Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor winchester telefonhanggal! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Homer


Homer
tag

Sziasztok!

Valamelyik nap bekapcsolom a gépet és 1 telefoncsörgés szerű hang fogad. A gép persze nem indul. :( Többszöri újraindítás után kiderítettem, hogy a hang a winchesterből jön (Maxtor,80Gb,6Y...). Fogalmam sincs mitől van, és a bios sem látja. Sőt, mivel ez a vinyó rackben van a másik se megy ha ez is rá van dugva a madzag végére. A maxtornak nem találtam képviseletét Magyarországon, az üzletnek, ahol a gépet vettem + nem műxik a honlapja, így ott sem tudok segítséget kérni.
Egy másik fórumban találtam egy pácienst aki hasonló problémával küszködött, és azt írta fél napig lefagyasztotta az eszközt. <--- Tényleg működhet ez?

Bármilyen +oldásnak örülnék (Maxtor képviselet magyar honlapja, 1 jó és olcsó szerelő v. vki aki +venné jó pénzért... stb.)

Ennyi! Bye all!

(#2) moonman


moonman
titán

azta maxtorokkal már telefonálni is lehet. és még mondják, hogy szarok... :U

(#3) HM21 válasza Homer (#1) üzenetére


HM21
tag

Milyen rack ez?(hány venti van benne?). A Maxtor vinyók elég erősen melegszenek, hűtés nélkül hosszabb távon nem érdemes őket használni. Nem lehet hogy megfőtt?

ÜDV : HM21

(#4) Flashy


Flashy
veterán

hát ez attól van hogy Maxtor. ha véletlenül még elindulna, ments le róla mindent. ha nem indul és garanciális akkor garancia, amúgy meg kuka. Maxtor. sajnos évek óta köztudottan szar. a fagyasztásban nem nagyon hiszek, de tény hogy ennél rosszabb nem lesz tőle...

(#5) moonman válasza Flashy (#4) üzenetére


moonman
titán

namost attól, hogy maxtor... számoljam össze, hány jó maxtorom van? megputtyant, ez van. előfordulhat bármelyikkel. sos mentés!

(#6) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Pontosan mi a tipusa? Nekem van vmi hasonlom, aminek jo az elektronikája. Ha gondolod, összekombinálhatjuk. Nem tudom jársz-e BP-en, de ha minden igaz a héten még megyek F.abonyba.

...mint az közismert...

(#7) Flashy válasza moonman (#5) üzenetére


Flashy
veterán

nem azt mondtam hogy minden Maxtor el van romolva a világon. de ha Maxtor akkor egyáltalán nem kell csodálkozni ha elromlik. ennyi. nekem is 40G-s Maxtor van a gépemben és már kezd kattogva indulni néha, de a 270M-s Maxtor még mindig megy, bár nincs már használatban, mondjuk az még békebeli, az örökké működni fog. de ez köztudott tény évek óta hogy a Maxtor vinyók szarok, nincs mit tenni...

(#8) egorecords


egorecords
csendes tag

Hi
Az öcsém gépében volt ugyanez a probléma kb 5-6 hónapja.
gondolom ezt a hangot hallottad http://www.techimo.com/maxtorbeeps.mp3

Nálam az segített, hogy amikor elindult a gép beléptem a biosba és a zenélő vinyót egy kombinált fogóval óvatosan elkezdtem ütögetni. :Y
Tudom hülyén hangzik de segített.
Azóta is mindennapi használatban van a vinyó, de a probléma nem jelentkezett újra. (kopp kopp)


Tisztelettel

R.

[Szerkesztve]

Tisztelettel R.

(#9) Homer


Homer
tag

Hi all!

Először is köszönöm mindenkinek a sok tanácsot!

Egorecords: tényleg ez a hang az: www.techimo.com/maxtorbeeps.mp3, de én nem merem kocogtatni a winyót, mert hátha + lehet még menteni azt a 40-50 filmet ami rajta volt :(

Papamaci: A típusa ha minden igaz 6Y80LO, de erre csak következtetek mivel nem indul el. Van egy másik wincsi is a gépben az 6Y120LO - ez még műxik 1előre :)

És HM21: 2 ventillátoros a rack, de ha a gépben lenne 1 sem hűtené úgyhogy sztem nem ez lesz a gond.

Majd még később visszanézek...

(#10) Homer


Homer
tag

Hy all!

''MEGOLDÓDOTT'' A PROBÉMÁM!

Gondoltam leírom ide, mit mondtak a boltban mikor bevittem a winchestert - hátha segítek vele valakinek:
''A winchesternek valószínűleg fej-pozícionálási problémája van.'' A szervízben az egyik szerelő szerint: ''leálláskor a fej túl gyorsan állhatott ki a lemezek fölül, így előfordulhatott, hogy valami(k) közé beszorult.''
Ami a lényeg:
A wincsi többszöri újraindítás és valószínűleg a rázkódás miatt is egyszer csak elindult és azóta semmi gond sincs vele! Fontos adatok mentésére már nem merem használni, de végül is mobile rack-ben van, ideiglenes tároló. Az adatokat amik rajta voltak sikerült megmenteni.

Ja, és amit a rack-ekről mondtak: ''winyógyilkos''
Nem a hűtés miatt, hanem azért mert az érintkező pár a rack-en belül korrodál, oxidálódik, kontakthibát okozhat. Többek közt ez miatt is előjöhetett nálam ez a hiba!

Ennyi!
Bye all!

(#11) aDM|RaL^ válasza Flashy (#4) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

én amit röhögök, hogy mindenki szidja a maxtort... eddig nekem csak egy seagate füstölt el vagyis eldurrant az alján egy csip, és méretes lukat hagyott maga után.
MAxtorom, a 120-as meg nemszerette a gyűrt ide kábelt, és a winfos csak PIO módban volt képes működtetni és ezé kattogott:) kábel csere, ultra ata mode... és meg is van oldva.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#12) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Arra tudja-e valaki a válast, hogy miért visít egy 20gigás slim maxtor? (használtan vettem)

Bekapcsolásnál felvisít majd amikor boot-ol a gép akkor halkabb lesz pár másodpercre( csökken a fordulatszám ) majd ismét beindul és normál üzemállapotban is marad a magas visító hang. Mintha csapágyas lenne.
A maxtor amset.exe progija sem segített,a tesztek szerint 99%-os az állapota... mert gondolom a tesztek nem hallanak :)

Aláírás

(#13) TudorVigyor válasza Homer (#10) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Köszi, nagyon jó, hogy beírtad.
A trillázó maxtor meg LOL, nem is gondoltam, hogy ilyet is tud!

(#14) naga válasza kapcs-ford (#12) üzenetére


naga
senior tag

Ezeknek ilyen a hangja egy idő után sajnos. Szerintem csapágyas lesz.

[Szerkesztve]

(#15) kapcs-ford válasza naga (#14) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Szóval ez már csapágyas de rendesen..... (

Aláírás

(#16) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

ha tudnátok mijen szép hangja van egy-egy vinyónak amikor müködés közben a nyáklap SMD-ellenállásokkal teli részét tapizod (közvetlenül a smooth chip alatt, vastag-maxtor esetén)... :))
AZONNAL KINYIFFAN, KI NE PRÓBÁLJA SENKI!!! :DD

[Szerkesztve]

(#17) mr_ricsi válasza Homer (#10) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''mert az érintkező pár a rack-en belül korrodál, oxidálódik, kontakthibát okozhat.''
Nálam már régóta be vannak fújva kontaktsprayvel. (Szigorúan nem WD40-nel!)

''Ja, és amit a rack-ekről mondtak: ''winyógyilkos'' Nem a hűtés miatt...''
Maxtoroknál a hűtés miatt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18) mr_ricsi válasza kapcs-ford (#12) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''hogy miért visít egy 20gigás slim maxtor?''
Talán csak feszül. (Minden csavart lazíts ki, és próbaképpen indítsd el így a gépet.)

Persze, aztán NE használd laza csavarokkal!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19) jerry311 válasza Homer (#10) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem a hűtés miatt, hanem azért mert az érintkező pár a rack-en belül korrodál, oxidálódik, kontakthibát okozhat. Többek közt ez miatt is előjöhetett nálam ez a hiba!

LOL!!! :DDD

Az érintkező pár a rack-be korrodál?? :F
Ééérdekess. És ha nem a rackban a belső rövid IDE kábellel használom hanem a házba beépítve normál kábellel akkor meg nem?? :F
Különös :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor winchester telefonhanggal! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.