Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SwissAirplan

    aktív tag

    válasz Frawly #10429 üzenetére

    Szeretnék egy smarthome servert!

    Eddig ThinkSpeak en tároltam a különböző szenzorokból bejövő adatokat, de szeretném házon belül tartani hogy net nélkül is menjen.

    Ehhez van egy használaton kívüli hp i5 miniPC-m

    Nagynak sokan használják a Domoticz nevű programot nekem is megtetszett. szerver programnak Mosquitto MQTT szervert és plussz egy két művelethez Node-Red-et.

    Ezek mind megtalálhatóak Windows-ra Linux-ra és RPI-re.

    Málnát nem szeretnék külön ezért venni, a win nm a legjobb ha hetente 3-4 alkalommal leáll 4 órára a frissítések miatt igy gondoltam a Linuxra ( Nas-om is fut rajta meg egy streamrögzítőm távoli eléréssel)

    Tehát amit szeretnék, erre a Mini PC-re feltenni a:

    - Linux Mintet ( vagy akármit) ( ez rendben van ezzel nincs gond)
    - Rátelepíteni az MQTT szervert ( az sikerül)
    - Rrátelepíteni a Node-red-et ( az is sikerül) és
    - Rátelepíteni a Domoticzot hogy az esp-ktől és más szenzoroktól meg kapcsolóktól kapott információt meg tudjam jeleníteni Na ez az ami nem akar sehogy sem sikerülni!

    És igen :U Kicsit kétségbe esetten próbálkozom mert mindenhol olyan egyszerű a leírás.

    Nem hogy bonyolult... kb 3 perc a telepítés curl -L https://install.domoticz.com | sudo bash paranccsal még ennyi sincs, de nekem erre meg kifagyott!

    Tuti hogy valami banális dolgon csúszok el... de nem tudom hogy hol!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés