Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9632) Noddy válasza Hunter2 (#9631) üzenetére


Noddy
senior tag

Itt a memória a szűk keresztmetszet. Meg lehet próbálni a xubuntut, lubuntut, de egy puppy linux vagy damn small linux. Esetleg slackware.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#10307) Siriusb válasza Norbi14 (#10306) üzenetére


Siriusb
veterán

Pl.: Lubuntu, puppy linux, damn small linux, de a google biztos mond neked még néhányat.

(#10361) Atapi válasza Ayg0 (#10360) üzenetére


Atapi
senior tag

kicsit azért árnyaltabb a kép. a skype-nak van linuxos változata (amit valoszinüleg minden csomagkezelő tartalmaz, de ez csak tipp), azonban verzióban elmarad a wines platformtól, így bizonyos funkciók lehet, hogy nem működnek. wlm egyáltalán nincs linuxra, klónok vannak, mint pl az amsn, emesene, de funkciókban ezekben is lehetnek hiányosságok. hogy melyik disztó melyiket szereti, annak utána kell keresni. ezek amiket írtam, ubuntuban megtalálhatók (pontosabban csomagkezelőből telepíthetők).

viszont 192MB szerintem kevés az ubuntunak... xubuntu vagy lubuntu talán elfut rajta, de vannak kifejezetten kis erőforrásigényű disztrók is, pl slax, puppy, meg biztos még sok más, gondolom korábbin is ajánlgattak már ilyet a topicban.

(#10626) RBJ válasza zed01 (#10625) üzenetére


RBJ
addikt

Akkor még kérdés. puppy vs lubuntu?
Az asszony netbookja miatt kérdezem. nekem nem gond az erőforrás csak érdekességképpen láttam meg a mint et. ahhoz képest, hogy kis erőforrásra van elég igényesnek tűnnek az ikonjai. még az ubinál is szebbek.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#10654) HiPPoNaX válasza RBJ (#10626) üzenetére


HiPPoNaX
csendes tag

A puppy gyonyoruen futott nekem egy ~700MHz-s, 64 mega rammal megaldott notebookon is, viszont nem neveznem atlag felhasznalo szamara felhasznalobaratnak. Egy netbooknal nincs szukseg ennyire komoly kompromisszumra, mivel azert azok mar eleg eros vasak ahhoz, hogy a szebb es kenyelmesebb Lubuntu (esetleg Xubuntu) szepen elfusson rajtuk es az asszony se tepje ki az osszes hajat a kenyelmetlensegektol :]

(#11463) body007 válasza Greenebola (#11462) üzenetére


body007
addikt

csak pár pl. (amiket már telepítettem mindenfele): antiX (nem biztos, h van magyarul de tényleg jó gyors), puppy, lubuntu Ez nem biztos, h kényelemesen elfér a 4gb-n...

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#12710) MacCaine válasza Babetta-X (#12709) üzenetére


MacCaine
őstag

Turbo Puppy, Slitaz, Damn Small, Lubuntu, Xubuntu, Linux Mint.

(Vagy cli-vel bármelyik. ;] )

(#13906) ViZion válasza Иван (#13902) üzenetére


ViZion
félisten

Nem reménytelen, csak win-es hozzáállással nem fog sikerülni. Az a baj, h a linux nem olyan, hogy felrakod és az lesz... Sokféle van, mi sem vagyunk egyformák. Pl. én a Puppy-t nem szeretem, akkor inkább Xubuntu, Lubuntu, Bodhi linux... De az is jó lehet, csak nem szabad 1 disztró alapján ítélkezni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13957) Иван


Иван
őstag

NA, lubuntu live alól írok, a puppy túl faoados volt, a chakra meg nem ismerte fel a hangot, gondoltam legalább ennyivel beljebb legyek, meg ubuntu állítólag a legkönyebb kezdőknek.

Probléma: arra kattintottam, hogy telepítés win 7 mellé, majd kéri, hogy a kis pöcökkel húzzam be mennyi hely kell. Két ablak van, 260-260gb-ot ajánl fel. értelemszerűen nekem elég lenne 20 is, kihúzom, lesz két téglalap, a baloldali a 500 gigás, a jobboldali a 20. Namost, nekem a windowsból ugye a c 100 gigás rendszerpartíció, a D-n meg nekem adataim vannak, amiket nem akarok feláldozni.

Most akkor azokat le fogja formázni? VAgy eleve, melyik "téglalapba" rakja majd a linuxot? A 20 gigásba? Vagy feltolja magát a nagyra? Csak mert a D-n nekem kb 250 gigányi adatom van 8doctor who complete), amit nem akarok most elveszteni vagy megcsonkítani.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#14571) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Régi típusú notira keresnék linux disztrót, miket ajánlotok? :F

Idáig próbáltam PuppyLinux-ot meg Lubuntu-t de a Puppy-t USB-ről nem tudom telepíteni a HDD-rem csak az USB-t látja amikor a Setup-ra megyek, de mountolva is van és látom is a tartalmát (próbáltam Fat32-re,EXt2-re és Ext4-re is formázva,egyiket sem látja)

Lubuntuból a 11.04 kifagy telepítés közben, a 12.04 meg azt írja, hogy nem kompatibilis a CPU-val ... :W

Bármilyen ötletet szívesen fogadok.

(#19169) ViZion válasza tvamos (#19168) üzenetére


ViZion
félisten

A Peppermint Lubuntura épül, szal ha korábban nem volt gond a wifi-vel, BT-vel, akkor ezen sem lehet.
Elvileg csak telepítened kell a másik asztali környezetet, és a bejelentkező képernyőn tudsz majd választani. Puppy-n ezt nem tudom hogy működik, nem ismerem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19603) spammer válasza draco31 (#19601) üzenetére


spammer
veterán

Puppy Linux talán megérhet egy próbát [link]

Esetleg Lubuntu, bár azt tegnap raktam fel egy gépre, ami a tiednél "erősebb", és nem mondhatom, hogy száguldana (de azért nem rossz).

Bodhi linux talán, ott meg ezt írják:

"The minimum requirements to run Bodhi Linux are only: 300+MHz CPU, 128MB RAM"

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19635) #25954560 válasza orion1025 (#19623) üzenetére


#25954560
törölt tag

en azert nem javasolnam a suse 9.1-et mert egy oskovulet. ami sok szempontbol nem baj, de megtobbol az.
ha jol latom akkor a kartyadon levo chip a philips Philips TDA8275A, amit mintha 2005 ota lenne tamogatas (saa7134).
szoval en eloszor osszegyujtogetnek par live linuxot es kiprobalnam veluk (ha az alaplapod tamogatja az usb eszkozrol torteno bootolast ugy pendrajvval. egyebkent ujrairhato cd rulez. persze ha arrol legalabb bootol az alaplap :) de az minden bizonnyal megy neki)
tehat mivel eleg korlatozott eroforrasokkal rendelkezo geprol van szo (bar nem irtad hany processzoros :) ) ezert a lightweight disztrok es/vagy ablakkezelok kozott nezelodnek: puppy, crunchbang, lubuntu, slackware, slitaz, stb.

de az is lehet h ra kell szannod egy napot, oprendszer fel, proba, kovetkezo.

(#20309) McSzaby


McSzaby
őstag

"Kernel panic - not syncing: VFS vagy Kernel Panic - not syncing: Attempted to kill init!" - eztet kapom vincseszter néküli gépben live cd-ről. Leginkább csak Lubunturól, de már megkaptam Puppy alól is. Sőt, bármit akarok telepíteni, Backtrack, Puppy, Lubuntu, Manjaro..egyszerűen lefagy a telepítésnél. Gyanítom ram gond lesz ez, mivel a vinyót már kikaptam, de azért mondjatok valamit..

Element témához "hozzáokoskodva" : Nem, nem az ubuntu a hibás azért, mert nincs driver a linuxokhoz. De igen, valóban meglehetne oldani már ezt a gondot és sok disztrónak az általános meghajtókkal sikerült is. Egy ubuntu szintnek meg kéne oldani ezt.

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#21020) spammer válasza weinmaker (#21019) üzenetére


spammer
veterán

Ha Ubuntun volt wifi és Ubi alapú Puppyt használsz, akkor hogy a fenébe, hogy nem látja? Drivert raktál fel hozzá? Ezt a extra driveres fórumot átolvastad? [link]

Lubuntu perzisztens módban sem? :F

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#21051) spammer válasza Viktoár (#21046) üzenetére


spammer
veterán

Puppy, Bodhi, esetleg Porteus még jó lehet.

Linux Lite, Peppermint vagy Lubuntu megérhet egy próbát, de a proci lehet, hogy sovány lesz. Mindenesetre tégy velük egy próbát, aztán ha nem, akkor a felső 3-at is próbáld ki!

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#21096) spammer válasza Viktoár (#21089) üzenetére


spammer
veterán

Nem tudom, Puppyra van-e Midori, de ha igen, tégy vele egy próbát, talán kevesebbet kajál, mint az Opera.

Az a gép többet is elbír, mint a Puppy. Lubuntu, Xubuntu is simán kell fusson rajta, de persze maradhattok a Puppynál is, ha az a szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#21268) gtamate2


gtamate2
veterán

Felteszem itt is a kérdésem, hátha valaki nem olvassa a másik linux topicot, szóval:
Sziasztok,
Nem tudtok véletlenül egy olyan disztrót ami netbookon is jól fut, de mellette azért jól is néz ki? A pepperminten gondolkozok most. Próbáltam már párat, az ubuntu sajnos kb win7 sebességen ment, ami már azért lassú ezen a gépen. Volt még Fuduntu, azon nem tudtam megszokni hogy nincs rendes szoftverközpont, ez a terminálból való telepítés pedig nem nekem való. A lubuntu egyszerűen bugos volt, összeomlott a 2-3. frissítésnél.
A biztonság nem lenne olyan fontos igazából, a root jogokkal nem szeretek foglalkozni annyira (beírogatni félpercenként..).
A puppyt néztem még de az olyan gyengének tűnt. Legjobban valami ubuntu alapúnak örülnék, tud valaki ilyet?
A gép specifikációi: intel n280@1.66ghz , gma950, 2gb ram
Egy win7 mellé telepíteném.

Köszönöm előre is :R

*Sn0w

(#21537) weinmaker válasza CPT.Pirk (#21536) üzenetére


weinmaker
őstag

Nem nagyon szándékozom újra telepíteni.De ilyen van, hogy magától befrissít valami szart, és attól nem működik? Amúgy az ubuntuval ugyanezt csinálta már a kezdetek kezdetén.

Jól ment a puppy linuxal, illetve a lubuntuval is (eddig). Külső adapterrel most is jól megy (ralink)

Nem nagyon szándékoztam külföldi fórumokra írkálni, ha itt van egy jó magyar is. :)
Azt hiszem amúgy továbbra sem leszek a linux nagy barátja, mert míg win-en évek óta mindig, minden fagyás nélkül és simán működik, ezzel mindig van valami.

Ha erősebb vas lenne a noti, már rég feldobtam volna egy win7-et aztán probléma elfelejtve. Annyi időt és energiát fecceltem már ebbe a linuxos történetbe, hogy vicc. Még a nyomorult silverlightot is sikerült működésre bírni rajta. Minden tök jól ment. :W

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#21574) -PLevi-


-PLevi-
senior tag

Sziasztok!

Még mindig keresem a számomra megfelelő disztrót. Eddig Puppy linuxot próbálgattam, de kezdőként nem tűnt nagyon felhasználóbarátnak, ellenben gyors volt. Ebből kifolyólag csúnyácska.

Úgy döntöttem, hogy kipróbálok valami mást. Az Ubuntu vonalra esett a választásom, mivel sok jót (igaz rosszat is) olvastam róla. Fel is raktam a 13.04-es verziót. Szép-szép ez az Unity felület de piszok lassú. Gondoltam kipróbálok valami régebbi verziót, a második, már Unity felülettel ellátottat, 11.10-et. Vélemény ugyazez.
Először betudtam annak, hogy nem mai a gépem. Intel Core2Duo @ 1,66GHz, 1GB DDR2, Intel GMA950. (laptopról van szó) Aztán kipróbáltam az utolsó, nem Unity-s Ubuntut, a 10.10-et. Sokkal gyorsabb, Live (!) rendszerként futtatva is (a 13.04 és 11.10 telepítve volt a HDD-re). Itt megjegyezném, hogy gyorsaság alatt azt értem, hogy mennyi idő alatt nyitja meg például a Chromiumot (13.04/11.10 - 10-15 sec, 10.10 - 3-5 sec, illetve vannak-e kisebb akadások).

Tegnap kíváncsiságból live rendszerként kipróbáltam a Kubuntut, hogy meglessem a KDE-t. Kb. a 10.10 szintjét hozza gyorsaságban, holott azt olvastam, a KDE szereti enni az erőforrásokat.

Azt szeretném kérdezni, hogy erőforrás és gyorsaság szempontjából a Gnome vagy a KDE ajánlott a fenti gépre? (Az az nem azt kérdezem hogy melyik a jobb, mert az egyénenként eltérő, illetve flame keltő.) Esetleg valami lightosabb? LXDE, XFCE?

Természetesen kipróbálok majd még sok disztrót, nem csak az Ubuntut. Mindenesetre ha maradnék ezen a vonalon, kipróbálnám még a Lubuntut és Xubuntut is. Ha maradna Ubuntu akkor vagy 10.04 LTS (gnommal) vagy 12.04 LTS (utólag telepített gnome-panellal, ami szintén kellemesen gyors).

Az elején elkövettem azt a hibát, hogy Ubuntu Unity*-vel kezdtem, ami aztán azt eredményezte bennem, hogy nagyon lightos disztró után néztem, ezért lett kipróbálva a Puppy. Tegnap rájöttem, hogy lehet, hogy a gépem elbírja a kicsit szebb és "újabb" disztrókat is.
Kicsit fura kérdés, de mi az ami a fenti gépemre nem, illetve nagyon nem ajánlott a hardver miatt?

*Aztán Lubuntu és Mint, de valami nem stimmelhetett, mert ezek a lightosabb kezelőfelülettel ellátott disztrók is elég lassúak voltak. Teszek majd még egy próbát velük.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#22860) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Sziasztok

Úgy adódott hogy linuxot kellene használni a gépemen, de! usb-ről (esetleg Live Cd ha nincs más megoldás)

Ott tartok hogy a hajam tépem:
Jó pár linuxot leszedtem
ubuntu 12.04, 13.04
sikerült USB -re is megcsinálni és csináltam live CD-set is...el is indul a bootolás foylamata...majd meg áll és ennyi a kép átvált valami zsizsikre teli lesz a képernyő szines pöttyökel és ennyi
ok kikapcsolatam az ACPI= OFF-ra úgy legalább live CD-ről bebútol ...végül is menne is de ez így nekem nem fasza...(nah meg nem is tetszik)

Nos azóta próbálkoztam OpenSuse linuxal, Slax, puppy linux, lubuntu
mind ezt dobja, sőt ezeknél még az ACPi off se segít.
vagy lefagy vagy dobja ezt a színes pöttyös képet.

PC: core 2 E8600 4 gb ram, nvidia GT240 asus G31 alaplap..alaplapi VGA letiltva

egyszerűen ez egy vicc. :W
Egyszerűen meg őrülök, mindenhol azt olvasom rakd a pendrájvra, dugd be indísd a bootot és működik...ilyen egyszerű...
hát nem működik, de hogy egyik se.

Please help :U

[ Szerkesztve ]

(#25237) Claude Leon válasza GrmnShepherd (#25225) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Puppy család általában összefér a 3G holmikkal, cserébe nem kér sokat.
Talán mindjárt egy fiss simplicity-vel érdemes bepróbálni,, hogy eszi-e amit kell, mielőtt betelepítenéd.
(a név megtévesztő)
Csomagkezelése ugyan meglehetősen egyedi, de valószínűnek tartom, hogy rá lehet venni a debian csomagok emésztgetésére, ha muszáj.

De igazából akármelyik disztro jó lehet ide openbox/LXDE/MATE/XFCE keretek között, 32 biten (pl. PClinuxOS-LXDE,Peppermint,LUBUNTU,fedora-LXDE,manjaro-openbox).

Gnome,cinnamon,KDE kerülendő ekkora vassal
(ugyan KDE-t láttam már megszelidítve, de kezdőként nem hinném, hogy épp a herélésbe érdemes vágni)
Ugyanitt a 64 bitet sem favorizálnám, talán ebből az atomból épp hiányzik is.

Van még kis erőforrásigényű disztro, de pl. archbangot kezdőnek nem fogok javasolni, porteus-t pedig a 3G miatt.

[ Szerkesztve ]

(#25464) Cyrin válasza gyenesmartin (#25462) üzenetére


Cyrin
addikt

gyenge gépre ne az ubuntu-t rakd fel. Lubuntu, peppermint, puppy és társai.

(#25478) CPT.Pirk válasza gyenesmartin (#25474) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kb. az összes disztró van magyar nyelven. Arra a P2-re viszont mondjuk az említett puppy linuxot próbáld ki, mert a Lubuntu is sok lenne oda.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28998) N0zer0 válasza kiborg (#28997) üzenetére


N0zer0
senior tag

Egy ilyen gépre talán a Puppy Linuxot vagy hasonlót tudsz feltenni, bár én Arch-ot tennék rá Openboxszal. Viszont a 128MB mindenképp tarkónlövés, még ha rá is fér OS, akkor sem lehet értelmesre használni a gépet. Szóval én a hátuljába tolnék egy 8-16 GB-os pendrive-ot, aztán arra tennék Lubuntut, vagy Archot. A 128MB-os háttértár már a DOS + Win 3.x korszakában is gáz volt.

Esetleg megnézném, hogy milyen flash tároló megy bele, hogy lehet cserélni, és tennék bele nagyobb Flash-kártyát.

(#29010) fradi81 válasza westcoastog (#29009) üzenetére


fradi81
veterán

Azon szerintem még egy skype hanghívás is akadna :DDD

puppy, tinycore, ilyeneket szoktak ajánlani, vagy lubuntu.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#31115) kmisi99


kmisi99
addikt

Szerettem volna egy lubuntut felrakni a laptopomra de mindig összeomlott betöltés közben, próbáltam live módban is úgy is, próbáltam egy puppy linuxot ott se volt jó. Minden esetben a kép omlott össze, lubuntunál több verziót is próbáltam mindig hasonló képhiba lett [link]

Tudom elsbő blikkre videokártya hiba de nincs ilyenről szó, nap mint nap játszok ezen a gépen akár órákat teljesen hibátlanul és a windows is hibátlanul fut.

Nvidia quadro fx1800m talán az egzotikus kártya a baja?

(#31119) kmisi99


kmisi99
addikt

Mint ahogy a témába illik én is abaszolút kezdő vagyok ezért akartam a lubuntut, illetve még a puppy-t próbáltam. Milyen alternatív verziót tudtok ajánlani egy full kezdőnek egyetlen kikötés a minél kisebb ram igény mert azért váltok windowsról mert 10GB ramom van és a windows 2gb ja is sokat eleszik.

(#31148) kmisi99


kmisi99
addikt

Egy linuxot se tudok felrakni mindegyiknél összeomlik a kép. :((( Mindegyiknél hasonló tüzijáték van pár perc töltés után. [link]

Szóval minegyik ugyan annál a periódusnál omlik össze. Lubuntut xubuntut és puppy linuxot próbáltam. Mindet pendrive ról különböző usb portokban.

(#31204) -PLevi- válasza lev258 (#31203) üzenetére


-PLevi-
senior tag

"Most akkor nem tud (nincs rá opció), vagy nem sikerül usb-ről boot-olni?"
Kb. másfél éve sikerült Slax-ot, illetve Puppy-t beboot-olni, szóval elvileg tudja, de most sehol sem sikerül beállítani.

"Nem tudom, mi ez a Plop"
Egy CD-ről boot-olható bootmanager, amivel tetszőlegesen lehet merevlemezmeghajtókat és akár pendrive-ot is boot-oltatni. A pendrive-on természetesen Lubuntu telepítő van.

Megjegyzem, fura dolgokat tud produkálni ez az USB boot. Teljesen másik gép, Win8.1-et kellene telepíteni. Megnézem tudja az USB boot-ot, megörülök. El is indul, aztán hibát ír a GParted-ra is és a Win telepítőjére is (másik gépen persze működik)... Akkor nagy hasznát vettem a Plop-nak.

[ Szerkesztve ]

(#32763) teleahocipöm válasza CPT.Pirk (#32758) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Ezeken a Live-CD -ken nincs magyar és én Touchpad-ot kerestem ez nem volt, ilyen Wacom ... szokot lenni, azt nem néztem egyiken sem.

MIndegy, az LXDE egyenlőre működik, majd keresgélek, megpróbálok valahonnan szerezni egy grafikus touchpad beállítót, ha mást nem egy puppyból kioperálom :) és összeszedem Lubuntun használt alkalmazásokat, remélem mind meglesz.

(#32774) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

CPT.Pirk
A Lubuntu alapból, induláskor tudja a touchpadon való klikkelést,
de a legtönn Puppylinux is, valamint az többujjas lap oldalra mozgatást.
Debianon minden indulás után terminálban be kell pötyögnöm azt a pár sortés akko is csak a kattintás lesz meg.

whbear
kcm-touchpad nincs a Synaptic-ban.
A "Bluez-Gstreamer" megvan, Pulseaudio nincs, de gondoltam, hogy videóleátszónak letölti magának ami kell, a Lubuntun nem kellett külön ckodekeket töltögetni. Meg halványlila gőzom sincs, hogy milyen kodekeket kellene letölteni :F
Az előbb az SMTube kiírta, hogy a youtubon történő váltzások miatt frissítenie kell, frissített, de cserébe nem indult el egy vidó se. Filmet csak akkor játszik az SMTube, ha a beállításában át állítom a
lejátszás fül alatt SMPlayer-ről MPlayer-re.

lev258
A Lubuntun a Wine a startmenübe főoszlopába került, mellette
-Programs / Kellékek / Jegyzettömb
-A 'C' meghajtó tallózás,
-Wine beállítás
-Wine szoftverek eltávolítása
-Winetricks
Ebből nekem kettő van meg a Debian-on

Elment egy egész a nap és hátrébb vagyok mint előtte :(((

Az biztos, hogy touchpad kérdés roppantul zavar -persze a többi is-, reflexből állandóan kattingatok és nézem, miért nem tőrténik semmi, ha nem tudom megoldani, akkor nehéz szívvel, de visszarakom a Lubuntut.

[ Szerkesztve ]

(#33673) weinmaker válasza spammer (#33667) üzenetére


weinmaker
őstag

Oké, köszi teszek vele egy próbát. Esetleg puppy linux?
Srácok valami olyat ajanljatok amit egy 1.0-ás user fel tud tenni. A gyerekek gépéte felvarázsoltam anno a lubuntut, ami azóta is tökéletes, de nem értek a linuxhoz ;)
Illetve mégy fontos dolog, hogy tudjon magyaul, mert aki használja, az mem bírja az idegen nyelveket :D

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#34602) Fenyő válasza spammer (#34599) üzenetére


Fenyő
őstag

antiX-ból is van többfajta install (core, base, full), de még a full is csak néhány gb-ot foglal, szóval ha akadhat is benne olyan progi, ami éppen aktuálisan nem szükséges, sok vizet/helyet nem zavar. Amúgy ilyen régi gépen, inkább Icewm/Fluxbox, mint Lxde/Openbox, ill Uborka helyett Debian stable alap (antiX-nál választható a testing és a stable is), sokat számít ezen a szinten, amit antiX mellett ki lehet még próbálni rajta az vmelyik Puppy verzió, de pl Lubuntu (és derivátumai) már kicsit sok lesz rá szvsz, bár el tudom képzelni egy SP3-as Xp mit össze szenved azon gépen, 256 mb max SP1-ig volt úgy ahogy elég.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35236) Polllen válasza Vladi (#35231) üzenetére


Polllen
nagyúr

Próbáltam lubuntu-t, voyage linux (debian alapú), mpdpup (puppy alapú) mást még lusta volta letölteni.

Boot-nál pedig nem ír semmit, hiába jön be a konzol.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#35428) Fenyő válasza H_András (#35427) üzenetére


Fenyő
őstag

Mondjuk Mintből sem mindegy melyik verziót próbáltad, mert a Cinnamon/KDE valóban elég sokat eszik, a Mate középsúlyú, míg az Xfce, Lxde a lájtosabbak, ez utóbbi tökéletesen ugyanannyi erőforrást eszik mint a Lubuntu, igazából a legtöbb disztrónak van lxde-es változata (ezekből a kezdőbarátibbak pl a Fedora/Korora Lxde spin, Manjaro, OpenSuse stb), de egy tényleg gyenge gépen az icewm-mel még további teljesítményt lehet kicsikarni, szóval ebből a szempontból meg az ajánlott antiX meg Puppy icewmmel a jobb választás, érezhetően gyorsabbak a Lubuntunál.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#36450) daniduke


daniduke
tag

Üdv!
Itt a vizsgaidőszak és tanulás helyett kell valamit csinálni ezért úgy gondoltam kiróbálok valami új disztrót, ebben kérném segítségeteket:
Most egy Lubuntu 15.4 fut egy packard bell dot-s-n (1.6GHz Intel Atom N2600, 1.00GB RAM, 320GB disk), ami eddig bevált ,hiszen Windowshoz képest szárnyal. Viszont ha netán van olyan disztró ami még a Lubuntunál is gyorsabb akkor azt nem bánnám.
Böngészésre, filmezésre, meg egy kis fotószerkesztésre van csupán használva.
Ami szempont:
- legyen (érezhetően) gyorsabb általános sebessége a lubuntunál
- könnyen telepíthető legyen (nem értek hozzá, örülök hogy valahogy fel tudtam mókolni a Lubuntut)
- lehetőleg legyen rá Gimp meg VLC, más program nem is nagyon kell.
Sokhelyen sokmindent olvastam, de nem nagyon áll össze a kép. Ahogy láttam "lightweigh" disztrónak a Lubuntut, Puppyt, Damn small linuxot, és Tiny core linuxot ajánlanak. Sajnos nem ismerem ezeket, nem tudom melyik, esetleg valami általatok ajánlott lenne jó .
Köszi!

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#36451) spammer válasza daniduke (#36450) üzenetére


spammer
veterán

Lubuntu után én tennék egy próbát ezzel: Crunchbang++ (Debian alap, Openbox ablakkezelő, készre szerelve). Ha ez nem szimpi vagy nem válik be, akkor Puppy.

Csodát viszont szerintem ne várj, az a CPU sajnos nagyon gyenge. :(

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#36453) Fenyő válasza daniduke (#36450) üzenetére


Fenyő
őstag

Egy disztró lájtossága/gépigénye leginkább az ablakekkezlőtől függ, Lubuntu esetében ez az LXDE, amivel a legtöbb nagyobb disztró elérhető (tehát ha ezt már ismered mást is kipróbálhatsz ilyen alapokon).
Ami az LXDE-nél érezhetően lájtosabb az az icewm és fluxbox, ami csak kicsit az az Openbox, hasonló szintű az Lxqt, ami pedig csak kicsit eszik többet de sokkal többet tud és kiforrottabb az az Xfce. Amit érdemes lehet kipróbálnod és megfelel a kritériumaidnak az az antiX (13.2 vagy 15 beta verziók vannak icewmmel), Puppynak is van icewm-es verziója (Wary Puppy ha jól rémlik), de szűkösebb a csomagválasztéka (mondjuk, vlc meg gimp az alá is van), Openboxxal pl. Crunchbang, Slitaz vagy Manjaro ami elérjető (ill. Manjaro Lxqt-val is), Damm Small-t , meg Tiny Core felejtsd el azok tényleg nagyon régi gépekre valók korlátozott lehetőségekkel.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#41828) MurdR


MurdR
veterán

Bootplop-pal megoldottam, hogy tudjon USB-ről bootolni (van egy olyan cmd benne, hogy bootmenu), de sajnos a Puppy6 az nem igazán akar elindulni. Most mrgpróbálom a SliTazt-t, hátha ez már jobban tetszik neki. :)

Tim :R

hcl: Ha nem fog rendesen menni a slitaz, akkor megy a lubuntu :)

fck, nincs olyan menüpont hogy install :O
Ha nem fogom tudni összehozni, akkor cipelhetem magammal a 4 kilós Alienwaret ma magammal melóba :U

szerk: Loading /boot/bzImage.._ kurzor villog már 8 perce, és semmi... :O

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#41848) MurdR


MurdR
veterán

Slitaz, Tinycore, Xubuntu, Lubuntu, Puppy mind megáll betöltéskor. Mi lehet a probléma?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#41883) MurdR válasza King Unique (#41880) üzenetére


MurdR
veterán

Igen, Minitoollal közben helyrehoztam, de most megint tettem egy próbát, és elkezdte betölteni a Puppyt :))

Sikerült is, viszont a Puppynak nem tetszik az Armadában lévő Ati VGA.
Most jön a Lubuntu :D

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#42189) Ice&Lime válasza hcl (#42187) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az ssd sajnos kizárva, mert akié a gép, ennyit nem szeretne rá költeni, de gagyi ssd-t meg nem is ajánlanék, nem lenne jó 1 hónap múlva gariba küldeni ki tudj hova, de a lényeg, hogy ingyen kéne megoldani a dolgot.
Sajnos mostanában a flash az egy külön kategória, még a mostani laptopot is felfűti sajnos.
Az a "forcepae" érdekes, azt külön be kell írni valahova, vagy de jó lenne, ha csak egy kis file lenne, amit le lehetne tölteni és utólag telepíteni, vagy mi is ez, hogyan, mit, mikor kell írni. A procinál valahol megvan ez adva, hogy pae vagy nem? (talán intel oldalán).

(#42186) lev258:
A lubuntu jó ötlet, köszi, még esetleg a puppy is jó lehetne talán.

(#42188) berus.berus:
Akkor ezek lesznek első körben: lubuntu, android és puppy. Egyik hátha jó is lesz.

Mivel ez egy régi laptop, lehet benne 1 vagy max. 2GB RAM, akkor ugye elég az x86-os/32-bites verziót letölteni?

[ Szerkesztve ]

(#42196) Ice&Lime válasza spammer (#42195) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi.
A CB++-ban, az lubuntuban és a puppyban van live kipróbálási lehetőség?

(#42198) spammer válasza Ice&Lime (#42196) üzenetére


spammer
veterán

CB++-ban úgy rémlik, hogy sajnos nincs live. De szerintem egy próbált akkor is megér, ha telepíteni kell, viszonylag gyorsan megvan. Lubuntunál van live, Puppy-ból van sokféle kiadás, de szerintem azok is live változatok.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42204) hcl válasza Ice&Lime (#42189) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Kínai SSD-kről most volt teszt, nem gázosak.

Forcepae : google. Telepítéskor megadod mint kernelparamétert. De procitól függ, kell-e.

"A procinál valahol megvan ez adva, hogy pae vagy nem? (talán intel oldalán)."
Bingó.

Amúgy Android, az ha minden igaz, durvább terhelés, mint egy "igazi" OS :S
Puppy nagyon fapad.

1GB-on ha van egy 2GHz órajel, egy Lubuntu már röhögve elvan :D Az ilyen 512Mb RAM körül kezd használható lenni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43069) ubyegon2 válasza Npeter25 (#43067) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Lehet, hogy a processzor nem PAE képes, így olyan disztró kell, ami non-pae módban is bootol.

Legegyszerűbb választás a Lubuntu, de ha nem akarsz annyira fapados kinézetet, akkor kipróbálhatod a Linux Mint 17.2 XFCE 32 bites változatát, a boot-kor a "Start Linux Mint with PAE forced" opciót kell választani.
Van még a Puppy Linux, de annak most be van halva a weboldala, de innen le lehet szedni torrentbe a nonPAE verziót..
Lxle is egy Lubuntu változat, csak nem olyan fapados, azt is kipróbálhatod.
Antix is jó lehet.
Bodhi Linux szintén.

Valamelyik csak működni fog, régebbi gépeknél vannak néha gondok, de ezek futni fognak, szerintem!

Cyrin
Crunchbang ++ ez az, ami újraindult, mert ebben nem voltam biztos?
Nem ez az utódja?

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#43557) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Sziasztok! :)

A gép amire a disztrót keresek: AMD C-50 APU, (2x1GHz) 2GB RAM, vinyó van benne, de ODD nincs. Ha lehet, akkor egy 2GB-os pendrive-ról futna a rendszer. A gép 95%-ban torrentkliensként menne, 5%-ban netezésre használnám. Feltétel még a fejlett energiagazdálkodás. Szóval Lubuntura (1404LTS) vagy Slacko Puppy (6.3) ra gondoltam, fapadosság nem probléma, most próbáltam egy live Puppy 5.28-at, tetszett, lényeg, hogy grafikus felületű legyen, ne kelljen parancsokat keresgélnem. Másik problémám, hogy milyen kliensprogit használjak, a Ktorrentel csak bajom volt, ezekben meg a Transmission van, ami állítólag szintén elég bugos. Részletesebben ezt a Bittorrent topicban kérdezem meg.

Szóval Lubu, vagy Puppy legyen? Esetleg más alternatíva?

(#43562) ubyegon2 válasza aquark (#43557) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha neked bejön a Lubuntu és a Puppy, akkor próbáld azzal először, lehet, hogy elmenne rajta a Mint 17.3 XFCE is vagy van a LXLE is, ami egy kevésbé fapados Lubuntu, Bodhi Linux és az Antix kis rendszerigényű.

Pendrive-ről nem szerencsés futtatni, de 2 GB nem is lesz elég szerintem egy disztróhoz telepítve vagy live módban ill. perzisztens módban akarod használni?

perzisztens pendrive készítése

Qbittorrent jó kliens Transmission helyett.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#43767) aquark válasza gzbotii (#43765) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

Puppyt javasolnék, bár én is kezdő vok. próbáltam már többféle Suse-t, ubuntut, kubuntut, lubuntut, puppyból pedig a 5.28-ast és a 6.3-ast. Mélyebben csak a 63-asban (SLackó) mélyültem el, szerintem zseniális, bár sokak szerint fapados (nem túl csili-vili, de 256MB-RAM-ba csilivili?) és olvastam olyat is, h. nehézkes beállítani, szerintem nem nehezebb mint a többi linust. :K

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.