Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) imibogyo válasza fboldog (#29) üzenetére


imibogyo
veterán

Az L-Technic tényleg jó (jobb) áron árul, mint ami boltokat én találtam gyorsban itthon (nem hiába rendeltem, amit rendeltem szinte mindig külföldről).

Devil Smile: sokan építenek gépet pl. alu zártszelvényből is, de az a baj, hogy itthon az is elég drága. Például itt van ez az általánosnak tekinthető 20x40-es méret. Ez az L-techniknél profilból ~3200 Ft, amit most gyorsan a neten találtam zártszelvényt (ami ráadásul gyengébb és a rögzíthetősége is sokkal macerásabb, mint a profilnak) pedig ~1400 Ft.

Értem én a kétszeres szorzót hogy "soknak tűnik", de egy alap lézeres géphez aminek nem kell brutálisan merevnek lennie, mint amilyenek nekem is épülnek 3-8 darab ilyen kell csak (mondjuk 1 méteresekkel számolva). Én biztos, hogy mondjuk 10 darab profillal/zártszelvénnyel számolva is, azért a ~20.000 Ft megspórolásáért nem tolnék ki magammal a zártszelvény használatával.

Sokkal egyszerűbb egy profilhoz rögzíteni bármit, sokkal egyszerűbb a derékszöget, párhuzamosságot állítani és ami nagyon fontos, akár többször átállítani stb.. Zártszelvényben, ha rossz helyre megy a furat mondjuk 0,2 mm-el, akkor az már nagy valószínűséggel kuka, mert nem marad anyagod, nem marad "húsa" a zártszelvénynek javítani a furatot. Profilnál, csak fellazítod a csavarokat megfeszíted egy kicsit a profilokat és visszahúzod a csavarokat. Ennyi. Én is közalkalmazott vagyok, annak a hierarchiának a legalja, de inkább gyűjtök fél-, vagy egy évvel tovább, de maradok a profiloknál amikor gépet építek, tervezek. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.