politikát és nem a politika a gazdaságot. Ez garantálja ott a sikert, míg nálunk ellenkezőleg ,növeli a korrupciót. Ha lenne politikai összeköttetésem, akkor én is könnyen lehetnék sikervállalkozó...
Nem figyeltétek még meg, milyen szépen elsummantják a médiákban hogy hol is áll hazánk a nemzetközi korrupciós listán???
Más érdekesség: hallgassatok híreket egyszer este 10 után, és egyszer délben! Egész másról szólnak, amikor nem hallgatják sokan mást is be mernek mondani, és ez nem függ Fidesztől, MSZP-től.
Észrevétel Magyarország déli részén a gazdaság felér egy rakat sz..-ral. Mondhatni nincs. Alig van közép és nagyvállalat. Minden cég küzd az életben maradásért, de el vannak adósodva nyakig. Készen állnak az EU nyújtotta kihívásokra, gyorsan és könnyedén fognak bezárni októberre.
Nincsenek utak, nincs infrastruktúra, és az országos terveket nézve nem is lesz 2020-ig se. Addig lassan nyugdíjba megyek, de hogy azt ki fogja nekem fizetni, mikor elnépteleneünk, nem tudom. Valaki derítsen fel, mert mindjárt sírok!!!
Záró gondolat: 1000 éve szarul élünk, /lásd magyar történelem/, a számomra érdekes következő 30 év is ehhez adódik hozzá, ugyanilyen szar lesz, csak a mai világban kell megélnem, mobillal a zsebemben.
Mi magyarok, tényleg ENNYIRE BIRKA NÉP vagyunk?!

tuff

(#91) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

jelentem, eggyel több..

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#92) tuff


tuff
csendes tag

charliedrop, szellemes a válasz de plíz ne sértegess...
Amíg nincsenek utak, nem fejlődik a gazdaság...
Amíg nem forog a pénz mert elszegényedtek az emberek, nem fejlődik a gazdaság..
és így tovább, csak gondolkodj rendszerben...

tuff

(#93) Cardinella válasza tuff (#92) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Olvasd el a topic címét..................................(nem neked válaszolt...)

[Szerkesztve]

(#94) Cefa válasza tuff (#92) üzenetére


Cefa
senior tag

A magyaroknak már régen elveszett ahíres büszkesége és a még híresebb becsülete. mindenki magával törődik el van foglalva saját gondjával.
amígy franciaországban egy rossz szó vagy 1-2 százalék miatt napokig sztrájkolnak a munkások és véresen komoly itt meg nem törődik senki ezekkem mert lehetne rosszabb is.

amúgy a helyzetünk nem vészes nézzük csak albániát vagy indiát de jobb sem lesz az életszínvonal az biztos.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#95) tuff válasza Cardinella (#93) üzenetére


tuff
csendes tag

Ameddig az infrastuktúra szar+ a munkavállalói munkáltatói terhek magasak, addig nem kell a tőkekivonáson csodálkozni /ergo szarabbul élünk/, de ha belegondolsz, akkor a kiiváltó okokat kell megszűntetni, és én ezekre kívántam rávilágítani...

tuff

(#96) Cardinella válasza tuff (#95) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Én meg arra kívántam rávilágítani, hogy CharlieDrop nem neked válaszolt, tehát nem is sértegetett... hmm-hmm, bonyolult ez....( gondolkodj, ne csak rendszerben...)



[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.